1© m Ook Zeeuwse dorpen zetten deuren open Francois Ryckhals: Een grote meester lil Sixties Festival barst volgende week weer los Swayze als uitsmijter Squaredansen op koopavond Woensdag 6 september 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER m is?ia 7 T/M 13 SEPTEMBER IN MIDDEN ZEELAND DERDE NATIONALE OPEN MONUMENTENDAG Op de derde Nationale Open Monumentendag zaterdag 9 sep tember, worden ook in Domburg en Oostkapelle een aantal monumenten gratis voor het publiek opengesteld. In de ge meente Mariekerke zijn kerken en korenmolens te bezichtigen. Verder zullen door heel Zeeland een aantal industriële monu menten te bezichtigen zijn. De Stichting Oude Zeeuwse. Ker ken presenteert zich op Monumentendag in de Grote kerken van Goes, Middelburg en Zierikzee. In alle genoemde plaatsen zijn de monumenten van 10 tot 17 uur toegankelijk voor het publiek. In Domburg zijn het oude gedeel te van het gemeentehuis aan de Markt (burgemeesterkamer en raadzaal) en korenmolen Welte vreden (uit 1817) te bezichtigen. In Oostkapelle staat de Hervorm de kerk plus toren open voor het publiek. De huidige kerk was in oorsprong een uit de vijftiende eeuw daterende kruiskerk. In 1610 kreeg de kerk de grootte die zij nu heeft. De jongste restaura tie vond in de jaren 1958-1959 plaats. De toren van de kerk werd ARSENAAL VLISSINGEN Nog eventjes en Vlissingen ver keert weer in jaren zestig sferen. Vrijdag 15 september barst het Sixties Festival voor de tweede keer los. De Walcherse band Showcat verzorgt het opening sconcert in het Arsenaal. De aan vang is om 19 uur. Na Showcat is het de beurt aan Q65. De eerste festivaldag wordt afgesloten door The Dreamers. Zaterdag 16 september staat de bezoeker een experiment te wachten. Om 16 uur treden Mr. Mojo and the psychodelic cool aid acid test aan. Mark Rijpert uit Maastricht, één van de leden van de band, omschrijft Mr. Mojo als „Een band met slagwerk. We hebben een drummer, een gita rist, een bassist én een twee man sterke ritmesectie, waardoor het allemaal nog spetterender wordt. Een beetje Santana oude stijl, maar dan toch helemaal op onze eigen manier". Menig toeschouwer zal na Mr. Mojo een traantje wegpinken, want dan staat de roemruchte Middelburgse formatie Dragon Fly na twintig jaar weer op de planken. En alsof dat nog niet ge noeg is staan er daarna optre dens van Armand (van 'Ben ik te min', weet je wel) en - zeker bij de Vlissingse oudere jongeren zéér bekende - Papa Long John and the Small Ones op het program ma. Uitsmijters van het Sixties Festival zijn niet The Pretty Things, maar The ('Wild Thing') Troggs, een band die op veler ver zoek - en op eigen verzoek - het succesvolle optreden van vorig jaar nog eens dunnetjes over zal doen. De kaartverkoop voor het Sixties Festival loopt volgens de organi satie als een sneltrein. Dagkaar ten van een tientje en meerdagenkaarten van vijftien gulden zijn verkrijgbaar bij de or ganiserende café's Frapo's, Sjoerd, Atlanta, Astoria, Soif en De Hoppit en bij de VVV Vlis singen. vermoedelijk uit het eind van de veertiende eeuw gebouwd. Ver der is de oranjerie van kasteel Westhove te bezichtigen, evenals de grachten en tuinen van het buitenhuis Duinbeek aan de Duinbeekseweg in Oostkapelle. Bij de VVV-kantoren in beide plaatsen is een beschrijving van de monumenten en een speciaal voor deze dag vervaardigde fiets route gratis verkrijgbaar. industriële geschiedenis In de gemeente Mariekerke zijn de Hervormde kerkgebouwen in Aagtekerke, Grijpskerke en Melis- kerke van binnen en buiten te be wonderen op Monumentendag. Ook de korenmolens van Aagte kerke en Meliskerke zijn die dag geopend. De industriële monu menten die in Zeeland zijn te be zichtigen zijn: De watertoren in Middelburg, de steenfabriek in Aardenburg, het bakkerijmuseum van Zeelandia in Zierikzee, de vuurtoren van Westkapelle en Ramschip de Schorpioen in Mid delburg. De werkgroep industrië le archeologie stelt zich ten doel meer aandacht te vestigen op de technische en industriële ge schiedenis van Zeeland. De Open Monumentendag is daar een goede gelegenheid voor, vinden zij. Kerken De Stichting Oude Zeeuwse Ker- De oranjerie van kasteel Westhove tussen Domburg en Oost kapelle staat op Monumentendag open voor bezoekers. ken heeft zich ten doel gesteld dit oude Zeeuwse cultuurgoed voor ondergang te behoeden. Zij hel pen door bedreigde kerken over te nemen, ze te restaureren of een grote onderhoudsbeurt te geven. Zo heeft de stichting de Nieuwe kerk van Zierikzee uit wendig gerestaureerd. Ook de Hervormde kerk van Baarland - in 1983 overgenomen door de stichting - is nu geheel hersteld. Naast allerlei subsidies van de di verse Nederlandse overheden, komt een belangrijk deel van de gelden binnen via donateurs. De presentatie tijdens Monumenten dag is dan ook bedoeld om meer donateurs te winnen voor de Stichting. In de Koorkerk in Mid delburg geeft historicus M.P. de Bruin, bestuurslid van de stich- Goochelaar Manro Potman, zaterdag te zien in de Stads- danszaal in Middelburg. Goochelaar Manro in Stadsdanszaal In de Stadsdanszaal in Middel burg blijft het zaterdag 9 septem ber niet bij dansen alleen. Goochelaar Manro Potman ver maakt die dag de bezoekers met een aantal bijzondere acts. Zijn optreden begint om 21.30 uur. Manro heeft een aantal sets die gericht zijn op een groot publiek. Zo wist hij bij het Veronica pro gramma Tineke iedereen te ver bazen met trucks waarbij CD's uit allerlei hoeken tevoorschijn kwamen. Ter gelegenheid van zijn optreden in de Stadsdanszaal brengt hij een show waarbij ook het publiek betrokken zal worden. Onder de naam "Kunstenaars van toen" zult u voortaan, in principe iedere eerste woens dag van de maand, op deze plaats een artikeltje over een Walcherse kunstenaar uit het verleden aantreffen. Een schil der die jarenlang geheel verge ten was, maar waarvoor in 1986-'87 een sponsoraktie op touw werd gezet (voor aan koop van een groot schilderij) en die sinds verleden jaar over een heus museum beschikt: wie is dat? We hebben het dan over de Middelburger Frangois Ryckhals (ca. 1600-1647). Een schilderij van Frangois Rijckhals. KUNSTENAARS In 1599 kocht ene Francois Ryckhals het huis "Den Ingel- schen Crayaert" (of "In den Yngelschen Krayer") aan de Dam. Dit pand draagt een ge velsteen met een afbeelding van een haan in de voorgevel. Het huis is echter niet naar dit dier genoemd, maar naar een scheepstype, waarmee handel op de Oostzee werd gedreven. Later werden nog drie cartou ches met het jaartal 1638 en de woorden "Met Christo Ryck in als" (een vrome toespeling -met Christus rijk in alles- op naam van de eigenaar Ryckhals) in de gevel aange bracht. Een zoon van voor noemde Ryckhals was de schilder Francois Ryckhals die mogelijk in dit huis werd gebo ren en er woonde en werkte. Onze schilder groeide op tij dens een bloeitijd op econo misch en artistiek gebied in de Zeeuwse hoofdstad. Kunste naars als Adriaen van de Ven- ne, Jacob Geel, Christoffel van den Berghe, Ambrosius Bos- schaert (de Oude), Balthasar van der Ast en Johannes Goe- daert waren hier in de eerste decennia van de 17de eeuw werkzaam. Het is niet onmo gelijk dat Ryckhals beïnvloed werd door zijn beroemde stad genoot Van de Venne. Het oudst bekende schilderij van Francois Ryckhals, daterend uit 1628, geeft een rustiek stil leven met potten en pannen weer. Hij schilderde vooral boerenin- terieurs, maar ook wel pronkstillevens (zoals verleden jaar op een tentoonstelling in Delft te zien) en landschappen. In 1633 en '34 vertoefde de Middelburger in Dordrecht. Hij keerde echter weer naar zijn geboorteplaats terug, waar hij in 1642 huwde, drie kinderen verwekte en al in 1647 over leed. Veel meer is er over Fran gois Ryckhals niet bekend. Hoewel hij diverse 17de eeuw- se schilders, als Willem Kalf, heeft beïnvloed is zijn enige bekende leerling Laurens Ber nards. Omdat hij zijn kunst werken met een nogal inge wikkeld monogram signeerde raakte Ryckhals in de 18de en 19de eeuw geheel in de verge telheid. Men heeft hem zelfs lange tijd voor een zoon van Frans Hals gehouden... In 1917 haalde dr. A. Bredius Ryckhals weer voor het voet licht en kreeg hij enige aan dacht. Zeventig jaar later, in 1987, wist het Zeeuws Mu seum, dat reeds een paneeltje uit 1640 van Ryckhals bezat, een groot landschap van zijn hand aan te kopen (via een sponsoractie). Het merkwaar dige feit doet zich voor dat de Middelburgse schilder in het buitenland bekender is dan hier. In veel Nederlandse mu sea bevinden zijn werken zich in de depots. Zo niet in plaat sen als Karlsruhe, Boedapest, Praag en Leningrad (de Her mitage). Opvallend is vooral de aan dacht voor Ryckhals in de Oostbloklanden, waar men hem duidelijk als een grote 17de eeuwse meester be schouwt. In maart 1988 kocht de Middelburger Joop Buma het "Ryckhalshuis" aan de Dam aan. Buma werd meteen door de schilder gefascineerd en begon een speurtocht naar diens leven en werk. Dat voer de hem naar talrijke binnen- en buitenlandse musea, waar hij reproducties van Ryckhals schilderijen liet vervaardigen. "Er zijn inmiddels zo'n 30 schilderijen van Frangois Ryck hals bekend, waarvan de meeste zich in het Oostblok bevinden. Het gaat vooral om boerenschuren, maar zijn mooiste schilderijen zijn toch wel de pronkstillevens", zegt Buma. "Ryckhals is een heel goed schilder, die erg knap is in zijn stofuitdrukking. Een stenen kruikje is bij hem ook echt een stenen kruikje! Adriaen van de Venne mag dan wel onze be roemdste schilderende stadge noot zijn, ik vind dat Ryckhals meer eer toekomt dan hij thans krijgt. Hij moet uit de schaduw van Van de Venne en de ande ren, want hij is een grote meester!" Buma richtte zelfs een be scheiden Ryckhalsmuseum op de benedenverdieping van zijn huis in. Het pronkstuk van zijn verzameling vormt het onlangs aangekochte paneeltje met een boerenschuurinterieur van de hand van de door hem zo bewonderde schilder. Het lijkt er dus op dat de vergeten Mid delburgse kunstenaar weer de plek begint te krijgen, die hem op grond van zijn artistieke kwaliteiten toekomt. Joop Buma zal op woensdag 22 november in Hotel Walche ren te Koudekerke, op verzoek van de Heemkundige Kring Walcheren, een lezing houden over leven en werk van Fran gois Ryckhals (aanvang 20.00 uur). Peter Sijnke ting, om 11 uur een korte uiteen zetting over de Abdij van Middelburg. Hierna volgt een rondleiding door het Abdijcom plex. De nieuwste filmproductie van Joel Silver heet Road House. In de film, die geregisseerd werd door Rowdy Herrington, is Pa trick Swayze te zien in de rol van uitsmijter. De film draait vanaf vrijdag 8 september in Alhambra in Vlissingen. Dalton (Patrick Swayze) is een stille jongen, drinkt niet, heeft geen vriendin en is afgestudeerd in de filosofie. Zijn beroep is ech ter uitsmijter in een dicotheek, er gens in een provinciestadje Gezien zijn reputatie krijgt Dalton in het stadje Jasper een aanstel ling als 'cooler', een soort chef uitsmijter. Nadat hij een onbe trouwbare barman heeft ontsla gen ontstaan er moeilijkheden. De ontslagen barman is namelijk een neef van de machtige Brad Wesley. Deze int contributies van alle bedrijven in Jasper, zoge naamd voor de 'opbouw' van de stad. Wie niet betaald ziet z'n zaak regelmatig in een puinhoop veranderen. Kortom, spanning en geweld te over in Road House. DONDERDAG 7 SEPTEMBER Demonstratie Squaredansen, Dansgroep Scaldis Squares, Geerepassage, Middelburg, 19.30 uur. Carillonbespeling, Kees van Eersel, stadhuistoren, Veere, 15 uur. VRIJDAG 8 SEPTEMBER Optreden Twinkle, (Pin Up Club zangeressen). Discotheek Cosmo, Voltaweg 3, Vlissin gen, 23 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 13-15, Vlissingen, 14 uur. Eberhard Blum (fluit/stem). Centrum Nieuwe Muziek, Klo veniersdoelen, Achter de Hout tuinen 30, Middelburg, 20.30 uur. ZATERDAG 9 SEPTEMBER ZONDAG 10 SEPTEMBER Leen de Broekert, piano, Fran se muziek. Lutherse Kerk, Mid- delburg, 16 uur. DINSDAG 12 SEPTEMBER Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 13 SEPTEMBER DOMBURG —i— NEELTJEJANS Gemeentehuis (Markt) ter bezichti ging opengesteld op 9 september 1989. Korenmolen Weltevreden (Roosjes- weg) ter bezichtinging opengesteld op 9 september. GOES GROEDE Atelier Wilma van der Lee (Mo lenstraat 19), olieverfschilderijen. Iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, eventueel op afspraak tel: 01171 - 1770. GEMEENTE MARIEKERKE MIDDELBURG Beiaardconcert Mevr. v.d. Weel, Stadhuistoren, Vlissin gen, 14.30 uur. Moritz Eggert, piano, 20.30 uur, James Crabb, accordeon, 22.30 uur. Centrum Nieuwe Muziek, Kloveniersdoelen, Ach ter de Houttuinen 30, Mid delburg. Carillonbespeling, Kees van Eersel, stadhuistoren, Veere, 19 uur. Orgelconcert Bram Beekman, Grote/Maria Magdalenakerk, Goes, 20 uur. Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Verkeer, vervoer en communicatie. Dagelijks van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Museum voor Zuid en Noord- Beveland (Singelstraat 13) Aanleg over Midden-Zeeland. Di. t/m vr. van 10.00 tot 16.00 uur, za. van 11.00 tot 16.00 uur. Lunchcafé Stadhuis (Markt) Hans Zomermeyer, pentekeningen. Aagtekerke-Grijpskerke- Meliskerke. Nederlandse Hervorm de Kerken ter bezichtinging van 10.00 - 17.00 uur op 9 september. Aagtekerke-Meliskerke Korenmo lens ter bezichting van 10.00 - 17.00 uur op 9 september. Poppentheatervoorstelling Parabel, Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Middelburg, Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Het Holografie Museum (Gortstraat 36). Ma. t/m zo. van 10.30 tot 18 Francois Rijckhals Museum (Dam 71). Adriaen van de Venne 400 jaar. Do. vr. en za. van 11 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense dijk 7). Fotografie in de marge, foto grafie in bibliofiele uitgaven, (vanaf 11 september). Expositieruimte: Johan van der Keuken, Overzicht tentoonstelling. Openingstijden bi bliotheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Souterrain: Groeten uit Parijs, Albert Monier. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum (Kousteensedijk 7). 2e verdieping: Eva Besnyö, Westkapelle eind jaren '30, foto's. Openingstijden Biblio theek. Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent (St. Janstraat 3). werken van J. W. van Trirum, Din- gemans. Rob de Haan, J. van Tri rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Rabobank (Lange Geere 3) werken van Mariene Schot en Emmy Stok vis, wandkleden. Openingstijden van de bank. Ramschip Schorpioen (Loskade) Blik in het verleden. Dagelijks 10.00-17.00 uur. Antiquites B. Witte (Vlasmarkt 11) Silvia Kooman, schilderijen, teke ningen, objekten. Centrum nieuwe muziek (Klove niersdoelen) Expo Xenakis maket- tes, partituren en video-presentatie. Ma. t/m za. 14 uur tot 17 uur. Stichting beeldende kunst (Kui perspoort) Leen Quist Keramiek. Dinsd. t/m zaterd. 13 tot 17 uur. Rijksarchief (St. Pieterstraat 38) Zeeuwse fotografie in bijzondere collecties sinds 1859 geopend op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3) Homma ge aan Joseph Beuys werken van Boezem, di. t/m vrijd. 10.00-17.00 uur. Zat. t/m maand. 13.30-17.00 uur. Kloostergangen (Abdij) Foto grafie Piet Dieleman en William Ver st ra et en ma. t/m vr. 10.00 - 17.00 uur za. en zo. 13.00 - 17.00 uur. Kapittelzaal. (Abdij 9) Hard times in America foto's van Jacob Riis en Walker Evans. Ma. t/m vr. 9.30 - 12.30 en 13.30 - 16.30 uur. PZEM. (Poelendaelesingel 10) Re- nee en Arthur Mink Galerie. Vanaf 8 sept, open tijdens kantooruren. De Vleeshal tentoonstelling rondom de ontwerpen van vijf monumenten voor Walcheren. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. (vanaf 10 september). OPEN MONUMENTENDAG 9 SEPTEMBER Zeeuws Museum en Abdijcomplex. Abdijplein, oorsprong klooster van omstreeks 1127 hier is ook het Zeeuws Museum gevestigd. Kloveniersdoelen. Achter de Hout tuinen, oorsprong Middelburgse schutterijen. Engelse Kerk. Bodenplaats, over blijfsel van het Cellebroeder- klooster. Baron Chassee. Gortstraat 30, Pa triciërshuis van de 18e eeuw. Lange Jan. Groenmarkt, Ab dijtoren. De Rechtbank. Hofplein 8, arrondi- sementbank. Pakhuis Kinderdijk. Kinderdijk 88, 16e eeuws pakhuis. De Schorpioen. Loskade, het ramschip. Stadhuis. Markt, Vlaams-Brabantse gotiek. Oostkerk. Oostkerkplein, kerk uit de 17e eeuw. De Seismolen. Seisbolwerk, stel lingmolen uit 1 728. De Sprenck. Seissingel 4, stijl van Berlage. 's Hertogenbosch. Vlasmarkt 51, woonhuis uit het classisisme. Molen de Hoop. Vlissings Bolwerk, 18e eeuwse molens. Wagenaarstraat 1. Huis uit de 18e eeuw. Watertoren. Zuidsingel, uit 1891. Alle deuren staan open en zijn gratis te betreden van 10.00 tot 17.00 Zeeuws biologisch museum (Duin- vlietweg 6). Zie Zo Zijde, biologi sche en cultuur-historische aspec ten van zijde. Zeeuws Biologisch Museum (Oranje Kasteel Westhove). Kiek Zeeland fototentoonstelling dinsd. t/m vrijd. 10 tot 17.00 uur. zaterd. t/m maand. 13.30 t/m 17.00 uur. OPEN MONUMENTENDAG 9 SEPTEMBER. Hervormde kerk en toren uit de 1 5e eeuw. De oranjerie van het Kasteel West hove. Zeeuws Biologisch Museum (Djinvlietweg 6). paardenstallen en het koetshuis. Duinbeek. (Duin beekseweg 19). Gracht en tuin in barokstijl. RITTHEM OPEN MONUMENTENDAG 9 SEPTEMBER. Fort Rammekens Rammekensweg. Bezoekerscentrum van Staatsbos beheer in de ruimten onder de wal len van het fort, expositie over muurbloemen. Nederlands hervormde kerk en to ren Weverstraat. Uit 16e eeuw. OOST-SOUBURG Korenmolen de Pere Kanaalstraat 78. Molen in bedrijf. Nederlands Hervormde Kerk en to ren Oranjeplein. Tentoonstelling over het gebouw en orgelbespe- lingen. VEERE Grote Kerk Beeldhouwwerken. Dhr. Chr. G. J. Rutten. figuratief, ma. t/m za. 10-17 uur, zo. 14 -17 uur. Grote Kerk Fotografie vroeger en nu. Stichting Conservatie en Restauratie. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor iedereen. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. De Watertoren (Vlissingen-Oost Souburg). Tape-licht-verf. Dagelijks van 12 tot 18 uur, 's maandags gesloten. Stadhuis (Binnenplein). Zomerten- toonstelling Animisme is onder ons. Kees van Leeuwen. Tijdens ope ningsuren. Art-titude Galerie Marcel Lucien Robbe. Een drie luik dagelijks 12.00 tot 23.00 uur. Stedelijk Museum Speculum Zea- landiae ma t/m vr. 10.00 - 17.00 uur za. en zo. 13.00 - 17.00 uur. Vanaf 2 september. OPEN MONUMENTENDAG 9 SEPTEMBER Bellamypark 14, monument met 18e eeuwse architectuur, boei- boord aan gevel. Stedelijk Museum Bellamypark 19/21. Rondleiding, tentoonstel ling, monumentenwacht en kinder project. Bellamypark 17 fraai gerestaureert monument uit 18e eeuw. Bellamypark 30 het huis waar Jaco bus Bellamy werd geboren, pand uit 18e eeuw met herdenkingssteen. Beursgebouw Beursplein 11 Restaurant in Hollandse Renaissan cestijl. Gevangentoren Boulevard de Ruy- ter 1A. Toren is tijdens momumen- tendag te beklimmen met uitzicht over de Westerscheldemonding. Kanonschieten splitsing boulevards Coosje Buskenstraat. Schietvereni ging 'De Fles' zal tussen 16.45 en 17 uur kanonnen afschieten. VVV-kantoor Nieuwendijk. Koren molen uit 1650. Sint Jacobskerk Oude Markt. Expo sitie en rondleidingen. Sint1 Jacobstoren Oude Markt. To ren is tijdens monumentendag te beklimmen. Het witte huis Prins Hendrikweg 3. Wit gepleisterd pand uit 19de eeuw, tijdens monumentendag worden er allerhande gebruiksmate- riaal getoond. Lutherse Kerk Walstraat 23. Kerk uit 1735. Walstraat 91 pand uit 1645, voor gevel met fraaie ontlastingsbogen en sierwerk. Cornelia Quackshofje Zeemanser ve. 23 huisjes uit 1643, oorspron kelijk voor de weduwen van zeelui en vissers, tijdens monumentendag 2 huisjes te bezichtigen. Alle deuren staan opgn en zijn gratis te betreden van 10 tot 17 uur. Tijdens de koopavond, op don derdag 7 september, geeft de dansgroep Scaldis Squares van 19.30 tot 21 uur enkele de monstraties in de Geerepassage in Middelburg. De bedoeling van deze de monstratie is een flink aantal mensen te interesseren voor het Squaredansen. Voor een nadere kennismaking wordt op vrijdag 15 september om 20 uur een 'open' avond gehouden in de hal van 'De Windroos' (terrein Vijver vreugd) aan de Koudekerkseweg in Middelburg. Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260. Grand theater Goes, Singelstraat 5a, tel. 01100-15165. Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180-38900. Schuttershoftheater, Schuttershofstraat 1, tel. 01180-13482. Bibliotheektheater, Kousteensedijk 7, tel. 01180-30235. Middelburgs Minitheater, Verwerijstraat 53, tel. 01180-33996. 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, tel. 01100-28142. VRIJDAG 8 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road- house' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Le thal weapon 2' 19 uur, 'Lock up' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Karate kid 3' 19 uur, 'Lethal weapon 2' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Torch song trilogy' 20 en 22.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dangerous Liasions' 20.30 uur. Ir. JW Topshuis Neeltje Jans, 'Plan Delta' 20.30 uur ZATERDAG 9 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road- house' 19, 21.30 en 23.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Le thal weapon 2' 19 uur, 'Lock up' 21.30 en 23.45 uur. Grand theater Goes, 'Karate Kid 3' 19 uur, 'Lethal weapon 2' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Old Grin go' 20 en 22.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'L'homme qui amait les femmes' 20 uur, 'Fahrenheit 451' 22.30 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'Dangerouw Liasions' 20.30 uur. ZONDAG 10 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road- house' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Le thal weapon 2' 19 uur, 'Lock up' 21.30 uur. Grand theater Goes, 14.00 uur 'Karate Kid 3' 14 en 19 uur, 'Lethal weapon 2' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Dange rous Liasions' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'La Peau Douce' 20 uur. MAANDAG 11 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road- house' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lock up' 20 uur. Grand theater Goes, 'Karate Kid 3' 20 uur. Electro Middelburg, 'Family Viewing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Asjik Kerib' 20 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'La nuit Americaine' 20.30 uur. DINSDAG 12 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road- house' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lock up' 20 uur. Grand theater Goes, 'Karate Kid 3' 20 uur. Electro Middelburg, 'Family Viewing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'The runner' 20 uur. WOENSDAG 13 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road- house' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lock up' 20 uur. Grand theater Goes, 'Karate Kid 3' 20 uur. Electro Middelburg, 'Family Viewing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dagen van duisternis' 20 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'Le dernier Metro' 20.30 uur. DONDERDAG 14 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road- house' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lock up' 20 uur. Grand theater Goes, 'Karate Kid 3' 20 uur. Electro Middelburg, 'Family Viewing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'L 'enfant Sauvage' 20 en 22 uur. Bibliotheektheater, 'La fem me d'a cote' 20.30 uur. ZATERDAG 9 SEPTEMBER Schuttershoftheater Middel burg, 'Walt Disneys Jungle- book' 14 uur. ZONDAG 10 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Taran en de toverketel' 14 uur. Schuttershoftheater, 'Walt Disneys Junglebook' 14 uur.

de Faam | 1989 | | pagina 9