Samsonitë najaar- en w... najaar- en wintermode wintermode najaar- en wm«..- najaar- en wintermod Romantisch en stoer met oog voor details yV De Leeuw Schoenmodes kijkt vooruit Mode van vroeger maar toch net ietsje anders BIJOU Mode van bruiloft tot en met galabal DE LEEUW SCHOENMODES DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 september 1989 Mmmmmmm VEEL LEER IN DONKERE TINTEN BIJ BIJOU PETER CHRIST MODE IN MIDDELBURG „Het ene artikel verkoopt het andere", is de me ning van Janrien Slinger van Bijou Lederwaren in Middelburg. Vandaar de aanwezigheid van een grote voorraad handtassen, koffers, paraplu's, rugzakken en allerhande kleine lederwaren in zijn zaak. „Gezien het steeds veranderende mode beeld en de enorme variatie in modellen, moet je wel een grote sortering hebben", vervolgt Slinger. „Vooral de handtassen zijn bijzonder modegevoe- lig. Maar ook de vlotte sportieve vrijetijds-, reis- en sporttassen doen daaraan mee. Met de solide reiskoffer is dat allemaal wat minder, hoewel daar wel steeds veranderingen in worden doorge voerd". Eén van de topmerken in koffers en vrijetijdstassen is Samsonitë Dit merk is vooral bekend om zijn de gelijkheid. „Die degelijk heid betekende voorheen wel dat een koffer van Samsonitë nogal zwaar was", vertelt Janrien Slin ger. „Daar komt nu veran dering in. Ze zijn zich nu gaan toeleggen op sterke, maar zo licht mogelijke koffers. Zo heb^n ze het klaargespeelo hun zwaarste koffe. zo'n twin tig procent lichter te ma ken. Modieus gezien gaat een koffer wat langer mee. Drie tot vijf jaar is geen uit zondering. In die tijd wor den er wel regelmatig kleine veranderingen door gevoerd, zoals een ander model sluiting of handvat. Maar een koffer koop je ook meestal voor een aan tal jaren". Naast het kofferprogram ma heeft Samsonitë een schitterende sortering vrij etijdstassen, reistassen, re- porterstassen en kledinghoezen. Veelal in op elkaar afgestemde kleur combinaties. „Qua kleur sluit dit soort artikelen goed aan op de nieuwe wintersport mode", ver volgt Slinger. „Nog steeds heldere kleuren, maar niet meer zo fel fluoriserend als het voorgaande jaar. Ik denk dat het de verkoop baarheid zal bevorderen. Die al te felle kleuren von den veel mensen wel leuk, als ze er zelf maar niet mee hoefden te lopen. De wat vlottere tassen en koffers zijn er overigens ook in be scheidener kleuren, hoor". Sierlijk Een artikel dat bijzonder modegevoelig is i leer gebruikt, maar dan op zo'n manier dat je goed kunt zien dat het echt leer is en geen imitatia Verder doet de tas van gobelinstof het goed. Afgelopen zomer was dit een succesartikel en dat zal deze winter nog wel even doorgaan. Gobe lin kan het best worden omschreven als een meu belstof, waarbij in een be paald motief donkere kleuren worden afgewis seld met heldere maar zachte kleuren". Bloemetjes Een belangrijk bijprodukt van Bijou Lederwaren is de Praktische tassen voor de werkende vrouw. kleur afgestemd op de wintersportmode met haar sportieve heldere kleuren. Voor de, laat ik maar even zeggen, wat minder jeugdi gen, speelt de traditionele zwarte paraplu al lang geen hoofdrol meer. Het zwart is er nog wel, maar dan doorweven met een andere kleur. Ook motief jes van hele fijne bloeme tjes doen het goed. De he ren paraplu heeft de laatse jaren veel aandacht gehad. De zwartgelakte hand tas: na dertig jaar weer terug. Daarin veel rustige grijze en bruine tinten met een motiefje of een ruit". Nieuw is in de mode maar een betrekkelijk begrip vindt Janrien Slinger. „Echt nieuw is bijvoor beeld de kleine handtas, met veel vakjes voor pas sen, reispapieren en rijbe wijs. Maar regelmatig zie je artikelen die vroeger veel gebruikt werden weer in de mode komen. Neem nu de kledingzak. Die werd vroeger veel vaker ge bruikt. Nu zie je dat lang zaam weer terugkomen. Wat je ook regelmatig ziet is dat een artikel al een flink aantal jaren op de markt is en dan pas een succes artikel wordt. Zo verkopen wij al dertien jaar een bepaald model rugzak en pas zo'n drie jaar terug ontstond daar enorme vraag naar. Verder zie je vooral bij de handtas veel modellen van vroeger te rugkomen. Toch zijn ze dan niet helemaal identiek. Neem de zwartgelakte handtas. Die zag je dertig jaar terug ook al in bijna de zelfde vorm. Maar nu zit er wel een andere sluiting of een ander schouderbandje aan". BUÖU LANGE DELFT 44 MIDDELBURG 01180-13172 Onder de titel Reunion in the Countryside presen teert Peter Christ Mode aan de Korte Geere 1 in Middelburg een casual beeld waarin de balans is opgebouwd tussen sportieve en elegante elemen ten. Vele warme tinten, zoals bordeauxrood en cognac worden afgewisseld met groenen, bruinen en pasteltinten. De gebruikte materialen zijn tweed, flanel, katoen, wol en viscose. Pantalons zijn voorzien van bandplooien en in de over hemden zien we weer veel bloemmotieven en streep jes. Truien zijn er uiteraard in verschillende diktes en dessins en voor dit thema kan men een keuze maken uit de merken Part Two Rails en Sevres. Het stoere beeld is te vinden in de Gapstar-collectie. De Gapstar-collectie doet den ken aan het ruige motor wereldje. Het is echter afgerond en daardoor draagbaar gemaakt voor een groter publiek. Sterk zijn de Non-Fit jeans van Gapstar, die in vier lengtes verkrijgbaar zijn. En alle modellen kunnen worden Ook elegante elementen bij Peter Christ. KORTE GEERE 1 MIDDELBURG De Gapstar-collectie doet denken aan het rui ge motorwereldje. Chipie is één van de merken die Peter Christ ex clusief voert. paraplu. „Die verkoop heeft de laatste jaren een geweldige groei doorge maakt", vervolgt Slinger. „Paraplu's zijn wat handza- COCKTAILCOLLECTIE BRUIDSHUIS FIËSTA UITGEBREID handtas. Ook deze winter speelt de kleur zwart daar in weer een hoofdrol. Maar ook andere donkere tinten doen het goed, zoals don ker groen, blauw en paars. Opvallend is de opkomst van het bordeaux-rood. Modellen zijn er in een aantal categorieën, legt Janrien Slinger uit. „In de eerste plaats hebben we de kleine sierlijke handtas. De vorm is vooral strak. Dat wil niet zeggen dat ze allemaal vierkant zijn, maar wel recht van model. Zwarte lak met een felle tegenkleur is toonaange vend deze winter. Dan hebben we nog de gewone handtas. Die is wat groter van model met daarin een vijftal vakken. Ook hier veel donkere kleurtinten. Als laatste model handtas is daar nog de tas voor de werkende vrouw. Dat wordt ook wel een A-vier tas genoemd. Het is een wat groter uitgevallen hand of schouder tas, met een flink aantal vakken. Ze zijn vrij strak van model". „In alle modellen handtas sen wordt momenteel veel mer geworden en er is een grote variatie in kleuren. Voor de jeugd is de mode- Wie trouwplannen heeft, gaat naar Fiësta. Dat is historisch zo gegroeid en dat is nog terecht ook. Een bruidshuis bereikt de respectabele leeftijd van vijfendertig jaar tenslotte alleen maar als èn de collectie, èn de kwaliteit èn de service altijd tip top in orde zijn. „Voor ons geen snelle shows van overjarige japonnen in hotels", zegt Rudi Outer- mans gedecideerd. „Bruidskleding koop je niet zo maar even tussendoor. Wij nemen alle tijd voor de klant, zodat men later geen spijt krijgt van de aan koop". Wie Bruidshuis Fiësta zon der trouwplannen bin nenstapt, zou die bij het zien van de bruidsjurken collectie bijna gaan maken. „De trend blijft roman tisch, wordt eigenlijk steeds romantischer", ver telt Conny Outermans. „Nog meer wit, veel Frans kant, satijndamast en lage ruggen". Miss Holland De bruidsmode kent niet zo'n groot verschil tussen zomer en winter als de re guliere mode. De winter jurk onderscheidt zich vooral in de details: losse lange mouwen bij een jurk met korte mouwen, bij voorbeeld. Is de bruid bin nen, dan kan ze de lange mouwen afdoen. De win tercollectie zit er voor Fiësta trouwens al weer Jaren vijftig stijl, ook leuk voor andere feesten. Avondkleding voor elk feest. Foto: Foto Verschuren. bijna op. Eind oktober, be gin november hangt de zo mercollectie al weer in de rekken. „Een bruidsjurk schaf je tenslotte minstens vier maanden van tevoren aan"> aldus Conny. De nieuwe jurken worden ge presenteerd tijdens de mo deshows die Fiësta samen met Foto Verschuren, Bloe mist Frans van de Paal en Shoerette schoenen op 28 oktober en 25 november in het bruidshuis houdt. Eén van de modellen die mee loopt in de shows is Yvon ne Lokerse uit Goes, die onlangs tweede bij de Miss Holland verkiezingen werd. Tulplijn Wat er bij die shows te zien zal zijn? „Onder meer jurken van de merken Lo tus Fashion, Mathijro en Aimée", kondigt Conny aan. „De jurken van Lotus Fashion zijn echt héél ro mantisch. Pareltjes, appli caties, strikken, ruches... We hebben een exemplaar met een sleep van dertien- eneenhalve meter". Ma thijro houdt het dit jaar op wat rustigere jurken, zij het met hele lage decolleté's en ruguitsnijdingen, en Ai mée heeft zich duidelijk la ten inspireren door de Spaanse flamengo. Verder wordt ook in de bruidsmo de de opleving van de jaren vijftig en zestig duidelijk. Met name in de collectie van het Italiaanse merk Bellantuono - slechts op tien plaatsen in Nederland te koop - duiken de tulp- lijn, de boothals, de pof mouw en de typisch jaren vijftig petticoat weer op. „Deze jurken zijn wat prak tischer", zegt Conny. „Je kunt ze ook bij andere feesten dragen". Overi gens heeft Fiësta niet al leen exclusieve gewaden. „We hebben al bruidsjur ken vanaf f 395,- De kleding van de bruide gom is even praktisch als mooi. „Op de bruiloft draag je het pak met cummer- band, pochet, bolero en strik of korte das", zegt Rudi. „En later draag je het jasje gewoon op een spij kerbroek". Kleding voor de bruidegom heeft Fiësta in alle prijsklassen. „De korte herenjasjes worden net als "de smokings en de jac quets ook verhuurd". Ook de kleding voor de bruids jonkers is in de verhuur op genomen. „Voor de jonkers hebben we desgewenst exact dezelfde kleding als de bruidegom". Zwierig Maar niet alleen bruid, bruidegom, bruidsmeisjes wel Chipie als Part Two-Rails, Sevres en Gapstar exclusief bij Peter is, dat de artikelen terug- Christ te koop zijn. Eén van gaan naar de oorspronke- de kenmerken van Chipie lijkheid en daarna worden gedragen met western- of bruikt bestaat voor een motorlaarzen. groot deel uit de Chipie Het derde element dat Pe- collectie. Aardig is overi- ter Christ dit najaar ge- gens te vermelden dat zo- vertaald tot eèn eigentijds produkt, zoals de Tradition drölerie; het verweven van klassiekers met een fun- inbouw. Daarnaast valt Chipie op door een eigen wijs kleurgebruik. Dit alles, aangevuld met verschillen de hot-items valt het ko mende najaars- en winterseizoen te verwach ten in de gezellige winkel aan de Korte Geere Vraag Wim de Leeuw, eigenaar van de gelijknami ge schoenenzaak aan de Lange Viele 2 in Middel burg om zijn activiteiten te omschrijven en je krijgt het volgende antwoord: „We zitten sinds 1979 in Middelburg en ons assortiment bestaat uit schoe nen voor het hele gezin, dames- en herenschoei sel en kinderschoenen van de betere merken, dat alles overzichtelijk gepresenteerd in een monu mentaal pand en met z'n vijven doen we ons best om iedere klant van een juist advies te voorzien en de nodige aandacht te geven. Zeker in de schoe nenbranche is dat van enorm belang, want ver geet niet, dat voeten bijzonder belangrijk zijn en slechte schoenen meer problemen dan plezier opleveren". Duidelijke taal dus. PETER CHRIST MODE KORTE GEERE 1 MIDDELBURG 01180-37003 langeviele 2 4331 It middelburg telefoon 01180 163GG De trend wordt steeds romantischer. en -jonkers kennen de weg naar Fiësta. Ook de avond en cocktailkleding van het bruidshuis wordt steeds bekender. Deze collectie werd dit seizoen dan ook fors uitgebreid. „Als enige zaak in Zuid-West Neder land hebben we beslag kunnen leggen op de col lectie van Ronetta", vertelt Conny. „Dit merk biedt leu ke, draagbare, betaalbare avondkleding". De kleding van Ronetta laat zich nog het best omschrijven als zwierig en toch ingetogen. Ook hier weer oosterse en folkloristische invloeden uit de jaren zestig, met wij de rokken en vooral ook veel broeken van taft, taft- satijn en natuurzijde. Zowel de rok als de broek laat zich uitstekend combine ren met getailleerde blou ses, topjes en herenvestjes. Voor wie het allemaal nog uitbundiger mag, heeft Fiësta ook de echte glamour-jurken in huis. Bij deze jurken wordt veel ge bruik gemaakt van het klassieke zwart fluweel, gecombineerd met felle kleuren als fuchsia, kiwi- groen en paars. Overigens wordt er in het Fiësta- atelier naast bruidskleding ook avondkleding naar ei gen ontwerp gemaakt. Met het oog op de feestda gen houdt Fiësta in novem ber een exclusieve cocktailshow. Reserveren voor deze show is nu al mogelijk. BRUIDSHUIS FIËSTA DAM 8 MIDDELBURG 01180-13597 Sinds februari van dit jaar hebben de kinderschoenen een eigen afdeling bij De Leeuw gekregen. Voor kin deren in de leeftijd van 1 tot 12 jaar een waar para dijs, omdat de schoenen niet meer ver buiten het bereik van de kinderhand jes staan, maar op 'pad destoelen' en dan nog gegroepeerd op leeftijd. Het decor is een handge schilderd sprookjestafereel en als zitgelegenheid is een parkbank met een echte boom gecreeërd. De schoenen worden met veel vakkennis ingekocht en verkocht. Probleemvoeten zijn voor Wim de Leeuw en zijn medewerksters absu- luut géén probleem en cor recties en dergelijke worden gratis uitgevoerd. „Eerst meten en dan pas sen", is het devies. Vrolijk De merken die De Leeuw schoenmodes voert zijn Piedro, Compagnucci, Ele- fanten, Mephisto, Bana en sinds dit seizoen het voor velen bekende merk Ro- magnoli. Namen die in ie der geval klinken als een klok en garant staan voor duurzaamheid en kwaliteit. De Piedro's hebben zes wijdtematen en zijn ver krijgbaar in de maten 18 tot 42. De kleurtjes voor de najaar/wintermode zijn weer heel vrolijk. Veel paars, gecombineerd met hardrose, groen, lila, zwart en natuurlijk blauw niet te vergeten, ook de 'bruinen' zijn weer terug. De ge bruikte materialen zijn na- buk (geschuurd leer) en poetsleder. Aan modellen: boots, veterschoenen, en kellaarsjes en eigenlijk te veel om op te noemen. Bij de damesschoen voor de winter '89 valt ook dit jaar weer van alles te bele ven. Nieuw in het toch al uitgebreide assortiment van De Lèeuw zijn de mer ken Karl Lagerfeld, Charles Jourdan, Checkpoint, Pa- nara, Vogues, Valentino en Pons Quintana, namen die er niet om liegen en die staan voor luxe en exclusi viteit in snit en leersoort. En zo te zien gaan mode en kwaliteit dus prima hand in hand. Zoals Wim de Leeuw zegt: Mooie schoenen die óók nog eens lekker lopen". Voor het aanstaand seizoen zijn alle hakhoogtes van plat tot naaldhak ruimschoots aanwezig. All weather De kleuren zijn bijzonder fraai. Alle herfsttinten zo als bordeaux, roestbruin, groenen, lever, paars en daarnaast ook blauw met als hoofdkleur zwart, zo wel in leer als nabuk en suède en vooral lak, een eerlijk materiaal om te combineren. Speciaal voor het slechte weer verkoopt De Leeuw nu ook 'all wea ther boots' van het klasse- merk Pertti .Palmrioth. Deze laarzen, alle in lak uitge voerd, zijn water- en sneeuwdicht en bovendien nog eens lekker warm ge voerd. „Ze zijn onder alle weersomstandigheden te dragen en schoonmaken gaat simpel door de laar zen even onder de kraan te houden", legt Wim de Leeuw uit. „Het materiaal functioneert en ademt net als leder". De kleuren waarin de boots zijn te ver krijgen zijn zwart, rood en bruin. Een collectie in da messchoenen, die in ieder geval uitnodigt om eens te kijken e$ te passen. Duurzaam Uiteraard zijn ook de her enschoenen ruim verte genwoordigd. Hierbij speelt vooral comfort en levensduur een grote rol. Namen die voor die eisen garant staan zijn Van Bom mel, Greve, Mephisto, Lloyd, Ganter, Colly en Ne ro Giardini. Onnodig te ver melden dat ze aan de Lange Viele 2 ruimschoots voorradig zijn in zowel klassiek als modisch maar met in ieder geval één ge meenschappelijke noemer: duurzaam. De maten zijn vanaf 38 tot en met 47/48. Alle standaardkleu ren voor dit seizoen, dat wil zeggen zwart, blauw, bordeaux, bruin en grijs zijn aanwezig en uit voor raad leverbaar. Alles bij el kaar voor de heren: mooie en degelijke herenschoe nen voor de man die nét even iets beters wil. DE LEEUW SCHOENMODES LANGE VIELE 2 MIDDELBURG 01180-16366 1 Een gedeelte van de kinderhoek bij De Leeuw.

de Faam | 1989 | | pagina 28