1 DE FAAM DE VLISSINGER Woensdag 13 september 1989 I f ï^jiTY 1 TJ f A Yd M f| J» Wat te melden? Postbus 5017,, 4330 KA Middelburg Gezondheid Ouderen Beurs Slaapcursus - Slaap, slapeloos heid, de werking van slaapmidde len, stoppen met slaapmiddelen, niet meer piekeren in bed, ont spannen, het komt allemaal aan de orde bij de slaapcursussen van het Kruiswerk. De cursussen beginnen donderdag 28 septem ber en donderdag 5 oktober in de wijkgebouwen aan de Rosen- burglaan in Vlissingen en aan de Mortierenstraat in Middelburg. De bijeenkomsten duren van 19.30 tot 21 uur. Informatie bij de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis, 01100-15892. Whiplash - De Nederlandse Stichting Whiplash Patiënten houdt donderdag 21 september een landelijke bijeenkomst in de congreszaal Ouwehand in Rhe- nen. Aan de orde komen de me dische en de juridische problemen van whiplash patiën ten. Lezingen worden verzorgd door een psychiater, een kno- arts, een sociaal geneeskundige, een neuroloog, een orhopedisch chirurg, een neuro-psycholoog, een chiropractor en een jurist. In lichtingen bij het verenigingscon- tactadres Zeeland, 01134-2134. Kruiswerk Rosenburg - De Kruisvereniging Vlissingen/Sou- burg viert de opening van het nieuwe wijkgebouw in het Vlis- singse Rosenburg woensdag 20 september met een open dag en een gezondheidsmarkt. Tussen 10 en 17 uur staan er in het wijk gebouw aan de Rosenburglaan 1 voorlichtingsstands over gezonde voeding, diabetes, veiligheid in en om het huis, gezondheidsvoor lichting en opvoeding, uitleenma terialen en verpleegartikelen, aanvullende thuiszorg en het cur susaanbod. Daarnaast is er van 10 tot 11.30 en van 14 tot 15 uur ,een poppen-consultatiebureau, en is er een volksdansdemonstra- tie van de ouderengroep Walk Inn, een doorlopende videopre sentatie en een dia-serie over het kruiswerk. Trancendente meditatie - Tran cendente meditatie heeft niets met sektes of goeroe's te maken, maar een eenvoudige, weten schappelijk onderzochte ont spanningstechniek, die bovendien de creativiteit en de arbeidsvoldoening verhoogd, al dus de TM-leraren van het cen trum voor Trancendente Meditatie in 's Heer Abtskerke. Omdat veel mensen dat nog niet weten, houdt het centrum dins dag 19 september een informa tieavond over TM-cursussen in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. De avond begint om 20 uur in zaal 2. Ziekenhuisvoorziening Wal cheren - De patiëntenvereniging Samen Beter houdt dinsdag 19 september een thema-avond over de huidige en toekomstige zie kenhuisvoorziening op Walche ren. Inleidingen worden verzorgd door R. Jacobs, hoofd klinische zorg van het Streekziekenhuis Walcheren, bouwcoordinator J. Pekelder en door een afgevaar digde van het ZWN Walcheren. Na de pauze is er gelegenheid tot vragen stellen. De avond wordt gehouden in de Concert- en Ge hoorzaal aan de Middelburgse Singelstraat. De aanvang is om 19.30 uur, de toegang is gratis. Borstvoeding - De afdeling Wal cheren van de borstvoedingsor ganisatie La Leche League Nederland begint woensdag 20 september weer met de maande lijkse moedergroepbijeen- komsten. Aanstaande moeders en moeders met kinderen kunnen vanaf 10 uur terecht op het adres Julianastraat 26 in Oost- Souburg. Meer informatie via 01184-68419 of 01180-16812. Symposium Zonneveld - Ter ere van het tachtigjarige bestaan houdt kinderrevalidatiecentrum Zonneveld uit Oostkapelle vrijdag 13 oktober het symposium 'Sa menwerking, over hersenen, taal en gedrag'. Bij dit symposium wordt aandacht besteed aan re cente wetenschappelijke inzich ten die ook voor de kinderrevalidatie van nu en in de toekomst van belang zijn. Spre kers zijn dr. Charles Njiokiktjien, kinderneuroloog in Amsterdam, prof. drs. Bernard Vervoort, emiri- tus hoogleraar algemende taal wetenschap en prof. dr. Paul van Geert, hoogleraar ontwikke lingspsychologie in Groningen. Onderwerpen van de lezingen zijn de neurobiologische achter gronden van de spraak/taalver werving en haar stoornissen, primaire taalverwerving en de groei van begripsvorming. Het symposium vindt plaats tussen 10 en 17 uur in de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg. Medewer king wordt verleend door het salonorkest Entre'Actes. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar bij I. de Vries-Bellaart en T. Schaapman, 01188-1910. Sport - In Oost-Souburg start woensdag 20 september in de gymzaal C: van Perestraat een spel- en conditietrainingsgroep voor vijfenvijftig-plussers. De trai ningen vinden elke woensdag van 15 tot 16.30 uur plaats. Initi- tatiefnemer is de christelijke gymnastiekvereniging DIOS. De eerste trainingen zijn vrijblijvend toegankelijk. De leiding iis in han den van Bart van der Warf. Inlich tingen en aanmelding via 01184-61944. Kijken en doen - Het Middel burgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming en de Stichting Welzijn voor Ouderen hebben die oriënta tiecursus Kijken en Doen opge zet. Woensdag 20 september is er om 10 uur een introductiebij eenkomst in het gebouw van de MIKV, Kuiperspoort 18 in Middel burg. De cursus begint op 6 ok tober en bestaat uit acht wekelijkse bijeenkomsten. Aan de orde komen tekenen en schil deren, keramiek, weven, kunst beschouwing, taalexpressie en fotografie of grafiek. Aanmelding op de introductiemorgen of dage lijks tussen 9 en 15 uur via 01180-34/11. Woltershuis-bingo - SKW Het Woltershuis houdt twee of drie keer per maand een bingo in Het Anker aan de Vlissingse Bonedij- kestraat. Meestal gaat de op brengst van deze bingo-avonden naar het club- en buurthuiswerk van Het Woltershuis. De op brengst van de superbingo die aan het einde van seizoen werd gehouden, gaat dit jaar echter naar een ander goed doel: de Vereniging van ouders van geestelijk gehandicapten. Het geld, f 1300,20, werd afgelopen vrijdag aan de ver«:niging over handigd. Paraplu - Volwassenen die hun vrije tijd op creatieve wijze door willen brengen, kunnen terecht bij het Vlissingse buurthuis De Paraplu. Het buurthuis begint donderdag 14 september met een cursus patchwork en donder dag 5 oktober met een tekencur sus. De deelnemers van de cursus patchwork werken elke donderdag van 9.30 tot 11.30 uur aan een lappendeken, een quilt. Bij de tekencursus wordt weke lijks van 13.45 tot 15.15 uur ge werkt met houtskool, potlood en waterverf. Opgave via 01184-65453/61252. De Hayman - Het Middelburgse SKW De Haymani begint in de week van 18 tot en met 22 sep tember weer met. kinderactivitei ten als knutselen, volksdansen en koken. Nieuw in de Ma- gistraatwijk is de woensdagmiddag-clubinstuif met film, sport, spel, handenar beid, hapjes maken en kinder theater. De instuif is voor kinderen van vier tot negen jaar. De activiteiten van SKW De Hay man vinden plaats in Ontmoe tingscentrum Dauwendaele en Wijkgebouw Het Zuiderbaken. Het programma in het ontmoe tingscentrum ziet er als volgt uit: maandag van 19 tot 20.30 uur kookclub voor kinderen van ne gen tot twaalf jaar, dinsdag van 16 tot 17 uur volksdansen voor kinderen van zes tot negen jaar, woensdag van 14 tot 15.15 uur instuif voor kindleren van vier tot acht jaar en donderdag van 16 tot 17 volksdansen voor kinderen van negen tot twaalf jaar en van 19 tot 20.30 uur club voor kinde ren van negen tot twaalf jaar. In het Zuiderbaken is het op maan dag van 16 tot 17 uur volksdan sen voor zes- tot negenjarigen, op woensdag van 14 tot 15.15 uur clubinstuf voor vier- tot ne genjarigen en van 19 tot 20.30 uur club voor negen tot twaalfja rigen. De kookclub voor kinderen van negen tot twaalf tenslotte, is op donderdag van 19 tot 20.30 uur. Voor de volksdansgroepen zoekt De Hayman nog vrijwillige begleiders van zestien jaar en ouder. Volksdanskennis is niet noodzakelijk. Inlichtingen zijn ver krijgbaar via 01180-29004. Woltershuis - Het activiteiten programma van het Vlissingse buurthuis Het Woltershuis ziet er als volgt uit: maandag van 10 tot 11.30 uur: cursus poppen maken, dinsdag van 18.30 tot 19.30 uur: timmerclub voor kinderen van ze ven tot twaalf jaar, woensdag van 14 tot '16 uur: kinderactivitei ten eveneens op woensdag: kookclub voor mannen (tijden in overleg), donderdag vanaf 16 uur: mannenkookclub, vrijdag van 19 tot 20.30 uur: disco voor kinderen. In voorbereiding is een fietsreparatieclub op donderdag van 19 tot .'21 uur. De bingoavon den in Het Anker zijn op 16 en 25 september, 7, 16 en 30 oktober, 13 en 15 november en 4 en 16 december. De aanvang is om 19 uur. Voor de begeleiding en het opzetten van de kinderclubs zoekt het Woltershuis nog en thousiaste vrijwilligers. Zij kun nen zich melden via de telefoonnummers 01184-14660/10925. Speelgoedbeurs - In peu terspeelzaal 't Wegkruupertje aan de Prins Hendrikstraat in Middel burg wordt woensdag 20 sep tember van 9 tot 10 uur een speelgoedbeurs gehouden. Speelgoed kan donderdag 14 september van 20 tot 21 uur worden ingeleverd. Een kwart van de opbrengst is voor de speelzaal. Inlichtingen zijn ver krijgbaar via telefoonnummer 01180-36486. Snuffelmarkt - Peuterspeelzaal Klein Duimpje in Meliskerke viert zaterdag 16 september tussen 10 en 12 uur het tienjarig bestaan. Alle kinderen die in de afgelopen tien jaar de speelzaal bezochten, worden uitgenodigd het feest mee te vieren. Om 10 uur vliegt voor elk jaar een duif de lucht in. Daarna is er een snuffelmarkt door en voor kinderen. Verder is er een grabbelton en spelle tjesloop door het dorp, waarbij ie dere deelnemer een bon voor een tractatie ontvangt. Bij slecht weer zijn er binnen activiteiten. Jubileum Der Boede - De afde ling dagbehandeling van ver pleeghuis Der Boede in Koudekerke bestaat twintig jaar. Dat wordt woensdag 20 septem ber intern gevierd met koffie met gebak, een optreden van het ma rionettentheater Walters en Wal ters uit Arnhem en een gezamenlijke koffiemaaltijd. Ook de vaste bewoners delen mee in de feestvreugde. Voor hen is er eveneens een optreden van het marionettentheater en bovendien kunnen ze, samen met andere belangstellenden uit het huis, 's middags een bezoek brengen aan het open huis van de jubilerende afdeling, waar behandelaars, me dewerkers en deelnemers de rol van de dagverpleging binnen het verpleeghuis nader toelichten. Jubileum Vijvervreugd Ook het centrum voor geestelijk ge handicaptenzorg Vijvervreugd in Middelburg bestaat twintig jaar. Het centrum viert dit jubileum met een feestweek van 17 tot en met 22 september. De feestweek begint zondag 17 september met een oecumenische kerkdienst in de gymzaal van de instelling. In dezelfde gymzaal vond twintig jaar geleden de openingsdienst plaats. Vanaf maandag 18 sep tember staat er op het terrein van Vijvervreugd een feesttent, waar elke dag het nodige te doen zal zijn. Zo is er op woensdag 20 september een zeskamp voor de bewoners. De week wordt af gesloten met een optreden van Ome Willem en een groot feest 's avonds. Onderwijsdag - In De Stenge in Heinkenszand wordt woensdag 20 september tussen 8.30 en 13 uur de Zeeuwse Onderwijsdag gehouden. Op het programma %taan workshops over het belang van spelen, spelen met muziek en beweging, gestructureerd le rend spelen en buiten spelen. Ook is er een maskerproject en een stripboekenproject. Tussen door zijn er optredens van de kin dertheaters Opgepast, Dodd, Parabel, Sjon en het Flup en Ju bedrijf. Daarnaast is er een expo- sitie onderwijs leermiddelen. CDA Vrouwenberaad - De af deling Vlissingen van het CDA Vrouwenberaad houdt maandag 18 september een bijeenkomst in het Verenigingsgebouw van de Petruskerk aan de Vlissingse Dr. Ottestraat. De aanvang is om 9.30 uur. Sprekers zijn J. Swin- kels, directeur Gewestelijk Ar beidsbureau Walcheren en A. Apeslagh, personeelsconsulent AB. Beiden praten over de econo mische zelfstandigheid vrouwen, de 1990 maatregel en de gevol- gen daarvan. Beatrixfonds - Het Prinses Bea trix Fonds houdt van 18 tot en met 24 september de jaarlijkse landelijke collecte. Het Prinses Beatrix Fonds financiert hulp, be geleiding, voorlichting en re search op het gebied van polio, multiple sclerose, spierziekten, spasticiteit, spina bifida, de ziek te van Huntington en de ziekte van Parkinson. Het fonds krijgt geen subsidie. Een bijdrage kan in de collectebus of op giro 969, ten name van het Prinses Beatrix Fonds in Den Haag worden gestort. Meditatief schilderen - De Agogische Praktijk houdt zondag 17 september in Namaskara aan de Waardekenstraat 47 in Kapelle-Biezelinge een themadag Meditatief Schilderen. De thema dag duurt van 10.30 tot 16.30 uur. Meditatief schilderen heeft als doel de zelfkennis en het zelf vertrouwen te vergroten. Op de themadag worden schilderoefe ningen met bijbehorende medita ties gegeven. Daarnaast is een lezing over chakra's. In deze le zing wordt de invloed van kleuren duidelijk gemaakt. Deelname aan de themadag kost f 60,-. Aan sluitend kan een cursus worden gevolgd. Inlichtingen bij Ineke Schop, telefoon 01100-16552. Baan en beroep - Vrouwen die nog nooit buitenshuis hebben ge werkt of die al een tijd geen be taald werk meer hebben verricht, kunnen terecht op de cursus Ba nen en Beroepen van Vouw en Werk Zeeland. De cursus bestaat uit dertien bijeenkomsten en geeft informatie over het arbeids bureau, opleidingsmogelijkheden, solliciteren, arbeidsrechten en - plichten en de kansen op de ar beidsmarkt. Ook zijn er excursies naar het arbeidsbureau, een op leidingsinstituut en een bedrijf. Aan de cursus vooraf zijn er infor matiebijeenkomsten in Middel burg en Vlissingen. In Middelburg op vijdag 15 september om 9.30 uur in het kantoorgebouw van Vrouw en Werk, in Middelburg op dinsdag 19 september om 10 uur in wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg. Vakbondsschool - De Vak- bondsschool van de FNV Wal cheren legt zich toe op het aanleren van sociale vaardighe den, het werken met thema's rond onder meer arbeidsomstan digheden), uitkeringen, medezeg genschap, gezondheidszorg, milieu en vakbeweging. Er wordt gewerkt aan de hand van thema boekjes en inleidingen van des kundigen. De cursus, bestemd voor vakbondsleden, hun huisge noten en andere belangstellen den, bestaat uit vijfentwintig bijeenkomsten en kost f 50,-. Die kosten kunnen na afronding van de cursus bij de vakbond gede clareerd worden. De school heeft dinsdag 19 september een intro ductiebijeenkomst. De bijeen komst begint om 19.30 uur in het FNV-gebouw aan het Middel burgse Walplein. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Bill de Graaf, 01180-26121. Gebedsdienst - Zaterdag 16 september wordt in Utrecht de eerste Landelijke Kerkendag ge houden. Aan deze dag vooraf is er vrijdag 15 september in de Vlissingse Sint Jacobskerk een gebedsdienst van de Vlissingse Raad van Kerken. De dienst, die om 19 uur begint, richt zich niet alleen op kerkgangers, maar op iedereen die zich bij het conciliair proces van gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping be trokken voelt. Maatschappij Gei/onden CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- Binnenkort start in Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse avond of middaglessen van elk 2V2 uur. De cursus kost totaal 295.- en men kan zich nog aanmelden. Een voorop leiding is niet nodig en het Examen voor het Rijkserkende Diploma is op 4 januari. De zeer afwisselende en beslist met saaie cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achter hoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te beginnen. Ook is er een groot tekort aan gediplomeerd horecapersoneel! De lessen worden zeer leven dig gebracht met o.a. dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant. Disco, Kantine, Bar, etc. beheren. De cursus is zowel mon deling als schriftelijk te volgen. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. Individualisering/solidariteit - Het Humanistisch Verbond en Humanitasch Zeeland houden maandag 18 september een thema-avond rond het 'Individua lisering en solidariteit'. De organi satoren kozen voor dit actuele onderwerp naar aanleiding van de vele discussies over onder meer de verzorgingsstaat die on betaalbaar zou zijn geworden, de terugtrekkende overheid en de nieuwe armoede. Sprekers dr. A.L. den Broeder, vice-voorzitter Humanistisch Verbond Neder land, ziekenhuispredikant ds. D. Spierings en industriepastor drs. J. Scheffers geven elk vanuit hun levensbeschouwelijke achter grond hun mening over de be grippen individualisering en solidariteit. Na de inleiding is er een discussie. De avond begint om 20 uur in het Jacob Roggeveenhuis aan de Middelburgse Noordsin gel. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend, de toegang is gratis. Vredesweek - De Vredesweek vindt dit jaar plaats van 17 tot 24 september. Thema is 'Op de drempel van een nieuw tijdperk'. De Raad van Kerken Vlissingen, het IKV en het ICTO houden in de Vredesweek diverse activiteiten. Zondag 17 september wordt in alle kerken aandacht besteed aan het begin van de vredesweek. Daarna vindt er elke dag in een andere kerk een vredeswake plaats. Maadag 18 september be handelt broeder J.W. Zondervan in de Doopsgezinde Kerk aan de Vrijdomweg het thema gerech tigheid. In de Sint Martinuskerk aan de Kerklaan in West-Souburg staat dinsdag 19 september de heelheid van de schepping cen traal. Aansluitend is er een ge sprek met provinciaal jeugdwerkadviseur Fred Berg werf over de eigen bijdrage aan de heelheid van de schepping. In het Open Hof aan de Alexander Gogelweg wordt woensdag 20 september een forumavond over dienstnemen en dienstweigeren gehouden. Donderdag 21 sep tember wordt in de Petruskerk aan de Paul Krugerstaat het the ma oorlog en vrede behandeld. In Onze Lieve Vrouwenkerk aan de Singel wordt vrijdag 22 septem ber het thema' bouwen aan het huis van Europa' besproken. De afsluitende dienst vindt vrijdag 22 september in de Sint Jacobs kerk plaats. Voorganger dominee J.D de Boer spreekt over 'op de drempel van een nieuwe tijd'. Er wordt dan ook informatie gege ven over het werelddiakonaat, de wereldwinkel, Amnesty Internati onal, DISK, Missions to Seaman, de diakonie, de zending, het IKV, het ICTO, het vluchtelingenwerk, het ZMF en Green Peace. Alle diensten beginnen om 19 uur. Zangavond - Televisiepresenta tor Sipke van der Land leidt zater dag 16 september een zangavond in de Middelburgse Hofpleinkerk. De zangavond be gint om 20 uur. Medewerking wordt verleend door soliste Rei- nata Heemskerk, het interkerke lijk mannenkoor Comt nu met Sangh en het evangelisatiekoor Internos. De muzikale begeleiding is in handen van Piet Feij. Naast koorzang is er ook een samen zang. De opbrengst van de avond is bestemd voor het zendings werk van de stichting Vervolgd Christendom. Verenigingen Michiel de Ruyter - Vice- admiraal B. van der Moer vertelt donderdag 21 september in het Scheldekwartier aan de Vlissing se Van Dishoeckstraat alles over 'De Zeeuwse tijd van Michiel Adriaanszoon de Ruyter'. Hij doet •dat op uitnodiging van de Vereni ging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen en de Konin klijke Vereniging Onze Vloot. De lezing begint om 19.30 uur. Hoorapparaat - Bij de Vlissing se gemeentepolitie zijn in de pe riode van 31 augustus tot 6 september de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: Bankbiljetten, parkiet, gedeelte van een hoorapparaat, bloemen- vaas, spijkerjack, camouflage rugzak, katoenen tasje, herenhor loge met inscriptie Bij het dieren asiel in Vlissingen zijn een krui sing siamees, een zwarte poes, een cypers/witte kater en een zwart/witte kater aangegeven. Kinderkopje - In de gemeenten Westkapelle, Valkenisse en Ma- riekerke werden in de periode van 16 augsustus tot en met 2 sep tember de volgende voorwerpen gevonden: Diverse sleutels, zon nebril, bruine herenfiets, shirt, bruine damesfiets, draagbare ra dio, strandmatje, leesbril, nylon- touwen, portefeuille, gouden kinderkopje met inscriptie, porte monnee, dameshorloge, leesbril, regenjack, klein, bruin hondje, herenfiets, groene herenfiets, zwarte damesfiets, sjaal, bril, vlieger, personalausweis. Inlich tingen zijn verkrijgbaar via tele foonnummer 01186-1610. Van Duijvenvoorde - Oostsou- burgers zitten zaterdag 16 sep tember goed. Buurtvereniging Van Duijvenvoorde houdt die dag een puzzeltocht én een dansa vond. De puzzeltocht is bestemd voor de jeugd. De start is tussen 14 en 14.30 uur bij wijkgebouw De Schuur aan de Middelburg sestraat 113. Deelname is gratis. In hetzelfde wijkgebouw begint om 20.30 uur een dansavond. Medewerking wordt verleend door dansorkest Splendid. Zanddijk-Veere - Wijkvereniging Zanddijk-Veere begint het nieuwe trimseizoen donderdag 14 sep tember met een fietspuzzeltocht van een uur. De deelnemers ver trekken om 19.30 uur vanaf Het Praetuus. De fietstocht dient ais opwarmertje voor de nieuwe se rie trimuurtjes, die elke donder dag in de gymzaal aan de Frans Naereboutstraat van 20.45 tot 21.45 uur worden gehouden. Prima Donna - De Zeeuwse werkgroep voor lesbische vrou wen Prima Donna maakt zondag 17 september een fietstocht door de Bevelanden. Aansluitend is er een picknick, waarvoor de deel neemsters zelf eten en drinken voor meenemen. Wie van ver komt kan er een fiets huren bij het station. Verzamelpunt voor de fietstocht is vrouwencafé Jet, Zusterstraat 13 in Goes. Bij slecht weer zijn er activiteiten in het vrouwencafé. Meer inlichtin gen via 01180-39812 of 01184-19568. KIMNV Walcheren - Wim Wattel geeft voor de natuurvereniging Walcheren KNNV vrijdag 15 sep tember een dia-lezing over vruch ten en zaden. Hij doet dat vanaf 20 uur in het biologielokaal van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren aan de Middel burgse Elzenlaan. Computerclub - De regio Zee land van de Hobby Computerclufc verdiept zich maandag 18 sep tember in 'Genealogie per com puter'. G. Scheele uit Terneuzen geeft om 20.30 uur een lezing over dit onderwerp in wijkcen trum Open Hof aan de Vlissingse Alexander Gogelweg. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. J. de Boer, knd. 19 uur: ds. v. Boven. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 09.30 en 15 uur: ds. J. Maas. Gereformeerde Gemeente. Zo. 09.30, 14.30 en 19 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. Boven. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10.00 uur: dhr. H.J. Schoenmaker, 19 uur: ds. A.W. de Mol, gez. dienst. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J.H. Meyer, 1 4.30 uur: ds. A.V. de Nooy, gez. dienst te VEERE. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10.00 uur: ds. J.L. 't Hart, 19 uur: ds. C. de Boon, jeugd dienst m.m.v. "Samaach". Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10.00 uur: ds. Geers, 19 uur: ds. C. de Boon, gez. jeugddienst in Geref. kerk. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. Lukasse. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands, 19 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. Janse. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10.15 uur: ds. v. Boven. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. on bekend. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10.00 uur: ds. de Boer. Vr. 15 sept 19 uur: gebedsdienst. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 09.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 09.30 uur: ds. Elveman. 19 uur: ds. Makkinga. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 09.30 uur: ds. mevr. ds. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 09.30 uur: mevr. ds. v/d Putte. Ophir, Badhuisstraat 186, 10.30 uur: ds. de Weerd. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.1 5 uur: ds. A.F. Steens, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 09.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Bu- teyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10.00 uur: ds. C.F.H. Tuyll. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11.00 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Oostende. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente, Zo.9 uur: ds. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, doopdienst, m.m.v. Exaudi, 19 uur: ds. Spaans. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. K. Spoelstra, 17.00 uur: ds. P. Paulus. Hofpleinkerk, Hofplein, 09.30 uur: ds. W.A. v/d Berg, 14.30 uur: ds. K. Spoelstra. Wijkgem. Geref. Bond (Oostkerk), 11 en 18.30 uur: ds. C. Trouwborst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 09.30 uur: ds. P. Paulus, 17.00 uur: ds. W.A. v/d Berg. Gereformeerde Kerk tVrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 09.30 en 16.30 uur:ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10.00 uur: ds. J. Pannekoek. Koorkerk, Koorkerkhof, 10.00 uur: ds. C. Lecompte. Oostkerk, Oostkerkhof, 09.30 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10.00 uur: Mevr. ds. A. Spaans-Moolenaar. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 09.30 uur: ds. J. Dubbink. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. J. Dubbink. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. A.F. Steens. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: D. Krom menhoek. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10.00 uur: drs. Van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur en 17 uur: ds. Tj. Baron. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. C. Le compte. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente lEglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: pasteur E.M. Brackman. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: C. v.d. Zanden. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6) Zo. 10 uur, di. 20 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. v. Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10.00 uur: ds. F.C. van Dijke, knd. jongste en mid den groep, 19.00 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10.00 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. 1 ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Rooms-Katholieke Kerk. Bosweg. Zo. 10.00 uur. do. 14 t/m wo. 20 september 1989 HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.L. Berghouser-Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Wee- Ie 7, tel. 33946. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur. (zonder afspraak) VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelde- renln. 12, tel. 13933. Visites aanvragen voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, O.-Souburg, tel. 01184-61630. Zondag: M.M.L. Pennings, Amstelstraat 55, O.-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE. GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE. VROUWENPOLDER. VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapel Ie, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG. AAGTEKERKE, ZOU TELANDE. MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: Dr. A.A. van der Male, Duinweg 59. Zoutelande, tel. 01186-1282. OOST EN MIDDEN-WALCHEREN zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: D. Ruissen, Kanaalstraat 91, Souburg, tel. 01184-61347. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 1 7.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Papegaaienburg, Papegaaien- burg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: C. Crom, tel. 27325. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10.00 uur: ds. Obbink, 19 uur: ds. H.W.J. Faassen, jeugddienst. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10.00 uur: ds. H.W.J. Faassen, 1 9.00 uur: ds. H.W.J. Faassen, jeugdd. gez. in Geref. kerk. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: drs. P. Wulffraat, 19 uur: ds. L.J. 't Hart. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. ZO. Kanaalstraat, 09.30 uur: ds. P. Melse, knd. groep 1-5. Oranjeplein, 09.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19.00 uur: ds.*v/d Zwan. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. v. Tuyll. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoor. Di. 19 sept: 19 uur: Vesper, m.m.v. F. Bergwerf. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. A.V. de Nooy, 14.30 uur: ds. A.V. de Nooy. gez. dienst. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 09.30 uur: ds. de Nooij. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: br. v/d Linde, ma. 18 sept: br. J.W. Zondervan. Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 19 uur: kpt. C D. Bijl. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: ds. W.F. Wisselink, 16.30 uur: lees dienst. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. Th. J. Driehuis van Haselen, tel. 01184-66548. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Kraamzorg 24 uur, bereik baar op nummer 01100-16703. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaai zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085 GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, Middelburg, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. VBOK: (Ver. ter bescherming van het ongeboren kind), tel. 01180-28800. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). PATIËNTENPLATFORM ZEELAND: Leliestraat 10, Goes. tel. afspraak van 9 tot 12 uur, tel. 01100-30911.

de Faam | 1989 | | pagina 13