Staten vergadering Geestelijke gezondheidszorg Inspraak psychiatrie PROVINCIE «ZEELAND Zeeland in foto's Van dikke neuzen tot paarse tulpen beschikkingen covra Woensdag 6 september 1989 ABDIJ Provinciale Staten van Zeeland vergaderen op vrijdag 15 september a.s. Aanyang: 10.00 uur; plaats: Burgerzaal stadhuis Middelburg (van wege de verbouwing van de Statenzaal aan het Abdijplein). Wegen en vervoer Gedeputeerde Staten stellen voor de Rietganzedreef in Axel te ont trekken aan het openbaar ver keer. Voor drie percelen aan de dreef zal een recht van doorgang worden vastgelegd. Verder willen GS de taxiverorde ning Zeeland wijzigen om te be reiken dat "nieuwkomers" op de taximarkt bij het aanvragen van vergunningen niet voor al te gro te praktische problemen komen te staan. De Staten wordt gevraagd in te stemmen met het beleidsplan van de Stichting Vliegveld Mid den-Zeeland en tot wederopzeg ging een jaarlijks subsidie van f 110.000,- te verlenen, met een opzegtermijn van vier jaar. Het bestuur van de stichting heeft een beleidsplan gemaakt, dat in grote lijnen uitmondt in: consolideren van de bestaande situatie qua lokatie, financiën en aantal vliegbewegingen. Men heeft afgezien van een eer der plan tot aanleg van een ver harde baan, maar men wil wel maatregelen treffen op het punt van veiligheid, verbetering bereik baarheid voor bedrijven en ver lenging/vernieuwing huidige baan. Het havenkantoor is voorts aan vernieuwing/verbouwing toe. Zeer belangrijk acht het bestuur de aanstelling van een part time directeur. In hun argumentatie leggen GS o.a. de nadruk op het bovenlokale belang van het vliegveld en de specifieke rol die hieruit voor de provincie voortvloeit. Welzijn en onderwijs GS stellen de staten voor een fi nanciële regeling te treffen die kunstenaars de mogelijkheid biedt meer bekendheid te geven aan hun werk en persoon. Voor deze promotieregeling wordt dan jaarlijks f 25.000,- uitgetrokken. Hier staat tegenover dat dan de tijdelijke tentoonstellingsregeling wordt ingetrokken. Aan de in komstenkant van de begroting dient rekening te worden gehóu den met een lagere rijksbijdrage van bijna vierduizend gulden (in totaal wordt voor 1989 gerekend op f 556.000,- rijksgeld). Het voorontwerpplan voor de geestelijke gezondheidszorg ligt tot en rnet 31 oktober ter inzage in het provinciaal informatiecentrum. Abdij 9, Middelburg. Tot dezelfde datum kunnen schriftelijke reacties op het plan worden ingediend bij Provinciale Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Het plan is voor vijftien gulden te koop bij het informatiecen trum, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. Een samen vatting van het plan is beschikbaar in de vorm van een informatieblad. Het is gratis te verkrijgen bij het provinciaal informatiecentrum. Nadere informatie over het plan kan worden ingewonnen bij de afde ling welzijn van de provincie, de heer J. Maljaars, telefoon 01180-31436. DE FAAM - DE VLISSINGER NIEUWS In het jeugd- en jongerenwerk is een concentratie van organisa ties aan de gang, die veel energie en specifieke deskundigheid vraagt. Voor het "huren" van de deskundigheid willen GS een ex tra krediet van f 50.000,- be schikbaar stellen. Voorgesteld wordt wijzingingen aan te brengen in de verordening op de bejaardenoorden, o.a. be trekking hebbend op het toezicht en de bescherming van bewo nersbelangen. De Staten zullen beslissen over het "plan van scholen voortgezet onderwijs 1991-1993" dat aan de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen zal worden gezonden.Het bevat drie positie ve adviezen: middelbaar toe ristisch en recreatief onderwijs te Middelburg; middelbaar tech nisch onderwijs te Oude Tonge (van belang voor Zeeland) en MDGO-verpleging in Z. Vlaanderen. Het Zeeuws Rundvee Syndicaat kan na een positief statenbesluit rekenen op een jaarlijks subsidie ('89 t/m '92) van f 13.000,- voor onderzoekswerk. Abdij Voor een bedrag van f 193.800,- kan de provincie eigenaresse worden van de Abdijgebouwen waarin voorheen de rijksgebou wendienst zat (Abtswoning) en de rijksnijverheidsdienst (aan het Koorkerkhof). Van de eigendomsoverdracht maken ook deel uit het Abdij plein, de tuin voor het museum, de Kloostergang en Muntplein, het zgn. Klein Abdijplein en hét centrale ketelhuis voor de ver warming. De statenvergadering is voor een ieder vrij toegankelijk. Mensen, die psychiatrische hulp nodig hebben, moeten die zo dicht mogelijk bij huis kunnen krijgen. Dat staat in het vooront werpplan voor de geestelijke gezondheidszorg, dat het dage lijks bestuur van de provincie heeft opqesteld voor de jaren 1990-1993. Psychiatrische hulp kan bestaan uit zorg in het ziekenhuis, deel tijdbehandeling, ambulante en poliklinische hulp, beschermd wonen en crisisopvang. De ziekenhuiszorg wordt onder verdeeld naar de lengte van de zorgperiode: kort, langer-durend en langdurend. De zorg wordt geboden in een psychiatrisch zie kenhuis en op de psychiatrische afdeling van algemene zieken huizen. De bedoeling is mensen een be handeling te bieden, waarbij zij thuis kunnen blijven wonen. Op neming in ziekenhuis of internaat moet zoveel mogelijk achterwege blijven. Deze tendens wordt in vaktermen extramuralisering ge noemd: het buiten de zieken huismuren bieden van zorg en hulp. Voorwaarde is, dat er voldoende alternatieven zijn om opneming te voorkomen. Het gaat dan om ambulante en poliklinische hulp, en deeltijdbehandeling. Een tus senvorm kan zijn beschermd of begeleid wonen. Gedeputeerde staten stellen in het plan, dat het rijk wel de bed den in de ziekenhuizen vermin dert, maar geen ruimte en geld biedt voor vervangende zorg. De provincie zal daarom zelf met ideeën moeten komen en daar voor geld zien te vinden. Het streven is erop gericht per deelgebied van de provincie zorg beschikbaar te hebben. Deelgebieden of subregio's zijn Midden- en Noord-Zeeland (Schouwen-Duiveland, Sint Phi- lipsland, Tholen, Noord- en Zuid- Beveland), Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor in woners van Tholen en Sint Phi- lipsland is de Westbrabantse zorg dichter bij huis dan de Zeeuwse, in het plan wordt daarom reke- ning gehouden met gebruik van voorzieningen in de buurpro vincie. Ambulante hulp Ambulante hulp wordt geboden aan mensen met ernstige psychi sche problemen, eventueel ge paard gaand met klachten van lichamelijke en sociale aard. De behandelduur per dag is ten hoogste twee uur. De zorg be staat uit psychosociale of psy chiatrische hulp of allebei. Ambulante hulp is voorhanden bij de Regionale instelling voor am bulante geestelijke gezondheids zorg (RIAGG) en het Zeeuws consultatiebureau voor alcohol en drugs. Gs vinden, dat de RIAGG met te weinig hulpverleners moet wer ken en daarom wordt voor snelle uitbreiding gepleit. Voor het con sultatiebureau wordt de huidige capaciteit aangehouden, al den ken gs, dat de druk op de wer kers zal toenemen, doordat het aantal psychiatrische bedden in de algemene ziekenhuizen veel minder wordt. Voor poliklinische hulpverlening geldt dezelfde omschrijving als voor de ambulante hulp. Polikli nieken psychiatrie zijn er bij de al gemene ziekenhuizen in Vlissin- gen en Terneuzen én bij het psy chiatrisch ziekenhuis in Goes. In woners van Tholen en Sint Philipsland kunnen gebruik ma ken van de polikliniek van psy chiatrisch ziekenhuis Vrederust in Halsteren. (OM MISSIKN De commissie geestelijke ge zondheidszorg en zwakzinnigen zorg van de provinciale raad voor de volksgezondheid vergadert donderdag 14 september, 9.45 uur, in hotel Terminus, F. den Hol landerlaan, Goes. Op de agenda staan het kerndo cument gezondheidsbeleid, de geronto-psychiatrie (geestelijke gezondheidszorg voor ouderen) en het regeringsstandpunt over de zorg voor geestelijk gehandi capten en sterk gedragsgestoor de, licht geestelijk gehandicap ten. De vergadering is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken kun nen worden ingezien in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg. ten hoogste acht uur per etmaal. De behandeling wordt gegeven door een psychiater of zenuwarts met één of meer deskundigen uit andere disciplines in de geestelij ke gezondheidszorg. De 26 plaatsen in het psychia trisch ziekenhuis zijn nu verspreid over verschillende gebouwen maar zij worden gebundeld in een deeltijdkliniek. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren worden elk ruim 20 plaatsen gereserveerd, waarvan er 16 in 1993 beschikbaar moe ten zijn. Per plaats kunnen per et maal meer mensen zorg krijgen. Opneming wonen zijn voorzieningen voor mensen, die niet zelfstandig kun nen wonen. Voor hen moeten huizen beschikbaar komen in woonwijken van Goes, Hulst, Middelburg, Terneuzen, Vlissin- gen, Tholen en Zierikzee. Gedeel telijk zullen de plaatsen beschik baar moeten komen via de huidi ge beschermende woonvormen, zoals Het Bosdorp in Hulst en Ter Schelde in Wemeldinga Voor langdurig verblijf heeft het psy chiatrisch ziekenhuis in Goes bedden beschikbaar en twee so- ciowoningen in de stad. Kinderen Deeltijd Deeltijdbehandeling duurt ten minste vier uur achter elkaar en Kortdurende opneming beslaat ten hoogste drie maanden, even tueel te verlengen met nog eens drie maanden. Langer-durende opneming vergt ten minste drie maanden en ten hoogste twee jaar. Langdurende opneming gaat de termijn van twee jaar te bo ven. Patiënten kunnen dan ook gebruik maken van beschermen de woonvormen. Voor kortdurend ziekenhuisver blijf worden 24 bedden gepland op de psychiatrische afdelingen van de algemene ziekenhuizen in Terneuzen en Vlissingen en 25 in het psychiatrisch ziekenhuis in Goes. In Vrederust zijn twee bed den beschikbaar voor Tholen en Sint Philipsland. Voor inwoners uit heel Zeeland zijn er twee plaatsen voor klinische psycho therapie in De Viersprong in Halsteren. Voor langerdurende opnemingen zijn er 118 bedden in Goes, 16 in hostels in Middelburg en Terneu zen. In De Viersprong zijn 4 bed den. Langdurig verblijf en beschermd Voor kinderen en jeugdigen (6-18 jaar) komt een aparte afdeling op het terrein van het psychiatrisch ziekenhuis in Goes. Er komen 16 bedden voor alle vormen van zie kenhuisbehandeling en 6 plaat sen voor deeltijdbehandeling. Kinderen vanuit heel Zeeland, in clusief Tholen en Sint Philips land, zullen er gebruik van ma ken. Specialistische klinische hulpverlening wordt geboden via 2 bedden voor jeugdigen in De Viersprong en 1 bed voor kinde ren in De Mark in Breda. Voor ouderen is er een geriatri sche afdeling met 26 bedden in het psychiatrisch ziekenhuis in Goes. Verslaafden Ook voor alcohol- en drugs verslaafden komt er een apart centrum op het ziekenhuisterrein in Goes. Het centrum krijgt 20 bedden voor langerdurende be handeling. In het psychiatrisch ziekenhuis zelf zijn 10 15 bed den voor mensen die een behan deling van meer dan twee jaar nodig hebben. Thoolse en Flip- landse verslaafden kunnen te recht in West-Brabant. Daar zijn 2 bedden béschikbaar. Buiten Zeeland zijn nog zes plaatsen be schikbaar voor verslaafden. Bovendien is er in de Zeeuwse re gio's steeds een bed voor crisis opvang en voor mensen met ver giftigingsverschijnselen. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland- Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 KINDER BOEKEN door Jan Smeekens Voor samenstellers van naslag werken over jeugdliteratuur is Brooke Goffstein (1940) blijk baar een te klein talent. Ze wordt vrijwel nooit vermeld en zelden anders dan in het kleinst mogelijke lettertje. Haar onlangs bij Lennoo verschenen prenten boek MIJN ARK VAN NOACH (uit 1978) is echter zo'n bijzon der boekje dat je je afvraagt waarom de Amerikaanse over het hoofd gezien wordt. Met weinig woorden bij fijnzinnige, tere zwartwittekeningetjes maakt ze duidelijk waarom een broos oud dametje op het eind van haar leven nog altijd het houten speelgoedbootje koestert, dat haar vader maakte toen ze nog een klein meisje was. Het kwetsbaar ogende boekje (17,5 x 17,5 cm) brengt onder woorden wat onzegbaar lijkt en zal ook volwassenen die zichzelf soms een mooi kinderboek gun nen veel genoegen schenken. Voor wie meent een kinderboek altijd onmiddellijk te kunnen her kennen is MIJN HELD van Ka- trien Holland een bananeschil met weerhaken. De grote zeef drukken en korte teksten wek ken eerder de indruk een kost baar kunstenaarsboek voor een kleine groep gelukkigen te zijn dan een prentenboek voor veel kinderen. Dat dit opvallende de buut wel degelijk door (zelfs heel jonge) kinderen gewaardeerd wordt blijkt uit de bijval voor een tekst als: 'Mijn Held laat soms een scheet. Dat kan heel opwin dend zijn'. Het indrukwekkende en fraai uit gegeven grote boek (32 x 32 cm) waarvoor uitgeverij Querido dankzij subsidie van het Ministe rie van Welzijn Volksgezondheid en Cultuur kosten noch moeite hoefde te sparen, is tegelijkertijd een liefdesbetuiging aan het kind dat op schoot meekijkt, want welke ouder zou niet tallo ze keren willen herhalen: 'Mijn Held, kon ik een blos zijn op jouw wangen: ik zou gelukkig zijn'. Mijn ark van Noach door Brooke Goffstein. Uitgeverij Lannoo, Tielt. Prijs f 14,90. Mijn Held door Katrien Holland. Em. Querido's Uitgeverij, Am sterdam. Prijs f 25, BLUES- EN STRAATFEEST OVEZANDE Jongerencentrum De Klomp in Ovezande heeft voor het komend weekeinde een aardig 'dorps feestje' georganiseerd. Eigenlijk twee feestjes. Op zaterdag 9 september wordt namelijk een Bluesfestival gehouden en op zondag 10 september vinden er allerlei straatactiviteiten plaats. Het Bluesfestival begint om 14 uur in de festivaltent aan de Messtraat en duurt tot ongeveer middernacht. Het straatfestival begint de dag daarna rond 11 uur en duurt tot 22 uur. Het bluesprogramma begint met de Walcherse formatie Fat Nose, Honderdvijftig jaar fotografie in Nederland, heeft ook interessan te plaatjes opgeleverd over Zee land. Onder het motto 'Zeeuwse fotografie in bijzondere collecties sinds 1859', is daarom in het Rijksarchief in Zeeland, aan de Sint Pieterstraat in Middelburg een tentoonstelling ingericht. De tentoonstelling is tot en met vrij dag 22 september te bezichtigen op werkdagen (behalve maan dag) van 9 tot 17 uur. Op de tentoonstelling wordt de ontwikkeling van de Zeeuwse fo tografie gevolgd aan de hand van op het Rijksarchief aanwezige oude negatieven, foto's, dia's en fotoalbums. Ook zijn een aantal stereofoto's te zien, waarvan de oudste dateren uit 1859. Er wordt vooral veel aandacht be steed aan oud fotografisch mate riaal uit particuliere collecties, aangelegd in de eerste helft van deze eeuw. Een belangrijke bron is verder de historisch-topografische atlas 'Zeelandia lllustrata' van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Hierin be vindt zich onder meer de collec tie glasnegatieven van D. Cornelisse, die van 1926 tot 1960 als fotograaf in Middelburg was gevestigd. Deze negatieven zijn allemaal afgedrukt en een kleine selectie daarvan wordt op de tentoonstelling getoond. Een collectie prentbriefkaarten is eveneens te bezichtigen. die stevige rhythm en soulklan- ken laten horen. Om 15.30 uur is de beurt aan een sessieformatie van Zeeuwse en nationale groot heden in de bluesmuziek. Zij tre den op onder de naam Groove Masters. Een band die sinds vorig jaar niet meer kapot kan is The Crew. Deze Belgische formatie, die om 17.15 uur aantreedt, be gint zo langzamerhand een grote naam te verwerven in Europa. Om 20 uur treedt een buitenland se topact in het 'strijdperk', na melijk Otis Grand and the Dance Kings. De Amerikanen Otis Grand en Earl Green verzamelden het puikje van de Britse bluessce- ne om zicht heen. Inclusief een blazerssectie van vijf personen, bestaat de hele formatie uit tien man. De Amerikaanse mondhar monicaspeler Johnny Mars zorgt samen met z'n band om 22.30 uur voor het afsluitende concert. Op zondag moeten zo veel moge lijk festiviteiten buiten plaatsvin den. Alleen bij slecht weer wordt uitgeweken naar de festivaltent en de sporthal. Van 11 tot 18 uur is er een braderie en een kinder- markt. Vanaf 13 uur wordt zowel theater als muziek gebracht op locaties door het hele dorp. Een greep uit het overvloedige aan bod van die dag: The Purple Tu lips brengen het onvervalste Nederlandse levenslied met wel iswaar een vette knipoog. Het Duo Top Honderd brengt met gi taar en zang een voor-elk-wat- wils repertoire van muziek uit de jaren zeventig en tachtig. Een buitenlandse act van formaat vormt het British Events Theatre, bestaande uit twee typisch Britse heren en één dame. Zij trekken al tien jaar langs alle grote straat-' festivals in de hele wereld. Ook bij goed weer zijn er activiteiten in de festivaltent. Om 20 uur wordt hier het festival afgesloten met een optreden van Herb Mews and the Mules, die een stevige portie rock and roll bren- De straattheatergroep British Events Theatre in actie op het voor hun vanzelfsprekende podium. Piet Schrijvers. Wie wordt de penaltykoning van Walcheren? De voetbalclubs Middelburg en. Vlissingen nemen het woensdag 20 september tegen elkaar op in sportpark De Nadorst in Middel burg. Deelname van de broers Van de Kerkhof en Mühren moe ten de wedstrijd - een initiatief van de Zeeuwse kabeltelevisie maatschappij Zekatel - nog span nender maken. De strijd begint om 19 uur. Aan de wedstrijd vooraf kan de Walcherse voetbaljeugs zich van af 18.30 uur uitleven op oud-Ajax en -Nederlands elftal keeper Piet Schrijvers. Met strafschoppen, wel te verstaan. De clubs Arne- muiden, Dauwendaele, Domburg, GPC, Jong Ambon, Meeuwen, Middelburg, Nieuwland, Noor mannen, Oostkapelle, RCS, Se- rooskerke, VCK, Veere, Vlissingen, Walcheren, Zeelandia en Zeeland Sport laten voor deze gelegenheid hun beste E- en D- pupil en C-junior los. De finale om de titel Penaltykoning van Wal cheren vindt in de rust plaats. Overigens gaat het gerucht dat ook twee commissarissen van Zekatel, de Vlissingse wethouder D.J.P. Bruinooge en zijn Middel burgse collega G. Schoenmakers een kansje zullen wagen. Aanstaande ouders - De Kruis vereniging Vlissingen/Souburg brengt vanaf donderdag 21 sep tember aanstaande ouders 'de kneepjes van het vak' bij. De cur sus bestaat uit vijf bijeenkomsten in het wijkgebouw Rosenburg aan de Rosenburglaan 1 te Vlis singen. De kosten bedragen f 10,- per persoon. Informatie en aanmelding dagelijks tussen 9 en 12 uur bij de Kruisvereniging, 01184-63700. Vrouw en techniek - Vrouw en Werk Zeeland, het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoe fening en het Gewestelijk Ar beidsbureau Walcheren verzorgen maandag 11 septem ber een introductieles voor de cursus Vrouw en Techniek. In de ze cursus komen vakken aan bod als bouwtechniek, electrotech- niek, vaktekenen en tekening le zen, lassen en mechanische technieken. Voor het praktische gedeelte wordt onder meer ge bruik gemaakt van een draai bank, een zaagmachine en een lasapparaat. Verder worden er excursies gemaakt naar techni sche bedrijven. Vrouwen die de cursus hebben gevolgd, kunnen terecht bij vervolgopleidingen aan vak- en bedrijfsscholen. De cur sus duurt veertien weken met vierentwintig lesuren per week. Deelnemers voor de introductie middag aan het Papisland 1 in Middelburg kunnen zich opgeven bij Vrouw en Werk, 01180-37555. provinciale griffie In het kader van de coördinatieprocedure op grond van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne maken Gede puteerde Staten van Zeeland het volgende bekend. Aanvragen: Met het oog op de realisering van een centrale faciliteit voor de opslag en verwerking van radioactief afval op een perceel aan de Belgiëweg te Nieuwdorp, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, nr. 827, zijn door de Centrale Organisatie Voor Radioactief Afval (COVRA) NV te Petten op 11 januari 1989 bij hen de volgende stukken ingediend: 1. het verzoek aan burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele om vergunning voor het bouwen van een complex gebouwen behorende tot de eerste bedrijfsfase. De aanvraag is in strijd met het geldende bestemmingsplan. De gemeenteraad heeft op 7 februari 1989 ver klaard dat in verband met voornoemde plannen een (herziening van het) bestemmingsplan wordt voorbe reid. Het ingediende verzoek is niet in strijd met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan. Daardoor ontstaat de mogelijkheid met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet de gevraagde vergunning te verlenen. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze stukken worden verkregen bij het bureau ruimtelijke ordening en volkshuisvesting van de gemeente Borsele (tel. 01106-1730, tst. 244). 2. het verzoek aan de Ministers van Economische Zaken, van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer, van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur om vergun ning ingevolge de Kernenergiewet voor - het oprichten van een inrichting als bedoeld in artikel 15 onder b van de Kernenergiewet waarin splijtstof fen kunnen worden bewerkt en verwerkt en worden opgeslagen; het in voornoemde inrichting voorhanden hebben van splijtstoffen, ertsen en radioactieve stoffen, zoals bedoeld in artikel 15 onder a en artikel 29 van de Kernenergiewet; het in werking brengen en houden van de gedeelten van voornoemde inrichting, die behoren tot de eerste bedrijfsfase, welke gedeelten zijn aangeduid in paragraaf 1.6 van hoofdstuk 1 van de van deze aanvraag deel uitmakende gegevens; alsmede is ingediend het bij deze aanvraag behorende locatiegebonden milieu-effectrapport (MER). Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze stukken worden verkregen bij de Directie Stralenbe- scherming van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (tel. 070-209367, tst. 2795 of 2207); 3. het verzoek aan de Minister van Verkeer en Waterstaat om vergunning ingevolge de Wet verontreiniging op pervlaktewateren voor het lozen van afvalwater op de Westerschelde ten behoeve van een inrichting waarin radioactief afval zal worden verwerkt en opgèslagen; alsmede is ingediend het bij deze aanvraag behorende locatiegebonden milieu-effectrapport (MER). Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze aanvraag worden verkregen bij Rijkswaterstaat, direc tie Zeeland (tel. 01180-86000, tst. 505). Ter inzage: Na het volgen van de vereiste procedure is besloten de gevraagde vergunningen te verlenen onder het stellen van voorschriften. De aanvragen met bijlagen, het MER, de beschikkingen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 7 september 1989 tot en met 6 oktober 1989 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1, Heinkenszand van 17-20 uur; in de bibliotheek van het directoraat-generaal voor het milieubeheer van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, dr. Van der Stamstraat 2, Leidschendam op werkdagen van 9-12 en van 14-17 uur; bij Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30, Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 13-16 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Beroep: Vanaf 7 september 1989 tot en met 6 oktober 1989 kan een ieder die door de beschikking onder 1 (bouwvergun ning) rechtstreeks in zijn belang is getroffen op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbeschik kingen een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele, Postbus 1, 4450 AA Heinkenszand. Tevens kan aan de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, worden gevraagd de verleende bouwvergunning te schorsen dan wel een voorlopige voorziening te treffen. Vanaf 7 september 1989 tot en met 6 oktober 1989 kan tegen de beschikkingen onder 2 en 3 (vergunning Kern energiewet en vergunning Wet verontreiniging oppervlaktewateren) beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, 1e lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aantoont redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikkingen onder 2 en 3 worden op 7 oktober 1989 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4, 1e lid van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen, tevens een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot.schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Middelburg, 6 september 1989. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011

de Faam | 1989 | | pagina 13