>1 m IMMÊB Muzikale strijd van saxofonisten Die Jahreszeiten van Joseph Haydn Woensdag 1 november 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Gezondheid De Zeeburch - De openbare ba sisschool De Zeeburch heeft maandag 6 november een infor matiemarkt in het schoolgebouw aan de Keurhove 3 in Middelburg. Vanaf 20.30 uur informatie gege ven over onder meer het voortge zet onderwijs, het SKW, de muziekschool, de bibliotheek, lo gopedie, godsdienst, het gastou derproject en de kinderboerderij. Buurt/wijk Boulevards - De Vlissingse bou levards worden binnenkort verder bebouwd met appartementen en een hotel. De gemeente Vlissin- gen houdt woensdag 8 novem ber een informatie-avond over deze plannen. Vanaf 20 uur ge ven vertegenwoordigers van de firma Ufkes en de gemeente na dere inlichtingen in hotel Britan nia. Vanaf 19 uur zijn de plantekeningen te zien. Nacht Scheldegouwen Motor- en autoclub Scheldegou wen houdt in de nacht van zater dag 4 op zondag 5 november voor de zeventiende keer de Nacht van Scheldegouwen. Voor gevorderde rijders wordt er die nacht in de sportklasse een oriëntatierit van honderdtien kilo meter verreden, voor de begin ners is er in de toerklasse een puzzeltocht van honderd kilome ter. De route voert de deelnemers over de Walcherse binnenwegen. Inschrijving op zaterdag 4 no vember tussen 18.30 en 19.45 uur in Hotel Walcheren in Koude- kerke. voorinschrijving is mogelijk bij P. de Ruijter, 01180-13259 of Martin Bruggeman, 01180-34371. Sportoverdag Manifestatie - In Zeeland zijn volop mogelijkhe den om overdag te sporten. Een kennismaking met deze sporten is mogelijk op de Sportoverdag Manifestatie die de Zeeuwse Sportraad woensdag 15 novem ber in de Middelburgse Kruitmo- len houdt. Van 9 tot 11.30 uur kunnen de bezoekers meedoen aan een badminton- of volleybal toernooi. Daarnaast is er een kennismakingsinstuif waarbij de sporten bowling, keep-fit en bad minton centraal staan. Door mid del van het afleggen van verschillende testen op het sport- gezondheidsgebied kan een 'fit heidsdiploma' worden behaald. Belangstellenden kunen zich tot 3 november opgeven bij Theo Struijs van de Zeeuwse Sport- raad, 01180-82647. VBS-topsportplan - De Vere nigde Spaarbank heeft begin dit jaar het VBS-topsportplan gelan ceerd. Dit plan sponsort niet al leen sportieve top-evenementen en topsporters, maar ook recrea tieve sportverenigingen. Daar naast sponsort de Verenigde Spaarbank het Janus Jongbloed Research Centrum (JJRC), een onderdeel van de Rijksuniversiteit in Utrecht. In dit centrum wordt vanuit verschillende invalshoeken de invloed van sport en beweging op de gezondheid onderzocht. Het uiteindelijke doel van dit on derzoek is om sport en beweging voor iedereen op een weten schappelijk verantwoorde wijze mogelijk te maken en te begelei den. Een overzicht van de deel onderzoeken binnen het JJRC en de voorlopige onderzoeksresulta ten staan vermeld in het boekje 'Gezond sporten en bewegen voor iedereen'. Het boekje is tele fonisch te bestellen bij de pr- afdeling van de Verenigde Spaar- bank, 030-959280. Wandeltocht - De Zeeuwse Wandelsport Bond houdt zater dag 4 november haar jaarlijkse Sluitingstocht. Deelnemers voor de afstanden 5, 10 en 15 kilome ter vertrekken om 12 uur vanaf winkelcentrum Dauwendaele aan de Middelburgse Vrijlandstraat. Wie zich aan de 30 kilometer wil wagen start om 10 uur op het zelfde punt. Basketballtrainers - De Basket ball Combinatie Vlissingen houdt zaterdag 4 november een trai- nersclinic voor basketballtrainers uit Zeeland en West-Brabant. In de Zeevaartschoolsporthal in Vlissingen geeft de Amerikaanse coach van de Belgische eredivi sieclub Bobcat Gent zijn visie op basketball. Het programma ziet er als volgt uit: 10 tot 10.15 uur: ontvangst, 10.15 tot 10.45 uur: theorie, 11 tot 12.30 uur: praktijk. Ter afsluiting worden er enkele basketballfilms vertoond. Inlich tingen zijn verkrijgbaar via 01184-64738/64416 of 01180-25736. Singelloop - Zaterdag 4 novem ber vindt in Middelburg de ach tentwintigste Singelloop plaats. Deelnemers kunnen kiezen uit een, twee, drie of vier ronden van 1,65 kilometer. Het secretariaat aan de Nadorstweg is vanaf 12 uur geopend. Start (15.30 uur) en finish zijn op de Noordsingel. In- lichtingen via 01180-28917. Jantje Beton - Het Nationaal Jeugd Fonds, beter bekend als het fonds van Jantje Beton, houdt in de week van 6 tot 12 november de jaarlijkse collecte De opbrengst is bestemd voor de leef- en speelruimte van het kind. De helft van de opbrengst gaat naar projecten als speeltuinen, kinderboerderijen, jeugdcircussen en kindervakantiekampen. De an der helft is bestemd voor de col lecterende jeugdverenigingen en groepen. Wie de bus mist kan een bijdrage storten op giro 1247 van het Nationaal Jeugd Fonds in Utrecht. Chili - In Chili is nog steeds een groot aantal mensen op zoek naar hun in de periode '73:76 verdwenen familieleden. In de meeste betrokken gezinnen heerst grote armoede: het werk loosheidspercentage in Chili is hoog en uitkeringen bestaan niet. De stichting Nederlandse vrou wen voor Chili heeft daarom een aantal gezinnen geadopteerd. De stichting garandeert hen minstens een jaar een vaste bij drage per kwartaal, waarvan ele mentaire uitgaven als voedsel, schoolgeld, huur en doktershulp kunnen worden betaald. Ook de Chileense bannelingen die na ja ren naar hun land terugkeerden worden op deze manier gesteund. Wie mee wil helpen kan een bijdrage storten op giro 37 33 698, ten name van Neder landse vrouwen voor Chili, Graaf Florislaan 30, 1217 KL Hilversum. Viskalender - De Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij (OVB) heeft een educatieve ka lender over visserij en visstand- beheer in het Nederlandse binnenwater uitgegeven. Onder werpen die in deze kalender wor den behandeld zijn onder meer de snoekbaars, snoek, ruisvoorn, beroepsvisserij, zeeforel, jeugd- vissen en vistrappen. De kalen der is te bestellen door f 10,- over te maken op postbanknum mer 59 50 00 ten name van de OVB te Nieuwegein. Overigens is de aanschaf van meerdere exem plaren tegelijk goedkoper: bij bestellingen van vijf tot negen stuks kost de kalender f 8,50 per stuk, bij tien of meer exemplaren f 7,50. Najaarsverzilvering - De na- jaarsverzilveringen voor mensen uit de schilder- en de baggersec- tor van de afdelingen Vlissingen en Koudekerke van de Bouw- en Houtbond FNV zijn op dinsdag 7 november in het zaaltje aan de Vlissingse Eedestraat 2. De zaal is geopend van 14 tot 16 en van 19 tot 21 uur. De RBS-ers kunnen hun Rechten 21 november op de- zelfde plaats en tijden inleveren. Videofilmen - Onder het motto videofilmen kun je leren verzorgt de Nederlandse Organisatie van Audiovisuele amateurs (NOVA) een basiscursus videofilmen. De cursus bestaat uit drie avonden waarbij zaken als opnemen, mon teren, geluiden toevoegen en dia over naar video worden behan deld. De curusus begint woens dag 15 november en wordt gegeven in motel-restaurant Bie- zelinge aan de A58 bij Kapelle. In schrijving bij cursuscoordinator André Swinnen, 045-217392. Penningmeester - Vrouwen die in een bestuur penningmeester zijn of dat willen worden kunnen terecht op de cursus van de Zeeuwse Vrouwenraad. De cur sus wordt op 21 november van 9.30 tot 15.30 uur gegeven in de Goede Herderkerk in Terneuzen. De kosten bedragen f 6,-. Opga ve vóór 10 november bij de Zeeuwse Vrouwenraad, 01180-34733. Tekenvariété - Kunstzinnige Vorming Vlissingen begint woensdag 8 november met een cursus Tekenvariété voor kinde ren van zeven tot tien jaar. Bij de ze cursus wordt met verschillende materialen, technie ken en onderwerpen gewerkt: de kinderen verdiepen zich in colla ges, zeefdrukken, plakkaatverf, droge naaldets, schetsen, ont werpen en illustreren. De cursus neemt tien lessen in beslag en vindt plaats op woensdag van 13.45 tot 15.15 uur in het KVV- gebouw aan de Braamstraat in Oost-Souburg. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de Culturele Raad, 01184-14928/16672. Crohn - De Crohn en colitis ulce rosa Vereniging Nederland bestaat dit jaar precies tien jaar. De afdeling Zeeland van de vere niging viert dit jubileum met een bijeenkomst up zaterdag 11 no- vember in de Prins van Oranje in de Nieuwstraat in Goes. Erelid dr. J.T. Weterman, die als interniste gespecialiseerd was in onderzoek en behandeling van de ziekte van Chron en colitis ulcerosa, reuma toloog G. Collee en Arjan Bleeker, de zestienjarige redacteur van het verenigingsblad Chroniek ju nior verzorgen een lezing. De middag begint om 13.30 uur en wordt om 17 uur met een infor meel samenzijn afgesloten. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij secretaris M. Pop-Minderhoud, 01100-11036. Kosten gezondheidszorg - De FNV-afdeling Middelburg en de werkgroep Uitkeringsgerechtig den verdiepen zich dinsdag 7 no vember in de gevolgen van het plan Dekker voor ziekenfondsle den. Spreker is J. Steutel, jurist bij het Ziekenfonds Midden- en Noord Zeeland. Na afloop van zijn lezing is er gelegenheid tot vragen stellen. De thema-avond vindt plaats in het Zuiderbaken aan de Middelburgse M. de la Palmastraat en begint om 20 uur. Swingavond - In jongerencen trum Midgard aan de Middelburg se Kuiperspoort wordt zaterdag 4 november een swingavond ge houden. De aanvang is om 22 uur, de toegang is gratis. Fietsreparatieclub - Bij vol doende belangstelling begint er in het Vlissingse Woltershuis een cursus eenvoudige fietsreparatie. De cursus telt acht donderdagavond-bijeenkomsten. Opgave tot 9 november via 01184-16154/10925. Verzamelen Aerofilatelie - In de Zonneruiter, de expositieruimte van Schiphol, vindt zaterdag 4 en zondag 5 no vember voor de achtentwintigste keer de dag van de aerofilatelie plaats. De organisatie van deze tentoonstelling is in handen van de Nederlandse Vereniging van Aero-Philatelisten De Vliegende Hollander. De post die in dit wee keinde bij de Zonneruiter wordt bezorgd, wordt voorzien van een speciaal PTT-poststempel. Ook is er een herdenkingsenveloppe van de Eerste Luchtverkeer Ten toonstelling Amsterdam met eendagsstempel verkrijgbaar. Verzamelaars die niet naar Schip hol kunnen komen, kunnen de speciale poststukken bestellen door f 4,50 over te maken op gi ro 402628, ten name van Stich ting Tentoonstelling De Vliegende Hollander, Dintel 22, 2991 RC Barendrecht. Gevonden Cyperse kater - Bij de Vlissing se gemeente politie werden in de periode van 18 tot 25 oktober een horloge, een jack, een porte monnee en diverse sleutels en tassen als gevonden aangege ven. Bij het dierenasiel in Vlissin gen zijn een cyperse kater en een zilverkleurige cyperse poes aan gegeven Blokfluit - Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn in de periode van 2 tot en met 18 oktober de volgende voorwerpen aangege ven: zilveren armband met in scriptie, goudkleurig dameshorloge, gitten armband, bruine dameshandtas, rode por temonnee, dameshalsdoek, hon denketting, grijze boodschappentas, auto-alarm, twee bruine portemonnees, paar se damessjaal, horlogebandje, bruine kunststof bril in etui, bank biljetten, regenpak, groene pet, rode damesportemonnee, blok fluit, damesshawl, rose kinder- wagendekje, goudkleurige armband, gedeelte van gehoor apparaat, Rifle scope, fototoestel, diverse sleutels. Verder zitten er momenteel een bastaard-hond, een lapjeskat, een grijs gestreep te poes, een Ierse Setter en een. valkparkiet zonder baas. Knotje wol - Het warenhuis Maxis in Middelburg heeft bij de Middelburgse gemeentepolitie de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: blauwe herenjas, blauw damescolbert, diverse pa raplu's, drie zonnekleppen, oker gele sweater, spijkerbroek, paars knotje wol, kinderpopje, speel goedtelescoop, fototas, nylonjas, beige/bruin jongensjack, paars/witte meisjesjas, paars/zwarte trui, luier, rood boodschappennet, blauw/bruine damesshawl, brillehoes, diverse horloges, bruine knipportemon- nee, roze kindertasje met schel pen, groene kinderportemonnee, geel/wit babyschoentje, rode ny lontas. Ypsilon - De regionale afdeling van de vereniging Ypsilon houdt dinsdag 7 november een informatie-avond in het 's Heer Hendrikshuis in 's Heer Hendriks kinderen. Spreker dr. J. Bakker, psychiater bij het Riagg, praat on der meer over medicatie. De avond begint om 19.45 uur. In lichtingen zijn verkrijgbaar via 01100-12221. Fellowship - De maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Goes van Women's Aglow Fel lowship is op woensdag 8 no vember in hotel Terminus aan de Frans den Hollanderlaan in Goes. Gastspreekster is Rika Bots uit Dordrecht. De bijeenkomst vangt aan om 9.45 uur, kinderoppas is aanwezig. Meer informatie bij H. Ekkebus, 01180-29928 en R. Mulder, 01100-20552. Vogeltentoonstelling - In vere nigingsgebouw De Arne in Arne- muiden zijn van donderdag 2 tot en met zaterdag 4 november meer dan zevenhonderd vogels te zien. De vogeltentoonstelling, een initiatief van vogelvereniging Zanglust uit Arnemuiden, is don derdag van 20 tot 22 uur, vrijdag van 13 tot 22 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur geopend. Kapasi - Vriendenkring Kapasi houdt zaterdag 4 november in wijkcentrum De Spinne in Goes een dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden tot vijfen veertig jaar. De aanvang is om 21.30 uur. Wie meer wil weten kan bellen naar 01102-42709 of 01109-259. Café-avond - In 't Pand aan de Kerksteeg 5 in Middelburg wordt vrijdag 3 november een café avond gehouden. De vrouwenbi bliotheek is die avond vanaf 20.30 uur geopend. Damessociëteit - De Damesso ciëteit Vlissingen komt dinsdag 7 november weer bijeen in het Vlis singse hotel Piccard. Father Ai- dan verzorgt tijdens deze maandelijkse bijeenkomst een dia-lezing over het werk van de Mission to Seamen. De aanvang is om 14.15 uur. Prima Donna - Prima Donna, de werkgroep voor lesbische vrou wen in Zeeland, viert zaterdag 4 november haar jaarfeest in Het Beest in Goes. De Engelse caba retière Elkie Deadman verzorgt die avond een optreden. Na het optreden is er een disco. Het feest, bestemd voor alle Zeeuw se vrouwen, begint om 21 uur. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via 01180-39812. Diaporamaciub - De Vlissinger J. Hintzen vertoont op de maan delijkse clubavond van de regio Middelburg van de Diaporama ciub dia's van het Vlissingse ha vengebied. De clubavond wordt gehouden in buurthuis De Para plu aan de Vlissingse Alexander Gogelweg. De aanvang is om 20 uur. Borstkankerpatiënten - De praatgroep van vrouwen die een borstoperatie hebben gehad komt dinsdag 7 november weer bij elkaar in het wijkgezondheid scentrum aan de Rozenburglaan in Middelburg. De bijeenkomst begint om 10 uur. Welkomdienst -In de Middel burgse Ontmoetingskerk wordt zondag 5 november een Welkom- dienst gehouden. Ds. N. van Exel, directeur van de Youth for Christ spreekt over 'Geloven? Je weet toch wel beter!'. Van Exel wordt muzikaal ondersteund door het Welkombo en het Jongerenkoor uit Grijpskerke. De dienst begint om 18.45 uur. Appèldienst - Gods laatste woord is het thema van de appèl- dienst die zondag 5 november in de Vlissingse Sint Jacobskerk plaatsvindt. Voorganger is ds. J.D. de Boer. Muzikale medewer king wordt verleend door orga nist Bram Beekman en het combo Second-chance. De dienst begint om 9.45 uur met een samenzang. Herdenkingsdienst - Ter her denking van de bevrijding in 1944 wordt in de hervormde kerk in Westkapelle vrijdag 3 novem ber om 19.30 uur een herden kingsdienst gehouden. Voorgangers zijn evangelist W.P. de Jonge, ds. A.W. Mol en ds. A. Spaans. De muziek wordt ver zorgd door organist L. van de Burgh en OKK. Ouderen ANBO - Op de contactmiddag van de afdeling Middelburg van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen geeft de directeur van Der Boede een lezing over de verpleging in het verpleegtehuis. Na de pauze is er bingo. De con tactmiddag - voor mensen van vijftig jaar en ouder - vindt plaats op dinsdag 7 november en begint om 14 uur. Kamerbreed - Kamerbreed, het politieke radioprogramma van de Tros maakt momenteel een toer- nee door Nederland. Zaterdag 4 november wordt het programma vanuit het provinciehuis ih Mid delburg uitgezonden. Presentato ren Gerrit van der Kooy en Caspar Becx praten daar met lan delijke, regionale en lokale politici over regionale en landelijke za ken. Publiek is vanaf 11.30 uur welkom. De uitzending begint om 12.05 uur. Rommelmarkt - Met een rom melmarkt op zaterdag 4 novem ber zamelt de Stichting Zeeland helpt Polen geld in voor de aan koop van medicijnen voor Poolse kinderen met kanker. De markt wordt gehouden in de Oude. Vismijn bij de Vlissingse Keersluisbrug en is geopend van 9 tot 13 uur. Handwerken - De Ouderensoos Open Hof verkoopt woensdag 8 november handwerken als tafel kleden, kussens, schortjes, baby kleertjes en Sinterklaascadeautjes. De beurs wordt van 14 tot 16 uur gehou den in het Open Hof aan de Vlis singse Alexander Gogelweg. f Hans Dulfer en Boris van der Lek. Wie eens van een avondje onver valste swingende jazzmuziek wil genieten, kan daarvoor zaterdag 4 november naar de Piek in Vlis singen. Daar brengt het Hans Dulfer en Boris van der Lek Quin tet onder de naam The Tough Te nors een schitterende show, waarin de twee tenor saxofo nisten elkaar muzikaël 'bestrij den' in prachtige duels. Het concert begint om 22 uur. De strijd tussen Dulfer (49) en Van der Lek (24) is alleen al inte ressant vanwege 'het grote leef tijdsverschil. Beide saxofonisten vertegenwoordigen de klassieke tenorschool. Hoewel het verschil in stijl duidelijk is kan er aan het eind van een avondje Touch Te nors geen winnaar worden aan gewezen. Dit zal ook zeker niet de bedoeling zijn van beide he ren. Zij worden begeleid door bassist Martin Zand Scholten en drummer Jan Hein van Huizen. Gitarist Walter de Graaf weet naast het jazzy werk het hele muzikale gebeuren regelmatig in de popsfeer te duwen. De Koninklijke Oratoriumvereni ging Tot Oefening en Ontspan ning uit Middelburg, geeft zaterdag 4 november een con cert in de Concert- en Gehoor zaal in Middelburg. Uitgevoerd wordt Die Jahreszeiten van Jo seph Haydn. Het concert begint om 20 uur. De componist Joseph Haydn leefde van 1732 to 1809. Zijn oratorium Die Jahreszeiten schreef hij pas op 67-jarige leef tijd. De tekst is vertaald uit het Engels en ontleend aan The Sea sons van J. Thompson. Het ora torium is evenals het jaar in vier seizoenen verdeeld. Behalve de landlieden en de jagers treden een pachter, genaamd Simon, zijn dochter Hanna alsmede een jonge boer Lukas op. Aan het concert wordt medewer king verleend door Miranda van Kralingen (sopraan), Ludwig van Gijsegem (tenor), Henk van Heijnsbergen (bas), Tijn van Eijk (clavecimbel), het orkest Art Of Music en dirigent Jo Ivens. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. P. Boekestijn, 19 uur: ds. A.P. Nauta. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30, en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1Zo. 10 uur: ds. v. Tuijll, m.m.v. kerkkoor. DOMBURG Hervormde Gemeente, Markt 8 Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, m.m.v. zondagsschool "De Kaarsjes", 19 uur: ds. A.W. Mol. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10.00: ds. mevr. C. de Boon, 14.30 uur: ds. A.W. Mol. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 14.30 uur: ds. A.W. Mol, gez.dienst in Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. H. Vollmuller, knd., 14.30 uur: ds. C. de Boon. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10.00 uur: ds. Geers, knd., ds. C. de Boon, gez.dienst in Geref. Kerk. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. de Boer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30: ds. E.V.E. Wijnands, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. v/d Zwan, knd. 8-11 jr, 14.30 uur: mevr. drs. H. Kamphuis. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. Köther-Middelhoek, gezinsdienst. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 uur: ds. J.G. Schenau, 16.30 uur: M. Dijkstra. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: prof. dr. H.B. Kossen. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 17 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur. ds. L.J.G. IJkel, 14.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg, De Hoeksteen, Roo- zenburglaan 22, 9.30 uur: ds. W.A. v/d Berg, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Wo. Dam 6 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: dhr. Chr. J.G. Vonck. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. C. den Engelse. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, 19 uur: ds. N. v. Exel, welkomdienst. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: dhr. J. Sinke, jeugddienst, Wijkgem. Geref. Bond (Thomaskapel), 11 uur: ds. C. Trouwborst, 17 uur (Ontmoetings kerk) ds. C. Trouwborst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: leesdienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: majoors R. Thomlinson. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: drs. v. Klaveren.. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim- pelhuisstraat 19. Zo. onbekend. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: dr. Chr. J.G. Vonck. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6) Zo. 10 uur, di. 20 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo.: 9.30 uur: ds. H. v. Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en oudste groep, 17 uur: ds. R.G. v.d. Zwan. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. St. Spanjer. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 Oostende. ds. H. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. onbekend. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen, 19 uur: gez. dienst. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. A.C. den Hollander. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk en ds. R.E.R. v. Buiren, knd. gr. 1-5. Oranjeplein, 19 uur: ds. P. Melse. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: dhr. J. v.d. Putte. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro- chiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. P.H.L. lo, 14.30 uur: ds. A.W. Mol, gez. dienst te GAPINGE. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Otte. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Kossen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H.J.D. Smit. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, 17 uur: ds. de Boer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: leesdienst. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Bu- teyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse en br. Caspar v. Rosmalen. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11.00 u ds. Otte. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Klijnsma, 19 uur: ds. de Nooij, jongerendienst. Vr. 3 november, 1 9.30 uur: samenkomst ter herdenking van de bevrijding in 1944, W.P. de Jonge, ds. A.W. Mol, ds. A. Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9 .30 uur: mw. ds. A. Spaans- Molenaar. Do. 2 okt. t/m wo. 8 nov. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel: 15814. Zondag tot 24 uur: A. v. Heusden, Bellinkplein 3, tel: 01180 - 23011. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak) VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel: 13933. Zondag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1tel. 68021 Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN. MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182 - 1340. Zondag: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, 01180 - 15810. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: R. v. Tol, tel: 01181 - 1434. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tél. 01185 - 1231. OOST EN MIDDEN-WALCHEREN zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel: 01186 - 1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Za: I. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 01180 - 28420, Zo. P. Bruijnzeel, Londensekaai 35, Middelburg, tel: 01180 - 25963.j_ APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel: 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel: 12730. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 71140. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: J. Drijdijk, Grootmede 62, tel: 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: E.F.M. v.d. Akker, Oost-Souburg, tel: 01184 - 60860. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Kraamzorg 24 uur bereikt baar onder nummer 01100-16703. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41 Middelburg, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. VBOK: (Ver. ter bescherming van het ongeboren kind), tel. 01180-35736. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). PATIËNTENPLATFORM ZEELAND: Leliestraat 10, Goes. tel. afspraak van 9 tot 12 uur, tel. 01100-30911. CENTRAAL MELDPUNT VOOR VRIJWILLIGE THUIS HULP: Molstraat 13 te Middelburg, tel: 01180 - 12004, iedere werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur.

de Faam | 1989 | | pagina 15