Jonge monumenten in Midden-Zeeland PROVINCIE 181 ZEELAND Studiedag koorzang Fotografie in Middelburg Zeeuwen rijden vast beter Waeter ,w>| proat Wijzigingen in de belastingverordening Waterschapsverkiezing aanvraag van te middelbu Jeugdmuseumdagen in teken van gans aanvraag van wezel te middelburg Pappenheim razendsnel Woensdag 11 oktober 1989 ABDIJ Zeeuwse Koorschool Zaterdag 4 november wordt in Gent een interprovinciale studie dag koorzang gehouden. De dag is vooral bedoeld voor dirigenten en bestuursleden van koren in West-Vlaanderen, Oost-Vlaande- ren en Zeeland. Koren en hun besturen in de drie provincies zijn ervoor uitgenodigd, maar ook particulieren met zangambitities zijn welkom in het provinciaal in stituut hoger onderwijs, Henkley- iaan 84, Gent. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. 's Morgens houdt Michaël Scheck van het Gents en Ant werps conservatorium een inlei ding over koorleven en maat schappij. Het gezelschap gaat daarna in vier werkgroepen aan de slag, onder leiding van voor aanstaande mensen uit het koor leven in de drie provincies. Specificiteit van kinder- en jeugd koren of het werken met kinde ren tot twaalf en jongeren tot achttien jaar is het onderwerp in een werkgroep onder leiding van Marijke Coghe, Evert Heyblok en Jos van den Borre. Repertoire en programmatie met aandacht voor de componenten koorzanger, tekstdichter, compo nist en toehoorder komen aan bod onder leiding van Roos de Vos, Jo Marinissen en Michaël Scheck. Een andere werkgroep bespreekt de bestuurlijke aspecten van het koorwerk. Daaronder vallen on der meer plaats en tijdstip van concerten, taakverdeling, pers en publiciteit, toegangsprijzen, repe tities en de verhouding tussen koorbestuur en dirigent. De werk groep staat onder leiding van Jo- han DeWagtere, Gilbert Martens en Bert Soeters en gaat 's mid dags nog door. Werkgroep vier staat in het teken Twee fototentoonstellingen in het Abdijcomplex in Middelburg zijn verlengd tot 23 oktober. In de Kloostergang is dat de expositie Fotografie van Piet Dieleman en William Verstraeten. De provincie heeft de twee kunstenaars de op dracht verstrekt een kunstwerk te maken op basis van fotografie in re latie tot een specifieke ruimte. Die specicifieke ruimte werd de Kloostergang in de Abdij en de weerslag van de opdracht is daar te bekijken. Na de tentoonstelling worden de foto's opgenomen in de provinciale kunstcollectie. In de Wandelkerk, bereikbaar via de Kloostergang, is werk te zien van Edouard Boubat. Getoond wordt een collectie uit het oeuvre van de hedendaagse Franse fotograaf. Beide tentoonstelling zijn geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00-17.00 uur en op zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Overigens lopen nog twee fototentoonstellingen in Middelburg en wel in het Zeeuws Museum in de Abdij. De andere fotografie, fotomechanische reproduktie in de 19e eeuw geeft inzicht in procédés en de daarmee te bereiken resultaten. Parijs rond 1850 bestaat uit werk van Charles Marville. Originele foto's uit het Musée Carnavalet verbeelden Parijs voor de aanleg van de bre de boulevards. De tentoonstellingen in het Zeeuws Museum zijn te zien tot 30 okto ber. De openingstijden zijn zaterdag tot en met maandag 13.00-17.00 uur, dinsdag tót "en met vrijdag 10.00-17.00 uur. bb DE FAAM NI EUWS van het profiel van de dirigent en de koorzanger. Antoon Defoort en Hans Smout zijn de begelei ders. Na de lunch, die wordt aangebo den door de drie provinciale be sturen, zijn er twee workshops: kinderen en jongeren en volwas senenkoren. In de workshop kin deren en jongeren, onder leiding van Marijke Coghe en Evert Hey blok, treedt het meisjeskoor Lae- tare uit Aalst op. Hans Smout leidt de workshop volwassenenkoren. De deelne mers maken zichzelf onderwerp van gesprek, want het is de be doeling, dat zij gezamenlijk zin gen en over hun prestaties pra ten. Wie aan dit onderdeel wil meedoen, wordt gevraagd bij de aanmelding aan te geven in wel ke stemsoort hij of zij zingt. De studiedag wordt besloten met een receptie. Aanmeldingen kunnen tot 16 ok tober, via een speciale kaart, wor den gericht aan het provinciaal bestuur van Oost-Vlaanderen. De kaarten en nadere informatie zijn verkrijgbaar bij het bureau cultuur van de provincie Zeeland, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31428. Onlangs hebben de gemeentebesturen in Midden-Zeeland een beschrijving gekregen van hun gemeente. Onderwerpen als bodemgesteldheid, grondgebruik, wegen, havens, dijken, buitengebied en de woonkernen, worden erin uit de doeken gedaan. Behalve een beschrijving per ge meente is er een overzicht voor het hele gebied. De beschrijvingen dienen als ba sis voor de inventarisatie van mo numenten die dateren uit de jaren 1850-1945. Op Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren zijn ruim 2100 jonge monumenten gefotografeerd en beschreven. De afzonderlijke monumenten zijn niet opgenomen in de ge- biedsbeschrijvingen. Zij zijn gere gistreerd bij de provincie. Uit de gemeentelijke beschrijvin gen kan voor een deel worden verklaard hoe in dorpen en ste den bouwtypen wel of juist geen ingang vonden. Zo kan uit die van Vlissingen worden afgeleid, dat er door de industrialisatie behoefte kwam aan arbeiderswoningen, maar ook aan een villawijk. In het hoofdstukje visserij wordt de ontwikkeling in de oesterteelt geschetst: van een nevenactivi teit in de winter tot een specia listisch vak, onder meer onder invloed van het rijksbesluit de na tuurlijke banken in de Zeeuwse wateren alleen nog via pacht toe gankelijk te maken. Aanvankelijk werden de oesters geteelt op ge kalkte dakpannen. Daartoe ont stonden kalkblusserijen, die weer verdwenen toen bleek dat het oesterbrped zich ook hecht op mosselschelpen. Ook'dé véë^fbifttlïhgen in Zee land i komen aan de orde en dat waren er tussen 1850 en 1945 aanzienlijk meer dan de huidige lijnen Vlissingen-Breskens en Kruiningen-Perkpolder. Vermeld wordt, dat de dienst Vlake- Hansweert-Walsoorden (afvaar ten tweemaal per week) in 1868 600 passagiers overzette De lijn groeide in dertig jaar tijd naar een capaciteit van 12 duizend passa giers. Aandacht is er ook voor de toenmalige verbindingen Colijns- plaat-Zierikzee, Kortgene-Wol- phaartsdijk, Kamperland-Veere en Katse Veer. De verbinding Katse Veer, .tussen oostelijk Noord- Beveland en Zuid-Beveland werd Iin 1877 nog met roeiboten on derhouden. In 1913 werd het De autogordel staat centraal op Schouwen-Duiveland, Sint Philipsland en Tholen en in de industriegebieden Vlissingen-Oost en Kanaalzone. Van 14 oktober tot en met 4 november wordt daar een autogordel campagne gehouden. Tijdens manifestaties wordt voorlichting gegeven over de ge volgen van het (niet) dragen van de gordel, zowel voor- als achter in de auto. Kinderen kunnen er een kleurplaat inleveren. Zij krij gen dan een verrassing en maken bovendien kans op een prijs. Er zijn trapauto's, waarin zij een "gordelbewijs" kunnen halen, maar dan moet eerst een behen- digheidsrit zijn gemaakt en na tuurlijk zonder fouten. Ook voor volwassenen is er een behendigheidsbaan. In plaats van een trapauto wordt hier gebruik gemaakt van een personenauto. De manifestaties in Noord-Zee land zijn voor iedereen toeganke lijk. Die in de Kanaalzone en Garage en berging in Kortgene, voorheen koetshuis en schil derswerkplaats; 1870, eclectische bouwstijl voetgangers-, en tweewielersveer gemotoriseerd. Bij de gemeentebeschrijvingen worden bijzonderheden gegeven óver uiteenlopende zaken, zoals de postbezorging in Domburg. Voor 1851 was er alleen een postkantoor in Middelburg. De brieven werden van daaruit be zorgd in de dorpsherbergen, waarna de gemeentebode ze een maal per week te bestemder plekke bracht. In 1851 kregen Domburg en Oostkapelle een hulppostkantoor der posterijen en in 1883 kwam de telefoonver binding met Middelburg. In 1925 werd vanaf Domburg een tele foonlijn naar Engeland aange legd. Aan de Schelpweg verrees daartoe een gebouw. In Kortgene diende de kerktoren, die na de vloeden van 1530-1532 was blijven staan, als beginpunt van de Hoofdstraat. Zuidelijk van de woonkern was de haven met horecavoorzieningen. Bath is een van oorsprong militai re nederzetting uit het eind van de 18e eeuw. Van daaruit kon de toegang over de Schelde naar Antwerpen worden bewaakt. De gemeenten hebben tot eind dit jaar gelegenheid bij de provin cie in te spreken op de beschrij ving. De rijksdienst voor de monumentenzorg heeft ver klaard, dat na de definitieve vaststelling een selectie moet volgen op basis waarvan een mo numentenlijst kan worden sa mengesteld. De regiobeschrijving en de be- schrijvingingen per gemeente zijn verkrijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, 01180-31400. Ook is er een lijst met een indeling naar ca tegorieën monumenten verkrijg baar. De foto-inventarisatie kan worden ingezien bij het burèau cultuur. Abdij 10, Middelburg. Vlissingen-Oost zijn speciaal be doeld voor de werknemers van de deelnemende bedrijven. Via de bedrijven worden de werkne mers en hun huisgenoten uitge nodigd. De inwoners van de drie noorde lijke regio's van Zeeland hebben huis-aan-huis informatie over de campagne ontvangen. Vast onderdeel op alle manifesta ties is, dat een auto van tien me ter hoogte naar beneden valt. Op die manier kan duidelijk worden gemaakt wat de gevolgen zijn van een botsing bij 50 kilometer per uur. De manifestaties zijn in Zierikzee (parkeerterrein Scheldestraat, 14 oktober), Bruinisse (Loswal, 18 oktober), Haamstede (parkeerter rein achter de Noordstraat, 18 oktober), Tholen (bij sporthal Meulvliet, Zoekweg, 21 oktober), Kanaalzone (terrein Verbrugge de Meijer, Noorwegenweg, 14 en 21 oktober, voor tien bedrijven) en Vlissingen-Oost (terrein nv Haven van Vlissingen, Engelandweg, 28 oktober en 4 november, zeven bedrijven). Gedurende de campagne beste den de politiekorpsen bij hun sur veillances extra aandacht aan het gordelgebruik. Automobilisten, die zonder gordel rijden, worden geverbaliseerd. Wie op Schouwen-Duiveland, Sint Philipsland of Tholen geen informatie heeft ontvangen, kan dat aanvragen bij het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land, postbus 207, 4330 AE Middelburg, 01180-34585. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 0118Ó-31402 Voor de Kreek in Westkapelle geldt een lager tarief. Zoals reeds in de pers is aangekondigd zal op woensdag 18 ok tober a.s. een stemming worden gehouden ter verkiezing van vijf bestuursleden. Namens de betalers van verontreinigingshef fing, dat wil zeggen namens praktisch alle inwoners van Wal cheren. In de periode van 6 tot 10 oktober werden de oproepkaarten met een bijsluiter aan de stembevoegden gezonden. Indien u op 1 juli 1989 op Walcheren woonachtig was en geen oproep heeft ontvangen dan kunt u bij het waterschap Walche ren, alsnog een oproepingskaart aanvragen. Het waterschap voert een actief milieubeleid als onderdeel van zijn taak: de zorg voor gezond water. Toon daarom belangstelling voor het werk van het waterschap: kom stemmen. Oprichting belangenvereniging gebouwde eigendommen Walcheren provinciale griffie Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van an bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag De heer M.H. van Wezel te Middelburg, heeft bij hen op 5 s om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet ingediend vo< verwerken van autowrakken en het verkopen van onderdeler de Nieuwlandsedreef 10 te Middelburg, kadastraal bekend M, nr. 246. Ter inzage De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor ee ber 1989 tot en met 13 november 1989 op de volgende pis in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagei 13.00-17.00 uur en iedere donderdagavond van 18.00-! spraak: 01180-26251, tst. 413); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, burg, op werkdagen van 9.00-12.00 en van 14.00-16.0C Na 13 november 1989 tot het einde van de termijn waarb gesteld tegen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op werkdagen van 9.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland,St. Piel burg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het ge\ ning en wel tot en met 13 november 1989. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan e om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot en met 6 noverr mondelinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de gesteld aanwezig te zijn (01180-31670). Middelburg, 11 oktober 1989 sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la midde provinciale griffie Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag De heer M.H. van Wezel te Middelburg, heeft bij hen op 5 september 1989 een aanvraag om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet ingediend voor het bewaren, bewerken en verwerken van autowrakken en het verkopen van onderdelen, op een perceel gelegen aan de Nieuwlandsedreef 10 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nr. 246. Ter inzage De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 12 okto ber 1989 tot en met 13 november 1989 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur en iedere donderdagavond van 18.00-21.00 uur (na telefonische af spraak: 01180-26251, tst. 413); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42, te Middel burg, op werkdagen van 9.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur. Na 13 november 1989 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden in gesteld tegen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland,St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de gevraagde vergun ning en wel tot en met 13 november 1989. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot en met 6 november 1989 tegen de aanvraag mondelinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (01180-31670). Middelburg, 11 oktober 1989 sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 De begroting voor 1990, de hoogte van het dijkgeschot en de verontreinigingsheffing in 1990 en het vaststellen van een nieu we belastingverordening, de ge- schotsverordening. Dat zijn de belangrijkste agendapunten voor de algemene vergadering van het waterschap Walcheren op vrijdag 20 oktober, aanvang 10 uur in het Polderhuis. De nieuwe geschotsverordening, die op 1 januari 1990 in werking moet treden houdt in vergelijking met de huidige bepalingen geen wijzigingen in voor de heffing van het gescot over gebouwde eigen dommen (woningen, kantoren enzovoort). Wel verandert het belastingregi me dat geldt voor de ongebouw de eigendommen (landerijen, grond waarop woningen, kanto ren en dergelijke zijn gebouwd). Momenteel wordt voor sommige percelen een lager belastingbe drag berekend naar gelang van de hoedanigheid (opbrengend vermogen) of van de ligging. In 1990 zal de te betalen belasting voor die percelen worden vast gesteld aan de hand van het be lang dat eigenaren en andere rechthebbenden hebben bij de uitoefening van de waterkerings-, waterbeheersings- en wegenzorg door het waterschap. De zorg voor de zeewaterkeringen is ge richt op de bescherming tegen overstroming en dus direct van belang voor de instandhouding van gronden. De waterbeheer- singszorg bestaat voornamelijk uit de regeling van peilen in de watergangen. Daarmee wordt het grondwaterpeil beinvloed ten behoeve van de op de aanliggen de gronden bedreven cultures en ten behoeve van de bebouwing. Bovendien wordt zorg gedragen voor de afwatering van overtollig water. Het waterschap is ook be last met de zorg voor wegen. De uitvoering daarvan is in handen gelegd van het wegschap Wal cheren, een gemeenschappelijke regeling met de gemeenten op Walcheren. De wegenzorg is ge richt op de ontsluiting voor ver keer en vervoer. De gronden gelegen binnen het waterschap hebben in principe belang bij alle taken. Het tarief daarvoor is in de ontwerp begroting 1990 voor die percelen vastgesteld op f 121,— per hec tare. Dit bedrag is als volgt opge bouwd: f 60,50 (kosten ter zake van de waterkeringszorg), f 48,40 (kosten ter zake van de waterbeheersingszorg) en f 12,10 (kosten ter zake van de wegenzorg). Voor bepaalde on gebouwde eigendommen geldt evenwel dat zij slechts bij één of twee zorgtakken belang hebben. Het tarief voor deze gronden kan dan lager worden gesteld. Het gaat daarbij om zeewaterkerende dijken, waterkerende binnendij ken, overige binnendijken, stran den, kreken, plassen en in bestemmingplannen aangewezen natuurgebieden en buitendijkse gronden. Uit het overzicht blijkt welk tarief voor deze ongebouw- water- wegen- heffings- beheer- zorg tarief singszorg per ha. 60,50 12,10 72,60 12,10 72,60 60,50 48,40 - 108,90 60,50 48,40 - 108,90 60,50 60,50 48,40 - 108,90 de eigendommen geldt, uitgaan de van het belang bij de taken van het waterschap. In vergelijking met de huidige be lastingregeling leidt de geschots verordening voor bovengenoem de ongebouwde eigendommen in het algemeen tot een lastenver zwaring. Deze vindt zijn oorzaak in het belang dat de eigenaren geacht worden te hebben bij de taken van het waterschap. In de huidige belastingregeling werd in onvoldoende mate uitdrukking gegeven aan dat belang. De nieuwe geschotsverordening ligt tot en met 19 oktober 1989 ter inzage op het bureau juridi sche zaken van het waterschap Walcheren aan de Groenmarkt 10 te Middelburg (telefoon 01180-15751). Tot en met deze datum kan bij de Algemene Vergadering van het waterschap bezwaar worden ge maakt tegen deze verordening. Op 11 mei 1989 is opgericht de belangenvereniging van de ge bouwde eigendommen op Wal cheren. Het initiatief daartoe werd genomen door enkele bestuursleden van het water schap Walcheren. De werkzaamheden van de vere niging strekken zich uit over het bevorderen van de belangen van het waterschap Walcheren in het algemeen en over het behartigen van de belangen van de eigena ren van de gebouwde eigendom men én de huurders en gebrui kers van huizen en bedrijfspan den in het bijzonder. De vereniging wil Bij kandi daatstellingen voor het vervullen van vakatures in het bestuur van het waterschap en bij het opma ken van voordrachten voor leden van het dagelijks bestuur een ac tief beleid ontwikkelen. Ten aanzien van het te heffen ge- schot en de verdeling van de kosten over de verschillende be heren poogt zij kritisch mee te denken. Lid van de vereniging kunnen zijn zij, die ingevolge het algemeen Zeeuw waterschapsreglement stembevoegd zijn voor de cate gorie van de gebouwde eigen dommen binnen het waterschap Walcheren en degenen die als huurder in de zin van dit regle ment kunnen worden aange merkt. De contributie bedraagt f 10,— per jaar. Adspirant-leden kunnen zich aan melden of nadere inlichtingen krijgen bij de onderstaande bestuursleden van de vereniging: B. Koole te Oost-Souburg tel. 01184-61345 RW. den Herder te Serooskerke tel. 01189-1442 J. Lust te Vlissingen tel.' 01184-18534 mr. W. van Wouwe te Middelburg tel. 01180-25456 J.A. Flipse te Middelburg tel. 01180-14580. 'Waeterproat' is een rubriek van het Waterschap Walcheren. Voor meer informatie kunt u terecht bij het Waterschap aan de Groenmarkt 10 in Middelburg. Telefoon: 01180-15751. Wie zijn Pappenheimers (nog) niet kent, doet dat na een bezoek aan de Stadsschouwburg don derdag 12 oktober wel wis en waarachtig. Om klokslag 20.30 uur treedt dit kakelverse nationa le cabaret-trio op. Pappenheim is een razendsnel, cabaretesk programma zonder verhaalstructuur en zonder the ma. Desondanks is Pappenheim een zeer fraaie aaneensluiting van liedjes, scenes, mono- en di alogen. Pappenheim bestaat uit drie jonge mensen, die hun spo ren in theater, op radio en tv al aardig verdiend hebben en de va derlandse pers is vol lof. Het trio bestaat uit Peter Lusse (schrij ver/acteur), Lenette van Dongen (zangeres/actrice) en Hans van Gelder (pianist/acteur). De regie is in handen van Paul Vermeulen Windsant, die reeds verschillende theatergenres op cabaretgebied op zijn naam heeft staan. Levend Ganzenborden, lopen als ganzen, moeder de gans en ga zo maar door, als het maar iets met een gans heeft te maken. Dat is het thema van de jeugdmuseum dagen die dinsdag 17 en donder dag 19 oktober worden Pappenheim. (foto:Clemens Rikken). gehouden in het Zeeuws Biolo gisch museum in Oostkapelle on der het motto 'van GANSer harte'. Het Zeeuws Biologisch museum kennende, belooft het weer iets fraais te worden. Geen puur kijk- werk, maar dóén. De activiteiten vinden plaats tussen 10 en 15 uur. Op het programma staan on der meer knutselen, een bostocht, een film, spel en doe- opdrachten in het museum zelf. Van de deelnemende jeugd tus sen de 6 en 16 jaar wordt echter wel verwacht dat ze regenkle ding, brood, tas, laarzen en een goed humeur meenemen. En niet te vergeten: een gevonden vogel veer! Voor een consumptie, knut selmateriaal en een programmaboekje met ideeën zorgt het museum. Wie mee wil doen moet zich wel opgeven, want er is maar plaats voor 150 personen en vol is vol. Opgeven kan telefonisch: 01188-2620 of aan de balie van het museum. Volkssterrenwacht kijken, maar die kijken alleen maar naar het gebouw", vervolgt Dekker. „Ze hebben niet in de ga ten dat waarneming juist essen tieel is voor een Volkssterrenwacht. Ook naar het publiek toe is het natuurlijk heel vervelend dat je die mensen niet door een kijker kunt laten kijken. Zelf gaan we af en toe wel naar een locatie ergens in de polder, maar daar kun je je bezoekers toch niet mee naar toe slepen!? Juist voor het publiek moeten we bereikbaar blijven". De Volkssterrenwacht 'Philippus Lansbergen' zou het liefst een nieuw onderkomen betrekken, ergens aan de rand van Middel burg, met goede waarne mingsmogelijkheden. „Maar", zo verklaart Willem Dekker, „Gezien het feit dat de gemeente Middel burg tot nu toe geen enkel rede lijk alternatief heeft geboden, zullen we een ^ventueel aanbod van een andere gemeente zeker serieus overwegen". water kerings zorg a. zeewaterkerende dijken 60,50 b. waterkerende binnen dijken 60,50 c. overige binnendijken 60,50 d. stranden 60,50 e. kreken, plassen en der gelijke wateren 60,50 f. kreken, plassen en der gelijke wateren 60,50 g. in bestemmingsplannen aangewezen natuurge bieden i 60,50 h. in bestemmingsplannen aangewezen natuurge bieden 60,50 i. buitendijkse gronden 60,50 j. buitendijkse gronden 60,50

de Faam | 1989 | | pagina 9