Bestemmingsplan Buitengebied OP SCHERP. Wapens Begroting 1990 Vreemde muntjes Excursie raad Nieuw gezicht in de raad Komende vier weken inspraak Bestemmingsplan Vergunning Hinderwet Ondernemers bijeen Werk in uitvoering Collecten in oktober Actie voor Kaap Verdië DE FAAM Woensdag 27 september 1989 Door het oog van de Lange Jan ILinillwulinnniiill, i GEMEENTE MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. ■Week M. van Colmjon-v.d. Mark A.H. Coomans Tijdens de vergadering van de gemeenteraad afgelopen maandag werd de heer A.H. Coomans verwelkomd als nieuw raadslid na mens de Partij van de Arbeid. De heer Coomans neemt de plaats in van mevrouw M. van Colmjon-v.d. Mark, die om persoonlijke redenen haar lidmaatschap heeft beëindigd. Mevrouw van Colm- jon maakte elf jaar lang deel uit van de Middelburgse gemeente raad, waarvan de laatste drie jaar als voorzitter van de P.v.d.A.- fractie. Het nieuwe raadslid, de heer A.H. Coomans, is geboren op 28 mei 1943. Hij is ambtenaar op de Provinciale Griffie. Regelmatig komen de Middel burgse ondernemers bijeen om met elkaar van gedachten te wis selen over allerlei zaken die on dernemend Middelburg aangaan. Vaak is er ook een spreker die in gaat op nieuwe ontwikkelingen of bestaanden activiteiten verduide lijkt. Tijdens de ondernemersbij eenkomst is het contact tussen on dernemers, overheid en met het bedrijfsleven verbonden organi saties belangrijk. Het gemeentebestuur doet aan ondernemend Middelburg een oproep om de komende bijeen komst van maandag 2 oktober a.s. bij te wonen. Deze bijeen komst wordt gehouden in hotel Arneville (Buitenruststraat 22 te Middelburg) en begint om 16.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst zal het woord worden gevoerd door mevrouw J.M. Jansen-Fioole van de Kinderopvang Kinderdijk. Me vrouw Jansen zal ingaan op het onderwerp "Bedrijfsgerichte Kin deropvang". De De Ruyterstraat tussen de Langevieleweg en de Langeviele- singel is afgesloten voor alle ver keer in verband met re constructie. Om dezelfde reden is de Spinhuis- weg afgesloten tussen de Staten- laan en de Baljuwlaan en de Sta- tenlaan en de Oude Vlis- singseweg. Geen afsluiting, maar wel werk zaamheden komt u tegen in de Torentrans. "Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 2 oktober 1989 tot en met 7 oktober 1989. maandag runderlap, gesneden boontjes, aardappelen dinsdag gehakt, bloemkool, aardappelen woensdag grillsteak, groentemix, frites donderdag kuikenborstfilet, appeltjes, aard appelen vrijdag 2 ballen gehakt, erwten/wortelen, puree zaterdag varkensoester, spinazie, aard appelen Inlevering van wapens en "gene raal pardon" Op 1 september is de Nieuwe Wet Wapens en Munitie in werking ge treden. Hierin wordt een aantal wapens verboden, welke men voorheen nog in bezit mocht heb ben. Deze wapens kan men tot 30 september inleveren bij de ge meentepolitie. Men ontvangt dan een tegemoetkoming. Pardon Wie in bezit is van reeds langere tijd verboden wapens kan de aan zienlijk zwaardere straf volgens de nieuwe wet ontlopen door deze wapens nu in te leveren. Op inle vering volgt geen strafvervolging, en ook geen vergoeding. Een der gelijke algemene kwijtschelding heet een "generaal pardon". Politie Voor beide acties kunnen de wa pens nog slechts enkele dagen worden ingeleverd bij de gemeen tepolitie, Achter de Houttuinen 10, tijdens kantooruren. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis collecte te houden: Nederlandse Nierstichting, maan dag 25 september tot zondag 1 oktober; Dierenbescherming, maandag 2 oktober tot zondag 8 oktober; Nationale collecte voor geestelijk gehandicapten, maandag 9 okto ber tot zondag 15 oktober; Tear fund (werkgroep Walche ren), maandag 16 oktober tot 22 oktober; Nederlandse Brandwondenstich ting, maandag 30 oktober tot 5 november. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, die nen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. In de komende periode kunt u meepraten over het ontwerp- bestemmingsplan Buitengebied.Het vorige bestemmingsplan Buitengebied dateert van 1973 en past niet meer in de huidige inzichten en ideeen. Voordat we ingaan op de inhoud van het bestemmingsplan is het wellicht nuttig om eerst uit te leggen wat de "status" is van een bestemmingsplan. Tenslotte is de afgelopen periode veel gepu bliceerd over de ontwerp-structuurschets en daardoor kan ver warring ontstaan. Een structuurschets geeft de mogelijke ontwikkelingen aan over een periode van twintig jaar. Aangegeven staan bijvoorbeeld mogelijke bouwlokaties. Een bestemmingsplan daarentegen legt de bestemmingen van de betreffende grond vast. Aan deze bestemmingen zijn voorschriften verbonden, die bindend zijn, waar niet aan valt te tornen. Een bestemmingsplan heeft dus een definitief en precies karakter terwijl een structuurschets (de naam zegt het al) een meer globaal en schetsend karakter heeft. Een ander verschil is het betreffend gebied; een bestem mingsplan bestrijkt vaak een deelgebied van de gemeente met precies aangegeven grenzen, terwijl een structuurschets het hele grondgebied van de gemeente behandelt. Voor het bestem mingsplan Buitengebied geldt dat het juist in dit geval een be trekkelijk groot gebied betreft. Het bestemmingsplan Buitengebied omvat het gehele grondge bied van de gemeente Middelburg buiten de bebouwde kommen van Middelburg, Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland, en bestaat uit: - bestemmingsplankaarten, waarop de bestemmingen van de verschillende percelen zijn aangegeven; - voorschiften, waarin de bij de bestemmingen behorende bebouwings- en gebruiksmogelijkheden worden geregeld; - een algemene toelichting op het plan. Beschrijving van het plan Het nieuwe bestemmingsplan zal het in 1973 door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan Buitengebied gaan vervangen. Daarbij zal rekening gehouden worden met gewijzigde omstan digheden en inzichten, zoals: i- de gewijzigde inzichten met be trekking tot de waardering en functie van landschap en natuur; - de relatie met in de nabijheid ge legen woonbebouwing; - de inwerkingtreding van de Kampeerwet en de Wet Geluid hinder; - de regeling van de zogenaamde burgerwoningen in het buiten gebied. Natuur en landschap Met name de waardering van na tuur en landschap en de relatie met de bebouwde kommen kun nen beperkingen opleggen voor een alzijdige agrarische ontwikke ling. Vermeldenswaard is in dit verband, dat in het ontwerp bestemmingsplan een aanzienlijke verzwaring van het aanlegvergun- ningstelsel is opgenomen. Dit houdt in dat voor bepaalde agra rische handelingen een vergun ning moet worden aangevraagd. Bouwblokken Voor de agrarische bedrijven zul len zogenaamde bouwblokken worden aangegeven. Dit houdt in dat'de bedrijfsgebouwen binnen de begrenzingen van die blokken gesitueerd dienen te worden. Recreatie In het nieuwe bestemmingsplan is rekening gehouden met de inwer kingtreding van de kampeerwet. Er zijn dan ook regelingen opge nomen met betrekking tot ver schillende vormen van recreatie, waaronder het zogenaamde kam peren bij de boer. Burgerwoningen Waar in het huidige bestem mingsplan de burgerwoningen in het buitengebied niet positief zijn bestemd, zal dat in het nieuwe bestemmingsplan wel het geval zijn. Ook voor die belanghebben- In de komende tijd buigt de gemeenteraad zich over de begroting voor het jaar 1990. Deze begroting bestaat uit drie boekwerken en drie nota's van wijzi ging. Het eerste deel bevat de eigenlijke begroting met beleidstoelich- ting. Het tweede is de beheerstoelichting en het derde bevat de begro tingen van de verschillende diensten en een aantal bijlagen. Voor belangstellenden zijn deze boeken verkrijgbaar voor een bedrag van 106,90 exclusief portokosten, maar de ontwerp-begroting is ook in te zien of te leen bij bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. De begroting wordt in eerste instantie besproken in verschillende com missies. De behandeling in de vergadering van de gemeenteraad vindt op 8 en 10 november plaats. De commissievergaderingen waarin de ontwerp-begroting 1990 wordt behandeld zullen plaatsvinden volgens onderstaand schema: Commissie Openbare Orde en Veiligheid: 3 oktober 1989 om 16.00 uur; Commissie Volksgezondheid: 5 oktober 1989 om 16.15 uur; Commissie Onderwijs: 5 oktober 1989 om 20.00 uur; Commissie Financiële Zaken: 9 oktober 1989 om 14.00 uur; Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer: 10 oktober 1989 om 19.30 uur; Bestuurscommissie Welzijnsaccomodaties: 10 oktober 1989 om 19.30 uur; Commissie Verkeer: 11 oktober 1989 om 19.30 uur; Bestuurscommissie Culturele Zaken: 12 oktober 1989 om 15.45 uur; Commissie Sociale Zaken: 12 oktober 1989 om 19.30 uur; Adviesraad Welzijnsaccommodaties: 12 oktober 1989 om 19.30 uur; Commissie Gemeentewerken: 16 oktober 1989 om 19.30 uur; Bestuurscommissie voor het Welzijn: 18 oktober 1989 om 16.00 uur. De commissie Economische Zaken heeft reeds haar vergadering gehou den op 13 september 1989. den moet het plan derhalve van wezenlijke invloed worden geacht. Relatie met struktuurschets Onderkend wordt, dat dit bestem mingsplan op onderdelen niet ge heel overeenstemt met de recente lijk in inspraak gebrachte struk tuurschets. Indien in de (verdere) toekomst een in de struktuur schets genoemde beleidslijn tot uitvoering zal worden gebracht dient mogelijk tot aanpassing van dit bestemmingsplan besloten te worden. Inspraak Het ontwerp bestemmingsplan is met ingang van 29 september 1989 tot en met 27 oktober 1989 in te zien bij het bureau Voorlich ting, Stadhuisstraat 2 tijdens kan tooruren. Voor direct belangstel lenden is een beperkt aantal uit leenexemplaren van het ontwerp beschikbaar. Tot 27 oktober 1989 kunnen belanghebbenden in eer ste instantie schriftelijk reageren. Belanghebbenden kunnen zich ook opgeven voor een eventueel na afloop van de tervisieleg- geingstermijn te houden in spraakbijeenkomst. Hiervoor zijn bij het bureau Voorlichting spe ciale formulieren beschikbaar. Daarnaast is het mogelijk gebruik te maken van het spreekuur dat op 19 oktober 1989 vanaf 13.30 uur zal worden gehouden. Dit spreekuur is bedoeld voor het ver strekken van (gedetailleerde) technische informatie over de vormgeving en doelstellingen van het nieuwe bestemmingsplan. Voor het spreekuur kan bij het bureau Voorlichting een afspraak worden gemaakt. De inspraakresultaten zullen wor den opgenomen in een inspraak rapport, dat tezijnertijd bij het bestemmingsplan zal worden ge voegd. Het definitieve ontwerp bestemmingsplan wordt in een la tere fase ter visie gelegd en daarte gen kan dan bezwaar worden ge maakt bij de gemeenteraad. Vele mensen zullen, net terugge keerd van vakantie, ergens in een la of kast een oude portemonnaie met vreemd muntgeld overhouden als onbedoeld souvenir. Al enige jaren speelt de NOVIB op deze situatie in door dit munt geld voor een goed doel te verza melen. Vorig jaar is zo in Naaldwijk 42.809,— opgehaald, oftewel 700 kilogram muntjes! De Middelburgse Bestuurscom missie Ontwikkelingssamenwer king heeft besloten om deze wijze van geld inzamelen toe te passen ten bate van het ontwikke lingsproject in Kaap Verdië, dat de gemeente samen met de zustersteden ondersteunt. Zoals u regelmatig in de Faam heeft kunnen lezen gaat het hier om de "Granja Sao Felipe", een opleidingsinstituut voor jonge Kaapverdianen die zo een manier van bestaan kunnen opbouwen. Heeft u ook francs, kronen, shil lings, peseta's, enzovoorts overge houden van de vakantie? Dan kunt u daar dit jaar iets heel nuttigs mee doen: bij bureau Voorlichting is een bus geplaatst. Als u daar uw muntgeld in gooit dan wordt dit tegen een gunstige koers door het Grenswisselkan toor ingewisseld tegen Nederlands geld. Dit is mogelijk tot half oktober! Hiermee kan het opleidingsinsti tuut het hoognodige materiaal aanschaffen. Wij houden u op de hoogte. De gemeenteraad van Middelburg maakt op donderdag 28 septem ber haar jaarlijkse excursie. De bedoeling van deze excursie is dat de raadsleden zich oriënteren op zaken zoals zich die in Middel burg bevinden. Meestal gaat het om aangelegenheden die actueel zijn of om nieuwe beleidster reinen. Op 28 september wordt een be zoek gebracht aan Boon-Chemie op het industrieterrein Arnestein. De raad wil hier met name kennis nemen van het op- en overslagter rein voor chemisch afval. Na Boon-Chemie gaat men naar Loontjes Automaten B.V. Van dit bedrijf zal men de werkplaats in de Stromenwijk bezichtigen, evenals de speelhallen, zoals die onlangs in Goes tot stand zijn ge bracht. Ook wordt de Oostkerk aangedaan. Hier zal de aandacht gericht zijn op de restauratie. Te vens zal het gerestaureerde orgel worden beluisterd. Indien de werkzaamheden zulks toelaten, zal ook de koepel worden be klommen. De laatste twee programma-onderdelen spelen zich af in het stadhuis. Men zal een vertoning van de video-band "Het komt je niet aangewaaid" bijwonen. Deze band gaat over de in Middelburg gevestigde instel lingen op het gebied van de be roepsopleidingen voor volwasse nen. Als laatste onderdeel wordt een bezoek gebracht aan de ten toonstelling Monumenten Wal cheren in de Vleeshal. Tijdens het bezoek aan deze tentoonstelling zal ook nader worden stilgestaan bij het gemeentelijk cultuur beleid. Orgel Oostkerk. Inspraak ontwerp-bestemmingsplan Buitengebied Voor het gebied, dat gelegen is buiten de bebouwde kommen van Middelburg, Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland, wordt een bestemmingsplan voorbereid. Het voorontwerp van dit bestemmingsplan ligt met ingang van 29 september 1989 tot en met 27 oktober 1989 gedurende 4 weken voor belanghebbenden ter inzage op het bureau Voor lichting, Stadhuisstraat 2. Indien hiertoe belangstelling bestaat kan voor dit bestem mingsplan een inspraak-procedure gevolgd worden. In deze ru briek "Door het oog van de Lange Jan" worden de algemene aspecten van het bestemmingsplan en de inspraakprocedure toegelicht. Overdrukken van dit artikel zijn verkrijgbaar bij bu reau Voorlichting. De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12, lid 8 van de Monumentenwet bekend, dat ingaande 29 september 1989 op de afdeling algemene za ken van de gemeentesecretarie een aanvraag om een wijzigings vergunning ter inzage ligt voor het monumentenpand Kinderdijk 94 te Middelburg. Tot en met 1 2 oktober 1989 kunnen eventuele bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend dat zij vergunning ingevolge de Hinderwet hebben ver leend aan: 1Kwik-Fit Euro B.V. te Harderwijk voor het uitbreiden en wijzi gen van een herstelinrichting voor motorvoertuigen gelegen aan de Kanaalweg 4-6; 2. De Zeeuwse Vleeshandel B.V. te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een vleesverwerkend be drijf gelegen aan de Elektraweg 15 te Middelburg; 3. Maxis B.V. te Diemen voor een supermarkt gelegen aan de Pottenbakkersingel 12 (ex art. 6a); 4. Mc Donald's Nederland B.V. te Amsterdam voor het oprich ten en in werking hebben van een snelservice family restaurant gelegen aan het kruispunt Schroeweg - Torenweg - Bos- schaartsweg. Aan deze vergunningen zijn voorschriften verbon den. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage tot 27 oktober 1989 tijdens kantooruren en op donder dagavond van 18.00 - 21.00 uur in het gemeentehuis (voor in zage op donderdagavond telefonisch afspreken 01180 - 75432). Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat tot 27 oktober 1989 beroep open bij de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State voor de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig de artike len 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben inge bracht en enige andere belanghebbende die aantoont dat hij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierbo ven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Nadere informatie over de beroeps- en schorsingsprocedure en de daaraan verbonden kosten kunnen bij de afdeling Algemene Zaken verkregen worden. Burgemeester en wethouders van Middelburg; maken ingevolge artikel 40 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij de op 14 september 1976 aan Ster Bandenservice te Bussum verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een bandenhandel gelegen aan de Grena- dierweg 7a te Middelburg hebben gewijzigd. Aan deze vergun ning zijn nieuwe voorschriften verbonden. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 27 oktober 1989 ter inzage op de Afdeling Algemene( Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middel burg tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00 - 21.00 uur. (Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden verzocht, telefoon 01180 - 75432). Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat tot 27 oktober 1989 beroep open bij de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2, van de Hinder wet heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan; c. de betrokken adviseurs; d. andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeen komstig artikel 36 van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bezwaren hebben ingebracht; e. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; f. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest overeenkomstig bovengenoemd ar tikel bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist.

de Faam | 1989 | | pagina 5