Mst M M Mart DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 4 oktober 1989 r> Wat te melden? Postbus 5017 4330 KA Middelburg Buurt/wijk SKW MWïïïïllilr1* Westerzicht - Op dinsdag 10 oktober organiseert buurthuis Al- degonde in Vlissingen een open bare buurtvergadering voor de bewoners van Westerzicht/West- Souburg. Het doel is om tot een initiatiefgroep te komen die zich in wil zetten voor het voortbe staan van het buurthuis. De bij- eenkomst begint om 20 uur. Paraplu - Buurthuis De Paraplu in Vlissingen begint donderdag 5 oktober met een cursus tekenen, ledereen die het leuk vindt om in het buurthuis van 13.45 tot 15.15 met potlood, houtskool of pen seel te werken is welkom. Wie echter nog net iets meer wil we ten moet even 01184-65453 of 61252 bellen. De Zwaan - In buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg begint dinsdag 24 oktober een cursus Engels voor enigszins gevorder den. De cursus omvat 25 lessen en wordt iedere dinsdag gegeven van 13.30 tot 14.45 uur. Wie geen zin heeft in Engels kan altijd nog meedoen aan de cursus Frans voor beginners. Deze be gint maandag 23 oktober van 19.30 tot 20.45 uur en dat gaat dan zo 25 lessen door. Voor in lichtingen of opgave voor beide cursussen: 01184-61252. Schildersbuurt - Het bewoners comité VVV/Anton Mauvelaan en omgeving in Vlissingen vergadert vanavond (woensdag 4 oktober) in het kantoor van de Stichting Opbouwwerk in Vlissingen. Op de agenda staat onder meer een nota over een onderzoek aan 80 woningen aan de A. Mauvelaan, de te verdelen functies en het ak- tiviteitenplan 1990. De vergade ring begint om 20 uur. Scheldebuurt - Wie wil weten hoe zelf kjeding gemaakt kan worden kan donderdag terecht in buurthuis Scheldebuurt in Vlis singen. Vanaf 20 uur wordt daar een informatiebijeenkomst ge houden voor beginners over dat onderwerp. Bij voldoende belang stelling gaat de cursus de week daarop van start, de cursus duurt in totaal 10 lessen en wordt ge houden op de donderdagavond van 20 tot 22 uur. De jeugd tus sen de 9 en 13 jaar kan vanaf vanavond (woensdag 4 oktober dus) in hetzelfde buurthuis te recht voor een metaalproject dat uitgaat van de Technika-10 clüb. Het is de bedoeling dat er allerlei leuke en handige dingen worden gemaakt. Het metaalproject be gint om 19 uur en duurt tot 20.30 uur. Een speciaal bericht voor de discogangers. Iedere za terdagavond van 19 tot 22 uur is er een oergezelligeknetterendeal- tedollemooimeegenomen disco in het buurthuis aan de Verkuyl Quakkelaarstraat 95. Wie tussen de 11 en 16 jaar is is welkom. Ouderen Wonen - In de gemeente Dom burg wordt door de werkgroep 'Over wonen van ouderen gesproken' een wooncursus ge organiseerd voor mensen van vijftig jaar en ouder. In een viertal bijeenkomsten wordt er stapsge wijs gewerkt aan het formuleren van eigen wensen op het gebied van de eigen woon- en leefsitua tie en wordt er informatie gege ven die van belang kan zijn voor het wonen van ouderen. Op een informatiebijeenkomst, op maan dag 9 oktober, in de Halve Maan in Oostkapelle wordt een en an der nader toegelicht. De bijeen komst begint om 9.30 uur en is rond 11 uur afgelopen. De bijeen komsten voor de wooncursus zullen plaatsvinden op de maan dagen 16 en 23 oktober in de Halve Maan in Oostkapelle, 30 oktober en 6 november in Schut tershof in Domburg, telkens van 9.30 tot 11.30 uur. Voor meer in formatie: 01187-1514. Verkeer - De heer Pieterman van Veilig Verkeer Nederland geeft dinsdag 10 oktober in 'Ons Huis' in Meliskerke voorlichting over ouderen in het verkeer. Na de pauze is er een verkeersquiz. Tij dens die bijeenkomst is er aller hande foldermaterial aanwezig met tips. De bijeenkomst begint om 14 uur. Ruim een week later, op donderdag 12 oktober, is er eenzelfde bijeenkomst maar dan in 'Te Mortiere' in Arnemuiden. Ook daar begint de voorlich- tingsmiddag om 14 uur. Indicatiecommissie - Ouderen die naar een verzorgings-, of ver pleegtehuis willen of aan een dagbehandeling willen deelne men krijgen allen te maken met de zogenaamde Indicatiecom missie. Om nu eens duidelijk te maken wat die commissie doet, is er op dinsdag 10 oktober om 14 uur in het verenigingsgebouw in Gapinge een bijeenkomst waar dat uit de doeken wordt gedaan. Aan de orde komen onder meer hoe die commissie werkt en wie er in zitten, wanneer mag de oudere wel of niet naar een verzorgings- of verpleegtehuis en wat moet u doen als u naar zo'n tehuis wil. Clubs - 'Het trefpunt' in Nieuw Middelburg is weer van start ge gaan met een aantal activiteiten. Op woensdagmiddag is er van 14 tot 15.15 uur een club voor kinde ren van 4 tot 8 jaar en op de dinsdagavond van 18.45 tot 20 uur zijn de kinderen van 8 tot 12 aan de beurt voor allerlei activi teiten. De soos voor jongeren van 12 tot 18 jaar zet op zondag van 14 tot 17 uur de deuren weer open. De soos draait eenmaal per 14 dagen. Vrijwilligers - In het kader van het Onderwijs Voorrangs Beleid worden ook dit schooljaar crea tieve clubs gehouden voor kinde ren van 4 tot 12 jaar. De activiteiten, die kunnen variëren van verven en plakken tot spel en ontspanning, vinden plaats in de Stromenwijk in Middelburg in sa menwerking met de basisschool De Sandenburch. Het SKW zoekt voor de begeleiding van deze clubs nog enkele vrijwilligers. Wie daar wat voor voelt kan bel len: 01180-29004. Gezondheid Bloedafname - De afdeling Val- kenisse van het Nederlandse Ro de Kruis houdt donderdag 5 oktober een bloedafname-avond. De donoren kunnen die dag van af 18.30 uur terecht in het Dorps huis in Biggekerke. Het spreekt voor zich, dat potentiële donoren over een goede gezondheid moe ten beschikken, niet recentelijk ziek zijn geweest of pas een ope ratie hebben ondergaan. Ook vrouwen die pas zwanger zijn ge weest komen niet voor donor schap in aanmerking. Mannen en vrouwen tussen 18 en 65 jaar die wel in aanmerking komen, kun nen zich als donor melden bij C. Roose in Koudekerke (01185-1936), of op 5 oktober in Biggekerke. Dagbehandeling - Het is twin tig jaar geleden dat Der Boede in Koudekerke als eerste in Neder land van start ging met dagbe handeling. Voor het verpleeghuis een zaak om bij stil te staan. Zij doet dit door het houden van een mini-symposium op woensdag 4 oktober. De kern van dit sympo sium is aktieve deelname aan de workshops. De onderwerpen van de workshops zijn 'de draagvlak ken van verpleeghuis in de eerste lijn, dagbehandeling....de praktijk, dagbeharideling/dagverzorging verschil en samenhang en wer ken met ergotherapie'. Iedere deelnemer aan dit symposium kan actief meedoen aan twee workshops. Het symposium be gint om 19 uur. Wie meer wil we ten kan bellen: 01185-4000. Hyperventilatie - Voor de cur sus hyperventilatie van het Kruis werk zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus start in Walcheren op vrijdag 27 oktober van 14 tot 16 uur in het wijkgebouw aan de Rosenburglaan 1 in Vlissingen en bestaat uit acht wekelijkse bij eenkomsten van twee uur en een negende bijeenkomst na onge veer drie maanden. Voor opgave en/of inlichtingen kan men bellen: 01100-15892. Verzamelen Ruilen - Iedere verzamelaar die maar iets te ruilen heeft op het gebied van munten, ansichten, postzegels en andere objecten is vrijdag 6 oktober welkom op de ruilbeurs in Lewedorp. De beurs wordt gehouden in café De Goe de Verwachting en begint om 19.15 uur. Paperassen - Zaterdag 7 okto ber is er in de Schouwburg in Middelburg weer een boeken- en paperassenbeurs. De beurs is voor het publiek geopend van 10 tot 16 uur. Voor informatie: 01184-15260. Culturele Raad - Het algemeen bestuur van de Culturele Raad Vlissingen vergadert donderdag 5 oktober, om 20 uur in het wel- zijnscentrum Bachten Kpmme in Vlissingen. Aan de orde komen onder meer het welzijnsprogram- ma 1990, de verslaggeving van de diverse sekties en een tweetal subsidie-aanvragen. Kunstreis - Het Zeeuws Kunste naarscentrum houdt op zaterdag 28 oktober een kunstreis. Dit jaar naar het museum Plantijn- Moretus in Antwerpen, waar een tentoonstelling over Japanse prentkunst is ingericht. Behalve een bezoek aan het museum kan er aan de hand van een uitgebrei de brochure en routebeschrijving een 'Plantijn-wandeling' worden gemaakt, 's Middags rijdt de bus - het vervoermiddel van die dag - naar de twintigste biënnale voor beeldhouwkunst in Middelheim, waar de Japanse sculptuur cen traal staat. Wie mee wil of iets meer over deze kunstreis wil we ten neme de telefoon en draaie het nummer 01180-26609. Wie goed heeft gedraaid krijgt dan Hetty Sijnke aan de lijn. Lampionnenoptocht - De ver eniging 'Souburgs Burgerzin' heeft voor vrijdag 20 oktober een lampionnenoptocht georgani seerd. De stoet vertrekt om 19.30 uur vanaf Bachten Poorte aan het Oranjeplein en gaat ver volgens via de Burg. Stemerding- laan, Spoorstraat, Bermweg, Zuiderzeestraat, Vlissingsestraat, Krommewegsingel, Ritthem- sestraat weer via de Burg. Ste- merdinglaan naar het Oranjeplein. Diaporamaclub - De diapora- maclub regio Middelburg is weer begonnen. De eerste clubavond zit er zelfs al weer op. Voor wie die avond heeft gemist: er werd eigen werk van de leden ge toond. Nieuwe leden zijn uiter aard welkom en wie is geïnteresseerd kan bellen: 01184-65332 of 75074 of na tuurlijk gewoon de eerste maan dag van de maand naar het buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissin gen gaan. Eenouder weekeinde - Eenou dergezinnen die er eens een weekeinde (met kinderen) uit wil len moeten het weekeinde van 28 en 29 oktober even onthou den. Het NIVON heeft voor die mensen een verblijf in het bosrij ke Oisterwijk in petto waar niet alleen ruimte is voor 'een thema' maar ook voor allerlei vormen van spel, sport en ontspanning. Aanmelden voor dit weekeinde kan tot 21 oktober via telefoon nummer 073-213456 (na 21 uur) en 04125-1141 (na 18 uur). Vrijgezellig - De Stichting Vrij- Gezellig heeft weer diverse acti viteiten op het programma staan voor alleenstaanden en een oudergezinnen tot ongeveer 45 jaar. Zondag 8 oktober wordt er een bezoek gebracht aan reptie lenzoo Iguana in Vlissingen met aansluitend een strandwande ling. Het is verzamelen geblazen bij de reptielenzoo om 13.30 uur. Zaterdag 14 oktober gaan de be nen van de vloer op de dans avond in dansschool Van Stave ren aan de Blindehoek in Middel burg. Een dag later, zondag 15 oktober dus, is er weer de regu liere ontmoetingsdag in 't Pand aan de Kerksteeg in Middelburg, waar iedereen tussen 14.30 en 15 uur welkom is. Voor alle acti viteiten geldt: opgave en/of infor matie bellen na 20 uur met nummer 01184-14941 of 01184-63459. Slechthorenden - De Neder landse Vereniging voor Slechtho renden houdt op dinsdag 10 oktober een bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Tijdens de bijeenkomst, die om 14.30 uur begint, spreekt de heer Fucks van de firma Bernafon over de ontwikkeling van de nieuwste - waaronder programmeerbare - hoortoestellen. Er wordt ook een video-band over dit onderwerp vertoond. Zowel leden als be langstellenden zijn welkom. Ring leiding en doventolk zijn aanwezig. Vogels - Vogelvereniging De Vo gelliefhebbers uit Vlissingen houdt op vrijdag 6 oktober (van 10 tot 21 uur) en zaterdag 7 ok tober (van 10 tot 17 uur) een gro te vogelshow. De show wordt gehouden in de gymzaal van Vij vervreugd in Middelburg, in ver band met het twintig-jarig jubileum van Vijvervreugd. Viskweek - De belangstelling voor commerciële viskweek groeit en de Stichting World Fish Center Neeltje Jans speelt daar op in met de organisatie van een cursus visteelt, die in december van start gaat. De opleiding biedt de cursisten inzicht in zaken als visbiologie, voortplanting, ge zondheidsleer en voeding. Daar naast wordt aandacht besteed aan waterzuivering en visverwer king. De eerste cursusdag is in principe op dinsdag 12 december en loopt door tot 20 maart 1990. Belangstellenden voor deze cur sus, waarvoor een maximum aantal deelnemers van 20 geldt, kunnen zich opgeven bij de Ka mer van Koophandel in Middel burg (Margreet Griep): 01180-35536. Eigen bedrijf - Vrouw en Werk Zeeland begint eind oktober voor vrouwen uit Middelburg en om geving een oriëntatiecursus 'Vrouw en eigen bedrijf'. In de cursus komen diverse aspecten van het ondernemerschap aan de orde zoals financieren, rechtsvor men, marktonderzoek en vergun ningen. Verder zijn er gastsprekers van de KvK, de Be lastingdienst, het bankwezen en het RIMK uitgenodigd. De cursus bestaat uit acht wekelijkse bij eenkomsten van een halve dag. Kinderopvang is tegen een ver goeding mogelijk. Aan de deelna me zijn geen kosten verbonden, op het studieboek na dan. Voor informatie of opgave kan men bellen: 01180-37555. Tai Chi Chuan - In Middelburg wordt vanaf maandag 9 oktober van 20 tot 21 uur weer een cur sus Chinese bewegingsleer voor beginners gehouden. Er wordt gewerkt met onder meer Tai Chi Chuan en Chi Kung. Door speci fieke bewegingen gaat de energie in het lichaam beter stromen en wordt het allemaal wat even wichtiger. Voor meer informatie of inlichtingen: 01184-64752 of 01T80-36054. Fotografie - Ook dit jaar is het MIKV in Middelburg weer begon nen met het verzorgen van cur sussen op het gebied van de fotografie De cursussen worden eens in de veertien dagen gehou den en zijn afgestemd op begin ners, gevorderden en vergevorderden. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via 01180-34711. Penningmeester - De Zeeuwse Vrouwenraad organiseert voor le den van de aangesloten organi saties en andere vrouwen een penningmeesterscursus. De cur sus wordt gehouden op 24 okto ber in de Prins van Oranje in Goes, van 9.30 tot 15.30 uur. In lichtingen en opgave: 01180-34733. Video - Tallozen zijn in het bezit van een videocamera en maken daar aardige beelden mee. Het wordt natuurlijk nog leuker, wan neer er echt professioneel met z'n ding wordt omgegaan en er een 'echte' videofilm gemaakt kan worden. Wie dat wel ziet zit ten en méér uit zijn of haar came ra wil halen kan meedoen aan een cursus, die is georganiseerd door de Nederlandse Organisatie van Audiovisuele amateurs. De cursus bestaat uit drie avonden en wordt gehouden op de woensdagen 15,22 en 29 no vember van 19.30 tot 22 uur in motel Biezelinge bij Kapelle. On derwerpen die worden behandeld zijn onder meer het gebruik van de camera, monteren, geluiden toevoegen en meer van dat soort technische zaken. Meer uitvoeri ge informatie kan cursus coordi nator André Swinnen verstrekken. Deze is te bereiken via telefoonnummer 045-217392. Besturen - Vrouwen in gemeng de besturen is de titel van een vierdaagse cursus die de Volks hogeschool Zeeland in samen werking met de Zeeuwse Vrouwenraad in hotel Terminus in Goes gaat geven, op de dinsda gen 24 en 31 oktober en 7 en 14 november, telkens van 9.30 tot 16 uur. De cursus wil vrouwen de gelegenheid geven om hun vaar digheden te vergroten zodat zij een betere inbreng kunnen heb ben. Voor meer informatie of op gave kan men bellen: 01180-34733. Kunstzinnige vorming - Vrijdag 6 oktober begint in het gebouw van het MIKV aan de Kuy- perspoort in Middelburg een in troductiecursus voor vijftig plussers. In acht bijeenkomsten kunnen zij kennismaken met ver schillende onderdelen uit de beel dende kunst, zoals tekenen en schilderen, kunstbeschouwing, keramiek, grafiek, taalexpressie, weven en fotografie. Wie geïnte resseerd is in een of meerdere cursussen kan contact opnemen met het MIKV via 01180-34711. Kindertheater - Na de herfstva kantie begint kindertheater Watte weer met het maken van een nieuwe kindertheatervoorstelling. Donderdagmiddag 26 oktober is de eerste repetitie, ledereen tus sen de 8 en 12 jaar, die het leuk vindt om zelf toneel te spelen en eens een echte voorstelling wil maken, kan zich schriftelijk opge ven bij Lidia Zolnet, Segeersweg 22, 4337 LD Middelburg. De re petities zijn elke donderdagmid dag van vier tot half zes in de Gymzaal van Huize de Veerse Singel in Middelburg. Er komen 20 repetities en de voorstelling zal minimaal vier keer gespeeld worden. De contributie bedraagt f96,- per kind. mens. Mogelijkheden om finan cieel iets te doen zijn, gul geven aan de collectant die in die week aan de deur komt, of een bijdrage over maken op giro 11.22.222 of bank 70.70.70.333 t.n.v. de SNKGG in Utrecht. Honger - In de maand oktober wordt in het hele land aandacht gevraagd voor ontwikkelingssa menwerking door middel van de aktieweek 'honger hoeft niet'. In Vlissingen gebeurt dat met een thema-avond op 9 oktober. De avond wordt gehouden in het stadhuis en daar geven de politie ke partijen hun mening over ont wikkelingssamenwerking. In hetzelfde stadhuis is er van 9 tot en met 13 oktober een ten toonstelling met als thema 'ont wikkelingssamenwerking en milieu'. Uitkeringen - De FNV afdeling Vlissingen heeft besloten meer aandacht te besteden aan de be langen van mensen met een uit kering. Daarom heeft zij een werkgroep uitkeringsgerechtig den ingesteld. Een van de eerste activiteiten van die werkgroep is een themamiddag op donderdag 5 oktober. De middag begint met een uiteenzetting over de inhoud en werkwijze van de FNV met betrekking tot de uitkeringsge rechtenden, vervolgens wordt gesproken over de toeslagenwet. Besloten wordt met een inleiding over de Algemene Arbeidsonge schiktheidswet. De bijeenkomst wordt gehouden in 't Anker aan de Bonedjkestraat in Vlissingen en begint om 14 uur. Leden zowel als niet-leden zijn uiteraard welkom. Domburg - Eveneens op 10 ok tober en ook op dezelfde tijd, na melijk 19.30 uur komt de gemeenteraad van Domburg bij een om de vroede hoofden te buigen over problemen die de burgerij aangaan. Aan de orde komen onder meer een wijziging van de Algemene Subsidieveror dening met betrekking tot het peuterspeelzaalwerk, de aan schaf van meubilair voor de ba sisschool De Regenboog, het bouwrijp maken van enige kavels aan de Orionstraat en een beroep van de heer A. Wisse, die een berging voor bouwen. VERVOLG PAGINA ABDIJNIEUWS Prima Donna - Prima Donna, de werkgroep voor lesbische vrou wen in Zeeland, heeft voor zater dag 7 oktober een café-avond georganiseerd, ledereen die zin heeft in een gezellig gesprek, een lekker dansje op swingende of rustige muziek is vanaf 21 uur welkom in 'Jet' aan de Zusterstraat 13 in Goes. Voor in lichtingen: 01180-39812 of 01184-19568. FIOM - Bij Fiom-Zeeland is een groep gestart voor vrouwen die zelf te maken hebben gehad met sexueel geweld. Er kunnen nog deelneemsters bij. De groep komt op 9 oktober, om 20 uur, op nieuw bij elkaar. Voor meer inlich ting en opgave kan het Fiom worden gebeld: 01180-27311. COC - Het COC begint binnen kort weer met een gespreksgroep voor jongens en mannen. De be doeling is, met elkaar te praten over het beleven van homoseksu ele gevoelens en hoe hiermee om te gaan in het dagelijks leven. Via een gespreksleider en met behulp van video wordt er begonnen met een serie van zes bijeen komsten. Onderwerpen die daar bij aan de orde komen zijn onder meer hoe vertel ik het mijn ouders, eventueel mijn gezin en hoe ga ik om met de reacties van mijn omgeving. Donderdag 5 ok tober is er een introductiebijeen komst in de Eigenhaardstraat 2 in Middelburg, die om 20 uur be gint. Voor meer informatie of een persoonlijk gesprek kunnen de volgende nummers worden ge beld: 01184-11641 of 01180-12280. Experimentele dienst - In de Hofpleinkerk in Middelburg wordt zondag 8 oktober een oecumeni sche experimentele dienst ge houden. Voorganger is pastor J. Scheffers. De dienst staat in het teken van Franciscus van Assisi. Ria Zonnenveld uit Sint Kruis besteedt tijdens die dienst aan dacht aan de milieuproblematiek. De dienst begint om 16.30 uur. Collecte - De collecte voor het Protestants Interkerkelijk Thuis front (PIT) heeft in Souburg - in clusief Westerzicht - een bedrag van op de kop af 3100 gulden op geleverd. Alcohol - 'Alcohol, hebben vrou wen daar ook iets mee te ma ken?'. Onder deze titel houdt de vrouwenbond FNV afdeling Mid delburg op donderdag 5 oktober een thema-avond over verslaving. Ella Engels, werkzaam bij het ZCAD, houdt die avond een inlei ding over de oorzaken van de ver slaving en uiteraard is er voldoende ruimte voor discussie. Tevens wordt er een film ver toond over verslaving in het alge meen. De bijeenkomst wordt gehouden in 't Pand aan de Kerksteeg 5 in Middelburg en be- gint om 20 uur. Geestelijk gehandicapten - In de week van 9 tot en met 14 ok tober heeft de Stichting Nationa le Collecte Geestelijk Gehandicapten haar jaarlijkse ac tieweek en het gaat daarbij na tuurlijk om geld. Graag veel geld zelfs, want in Nederland zijn er ongeveer 125.000 geestelik ge handicapten die veel verzorging nodig hebben. En verzorging kost geld. Vorig jaar was de opbrengst van die nationale week ruim 5,4 miljoen gulden en een nog grote re opbrengst betekent dat er meer mogelijkheden komen voor de geestelijk gehandicapte mede Ambon - De burgemeester van Ambon, D. Wattimena brengt van dinsdag 3 tot en met zondag 8 oktober een werkbezoek aan Zeeland. Het bezoek is georgani seerd door het Joint Committee Indonesia-Holland en de Hoge school Zeeland. Onderdeel van het programma is een officiële ontvangst in het stadhuis van Vlissingen op donderdag 5 okto ber van 19 tot 20 uur. Mariekerke - De gemeenteraad van Mariekerke vergadert dins dag 10 oktober in het gemeente huis. De raadsagenda vermeldt onder meer het openbaar verko pen van een paar woningen in Meliskerke en het benoemen van leden in het algemeen bestuur van de Bestuursacademie Zee land. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. Veere - Wie iets heeft in te bren gen tegen het ontwerp- welzijnsprogramma 1990 dat de gemeente Veere heeft uitge bracht kan niet alleen schriftelijke bezwaren indienen maar dat ook nog eens mondeling doen. De gemeente houdt namelijk op 11 oktober een inspraak- en informatie-avond in het vereni gingsgebouw en ieder die dat wil kan dus zijn zegje doen. De bij eenkomst begint om 20 uur Groen Links - Een aantal men sen uit voormalig klein links en enige onafhankelijken willen zo snel mogelijk komen tot een groen linkse partij in Vlissingen. ledereen die daarin is geïnteres seerd is welkom op de openbare vergadering die op 12 oktober in Bachten Poorte in Oost-Souburg wordt gehouden. De vergadering begint om 20 uur. Onderwerpen die aan de orde komen zijn, groen linkse politiek zowel landelijk als lokaal en de gemeenteraadsver kiezingen van volgend jaar. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: mevr. Spaans- Molenaar, knd. 19 uur: dhr. J. Sinke, jeugddienst. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: SoW dienst, ds. Köther-Middelhoek, knd. DOMBURG Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za: 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. onbekend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: onbekend. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. D.J. Lagerweij, 14.30 uur: ds. H.W.J. Faasse, vr. 6 okt: 1 5 uur: ds. C. de Boon. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10.00 uur: ds. C. de Boon, 14.30 uur: ds. Faassen, gez. dienst in Ge- ref. Kerk. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Otte uit Gapinge. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands, 17 uur: ds. W.A. v/d Berg. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: SoW dienst, ds. R.G. v.d. Zwan, knd. beide groepen, 14.30 uur: drs. H. Kamphuis. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: SoW dienst in Geref. Kerk. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. M.C. Postema. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. M. de Boer, SoW dienst, 14.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 16.30 uur: experimentele dienst, pastor J. Scheffers. Swerfrust, 10 uur: ds. G.J. v/de Linde. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P.J. Rebel, 17 uur: ds. W.A. v/d Berg. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: drs. A. v. Klaveren. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: da. C.M.G. Berkvens-Stevelinck. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur: ds. W.A. v/d Berg, SoW dienst. Wijkgem. Geref. Bond. (Oostkerk), 11 en 17 uur: ds. C. Trouwborst. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 14.30 uur: ds. A. Mul der, ds. B.J.W. Sch'elhaas. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19,19 uur: ds. M. de Boer. kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. W. Altink. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: Kapt. B. de Heer, 19 uur: kpt. C. Bijl en kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Mw. ds. van Dam. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerjt. Zo. 10 uur: da. G.M.G Berk vens-S tevelinck. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur, za. 19 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v/d Zanden. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6) Zo. 10 uur, di. 20 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. P. Kok. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en oudste groep, 17 uur: ds. J. Brouwer. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. J. de Boer. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. P. Kok. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 en 17 uur: ds. L. Th. Witkmap. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen, 19 uur: da. C. de Boon. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer, dienst van Schrift en Tafel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: dhr. A. v. Westen, 19 uur: drs. R.G. v/d Zwan. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, knd. groep 1 -5. Oranjeplein, 9.30 en 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, m.m.v. Kerkkoor. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: dhr. H.J. Schoenmaker. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Kathólieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro- chiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. onbekend. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17.00 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Postema. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. onbekend. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A.W. Boxman. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Glas houwer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Makkinga, 1 7 uur: ds Kerssen. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: ds. W. Altink, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kapt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Bu- teyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11.00 u r: ds. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 17 uur: Mevr. Spaans-Moolenaar, SoW dienst in Geref. Kerk. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.J.J. Buijtendijk, Noordweg 353, tel: 12460. Zon dag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak) VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwer- kerk, Gerbrandystr. 6, tel: 65498. Zondag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel: 12525. Visi tes aanvragen voor dringende gevallen 1 2.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel: 01182 - 1308. Zondag: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, O- Souburg, tel: 01184 - 61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oost- Kapelle, tel: 01188 - 1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE. ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Westkapelle, tel. 01185-1231. OOST EN MIDDEN-WALCHEREN zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel: 01186 - 1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: P. de Boer, Rouaansekaai 23, Middelburg, tel: 01180 - 13320. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 1 7.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel: 01180 - 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Souburg, C. v. Perestraat 1, tel: 01184 - 61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 01184 - 71140. MIDDELBURGvan vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: C. de Crom, tel: 27325 DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. C.J. Brink, Middelburg, tel: 01180 - 11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Kraamzorg 24 uur bereik baar onder nummer 01100-16703. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41 Middelburg, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. VBOK: (Ver. ter bescherming van het ongeboren kind), tel. 01180-28800. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). PATIËNTENPLATFORM ZEELAND: Leliestraat 10, Goes. tel. afspraak van 9 tot 12 uur, tel. 01100-30911.

de Faam | 1989 | | pagina 11