najaar- en win.e.niode najaar- Mabélis De nieuwe najaars collectie is binnen. najaar- en Kleur bekennen bij Firstlady Nu ook Van Bommel bij Kik Schoenmode Bebop: jeugdmode, flipperen en tv Mabélis Design: als het maar schwung heeft Aandacht voor de persoonlijke stijl ;ar- aa';.en <*25** .inte Een andere kijk op het najaar bij Ad Doornen Nu voor iedereen een droomkapsel naar keuze DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 september 1989 Het nieuwe seizoen begint bij Firstlady aan de Walstraat 95 in Vlissingen met kleur bekennen. Geïnspireerd door het bos in de herfst, de oogst en de waterkant en naast de natuur de specerijen, ziet het kleurbeeld er warm uit en straalt een ze kere rust uit. „De stoffen zijn soepel vallend, vloei end en in combinatie met het kleurenbeeld zeer vrouwelijk met een zekere chique", vatten Ad en Yvonne van de Vorst, die de zaak in damesmode en lingerie bestieren, kort samen. „Het accent van de nieu we mode ligt op wollen stoffen, kamgarens en tweed in soepele gewas sen kwaliteiten. Verschei denheid aan vormen heeft een eind gemaakt aan de alleenheerschappij van de blazer. De blazer is nog steeds belangrijk, maar hij heeft een sterke concur rentie gekregen van het wat kortere, licht getailleer de jasje". Bij de blouses zijn veel nieuwe ontwikke lingen aan de gang. Verfijn- Aandacht voor details bij de sportievere jacks. de details, kantverwerking en borduursels spelen een belangrijke rol, maar ook de vormen zijn aan het ver anderen. City-bermuda Een echte 'must' is dit na jaar de witte blouse. Vest jes maken de garderobe compleet en wordt hele maal 'in' met een keuze uit een tapisserie-achtig of een patchwork dessin. Mo dieuze pullovers zijn fijn gebreid met ajour of intar- siamotief en de sportieve truien zijn grof met kabels. De pantalon is weer volle- Voor de kleintjes, iets groteren en zeker niet te vergeten de (bijna) volwassenen, wordt kleren ko pen een feest. Kijken naar tekenfilms en gratis flipperen, het kan allemaal bij Bebop, de speciaal zaak voor jeugdmode van Ineke en Rob Imanse in de Sint Jacobspassage in Vlissingen. „De naam 'Bebop' komt van een oude stijl jazz uit Amerika", legt Rob uit. „Vandaar ook dat de zaak niet alleen een ouderwetse gezelligheid uitstraalt, maar ook nog eens een ouderwetse bediening en service heeft". Het assorti ment bestaat voornamelijk uit de betere merkkleding, zoals Supermini (in de ma ten 92 tot 128), Pointer, BF, Pampolina, Jean Bour- get en uiteraard het top merk Mexx, dat zéér nadrukkelijk aanwezig is. „Dit merk heeft uitgebrei de kleurgroepen en juist daardoor zijn de combina tiemogelijkheden vrijwel onuitputtelijk", verzekert Ineke Behalve kinderma ten verkoopt Bebop ook volwassen maten voor de grotere jongens en meis jes, onder meer van het merk Best-Montana. En dat kindermode niet al tijd duur behoeft te zijn, la ten de diverse spijkerbroeken, swea tersjacks en pullovers zien. Zéér schappelijk geprijsd en bovendien nog leuk ook. Niet goed? Of het nu duur is of goedkoop: er kan altijd worden geruild of de klant krijgt het geld terug. „Dat valt ook onder servi ce", concluderen de 'Be- boppers'. BEBOP SINT JACOBSPASSAGE VLISSINGEN 01184-10549 dig terug in het mode beeld. „Belangrijk voor dit najaar is de city-bermuda. In combinatie met een bla zer en vestje of jasje heeft dat een verrassend ef fect", aldus Ad. Comfortabel Bij de rokken is duidelijk gekozen voor het langere model. De lange rok is wijd, gerend of klokkend en geplooid of geplisseerd. Daarnaast vormt ook weer de broekrok een belangrijk onderdeel van de komende najaarsmode. „Een com fortabel kledingstuk dat door de juiste stofkeuze ook heel vrouwelijk staat", verklaart Yvonne van der Vorst. De japon ondergaat dezelfde verandering als de blouses. Veel tweedelige japonnen in combinatie met de kortere jasjes. De eendelige japon laat echter nog op zich wachten. Beeldbepalend voor de mantels is de trenchcoat met als 'nieuwigheden' de De witte badjas hoort bij de basiscollectie van Firstlady. kortere coats in blazer- uiterlijk en vaak met een shawlkraag. De sportievere jacks zijn veelal in twee kleuren uitgevoerd en to nen veel details. Naast confectie heeft Firstlady ook een ruime se lectie in lingerie en nacht kleding. „Bij de lingerie zien we veel kant en de nachtkleding heeft zich voornamelijk in kleur ge wijzigd", vertelt Yvonne. In modellen blijven de katoe nen pyjama en het nach themd favoriet. De kwalitatieve badjassen zijn er zowel in pastels als in uni. De witte badjas in lus- vaste kwaliteit behoort tot de basiscollectie van First lady. FIRSTLADY WALSTRAAT 95 VLISSINGEN 01184-11544 „Naast de bekende mode huizen hebben we natuur lijk ook minder bekende merken", zegt eigenaar Hendrik-Jan Mabélis. „Ei genlijk is 'merk' maar een slecht woord, want bij al les wat ik inkoop let ik spe ciaal op de mate van kwaliteit, exclusiviteit en comfort. Kortom, als het 'Schwung' heeft maakt het een goede kans om in mijn collectie te worden opgenomen". Als enige modespecialist in heel Zeeland heeft Mabélis de couture-collectie van één van Neerlands beste couturiers, Frank Govers, die volgens Hendrik-Jan een onovertroffen snit in al die mantelpakken legt. Daarnaast maakt Geiger ook deel uit van de collec tie. Pikant detail daarbij is, Aan een lange, warme zomer komt eens een eind en dus wordt het weer tijd om je te verheugen op de opstaande kraag en de behaaglijke bescher ming van de nieuwe najaarskleding. De collecties van onder meer Jobis, Teutloff, Clasen, Nina Ricci weten daar ieder op hun eigen speciale, exclusie ve manier op in te springen. Dat blijkt wel bij Ma bélis Design aan de Vlissingse Sint Jacobspassage. design dat de firma Geiger de Vlissinger heeft verzocht om voor hen enige model len te ontwerpen. En dat zegt toch wel wat over de ontwerpen van Mabélis, die natuurlijk ook volop in de zaak zijn verte genwoordigd. „De Mabélis Design collectie bestaat dit seizoen uit onder meer zwarte- en rode jeans, tri cots velours de panne, voi le en tressen en een mix van 'onmogelijke' stofvari- anten, waarmee het heel stimulerend is om een en ander tot een acceptabel, draagbaar geheel te ma ken", vertelt Hendrik-Jan enthousiast. Stof te over dus en voor wie een mode- oriënterende wandeling gaat maken is het zeker de moeite waard om eens bij de Vlissingse couturier bin nen te stappen. MABÉLIS DESIGN SINT JACOBSPASSAGE 9 VLISSINGEN 01184-12194 opmerkel.JKE^Hure... bij h Kleren kopen bij Bebop is een feest. Ook het komende modeseizoen heeft Bobbe Mo de aan de Coosje Buskenstraat 149 in Vlissingen weer een collectie samengesteld die veel exclusie ve trekjes heeft. Zo maakte Bobbe Mode (speci aalzaak in damesmode) een selectie uit de collecties van Ara, Delmod, Betty Barclay, Fean- kenwalder en Gilbret en wie die namen iets zegt wéét dat dat damesmode is die er zijn mag. Nieuw zijn de pantalons van Spotlight, de combi natiemode van Gerry Weber en mantels, costuums en coats van Flick. moet vóór alles een plezier zijn. BOBBE MODE COOSJE BUSKENSTRAAT 149 VLISSINGEN 01184-12660 - e° iat Niet alleen heeft Bobbe Mode bij de samenstelling van de collectie bijzondere aandacht geschonken aan de kwaliteit en afwerking, ook de combinatiemoge lijkheden waren heel be- MET WEAVING OF HAIR EXTENSION De nieuwe najaarscollectie van de dames- en he renmodezaak Ad Doornen aan de Kanaalstraat 7 in Oost-Souburg geeft kleur aan de herfst en laat het vaak sombere najaar eens van de andere kant zien. „De algemene toon is vrolijk en heel belang rijk is, dat er tal van onderlinge combinatiemoge lijkheden zijn", zegt Ad Doornen. De collectie is breed opge- tijd kan zich in deze mode zet. „Elke vrouw van deze terugvinden", denkt Ad. „Van klassiek tot jeugdig, van uni tot fraaie en vrolijk gedessineerde modellen. Bovendien is er een ruime keuze tot in de grote ma ten". In het modebeeld van de komende herfst is de pantalon weer terug van weggeweest. De verschei denheid is groot: van de Mogelijkheden om het kapsel te wijzigen zijn er te over. Mode is er ook voor het haar. Ramzi Temsamani van Hairstylingshop Temsamani weet daar alles van en blijft dan ook niet achter waar het de herfst- en wintermodelijn 1989-1990 betreft. „Mogelijkheden om het uiterlijk te wijzigen door het haar te veranderen zijn er te over", is zijn me ning. „Bij verven of permanenten houdt het al lang niet meer op. Tegenwoordig zijn er ook voor het dunne of korte haar uitstekende oplossingen te vinden. Hair Extension of Weaving bijvoor beeld". Opvallend in dit nieuwe seizoen is volgens Temsa mani de ongecompliceerde en zachte vorm van het kapsel. „De haardracht wordt uitstekend aan de natuurlijke valling van het haar aangepast. Daarbij kan een permanent op na- tuurbasis wél een on dersteuning betekenen, om de 'beweging' er in te houden. Zo'n permanent op natuurbasis biedt uit stekende mogelijkheden voor gevoelig haar. De ha ren worden weer veer krachtig en gekleurde of ontkleurde haren verkrij gen weer een evenwichti ge krulling van wortel tot punt". Behalve voor het 'normale' knippen, kleuren en stylen kan de klant bij Temsamani terecht voor Hair Weaving. „Dat betekent dat het ei gen haar wordt verrijkt met honderd procent natuurlijk haar, zodat het voller of langer wordt. Dat kan zo wel met kort als met lang haar. Het laatste nieuwtje op dit gebied is Hair Exten sion. Nieuw is dan vooral de manier waarop het haar bevestigd wordt. Beide methoden zijn veilig en het op deze manier verkregen vollere of langere haar kan zonder problemen alle noodzakelijke bewerkingen ondergaan. Het leuke van Weaving of Hair Extension is natuurlijk dat iedereen een droomkapsel naar keu ze kan krijgen". HAIRSTYLINGSHOP TEMSAMANI SCHELDESTRAAT 59 VLISSINGEN 01184-17233 klassieke pantalon, ver vaardigd uit soepel vallen de stoffen, tot het Marlène Dietrich-model. Kleur is belangrijk tijdens de sombere herfstdagen. Het kleurenpallet bestaat bij Ad Doornen voorname lijk uit paars in verschillen de gradaties, winterfuchsia, rood en olijf. Natuurlijk zijn ook de klassieke kleuren als mari neblauw in de collectie vertegenwoordigd. Vesten zijn er van klassiek tot zeer modern en sportief. „Zeer fraai is het in warme, diepe kleuren uitgevoerde jasvest met schoudervullingen en zakken", vindt Ad Doo rnen. Om het modebeeld heleméél compleet te ma ken biedt hij in zijn zaak een keur aan bijpassende accessoires. AD D00MEN KANAALSTRAAT 7 OOST-SOUBURG 01184-61263 langrijk. „Want we weten hoe de klant gesteld is op een persoonlijke stijl",zegt eigenaar J. Goedvollk. „Winkelen bij ons valt het best te omschrijven als ge zellig", vervolgt hij. „Ons uitgangspunt is het de klant zo goed mogelijk naar de zin te maken en die ook met raad en daad te helpen waar we maar kun nen. Tenslotte is het kiezen van een nieuwe garderobe wel iets anders dan het ko pen van een broodje bij de bakker". Juist daarom brengt Bobbe Mode deze veelzijdige col lectie in een stijlvolle ambi ance waar zij ook tot haar recht komt. Voor de dames maakt dat de keuze een stuk eenvoudiger, want Exclusief, met de na druk op kwaliteit en af werking. het kopen van iets nieuws jasjes belangrijk. Bij Bobbe Mode zijn dit seizoen de kortere slanke Een modern belijnde com fortabele pump in nubuck met een uitste kende pasvorm. Gemakkelijke wandel schoen, mocassin gemaakt met leer omklede sleehak. De ingrijpende verbouwing, of beter nog de meta morfose van Kik schoenmode aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg mag dan wel meer dan een jaar achter de rug zijn, maar nog steeds oogt het 'nieuw'. Traditioneel blijft echter de aandacht voor de klant en de persoonlijke bediening. voeten': een breed assorti ment tot maat 9 biedt ook voor de 'probleemgevallen' uitkomst. Voor de heren is er in ieder geval zéér goed nieuws, want naast een modieuze lijn van schoe nen heeft Kik het dealer schap verworven van de kwaliteitsschoenen van Van Bommel. Schoenen die niet alleen jéren mee gaan, maar ook altijd 'bij de tijd' blijven. In het brede scala van kin derschoenen is kleur troef en juist omdat het voor kinderen bestemd is, heeft Kik een collectie samen gesteld die uitmunt in pas vorm en kwaliteit. De merken die Kik in huis heeft: Gabor, Helioform, Verhulst, Picardi voor de dames, Van Bommel, Mep- Chique hakpump met geraffineerde strik in mooie kleurcombinatie. „De wintercollectie is deze keer echt schitterend", vertelt Jan Kik. „Natuurlijk de nieuwste modellen schoenen en vooral ook de laarzen die vrijwel iedere winter weer 'in' zijn". De kleur die het volgens Kik zeker gaat doen is groen. „Daar is al veel vraag naar geweest, dus die 'maken' het deze winter", voorspelt hij. Naast de modechoenen heeft Kik ook speciale aan dacht voor dames met de zogenaamde 'moeilijke histo, Salamander, Roek- port en Loyd voor de heren. Bovendien heeft Kik nog een ruim assortiment in sandalen en slippers van de merken Birkenstoch èn Ganter. KIK SCHOENMODE KANAALSTRAAT 47 OOST-SOUBURG 01184-61258 Ad Doornen: „Elke vrouw van deze tijd kan zich m deze mode vinden". Een veterschoen in mooie kleurcombinatie. De schoen is voorzien van een uitneembaar voetbed, dus ook geschikt voor losse steun. Geklede veterschoen Met een soepele rubberzooi.

de Faam | 1989 | | pagina 25