I cecia SINGER - en whw-- 'Er zit muziek in Singer' Vrolijk de herfst in met Bijleveld Extra aandacht voor de huid na de lange zomer PAYOT IJzersterke vrouwelijkheid Het Finse Winkeltje (Qsinstituut 1 JOSG& ^ermode -iririprmode van top Robbemii" Kousen voor de vrouw die eens wat anders wil Modebewustzijn met de paplepel ingegoten Voor eens en altijd DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 september 1989 REPAIR-PAKKET VAN PAYOT „Mode is pas echt compleet als er tevens de nodi- j ge aandacht wordt besteed aan de uiterlijke ver- j zorging", stellen de dames J. en C. de Jonge van het gelijknamige huidverzorgingsinstituut aan de Lange Noordstraat in Middelburg. En zeker met een lange, warme zomer achter de rug en de gure herfst in het vooruitzicht is het dan ook zaak eens wat extra aandacht aan die huid te geven. Met de herstellende produkten van het gerenommeerde merk Payot - waarin bestanddelen van plantaardi ge en biologische oorsprong zijn verwerkt - heeft het huidverzorgingsinstituut alles in huis om de huid weer tip top de winter in te laten gaan. „Het pakket bestaat simpel gezegd uit vier onder delen", leggen de dames uit. „Repair verzorging, crème repair, super concentré repair en crème re- conciliante. Repair verzorging bevordert het na tuurlijke herstelproces van de cellen die beschadigd zijn door het licht. Bovendien worden vroegtijdige ouderdomsverschijnselen bestreden". POUR LE CORPS i w Het ligt natuurlijk voor de hand dat Het Finse Win keltje aan de Lange Viele 69 in Middelburg - nog steeds de enige in zijn soort - Scandinavische mo de presenteert. Twee klassemerken uit Scandina vië zijn Danwear en Choise. Op de kop af twintig jaar op de Europese markt en in de Noordelijke landen toonaangevend. Met de herstellende produkten van Payot kan de hu'd de winter weer aan. 0 rsi josé en ceciel de jonge lange noordstraat 26 4331 cd middelburg 01180-35245 Crème repair omschrijven ze als „ongekend fijn en ro mig van struktuur" Deze crème is verrijkt met glyco- proteïnen om de stofwis seling van de cellen en de vochtregulatie van de huid te stimuleren. Super con centré repair vult deze werking aan door de huid haar soepelheid en gezon de glans terug te geven. Crème reconciliante tenslotte, voorkomt en ver zorgt gevoeligheden en verwaarlozing die ontstaan zijn door invloeden van buitenaf. Behalve een com plete verzorging voor de huid biedt huidverzorgings instituut De Jonge exclu sieve bijoux, toilettassen en een schat aan fijne geurtjes. SCHOONHEIDSINSTITUUT JOSE EN CECIEL DE JONGE LANGE NOORDSTRAAT 26 MIDDELBURG 01180-35245 Choise brengt twee series: City Optique en Millwor- ker. City Optique is vooral elegant, geïnspireerd door de jaren dertig en is bestemd voor de 'onafhan kelijke vrouw'. Mill worker is echt vrijetijds kleding voor actieve vrouwen. „De kleding straalt een zekere stoerheid uit maar dat wordt weer verzacht door de wijde broek die het ge heel toch vrouwelijk maakt", zegt Joke Daele- bout van Het Finse Win keltje. Dat effect wordt versterkt door de gebruikte materialen: tweed en ka toen. Danwear zoekt het in de Hunting style en Nordic. Hunting style vertolkt de hang naar de natuur, het Engelse buitenleven. Met lange en korte jacks in on der meer de kleuren olijf, mosterd en khaki. Nordic staat voor de bitter koude dagen die ons ongetwijfeld staan te wachten. Warme kleuren zoals mosterd, petrol-blauw, rood, kobalt met contrasterende kleu ren moeten de kou verge ten. De korte jacks hebben een dubbele boord en zak ken die groot genoeg zijn. Het Scandinavische merk Danwear toont in de Hunting style de hang naar het Engelse landleven. h»,asnle„mode, rkoopt hët~hnse winkeltje Het rinse winkeltje een keur aan kunstnijverheids- artikelen en handbedrukte stoffen. LANGE VIELE 69 MIDDELBURG 01180-29523 Robbemijn Kindermode uit Middelburg biedt het komende najaar en de winter vier schitterende kinderthema's op modegebied. René en Lydia van Zetten van Robbemijn zetten ze even op een rijtje: Country Club, Racing Team, Magical Tour en Jack London. De mode is dit jaar extra sterk vertegenwoordigd in de beenbekleding. „Veel panty's en kousen - met of zonder elastische band - zijn vervaardigd in de modetintén en passen dus uitstekend bij de ko mende modekleuren", vindt Henk Kamper, van Adja been- en ondermode aan de Korte Geere 14 in Middelburg. ADJA BEEN- EN ONDERMODE De garens zijn zéér fijn en meestal gemengd met Ly cra. Lycra heeft als eigen schap dat het zeer elastisch is en garandeert dus een prachtige pas vorm. „Dit seizoen zullen naast de kleuren zwart, graphiet en de bruinkleu- ren de tinten paars, papy- rusgroen en aubergine het goed doen", voorspelt Henk. Adja is vooral gespe cialiseerd in joijge mode voor 'de vrouw die wel eens iets anders wil', zoals panty's van dikker mate riaal met fraaie figuren en bloemdessins. Of kanten panty's, die nog steeds 'in' zijn. Dè merken bij Adja zijn Setter Set, Pretty Polly, Fal- ke, De Prac, Ergee en Lova ble. Adja is overigens niet al leen gespecialiseerd in beenmode, maar ook in ondermode/lingerie met als bekende merken Pare, Mar- get, Lovable, Dim, Rosy en meer toppers in lingerie- land. Actueel zijn zeker de luxe setjes met onder meer slipje, topje of bh. Uiteraard kan dat alles nog worden aangevuld met een jarretel- legordeltje of een of een luxe kous. Naast kousen en lingerie heeft Adja - met vestigingen in Goes en Yer- seke - nog een ruim assor timent in kinder-, heren- en damessokken. ADJA BEEN- EN ONDERMODE KORTE GEERE 14 MIDDELBURG 01180-39807 Dat kleine babies geen vergeten groep zijn in de modewereld bewijst de wintercollectie bij de Weefstoel aan de Lange Viele 3 in Middelburg wel. Naast de blijvende klassieke range ook veel wijde modelletjes met sterke prints en actuele kleuren, ook in black denim. BABYMODE BIJ DE WEEFSTOEL 1 De gebruikte garens zijn zéér fijn. Ook de verzorgingsartike len zoals bijvoorbeeld bad jes, zijn volkomen afgestemd op de huidige trend en worden dan ook gebracht in zachte tinten en steeds terugkerende dessins met onder andere David de Kabouter. Voor wat betreft de kinderwa gens: deze worden steeds meer afgestemd op de he dendaagse behoeften. Hoofdzakelijk combi's (reiswieg, wandel- en kin derwagen) maar dan wel compact opvouwbaar zon- Modebewuste babies hullen zich in wijde mo delletjes met sterke prints. der het comfort geweld aan te doen. Wat grotere babies laten zich graag vervoeren in een buggy - er is zelfs een turbo - of in de meer klas sieke wandelwagen. „Een voordeel van de buggy is uiteraard de grote mate van handzaamheid", zegt eigenaresse W. Davidse- Van Damme. „Met een bij te leveren fietshaak kan hij zó op de fiets mee". Een kwalitatieve topper is wel het merk MacLaren. Dit merk bracht als eerste de 'paraplu-wagen' op de markt en staat nog steeds bovenaan. „Kinderstoelen hebben we natuurlijk te kust en te keur", aldus mevrouw Da- vidse. „Zowel klassiek als de gewilde kubus-stoel, die simpel is om te toveren tot een combinatie kinderstoel-tafelstoel kinderzitje en dan uitge voerd in hout of metaal". Uitschieter in deze collec tie is de Scandinavische Tripp-Trapp meegroeistoel; geschikt voor babies, kleu ters of zelfs volwassenen. Erg belangrijk zijn ook de Jippie veiligheids- artikelen en de nieuwste Jippie-telg: de deurbuffer. „Deze voor komt dat plotseling een deur dichtslaat en dat ver kleint dus het risico van vingertjes klemmen". De babykamer is uiteraard een hoofdstuk apart. Dank zij de Total-Look is de inrich ting qua meubeltjes, be hang, gordijnen, sluier en verzorgingsartikelen einde loos te combineren. „Country Club ademt een landelijke sfeer uit", zegt Lydia van Zetten. „Roman tische bloemetjes en paisley-dessins worden heel goed gecombineerd met stevig ribcord". Ook het stoere wilde westen komt naar buiten in dit the ma. De hoofdkleuren wol- wit, zilver, antraciet, violet en petrol worden vaak ge combineerd met rood. „Bij Racing Team zegt de naam het al direct", vult René aan. „Dat is een sportief thema waarin snelheid, techniek, auto's en moto ren de boventoon voeren. Kleuren zijn daarbij zee blauw, messing, paars en zilver, in combinatie met orchidee, dotter, tomaat en grasgroen. Magical Tour gaat met op de fantasie werkende the ma's als popmuziek/festi vals, circus, zigeuners en Indische en Hongaarse fol klore terug naar de jaren zestig en zeventig. De kleuren zijn hippie-achtig gemengd met orchidee, dotter, tomaat, mandarijn, turquoise groen en kobalt. Jack London was een avonturier/journalist uit de vorige eeuw en staat nu voor avontuurlijke kinder kleding, kleuren als rood, maas, koper, tin, camel en marine de boventoon voe ren. „Robbemijn heeft de mooiste bedrukte, gewerk te en unimode uitgezocht", vertelt Lydia met enige trots. „De collectie bestaat uit een keur van Franse, Duitse en Nederlandse kwaliteitsmerken, van bo venkleding tot onder goed". Behalve kinderkleding (in de leeftijd van twee tot twaalf jaar en in de maten 92/98 tot en met 188) verkoopt Robbe mijn uiteraard de bijbeho rende accessoires zoals kousen, sokken, maillots en leggings, mutsen, sjaals, wanten en hand schoenen. „En dat alles natuurlijk aangepast aan het kleurengamma van de ze winter", verzekeren Re né en Lydia. ROBBEMIJN KINDERMODE LANGE VIELE 4 MIDDELBURG 01180-26943 Naaimodecentrum Walcheren: Er zit muziek in Singer. Onder deze noemer pre senteert Singer Naaimodecentrum Walcheren aan de Segeersstraat 9a in Middelburg de nieuwe lijn Singer naaimachines. „Deze naaimachines pas sen in elke beurs en de mogeljkheden zijn legio", zegt eigenaar Adriaan van Ouwerkerk. De voorde ligste machine is de Melodie 20, met een vrije arm en een plat liggende spoel. Voor wie niet al te veel naait een prima machine". Na de Melodie 20 vol gen nog de 40, 60 en de topper: de Melodie 70. Niet voor niets de topper in deze serie. Deze ma chine kan blindzomen, elastiek aannaaien, locksteken, knoopsgaten maken en nog veel meer nuttige steken. „De iets duurdere serie bestaat uit computer naai machines", vervolgt Van Ouwerkerk. „De nieuwste én de goedkoopste is de Microcomputer 2205". De mogelijkheden? „Gestikte zig-zag, drie soorten locksteken, elastiek aan naaien, programmeerbare knoopsgatenautomaat, vrije arm én natuurlijk drie jaar garantie. Maar garan tie geldt natuurlijk voor alle Singer naaimachines". Super-de Luxe is ongetwij feld de Symphonie 2000 met maar liefst veertig ver schillende siersteken, let ters en cijfers die in het geheugen liggen opgesla gen en een machine die niet alleen voor- en achter uit naait, maar óók nog eens links en rechts. Een machine die op een snelle en nette wijze stof fen perfect afwerk* is na tuurlijk de lockr chine. Singer Naaimodecentrum Walcheren levert verschil lende modellen die 2, 3, 4 of 5-draads kunnen wer ken, variërend in prijs van nog geen duizend gulden tot f 1699,-. Twee model len in de vierdraads uitvoe ring kunnen ook als driedraads worden ge bruikt. De meest luxueuse lockmachine, de 14 U 185 B, werkt zelfs twee-, drie-, vier- én vijfdraads en is bo vendien uitgerust met een electronische motor en dif ferentieel transport. Uiteraard zijn er machines voor zowel de beginnende naaister als de 'professio nal'. „Maar zoals dat voor de meeste machines geldt: het beste is om even vrij blijvend binnen te stappen voor informatie. Wij geven trouwens ook thuis vrijblij vende demonstraties". SINGER NAAIMODECENTRUM WALCHEREN SEGEERSSTRAAT 9a MIDDELBURG 01180-12165 Zo met de winter in aantocht begint het ski-bloed bij de wintersporters al weer aardig te kriebelen. De folders worden aangevraagd en de skimode wordt nauwlettend in de gaten gehouden. En hoe vreemd het ook moge klinken, als er één mode is waarin techniek, mode en comfort samengaan is het wel de skikleding. Dat bewijst de kledingcol lectie van Tenson die Jan-Cees Sinke, in zijn gelijk namige sportzaak in Middelburg heeft. „Om echt doelmatig te gelamineerd. Twee tech- kunnen functioneren moet nieken dus, die de win- een kledingstuk lichaams vocht aan de binnenzijde kunnen afvoeren terwijl het tegeljkertijd verhindert dat sneeuw en regen van buitenaf doordringen", legt Jan-Cees uit. „Een aantal jaren geleden was het het één of het ander. Maar met de met MPC behandelde weefsels van Tenson zijn ze er in geslaagd een 'ade mend' kledingstuk te ont werpen dat transpiratie doorlaat en de regen af stoot. Daarnaast zit het nog prettig en is het mo dieus". MPC is eenvoudig gezegd een coating van miljoenen kleine poriën. Met deze coating kunnen weefsels zelfs bij de naden wind- en waterdicht worden ge maakt. Maar de technici van Tenson hebben natuur lijk niet stilgezeten en nu zijn er zelfs in geslaagd een soort luchtlaag tussen de weefsels te creëren, zodat de 'ademhalingseigen schappen' zijn ingebouwd in plaats van dat deze zijn tersporter - of de buitensporter - een maxi mum aan comfort bieden. MPC en AirPush van Ten son, exclusieve namen bij Sport Stijl Sinke om te ont houden. sport stijl sinke sint janstraat 3a-b middelburg 01180-13532 LANGEVIELE 3 MIDDELBURG 01180-14108 Een keur van Franse, Duitse en Nederlandse kwaliteitsmerken bij Robbemijn. LEADER IN STYLE HOUDT HET OP KLEUR Bijleveld, de detailhandel in heren confectie en - mode heeft natuurlijk niet voor niets het predikaat 'Leader in Style' meegekregen. Wie de zaak aan de Lange Delft in Middelburg binnenstapt en even rondkijkt zal dat direct beamen. „Een keuze uit de beste en de mooiste kleding uit toonaangevende internationale collecties. Voor veel mensen zijn herfst en winter synoniem voor saai", zegt Robert Bijleveld. „Wij hebben duidelijk en bewust voor een kleurig najaar gekozen. Of het nu gaat om een okergeel jack of om een rode sjaal bij een marine jas, of om een groene blazer of om een cashmir stropdas bij een gekleed kostuum, er zijn legio mogelijkheden om vrolijk de herfst en winter bin nen te stappen". De AirPush skikleding van Tenson voert transpi- ratievocht af, zonder dat regen, sneeuw of wind binnen kunnen dringen. Dormeuil by Baumler is een topper uit de toppers collectie van Bijleveld. „Dat merk heeft fantastische kostuums en colberts van het beste stoffenhuis". Voor het modisch gesne den kostuum dat als trouwpak wordt aange schaft is Nic Boll hét merk. „Voor de herfst en de win ter is er een mooie sorte ring truien, zoals die van Point met kleine katoenap plicaties. Bij het merk State of Art treffen we alle mo dekleuren aan". De mode bewuste man kan zijn keus bepalen op de speciale af deling met merken als Ciao, Mare O'Polo, Column en jeans van Big John. Keuze volop dus voor een vrolijke winter. „Maar het belangrijkste blijft natuur- Bijleveld kreeg niet voor niets het predikaat der in Style'. lijk, dat men iets kiest dat voldoet aan de eigen smaak", vindt Robert. En daérover wil men bij Bijle veld graag adviseren. BIJLEVELD LANGE DELFT 19 MIDDELBURG 01180-13481

de Faam | 1989 | | pagina 27