O Dorpsplan Sint Laurens Verhoging tarieven Werkbezoek Werkgelegen- heidsfonds Bestemmingsplan Werk in uitvoering Herbe strating Collecten UW Commissies Woensdag 25 oktober 1989 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan GEMEENTE MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. A In verband met reconstructie werkzaamheden zijn de Dorus Rijkersstraat en de Langevieleweg tussen de de Ruyterstraat en de Langevielesingel afgesloten voor alle verkeer. ■Week-» Het gedeelte van de Oosterschel- destraat, gelegen tussen de Greve- lingenstraat en de Nieuwe Vlis- singseweg, wordt binnenkort her- bestraat. Het ligt in de bedoeling, tegelijk met de herbestrating een aantal verkeersdrempels in de straat aan te brengen. De drem pels bij de aansluiting van de Gre- velingenstraat en de Nieuwe Vlis- singseweg krijgen daarbij de vorm van een uitrit. Een tekening van het plan ligt ter inzage bij bureau Voorlichting. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis collecte te houden: Nederlandse Brandwonden Stich ting, maandag 30 oktober tot zondag 5 november; Nationaal Jeugdfonds (Jantje Be ton), maandag 6 november tot zondag 12 november; Diabetes Fonds Nederland, maandag 13 november tot zondag 19 november; Stichting ZOA- vluchtelingenzorg, maandag 20 november tot 26 november. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, die nen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. w "Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van U.V.V. voor ouderen en zie ken, die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 30 oktober 1989 tot en met 4 november 1989. maandag stamppot boerenkool met worst dinsdag runderlap, andijvie, aardappelen woensdag gehakt, erwten, wortelen, puree donderdag kuikenborstfilet, appeltjes, aard appelen vrijdag saucijsjes, rode bietjes, aard appelen zaterdag nasi Bestuurscommissie Welzijnsac- commodaties, dinsdag 7 om 19.30 uur. Plv. secr. dhr. J. Vuijk (spreek recht); Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 9 om 15.45 uur Secr. mw. J. Cijsouw (spreek recht); Commissie Sociale Zaken, don derdag 9 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht); Commissie Onderwijs, maandag 13 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreek recht); Commissie Gemeentewerken, maandag 13 om 19.30 uur Secr. dhr. P.M. Meeusen (spreek recht); Commissie Financiële Zaken, dinsdag 14 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreek recht); Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer, dinsdag 14 om 19.30 uur Secr. tel: 75422 (spreekrecht); Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 15 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreek recht); Commissie Volksgezondheid, donderdag 16 om 16.15 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spree krecht); Gemeenteraad, maandag 20 om 14.00 uur Commissie Openbare Orde en Veiligheid, dinsdag 28 om 16.00 uur Secr. dhr. J.J. v.d. Meijden (spreekrecht); Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 30 om 15.45 uur Secr. mw. J. Cijsouw (spreek recht); Commissie Sociale Zaken, don derdag 30 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissie secretaris op het stadhuis, tele foon 75000. Al Ook dit seizoen wordt in de sfeer volle burgerzaal van het stadhuis een vijftal concerten gegeven in de serie Oude Muziek. Het eerste concert vindt plaats op vrijdag 10 november, aanvang 20.00 uur. Opgetreden wordt door de sopraan Ann Monoyios, begeleid op de luit door Stephen Stubbs. Ann Monoyios is een vertegen woordiger van de Noord Ameri kaanse "oude-muziek-scene". Zij was soliste bij Concert Royal, het Folger Consort en de New York Renaissance Band, The Waverly Consort en de Gregg Smith Sin gers. Ook op het gebied van de opera heeft zij inmiddels naam gemaakt. Zij zong op het Aspen Music Festival de titelrol in Mon teverdi's "L'Incoronazione di Poppea", Belinda in Purcells "Dido and Aeneas" tijdens het Castle Hill Early Music Festival en "Galatée" in de produktie die de New York Lyric Opera maakte van Lully's Galatée. Ann Monoy ios geeft masterclasses en work shops aan de Eastman School of Music, het Peabody Conservato ry of Music en aan de Yale Uni versity. In de concertserie Oude Muziek zingt zij Engelse en Ita liaanse muziek uit de 17e eeuw en wordt hierbij begeleid door de in onze streken bekende luitspeler Stephen Stubbs. Kaarten voor dit concert 15, CJP/Pas 65 12,50 zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV, Markt 65a en op de avond van het concert vanaf 19.15 uur aan de zaai. Begroting 1990 Het is weer zover. In de eerste helft van de volgende maand zal de gemeenteraad zich weer buigen over de gemeentebegroting. De behandeling van de begroting be tekent dat wordt gekeken naar het feit voor welke doeleinden in 1990 het geld moet worden aangewend. De gemeenteraad buigt zich in een aantal vergaderingen over de be groting 1990. Al deze vergaderin gen zijn openbaar en vinden plaats in de raadzaal van het stad huis. Dit betekent dat u vanaf de publieke tribune de begrotingsbe handeling kunt bijwonen. U kunt de publieke tribune bereiken via de courtoren aan de Lange Noordstraat. Op woensdag 8 november (aan vang 19.30 uur) stelt de gemeente raad het college van burgemeester en wethouders vragen over de antwoorden die het college op de algemene beschouwingen heb ben gegeven. Aan de mondelinge en openbare behandeling vooraf gaande hebben de raadsfracties namelijk hun algemene beschou wingen op de begroting 1990 schriftelijk ingediend. Een eerste beantwoording op deze beschou wingen door het college van bur gemeester en wethouders vindt ook schriftelijk plaats. Op vrijdag 10 november (aanvang 14.00 uur) antwoordt het college van burge meester en wethouders op de vra gen die de raad op 8 november heeft gesteld. Op vrijdag 10 no vember vindt in de avonduren (aanvang 19.30 uur) eveneens de afronding van de behandeling en de vaststelling van de begroting plaats. Het kan ook zo zijn dat, indien een snelle behandeling plaats vindt, de begroting al op de vrij dagmiddag wordt afgerond. Verhoging tarieven De begroting voor 1990 steekt door een aantal ontwikkelingen ongunstig af bij die voor 1989. Zo was het nodig extra geld uit te trekken om de Dienst Gemeente werken zijn taken naar behoren te laten verrichten. Verder zijn er zogenaamde beheersplannen op gesteld voor het onderhoud van de gebouwen en de vernieuwing van de rioleringen. Een andere te genvaller was dat Gedeputeerde Staten van Zeeland niet akkoord zijn gegaan met de wijze waarop de gemeente in de begroting voor 1989 rekening had gehouden met een meevaller in de rente uitgaven. Daardoor heeft de ge meente flink moeten bezuinigen. Er viel niet aan te ontkomen de gemeentelijke belastingen te ver hogen. De meeste tarieven wor den dan ook met 4% verhoogd. Dit percentage komt overeen met de inflatie sinds de laatste tariefs verhoging. Voor het rioolafvoer- recht echter bedraagt de tariefs verhoging aanzienlijk meer. Uit het opgestelde beheersplan voor de rioleringen is namelijk geble ken dat de gemeente in de komen de jaren miljoenen extra geld uit zal moeten trekken om het riole ringsstelsel op peil te kunnen hou den. Om dit te kunnen bekostigen willen burgemeester en wethou ders daarom het rioolafvoerrecht een aantal jaren lang geleidelijk verhogen. Dit komt op 48,— per aansluiting. Burgemeester en wethouders moeten hun taak naar behoren kunnen uitvoeren. Hiervoor heb ben zij een bedrag van ruim 138 miljoen gulden nodig. Dit is iets meer dan 3.500,— per inwoner. De benodigde gelden komen maar voor een klein gedeelte (het gaat hier om 8%) uit de belastingen die Uitgaven bedrag per inwoner in Algemeen bestuur 12.173.855, 308,20 8,8 Openbare veiligheid 8.239.718, 208,60 6,0 Verkeer, vervoer en waterstaat 7.399.853, 187,34 5,3 Economische zaken 152.024,— 3,85 0,1 Onderwijs 21.644.843,— 547,97 15,6 Cultuur en recreatie 18.214.629, 461,13 13,2 Sociale voorzieningen en maatschappelijk werk 41.246.869, 1.044,22 29,8 Volksgezondheid 5.687.350, 143,98 4,1 Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting 17.849.097,— 451,88 12,9 Financiering en algemene dekkingsmiddelen 4.066.044,— 102,94 2,9 Nog niet ingedeelde uitgaven 1.807.705,— 45,76 1,3 138.481.987, 3.505,87 100,0% Inkomsten bedrag per inwoner in Algemene uitkering uit het Gemeentefonds 35.008.326,— 886,29 25,3 Rijksuitkeringen m.b.t. sociale uitkeringen 27.790.007,— 703,54 20,1 Overige doeluitkeringen (politie, onderwijs, woningbouw enz.) 41.707.292,— 1.055,88 30,1 Gemeentelijke belastingen en rechten 11.011.511, 278,77 8,0 Huren en pachten (incl. gebruik sport accommodaties e.d.) 2.883.662, 73,— 2,0 Opbrengst vermogen en rente verstrekte geldleningen (incl. leningen volks huisvesting) 8.179.524, 207,08 5,9 Beschikking over reserves 2.675.719,— 67,74 1,9 Overige inkomsten 9.225.946,— 233,57 6,7 138.481.987, 3.505,87 100,0% de gemeente heft. De Rijksover heid is met 75,5% de grootste in komstenbron. De resterende 16,5% komt in hoofdzaak uit ei gen middelen. Op deze pagina staan ook sche ma's en tabellen opgenomen. De ze geven gedetailleerder weer waar het geld vandaan komt en waar het aan wordt uitgegeven. uitgaven n Algemeen bestuur 8,8% jp Openb. veiligheid s 6,0% [71 Verkeer etc U 5,3% Economische Zaken 0,1% HOnderwijs 15,6% SCultuur/recreatie 13,2% Sociale voorzie ningen 29,8% rrq Volksgezondheid M 4,1% pvi Ruimtel .ord volks m huisvesting 12,9% B Financiering 4,2% INKOMSTEN p-jAlgemene uitkering I125,3% Sociale uitkeringen 20,1% Overige uitkeringen 30,1% lij Belastingen 8,0% 0 Huren 2i Ren te 5,9% d|Reserves 19% overige inkomsten. 6,7% De Middelburgse gemeenteraad heeft in december 1986 een ge meentelijk werkgelegenheids- fonds ingesteld. Dit fonds is één van de instrumenten om gunstige voorwaarden te scheppen voor de sociaal-economische ontwikke ling van Middelburg. De gemeenteraad stelde een rege ling vast waarin doel, middel, fi nanciering en criteria van het ge meentelijk werkgelegenheids- fonds zijn aangegeven. Boven dien heeft de raad richtlijnen vastgesteld voor wat betreft de omvang van de bedragen, die ten laste van het fonds verstrekt kun nen worden. Burgemeester en wethouders heb ben een plan van aanpak vast gesteld, waarin de manier waarop uitvoering aan de regeling wordt gegeven nader wordt omschreven. In de richtlijnen die in het plan van aanpak worden gegeven zijn criteria uitgewerkt, op grond waarvan aanvragen voor een bij drage beoordeeld moeten worden. De belangrijkste criteria staan vermeld in een nieuwe folder, die voor belangstellenden verkrijg baar is bij het gemeentelijk bu reau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 of hij het bureau Sociaal- Economische Zaken en Statistiek, Stadhuisstraat 1. Op maandag 30 oktober bezoe ken de Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland, dr. C. Boertien, en zijn echtgenote, me vrouw J. Boertien-Velema, Mid delburg. Het betreft een zoge naamd werkbezoek. Het pro gramma speelt zich af in de mid daguren. De bedoeling van een werkbezoek is dat de Commissaris zich op de hoogte stelt van allerlei ontwikke lingen, zoals die zich in een be paalde plaats voordoen. Het be zoek heeft een officieel karakter. Om 14.00 uur zullen de heer en mevrouw Boertien op het stad huis worden ontvangen door het college van burgemeester en wet houders. Na de ontvangst op het stadhuis wordt een bezoek ge bracht aan de Focuswoningen aan de Zusterstraat en aan het Maisbaai-project. Vanaf 16.00 uur vindt er in het Stadhuis een gesprek plaats met de leden van de gemeenteraad. Tijdens dit gesprek zal nader wor den ingegaan op de samenwer king tussen Middelburg en Vlis- singen, op de economische ont wikkelingen en op het cultuurbe leid. Mevrouw Boertien zal niet aan dit gesprek deelnemen maar samen met mevrouw Rutten een bezoek brengen aan een Middel burgse attractie. In 1984 verscheen van het provin ciaal bestuur de nota "Een dorp verder" - op weg naar een provin ciaal kleine kernenbeleid. Vervol gens werd door de provincie jaar lijks een kleine kernenprogramma opgesteld. Het voor elke kern op stellen van een dorpsplan werd gestimuleerd. Na oriëntatie besloot de gemeente Middelburg over te gaan tot het maken van dorpsplannen. Bij de aanmelding van projecten voor het provincia le Kleine Kernenprogramma 1989 is door het college van burge meester en wethouders dan ook het voornemen kenbaar gemaakt dorpsplannen te gaan maken voor de kernen Sint Laurens en Nieuw en Sint Joosland. Een dorpsplan, wat is dat eigenlijk? In een dorpsplan is een opsom ming opgenomen van de sterke en zwakke punten van een dorp. Alle onderwerpen die voor een dorp van belang zijn moeten aan bod komen, zoals: woningbouw, mo numentenzorg, winkelvoorzienin gen, onderwijs, verenigingsleven, verkeer, enz. Op deze manier ko men problemen en hun samen hang aan het licht en kan vervol gens aan de oplossing ervan wor den gewerkt. Het spreekt natuur lijk voor zich dat de bevolking van het dorp nauw bij een en an der betrokken wordt. Begin 1989 zijn werkgroepen in gesteld voor de dorpen Sint Lau rens en Nieuw en Sint Joosland. Deze werkgroepen bestaan uit vertegenwoordigers van de wijk- vereniging, de gemeente Middel burg en de Provincie Zeeland. De werkgroep Sint Laurens heeft in middels een ontwerp inventarisa tie/probleemanalyse voor Sint Laurens afgerond. De werkgroep Nieuw en Sint Joosland is nog niet zover. De belangrijkste problemen voor Sint Laurens liggen volgens de ontwerp inventarisatie/probleem analyse op het terrein van het ver keer, woningbouw, winkelvoor zieningen en welzijnsaccommoda- ties. De werkgroep is daarom van mening dat de volgende zaken de aandacht verdienen: - de doorsnijding van Sint Lau rens door de provinciale weg le vert, zeker bij de te verwachten toename van de verkeersintensi teit, grote problemen op voor de leefbaarheid. De negatieve effec ten daarvan zouden zoveel als mogelijk is beperkt moeten worden; - het huisvestingsbeleid zal erop gericht moeten zijn het aantal in woners van Sint Laurens gelijk te houden. Voorkomen moet wor den dat mensen uit Sint Laurens wegtrekken; - behoud van de supermarkt is be langrijk; - verbetering van de gebruiks waarde van het wijkcentrum is hard nodig. De inventarisatie houdt nog niet in dat voor alle problemen ook een oplossing gevonden zal wor den. De mogelijkheden om de problemen op te lossen komen namelijk pas aan de orde in de volgende fase van het dorpsplan. Overleg met de bevolking is voor het samenstellen van een dorpsplan van groot belang. De werkgroep wil daarom graag met de bevolking van Sint Laurens van gedachten wisselen over de ontwerp inventarisatie/probleem analyse. Daarom wordt op maan dag 13 november a.s. om 19.30 uur in het wijkcentrum van Sint Laurens een inspraakavond geor ganiseerd. Iedere inwoner van Sint Laurens is welkom om op de inspraakavond een reactie op de inventarisatie te geven. De ont werp inventarisatie/probleem analyse ligt in de maand novem ber bij het gemeentelijk Bureau Voorlichting op het adres Stad huisstraat 2 ter inzage. U kunt voor inzage ook bij de bestuursle den van de wijkvereniging Sint Laurens terecht. Contactpersoon voor de wijkvereniging is de heer K. van der Woude, woonachtig op het adres van Borsselenlaan 5 te Sint Laurens (tel.: 01180-29696). Voor 30 november a.s. kunnen ook schriftelijke reacties worden ingediend. Wijkcentrum St. Laurens. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Stromenwijk teneinde de uitbreiding mogelijk te maken van de tafeltennisaccommodatie aan de Baars jesstraat 42. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herzie ning van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 27 oktober 1989 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ie der, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat Gedepu teerde Staten van Zeeland bij besluit van 3 oktober 1989 onder nummer 587/98 4e afdeling ROV het op 20 maart door de ge meenteraad vastgestelde bestemmingsplan Erasmuswijk ge deeltelijk hebben goedgekeurd. Goedkeuring is onthouden aan artikel 13 lid a van de bij het bestemmingsplan behorende voorschriften. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met ingang van vrijdag 27 oktober 1 989 gedurende een maand voor een ieder ter inza ge bij de afdeling algemene zaken van de gemeente-secretarie, Lange Noordstraat 1Het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland is onherroepelijk ten aanzien van de goedgekeurde de len van het bestemmingsplan, met uitzondering van het met blauw omlijnde gedeelte van de plankaart. Tegen het onherroepelijke gedeelte van het bestemmingsplan is geen beroep mogelijk. Tegen het niet onherroeplijke gedeelte van het plan kan gedurende de bovenvermelde termijn van tervi- sielegging beroep worden ingesteld door degenen, die zich tijdig met bezwaren tot zowel de gemeenteraad als Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben gewend, alsmede door de inspec teur van de ruimtelijke ordening. Voorts kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de onthouding van goedkeuring aan een gedeelte van de voorschriften, daarte gen gedurende bovenvermelde termijn beroep aantekenen. Het beroepschrift dient te worden gericht aan de Raad van Sta te, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage.

de Faam | 1989 | | pagina 5