1 ffiflIKMKS Herstel in de oude staat na verhuizen ft Woensdag 15 november 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Beurs Onderwijs port Handwerkverkoop - De creatie ve groep van Bachten Reede houdt donderdag 23 november een handwerkverkoop in het dienstencentrum aan de Vlissing se Vredehoflaan. De verkoop is geopend van 10 tot 12 en van '13.30 tot 15.30 uur. Winterkleding - In buurthuis Al- degonde aan het Vlissingse Westerzicht 386 wordt zaterdag 18 november een winterkleding- beurs gehouden. De beurs is geo pend van 10 tot 15 uur. Dames-, heren- en kinderkleding kan vrij dag 17 november van 10 tot 15 uur in het buurthuis worden inge leverd. De helft van de opbrengst is voor Aldegonde. Najaarsverkoping Vrouwenver eniging Persis verkoopt tijdens haar najaarsverkoping op zater dag 18 november onder meer kleding, boeken, borduur- en haakwerk, bloemen en gebak. Voor de kinderen is er speelgoed en een grabbelton. De verkoping wordt gehouden in de Mavo aan 'de Middelburgse Koninginnelaan èn duurt van 10 tot 12 en van 14 fot 15.30 uur. Verkoop-tentoonstelling - Op de jaarlijkse verkoop tentoonstelling in Sint Willibrord, Bachtensteene 1 in Middelburg biedt De Zonnebloem dinsdag 21 november tussen 14 en 16 uur door bejaarden gemaakte hand werken te koop aan. Er is ook een verloting. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuw materiaal en voor andere Zonnebloem-activiteiten. Abel Tasman - Onder de titel 'Met de Abel Tasman op reis' ver zorgt A.J. Veldkamp woensdag 22 november een lezing in het Stedelijk Museum aan het Bella mypark in Vlissingen. De lezing begint om 20 uur en is voor le den van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit gratis toegan kelijk. Link - Het voortbestaan van de periodiek Link - voorheen Werklo- zenkrant - staat op de tocht. Door het uiterst geringe aantal aan reacties op de inhoud vraagt de redactie zich af of het blad ei genlijk wel lezers heeft. Boven dien is er ook een gebrek aan redactiêleden. De redactie wil daarom graag weten of er nog behoefte is aan Link. Schriftelijke reacties kunnen naar het redac tieadres van Link, p/a Wolters- huis, Hogeweg 103 in Vlissingen worden gestuurd. Camp Councelors - Camp Councelors USA zoekt voor de begeleiding van zomerkampen in Amerika zelfstandige jongeren tussen de 18 en de negenentwin tig jaar met gevoel voor humor en die goed met kinderen om kun nen gaan. Wie minimaal negen weken als councelor in een zo merkamp wil werken, krijgt een gratis retour, kost en inwoning en zakgeld en kan na afloop van het kamp zes weken vrij rond reizen. Wie meer wil weten kan terecht bij Camp Counselors USA, Konin ginnegracht 35, 2514 AC Den Haag, telefoon 070-560236. Anderwijs - Middelbare scholie ren met een achterstand op school, leermoeilijkheden of con centratieproblemen kunnen in de vakantie terecht op de bijspijker kampen van de Vereniging An derwijs. De deelnemers werken tijdens deze kampen in kleine groepjes aan hun eigen school problemen. Ze worden daarin be geleid door universiteits- of hogeschoolstudenten. Daarnaast is er ook een vrijetijdsprogram- ma. Informatie is aan te vragen bij de Vereniging Anderwijs, 030-521239. Beroep- en studie - In de Ste delijke Scholengemeenschap in Middelburg vindt vrijdag 17 no vember de jaarlijkse beroepen- en studievoorlichtingsmiddag van de Nederlandse Vereniging Schooldecanen plaats. Informatie over universitaire studierichtin gen, hogere beroepsopleidingen, middelbare beroepsopleidingen en beroepen wordt gegeven door zo'n honderd voorlichters uit het hele land. Er worden ongeveer zestienhonderd leerlingen uit de twee hoogste klassen van Havo en VWO van scholen uit heel Zeeland verwacht. Fotograaf - De fotoclub van skw De Hayman heeft maandag 20 november de fotograaf Dick Wolters te gast. Wolters werd be kend met modefoto's en werk voor artiestenbureau's. In het kantoor van De Hayman aan de Middelburgs Rentmeesterlaan vertelt hij tussen 19.30 en 21.30 uur meer over zijn werk. Recreatiesportleiders - De Walcherse trim- en recreatiegroe pen hebben gebrek aan recrea tiesportleiders. De Nederlandse Katholieke Sportfederatie en de Zeeuwse Sportraad hebben daar om een RSL-A cursus opgezet. Deze cursus is bestemd voor ie dereen vanaf zeventien jaar die leiding wil gaan geven aan re creatieve sporters. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder meer organiseren, de spelregels van diverse sporttakken en bles surepreventie. De cursus wordt afgesloten met een door het mi nisterie van WVC erkend exa men. Wie meer wil weten kan bellen naar de Zeeuwse Sport raad, 01180-82646. Ook is er maandag 27 november een infor matieavond in het clubhuis van VC Vlissingen aan de Vlissingse Irislaan. De aanvang is om 19.30 uur. Jazzdansstage - In sporthal Vrijenhove in Vlissingen vindt za terdag 25 november een jazz dansstage van de regio Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond plaats. De be ginners in de A-klasse treden tus sen 10 en 11.15 uur aan, de B-klassers tussen 11.30 en 12.45 uur en de gevorderden in de C- klasse van 13.30 tot 15 uur. Do cente is Tanja Husselman uit Den Haag. De stage is toegankelijk voor iedereen vanaf veertien jaar met danservaring. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Neel Meijers, 01189-1796. Gezondheid Couveusekinderen - De vereni ging van ouders van couveuse kinderen komt woensdag 15 november om 19.30 uur bij elkaar in het Bethesda-Sint Joseph zie kenhuis in Vlissingen. Tijdens de ze avond wordt de informatiefilm Van Harte Beterschap vertoond en kunnen de ouders ervaringen uitwisselen. Bloedafname-avond - Onder het motto 'Het is beter te geven dan te ontvangen' houdt de afde ling Middelburg van het Neder landse Rode Kruis dinsdag 21 november haar jaarlijkse bloedafname-avond. Deze avond vindt plaats in de Hoeksteen aan de Middelburgse Roozenburg- laan. Het ingezamelde bloed wordt gebruikt voor de produktie van medicijnen voor ziekten als leukemie en bloedarmoede. Wie tussen de achttien en de vijfen zestig jaar is en in het afgelopen jaar geen operatie of bevalling heeft gehad, kan zich dagelijks na 18 uur als donor opgeven via 01180-11429/36013/14750. Maatschappij De afdeling Middelburg van het Nederlandse Rode Kruis houdt een bloedafname- avond. Wanneer een huurwoning van bewoner wisselt treft de nieu we huurder wel eens verras singen aan in de vorm van door de vorige bewoner aan gebrachte veranderingen. Meestal zal hij de woning bin nen korte tijd aan zijn eigen smaak aanpassen. Vaak zijn de problemen voor de vertrekkende huurder gro ter, niet zelden wordt hij enke le maanden na het verlaten van de woning geconfronteerd met een rekening van zijn vori ge verhuurder wegens ge maakte kosten om de woning in de oude staat te herstellen. In veel standaardkontrakten staat dat de huurder verklaart de woning in goede staat te aanvaarden. Veelal is dit niet zo, maar de huurder zet toch zijn handtekening onder het kontrakt, want veel keus heeft hij niet. Als het huurkontrakt geen bepalingen bevat op dit gebied is het Burgerlijk Wet boek van toepassing, dit bepaalt: - er wordt een lijst opge maakt waaruit blijkt in wel ke staat de woning zich bevindt bij de aanvang van de huur; - is er geen lijst gemaakt dan wordt er vanuit gegaan dat de woning zich in goede staat bevindt. De staat van de woning bij het aanvaarden is van belang bij het einde van de huur, dan wordt vastgesteld in welke staat de huurder de woning moet opleveren. Echter wat is opleveren in goede staat? Bijna altijd gaat het om grote of kleine veranderingen die de huurder aanbracht en die hij als verbetering beschouwde. Wanneer is een verandering een verbetering of een ver slechtering? Wanneer levert de huurder de woning in oor spronkelijke staat op? Als de huurder tijdig opzegt heeft de verhuurder ruim de tijd om de van der Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 woning te komen inspecteren en de huurder kenbaar te ma ken wat hij al dan niet hersteld wenst te zien. Zo wordt de huurder in de ge legenheid gesteld om het een en ander zelf en voor eigen re kening te laten uitvoeren. De verhuurder kan ook met de waarborgsom verrekenen. De ze meningsverschillen kunnen zelfs tot een procedure leiden. Het verdient dan aanbeveling een deskundige te raadplegen. Beter is het een aantal voor zorgsmaatregelen te nemen, zoals het maken van een lijst van gebreken die de woning bij het begin van de huur ver toont. De lijst is vooral veel waard als deze door (een ver tegenwoordiger van) de ver huurder wordt ondertekend. Verder is het aan te bevelen foto's van de woonruimte te maken vlak voordat deze wordt aanvaard. Voordat u de woning verlaat een inspectie door de verhuurder en vraag direkt na de inspektie een ver klaring over wat er niet deugt: u kunt dan eventueel zelf nog iets herstellen of opruimen. Overleg tijdens de huur over wijzigingen en verbeteringen aan de woning met de ver huurders, als hij op dat mo ment toestemt, kan hij later geen herstel in de oude toestand eisen en wellicht valt er dan ook over een vergoe ding te praten. Het Internationaal Koor uit Vlissingen verzorgt een optreden tijdens de zendingsdag van de Pinkstergemeente op zondag 19 november. Ouderen Uitdaging of misère? - Ouder worden; een toekomst vol uitda gingen of is het vooral misère? Dat vraagt H. ter Mate van de Volkshogeschool Zeeland zich af in de inleiding die hij donderdag 23 november voor de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren houdt. De lezing, bestemd voor zestig plussers, vindt plaats in de Couburg in Koudekerke, de toegang is gratis. Onderwerpen die aan de orde ko men zijn onder meer vrijetijds besteding na het pensioen, de manier waarop de maatschappij tegen ouder worden aankijkt en de invloed die dat op het gedrag van ouderen heeft. Gepensioneerden - De afdelin gen Middelburg en Vlissingen van de AbvaKabo houden don derdag 16 november een infor matiemiddag voor gepensioneerden, VUT, FLEX, FLO-leden en wachtgelders. In de filmzaal van de Zeeuwse Biblio theek aan de Middelburgse Kousteensedijk verzorgen vanaf 14 uur A. Hidding en H. de Hoog een inleiding. Mevrouw Hidding is vertegenwoordigster gepensio neerden in het hoofdbestuur van AbvaKabo. Zij behandelt het be leid van de Landelijke Groep Ge pensioneerden. De heer de Hoog vertelt als administratief ambte naar bij de belastingdienst alles over het plan Oort. Strandmars - Wandelsportvere niging 't Zand uit Middelburg loopt zaterdag 18 november haar jaarlijkse strandmars. De afstan den zijn 25 en 35 kilometer, de start is tussen 10 en 10.15 uur bij Resto Vrouwenpolder aan het be gin van de Veersedam. De deel nemers voor de 5 of de 10 kilometer starten om 14 uur. In schrijving in café Tramzicht aan de Domburgse Stationsstraat. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij het secretariaat, 01180-28602. Jubileum SC Torna - SC Torna viert zaterdag 18 november het tienjarig jubileum met een dans en muziekavond. Het feest begint om 20.15 uur in De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost- Souburg. Er zijn optredens van de Heavy Badenang Band, de Zeeuwse Michael Jackson Mar lon, de Almeloose band Sagitta en de sessieband van Torna. Partnergroep - Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) begint dinsdag 28 november met een praatgroep voor partners van mensen met een alcohol-, drugs- of medicijn probleem. Onder begeleiding van twee medewerksters van het ZCAD leren de deelnemers op een andere manier met hun moeilijkheden om te gaan. In to taal vinden er twaalf bijeen komsten plaats op dinsdagochtend van 13.45 tot 15.15 uur. Na aanmelding (via 01180-37320 of 01184-13240) volgt een kennismakingsgesprek. Natuurkundig gezelschap - Op uitnodiging van het Natuur kundig Gezelschap geeft prof. dr. J.R Woerdman vrijdag 17 novem ber een lezing over het verschijn sel van licht geinduceerde drift. Dit onder de titel 'Laser Fotonen als Maxwell-duivels. Woerdman is hoogleraar aan de Universiteit Leiden. De lezing vangt aan om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De entree is voor zowel leden als niet-leden gratis. Zendingsdag - In het centrum van de Pinkstergemeente aan de Emmastraat in Vlissingen wordt zondag 19 november een zen dingsdag gehouden. Centraal staat de zending in Indonesië. Het zendingsechtpaar Hans en Rietje van Sluijs geeft een uitge breide toelichting over hun werk op het eiland Sulawesi en het werk wat ze op het eiland Borneo gaan verrichten. Daarnaast zijn er ook optredens van koren en zanggroepen als Tamien uit Oud- Beijerland en het Internationaal Koor uit Vlissingen en diverse so listen. De aanvangstijden zijn 10.30 en 14.30 uur, de toegang is gratis. Bingo I - De maandelijkse bingo avond van buurthuis Schelde- buurt aan de Vlissingse Verkuil Quakkelaarstraat vindt plaats op vrijdag 17 november. De zaal is open vanaf 19.30 uur, de bingo begint om 20 uur. De toegang is gratis. Bingo II - Ook in buurthuis Alde gonde (Westerzicht 386 in Vlis singen) is er een bingo, maar dan op dinsdag 21 november. Deelne mers kunnen vanaf 19.30 uur in het buurthuis terecht, de bingo start om 20 uur. Deelname is gratis. Sint Nicolaas - De UW Middel burg en de Zonnebloem houden donderdag 30 november een Sint Nicolaas Stuif 'ns in in het UVV- gebouw aan de Middelburgse Herengracht 52. De bezoekers worden om 10.30 uur ontvangen met koffie 's Middags is er een warme maaltijd en een bingo. De kosten bedragen f 6,50. Opgave vóór 23 november via 01180-34305/26290. Verenigingen Museumvrienden - J. de Ruiter, chef van de afdeling cabinet en voorlichting van de gemeente Borsele, verzorgt woensdag 15 november voor de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum een diapresentatie over 'Het ontstaan en de ontwikkeling van de zak van Zuid-Beveland'. Naast het ontstaan komen ook de verschillende landschapsty pen, de begroeiing, de dorpsty pen, de landbouw, de klederdrachten en de stoomtram aan bod. De lezing begint om 20 uur in het Stedelijk Museum aan het Vlissingse Bellamypark. Vrijburg - Het bewonerscomité Vrijburch hield zich keurig aan de inspraaktermijn over het bestem mingsplan Vrijburch van de ge meente Vlissingen. Op 27 april 1989 ging de brief de deur uit. De gemeente Vlissingen heeft daar tot nu toe nog steeds niet op gereageerd. Telefoontjes naar de gemeente mochten niet ba ten, zodat het comité nog steeds niet weet hoe het ontwerp- bestemmingsplan eruit gaat zien. Geruchten zijn er genoeg: het plan voor het industrieterrein zou pas in juli 1990 worden gereali seerd, het plan zou helemaal niet meer doorgaan, de grondeigena ren zouden niet accoord gaan, op minstens twee plaatsen in de wijk zou een aansluiting voor een fietspad komen. Het bewoners comité heeft b en w per brief om opheldering gevraagd. Centrum Vlissingen - Eind ja nuari 1990 wordt in Vlissingen in een deel van de Schutterijstraat, onder het Speckens-terrein, in de Coosje Buskenstraat en het Betje Wolffplein een nieuw riool ge legd. De werkzaamheden worden in fasen uitgevoerd. De Coosje Buskenstraat blijft voor het ver keer in twee richtingen toeganke lijk, maar de andere straten zullen tijdelijk worden afgesloten. De weekmarkt-kramen in de Schut terijstraat worden tijdens de werkzaamheden in deze straat verplaatst naar de Bussestraat. Verkeersbrigade Bloemen- buurt - Ter bevordering van een veilige oversteek van de jeugd van de Vlissingse Oranjeschool heeft de gemeente Vlissingen een verkeersbrigade op de Bloe- menlaan - tussen de Madelieven- en de Asterlaan - ingesteld. De belijning en de verkeersborden die hiervoor nodig zijn, zijn inmid dels aangebracht. De parkeer plaatsen aan de even nummers kant bij deze oversteekplaats zijn opgeheven. Bellamypark - De westkant van het Vlissingse Bellamypark - aan de museumkant tussen de Breestraat en de Brugstraat - wordt de komende twee weken herbestraat. Het eenrichtingsver keer in het oostelijk gedeelte wordt daarom tijdelijk opgehe ven. Aan beide zijden van de oostelijke rijbaan wordt een par keerverbod ingesteld. Na het Bel lamypark wordt waarschijnlijk ook de Smalle Kade herbestraat. Computerclub - De Hobby Computer Club Regio Zeeland houdt maandag 20 november de maandelijkse bijeenkomst in wijkcentrum Open Hof in Vlissin gen. Administrateur J.C. de Boo- van Uijen en hoofd informatie en documentatie M. Huibregsen, beiden van de Vlissingse ge meentepolitie, vertellen meer over de automatisering bij de po litie. Daarna komen de gebrui kersgroepen bij elkaar. De zaal is open om 19.30 uur, de bijeen komst begint om 20 uur. Gevonden Prima Donna - Prima Donna, de werkgroep voor lesbische vrou wen in Zeeland, verdiept zich zondag 19 november in de bete kenis van genetische manipulatie en voortplantingstechnologie voor lesbische vrouwen. Een deskundige geeft van 14.30 tot 15.30 uur informatie over kunst matige inseminatie, zelfinsemina tie en reageerbuisbevruchting. Na deze lezing is er een discussie. De bijeenkomst wordt gehouden in Jet aan de Zusterstraat 13 in Goes. Inlichtingen zijn verkrijg baar via 01180-39812. Poedel - Bij de Vlissingse ge meentepolitie zijn in de periode van 1 tot 8 november de volgen de voorwerpen aangegeven: poe- deltje, paraplu, hondenriem, herenprotemonnee, damesporte monnee, goudkleurige broche, doublé armband, blauw etui met zeven sleutels, autosleutel en een sportjack. Roeiboot - Bij de Middelburgse gemeentepolitie werden in de pe riode van 19 tot en met 31 okto ber de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: diverse zonnebrillen, zilveren kruisje, drie autosleutels, plastic tas met in houd, bruine knipportemonnee met inhoud, rode portemonnee, medaillon met foto, twee plastic tasjes met onder meer Paraceta mol, Swatch horloge, paarse sweater, polyester roeiboot, bril in bruin etui, parkeerpas, bruine look-over bril, koperkleurige bril, diverse sleutels, grijs/zwart/blauw jongensjack, bankbiljet. Ook werden er een tekkel en een bruin gestreepte poes aangegeven. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. J.J. Lukasse, 19 uur: ds. D. v. Boven. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W. Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Verhoeks. 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. Spaans-Molenaar, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: dhr. E. Wind. Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. D. Coppoolse, 14.30 uur: ds. v. Nieuwenhuize, gez. dienst in Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 14.30 uur: ds. v. Nieuwenhuize. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J.J. v. Zoelen, 19 uur: dhr. Ten Klooster, jeugd dienst m.m.v. Vliss. Jongerenkoor. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. Klijnsma, knd. 19 uur: dhr. Ten Klooster gez. dienst in Geref. kérk. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Lukasse. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30: ds. E.V.E. Wijnands, 17 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. v. Buiren. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. G.J. v. Pijkeren knd. 4-7 jr, 14.30 uur: ds. G.J. van Pijkeren. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: br. Tj. Postma. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 17 uur: ds. P.J. Rebel. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. P.J. Rebel, 14.30 uur: ds. D.W. Dondorp. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 17 uur: ds. P. Paulus. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: prof. dr. J. Sperna. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur: ds. J.E.L. Brum- melkamp. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. K. Blei, Wijkgem. Geref. Bond, 17 uur: ds. C. Trouwborst. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur Schelhaas, Wijkgem. Geref. Bond 11 Trouwborst. Engelse kerk, Simpelhuisstr. 19, 19 onbekend. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, L. Joosse. Leger des Heiis. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: kpt. B. de Heer, 19 uur o.l.v. vrouwenbond. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: dhr. Crans. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim- pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. G. v. Atten. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: Prof. dr. J. Sperna. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6) Zo. 10 uur, di. 20 uur. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: hr. Jor- ritsma, 17 uur: ds. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Glashouwer. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. van Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: ds. L. Joosse, 10.15 uur: bijbelstudie. Mamixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: lees dienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Berèa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11.00 uur: ds. Lukasse.. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, doopdienst m.m.v. zondagsschool, 19 uur: ds.Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9 .30 uur: ds. P.G. Vellekoop (jeugd- dienst) m.m.v. Westkapels jongerenkoor Exaudi. do. 16 t/m wo. 22 nov. ds. B.J.W. uur: ds. C. voorganger HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel: 11721. Zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel: 14664. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak) VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel: 64623. Zondag tot 24 uur: Saba- laan 3, tel: 71017. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Ka naalstraat 70, O-Souburg, tel. 01184-61212. Zon dag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemui- den, tel: 01182 - 1308. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS- KERKE. VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapel- le, tel: 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: Dr. B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel: 01188 - 1271. OOST EN MIDDEN-WALCHEREN zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186 - 1763. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: A.H. Oort, Tobagolaan 6, Vlissingen, tel: 01184 - 78290. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel: 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Paauwenburg, Troelstraweg 2A, tel: 70717. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 71140. MIDDELBURGvan vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: S.K. Boot, tel: 39865. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: hr. J. v. Leerdam. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. F.C. v. Dijke, 10.30 uur: knd. gez. dienst Herv. Kerk, 19 uur: ds. A.C. den Hollander. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 9.30 en 10.30 uur: ds. F.C. v. Dijke, 19 uur: ds. den Hollander in Geref. kerk. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. J. de Boer. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: L.Th. Witkamp, 17 uur: Cand. A.W.M. Freund. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: mw. Jeroense, 17 uur: dhr. A.W.M. Freund in Geref. Kerk. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. B. Nieuwenhuijse. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: drs. D. Westerneng, 17 uur: ds. P. Melse. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lof- prijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, knd. gr. 1-5. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. D. v. Boven, 19 uur: ds. D. Westerneng. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. H. v. Oostende. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19. zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. L.A. de Graaf gecomb. dienst voor doven en horenden, 14.30 uur: ds. v. Nieuwenhuize te Gapinge. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: geref. voorganger in Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schelde- poort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Postma, avondmaaldienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 15 uur. ds. A. de Snoo. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mevr. Th. J. Driehuis van Haselen, Vlissin gen, tel: 01184 - 66548. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Kraamzorg 24 uur'bereik- baar onder nummer 01100-16703. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41 Middelburg, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. VBOK: (Ver. ter bescherming van het ongeboren kind), tel. 01180-35736. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). PATIËNTENPLATFORM ZEELAND: Leliestraat 10, Goes. tel. afspraak van 9 tot 12 uur, tel. 01100-30911. CENTRAAL MELDPUNT VOOR VRIJWILLIGE THUIS HULP: Molstraat 13 te Middelburg, tel: 01180 - 12004, iedere werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur.

de Faam | 1989 | | pagina 19