Niets dan goeds over 't Fort in Vlissingen Bescheiden hasjwalmpjes maar steengoeie muziek Het geheel is de som der delen Scarpidoe: soepel, dun en glanzend Motorsimulator lijkt net echt, maar toch Zwierige show Bollen van Swienen Open dag bij fysiotherapeut Woensdag 20 september 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER „Wild Thing...", schreeuwt een man. „You make my heart sing!", komt het van alle kanten terug. Vlissingen, zaterdag nacht rond een uur of half twee. Het grootste gedeelte van de vijfentwintighonderd be zoekers van het Sixties Festival trekt de stad in. Nog lang niet uitgefeest. Een stemming die kenmerkend voor de sfeer van het hele festival was: Bij de be scheiden hasj-walmpjes, de aanmerkelijk grotere hoeveel heid drank en de steengoeie muziek misschien geen Flower Power gevoel, maar een féést dat het was... Een jaren zestig festival met de nadruk op het woord festival. GEZIEN GEHOORD Hoogtepunten van vrijdag wa ren de optredens van Q65 en The Dreamers. Q65 maakte het publiek meteen al duidelijk dat de band het toevoegsel 65 en daarmee de jaren zestig vaar wel heeft gezegd. Dat weer hield de Haagse groep er echter niet van om opvallend veel rocknummers uit die tijd te spe len. Weliswaar enigszins aange past aan de jaren tachtig, maar toch. De basis bleef hetzelfofe. Zanger Willem Bieler toonde zich uiterst gedreven. Iets wat van de andere bandleden niet gezegd kan worden: die ston den het hele optreden onge looflijk suf (Stoned? Moe? Dronken? Of gewoon ongeïnte resseerd?) de zaal in te staren. Verontschuldigen Maar The Dreamers maakten alles goed. Al was het alleen al door de aanwezigheid van drummer Gerry Evans, die niet alleen uitstekend drumde, maar vooral een waanzinnige show ten beste gaf. The Dreamers bewezen dat ze echt niet in de jaren zestig waren blijven han gen en dat ze de wensen van CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- Binnenkort start in Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse avond ol middaglessen van elk 2uur. De cursus kost totaal 295,- en men kan zich nog aanmelden. Een voorop leiding is niet nodig en het Examen voor het Rijkserkende Diploma is op 4 januari. De zeer afwisselende en beslist niet saaie cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achter hoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te beginnen. Ook is er een groot tekort aan gediplomeerd horecapersoneel! De lessen worden zeer leven dig gebracht met o.a. dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café. Petit-Restaurant, Disco, Kantine, Bar, etc. beheren. De cursus is zowel mon deling als schriftelijk te volgen. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. VEELZIJDIGE SHOW ESZETH SIXTIES WEEKEINDE IN VLISSINGEN ONDERZOEK VROUWEN ADVIES COMMISSIE tigers nu toch echt zwaar in de meerderheid waren - zongen zijn 'Ben ik te min' in ieder geval luidkeels mee. En misschien is Armand stiekem wel zo com mercieel geworden dat 'ie de mensen nu gewoon met z'n on schuldigste gezicht staat te be lazeren. Het volk wil brood en spelen, tenslotte. Die laatste gedachte drong zich ook een beetje op bij Dragonfly. Dezelfde naam, maar een totaal andere band, die covers van Ji- mi Hendrix tot Diana Ross en The Supremes speelde. Wat niet wegnam dat de kwaliteit uitstekend was. De combinatie van de veertigers John Caljouw en Rudy de Qeljoe en de twinti gers Rafael Sofnner, Guan van Emmerloot en Robert Peijnen- burg bleek verrassend, het en thousiasme eveneens. Knuffelen Papa Long John (Jörgen Peder- sen) is een man om te knuffe len. In een keurig patserig wit pak praatte hij het hele festival aan elkaar. En, terwijl hij nog helemaal niet hersteld was van het auto-ongeluk dat hem twee weken geleden overkwam, presteerde hij toch om - nu ge huld in leren jack - samen met The Small Ones op treden. En hoe. Stijf onder de medicijnen maar een stem als een - zij het ietwat gebarsten - klok. The Troggs vormden een waardige afsluiting van de tweede editie van het Vlissingse Sixties Festi val. Beter dan goed, hoewel de zaal natuurlijk toch het hele op treden op Wild Thing zat te wachten. De Engelse band kwam het publiek in dat ver zoek tegemoet door een paar nummers te spelen die ver dacht veel op die tophit leken, maar ook de andere hits waren overtuigend genoeg om het oude Arsenaalgebouw tot in zijn voegen te laten kraken en het publiek tot diep in de nacht door te laten feesten. De six ties, maar dan wel op z'n eigh ties. Feest, dus. En daar ging het tenslotte om. Bettie Hollestelle het publiek goed begrepen had den. Niks 'de sixties zijn voor bij', maar gewoon 'do you remember...'. Covers dus. Varië rend van Ferry cross the Mercy tot Blue Suede Shoes. Stuk voor stuk geroutineerd - maar enthousiast - gebracht met bij behorende danspasjes en aan gepaste kleding. Meer dan genoeg om de vijftienhonderd bezoekers in het Arsenaal volle dig plat te krijgen. Die bezoe kers - jongeren en veertigers of fifty/fifty basis - gingen overi gens op een hele aardige ma nier 'plat'. Geen agressief gedrag, maar mensen die een stapje achteruit gingen als er ie mand wilde dansen of passeren en die zich verontschuldigden wanneer ze op andermans te nen stonden. Belazeren En dat bleef zo. Ook toen het Arsenaal zaterdag met vijfent wintighonderd bezoekers hele maal volgestouwd was. Protestzanger Armand beet de spits af. Net als Q65 meldde hij het publiek dat hij 1989 leefde en net als Q65 slaagde ook hij er niet in dat overtuigend te aan te tonen. Hoewel hij zijn teksten heeft aangepast, is en blijft de man een fanatieke langharige hippie en het was even triest als vertederend om te zien dat 'ie daar op zijn leeftijd nog steeds niet vanaf is. Drugs bij voorbeeld, schijnen hem nog steeds niet los te kunnen laten, getuige zijn dope-alfabet en zijn verheugde uitroep dat het pau ze was en dat het woord pauze bij hem voor de afkorting 'pijp al bijna uit zijn etui' stond. Ach. De bezoekers - waarbij de veer- "De vrouwen die in de V.A.C. zitten zijn allemaal vrijwilligers. Dat het bijwonen van zowel bouw- als commissie- en bewo nersvergaderingen een tijdro vende bezigheid is, kan iedereen zich voorstellen. Bovendien moeten de leden van de V.A.C. zich ook op de hoogte houden van allerlei bouwmaterialen en technieken, en moeten ze bouwtekeningen kunnen lezen. Daar moeten ze dan cursussen van de landelijke VAK voor vol gen. Er wordt per project steeds een werkgroep samengesteld. De werkgroep 't Fort bestond uit M. v.d. Donk, J. Bekkers, D. Et- man en M. Lievense. Maar de werkgroep is nogal gewisseld, vanwege het vele werk", vult Corry de Lange aan. "De uitslag van deze vragenlijst komt weer bij de landelijke V.A.C. terecht; en als je dan be denkt dat andere werkgroepen, de resultaten van dit onderzoek weer betrekken in hun adviezen, dan is dat toch ontzettend posi tief? Maar dat staat niet voorop hoor, als je een opmerking leest op het vragenformulier: 't Fort bevalt prima!, dan denk ik. dat we er met z'n allen in geslaagd zijn, om van het fort weer een prima woonplek te maken". Het rapport van de VAC ligt ter inza ge op het bureau van de VVV, Als sponsor van het Middelburgs Muziekfeest zaterdag 23 sep tember is de Delta Combinatie Walcheren - de autorijscholen Actief, De Wilde en Rinie Vaane - die dag op de Middelburgse markt aanwezig met een motor simulator. Het gaat daarbij om een echte motor, die gemonteerd is op een speciale constructie. Via een videoscherm kan de aspirant-motorrijder zien hoe hij of zij op weg- en verkeerssitua ties moet reageren. „Je zou het een veredelde gok- machine kunnen noemen", vindt Rinie Vaane. „Veredeld, omdat het in de eerste plaats om een echte motor gaat. Verder moet de bestuurder alle handelingen als schakelen, gas geven en stu ren, doen zoals die in het echt gaan. Als je een bocht ziet op het videoscherm, moet je ook echt. Corry de Lange het gemeentehuis en in de Tech nische en Openbare bibliotheken in Vlissingen. schuin gaan hangen en niet al leen maar sturen. Dit wel binnen zekere grenzen, want anders val je er natuurlijk af. Maar als je niet schuinhangt dan ga je op het scherm ook echt onderuit. In dat opzicht wordt de werkelijkheid redelijk goed nagespeeld. Ik denk dat het een leuke kennismaking is met de motor als vervoermid del". Volgens Vaane wordt er door rij schoolhouders weinig of niet met een dergelijk apparaat gewerkt. „Ze zijn denk ik te duur om enig rendement af te werpen. Wij heb ben hem voor deze gelegenheid ook gehuurd. Het echte motorrij den leer je toch het beste in de praktijk. Maar dat neemt niet weg dat het hele leuke dingen zijn, die je toch een idee geven hoe het is om op een motor te rijden". 't Fort in Vlissingen is alweer twee jaar oud. De laatste nieuwbouw van de totaal vernieuwde wijk, werd in oktober 1987 opgeleverd. Bij die oplevering heeft de Vrouwen Ad vies Commissie te Vlissingen, de directeur van de Woning bouwvereniging toegezegd een onderzoek in te stellen naar het woongerief van de bewoners. De VAC kreeg een extra subsidie van de gemeente Vlissingen om dit onderzoek uit te kunnen voeren. Het onderzoek is nu afgerond en het rap port wordt vandaag (woensdag) officieel aangeboden aan de heer J. Tevel, de directeur van de Vereniging tot verbete ring van de Volkshuisvesting in Vlissingen. De uitslag: Niets dan goeds. Plezierig in PROEFONTWERPEN "De Vrouwen Advies Commis sie is vanaf de tweede bouwver- gadering bij het project betrok ken geweest", vertelt Corry de Lange-Olijslager, de voorzitter van de V.A.C. "Het is natuurlijk jammer dat we er niet meteen vanaf het begin bij betrokken zijn geweest. Als het onderwerp eenmaal vastligt, dan is het moeilijker om bepaal de zaken nog te veranderen. Maar uit het rapport blijkt dat 't Fort een goede en plezierig func tionerende wijk is geworden en dat de bewoners heel positief zijn over het woongerief. Er zijn natuurlijk altijd nog punten die anders of beter hadden gekund, maar dat kan je eigenlijk nooit voorkomen. Het was onze taak om namens de bewoners advies uit te brengen in de bouwverga- deringen en als we nu de uit komst van het onderzoek bekij ken, dan kunnen wij ook tevre den zijn, over ons aandeel in het project. En die ervaring en ken nis kunnen wij, natuurlijk weer gebruiken bij andere nieuwe wo ningbouwprojecten". De V.A.C. heeft gebruik ge maakt van de, door de landelijk V.A.C. ontwikkelde, onder zoeksmethode. Zij verspreidde 224, enquete-formulieren onder de bewoners van 't Fort. Hon derdachttien ingevulde formulie ren kwamen terug, een percen tage van 52%, wat zeker voor zo'n omvangrijke vragenlijst groot te noemen is. drachtgever: de V.V.V. en de aannemer, de architekt en de bewoners als heel plezierig erva ren. "Het is ook een goede ont wikkeling dat we steeds eerder en sneller betrokken worden bij bouwprojecten. De V.A.C. is zo'n 25 jaar geleden ontstaan, toen de bouwwereld nog be heerst werd door alleen maar mannen. Terwijl het toch een bekend gegeven is, dat juist vrouwen het meest gebruik ma ken van een huis. Onze grootste aandacht gaat dan ook uit naar het geven van adviezen voor he le praktische problemen. De na druk ligt ook op de veiligheid. Geen scherpe kastrandjes of ge vaarlijke trappen. Maar ook: hoe moeten de deuren draaien, en moet de telefoonaansluiting nou wel in de woonkamer of juist niet? Antiekbeurs in stadsschouwburg "De meeste bewoners ervaren de woonomgeving en de wijkin- deling als heel plezierig. Over de bereikbaarheid van winkels, scholen, het postkantoor en der gelijke voorzieningen is men ook tevreden. De helft van de bewo ners vindt het miniatuur fortje, een herinnering aan het oude fort, dat daar vroeger stond wel leuk van opzet. Hieruit blijkt ook de goede wil van de woning bouwvereniging V.V.V. om 't Fort als woonwijk zo plezierig mogelijk te houden. Want toen bleek dat sommige bewoners het kleine fortje gebruikten om hun hond uit te laten, heeft de V.V.V. meteen ingegrepen. Nu zijn ze bezig om het fortje te be planten, om zo het honden uit laten tegen te gaan", aldus Cor ry de Lange. Enkele punten uit het rapport: De parkeerruimte vindt men vol doende. Men is ook tevreden over de ïnbraakbeveiliging. De bouw voldoet aan de energiezui nige opzet. De verkeersveilig heid zou wel verbeterd kunnen worden, en een bord met straat naamaanduidingen hadden de bewoners ook wel handig ge vonden. Over de keukenindeling is men ook tevreden. De licht punten zitten net als de radiato ren in het hele huis op de goede plaats. Natuurlijk zijn er ook min punten: In het algemeen vindt men de berging te klein. De hal had voor veel bewoners ook wel wat groter mogen zijn, net als de kastjes in de keuken. Ook kwa men er wat klachten naar voren over de geluidsisolatie, die voor al in de sanitaire ruimten onvol doende wordt gevonden. Over de doucheruimte is men tevre den, alleen voldoet de ventilatie niet in alle gevallen. Veel men sen hadden een verhuisraam wel prettig gevonden, dat raam olijkt er in de meeste gevallen wel te zijn, maar niet door ieder- sen ontdekt. De pasteltinten waarin de huizen geverfd zijn, sn de groenvoorziening komen op de meeste bewoners heel vriendelijk over. Praktisch De V.A.C. heeft vooral de sa menwerking tussen de op- Fysiotherapie is ook Dat was dus ook te zien in de show van afgelopen donderdag bij De Doelen, de buurman van Eszeth aan de Loskade. Voor een bijna volle zaal nog wat in zo merstemming verkerende men sen bracht Eszeth een klassieke collectie zakenkleding. De klasse van de kleding kenmerkte zich doordat er altijd een speels ele ment in gebouwd was. En waar dat ontbrak, had Zuidema dat zelf even gedaan met een kleuri ge sjaal, of net een andere com binatie, accessoires, of simpelweg door een goed ge bruik van haar of make up. Het publiek had deze subtiele vorm geving ook goed in de gaten en was van het begin tot het eind 4X4-instapdag op Sloehaven Circuit Op initiatief van motorsportver eniging (MSV) De Uitlaat in Vlis singen wordt op zaterdag 23 september door een aantal Zeeuwse autodealers van 4X4-terreinwagens een instap- dag gehouden op het terrein van het Vlissingse Sloehaven Circuit. De bedoeling is om het fenomeen terreinwa gen wat meer bekendheid te ge ven in de regio. Het evenement begint om 9.30 uur en duurt tot 18 uur. Vier autodealers doen mee aan het festijn. Auto Poppe Walche ren bv uit Vlissingen komt onder meer met de nieuwste terreinwa gen van VW, de Taro. Verder zijn Louisse Auto bv uit Middelburg en Autobedrijf Cevaal uit Vlissin gen en Middelburg met terrein wagens aanwezig van Isuzu, Toyota en Suzuki. Voor de terrein wagens zijn drie verschillende parcoursen uitgezet waarop aller lei behendigheidsproeven moeten worden afgelegd. Vanaf 12.30 uur bestaat voor eigenaars en dealers van 4X4-terreinwagens de mogelijkheid om deel te ne men aan zo'n behendigheidsrit. Wie er geen heeft kan meerijden. Alle genoemde dealers zijn op het terrein met een stand verte genwoordigd, waar informatie over terreinwagens wordt ver strekt. Maison Bollen van Swienen uit Vlissingen bracht afgelopen maandag wintermode op de planken van het Vestzaktheater. Een plaats waar de collec tie van Henk-Jan Mabelis zich thuisvoelt: Mabelis is ook kostuumontwerper voor het toneel geweest. En dat was ook in de collectie te merken. De mo detrends vormen bij Mabelis alleen maar het frame waarbinnen hij ontwerpt of inkoopt. Dat betekent dus een flinke portie aparte inbreng. Een leuk onderdeel van de show was de kleine col lectie jasjes die Mabelis in opdracht van het grote modeconcern Geiger (Oostenrijk) ontwierp. Door contacten met de importeur kreeg hij 10 meter ge patenteerde stof thuis met de opdracht maar eens iets te ontwerpen. Er kwamen drie fuchsia jasjes uit. Onder welverdiende lof en applaus werden ze in Vlissingen geshowd voordat ze ter selectie naar Oostenrijk gaan. De jasjes waren van een speelse klasse. Zwarte krullen aan de sluiting, gedraaide plooien en een militair geïnspireerd model. Een kroon op de collectie. Ook nieuw bij Maison Bollen van Swienen is de collectie van Frank Govers. Govers maakt gedistin geerde kleding, zakelijk, maar met een groot gevoel voor vrouwelijkheid. De rechte rok is bij Govers bij voorbeeld van zwart fluweel in plaats van donker blauw krijtstreepstof. De broekrokken die dit jaar veelvuldig voorkomen zijn bij Mabelis superwijd en bovendien vaak plissé. De typische herfstkleuren van dit jaar doen het erg mooi met koningsblauw. Fuchsia wordt gedragen bij zwart-wit. De grote trend dit jaar is de versierkunst. Strikjes, drape- riëen, applicaties, tressen, goudstiksels, alles mag. In dat wat barokke beeld past natuurlijk fluweel. Mabelis gebruikt veel velours de panne, het soepe le stretchfluweel. Dat leent zich uitstekend voor de lange, smalle broeken en korte jasjes en gilets. Gerard Joling had het deze zomer trouwens hele maal mis toen hij No more bolero's zong. Ze zijn er volop, wat oosters, aangekleed met sierstiksels en tressen, op smalle broeken of op gaucho's. Daar naast bestaat ook een soort couturier-trend. Cha- neljasjes in allerlei kleuren eri uitvoering, met de typische zakjes en biesjes bijvoorbeeld. Nina Ricci Delfts blauw aardewerk uit de 18e eeuw is eveneens te vinden op de antiekbeurs in Middelburg. In de stadsschouwburg in Mid delburg wordt op vrijdag 22, za terdag 23 en zondag 24 september een antiekbeurs ge houden. Zo'n vijftien antiquairs uit het hele land brengen op deze beurs hun waren aan de man. Op de beurs is antiek in allerlei vormen te bewonderen. In het kleine antiek zijn dat onder meer zilveren serviezen, pepermunt doosjes, kristallen glazen en ka raffen en Europees, Japans en Chinees porcelein. Ook schilderij en van oude en nieuwe meesters zijn op de beurs te koop. Het gro tere werk bestaat uit antieke klokken en vele soorten antieke meubels. De beurs is geopend, op vrijdag van 16 tot 21 uur en op zaterdag en zondag van 11 tot 17 uur. De shows van Modeadviesbu reau Eszeth uit Middelburg zijn altijd een beetje anders dan shows van 'gewone' winkels. Ze kenmerken zich door grote aan dacht voor de persoonlijkheid. Pas als met de schoen past, trekt men hem dus aan. Iets wat ook hoog in het vaandel van eigena resse Cora Zuidema staat, is dat het geheel de som der delen is. In het uiterlijk dient dus alles op el kaar afgestemd te zijn, anders passen de delen niet bij elkaar, en dus ook niet bij de persoon in kwestie. Daarom huist er in het pand van Eszeth ook een kapper, een visagist en een schoon heidsspecialist. aandachtig. En dat is heel wat voor een modeshow. De kleding zelf is niet in een stijl onder te brengen. De enige trend is dat de brandmerken van de grote couturiers gebruikt worden en er veel aandacht bestaat voor afwerking. Zo waren er rode Dior- jasjes, heuplang met asymmetri sche zwarte sluiting, Hermes- blouses met de bekende paardetuigmotieven en Chanel- jasjes met grote pied-de-poules, biesjes, knoopjes en de bekende schakelkettingen. Knoopjes zijn toch erg belangrijk dit seizoen. Lange rijen kleine knoopjes, van koper of goud met parelmoer. Ook hier is de broekrok alom aan wezig. Wijd, soepel, glanzend en ver over de knia Ook gaucho's zijn weer in de westerse mode beland. Die gaan, waarom niet, uitstekend samen met barokke gilets in kleurig fluweel. De blou ses zijn allemaal dun en glanzend dit jaar. Zijde, satijn en viscoses dus. Een apart onderdeel van de show was een kort optreden van mo deatelier Taille uit Middelburg. Veel jonger en anders, maar toch wel aansluitend, en dat kwam misschien wel door het gemeen schappelijke element kwaliteit. houdt zich gewoon bij haar eigen stijl. Tricots in zeer klassieke vormen, ook geschikt voor grote maten. Gelukkig was presentator Ed van Reimers- dal erg diplomatiek waar het de prijskaartjes betrof. De jassen zijn dit jaar een trend op zich. Bont of nepbont speelt in bijna alle jassen een rol, met of zonder print. De schitterende cashmerejassen mo gen gelukkig nog steeds, en wel met schitterende gedrapeerde kragen en veel accent op de knopen. Een frisse, eigen show van Bollen van Swienen, die goede vooruitzichten biedt voor het straatbeeld van deze winter. Zwierig bij Bollen van Swienen. Scarpidoe Bonneterie uit Middel burg hield afgelopen vrijdag als een van de eerste modezaken een modeshow met de nieuwe herfstcollectie. Ramschip De Schorpioen leende zich als sfeer vol onderkomen uitstekend voor de klassiek-sportieve collectie van Scarpidoe. Dit jaar zijn de broekrokken terug in superwijd model, natuurlijk uitgevoerd in soepele, dunne stoffen. Blouses waren ook in dunne viscoses uit gevoerd. Het linnen, wat enkele seizoenen overal in terug was te vinden, is verdwenen uit winter 1990. Soepel, dun en glanzend, luidt het nieuwe devies. De kleuren zijn echt herfstig. Ki wi, mosterd, kerrie gecombineerd met bruinen en af en toe een ac cent in bijvoorbeeld konings blauw. De vele prints zijn in overlopende tinten gekleurd. Marlenebroeken doen het nog steeds goed. Iets „nieuws" is de jodhpur (Engelse rijbroek) die zich na jarenlange verbanning weer laat zien. En wel helemaal in stijl met bijpassende getailleerde rij- jasjes, rode of in Engelse geruite tweed, petten en zelfs dunne truien met Engelse jachttaferelen. Een heel andere stijl was de klas sieke klasse. Witte blouses, vaak een soort smokinghemden, cash mere colberts, zachte uni truien in rustige kleuren. Het ziet er dit jaar wel minder saai uit dan het klinkt. Er zijn namelijk allerlei de tails ingebouwd: strikjes, plooi tjes, knoopjes, strookjes, als het maar versiert. Voor het jongere publiek was er een serie tricots in zachte paar- sen en met allerlei prints die niet iets voorstellen, maar alleen van wege de vorm aanwezig zijn. De glanskleding (broekrokken en blouses) heeft geen non- sensprints, maar veel bloemen en bladeren. Een show is meer dan vroeger niet alleen maar laten zien wat er in huis is. Het is ook tonen welke individuele mogelijkheden er zijn. De modellen van speaker Wil van Son kwamen twee aan twee op, met elk eenzelfde soort kleding, maar net iets anders gecombi neerd en dat sprak aan. Ook steeds andere combinaties met sieraden van Monet (van Parfu merie Laban) en tassen van Bijou kwamen geraffineerd over. Kap per Roland en de visagist van Parfumerie Laban hadden boven dien al hun kunde losgelaten op de modellen. De kleding van Scarpidoe werd op ramschip De Schorpioen geshowd. Om in ontspannen sfeer wat meer aan de weet te kunnen ko men over het hoe en waarom van fysiotherapie heeft het Koninklijk Nederlands Genootschap Fysio therapie zaterdag 23 september tot open dag fysiotherapie ge bombardeerd. Op deze dag zijn bezoekers in praktijken voor fy siotherapie, voor zover deze aan de open dag meedoen, welkom. In Vlissingen is de praktijk van R. Harmsen aan de Vredehoflaan 4 van 10 tot 16 uur geopend. Stu denten van de Academie voor Fysiotherapie West-Brabant ge ven dan aan de hand van een vi deoreportage en demonstraties van apparatuur een toelichting op het werk van de fysiothera peut. Praktijkhouder Harmsen is eventueel bereid deskundig ad vies te verstrekken.

de Faam | 1989 | | pagina 15