'Voor de bibliotheek is het een mengeling van doelstellingen' Scholieren organiseren Westernparty in Cosmo Legendarische Macbeth in Stadsschouwburg Filmpremière Batman in Middelburg en Viissingen De voorouders van Jan Haas Herfstconcert Recital luitist Anthony Bailes Cinekid in Middelburg Woensdag 11 oktober 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER Ut m ®EïHï US 12 T/M 18 OKTOBER IN MIDDEN ZEELAND AMATEURKUNSTENAARS EXPOSEREN IN SOUBURG Er zijn in Nederland ontzettend veel mensen die in hun vrije tijd, het schilderspallet pakken of aan het tekenen slaan. Vaak zijn deze mensen op een hele professionele manier met kunst bezig. De resultaten van deze hobby's hangen meestal aan de muur in de eigen huiskamer. Af en toe belandt er een schilderij bij een vriend of een familielid, maar verder komen de schilde rijen of tekeningen vaak niet. Er zijn maar weinig plaatsen waar goede amateurs hun werk aan een wat groter publiek kunnen laten zien. Maar de Openbare Bibliotheek in Oost-Souburg biedt enthousiaste amateurkunstenaars zo'n kans. Twee van die amateurs zijn Toon Brouwers en Sonja de Rooy. Zij expose ren van 6 tot en met 27 oktober. Het hoofd van de bibliotheek, Pe ter Stok, heeft het initiatief geno men. Afgelopen jaren exposeerden er al cursisten van de Stichting voor Kunstzinnige Vorming in Viissingen. Maar Pe ter wilde eigenlijk vaker exposan ten hebben. „Voor de bibliotheek is het een mengeling van doelstellingen. Mensen die nooit kunst zien, kunnen er nu niet om heen. En mensen die nooit in de bibliotheek komen, krijg ik nu wél binnen. De aanvragen om te mo gen exposeren stromen binnen. Dat vind ik leuk. Men moet ook van deze mogelijkheid gebruik kunnen maken. De bibliotheek zorgt voor de ruimte en de publi citeit, het kost de exposanten bij na niets. Een galerie stelt meestal hoge eisen en dat doen wij niet". Veercollages vogel. „Het idee om met veertjes te gaan werken, kreeg ik toen mijn kanarie vorig jaar in de rui was", vertelt Sonja. „Inmiddels is het zo dat iedereen veertjes voor me spaart, de buurvrouw maar ook een papagaaiencentrum uit Geldrop. De verscheidenheid van al die veertjes is ontzettend groot. Daarom is het heel leuk materiaal om mee te werken. Ik pak meestal een veertje, begin met plakken en zoek en kijk dan hoe ik verder moet". Mensen die graag willen weten, hoe Sonja nu precies te werk gaat, kunnen naar een van haar demonstraties komen kijken. Op vrijdag 20 ok tober en dinsdag 24 oktober zit Sonja van half vier tot half vijf in de biblio theek om daar een collage te ma ken. De amateurkunstenaars Toon Brouwer en Sonja de Rooy exposeren in de Openbare Bibliotheek in Oost-Souburg. f0t0 eduard engel Voor Sonja de Rooy (42) uit Oost-Souburg is het de eerste keer, dat ze exposeert. Ze tekent en schildert weliswaar al heel lang, maar op de tentoonstelling hangen van haar hand alleen 'veercollages', composities van veertjes en pluisjes. Het resultaat is heel verschillend. Er hangen hele fleurige collages, uitgewerkt met verschillende kleuren en ve ren. Maar ook collages in één kleur, of met veren van één soort Appeltje Haar mede-exposant is Toon Brouwer (72) uit Roosendaal. Hij begon al op zijn veertiende met tekenen en schilderen. 46 jaar lang is hij van beroep huisschilder geweest. „En dan leer je het vak wel. Het ambacht heb ik nog op een ouderwetse manier geleerd," vertelt Toon. „Ik heb een grote aanbidding voor de oude meesters, en dat zie je terug in mijn schilderijen en aquarellen. Maar ik voel me nog wel steeds een amateur. Karei Appel heeft wel eens gezegd 'Ik rotzooi maar wat aan', maar je snapt wel, daar hou ik helemaal niet van. Ik vind het leuk als een geschilderd ap peltje er echt uitziet om in te bij ten. De techniek van het schilderen is erg belangrijk. Een olieverfschilder moet bijvoorbeeld kunnen glaceren, dat is de tech niek om iets doorzichtig te laten lijken. Ik heb het mezelf aange leerd". Toon heeft al eerder geëx poseerd, maar nooit zoveel stukken tegelijk. Er hangen van hem in totaal 28 werken, waar onder veel stillevens en land schappen. „Ik zag er in het begin wel een beetje tegen op, om hier te exposeren. Dat vervoer en die rompslomp. Maar nu ik alles hier zo zie hangen, valt het me niet tegen. Ik heb er in ieder geval geen spijt van". Hij vind de com binatie van zijn werk met dat van Sonja heel geslaagd. „Haar werk straalt rust uit, dat vormt een mooi samenspel met mijn werk". De tentoonstelling is geopend tij dens de openingsuren van de bi bliotheek. GEHEEL NAAR EIGEN WENS In discotheek Cosmo in Viissingen wordt op woensdag 18 ok tober - in de herfstvakantie dus - een Westernparty gehouden. Het feest begint om 21 uur. Aardig is, dat de organisatie van deze avond voor een belangrijk deel in handen is van scholie ren. Nog interessanter wordt het, als blijkt dat het scholieren zijn van verschillende middelbare scholen uit Viissingen, Mid delburg en Goes. Het lijkt er op dat een discotheek dus meer kan zijn dan alleen een uitgaanscentrum, waar de jeugd zich in het weekend vol giet met alcoholische versnaperingen. Bedrijfsleider van het Vlissingse een ongekende vrijheid. Dat café Frapo's, Peter Nette, bege- komt duidelijk naar voren in het f Een deel van het organiserende team. leidt de scholieren bij hun organi satorische werkzaamheden. Hij legt uit hoe een en ander tot stand is gekomen. Ja, hoe ont staat nou zoiets. Ik zie die gasten natuurlijk regelmatig bij mij in het café en dan vang je wel eens wat op. Zo hoorde ik geruchten over het organiseren van een feest. Nou, dan ga je eens polsen hoe ze zich dat dan precies hadden voorgesteld en geef je wat moge lijkheden aan. Uiteindelijk is dit er uit voort gekomen. We houden het feest in Cosmo, omdat we daar wat meer ruimte hebben om iets dergelijks op poten te zetten. Ik coördineer de zaken een beet je, maar de organisatie doen de scholieren helemaal zelf. Het streven is nu om vier keer per jaar zo'n feest te houden". Vrijheid De scholieren zijn niet minder en thousiast. Voor hen betekent het geheel naar eigen wens en in zicht organiseren van een feest. commentaar. „Op school worden ook regelmatig feesten georgani seerd, maar dat is voor de boven bouw niet meer zo interessant", vindt Dirk Jan van der Kaa, leer ling aan de 'Scheldemond' in Viissingen. „Daarnaast zijn hier de mogelijkheden veel groter. Een aantal faciliteiten zijn al aanwezig en verder kunnen wij het feest zo organiseren als we dat zelf wil len, zonder dat bijvoorbeeld een schoolleiding daar beperkingen aan stelt". genstanders gerust. „Het moet een beetje symbolisch blijven". In de discotheek Cosmo komt een mechanische 'rodeostier' te staan. Het is de bedoeling dat van iedere deelnemende school minimaal één leerkracht een ritje waagt op dit monster. Daarnaast is er natuurlijk nog de muziek. In de Pub blijft dat beperkt tot het draaien van platen, maar in de discotheek zal de coverband Fragment een belangrijk deel van het geluid voor zijn rekening ne men. Fragment is overigens geen country and western band. „Nee, gelukkig niet zeg", verzucht Nina Jouravleff. „Een hele avond westernmuziek daar word je gek van. Dan lopen de mensen weg. Nee, we houden het wel een beetje afwisselend". Kwartje De voorbereidingen voor de Westernparty zijn inmiddels in volle gang. De Pub van Cosmo wordt ingericht als saloon. Een aantal meiden zullen daar onder meer de Can-Can dansen. De aanwezigheid van een heuse rou lettetafel moet het idee van een saloon nog meer beklemtonen. „De maximale inzet wordt overi gens maar een Jcwartje, hoor", stelt Jenny Boonman de gokte- Nog nooit van Macbeth ge hoord? Als dat zo is wordt het hoog tijd om woensdag 18 okto ber richting Stadsschouwburg in Middelburg te gaan, waar het wereldberoemde toneelstuk van William Shakespeare om 20 uur wordt opgevoerd door het RO Theater. Macbeth is een van de bekendste tragedies van William Sha kespeare. Een toneelwerk waarin de grenzen van de menselijke daadkracht in het kwaad worden afgetast. Een raadselachtig stuk ook, dat talloze theatermakers en filmers heeft gefascineerd. Het is ook de geschiedenis van een Schots veldheer, die aangezet door de voorspellingen van een trio heksen, het koningschap am bieert. Aangevuurd door zijn vrouw, dat is dan Lady Macbeth, vermoordt hij de koning en wordt daarop zelf tot koning gekroond. 'Wie niet voor mij is is tegen mij', is een van de uitgangspunten van de nieuwe koning en dat houdt dus weer in dat Macbeth ieder een die hij als een bedreiging er vaart zonder pardon om het leven brengt. Uiteindelijk keert zijn to meloze eerzucht zich tegen hem. De rollen worden onder andere gespeeld door Carol van Herwij nen, Trudy Labij, Nelly Frijda, Jasper van Hecke, Renée Fokker en Door van Boeckel. Voor de re gie tekenden Jos Thie en Antoine Uitdehaag en de Nederlandse tekst komt van Hugo Claus. Vrijdag de 13e mag dan voor de bijgelovigen wel een dag zijn om eens extra goed uit de doppen te kijken, maar vrijdag de 13e okto ber kan er absoluut niets gebeu ren. Batman is in de buurt en dat zegt dus al genoeg. Om precies te zijn is Batman te zien in Electro in Middelburg - uiteraard als film - en ook in Alhambra in Viissin gen. Wie overigens Batman in Electro gaat bekijken en gek is van allerlei Batmanhebbedingen als ba(t)handdoeken, batmanpet- jes, T-shirts en dat soort zaken, moet even een kijkje nemen in de speciale 'Batshop'. Jack Nicholson a/s de Joker in de nieuwste Batman-film Waar Batman over gaat? Zoals alle Batman afleveringen over het super goede en het super kwade. De wereldstad Gotham City wordt geteisterd door een golf van misdaad, corruptie, inbraak, berovingen en ga zo maar door. Maar wanneer twee boefjes een echtpaar overvallen en beroven verschijnt er plotseling een reus achtige schaduw die op de rovers neerdaalt als een bliksemschicht. Genadeloos worden de boefjes ontwapend en de schicht in cape verdwijnt. Dat was dus Batman. De volgende dagen en weken staan de kranten bol over de mysterieuze verschijning, die zich inzet voor recht en wet. Zeer tot ongenoegen overigens van Go tham City's superboef Jack Na pier, beter bekend als de Joker (Jack Nicholson). De Joker broedt een serie plannen uit die even snood als wreed zijn maar steeds is Batman in de buurt om al die criminele kommer en kwel te verijdelen. Enfin. Om kort te gaan zegeviert het recht natuur lijk en tussendoor komt er nog enige romantiek aan te pas tus sen een fotojournaliste en 'Bat man in burger'. De hoofdrollen worden gespeeld door Jack Nicholson, Michael Keaton en Kim Basinger. De lied jes die in de film worden gezon gen zijn van Prince vanaf 12 jaar mag iedereen deze film bekijken. KINDER BOEKEN door Jan Smeekens Elk wetenschappelijk onderwerp is voor kinderen van acht tot tien jaar uit de doeken te doen in 32 overzichtelijk gedrukte en ook nog rijk geïllustreerde pagi- naatjes van 11,5 cm x 18 cm. Wie dat niet gelooft vindt het bewijs in alle tot nu toe versche nen deeltjes uit de serie 'De we reld op zak'. Of HET VERHAAL VAN DE BIJ BEL ook in zo weinig kan? Waar schijnlijk heeft men zich bij de Franse uitgeverij Gallimard die vraag maar niet gesteld, omdat men er zonder meer van uit ging dat voor HET OUDE TESTA MENT en HET NIEUWE TESTA MENT twee keer 256 bladzijden toch wel het minste was. 'Het verhaal van de Bijbel 'is geen bijbel, maar een informa tief boek met commentaar op de kort navertelde bijbelverhalen en de tijd waarin ze ontstonden. Door het handzame formaat en het bij elk hoofdstuk vermelden van de vindplaats van de verha len is het mogelijk de beide boekjes te lezen met een open geslagen Bijbel in de buurt. 'Het Oude Testament' en 'Het Nieuwe Testament' worden door uitgeverij Zwijsen uitge bracht als DE WERELD OP ZAK- EXTRA en dat suggereert dat ze voor dezelfde leeftijd bedoeld zijn als de eerder genoemde se rie informatieve prentenboeken in zakformaat. Die verwachting komt niet uit. Doordat alleen het allernoodzakelijkste van een ver haal verteld wordt, dienen lezers nogal wat zelf aan te vullen en dat lukt alleen als ze over veel voorkennis beschikken of de moeite genomen hebben eerst de desbetreffende passages in de bijbel te lezen. Het ontbreken van een register met namen en begrippen maakt iets opzoeken niet gemakkelijk. Dat kan nu alleen met behulp van de hoofdstuktitels en dan blijft veel verborgen. Zo wordt op veel ver van elkaar gelegen pagina's zonder verwijzing gesproken over zaken die in één hoofdstuk zouden kunnen pas sen. Lang niet alle kinderen zul len van de hoofdstukken 'Een opwekkend woord' (pag. 114) en 'Jezus en de heidenen' (pag. 150) vermoeden dat ze - naast een aantal andere - óók over de wonderen gaan die Jezus ver richt zou hebben. Veel van de bladzijden zijn bovendien niet genummerd, omdat de prachti ge illustraties vaak aan de on derzijde van een bladzijde tot de rand aflopen. Hoewel 'het verhaal van de bij bel' op een aantal punten tekort schiet, kan het toch een rijke in formatiebron zijn op school en in het gezin, als men het belangrijk vindt dat kinderen weet hebben van een wereld, die van zo grote invloed geweest is op onze sa menleving. Het verhaal van de bijbel. Het Oude Testament en Het verhaal van de bijbel, Het Nieuwe Testa ment worden uitgegeven door Uitgeverij Zwijsen, Tilburg. Prijs f 29,— per boek f 49,50 voor beide. Leeftijd vanaf 10 jaar. GOES VRIJDAG 13 OKTOBER DONDERDAG 12 OKTOBER Museum voor Zuid en Noord- Beveland (Singelstraat 13) Aanleg over Midden-Zeeland. Di. t/m vr. van 10.00 tot 16.00 uur, za. van 11.00 tot 16.00 uur. (t/m 13 okto- ber). GROEDE Atelier Wilma van der Lee (Mo lenstraat 19), olieverfschilderijen. Iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, eventueel op afspraak tel: 01171 - 1770. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Holografie Museum (Gortstraat 36). Ma. t/m zo. van 10.30 tot 18 uur, vanaf 1 5 oktober: alleen open op afspraak per groep. Francois Rijckhals Museum (Dam 71In oktober en november te be zoeken op afspraak. Tel: 01180 - 23974. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Fotografie in de marge, foto grafie in bibliofiele uitgaven (t/m 16 oktober).Expositieruimte: Johan van der Keuken, overzichtten toonstelling (t/m 16 oktober). Teke nend voor jou (t/m 14 oktober)Ope- ningstijden bibliotheek. Galerie Basket (Schuitvlotstraat 32) Bettie van Haaster, schilderijen. Wo. t/m zat. van 13 tot 17 uur. (vanaf 14 oktober). Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent (St. Janstraat 3). werken van J. W. van Trirum, Din- gemans. Rob de Haan, J. van Tri rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Ramschip Schorpioen (Loskade) Blik in het verleden. Dagelijks 10.00-17.00 uur. Op het tussen dek: Dhr. R. Groen, 5 stoommo- dellen. Stichting beeldende kunst (Kui perspoort) Leen Quist Keramiek. Di. t/m za. 13 tot 17 uur. PZEM (Poelendaelesingel 10) Renee en Arthur Mink Galerie. Open tij dens kantooruren. Eetcafé Dangeroe (Vlasmarkt 39). Bouke Heeres (t/m 14 oktober). Delta College (Merwedestraat 1, restaurant Hotelschool). Ernst de Vries, De musical Tsjechov in kalli grafie. Ma. t/m vr. van 11 tot 14 uur en van 17 tot 21 uur. Balans 17. Richard Beek, wo. do. vr. 12-17 uur. za. 11 -16 uur. Café Solo. (Damplein 48). Harold Linker, schilderijen, tekeningen sculpturen. Dagelijks vanaf 9.00 uur, zo. vanaf 13.30 uur. Gasthuis Gerrit de Jong, olieverf schilderijen. Zeeuws Museum (Abdij 3). Arie Berkulin, recente beelden en teke ningen. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. Rabobank Marjan de Visser foto's Walcherse dracht, droomtekenin- gen en olieverfschilderijen. NEELTJEJANS Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Verkeer, vervoer en communicatie. Dagelijks van 10 tot 17 uur. VEERE Grote Kerk Delta Cultureel: 150 jaar Westerschelde, levensader in de Delta, Rutten in beeld, beelden van de heer Chr. G.J. Rutten uit Middel burg, Fotografie vroeger en nu, 1 50 jaar fotografie. Ma. t/m za. van 10.00 tot 17.00 uur, zo. van 14 tot 17 uur. VLISSINGEN Art-titude (Singel 14) Voorouders Jan Haas, terra cotta. Dagelijks van 12 tot 23 uur. Bellamy (Bellamypark 19) Hans Ei kelboom, Fotografie. Ma t/m vr 10 tot 17 uur. za en zo 1 3 tot 17 uur. (vanaf 13 oktober). Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.30 uur. Galery 'Bellamy 19' (Nieuwendijk 15) Spuikom models dagelijks 11.00 - 17.00 ma. gesloten, (t/m 12 oktober). Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor ie dereen. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. Stadhuis (Stadhuisplein, Stadhuis hal). foto's wedstrijd Culturele Raad 22 inzendingen van amateur fotografen die reageerden op de fo towedstrijd rond de brandingskulp- tuur Eruption. Openingstijden Stad- huis. (t/m 13 oktober). Openbare Bibliotheek (Lange Zelke 91Schatten uit de Nederlandse Li teratuur. Tijdens openingsuren bi bliotheek. Cafe Soif (Bellamypark 14) Duizend-en-één foto's Ruben Oreel. Beeldend kunstenaar Jan Haas uit Viissingen exposeert tot zon dag 12 november in Art-titude aan de Singel 14 in Viissingen zijn recente sculpturen rond het thema 'Voorouders'. Alhambra I Viissingen, 'India na Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Bat man' 14, 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Batman' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Old Gringo' 20 uur, 'Fa- mily Viewing' 22.30 uur. ZATERDAG 14 OKTOBER Alhambra I Viissingen, 'India na Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Bat man' 14, 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Batman' 14, 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Old Gringo' 20 uur, 'Fa- mily Viewing' 22.30 uur. ZONDAG 15 OKTOBER Alhambra I Viissingen, 'India na Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Bat man' 14, 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Batman' 14, 19 en 21.30 uur. Electro Middelbur, 'Batman' 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Old Gringo' 20.30 uur. MAANDAG 16 OKTOBER Alhambra I Viissingen, 'India na Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Bat man' 14, 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Batman' 14 en 20 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Old Gringo, 20.30 uur. DINSDAG 17 OKTOBER Het nieuwe Nederlandse ka- barettrio Pappenheim, Stads schouwburg, Middelburg, 20.30 uur. VRIJDAG 13 OKTOBER Anthony Bailes, luitist. Engel se Kerk, (achter het stadhuis) Middelburg, 20.30 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Viissingen, 14 uur. ZATERDAG 14 SEPTEMBER Freek de Jonge, voorstelling 'De Volgende', Cultureel cen trum De Prins van Oranje, Goes, 20.15 uur. Dansgroep Krisztina de Cha- tel, danst Dualis, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.30 uur. Cindy Tamo, zangeres. Hotel Piccard, Badhuisstraat, Vlissin- gen, 21 uur. ZONDAG 15 OKTOBER Freek de Jonge, voorstelling 'De Volgende', Stadsschouw- burg. Middelburg, 20.15 uur. MAANDAG 16 OKTOBER John en Gwyneth Grant, Zen dingshuis 'De Herberg', Dam 6, Middelburg, 20.uur. DINSDAG 1 7 OKTOBER Seth Gaaikema, 'Seth op naar '90, 2000', Stadsschouwburg, Middelburg, 20 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy park Viissingen, 22 uur. John en Gwynneth Grant, Zendingshuis 'De Herberg', Dam 6, Middelburg, 20 uur. WOENSDAG 18 OKTOBER Interkerkelijk mannenkoor 'Comt nu met sangh', St. Ca- tharina kerk, Zoutelande, 20 uur. Macbeth, het RO-theater met o.a. Carol van Herwijnen en Trudy Labij, Stadsschouwburg, Middelburg, 20 uur. Alhambra I Viissingen, 'India na Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Bat man' 14, 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Batman' 14 en 20 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Family Viewing' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel- burg, 'Old Gringo' 20.30 uur. WOENSDAG 18 OKTOBER Alhambra I Viissingen, 'India na Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Bat man' 14, 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Batman' 20 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Family viewing' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel- burg, 'Old Gringo' 20.30 uur. DONDERDAG 19 OKTOBER Alhambra I Viissingen, 'India na Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Bat man' 14, 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Batman' 14 en 20 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Macbeth' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel- burg, 'Old Gringo' 20.30 uur. VRIJDAG 13 OKTOBER Alhambra I Viissingen, 'Plat- voet en z'n vriendjes' 14 uur. ZATERDAG 14 OKTOBER Alhambra I Viissingen, 'Plat voet en z'n vriendjes' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Opening cinekidfilmfesti- val met o.a. De Beer' 13 uur. ZONDAG 15 OKTOBER Alhambra I Viissingen, 'Plat voet en z'n vriendjes' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Konrad uit het konser- venblik' 14 uur. MAANDAG 16 OKTOBER Alhambra I Viissingen, 'Plat voet en z'n vriendjes' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'De Kinderen van Bolder buren' 14 uur. DINSDAG 17 OKTOBER Alhambra I Viissingen, 'Plat voet en z'n vriendjes' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Pim de puiguin en mollet- en krekeltje' 14 uur. WOENSDAG 18 OKTOBER Het interkerkelijk mannenkoor 'Comt nu met sangh' onder lei ding van Jac Suurmond geeft woensdag 18 oktober een herfst concert in de Sint Catharinakerk in Zoutelande De klanken van een dwarsfluit en een orgel zor gen voor de muzikale achter grond en begeleiding. - Het concert begint om 20 uur. De luitist Anthony Bailes verzorgt vrijdag 13 oktober in Middelburg een recital in de Engelse kerk (achter het Stadhuis). Het con cert - de eerste in een serie van drie onder auspiciën van de Werkgroep Muziek van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap - begint om 20.30 uur. f Anthony Bailes. In het Middelburgse Schutters hoftheater vindt van 14 tot en met 22 oktober - de herfstvakan tie - het Cinekid Kinderfilmfesti val plaats. Op 11, 12 en 13 oktober worden er een aantal schoolvoorstellingen gegeven. Het zogenaamde 'open program ma' begint op zaterdag 14 okto ber met een 'Berendag', waarbij twee berenfilms worden gedraaid en er gegrimeerd kan worden. Verder is er iedere dag (nog steeds in dezelfde herfstvakantie) een andere kinderfilm te zien. Donderdag 19 oktober komt VPRO's jeugd tv-cinema met on der andere Theo en Thea en een echte toverlantaarn. Op 21 en 22 oktober wordt de film 'De kikker en de walvis' gepresenteerd. De ze film, die in 1988 werd ge draaid op het Cinekid-festival in Amsterdam, krijgt nu in Middel burg zijn tweede Nederlandse vertoning. Alhambra I Viissingen, 'Plat voet en z'n vriendjes' 14 uur. Grand theater Goes, 'Lady en de vagebond' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Mijn vader woont in Rio' 14 uur. DONDERDAG 19 OKTOBER Alhambra I Viissingen, 'Plat voet en z'n vriendjes' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'VPRO video-middag' 14 uur.

de Faam | 1989 | | pagina 7