EREN Testbank voor nieuwe school voorbereidend beroepsonderwijs Autobedrijf Joosse wordt Ford-bestelwagencentrum Novobond-methode voor reparatie autoruiten 'meer band voor minder geld' BOVAGBEDRUVEN PAKKEN UIT BIJ OPENING WEYEVLIET Leaseovereenkomst Schelde Vlissingen Autolease Zeeland ALTIJD GRATIS! MIDDELBURG KOUDEKERKE DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 25 oktober 1989 Autobedrijf Joosse in Vlissingen is door Ford aangewezen als dealer van Ford bestelwagens voor heel Zeeland. Dat bete kent dat het bedrijf als bestelwagencentrum voortaan over een ruime collectie nieuwe bestelwagens zal beschikken. Ford wil hier mee het hele bestelwagen programma ook in de provincie wat meer promoten. Normaal gesproken is iedere Ford-dealer automatisch ook Ford-bestelwagen-dealer. Dit bracht ech ter geen enkele voorraad verplichting met zich mee. Ook in andere provincies zijn Ford dealers als bestelwagencentrum aangewezen. „Ford heeft voornamelijk bedrijven aangewe zen die toch al veel bestelwagens verkoch ten", legt P. Joosse, een van de eigenaren van het gelijknamige bedrijf, uit. „Wij hebben bij voorbeeld de PZEM als een belangrijke afne mer. Verder is de verkoop van bestelwagens de laatste jaren in het algemeen toegenomen. Nu krijgen we allerlei types in voorraad, zodat we de klanten meer kunnen laten zien dan een plaatje. Ook het maken van een proefrit wordt zo gemakkelijker. Ik denk overigens dat we deze toewijzing eveneens hebben verkre gen omdat we ook al Ford-truck-dealer zijn. Dat staat wel helemaal los van het hele bestelwagenprogramma, maar onze werk plaats is zodoende beter berekend op een wat grotere auto". Om het nieuwe dealerschap te vieren houdt Autobedrijf Joosse eind november een grote show, waarbij ook een aantal speciale uitvoe ringen van bestelwagens te zien zal zijn. Bij de opening van de nieuwe school voor voorbereidend beroepsonderwijs Weyevliet in Vlissingen op 6 oktober j.l. schonk Garage Hofman namens de 53 gezamenlijke Bovag- bedrijven op Walcheren een testbank aan de afdeling autotechniek. Met dit cadeau on derstreepten de autobedrijven de verbeterde relatie die men de laatste tijd met de verschil lende scholen voor beroepsonderwijs in de re gio onderhoudt. De aansluiting school-bedrijfsleven kan altijd beter. Dat was ook het uitgangspunt van de Bovag-LBO commissie, toen deze enige tijd geleden werd opgericht. Secretaris Karei Hof man: „Vanuit onze bedrijven was er vaak kri tiek op de school voor beroepsonderwijs. We vonden deze vaak te weinig op de praktijk af gestemd. Anderzijds verweten de scholen ons dat wij verwachtten kant en klare monteurs afgeleverd te krijgen, die zo het bedrijf in kon den. Wederzijds begrip ontbrak aanvankelijk en door de stringente eisen van het ministerie konden wij ook weinig veranderen aan de ge brekkige stagemogelijkheden van de leerlin gen in onze autobedrijven. Na gezamenlijk overleg werd gekozen voor een aantal midda gen waarin de leerlingen meelopen in het be drijf en daarbij niet met het poetsen van auto's worden afgescheept, maar echt kun nen meewerken. In een nabespreking wordt die 'stage' geëvalueerd en besproken met de school. Ook van de leraar autotechniek wordt verwacht dat hij zich ter plaatse op de hoogte stelt in de garages. De techniek verandert zo snel, dat ook de leerkrachten regelmatig hun kennis moeten opfrissen", stelt Hofman. Positief De ervaringen die men opdeed met de leerlin gen in de autobedrijven waren zeer positief. AUTOSCHADE BOSSELAAR IN KOUDEKERKE Hoeveel mensen hebben het al niet meege maakt: een kleine aanrijding, een paaltje dat 'heel toevallig' daar stond waar ze het niet verwacht hadden, een verkeerde parkeerma- noeuvre en ga zo maar door. Op zich al erger nis genoeg. Maar dan komt het: dan moet de schade weer hersteld worden. Dat kan soms een langdurige geschiedenis worden, want meestal gaan mensen met hun beschadigde auto naar hun 'eigen' garage. Die spelen het echter veelal weer door naar een gespeciali seerd autoschadeherstelbedrijf. Veel mensen staan er niet bij stil, dat ze in geval van auto schade ook rechtstreeks in contact kunnen treden met het autoschadebedrijf. Eén van die bedrijven is Autoschade Bosselaar in Koudekerke, een bedrijf dat zich al jaren be zighoudt met het herstellen van schade aan Het injecteren van hars in een glasbeschadiging. auto's en dat daarbij gebruik maakt van de nieuwste methodes. „De meeste schadebe- drijven krijgen hun werk doorgaans aangele verd via de regionale garagebedrijven. Daarop berust het grootste deel van hun omzet", ver telt Ko Bosselaar, eigenaar van het bedrijf. „Het segment particuliere klanten is bij de meeste schadebedrijven slechts 20 procent. Bij ons ligt die verhouding precies andersom. Wij hebben vrijwel uitsluitend particuliere cliënten". Rechtstreeks Er zijn op de Nederlandse autoschademarkt al enige tijd tendenzen zichtbaar, die erop dui den dat de verzekeraars rechtstreeks zaken gaan doen met de schadeherstelbedrijven. De verzekeraars besparen zich dan de commissie (korting), die de schadebedrijven vaak aan de garages geven. Bosselaar: „Als een autobezit ter straks schade rijdt, krijgt hij van de verze keringsmaatschappij te horen bij welk' schadebedrijf hij de schade moet laten her stellen. Voor ons is die toekomstige situatie dus niet helemaal nieuw, omdat wij al zoveel particuliere klanten hebben. Wij bemiddelen desgewenst nu ook al tussen onze cliënten en de verzekeraars". Revolutionair Sinds kort is Autoschade Bosselaar ook het enige autoschadebedrijf in Zeeland dat de re volutionaire Novobond-methode toepast voor het repareren van schades aan autoruiten. De methode is met name geschikt voor het on zichtbaar herstellen van kleine glasschades als sterren en zogenaamde koeieogen, veroor zaakt door bijvoorbeeld steeninslag. Een repa ratie vergt minder dan een half uur. Onder een druk van 16 atmosfeer wordt een transparan te hars gelijkmatig op de ruit geperst. Een 12 volts UV-lamp zorgt voor een snelle verhar ding. Na deze eenvoudige en betrekkelijk goedkope handeling heeft de bestuurder weer een glashelder zicht. „Veel aspirant-monteurs wilden vaker komen en voelden het sleutelen in de garages als een zeer waardevolle aanvulling op de school", vervolgt Hofman. „Het is onbegrijpelijk dat er in de horeca en tuinderijen wel stage gelopen mag worden, zelfs bijna het hele vierde jaar, maar men de autotechniek alleen op school zou moeten leren. In de nieuwe opleiding ko men in het derde jaar wel een soort oriëntatie- dagen voor, maar de Bovag ziet de leerlingen liever in het vierde jaar binnen het bedrijf, als er al wat meer vakgericht gewerkt is. De auto techniek wordt steeds geavanceerder en vooral de scholen voor voorbereidend be roepsonderwijs zullen hard aan de weg moe ten timmeren. Er zijn nu al veel grote bedrijven die ten minste MTS vragen. Met het schenken van een gebruikte testkast een nieuwe kost rond de f 40.000) hebben we Weyevliet aan een stukje moderne autotechniek geholpen, die zij zelf niet konden bekostigen en daarbij de goede wederzijdse contacten on derstreept", besluit de Bovagman. De Schelde Vlissingen en Autolease Zeeland bv uit Goes hebben een langlopende lease overeenkomst afgesloten. Afgelopen donder dag vond de officiële overdracht van twintig VW Caravelle's, een Golf en twee VW vracht wagens plaats. De vervanging c.q. uitbreiding - een investe ring van f 100.000,— was nodig vanwege de afloop van een aantal leasecontracten en ter verbetering van de structuur van het perso- neelsvervoer van De Schelde. De wagens werden geleverd door garage Van Strien in Goes. Het aantal leasewagens bij Autolease Zeeland steeg door deze opdracht naar twaalfhonderd. 135 SR 13 TL 71,00 o.a. voor Peugeot 205, Fiesta, Renault 5 145 SR 13 TL 74,00 o.a, voor VW Golf, Opel, Corsa 155 SR 13 TL 82,50 o.a. voor Escort, Kadett, Mazda 323 165 SR 13 TL 87,50 o.a. voor Ascona, Sierra, BMW 3-serie 175 SR 14 TL 110,00 o.a. voor Rekord, BMW 5-serie, Volvo 175/70 SR 13 TL 110,00 o.a. voor Golf, Escort, Civic 185/70 SR 13 TL 115,00 o.a. voor BMW 3-serie, Sierra, Ascona 185/70 HR 14 TL 125,00 o.a. voor Mercedes, Rekord MONTEREN EN BALANCEREN VERKRIJGBAAR BIJ: "Statenlaan" A. Wagenaar Statenlaan 244 Tel. 01180-25663 't Zand" J. Dekker Koudekerkseweg 14 Tel. 01180-14711 J-J. Suvaal Middelburgsestr. 53 Tel. 01185-1408

de Faam | 1989 | | pagina 19