Marlon Zandbergen wordt liever niet met Michael Jackson vergeleken De mysterieuze Adriaen Coorte Freek de Jonge met De Volgende Expositie verlengd Volkstheater reist door Tsjechows 'Kersentuin' Pools koor op tournee Expositie werk Gerrit de Jong Forrest in Cosmo Expositie van Marjan de Visser Berkulin exposeerd String Trio concert zonder violen DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 4 oktober 1989 m hï M usin? 5 T/M 11 OKTOBER IN MIDDEN ZEELAND Vier jaar geleden werd de Middelburgse danser Marlon Zand bergen tijdens een disco-danswedstrijd in Biggekerke uitgeroe pen tot de Zeeuwse Michael Jackson. Inmiddels is Marlon 19 geworden en verzorgt hij dansoptredens, zowel solo als met de groep Pleasure Posse. Met laatst genoemde groep, bestaande uit Ulmar Passenier en Serge van Bemmelen vormt hij een dans en Hip en Hop groep. Nu Marlon steeds meer zijn eigen stijl aan het ontwikkelen is, wordt hij liever niet meer met Mi chael Jackson vergeleken. Hij is een all-rounder aan het wor den en gebruikt in zijn optredens allerlei stijlen en technieken, van break dance tot electric boogie. „De vergelijking met Michael Jackson is wel begrijpelijk", vindt Marlon. „Die gebruikt namelijk in zijn dansen zoveel verschillende basistechnieken, dat als je zelf maar één van die technieken ge bruikt, iedereen al roept: 'oh, die doet Michael Jackson na'. Het is wel zo, dat als ik een clip van hem op televisie zie, ik meteen weet wat voor trukjes hij toepast, en wat voor techniek. Na even oefenen doe ik het hem zo na". Etalagepop Voor een optreden maakt Marlon zelf zijn choreografieën. Zijn Cabaretier Freek de Jonge geeft in het weekend van 14 en 15 ok tober twee uitprobeervoorstellin gen in het Zeeuwse land van zijn nieuwe show 'De Volgende'. Op zaterdag 14 oktober is De Jonge te zien in de Prins van Oranje in Goes en zondag 15 oktober in de- Stadsschouwburg in Middelburg. Kaarten voor Goes zijn op maan dag 9 oktober tussen 9 en 12 uur te bestellen via 01100-15154. Voor Middelburg kunnen de kaar ten op dezelfde dag besteld wor den van 15 tot 18 uur via 01180-26769 of 01180-12206. Na een twintigtal uitprobeer voorstellingen in het land, gaat het nieuwe programma van Freek de Jonge op zondag 5 november officieel in première in Carré in Amsterdam. Het thema van 'De Volgende' handelt over het gespannen wachten in een Freek de Jonge geeft twee uitprobeervoorstellingen in het Zeeuwse land. haastige wereld. In de wachtka mer, in de file of in de rij voor de schouwburg, je volgt iemand op of je wordt achtervolgd. Tussen alle diepzinnige overpeinzingen door, zal ook in dit programma de louterende lach niet ontbreken. Maar pas op, want terwijl u nog nahikt van de vorige grap, komt Freek alweer met De Volgende. Het wereldberoemde toneelstuk 'De Kersentuin' van Anton Tsje- chow wordt woensdag 11 okto ber in de Middelburgse Stadsschouwburg op de planken gezet door het Reizend Volk stheater. De rollen worden gespeeld door onder andere Pleu- ni Touw, Dimitri Dupont, Hugo Metsers, Bob Snijers en Guido Horckmans. De regie is in han den van Rick Hancké. De voor stelling begint om 20 uur. Het stuk handelt over de exen- trieke landeigenares Ljoeba Rany- evskayer die met haar dochter Ahja terugkomt uit Parijs, waar ze er samen met haar minnaar het gehele familiefortuin heeft door gedraaid. Terug in Rusland dreigt haar landgoed openbaar verkocht te worden. Om uit de schulden te geraken stelt de koopman Lopa- chim voor de unieke kersentuin - het pronkstuk van de familie - te liquideren om er vakantiehuisjes voor toeristen neer te zetten. De familie weigert dit voorstel uit emotionele binding en trots en het eind van het liedje is dat Lo- pachim alles opkoopt en iedereen aan de deur wordt gezet. 'De Kersentuin' is het symbool van het onverbiddelijke afscheid van een tijd die nooit meer te rugkeert. moeder, de Zeeuwse bodybuil dingkampioene Joyce Zandber gen, helpt hem daarbij. „Mijn moeder heeft me altijd enorm geïnspireerd om te dansen. Ei genlijk heb ik het dansen van haar geleerd." Ook heeft Marlon al een echte manager, John Cal- jouw, die al zijn optredens regelt. „Als er contracten gemaakt moe ten worden, dan is het toch wel handig als je iemand met ver stand van zaken achter je hebt staan. We treden op, in cafe's, discotheken, bij bruiloften en par tijen en op schoolavonden. Men sen kunnen me ook inhuren als robot, of etalagepop". Marlon weet precies wat hij wil. Zijn toekomstdroom is om ooit op het grootste podium van de wereld te staan met een laaiend enthousiast publiek om zich heen. „Mensen die mij zien dan sen zeggen vaak dat ik een gave heb. Terwijl ik niet eens zo vaak oefen. Als ik het druk heb, ge bruik ik mijn optredens als trai ning. Maar ik doe thuis natuurlijk elke dag wel wat". Na enige aar zeling geeft Marlon toe, dat hij zich zelf een goede danser vindt. „Maar mijn leraar handelsreke- nen geeft altijd een 9,5 en nooit een 10, omdat het altijd beter kan. Daar ben ik het mee eens. Ik moet ook nog wel wat verbete ren. Ik ben bijvoorbeeld niet zo le nig. Dat zou best wat beter kunnen". Dansschool „Het leuke van dansen is, dat ik me er in uit kan leven. Ik kan me er in uiten. Natuurlijk kan ieder een dansen. Maar het is leuk om naar mij te kijken, want ik heb me erin gespecialiseerd. Bovendien probeer ik steeds nieuwe dingen te bedenken. Mijn shows zijn ge varieerd. Ik verkleed me ook na ieder nummer. Al die optredens doe ik in mijn vrije tijd. Ik timmer zo al aardig aan de weg, maar ik kan er natuurlijk nog niet van le ven". Mocht zijn grote toekomst droom niet uit komen, dan heeft Marlon nog een iets kleinere wens achter de hand. Hij zou na melijk graag een eigen dans school beginnen. Voorlopig probeert hij eerst zijn opleiding tot verkoper af te maken. Zodat hij altijd nog als zodanig kan gaan werken, mocht zijn lichaam het af laten weten. Het Middelburgse 'dansfenomeen' Marton. Het Poolse koor Dzwon treedt tot en met 8 oktober op in diverse plaatsen in Zeeland. Dit koor, af komstig uit de RK-parochie van Grudziadz, een plaats gelegen in het Noorden van Polen, is op spe ciale uitnodiging naar Zeeland gekomen. Het programma van het koor ziet er als volgt uit: Donderdag 5 ok tober treedt het om 14.30 uur op in Ter Reede in Vlissingen en 's avonds om 19.30 in de Gerefor meerde kerk in Serooskerka Vrij dag 6 oktober is Vlissingen aan de beurt met een uitvoering in de St. Jacobskerk om 20 uur. Zater dag 7 oktober wordt een comple te Poolse aangelegenheid. Vanaf 14 uur zijn er namelijk in Der Boe- de diverse activiteiten, zoals films en dia's over Polen, een optreden van een Poolse dansgroep uit Hulst, diverse kraampjes met Poolse artikelen en natuurlijk een optreden van het koor zelf. De Zeeuwse tournee wordt besloten op zondag 8 oktober met een op treden in de RK kerk aan de Lom bardstraat in Middelburg. In de gangen van het Middel burgse Gasthuis zijn sinds vorige week olieverfschilderijen van Gerrit de Jong te zien. De Jong, docent wiskunde, statistiek en informatica aan de Open Univer siteit en aan de Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren is autodidact en exposeerde eerder in Vlissingen en Waalwijk. In de Vlissingse discotheek Cosmo treedt vrijdag 6 oktober, om 23 uur, de zanger Forrest op. Forrest, van origine Amerikaan, maakte in zijn Amerikaanse pe riode zes jaar deel uit van The District of Evolution en studeerde en passant moderne jazz en dans. In 1980 vertrok Forrest richting Zwitserland om op te treden als leadzanger van de groep Future. Met deze groep toerde hij door Zwitserland en Duitsland om ver volgens in Nederland te belan den, waar hij uiteindelijk maar bleef. Zijn eerste solosingle, Rock The Boat werd een succes. Daar- .ia volgden er nog een aantal hits, zowel solo als met The Band of Gold, waar Forrest ook deel van uitmaakt. Begin zeventiende eeuw wa ren een aantal hooggekwalifi ceerde schilders, van vooral stillevens, te Middelburg werkzaam. Eén van hen was Francois Ryckhals, die we in de vorige aflevering van "Kunstenaars van toen" bespraken. Van deze belangrijke groep kunstschilders werden in 1984 onder de naam "Masters of Middelburg" werken tentoongesteld. Die expositie was een eerbetoon aan Laurens J. Bol, oud directeur van de Stedelijke Musea te Dordrecht. Bol heeft namelijk veel over deze kunstenaars gepubliceerd en ze daarmee eigenlijk min of meer aan de vergetelheid ontrukt. KUNSTENAARS Aan één Middelburger, die fei telijk buiten deze groep valt, heeft Laurens Bol zelfs een aparte studie gewijd: "Adri aen Coorte. A unique late se venteenth century still life painter" (Assen/Amsterdam 1977). Deze Adriaen Coorte is een mysterieuze figuur over wiens leven we vrijwel niets weten. Hij leefde eind 17de/begin 18de eeuw, dus na de hoogtijdagen van de "Middelburgse School". In de - bewaard gebleven - histori sche bronnen komt zijn naam niet voor. Wel werd, in 1940 verloren gegane archivalia van het Middelburgse St. Lucasgil- de, een zekere "Coorde, fijn schilder" genoemd, die be boet werd omdat hij gepro beerd had schilderijen te ver kopen zonder lid van het des betreffende gilde te zijn (1695/96). In 18de en 19de eeuwse verkoopcatalogi uit Middelburg zijn nogal wat stil levens van de hand van Coor te te vinden. Verondersteld mag dus worden dat hij in of nabij Middelburg werkte en mogelijk vooral voor de lokale markt schilderde. Maar echt bekend was hij in eigen streek toch niet. Zo noemt Leendert Bomme hem niet in zijn be knopte schets van het Zeeuw se kunstleven in "Redenvoe ring ter inwijding van het Teeken-Collegie."(Middel burg 1778). Ook in de "Le vensberichten van Zeeuwen" door F. Nagtglas (1888 - 1893) zoeken we tevergeefs naar Coorte. Pas na de Twee de Wereldoorlog en vooral de laatste twee decennia is Coor- te's ster echter snel gerezen. Van een onbekende kleine meester werd hij tot een - in middels vrijwel onbetaalbare - grote meester! Het oudste bekende schilderij van Adriaen Coorte (uit 1683) is een duidelijke navolging van Melchior d'Hondecoeter en stelt exotische vogels voor. Een iets later werk, vermoede lijk oorspronkelijk een schoorsteenstuk (uit 1685), toont eenden in een land schap. Daarna maakte Coor te, in de periode 1685-1707, uitsluitend stillevens. Daarbij zijn enkele vanitasschilderijen en schelpenstillevens, maar de meeste van deze werken beelden vooral fruit (en groen te) af. Het zijn met name de laatstgenoemde schilderijen, met ondermeer bosjes asper ges, kommetjes aardbeien, abrikozen, perziken en derge lijke die thans grote bekend heid genieten. Werkelijk prachtige schilderijen zijn het, die de beschouwer op een be paalde manier ontroeren en waar een enorm sterke, haast mystieke, werking vanuit gaat. Werken op betrekkelijk klein formaat, uiterst eenvou dig, streng en sober, maar bui tengewoon bekwaam geschil derd. Liefdevol beeldde Coor te de vergankelijke vruchten af met een heel knap clair- obscur. In Zeeland bevindt zich slechts één werk van Adriaen Coorte en wel een vanitas- schilderij in de collectie van het Burgerweeshuis te Zierik- zee. Deze symbolische voor stelling van de vergankelijk heid van het leven dreigde door verkoop onze provincie te verlaten. Zoals het zich echter nu laat aanzien kan dit fraaie werk van de grote ze ventiende eeuwse meester Adriaen Coorte voor Zeeland behouden blijven! •Peter Sijnke) KINDER BOEKEN door Jan Smeekens In boekhandels waar 'Pedagogi sche Studiën' de kinderboeken in aantal overtreffen, zal het de komende tien dagen aanmerke lijk rustiger zijn dan in zaken waar men vanmorgen de loper uitgelegd heeft voor jonge ko pers die zich (over het alge meen) na 14 oktober weer moe ten behelpen met lenen uit de openbare bibliotheek. Omdat het met een peuter in de buggy niet meevalt rustig te zoeken, hieronder een lijstje met prentenboeken voor kinderen vanaf twee jaar. Alfabetisch, want zelfs in deze vrolijke rom melige dagen zal een boekhan delaar zijn uiterste best doen dat systeem te handhaven. Beer, Hans de en Bos, Burny: TETKEES ZOEKT EEN BABY. De realistische, fantasierijke il lustraties en het geestige ver haal, dat bij jonge kinderen tege lijkertijd een diep gevoel van me delijden met de hoofdpersoon oproept, maken dit derde pren tenboek van Hans de Beer en Burny Bos tot een verrassing van jewelste. Het olifantje dat voor zijn verjaardag liever een babybroertje of zusje had willen hebben is zo aandoenlijk rond en lekker glad getekend, dat zelfs volwassen voorlezers zich nau welijks zullen kunnen bedwin gen het even te aaien. (De Vier Windstreken, Amsterdam. Prijs f 22,50). Browne, Anthony: IK HOU VAN BOEKEN...In dit vrolijk ogende boekje vertelt een dot van een speelgoedaap van welke boeken hij houdt, en laat de illustrator in geestige tekeningen die bij het genoemde genre aansluiten zien wat er zo leuk is aan die boeken. In dezelfde verzorgde uitvoering DIT VIND IK LEUK, maar dan over spelletjes en spelen. (J.H. Gottmer/H.J.W. Becht, Bloe- mendaal. Prijs f 14,90). Ormerod, Jan: DE PAN: Niets boeit peuters zo als iets doen dat niet mag en spelen met din gen die geen speelgoed zijn. Dét lijkt op het eerste gezicht het verhaal in dit sober geïlustreerde boekje. Toch is dankzij een uit gekiende plaatsing van de fi guurtjes de goedkeurend toekij kende maar niet getekende ouder op elke bladzijde duidelijk aanwezig. (De Vries-Brouwers, Antwerpern. Prijs f 14,90) Snow, Alan: MACHINES, AU TO'S, BOTEN EN VLIEGTUI GEN: Een Richard Scarry-achtig boek waarin grappige beesten overal op de bladzijden druk in de weer zijn met wat gewoonlijk door goed opgeleide vakmensen gedaan wordt. Maar voor de ve le liefhebbers van dit soort boe ken telt vooral dat er zoveel in te zien en aan te wijzen valt. (Van Goor, Amsterdam. Prijs 19,90). GOES Museum voor Zuid en Noord- Beveland (Singelstraat 13) Aanleg over Midden-Zeeland. Di. t/m vr. van 10.00 tot 16.00 uur, za. van 11.00 tot 16.00 uur. GROEDE Atelier Wilma van der Lee (Mo lenstraat 19), olieverfschilderijen. Iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, eventueel op afspraak tel: 01171 - 1770. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Het Holografie Museum (Gortstraat 36). Ma. t/m zo. van 10.30 tot 18 uur. Francois Rijckhals Museum (Dam 71In oktober en november te be zoeken op afspraak. Tel: 01180 - 23974. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Fotografie in de marge, foto grafie in bibliofiele uitgaven. Expo sitieruimte: Johan van der Keuken, overzichttentoonstelling. Tekenend voor jou Openingstijden bibli otheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Groeten uit Pa rijs, fotografie van Albert Monier. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum (Kousteensedijk 7). het restauratie plan voor de Middelburgse Synago ge. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. vaft 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent (St. Janstraat 3). werken van J. W. van Tri rum, Din- gemans, Rob de Haan, J. van Tri rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Ramschip Schorpioen (Loskade) Blik in het verleden. Dagelijks 10.00-17.00 uur. Op het tussen dek: Dhr. R. Groen, 5 stoommo- dellen. Stichting beeldende kunst (Kui perspoort) Leen Quist Keramiek. Di. t/m za. 13 tot 17 uur. De Vleeshal tentoonstelling rondom de ontwerpen van vijf monumenten voor Walcheren. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. Eetcafé Dangeroe (Vlasmarkt 69). Bouke Heeres. Delta College (Merwedestraat 1, restaurant Hotelschool). Ernst de Vries, De musical Tsjechov in kalli grafie. Ma. t/m vr. van 11 tot 14 uur en van 17 tot 21 uur. Balans 17. Richard Beek, wo. do. vr. 12-17 uur. za. 11-16 uur. Café Solo. (Damplein 48). Harold Linker, schilderijen, tekeningen sculpturen. Dagelijks vanaf 9.00 uur, zo. vanaf 13.30 uur. Gasthuis Gerrit de Jong, olieverf schilderijen. Zeeuws Museum (Abdij 3). Arie Berkulin, recente beelden en teke ningen. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 Rabobank Marjan de Visser foto's Walcherse dracht, droomtekenin- gen en olieverfschilderijen. NEELTJEJANS Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Verkeer, vervoer en communicatie. Dagelijks van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum (Oranje Kasteel Westhove, Duinvlietweg 6). Kiek Zeeland fototentoonstel ling. Walcheren, werk over Walche ren door een groep Duitse amateur kunstenaars. di. t/m vr. 10 tot 17.00 uur. za. t/m ma. 13.30 t/m 17.00 uur, (t/m 6 oktober). VEERE Grote Kerk Delta Cultureel: 150jaar Westerschelde, levensader in de Delta, Rutten in beeld, beelden van de heer Chr. G.J. Rutten uit Middel burg, Fotografie vroeger en nu, 1 50 jaar fotografie. Ma. t/m za. van 10.00 tot 1 7.00 uur, zo. van 14 tot 17 uur. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.30 uur. Galery 'Bellamy 19' (Nieuwendijk 15) Spuikom models dagelijks 11.00 - 1 7.00 ma. gesloten Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor ie dereen. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. Stadhuis (Stadhuisplein, Stadhuis hall. foto's wedstrijd Culturele Raad 22 inzendingen van amateur fotografen die reageerden op de fo towedstrijd rond de brandingskulp- tuur Eruption. Openingstijden Stadhuis. De expositie in het Zeeuws Kunstenaarscentrum 'Groeten uit Parijs' van fotograaf Albert Mo nier is verlengd tot donderdag 12 oktober. DONDERDAG 5 OKTOBER Pools koor 'Dwzon' uit Polen, Ter Reede, Koudekerkseweg 81, Vlissingen, 14.30 uur. Pools koor 'Dwzon' uit Polen, Gereformeerde Kerk, Ds. v. Wouwestraat, Serooskerke, 19.30 uur. Flairck, Nederlandse Muziek groep, Stadsschouwburg, Mid- delburg, 20 uur. VRIJDAG 6 OKTOBER Josaphat, Engelstalig to neelstuk van Tone Brule in door Cosmic illusions Productions, Vestzaktheater, Bellamypark 3-5, Vlissingen, 20.30 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Pools koor 'Dwzon' uit Polen, St. Jacobskerk, Vlissingen, 20 uur. Forrest, zanger, Cosmo, Vol- taweg, Vlissingen, 23.00 uur. Noordbevelands mannenkoor mmv Anja van den Doel en Wim Wilschut, Herv. Kerk, Kortgene, 20.00 uur. ZONDAG 8 OKTOBER Pools koor 'Dwzon' uit Polen, Rooms Katholieke Kerk, Lom bardstraat 1, Middelburg, 10 uur. Marilyn Middleton Pollock, zang/gitaar, Vestzaktheater, Bellamypark 3-5, Vlissingen, 16 uur. Het Amsterdam String Trio, jazz, geïmproviseerde muziek en eigentijdse kamermuziek. Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen, Middelburg, 15.30 uur. DINSDAG 10 OKTOBER Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 11 OKTOBER De Kersentuin, door het Rei zend Volkstheater met o.a. Pleuni Touw, Hugo Metsers, Di mitri Dupont en Bob Snijers, Stadsschouwburg, Middelburg, 20 uur. Anne Gastinel (violencello) Suzy Bossard (piano), Concert- zaal. Middelburg, £p.uur. Van 2 tot en met 31 oktober ex poseert Marjan de Visser in de hal van de Rabobank aan de Lan ge Geere in Middelburg. Het werk is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bank. De expositie van Marjan bestaat uit foto's over de Walcherse dracht, droomtekeningen en olie verfschilderijen en heeft als bin dende factor 'de mens'. Marjan de Visser is in 1988 afgestudeerd aan de Hoge School voor de kunsten in Arnhem in de technie ken zwart/wit fotografie, tekenen en schilderen. Meisje in Walcherse dracht, gefotografeerd door Marjan de Visser. In het Zeeuws Museum in Mid delburg is tot en met zondag 29 oktober een tentoonstelling te zien van recente beelden en teke ningen van de Zeeuwse beelden de kunstenaar Arie Berkulin. De tentoonstelling is tijdens de nor male openingsuren van het mu seum te bezichtigen. Berkulin gebruikt voor zijn beel den 'natuurlijke' eenvoudige en voor de hand liggende materialen als hout, staal, zink en koper. Zijn tekeningen zijn voor het meren deel in Oostindische inkt uitge voerd. Arie Berkulin voelt zich niet gebonden aan een bepaalde kunststroming. Hij maakt een ei gen ontwikkeling door, waarbij de natuur en de oude en moder ne meesters hem inspireren en uitdagen tot voortdurend on derzoek. VRIJDAG 6 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Roadhouse' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Road- house' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'The ad ventures of baron Munchausen, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Blueberry Hill' 20 uur, 'Track 29' 22 uur. ZATERDAG 7 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Roadhouse' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'The ad ventures of baron Munchausen' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Blueberry Hill' 20 uur, 'Track 29' 22 uur. ZONDAG 8 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Roadhouse' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'The Ad ventures of baron Munchausen' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middei- burg, 'Blueberry Hill' 20.30 uur. MAANDAG 9 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Ro adhouse' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Road house' 20 uur. Electro Middelburg, 'The ad ventures of baron Munchausen' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Track 29' 20.30 uur. DINSDAG 10 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jónes and the last crusadë' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Roadhouse' 20 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 20 uur. Electro Middelburg, 'The ad ventures of baron Munchausen' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Blueberry Hill' 20.30 uur. WOENSDAG 11 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Roadhouse' 20 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 20 uur. Electro Middelburg, 'The Ad venture of baron Munchausen' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Blueberry Hill' 20.30 uur. DONDERDAG 12 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Roadhouse' 20 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 20 uur. Electro Middelburg, 'The ad ventures of baron Munchausen' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 19.30-23.30 uur 'VPRO's TV cinema avondvertoning. ZATERDAG 7 OKTOBER Schuttershoftheater Middel burg, 'Walt Disney's jungle- book' 14 uur. ZONDAG 8 OKTOBER Alhambra II Vlissingen, 'Plat voet en z'n vriendjes' 14 uur. Grand theater Goes, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Walt Disney's jungle- book' 14 uur. In de Kloveniersdoelen in Middel burg treedt zondag 8 oktober om 15.30 uur het Amsterdam String Trio op. Het trio bestaat uit Mau rice Horsthuis (altviool), Ernst Reyseger (cello) en Ernst Glerum (contrabas). Als strijkersensemble zonder vio len heeft het trio een opmerkelij ke bezetting. Het repertoire bestaat voornamelijk uit stukken van Maurice Horsthuis en laat zich het best omschrijven als een mengeling van geïmproviseerde muziek, jazz en eigentijdse ka mermuziek.

de Faam | 1989 | | pagina 7