Nieuwe structuurschets Vanavond: "Hoe stemde Middelburg?" Monumenten open in Middelburg en Vlissingen Begroting Bestemmingsplan Verkeer Werk in uitvoering Ontwikkeling van Middelburg tot 2010 Sport-instuif Fancy-fair Komende zaterdag Woensdag 6 september 1989 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan iifiitnii. 4 GEMEENTE MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt t terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Week™ De De Ruyterstraat tussen de Langevieleweg en de Langeviele- singels is afgesloten voor alle ver keer in verband met reconstruc tiewerkzaamheden De Spinhuisweg tussen de Staten- laan en de Baljuwlaan is afgeslo ten voor alle verkeer om dezelfde redenen. "Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van II september 1989 tot en met 16 september 1989. maandag Gehakt, andijvie, puree dinsdag Karbonade, tuinbonen, aard appelen woensdag Grill-steak, groentemix, frites donderdag Rundvlees, sperziebonen, aard appelen vrijdag Nasi goreng zaterdag Gehakt, erwten, wortelen, puree Vanavond is het vanaf 19.00 uur mogelijk om in de voorhal van het stadhuis van Middelburg de uitslagen van de verkiezingen te volgen. Op schermen wordt dan bijgehouden hoe Middelburg per stern- district op die dag heeft gestemd. De voorhal is bereikbaar via het bordes aan de marktzijde. Er ligt een nieuw ontwerp voor een structuurschets voor iedereen gedu rende vier weken ter inzage. In deze structuurschets wordt in hoofdlij nen de mogelijke ontwikkeling aangegeven van Middelburg tot het jaar 2010. De vorige structuurschets voor Middelburg dateert van 1985. Hierin werd onder meer gesproken over de nieuwe woningbouwlokaties Reij- ershove, Erasmuswijk, Maisbaai en de aftopping van de torenflat. Ook werd in deze structuurschets een tracé aangegeven van de nieuwe Dam- menweg (met een tunnelverbinding onder het kanaal). Wat is inmiddels gebeurd? De wijk Reijershove is nagenoeg volgebouwd, de afgetopte flat heeft een plaats gevonden aan de Roozenburglaan en met de woningbouw in de Maisbaai is dit jaar gestart. Dit najaar wordt ook begonnen met de woningbouw in de Erasmuswijk. En nu? De gemeenteraad heeft opdracht gegeven de structuurschets 1985 op nieuw te bezien en daar is een nieuw plan uitgerold. Belangrijke onder werpen van dit ontwerp zijn: - de open groene gebieden rond de stad; - de huidige verkeersperikelen rond de bestaande kanaalbruggen; - de milieu-aspecten; - de natuurwaarden van het gebied buiten de bebouwde kom; - en de mogelijke plaats van de Dammcnweg tussen Vrouwenpolder en de Rijksweg 58. Hoofdlijnen Gekozen wordt voor handhaving van de "vingerachtige" structuur van Middelburg. Daarbij moet wel in de gaten gehouden worden dat de nieuwe woongebieden op aanvaardbare afstanden liggen van bestaande voorzieningen en dat de aantasting van het land schap zoveel mogelijk wordt beperkt. Spoedige realisering van een der de kanaalkruising aan de noord oostelijke zijde van de stad blijft een belangrijk streven. Behoud en versterking van de be staande economische en dienst verlenende centrumfunctie bepa len het gemeentelijke beleid in grote lijnen. Per gebied gaan we na wat vol gens de ontwerpstructuurschets de komende ontwikkelingen zul len zijn. Torenweg en omgeving Ten zuiden van de Torenweg is een terrein gereserveerd voor de vestiging van hoogwaardige be drijven en grootschalige voorzie ningen. Voor deze lokatie is geko zen mede door de ligging ten op zichte van de belangrijkste ver keerswegen. Groenvoorzieningen moeten hier de overgang naar het landelijk gebied bepalen. De situ ering van een manege behoort hier tot de mogelijkheden. Veerseweg en omgeving De Veerseweg vormt de centrale as in een nieuwe woonbuurt. Aan de oostzijde ervan wordt de over gang naar Ramsburg gevormd door de met beplanting begeleide Veerse Watergang, die kan eindi gen in een buurtpark tussen de be staande molen en de binnenstad. Aan de westzijde is de uitbreiding gesitueerd op een deel van het be staande sportpark Nadorst. Ten noorden van Ramsburg is een ge ringe uitbreiding van het bedrij venterrein aangegeven. Een nieuwe rondweg rond Rams burg, ter ontsluiting van het be drijventerrein Ramsburg en ter ontlasting van de Veerseweg is noodzakelijk. Brigdamsepad en omgeving Dit nieuwe woongebied is aange geven aan beide kanten van het Brigdamsepadje. Dit pad zelf blijft als karakteristiek element behouden met in de buurt speel- en groenvoorzieningen. Eventuele voorzieningen zouden aan de Noordweg gesitueerd moeten worden. De dikke streepjeslij(t geeft het gewenste tracé van de Dammenweg aan. De ontsluiting voor auto's kan plaats vinden vanaf de Roose- veltlaan. Sint Laurens In verband met een doorgaande verkeersroute door het dorp en de aanwezigheid van een belangrijk overwinteringsgebied voor vogels ten noordwesten van het dorp is gekozen voor een nieuwe woonlo- katie aan de zuidwestelijke zijde. De bestaande voorzieningen in het dorp zoals winkel en school worden door de uitbreiding on dersteund. De omvang en structuur van deze uitbreiding worden bepaald door de afstand tot deze voorzienin gen. Voor de auto wordt de nieu we wijk aangesloten op de Noord- weg en de Burgemeester Baaslaan. Nieuw en Sint Joosland Voor Nieuw- en Sint Joosland is een uitbreiding van de dorpsbe bouwing aangegeven ten zuiden van de Scheldepoortstraat en aan de Langeweg. Een belangrijke randvoorwaarde voor deze uit breiding vormt de beheersing en beperking van de geluidhinder van Rijksweg 58 en van het in dustrieterrein Vlissingen-Oost. Deze beheersing en beperking tot een niveau dat aanvaardbaar is voor het bestaand dorp is een van de punten waarvoor het gemeen tebestuur nadrukkelijk aandacht zal vragen bij de provincie en het rijk. In het kader van de aanleg van de Dammenweg wordt overwogen de aansluiting op dc Rijksweg 58 bij Nieuwland te laten vervallen. Een nieuwe verbinding aan de noord zijde van het dorp is dan noodza kelijk ter ontlasting van de Veerstraat en de Oude Rijksweg. Geledingszone Middelburg- Vlissingen In het gebied ten zuiden van de Stromenwijk, tussen Middelburg en Vlissingen, is ruimte gereser- Maandag 4 september zijn de re- kreatie sportinstuiven in de sport hal "Kruitmolen" weer van start gegaan. Tijdens deze instuiven kan onder deskundige leiding een aantal sporten worden beoefend (o.a. badminton, voetbal en vol leybal), eveneens kan een trimcir- cuit worden afgewerkt. Men kan in de sporthal aan de Kruitmolen terecht op: maandagmiddag van 13.15 tot 14.45 uur; maandagavond van 21.00 tot 23.00 uur; woensdagmorgen van 9.30 tot 11.00 uur. De kosten bedragen op maandag middag en woensdagmorgen f2,—. Op maandagavond dient f 2,50 te worden betaald. Nadere inlichtingen omtrent deze aktiviteiten zijn te verkrijgen bij de heer W. Caljouw, afdeling Welzijnszaken op het Stadhuis, telefoon 01180-75569. De openbare basisschool "De Oosterburch" uit Dauwendaele heeft met ingang van de nieuwe cursus de beschikking over een ECO-netwerk met elf computers, compleet met disc-drive en prin ter. De financiële middelen wer den o.a. bijeengebracht door een loterij. Binnen 20 dagen werden 4000 loten verkocht. Veel medewerking werd ook ver kregen van enkele grote bedrijven op Walcheren en Zuid-Beveland en van vele middenstanders uit Middelburg en omstreken. Zaterdag 9 september a.s volgt het klapstuk. Een Fancy-fair, compleet met rommelmakrt, playbackshow, een optreden van Johan Friso, een Molukse band, etc. etc. Ook hapjes en drankjes volop verkrijgbaar!!!! Om 13.00 uur is de trekking van de loterij door de wethouder van onderwijs, Mevrouw Smitskamp. Hoofdprijzen zijn reizen naar Pa rijs en Londen en een fiets. Het spektakel begint 's morgens om 10.00 uur bij en in de school. Het adres is: Hooge Meestraat 2-4 in Middelburg. De samenwerking tussen de ge meenten Middelburg en Vlissin gen krijgt aanstaande zaterdag een nieuwe dimensie: in beide ste den worden ter gelegenheid van Open Monumentendag de deuren van 35 monumenten geopend in een gezamenlijk programma. Landelijke dag Open Monumentendag heeft zich in een klein aantal jaren ontwik keld tot een algemeen ingeburger de nationale gebeurtenis van for maat. En meer dan dat want van af 1990 krijgt de dag zelfs een in ternationaal karakter. In alle lan den van de Europese Gemeen schap wordt dan op de tweede za terdag van september aandacht geschonken aan ons cultureel erfgoed: onze monumenten. Derde plaats Telt Scheldelstad Vlissingen ruim 275 officiële monumenten, Mid delburg spant de kroon met ruim 1100. Tesamen is het stadsgewest in spe goed voor ruim 1400 histo rische gebouwen en dat levert na Amsterdam en Maastricht de der de plaats op de nationale monu mentenranglijst! Er is dan ook za 9 SEPTEMBER 1989 terdag heel wat te genieten in bei de gemeenten. Middelburg In Middelburg zijn op 9 septem ber de volgende monumenten ge opend: Zeeuws Museum, Abdij complex, Kloveniersdoelen, En gelse Kerk, Le Baron Chasse, Lange Jan, de Arrondissements rechtbank, De Kemel, De Schor pioen, Stadhuis, Oostkerk, Huis De Sprenck, 's-Hertogenbosch, Wagenaarstraat 1 en de waterto ren. De Seismolen en Molen De Hoop zijn niet geopend maar van beide molens zullen de wieken draaien. Alle genoémde monumenten zijn gratis geopend van 10.00 tot 17.00 uur, behalve de Arrondisse mentsrechtbank, welke is geo pend van 13.00 tot 15.00 uur en Oostkerk het Abdijcomplex dat van 10.30 tot 16.00 uur bereikbaar is. In diverse monumenten worden rondleidingen en andere activitei ten georganiseerd. In Middelburg bestaat de mogelijkheid op diver se wijzen stadswandelingen te ma ken. De diverse wandelingen staan op papier en zijn gratis ver krijgbaar bij de VVV-Middelburg op het adres Markt 65a. Bij de VVV-Middelburg is tevens een stadsspeurtocht voor kinderen rond de 10 jaar verkrijgbaar. Vlaggen Op de Open Monumentendag zijn alle openstaande monumenten in Vlissingen en Middelburg herken baar aan de zogenaamde Open Monumenten vlag. Deze vlag is duidelijk herkenbaar omdat het logo van de landelijke stichting op de vlag staat afgebeeld. De vlag wordt overigens in het hele land gebruikt. Tijdens de Open Monumenten dag zijn tussen 10.00 en 17.00 uur diverse informatiepunten geopend: VVV-kantoor, Nieuwendijk 15, Vlissingen (tel: 01184 - 12345); Nederlandse Hervormde Kerk in Oost-Souburg (niet bemand); VVV-kantoor, Markt 65a, Middelburg (tel: 01180 - 16851). De gemeenten Middelburg en Vlissingen hebben een gezamen lijke brochure uitgegeven waarin alle hiervoor genoemde informa tie en nog veel meer overzichtelijk staan opgenomen. De brochure is bij alle openstaande monumenten verkrijgbaar, evenals bij de VVV's in beide plaatsen. De bro chure is gratis. Buspendel Beide gemeenten hebben verder een antieke bus gehuurd die op de Open Monumentendag tussen beide plaatsen zal rijden volgens een bepaalde dienstregeling. Met Le Baron Chassé in de Gortstraat. de bus wordt bereikt dat elke be zoeker op ludieke wijze snel van de ene naar de andere plaats kan reizen. De bus, een Saurer 223, dateert uit 1948 en deed vroeger in Rotterdam dienst als stadsbus. De vertrektijden uit Middelburg zijn (steeds vanaf het stadhuis op de Markt): 10.30, 12.30 en 14.30 uur. In Vlissingen vertrekt de bus (vanaf de reptielenzoo Iguana aan het Bellamypark) om 11.30, 13.30 en 15.30 uur. Startsein De bus doet ook dienst bij het ge ven van het startsein voor de Open Monumentendag zoals die in Vlissingen en Middelburg wordt gehouden. De Saurer 223 rijdt, voor de officiële dienstrege ling van start gaat, met een aantal genodigden om 9.30 uur vanaf het stadhuis in Vlissingen naar Middelburg. Aan boord bevindt zich tevens burgemeester J.C.Th, van der Doef van Vlissingen, die de rol van conducteur zal vervul len op het moment dat burge meester mr. C.G.J. Rutten van Middelburg aan de Torenweg aan de stadsgrens Vlissingen/Middel- burg als passagier zal instappen. Om omstreeks 9.50 uur zal de bus met genodigden bij het stadhuis van Middelburg aankomen. Cadeau Het gemeentebestuur van Middel burg krijgt op 9 september nog een cadeautje van de ANWB aan geboden. De heer mr. D.F. Vos, lid van de Bondsraad van de ANWB, zal om 10.30 uur een aantal verwijsbordjes overhandi gen aan burgemeester mr. C.G.J. Rutlen van Middelburg. De bord jes verwijzen naar een viertal wandelingen zoals deze zijn opge nomen op een paneel, dat aan een informatiepoort op de Markt in Middelburg is bevestigd. De ge meente kreeg onlangs ook al het paneel van de ANWB cadeau. veerd voor een golfterrein. Aan leg van dit terrein is mogelijk als de volgende uitgangspunten wor den gehanteerd: - een recreatieve fietsroute in een openbaar toegankelijke groenstrook in het complex; - de situering van de vrijstaande woningen moet aansluiten bij het bestaande landschap, waarbij ge dacht wordt aan bebouwing langs de Abeelseweg; - de hoofdtoegang van het com plex, zo mogelijk gecombineerd met andere sportvoorzieningen dient te komen bij de splitsing Stromenwijk en Grevelin- genstraat. Laurens Stommeswêg en om geving Deze lokatie ten zuiden van de wijk Griffioen is een reserveloka- tie voor het geval dat de andere genoemde woningbouwlokaties voor 2010 worden volgebouwd. Realisering De woongebieden Veerseweg, Brigdamsepad en Laurens Stom- mesweg kunnen na elkaar tot ont wikkeling worden gebracht. Daarnaast is een geleidelijke ont wikkeling van Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland gewenst. Het bieden van mogelijkheden voor hoogwaardige bedrijven en regionale voorzieningen ten zui den van de Torenweg maakt het op korte termijn ontwikkelen van een gedetailleerde visie op dat ge bied noodzakelijk. Het vormgeven van de geledings zone tussen Middelburg en Vlis singen kan plaatsvinden op het moment dat een initiatief tot aan leg van het geplande golfterrein dit noodzakelijk maakt. Het tot stand brengen van een derde kanaalkruising is voor de gemeente bijzonder urgent. Inspraak De ontwerp-structuurschets is met ingang van 8 september 1989 gedurende vier weken in te zien bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2, gedurende kan tooruren. voor direct-belanghebbenden is een beperkt aantal bruikleen- exemplaren van het plan be schikbaar. Tot 6 oktober kunnen belangheb benden in eerste instantie schrifte lijk reageren. Ook kan men zich opgeven voor een inspraakbijeen komst of een spreekuur. Hiervoor zijn bij bureau Voorlichting for mulieren beschikbaar. De inspraakresultaten worden op genomen in een inspraakrapport en betrokken bij de vaststelling van de structuurschets door de ge meenteraad. De structuurschets is ook te koop voor 12,50 excl. verzendkosten. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg ma ken bekend, dat het ontwerp van de gemeentebegroting en de ontwerpen van de begrotingen van de takken van dienst voor het dienstjaar 1990 bij buro voorlichting, Stadhuisstraat 2 voor een ieder ter inzage liggen, in bruikleen worden gegeven en te gen betaling van f 106,90, exclusief portokosten, verkrijgbaar worden gesteld. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van A. artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan ZANDDORP teneinde de gewijzigde uitvoering van de woning op kavel 1 5 van Park Over- water mogelijk te maken; B. artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan: I. ZAIMDDORP voor de bouw van een volière op het perceel 't Zanddorp 103; II. IN ONDERDELEN 1959 voor de bouw van een schuur ter ver vanging van de bestaande schuur op het perceel Kerksteeg 10. De bouwplannen en het schetsplan van de voorgenomen herzie ning van het bestemmingsplan ZANDDORP liggen met ingang van vrijdag 8 september 1 989 gedurende 14 dagen ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Vaststelling voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 28 augustus 1989 een voorberei- dingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening heeft vastgesteld voor: a. een perceel aan de Sloestraat, zoals aangegeven op tekening S 110-33; b. het gebied Noordpoortplein/Noordbolwerk (perceel Gasthuis e.o.) en het gebied Molenwater/Branderijmolen- gang/Morkstraat, zoals aangegeven op tekening S 246-4; c. het perceel Walcherseweg 258, zoals aangegeven op teke ning S 187-36. De besluiten en de daarbij behorende tekeningen liggen ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage en treden in werking op-6 en 7 september 1989. Burgemeester en wethouders hebben besloten door plaatsing van borden 37 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, de parallelweg van de Torenweg, lopende vanaf de Schroeweg in noord-oostelijke richting (d.i. in de rich ting van de Nieuwlandseweg) aan te wijzen als B-weg. Burgemeester en wethouders hebben bestoten fietsers en brom fietsers uit te zonderen van het eenrichtingsverkeer in de vol gende straten: - Achter het Hofplein (tussen Koningstraat en Korte Noordstraat) - Bagijnhof - Koningstraat - Pluimstraat - Rozemarijnstraat. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden, als regel onder betaling van f 150,— aan rech ten, beroep instelling bij de Kroon. Het beroepschrift moet wor den gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW MIDDELBURG. De volledige ver- keersbesluiten liggen bij het bureau voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK MIDDELBURG ter inzage.

de Faam | 1989 | | pagina 5