1 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 september 1989 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Cursus Gevonden i Gezondheid Sterrenkunde - Het Zeeuws Planetarium in Vlissingen (Strandhotel) verzorgt vanaf be gin oktober een basiscursus ster renkunde voor mensen van acht tot tachtig jaar. In de cursus wordt het zonne- en sterrenstel sel behandeld. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan sterren- kijkers. Deelnemers kunnen zich dagelijks tót 19 uur via 01184-12297 en na 19 uur via 01182-3329. Woningbouw - Wie van plan is een eigen woning te (laten) bou wen, kan terecht op de cursus 'Bouwvoorbereiding eigen wo ning' van de Stichting Bouwwin- kel Zeeland. In de cursus komen onderwerpen aan de orde als lo- katie, budget, wijze van financie ring, bouwvoorschriften, ontwerpen, bouwmethoden, rechtsverhoudingen en opleve- ring. De cursus bestaat uit vier bijeenkomsten in de Bouwwin- kei, Seisdam 8 in Middelburg. Opgave via 01180-27962. Vleesverwerking - Het Bedrijfs- schap Slagersbedrijf verzorgt in De Wellinge aan de Middelburgse Kruisweg in oktober een cursus 'Vleesbereiding'. De cursus bestaat uit een theoretisch en een praktisch gedeelte. In het theoretische gedeelte komen on der meer algemene vlees- en vleeswarenkennis, worstsoorten en gehaktprodukten. De nadruk ligt echter op de praktijk, waarbij onder meer het maken van salade-schotels, bereiding van kalfs-, lams-, runder- en varkens vlees, vleesvoorgerechten, koude en warme sauzen en het bakken van biefstuk aan de orde komen. De gerechten worden na afloop van de les opgegeten. De eerste les is op dinsdag 24 oktober, de aanvang is om 19.30 uur. Inlich tingen zijn verkrijgbaar bij A.S. van der Marei van het Bedrijfs- schap Slagersbedrijf, 070-906802. Basiseducatie - Voor mensen met problemen op het gebied van lezen, schrijven en rekenen verzorgt de stichting Basiseduca- tie lessen in het pand aan de La- tijnse Schoolstraat 10-12 in Middelburg. De lessen worden 's middags of 's avonds gegeven. Kinderopvang is mogelijk. Opga- ve bij de stichting, 01180-16278. Literatuurbeschouwing - On der het motto 'Lezen naast de letter' heeft Kunstzinnige Vor ming Vlissingen een cursus litera tuurbeschouwing opgezet. Onderwerpen zijn de schrijvers, de achtergronden, de stromingen en de verbanden binnen de litera tuur. De cursus vindt plaats op maandag van 20 tot 22 uur in de Openbare Bibliotheek in Vlissin gen en staat onder leding van Willem Nijssen. Aanmelding bij de Culturele Raad, 01184-14928/16672. Toneelspelen - In de KVV- dependance aan de Vlissingse Verlengde Bonedijkestraat wordt dinsdag 26 september van 16 tot 17 uur een kennismakingsles to- heelspelen voor kinderen van 1 acht tot twaalf jaar gegeven. De cursus bestaat uit twaalf lessen. 1 Aan het eind wordt er een to- neelstuk opgevoerd. Opgave bij ■docent Sjaak Vane, 01184-67542. Papiamento - De Stichting voor Surinamers, Antillianen en Aru- 'banen in Middelburg begint eind september met een cursus Papia mento. Het is geen ingewikkelde cursus, want Papiamento was tot voor kort vooral een spreektaal, zonder moelijke regels. Een voor opleiding is dus niet nodig. De cursus bestaat uit vijftien weke lijkse bijeenkomsten en kost f 75,, Inschrijving bij Harry Been, 01180-38070. Deeltijdstudie en studiefinanciering Omdat ik ben vastgelopen in het dagonderwijs wil ik graag verder studeren aan een avond school (deeltijdstudie). Ik vraag me af of ik nog wel in aanmer king kom voor studiefinancie ring, ik ben 19 jaar. Alleen studerenden die voor 1 augustus 1988 21 jaar of ouder zijn kunnen in aanmerking ko- pien voor een tegemoetkoming irfde studiekosten voor een deel tijdstudie. Daarvoor ben jij dus hóg te jong. Je kunt proberen of het Gewestelijk Arbeidsbureau je- studiekosten wil vergoeden, maar 'als dat niet lukt zul je het allemaal zelf moeten betalen, ■Joch een dagopleiding kiezen of nog twee jaar met de studie moeten wachten. Het is heel sneu, maar gezien je leeftijd val jé precies buiten alle regelingen. Blauw tangetje - Bij de Middel burgse gemeentepolitie werden in de periode van 13 tot en met 31 augustus de volgende voor werpen als gevonden aangege ven: kinderschoentje, twee dameshorloges, herenbril, pakje Camel met aansteker, bruin leren tasje, geruite herenpet met blau we trui, diverse portemonnees, sjaaltje, damespantalon, heren schoenen, knuffelbeestje, stoel- kussen, look-overbril, zwembroek, vijftandsriek, Bijen korftas met zwemkleding, zwarte rugzak met sporfkleding, zonne bril, twee flesjes nagellak en blauw tangetje, giromaatpas, groene boodschappentas, reken machine, lila sportbroek, indenti- teitskaart, herenhorloge, twee leren rugzakken met sportkledng, penne-etui, twee keukenmessen, zilveren hangertje met ketting, di verse sleutels, bruin etui met in houd, bankbiljet. In dezelfde periode werden een bouvier, een Duitse herder, een hazewind hond, een Mechelse herder, een jong katje (zwart met bruine vlek ken), twee pauwen en een valk- parkiet aangegeven. Wiskundeboek - Bij de Vlissing se gemeentepolitie zijn in de pe riode van 6 tot 13 september de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: damesbril in etui, paraplu, vier autovelgen, wiskun deboek, damesportemonnee met sleutels, armband met inscriptie, sterrebeeldhangertje, diverse sleutels en een geruite fietstas. Bij het dierenasiel in Vlissingen werden een bastaard bouvier, een bastaard labrador/ herder, twee zwart/witte katers, een zwarte poes en een collie aan gegeven. Kledinginzameling - De rooms katholieke parochie in Middelburg houdt van maandag 25 tot en met donderdag 28 september een kledinginzameling voor de Stichting Mensen in Nood in Bre da. De opbrengst van de kleding is bestemd voor ontwikke lingsprojecten voor de allerarm sten in de Derde Wereld. Kleding, gordijnen, lakens en dekens kun nen maandag en dinsdag tussen 19 en 20 uur worden ingeleverd bij De Hoeksteen aan de Middel burgse Roozenburglaan en woensdag en donderdag tussen 19 en 20 uur in de Petrus en Pau- luskerk aan de Middelburgse Lombardstraat. Collecte Mierstichting - In de week van 25 september tot en met 1 oktober wordt voor de twintigste keer de nationale col lecte van de Nierstichting gehou den. Met de collecteopbrengst financiert de Nierstichting weten schappelijk onderzoek, de verbe tering van de dialysemogelijkheden, de bevor dering van de niertransplataties en de sociaal maatschappelijke hulp aan de nierpatiënt. In Neder land zijn momenteel drieduizend mensen die alleen door dialyse behandeling in leven kunnen blij ven. Ruim dertienhonderd patiën ten wachten op een niertransplantatie, leder jaar ko men er in Nederland zeshonderd chronische nierpatiënten bij. Een bijdrage kan ten name van de Nierstichting in Bussum worden overgemaakt op giro 388.000 of bankrekening 70.70.70.880. Novib-kalender - De Verenigde Naties hebben 1990 uitgeroepen tot het jaar van het alfabetisme. De Novib/Gast aan Tafel kalender 1990 is daarom opgedragen aan de onderwijzers en onderwijze ressen in de Derde Wereld. De kalender is samengesteld uit fo to's van gerenommeerde fotogra fen uit de hele wereld. De foto's geven een beeld van het wonen en werken, de tradities en de cul tuur in Derde Wereldlanden. Op de achterkant staan twaalf por tretten van mensen die een be langrijke rol hebben gespeeld in de geschiedenis van hun (ont wikkelingsland. Daarnaast heb ben drie kunstenaars een eigen impressie van een kalenderfoto vastgelegd in olieverf. Deze kunstkaarten (f 9,85) en de ka lender (f 33,50) kunnen besteld worden bij de Novib: 070-421766. Hart- en vaatziekten - Onder het motto 'Zorg voor uw hart in en-na 1989' besteedt het Kruis werk dit najaar met drie thema avonden extra aandacht aan hart- en vaatziekten. Een arts, een gezondheidsvoorlichtster en een diëtiste geven informatie over de rol van het hart en de bloedvaten en de stoornissen die daarbij op kunnen treden, de in vloed van emoties en gedrag op het hart en over gezond, smake lijk voedsel. De avonden, die ook afzonderlijk kunnen worden be zocht, vinden plaats op 2, 9 en 16 oktober in Bachten Komme aan de Vlissingse Badhuisstraat en op 23 en 30 oktober en 6 no vember in de Hoeksteen aan de Middelburgse Roozenburglaan. De aanvang is om 19.30 uur. Hyperventilatie - Pillen en drankjes zijn geen oplossing voor mensen met hyperventilatie. De patiënt zelf moet zelf het pro bleem oplossen. Het Kruiswerk heeft daarom een cursus opgezet waarbij in acht bijeenkomsten naar de oorzaak van hyperventi latie wordt gezocht en leren de cursisten met het probleem om te^aan. De cursus begint'27 ok tober in het wijkgebouw aan de Middelburgse Nieuwstraat. Aan melding tijdens kantooruren bij de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis, 01100-15892. Klank en kleur - Een alternatief dagje, zondag 24 september in het Middelburgse pand Dam 14. Daar staat tussen 10. en 12 en van 14 tot 17 uur klank en kleur uit de Himalaya centraal. Schilder Nicholas Roerich liet zich inspire ren door de licht, kleur, zuiverheid en de schoonheid van de Hima laya. Van zijn werk wordt een dia serie getoond. Aansluitend is er een concert-meditatie op de klanken van Tibetaanse schalen, gong en bekken. Na de pauze verzorgt Deborah Chömpff van de Amsterdamse klankwerk groep een workshop 'Harmonie door klank'. Chömpff gaat er van uit dat de klanken en vibraties van de Tibetaanse schalen zuive rend op de mensen werken, de meditatie verdiepen, de cellen openen en de vertoringen in au ra's en chakra's harmoniseren. De kosten van de klank- en kleur- dag bedragen f 55,-. Inlichtingen en opgave bij Bernhard Volkers en Eugenie Schram, 01180-14591. 'Sport Carapatiënten - Carapa- tiënten die willen sporten, kun nen terecht op het sportuurtje van het Astma Fonds en de Ast ma Patiënten Vereniging. Deze uurtjes worden op maandag van 15.30 tot 16.30 uur in Sporthal Baskensburg en op donderdag van 18.30 tot 19.30 uur in de sporthal van Vijvervreugd. Jongerengroep - SKW De Hay- man heeft een jongerengroep voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar. De twaalf plus groep houdt elke eerste en derde vrij dag van de maand activiteiten avonden. De eerste groepsavond is een disco op vrijdag 22 sep tember tussen 19.30 en 21.30 uur in Het Zuiderbaken aan de Middelburgse M. de la Pal- mastraat. Scheldebuurt bingo - In het buurthuis Scheldebuurt aan de Vlissingse Verkuil Quakke- laarstraat wordt vrijdag 22 sep tember de maandelijkse bingo-avond gehouden. De zaal is open om 19.30, de bingo be- gint om 20 uur. Aldegonde - Vrouwen kunnen elke maandag tussen 9.30 en 11.30 uur kleding maken in buurt huis Aldegonde, Westerzicht 386 Vlissingen. Het gaat hier niet om een cursus, maar om de gezellig heid, waarbij iedereen van elkaar leert. Een naaimachine is aanwe zig, de kosten zijn - inclusief kof- fie - twee gulden per keer, Buurt/wijk Opbouwcommissie Oost- Souburg - De Opbouwcommis sie Oost-Souburg vergadert maandag 25 september om 20 uur in dienstencentrum Bachten Poorte in Oost-Souburg. Op de agenda staat onder meer het ac- tiviteitenplan 1990. Maatscha Mnaerpostzegeis - Woensdag 27 september worden de Neder landse voordeuren weer bestookt door kinderen met kinderpostze gels en wenskaarten. De zegels hebben dit jaar 'De rechten van het kind' als thema. Het zegel mapje bestaat uit een postzegel van f 0,75, twee 'van f 0,65 en een van f 0,55. De toeslagen op deze zegels, respectievelijk f 0,35, f 0,35 en f 0,25, zijn bestemd voor organisaties en in stellingen die zich inzetten voor hulpverlening aan kansarme kin deren. De kinderen komen woensdag 8 november hun bestelling afleveren. öri i - fit' Ss De nieuwe Novib/Gast aan Tafelkalender is uit. Woensdag 27 september worden er weer kinderpostze gels ver koe h£. Kies-krant - De kabinetsforma tie is nog in volle gang, maar de Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland richt zich nu al op de ge meenteraadsverkiezingen van volgend jaar. De eerste stap is de uitgave van de Kies-krant, waarin suggesties worden gegeven voor een actief gemeentelijk emanci patiebeleid. Inlichtingen over de krant zijn verkrijgbaar bij de emancipatiewerkster van de re gio Walcheren, Ellie Walrave, tele foon 01180-33904. Ouderen PCOB - De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderenbond heeft woensdag 27 september de maandelijke le denvergadering in de Concert- en Gehoorzaal aan de Middelburgse Singelstraat. De aanvang is om 14 uur. Na het huishoudelijk ge deelte vertoont H. Mandemaker zijn dia's van de Canadeese na tuur. De bijeenkomst is ook toe gankelijk voor niet-leden. Ontmoetingsmiddag - Op de ontmoetingsmiddag die de Stich ting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren en de MBVO woens dag 27 september houden, staat het thema bewegen centraal. De middag vindt plaats in De Halve Maen in Oostkapelle. Tussen 13.30 en 16.45 uur kunnen de bezoekers meedoen aan de spe- lentienkamp, het Walchers bie den, sjoelen, koersballen en volksdansen. Meer informatie via 01187-1514. Dorpsplan Vrouwenpolder - De Commissie Welzijn Ouderen in Vrouwenpolder houdt donder dag 28 september een informa tiemiddag over het dorpsplan Vrouwenpolder. Wethouder Bax vertelt over de toekomstplannen voor Vrouwenpolder en beant woordt vragen van de bezoekers. De middag wordt gehouden in het verenigingsgebouw in Vrou wenpolder en duurt van 14 tot 16 uur. De toegang is gratis. Informatiemiddag - In De Zandput in Serooskerke houdt de Commissie Welzijn Ouderen van Serooskerke dinsdag 26 septem ber van 14 tot 16 uur een infor matiemiddag voor ouderen. Een medewerker van het Ziekenfonds Midden Zeeland geeft een toe lichting op de ziekenfondsverze kering. Daarnaast vertelt iemand van de regionale indicatiecom missie alles over opname in verpleeg- of verzorgingstehuis en de rol van de indicatiecommissie. Palestijnse staat - Een Pa lestijnse staat naast Israël? Op verzoek van de Zeeuwse Stich ting Steun aan Israël verdiepen donderdag 21 september in de Middelburgse Stadsschouwburg twee inleiders zich in deze vraag. De inleiders zijn C. van der Maas, hoofdredacteur van de PZC, be kend van de voorpaginacommen taren en dr. A. Jobsen, gereformeerd predikant in Zierik- zee, docent in het Oude Testa ment en de Rabbijnse theologie. De conclusies van beide sprekers liggen ver uit elkaar, na de pauze is er daarom gelegenheid tot vra gen stellen en discussie. De aan vang is om 20 uur, de toegang is gratis. Schermen - Het nieuwe seizoen van de Schermclub Vlissingen begint op dinsdag 26 september. De club schermt elke dinsdag van 20 tot 22 uur in de gymzaal van de Bouwen Ewoutschool, in gang Verkuyl Quakkelaarstraat. Wie meer wil weten kan bellen naar 01180-29095. Coopertest - Atletica Vlissingen houdt donderdag 21 sëptember een coopertest op de kunststof- baan in Vlissingen. De deelne mers lopen in twaalf minuten een zo groot mogelijke afstand. In schrijving vanaf 18 uur in het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein. De start is om 18.30 uur. Elke deelnemer ontvangt een diploma. Moslims in Nederland - In de Middelburgse Getuigeniskerk vindt woensdag 27 september de eerste van zes tweewekelijkse kringavonden over 'Ontmoeting met moslims in Nederland' plaats. Drs. J. Slomp, predikant in algemene dienst van de gerefor meerde kerken in Nederland bespreekt op deze avonden on derwerpen als de ontmoeting tussen de twee missionaire gods diensten islam en christendom, islamitisch fundamentalisme, zending of dialoog en de positie van de vrouw in de islam. De bij eenkomsten duren van 19.45 tot 22 uur. Opgave via de telefoon nummers 01180-27374 (rond 18.30 uur) en 01180-12047. Mannenkoor - Op zondag 24 september verleent het mannen koor van de Maatschappelijke In richting uit Amsterdam zijn medewerking aan een bijeen komst van het korps Vlissingen van het Leger des Heils. De sa menkomst begint om 17 uur in de korpszaal aan de Vlissingse Dr. Stavermanstraat en is voor ie dereen toegankelijk. Kapasi - Kapasi, de vrienden kring voor alleenstaanden tot vijf enveertig jaar, heeft een nieuw onderkomen gevonden in wijkge bouw De Spinne in Goes. Daar wordt zaterdag 23 september vanaf 21.30 uur de eerstvolgende dansavond gehouden. Inlichtin gen via 01109-259 of 01102-42709. Koffieshop - Jongeren én oude re jongeren (zestien tot dertig jaar) kunnen elkaar vanaf zondag 24 september elke zondag van 16 tot 19 uur in koffieshop de Kelder in het Open Hof aan de Vlissingse Alexander Gogelweg ontmoeten. De koffieshop opent zaterdag 23 september tussen 16 en 19 uur officieel haar deuren. Heemkundige kring - A. Franc- ke uit Serooskerke weet als lid van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek een hele boel over dialecten. Woensdag 27 september bespreekt hij voor de Heemkundige Kring Walche ren de karakteristieke verschillen tussen de dialecten op Walche ren en de Walcherse dialecten ten opzichte van het ABN. De bij eenkomst van de Heemkundige Kring - waarbij ook niet-leden welkom zijn - vindt vindt plaats in Hotel Walcheren te Koudekerke en begint om 20 uur. V-2 - Onder de titel 'Van Congre- ve tot V-2' geeft de Vlissinger C. van de Burght voor de stichting Vesting Vlissingen zondag 24 september een lezing in het Ste delijk Museum in Vlissingen. In 1795 bepaalde Napoleon dat Vlissingen een Franse vesting zou worden. Dit om de militair belangrijke havens in Antwerpen te kunnen beschermen en om vanuit Vlissingen een eventuele aanval op Engeland te kunnen uitvoeren. Om dit te voorkomen vielen de Engelsen in 1809 Vlis singen aan. Daarbij werd voor het eerst gebruik gemaakt van raket ten: de Congreve, de basis voor het hedendaagse oorlogswapen. Van de Burght geeft in zijn lezing een overzicht van de ontwikkelin gen na 1809 tot en met de Duit se V-2. Tijdens de lezing is een originele Congreve te zien. De aanvang is om 14.30 uur, de toe- gang is gratis. Kleding - De Unie van Vrijwilli gers (UW) houdt dit najaar twee kledingbeurzen. De eerste - met kinder- en herenwinterkleding - is op woensdag 27 september van 13.30 tot 15.30 uur in het UVV- pand aan de Middelburgse Herengracht 52. Kleding kan de zelfde dag tussen 13.30 en 15.30 uur worden ingeleverd. Dames- winterkleding wordt op dinsdag 3 oktober tussen 9.30 en 13.30 uur verkocht. Kleding voor deze verkoop kan maandag 2 oktober van 14 tot 17 uur worden ingele verd. Een kwart van de op brengst is voor de UW, de rest voor de verkoper. Speelgoedruilbeurs - In café restaurant Marktzicht aan de -Markt van Prinsenbeek wordt za terdag 23 september een interna tionale speelgoedruilbeurs gehouden. Te ruil zijn treinen, mi niatuurautootjes en blikken speelgoed. De beurs is geopend van 10 tot 15 uur. Wie een tafel wil reserveren kan bellen naar 01134-1642. Kleding/speelgoed - Peu terspeelzaal 't Hummeltje in Grijpskerke houdt zaterdag 23 september een kleding- en speel goedbeurs in het dorpshuis aan de Kerkring. Naast kleding en speelgoed zijn er ook zaken als wandelwagens, stoeltjes en drie wielers te koop. Spullen kunnen donderdag 21 september van 19 tot 21 uur in het Dorpshuis wor den ingeleverd. De helft van de opbrengst is voor de speelzaal (bij duurdere spullen in overleg). Kinderkleding - In peuterspeel zaal De Vrolijke Keet in Seroos kerke (W) wordt vrijdag 29 september een kinderkleding- beurs gehouden. Tussen 15.15 en 16.30 zijn er in de speelzaal aan de Koepelstraat winterkleding voor kinderen van 1 tot en met 14 jaar, speelgoed en boeken te koop. Artikelen kunnen van dins dag 26 tot en met donderdag 28 september van 10.45 tot 11.30 uur bij de speelzaal worden inge leverd. Vijftig procènt van de op brengst is voor De Vrolijke Keet. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur. liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, knd. 19 uur: ds. M. de Boer. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 09.30 en 1 5 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 09.30 en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: dhr. Kleij, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: ds. St. Spanjer, gez. dienst in Geref. Kerk GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: dhr. J. v. Leerdam, 14.30 uur: ds. P. Paulus. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 09.00 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 en 19 uur: kand. W. Dekker, gez. dienst in Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10.00 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: kand. W. Dekker. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: ds. Lukasse. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30. uur: ds. G. Kalksma, 17 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. de Boer. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: drs. J.H. Meijer, knd. 4-7 jaar, 19 uur: drs J.H. Meijer. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: dhr. Kleij. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. M. de Meij. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude M^rkt, 10.00 uur: ds. Ruyg- rok, 19 uur: ds. J.D. de Boer, afsluitende dienst. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 09.30 uur: ds. Mak- kinga, do. 21 sept. 19 uur: orgelspel. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 09.30 uur: ds. Glashouwér, 17 uur: ds. de Boer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 09.30 uur: ds. Wijnands, 17 uur, Vesperdienst. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 09.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: ds. J. ter Mate, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 09.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kapt. C.D. Bijl, 17 uur; mannenkoor o.l.v. A. de Heus. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Bu- teyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10.00 uur: ds. L.J.G. IJkel. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11.00 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente, zo. 10.30 uur: ds. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Bezemer, 19 uur: ds. Westerveen, jongerendienst.- Informatie- r, t.h.v. fam. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. avonden worden gehouden op do. 20 u Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: dienst in Aardenburg, buitendag, br. Tj. Postma. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. P.J. Rebel, 17.00 uur: ds. W.A. v/d Berg. Hofpleinkerk, Hofplein, 09.30 uur: ds. P. Paulus, 14.30 uur: ds. P.J. Rebel. Wijkgem. Geref. Bond (Oostkerk), 11 en 17.00 uur: ds. C. Trouwborst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 09.30 uur: ds. W.A. v/d Berg, 17.00 uur: ds. P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 09.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10.00 uur: ds. A. Fox. Koorkerk, Koorkerkhof, 10.00 uur: ds. J.F. Goud. Oostkerk, Oostkerkhof, 09.30 uur: ds. D. v. Boven. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10.00 uur: ds. O. Elseman, m.m.v. Zanggroep "Van Win kelhof". Thomaskapel, Vrijlandstraat, 09.30 uur: dhr. A. Jor- ritsma. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: geen dienst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. J. ter Mate. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: o.l.v, kapt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10.00 uur: ds. Geers. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur en 17 uur: ds. J. Schelhaas. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. J.F. Goud. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo, 9.30 uur: J. Spronk. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6) Zo. 10 uur, di. 20 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. v. Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10.00 uur: ds. H.E. Wijnja, knd. jongste en oudste groep, 19 uur: ds. H.E. Wijnja. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10.00 uur: ds. den Hollander. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Rooms-Katholieke Kerk. Bosweg. Zo. 10.00 uur. do. 21 t/m wo 27 september 1989 HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: S.A. v/d Haak, Rovaansekaai 47, tel. 12637. Zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur. (zonder af spraak) VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A.J. Mijn- lieff, N. Beetslaan 1 5, tel. 1 2525. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN; MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Zondag? J. F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, O-Souburg, telj 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur? Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK-; zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J? Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUi TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE-' KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: Dr.; B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel: 01188-1271. OOST EN MIDDEN-WALCHEREN zaterdag en zon-; dag: B.Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: M; Smallegange, Gerbrandystraat 176, Vlissingen, tel.. 01184-65326. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 1 7.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: J.M.H. v/d Sande, Bad- huisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel.' 71140. MIDDELBURGvan vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur;-' J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het heiej weekend: Mw. Th. J. Driehuis van Haselen, Vlissin-i gen. tel. 01184-66548. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Groteï huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen^ van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg* 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandelingc kleine huisdieren op afspraak. RITTHEM Hervormde Gemeente. Oostende. Zo. 9 uur: ds. H. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10.00 uur: ds. L. Th. Witkamp, 19 uur: ds. J. Brouwer. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijké bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 en 19 uur: ds. H.W.J. Faassen. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. '10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren dhr. R. Heemskerk, knd. Oranjeplein, 19.00 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: dhr. J. v. Leerdam. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. L.J.L. IJkel. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoon VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene, 14.30 uur: ds. P. Paulus. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9 uur: ds. Hiensch. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zó. buiten dag in Aardenburg. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND):! bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 011 84-14444. Kraamzorg 24 uur bereik baar onder nummer 01100-16703. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41 Middelburg, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. VBOK: (Ver. ter bescherming van het ongeboren kind), tel. 01180-28800. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). PATIËNTENPLATFORM ZEELAND: Leliestraat 10, Goes. tel. afspraak van 9 tot 12 uur, tel. 01100-30911.

de Faam | 1989 | | pagina 11