30°/o 4 m Kies zei f Tiw Trijs! Koopcheques en geldbonnen ter waarde van 12.000 TIPS-J Sinterklaas een groots geschenkenfeest 'T SCHEELT U WEL RENAISSANCE e Met Duizenden (quidensaan Fr ijzen! sr Duizenden (quidens aan Koopcheques te besteden zoals ld dat wiiti 100 pan fa* €11™ Is Haarverzorging de Jonge Woensdag 15 november 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER SINT NICOLAASAKTIE WINKELCENTRUM VLISSINGEN Nog tot en met 5 december ontvangt het winkelende publiek in de Walstraat en omgeving bij iedere besteding van tien gul den een bon, die in vele gevallen geld waard is. Een prijzenpot van ruim f 12.000 hebben de winkeliers ter beschik king gesteld, waarvan de helft koopcheques zijn, met een waar de variërend van f100,- tot f1000. De andere helft van de pot bestaat uit waardebonpen, die di- rekt uit te betalen tientjes opleve ren; Ad van der Vorst en len Stuart van de Evenementen- commssie benadrukken dat met name ook de nieuwe winkeliers in het centrum enthousiast mee doen aan de winkelaktie. „Er staan meer dan vijftig zaken op mijn lijst", zegt van der Vorst, len Stuart vult aan: „Alle deelnemen de zaken zijn herkenbaar aan het Sinterklaasraamvignet. Wie een bon ontvangt heeft drie kansen: een niet, een lot of een waarde bon van tien gulden. Bij verschil lende zaken in de stad staan bussen waar men de loten voor zien van naam en adres kan de poneren. Op 5 december zal Sinterklaas geassisteerd door Notaris A.J.Sauer de trekking verrichten en bekend maken wie de prijswinnaars zijn. Wie niet kan komen krijgt bericht thuis en bovendien zal de uitslag in de Faam van 13 december ook nog bekend worden gemaakt. Zo komt de prijs altijd bij de winnaar terecht". Bij de volgende zaken werden bussen voor de loten geplaatst: Boekhandel Geysen, Wim de Bruijne Lederwaren, Sigaren Spe ciaalzaak Ter Meulen, Lunchroom Panaché, Damesmode Steketee, Foto Back, Firma Dert en van Kampen Schoenmode. Kijk naar de vorm van het door u te geven cadeau. Maak er dan iets van dat er op lijkt. Van een voetbal kunt u een groene kool maken en van een grammofoon plaat een kersenvlaai. Let bij het kopen van kin derspeelgoed op de waarde van de verpakking. Grote dozen zijn duur en het gaat tenslotte om de inhoud. Bij het maken van rijmpjes helpt het vaak heel goed om aan een Ad van der Vorst en ten Stuart maken zich klaar voor de Sint Nicolaaswinkelaktie. HET Sinterklaasfeest in Nederland wordt dit jaar grootser dan ooit gevierd. Hoe nuchterder de levensomstandigheden worden, hoe meer men zich vastklampt aan oude gewoonten en tradities. De mensen doen erg veel aan familiefeesten en -bijeenkomsten en de verjaardag van de Sint neemt daaronder een vaste plaats in. De meeste mensen hebben nu meer vrije tijd dan voorheen. Er zijn elk jaar meer bejaarden en gepensioneerden die met zorg hun Sinter klaas voorbereiden. Hun leger wordt vergroot met mensen die ver vroegd uit het arbeidsproces zijn gegaan. Jammer genoeg zijn er ook nog honderdduizenden werklozen, die echter ruim in de tijd zit ten. Dat legioen is bezig met lang tevoren gedichten te maken en allerlei stunts te bedenken om vijf december zoveel mogelijk kleur te geven. hoogtepunten in die kringen. Om de sleur goed te maken zijn de geschenken extra in tel. In deze hoek zullen ook nog veel dure geschenken een passende plaats krijgen. De zogenaamde fantasiemarkt krijgt daar volop gelegenheid zich uit te leven. Dat wil niet eens zeggen dat Zwarte Piet in dit soort huiska mers op vijf december binnen komt met zware zakken, die uit puilen van de goede gaven. De geschenkenmarkt heeft zich ook naar andere richtingen ver plaatst. Men vindt meer en meer een geschenk in de vorm van een wintervakantie of een reis naar de tropen. Het zijn in vele gevallen verrassingen die er in waarde niet om liegen. TWEE-VERDIENERS VOLGENS zakenmensen heb je daar veel geld voor nodig maar de feiten liggen anders. Met weinig geld en veel vernuft kun je de mooiste feesten in elkaar zetten. En als je dan leest dat er onvoldoende koopkracht zou zijn, dan is dat een vergissing. Voor het Sinterklaasfeest 1989 is er meer geld beschikbaar dan verwacht werd. De mensen be reiden zich weer echt voor op de bisschopsverjaardag. Dat be wijst de aandacht die het feest in november al heeft. Cadeau- lijsten vliegen als reclame pamfletten in het rond en in veel gezinnen worden de namen ge noteerd van mensen, die niet weten of Sinterklaas dit jaar misschien hun deur voorbijgaat. Daar wordt nu veel meer aan ge dacht dan een paar jaar geleden. Men vindt het niet meer van zelfsprekend dat een goed heilig-man wel bij hen stil zal houden. De verrassing heeft weer waarde gekregen. Vooral de oudere garde begint zich hoe langer hoe meer te weren. Veel meer onder hen hebben nu een beter pensioen dan enkele tien tallen jaren geleden. En dikwijls nog naast de AOW. Reken er op dat die er op staan dat hun kin deren en kleinkinderen een goe de Sint Nicolaas vieren. In veel gevallen gaan ze er zelf op af. In deze kringen is het Sinterklaas-feest een ingewor teld ritueel gebeuren. Maar den ken wij ook eens aan de nieuwe groepen tweeverdieners. Eigen lijk jagen die mensen het hele jaar achter zichzelf aan. Ze heb ben nauwelijks tijd om in hun privé-leven orde op zaken te stellen. Maar feestdagen, en daaronder ook Sinterklaas, zijn Niet altijd duur OOK abonnementen op dure tijdschriften zijn in ruime kring begerenswaardige cadeaus ge worden. De oude bisschop van Myra schept er een genoegen in dat zijn geschenkendrift van weleer is uitgegroeid tot een brede markt van allerlei geneug ten. Dat proces speelt zich niet alleen af in de markt van kostba re gaven maar nog veel meer op een lager niveau waar de meeste liefhebbers van een niet verwacht cadeau zich bevinden. DE Sint weet heel goed dat de grootste groep van Sinterklaas- vierders moet worden gezocht in de gezinnen waar wel veel vrije tijd is maar weinig geld. Hij denkt dan aan de uitkeringsge rechtigden en aan de mensen die een minimuminkomen heb ben of niet daarboven zitten en zelfs daaronder. Bij hen hoef je niet altijd met dure artikelen aan te komen. Zij kunnen echter blij gemaakt worden met materia len, die zij in hun vrije tijd verder kunnen verwerken of met ge reedschap dat hen uitstekend van pas komt bij doe-het-zelf ac- bekend liedje te denken. De rijm woorden komen dan vanzelf. Let bij het uitdelen van de pak jes goed op de volgorde. Het is heel pijnlijk als de een al drie keer een pakje heeft gehad en de ander nog helemaal niet. Dus niet willekeurig in een doos gooi en maar op volgende leggen. Het is ook verstandig om als een pakjesavond met veel men sen organiseert een soort van ceremoniemeester aan te stellen om alles in goede banen te leiden. Namen schrijven op grillige pak jes is moeilijk en deze zijn dan vaak moeilijk leesbaar. Schrijf de naam er tevoren op of gebruik labeltjes aan een lintje. Een platenbon of een abonne ment kunt u heel leuk verpakken in een oude platenhoes. Ver vang zo mogelijk een foto van de betreffende artiest door én of meer foto's van de ontvanger van de surprise. Vergeet niet om verschillende soorten alcoholvrije dranken in huis te halen. Zij die nog moeten rijden zullen u dankbaar zijn. ALUMINIUM JALOUZIEEN Tegen zeer voordelige prijzen Prijsvoorbeeld: hoog 130 cm breed 70 cm f 98,- hoog 150 cm breed 140 cm f169,- hoog 180 cm breed 200 cm f259,- hoog 180 cm breed 250 cm f305,- VERTICALE G0R0IJNJAL0UZIEËN Prijsvoorbeeld: hoog 140 cm breed 100 cm f187,- hoog 160 cm breed 155 cm f 269,- hoog 180 cm breed 200 cm f 367,- hoog 180 cm breed 250 cm f460,- ALLE JALOUZIEËN WORDEN GRATIS OPGEMETEN PRECIES OP MAAT VOOR U GEMAAKT GROOTSTE BREEDTE: KORTE LEVERTIJD Aluminium jalouzie 400 cm Verticale jalouzie 600 cm WONINGINRICHTING BELLAMYPARK 46-48, TEL, 01184-12988 VLISSINGEN MARCONIWEG 12, TEL. 01184-65923i^H Kapsalon de Jonge, geopend van 8.00 tot 17.30 uur, 's zaterdags tot 15.00 uur. Bij ons hoeft u geen afspraak te maken. Haarwerksalon de Jonge, ingang om de hoek. Grootste collectie dames- en herenhaarwerk, tevens haarwerken voor de Zeeuwse klederdrachten. Levering evt. via ziekenfonds. Bezoek aan huis mogelijk. Gravenstraat 23a, Middelburg tel. 01180-12074 - aparte ingang haarwerksalon - mhm tiviteiten. De inkopers van Sin terklaas zullen dit jaar in de sec tor vrije-tijds-besteding zeker grote aankopen doen. Daaron der zijn uiteraard hulpmiddelen voor de ambachtelijke sector. Daarnaast maken ook sport en spel een groeiend deel uit van de Sint-Nicolaasmarkt. Overaanbod DE aankopen voor het grootste geschenkenfeest van het jaar doet de Sint niet meer alleen in de paar laatste weken voor de verjaardag. Ook bij geschenken geldt dat men niet meer als bij ingeving koopt. De detailhandel heeft het geld van de kopers niet meer voor het grijpen. Er is een overaanbod van goederen en men concurreert niet meer al leen met collega's maar met de handel in alle branches. Wordt een video-recorder gekozen dan mag men niet meer direct hopen op een nieuwe wasautomaat of een bankstel. De scherp geprijs de aanbiedingen worden hoe langer hoe meer gespreid over verschillende maanden. V7t Veel aankopen en beslissingen van consumenten, ook van de Sint, hangen af van de verkoop acties van de detailhandel. Die zal zich in de komende maan den beter profileren dan ooit. Of de jaaromzetten bij het winkel bedrijf op peil blijven hangt voor een groot deel af van de top- maanden. Dat zijn november en december met de Sinterklaas- en Kerstaankopen. De resulta ten van de commercie in Neder land over de eerste drie kwarta len zijn bepaald meegevallen. De bestedingen beginnen zich los te weken van de depressie angst. Deze wetenschap en de geweldige blijvende belangstel ling voor het Sint Nicolaasge- beuren zorgen ervoor dat de goede Sint vaster in het zadel van zijn schimmel zit dan wij hebben durven hopen. In de laatste weken van het jaar zul len vele oudere maar nog meer jongere consumenten veel wen sen in vervulling zien gaan. Drs. A. van Mierlo ORGANISATIË: WINKELIERSVERENIGING WINKELCENTRUM VLISSINGEN DE SPELREGELS.... De aktie loopt van woensdag 15 november tot dinsdag 5 december 1989. De deelne mende winkeliers zijn herkenbaar aan een raamaffiche! Bij elke f 10,— die u in de deelnemende zaken besteedt, ontvangt u een bon die een "niet", een lot of een geld prijs van f 10,aangeeft. De geldprijzen worden direkt uitbetaald. Elk lot kan, voor zien van naam en adres, worden gedeponeerd in de daarvoor geplaatste bussen. Op dinsdag 5 december om 16.00 uur vindt de trekking plaats door Sint Nicolaas onder toeziend oog van notaris A.J. Sauer op een podium in het centrum. De prijswinnaars worden bekend gemaakt in De Vlissinger en De Faam van woensdag 13 december 1989. Alle prijswinnaars ontvangen ook persoonlijk bericht. Toestemming Kamer van Koophandel, nr. 29/89 d.d. 1-11-89

de Faam | 1989 | | pagina 11