'Op een tentoonstelling sta je eigenlijk in je blootje' Breed scala aan mogelijkheden in Middelburg en Vlissingen Voorpremière in Alhambra UCIM op z'n Braziliaans David Ray in Cosmo Woensdag 30 augustus 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER mmm mm m 31 AUGUSTUS T/M 6 SEPTEMBER IN MIDDEN ZEELAND CHRIS RUTTEN EXPOSEERT IN VEERE De Stichting Delta Cultureel houdt een expositie van beeld houwwerken van de Middelburger Chris Rutten in de Grote Kerk in Veere. Het is de eerste keer dat Rutten, die naast beeldhouwer ook nog burgemeester van de hoofdstad is, in Zeeland met een twinigtal van zijn beeldhouwwerken in het openbaar treedt. De expositie wordt op zaterdag 2 september geopend en loopt door tot en met zondag 22 oktober. Chris Rutten is autodidact. Bijna twintig jaar geleden, toen hij met zijn gezin gedurende drie jaar in Suriname verbleef, raakte hij ge boeid door het houtsnijwerk van de Boslandcreolen. „De gebruiks voorwerpen, die deze mensen U.met prachtig snijwerk versierden, bracht me er toe één van die kunstenaars te animeren om ook eens een driedimensionaal beeld te maken", vertelt Rutten in zijn werkkamer in het stadhuis. „De man bracht er zo weinig van te recht, dat ik schertsend tegen mijn vrouw zei, dat ik zoiets wel beter kon. Doe dat dan maar, zei zij en zo ontstond mijn eerste houten beeldje uit mahonie: Een moeder met kind opschoot, ge maakt naar aanleiding van de ge boorte van onze dochter. Omdat het zo goed gelukt was, spoorde iedereen en vooral mijn vrouw me aan om door te gaan. Dit eer ste beeldje staat ook op de ten toonstelling in Veere". Beelden van ijzer in de tuin. FOTO EDUARD EIMGEL Tijd Tien jaar lang werkte Rutten uit sluitend met hout. Later, toen hij eenmaal in Limburg woonde, liet hij zijn beelden ook in brons gie ten. Deze speciale techniek leer de hij van een bevriende kunstenaar. „Het liefst maak ik mijn modellen in was en niet in klei, omdat klei steeds nat ge houden moet worden en snel scheurt. Was blijft steeds goed hanteerbaar en dan maakt het niet zoveel uit als ik weken geen tijd heb om eraan te werken. Want aan dat laatste heb ik het meeste gebrek. Het burge meesterschap vraagt gemiddeld zestig uur werk in de week en beeldhouwen doe je niet even een halfuurtje. Daarvoor moet ik een heel weekeinde uittrekken of een aantal dagen van m'n vakan tie. Dan werk ik ook echt achter elkaar en laat zelfs m'n eten in mijn atelier (meer een hok in de garage) brengen. Na een verhui zing ligt alles drie jaar plat, maar nu ik vier jaar in Middelburg zit heb ik weer zes dingen ge maakt", zegt de cratieve burge meester, die naast beeldhouwen ook fietsen als hobby heeft. „Bij het eerste werkt mijn geest Art-Titude toont Golvende Provence In de vitrine-galerie Art-Titude aan Singel 14 in Vlissingen expo seert de schilder Marcel Lucien Robbe een drie-luik. Het kunst werk kreeg als titel: 'Tussen ui tersten in kleur ontvouwt zich als een lappendeken in blauw-grijze tonen het landschap van de Pro vence. Stilte en rust, ordening en ritme, zwart en wit'. De ten toonstelling is dagelijks te be zichtigen van 12 tot 23 uur. Bezoek binnen is mogelijk na te lefonische afspraak via 01184-19392. Marcel Lucien Robbe woont dan wel in Vlissingen, maar van ge boorte is hij Fransman. Het land schap is het favoriete onderwerp in zijn werk. Hij verloochent zijn afkomst overigens niet. In zijn werk is meer terug te vinden van het golvende landschap van de Provence en de Zwitserse Jura dan van de Zeeuwse stranden poelen en luchten. Een enkele keer komt zijn tweede vaderland naar voren in zijn werk. Sluizen en paalhoofden vormen in dat geval zijn artistieke 'doelgroep'. door. Vaak kan ik dan problemen goed op een rijtje zetten en ook mijn speeches bereid ik onder het beeldhouwen voor. Bij het fietsen gaan mijn gedachten op nul en geniet ik alleen maar van de om geving. Ik doe het echt voor mijn gezondheid", zegt Rutten, die zelf ook een ligfiets in elkaar zet te, waarmee hij over het 'eiland' toert. IJzer Sinds Rutten in de hoofdstad woont heeft hij het ijzer als mate riaal voor zijn kunstwerken ont dekt. „Brons is enorm duur en in Zeeland heb ik nog geen brons gieter ontdekt. Daarvoor moet ik nog steeds naar Limburg", vertelt hij. „Tegenwoordig giet ik mijn modellen vaak in ijzer, waarbij ik enorme hulp heb van de Middel burgse gieterij. Het verbaast me hoe mooi de kleur van de beelden na enige tijd wordt, vooral buiten in de tuin. Je ziet ze langzaam overgaan van licht- naar donker roestbruin. Het enige nadeel is, dat ze loodzwaar zijn en onver plaatsbaar. Dus de werken uit mijn tuin kunnen niet naar de ex positie in Veere", stelt de beeld houwer van wie op vier plaatsen in Limburg kunstwerken in het openbaar te bewonderen zijn. Naast portretten, veelal van zijn gezin, ontwierp Rutten verschil lende herdenkingspenningen en maakte hij ook beelden in de sportieve sfeer, zoals een paar fietsers en een tennisser. In zijn maatschappijkritische kunstwer ken verbeeldde hij onderwerpen als de herverkaveling en geluids hinder. Hij exposeerde in 1977 in Kasteel Hoensbroek en deed tweemaal mee aan een ten toonstelling van Nederlandse burgemeesters: in 1978 en in april 1989 in Wijchen. Toekomst In de toekomst wil Chris Rutten zijn creatieve talenten ook op steen en dan speciaal op marmer beproeven. „En verder kwam ik via de gemeente aan een stel oude eikenhouten balken van enorme omvang, waar zeker prachtige dingen mee te doen FOTO EDUARD ENGEL zijn", vertelt hij enthousiast. „Eigenlijk maak ik het toch alle maal voor mezelf, want bij zo'n expositie word je zo bekeken. Ri- Chris Rutten: "Eigenlijk maak ik het voor mezelf". beurtenis, want aan één kant is het mooi, aan de andere kant sta je toch enorm in je blootje". Valerie Schepers. nus Verburg (lid van de Raad van State, red.) heeft me eigenlijk overgehaald dat te doen. Het is voor mij een hele spannende ge- NIEUW AANBOD CURSUSSEN KUNSTZINNIGE VORMING Het nieuwe cursusprogramma van de Instituten voor Kunstzin nige vorming in Middelburg en Vlissingen is uitgekomen. Op het gebied van de beeldende vor ming, ballet, muziek, audi-visuele vorming, dramatische expressie en literatuur gaan er dit jaar naast de bekende cursussen ook nieuwe opleidingen van start. Voor creatief belangstellenden is er keuze genoeg. Nieuw in Middelburg is de basis opleiding weven, die in januari begint. In deze opleiding, die drie jaar duurt, komen bindingsleer, kunstbeschouwing, kleur- en vormleer en materialenkennis aan bod. De cursus wordt verdeeld in blokken, waarvoor men zich apart kan inschrijven. Daarnaast is er een cursus 'ontwerpen voor wevers', voor wie de basistech niek geen geheimen meer heeft. In de cursus experimenteel teke- nen en schilderen ligt het accent op de verschillende materialen waarmee geëxperimenteerd wordt. De uitkomst van die expe rimenten vormt weer het begin punt van nieuwe en verrassende werken. Er is een cursus voor vol wassenen en voor kinderen. Dans De woensdagmiddagcursusen beeldhouwen, grafische technie ken, algemeen beeldende vor ming en toneel zijn ook op jongeren gericht. Op dansgebied kan men zich bekwamen in klas siek ballet, moderne dans en jazzdans. Er zijn ook combi cursussen. Voor de allerkleinsten is er een algemene dansante vor ming, waarin het fantasievol be wegen centraal staat. In de twee cursussen kunstbeschouwing kan men kennis maken met be kende en minder bekende schil ders en hun werk. Ook Zeeuwse kunstenaars komen aan bod. Alle cursussen beginnen in de tweede week van september, alleen de balletlessen starten een week eerder. Ook in Vlissingen kan iedereen zijn creatieve gaven ontplooien en meer vorm geven door profes sionele steun. Het cursusaanbod werd daar uitgebreid met een Ba siscursus Video, een cursus Lite ratuurbeschouwing, en twee cursussen Stem- en Bewegings expressie en Dramatische ex pressie. In 'Ben ik in beeld', ko men algemene videotechniek, oefenen met statief, opname en montage aan bod. De cursist moet wel een videocamera en re corder bezitten om profijt te heb ben van deze basiscursus. Expressie f Sylvester Stallone speelt de hoofdrol in de film Lock Up. Eén week voor de officiële Ne derlandse première, draait in Al hambra 1 in Vlissingen de voorpremière van 'Lock Up', de nieuwste produktie van regiseur John Flynn met Sylvester Stallo ne en Donald Sutherland in de hoofdrol. Stallone speelt de gevangene Frank Leone, die een half jaar voor z'n vrijlating wordt overge bracht van een normale gevange nis naar de zwaarbewaakte Gateway gevangenis, geleid door Drumgoole (Donald Sutherland). Drumgoole wil zich op Leone wreken. Leone is namelijk eens ontsnapt uit een gevangenis waar Drumgoole bewaker was. Omdat Leone destijds een goede reden had om te ontsnappen - zijn vader lag op sterven en hij mocht daar niet bij zijn van Drumgoole - werd Drumgoole door de pers betiteld als onmen selijk en discutabel. Dit heeft hij nooit kunnen verkroppen. Alleen en gewapend met zijn gewiekst heid van de straat, moet Leone opboksen tegen Drumgoole en de overweldigende kracht van het systeem. Robert Kohnen geeft orgelconcert Het orgel van de Lutherse Kerk in Middelburg wordt op vrijdag 1 september bespeeld door de Belg Robert Kohnen. Vanaf 20.15 uur speelt hij werken van onder an dere Antonio en Hernando de Cabezon, Girolamo Frescobaldi en Carl Philipp Emmanuel Bach. Robert Kohnen staat bekend als eén van de meest vooraanstaan de vertolkers van oude muziek in België. Samen met musici als Si- giswald en Wieland Kuyken ver richtte hij pioniersarbeid op het gebied van de herleving van de kamermuziek uit de 17e en 18e eeuw. Kohnen is docent klave- cymbel aan het Koninklijk Mu ziekconservatorium in Brussel. Bij de cursus Literatuurbeschou wing worden de deelnemers geïnformeerd over schrijvers, achtergronden en de verschillen de stromingen in de literatuur. Ook poëzie komt aan bod. Wie plezier heeft in bewegen en het speels gebruiken van de stem, kan aan de cursus Stem en Be wegingsexpressie denken. Spon tane impulsen staan centraal in deze cursus. Bij de dramatische expressie leert de cursist een scène of een sprookje in beeld brengen. Spelervaring is niet ver eist. Beide steden hebben een folder uitgebracht waarin alle cursussen staan vermeld. Voor nadere in- lichtngen kan men in Middelburg terecht in de Kuiperspoort 21, te lefoon 01180- 34711. Voor Vlis singen kan men de Culture Raad bellen: 01184- 14928 of 16672. Een band die de Stadhouders krant dan wel gemist heeft maar op de Stadhoudersfeesten niet zal ontbreken is UCIM, of voluit: Universal Cultures In Motion. Dit internationale gezelschap heeft door middel van vele eerdere op tredens in Nederland en daar bui ten een uitstekende reputatie opgebouwd. Vrijdag 1 september staat de groep tussen 17 en 19 uur op het podium op de Middel burgse markt. De musici van deze zevenmans formatie zijn afkomstig uit Suri name, Angola, Indonesië, Nederland en Brazilië. Ondanks de zo verschillende etnische af komst van de groepsleden, heb ben ze één gemeenschappelijke specialiteit: Zij beheersen het ge hele scala van Braziliaanse Swingmuziek tot in de perfectie. „Twee vocalisten worden bij gestaan door: drums, percussie, basgitaar, gitaar en piano. Het concert van de Zeeuwse for matie B-Sharp, dat zaterdag van 12 tot 13 uur zou plaatsvinden, komt wegens af wezigheid van één van de groepsleden te vervallen. Het op treden van de Utrechtse formatie Nancy Works on Payday begint daardoor eerder dan gepland. DONDERDAG 31 AUGUSTUS GOES Kees van Eersel, Carillon bespelingen, toren stadhuis Veere, 15.00 - 16.00 uur. Freek de Keizer, Orgel, Oost- kerk Middelburg, 10.30 - 14.30 uur. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Universal Cultures In Motion. David Ray, Zanger, Disco theek Cosmo Vlissingen, Volta- weg, 23.30 uur. Jamsessie, De Piek, Hellebar- dierstraat 11-13, Vlissingen, 14.00 - 17.00 uur. Robert Kohnen, Orgel, Luther se kerk. Middelburg, 20.15 uur. Adrian Angel and friends, Band, De Lachende Vis, Vlasmarkt, Middelburg, 22.00 uur. ZATERDAG 2 SEPTEMBER Kees van Eersel, Organist, Hervormde Kerk Renesse, 20.00 uur.* Johnny and the Starshooters, Taverne Ka naalstraat, Oost-Souburg, 10.00 - 12.45 uur. Het Jazz Kwartet, Taverne Kanaalstraat, Oost-Souburg, 13.00 - 16.30 uur. Karolingenkapel, Paspoort straat-Kanaalstraat, Oost- Souburg, 10.00 uur. Boerenkapel Voorwaarts, Paspoortstraat-Kanaalstraat, Oost-Souburg, 13.00 - 16.45 uur. Mac-Lee's, Volksdansgroep, Kanaalstraat, Oost-Souburg, 11.00 - 11.30 uur. Museum voor Zuid en Noord- Beveland (Singelstraat 13) Aanleg over Midden-Zeeland. Oorlog over Zuid- en Noord Beveland, 1940-1944.Di. t/m vr. van 10.00 tot 16.00 uur, za. van 11.00 tot 16.00 uur. Lunchcafé Stadhuis Olieverven en pastels van J. Wondergem. Ope ningstijden lunchcafé t/m 31 aug. Oosterscheldeziekenhuis Recente Grafiek van Corneille, alle dagen t/m 31 aug. ZOND A G 3 SEPTEMBER David Ray Zanger-imitator David Ray is vrij dag 1 september te zien en te horen in discotheek Cosmo in Vlissingen. Vanaf 23.30 uur geeft de vijfendertigjarige Israë liër daar een staaltje van zijn kun nen weg. Hoewel hij al zo'n vijftien jaar op de planken staat is deze artiest nog maar kort gele den doorgebroken in het show bizzcircuit. David Ray heeft zijn landelijke be kendheid voor een belangrijk dee te danken aan zijn optreden in de Soundmixshow van 1987. Daarin gaf hij een perfecte imitatie van Tom Jones. Hoewel hij nu inmid dels een eigen geluid heeft ont wikkeld, geeft hij in zijn shows nog steeds prachtige imitaties van wereldsterren als Demis Roussos, Louis Armstrong en The Bee Gees. Met soms drie op tredens per avond kan van een succesvolle doorbraak gesproken worden. GROEDE Atelier Wilma van der Lee (Mo lenstraat 19), olieverfschilderijen. Iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, eventueel op afspraak tel: 01171 - 1770. MIDDELBURG Openluchtdienst, Herten kamp in Goes Zuid, 15.00 uur. Bij slecht weer zelfde tijd in de Bethelkerk, Tulpstraat 2, Goes. Koffieconcert, Middelburgs Muziek Korps, Terras van het restaurant de Abdij. 11.30 uur. DINSDAG 5 SEPTEMBER Jamsessie, Frapo's Bellamy- park, Vlissingen, 22.00 uur. Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Het Holografie Museum (Gortstraat 36). Ma. t/m zo. van 10.30 tot 18 Francois Rijckhals Museum (Dam 71). Adriaen van de Venne 400 jaar. Do. vr. en za. van 11 tot 17 Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Hal begane grond: Eva Bes- nyö. Luchtfoto's, portretten, inte rieurfoto's en afbeeldingen van Westkappelaars in hun gewone doen. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo. en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. De Vleeshal (Markt)J.C.J. van der Heyden. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur. zo. van 1 3 tot 17 uur. Galery Vincent (St. Janstraat 3). werken van J. W. van Trirum, Din- gemans, Rob de Haan, J. van Tri rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Rabobank (Lange Geere 3) werken van Mariene Schot en Emmy Stok vis, wandkleden. Openingstijden van de bank. Ramschip Schorpioen (Loskade) Blik in het verleden. Dagelijks 10.00-17.00 uur. Antiquites B. Witte (Vlasmarkt 11) Silvia Kooman, schilderijen, teke ningen, objekten. Centrum nieuwe muziek (Klove niersdoelen) Expo Xenakis maket- tes, partituren en video-presentatie. Ma. t/m za. 14 uur tot 17 uur. Stichting beeldende kunst (Kui perspoort) Leen Quist Keramiek. Dinsd. t/m zaterd. 13 tot 17 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3) Homma ge aan Joseph Beuys werken van Boezem, di. t/m vrijd. 10.00-17.00 uur. Zat. t/m maand. 13.30-17.00 Toegevoegde film in Schuttershof Hoewel het Filmfestival Zeeland op vrijdag 1 september nog niet is begonnen, draait er in het Schuttershoftheater om 20.30 uur toch al een 'toegevoegde' film. Het betreft La Lectrice van Michel Deville, met Miou-Miou, Christian Ruché, Brigitte Catillon en Maria Casarès. Een spirituele film over fantasie en werkelijk heid, literatuur en film. Woens dag en donderdag is de film nogmaals te zien, maar dan in het Bibliotheektheater. De film vertelt het verhaal van Constance (Miou-Miou) die een boek leest. Het boek gaat over Marie die graag voorleest en van haar hobby een beroep maakt. Ze zet een advertentie in de krant en bezoekt mensen die graag willen worden voorgelezen. Aan het eind van de film heeft Constance het boek uit. Alles wat ze heeft gelezen, heeft ze inmiddels zelf OOSTKAPELLE Zeeuws biologisch museum (Duin- vlietweg 6). Zie Zo Zijde, biologi sche en cultuur-historische aspec ten van zijde. Zeeuws Biologisch Museum (Oranje Kasteel Westhove). Kiek Zeeland fototentoonstelling dinsd. t/m vrijd. 10 tot 17.00 uur. zaterd. t/m maand. 13.30 t/m 17.00 uur. NEELTJEJANS Ir. J.W. Tops-huis Schouwen- Duiveland foto's. Verkeer, vervoer en communicatie. Dagelijks van 10 tot 17 uur. VEERE Grote Kerk 150 jaar Westerschelde, Levensader in de Delta, Een ge meen Erfgoed - Essex en de Neder landen door de Eeuwen. Grote Kerk Beeldhouwwerken. Dhr. Chr. G.J. Rutten. figuratief, vanaf 4 september, maand, t/m zaterd. 10-17 uur. zond. 14-17 uur. Grote Kerk Fotografie vroeger en nu, Stichting Conservatie en Restauratie. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10.00 tot 1 2.30 en van 14.00 tot 1 7.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor iedereen. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. De Watertoren(Vlissingen-Oost Souburg). Tape-licht-verf. Dagelijks van 12 tot 18 uur, 's maandags gesloten. Stadhuis (Binnenplein). Zomerten- toonstelling Animisme is onder ons, Kees van Leeuwen. Tijdens ope ningsuren. Art-titude Galerie Marcel Lucien Robbe. Een drie luik dagelijks 12.00 tot 23.00 uur. Stedelijk Museum Speculum Zea- landiae ma t/m vr. 10.00 - 17.00 uur za. en zo. 13.00 - 17.00 uur. Vanaf 2 september. Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260. Grand theater Goes, Singelstraat 5a, tel. 01100-15165. Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180-38900. Schuttershoftheater, Schuttershofstraat 1, tel. 01180-13482. Bibliotheektheater, Kousteensedijk 7, tel. 01180-30235. Middelburgs Minitheater, Verwerijstraat 53, tel. 01180-33996. 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, tel. 01100-28142. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Karate Kid' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal Weapon 2' 19.00 en 21.30 uur 'Stallone-Lock Up' 23.45 uur. Electro Middelburg, 'Dange rous Liaisons' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'La Lectrice' 20.30 uur. ZATERDAG 2 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 19.00 en 21.30 uur. 'Stallone-Lock Up' 23.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Karate Kid 3' 19.00 uur en 23.45 uur 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal Weapon 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Black Rain' 20.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dangerous Liasions' 20.30 uur. ZONDAG 3 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Lethal weapon 2' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Karate Kid' 14 en 19 uur 'Licen ce to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 14.00 uur 'Lethal Weapon 2' 19 en 21.30 uur. Electro middelburg, 'Dange rous Liaisons' 21 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Performance Pierre He- bert en Robert Lepage 'Adieu Leonardo' 21 uur. MAANDAG 4 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Karate Kid 3' 20 uur, Grand Theater Goes, 'Lethal Weapon 2' 20 uur. Electro Middelburg, 'Yaaba' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dangerous Liaisons' 20.30 uur. DINSDAG 5 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Karate Kid' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Lethal Weapon 2' 20 uur. Electro Middelburg 'The King of Childern' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Les Mistons en les 400 coups' 20.30 uur. Bibliotheektheater, Lezing Pauline Terreehorst over Johan van der Keuken films van v.d. Keuken. WOENSDAG 6 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 20 uur. Alhambra II Vlissingen,'The Karate Kid' 20 uur, 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Lethal Weapon' 20 uur. Electro Middelburg, 'Dange rous Liaisons' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Tirez sur Ie pianiste' 20.00 uur en 22.00 uur. Bibliotheek; 'La Letrice' 20.30 uur. DONDERDAG 7 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Karate Kid' 20 uur, 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal Weapon' 20 uur. Electro Middelburg, 'Dange rous Liaisons' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Antoine en Jules et Jim' 20.00 uur. Bibliotheektheater, 'La Lectri ce' 20.30 uur. meegemaakt. Constance en Ma rie zijn aan het eind van het ver haal een en dezelfde persoon. Fantasie en werkelijkheid lopen in de film dusdanig dooreen, dat ve le interpretaties mogelijk zijn. De vrouw uit boek en film, is zowel de onschuld zelf als de provoce rende verleidster. Erotiek is de draad door het hele verhaal. Ook de humor ontbreekt niet. ZONDAG 2 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Taran en de toverketel' 14 uur. Grand theater Goes, 'Taran en de toverketel' 14 uur.

de Faam | 1989 | | pagina 7