MÉ Ml m mmrn Woensdag 30 augustus 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER r~> Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Sociaal 0 Ouderen Cursus Missie-zendingskalender Vanaf 1 september is in alle ge meenten en parochies de Missie- zendingskalender 1990 te koop. Deze nieuwe uitgave laat zich nog het best omschrijven als een tegelkalender. De kalender wordt namelijk gevuld met foto's van tegels uit een kerk in Serima, een plaatsje in Zimbabwe. Op de te gels - de stenen tafelen van Seri- ma - staan bijbelse taferelen. De kalender wordt uitgegeven door de Nederlandse Zendingsraad en het Centraal Missie Commissari aat en is voor f 8,- verkrijgbaar via NZR Amsterdam, 020-717654 en CMC Oegst- geest, 071-171771. WÊÊÊÊÊÊËÊIÊKÊ&Z Een afbeelding uit de Missie-zendingskalender. Gezondheid Borstkankerpatiënten - De praatgroep van vrouwen die een borstoperatie hebben ondergaan komt dinsdag 5 september weer bij elkaar in het wijkgezondheids centrum aan de Middelburgse Rozenburglaan. De koffiemorgën begint om 10 uur. Textiel ABC - Welke syntheti sche en half-synthetische vezels zijn er op de markt? Waar staan de symbolen op de textiel- etiketten voor? Welke wasmidde len en wasverzachters horen bij welke stof? Hoe zijn bepaalde vlekken te verwijderen? Al deze en nog vele andere vragen wor den beantwoord in het Textiel ABC, een boekje van de Vereni ging voor Textieletikettering voor Was- en Strijkbehandeling. Het boekje is tegen kostprijs verkrijg baar door f 8,50 ten name van VTWS te Delft over te maken op giro 666 402. Dit onder vermel ding van 'ABC'. Snuffelmarkt - De Delta-Band uit Vlissingen is aan zijn aller- laatste snuffelmarkt toe. Zater dag 2 september worden er in de voormalige jeugdherberg aan de Vlissingse Breewaterstraat nog één maal spullen als meubels, 1 koelkasten en televisies verkocht. De markt is geopend van 9.30 tot 13 uur. Avondruilbeurs - Of het nu om munten, oude ansichten of post zegels gaat, wie wat te verzame len of te ruilen heeft kan vrijdag 1 september terecht op de avond ruilbeurs in café-pension De Goe de Verwachting in Lewedorp. De beurs is vanaf 19.15 uur geopend. Computomation - In de Euregio Evenementenhal in Enschede vindt dinsdag 5 en woensdag 6 september de computer/automa tion beurs Computomation '89 plaats. In ongeveer zeventig stands tonen meer dan dertig be drijven er, instellingen de nieuwste ontwikkelingen in dé automatisering. Daarbij zijn diver- se primeurs inbegrepen. De beurs •is dinsdag en woensdag van 14 tot 22 uur geopend. Meer infor matie is verkrijgbaar via 053-339346. Volksdansen - In wijkgebouw Het Zuiderbaken aan de Middel burgse M. de la Palmastraat be gint dinsdag 5 september een volksdansgroep voor volwasse nen. De groep komt wekelijks van 20 tot 22 uur bij elkaar en er wordt aandacht besteed aan dansen uit Israël, de Balkanlan- den, Amerika, Nederland en En geland. Inlichtingen over de volksdansgroep zijn verkrijgbaar bij sociaal cultureel werk De Hay- man, 01180-29004. Kom uit je huis - Kom uit je huis, de contactgroep voor vrou wen uit Middelburg-Zuid, houdt woensdag 6 september de eerste open koffiecontactmorgen van dit seizoen. Vrouwen kunnen tij dens deze morgen hgn wensen en ideeën over nieuwe, activitei ten kwijt. Op deze manier kwa men in het vorige seizoen onder meer een conversatiegroep En gels en Frans, een kantklosgroep en een excursiegroep tot stand. De contactmorgen wordt van 9.30 tot 11.30 uur gehouden in wijkgebouw Het Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat in Middelburg. Er is een kinderop pas aanwezig. SKW De Hayman, 01180-29004, beschikt over meer informatie. Gezond ouder - De Kruisvereni ging Walcheren-Oost en de Stichting Welzijn voor Ouderen in Middelburg geven een cursus Ge zondheid en Ouder worden voor mensen vanaf zestig jaar die zo lang mogelijk zelfstandig willen blijven wonen. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten in Nieuw en Sint-Joosland. Onderwerpen zijn lichamelijke en geestelijke verschijnselen van het ouder worden, voeding, beweging, in continentie, medicijngebruik, vei ligheid en wat men kan verwachten van de Kruisvereni ging en de gezinsverzorging. In lichtingen en opgave dagelijks tussen 9 en 12 uur bij de Kruisver- eniging, 01180-14366. Instuif - In de Middelburgse sporthal De Kruitmolen (Dau- wendale) vindt maandag 4 sep tember een sport- en spelinstuif voor vijfenvijftig plussers plaats. De instuif duurt van '14.45 tot 16.15 uur en is een initiatief van de Stichting Welzijn voor Oude ren in Middelburg. ANBO - De eerste ANBO- contactmiddag van dit seizoen wordt op dinsdag 5 september in De Schakel aan de Middelburgse Bachtensteene gehouden. De contactmiddag is bestemd voor iedereen van vijftig jaar en ouder. Om 14 uur wordt er een natuur film vertoond. Na de pauze is er een bingo. Een andere ANBO- activiteit is een busreis naar Nieuwckuyck op 26 september. Kaarten voor deze reis worden donderdag 7 september tussen 13.30 en 15 uur in het Bastion aan de Nieuw Oostersestraat in Middelburg verkocht. Geheugencursus - Vijftig plus sers die hun geheugen willen ver beteren kunnen terecht op de geheugencursus van de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissin gen en de Stichting Basiseduca tie Vlissingen. De cursus, die uit tien bijeenkomsten bestaat, geeft informatie over de werking van het geheugen en behandelt tech nieken om het geheugen te trai nen. Woensdag 6 september is er in De Wijzer aan de Vlissingse Julianalaan 13 een informatiebij eenkomst over deze cursus. De aanvang is om 13.30 uur. Wie meer wil weten kan bellen naar de Stichting Welzijn voor Oude ren, 01184-16957. Prestatieloop - De atletiekver eniging Dynamo houdt vrijdag 1 september prestatielopen over vier, acht en tien Engelse mijlen. De leden van Dynamo houden die avond hun clubkampioen schap. De deelnemers starten om 19 uur aan de Nadorst- weg/Prooyenseweg. Inschrijven kan daar vanaf 18 uur. Aktiviteiten Centrum - Het Ak- tiviteiten Centrum Middelburg (ACM) richt zich op mensen die langdurig werkeloos, arbeidson geschikt of lichamelijk gehandi capt zijn. Ook mensen met een lage uitkering die zich eenzaam voelen kunnen terecht op de ont- moetingsmiddagen en de cursus sen van het ACM. Wat er komend seizoen allemaal in het centrum gaat gebeuren wordt duidelijk tijdens de open middag in winkelcentrum Dauvyendale op donderdag 31 augustus. Tus sen 13.30 en 16.30 uur worden er demonstraties van de creatie ve activiteiten gegeven en is er een werkstukkententoonstelling. Ook wordt er informatie gegeven over het cursusaanbod, dat on der meer uit Engels, handvaardig heid, Spaans, Frans en volksschilderkunst bestaat. De algemene middagen van het ACM zijn op dinsdag- en donder dagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. Projectbegeleidster Mieke Tempelaars, 01180-11580, kan er meer over vertellen. Koffieconcert - Het jeugdorkest van het Middelburgs Muziek Korps geeft zondag 3 september een koffieconcert op het terras van het Middelburgse Abdij restaurant. Het concert begint om 11.30 uur. Maatschappij Fiom-gespreksgroepen - Fiom- Zeeland is een instelling voor hulpverlening bij vragen en pro blemen rond zwangerschap, al leenstaand ouderschap, seksueel geweld en incest. In de maanden september, oktober en november beginnen in Middelburg gespreksgroepen voor de volgen de mensen: meiden met kinde ren, alleenstaande vaders en moeders met kinderen tot acht tien jaar, jongeren met incester- varingen, mannen en vrouwen die er door het overlijden van hun partner met hun kinderen alleen voor staan en vrouwen in de bijstand. Belangstellenden kun nen voor inlichtingen of opgave bellen naar Fiom-Zeeland, 01180-27311. Chinese gevoelswetenschap - Met een lezing van Kho Tiang Ping in de Zeeuwse Bibliotheek wordt maandag 4 september de afdeling Middelburg van het Cen trum voor Natuurlijke Gezondheids-Ontwikkeling (CNGO) geopend. Kho Tiang Ping, docent aan de Academie voor Chi-Therapie, heeft het in de Bibliotheek over Chinese gevoels wetenschap. Aan de orde komen onder meer het zelf meten van de aura, verbeteren van de ogen via acupressuur, gevoelshygiëne en het verband tussen alternatieve en Oosterse geneeswijzen. De le zing begint om 20 uur. Het CNGO werd opgericht in Terneu- zen en is nu gevestigd in Roosen daal. Het centrum stimuleert mensen aan hun eigen gezond heid te werken en biedt daarvoor individuele ielfhulpprogramma's aan. Op het cursusprogramma staan Chinese bewegingsleer, Shiatsu, Chinese massage en in de toekomst babymassage en zelfverdediging. Origami - In wijkcentrum 't An ker aan de Vlissingse Bondedij- kestraat begint maandag 25 september een beginnerscursus Origami. De cursus bestaat uit acht lessen die wekelijks van 19.45 tot 21.30 uur duren. Wie de fijne kneepjes van de Japanse vouwkunst on der de knie wil krijgen kan zich opgeven bij Han- nie van de Sluis, 01196-12703. Middenstandsdiploma - Aan de Middenstandsavondschool in Middelburg kan binnenkort weer de opleiding voor het Mid denstandsdiploma worden ge volgd. De cursisten volgen wekelijks zes lessen van vijftig minuten. Deze lessen worden op dinsdag- en donderdagavond van 19.15 tot 21.45 uur in het Delta College gegeven. De Mid denstandsavondschool wordt ge subsidieerd door het Ministerie van Onderwijs. Daardoor kan het lesgeld relatief laag worden ge houden. De cursus kost f 450,-. Er is geen specifieke vooroplei ding voor vereist. Aan het exa men vooraf worden door het hele land computerpractica- workshops georganiseerd. Aan sluitend op de middenstandsop leiding kan een opleiding Compu- terboekhouden MKB worden ge volgd. Inlichtingen over deze cursussen zijn verkrijgbaar via 01188-3129 of 01180-25375. Midden- en kleinbedrijf - Ter versterking van het onderne mersschap biedt KNOV-Advies, een onderdeel van het Koninklijk Nederlands Ondernemersver- bond, een kort, praktijkgericht betaalbaar cursusprogramma aan mensen uit het midden- en klein bedrijf (MKB) aan. Cursusonder- werpen zijn onder meer verkooptechniek, automatisering, financieel management, reclame en promotie en marktgerichte be drijfsvoering. De eerste cursus sen beginnen in Middelburg op 18 september. De cursuslengte varieert van twee tot acht avon den. Meer informatie is verkrijg baar bij KNOV-Advies, postbus 379, 2280 AJ in Rijswijk of bij drs. E.T Bartels, 015-600260 en drs. A.H.V. Meeles, 015-600261. Boetseren/beeldhouwen - In het atelier van de Middelburgse beeldhouwster Elsa Westland kan vanaf 12 september les wor den genomen in boetseren en beeldhouwen. De cursisten krij gen de kans hun eigen mogelijk heden te ontdekken en kennis te maken met een aantal verschil lende technieken en materialen. Verder wordt er een cursus kera miek gegeven. Inlichtingen en opgave bij Elsa Westland, 01180-34272. Spreken - Jongeren tot 28 jaar kunnen bij de CNV jongerenorga nisatie een driedaagse cursus Spreken in het openbaar volgen. De cursus wordt van 21 tot en met 23 september in Dordrecht gegeven. Aan de orde komen on der meer 'hoe voer je een ge sprek', 'het houden van een goede speech' en 'het geven van je mening tijdens vergaderingen'. De cursus kost f 30,-. Reiskosten worden vergoed, leden van de CNV jongerenorganisatie krijgen vijftig procent korting. Deelne mers kunnen zich opgeven via 030-913670. Opvang seksueel misbruik - De Volkshogeschool verzorgt van 12 tot en met 14 september en van 9 tot en met 11 oktober een cursus voor hulpverleensters in de eerste lijnzorg. De cursus be handelt de eerste opvang bij sek sueel misbruik van kinderen binnen het gezin. Leerdoelen zijn daarbij het herkennen van seksu eel misbruik van kinderen binnen het gezin, het bespreekbaar ma ken van de vermoedens, het oefenen van enkele hulpverle ningsmethodes en het leren ken nen van de eigen grenzen en de grenzen van de instelling met be trekking tot hulpverlening aan seksueel misbruikte kinderen. Cursusbegeleidster Piëta Verhoe ven van de Volkshogeschool Zee land, 01177-1259, kan er meer over vertellen. Light in horeca - Het Onderwijs centrum Horeca in Zoetermeer speelt in de cursus Cafébedrijf in op de light-trend. In de aange paste cursus wordt aandacht be steed aan het op een creatieve manier werken met alcoholarme en alcoholvrije dranken en light- ingrediënten. De cursus kan zo wel mondeling als schriftelijk worden gevolgd. De mondelinge cursus, die tien lesdagen in beslag neemt en f 395,- kost, wordt gegeven in Hotel Walche ren in Koudekerke. Bij de schrifte lijke (f 375,-) cursus bepaalt de cursist zijn eigen tempo, inlichtin gen zijn verkrijgbaar bij het On derwijscentrum Horeca, 079-711722. Chinees - De Vriendschapsver eniging Nederland-China begint 26 september in Bergen op Zoom met een Chinese taalcursus voor beginners en eventueel voor tweede- en derdejaars. De cursus bestaat uit vijfentwintig lessen van anderhalf uur. Er wordt an- dacht besteed aan het lezen, spreken en schrijven van het Mandarijn Chinees. W. Duynstee, Burgemeester Keyzerlaan 32, 2262 BJ in Leidschendam kan er meer over vertellen. Haar tele- foonnummer is 070-272258. Yoga - Eugenie Schramm uit Middelburg begint maandag 4 september met een yoga-cursus. Gevorderden kunnen op maan dag van 19 tot 20 uur en van 20.30 tot 21.30 uur en op don derdag ban 9.30 tot 10.30 uur op de Dam 14 in Middelburg terecht. Voor de beginners zijn er bijeen komsten op donderdag van 19 tot 20 uur en van 20.30 tot 21.30 uur. Wie meer wil weten kan bellen naar Eugenie Schramm, 01180-14591. Conflicthantering - De Zeeuw se Vrouwenraad en de Volksho geschool Zeeland hebben een cursus Conflicthantering binnen organisaties opgezet. Vrouwen leren bij deze cursus sneller con flicten te onderkennen en met meer openheid en efficiëntie met een conflict om te gaan. De cur sus wordt van 20 tot en met 22 september gegeven in de Volks hogeschool Zeeland in Aarden burg. In Terneuzen vindt op 26 september en 3 en 10 oktober een cursus onderhandelen plaats. Aanmelding voor beide cursus sen bij de Zeeuwse Vrouwen raad, Nieuwstraat 47 4331 JK in Middelburg, telefoon 01180-34733. Scholings- en beroepsmoge lijkheden - Wie maximaal twee jaar vervolgonderwijs heeft en wil weten wat zijn mogelijkheden op het gebied van scholing en beroep zijn, kan terecht op de oriëntatiecursus op scholings- en beroepsmogelijkheden van de Stichting Basiseducatie Vlissin gen. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten. De eerste is op maandag 4 september van 9 tot 11.30 uur. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij de stichting Basis educatie Vlissingen, Julianalaan 13, 01184-17819. Beréacursus - De Volle Evange liegemeente Beréa Vlissingen be gint 23 september met een opbouwcursus Beréa. De bedoe ling is dat de cursisten door mid del Van het fundament van het geloof, zoals omschreven in He breeën 6:1-2, geestelijk groeien. De cursus wordt van 10 tot 16 uur gegeven in gebouw Beréa aan de Vlissingse Westerbaan 16. K.J. Hamelink, 01184-66299, beschikt over meer informatie. Cafébedrijf - Het Instituut Vak onderwijs uit Eindhoven begint in september in Goes en Middel burg met avondcursussen voor de diploma's vakbekwaamheid cafébedrijf, handelskennis hore cabedrijf en vakbekwaamheid restaurantbedrijf. De cursus vak- bekwaamheid restaurantbedrijf is een op vervolg de cursus vakbe kwaamheid cafébedrijf. Met één of meer van deze diploma's kan men een café- of barbedrijf, een cafetaria, een restaurant, een dis co, een kantine of een gemeen schapshuis beginnen of beheren. De diploma's zijn erkend door het Ministerie van Onderwijs en We tenschappen. Daardoor is het in sommige gevallen mogelijk een studietoelage te ontvangen. De examens worden vanaf 1 januari 1990 twee maal per jaar afgeno men, zodat de cursus niet langer dan vier maanden hoeft te duren. De cursussen worden gegeven in café Flora in Goes en in café restaurant De Blauwe Haan in Middelburg. De cursus wordt af gesloten met een excursie naar een brouwerij. Inlichtingen en op gave bij het Instituut Vakonder wijs, Sagittalaan 24, 5632 AL in Eindhoven, telefoon (ook 's avonds) 040-425526. Open dag ZVU - De Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit houdt zaterdag 2 september van 10 tot 16 uur een open dag in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Mid delburgse Kousteensedijk. Do centen en medewerkers geven informatie over de cursussen. Verder worden er boeken en werkstukken getoond en de- monstraties gegeven. Vrouw en bedrijf - Vrouwen die een bedrijf willen starten kunnen terecht op de cursus van Vrouw en Werk Zeeland, de Kamer van Koophandel en het Instituut Midden- en Kleinbedrijf. De cur sus begint zaterdag 30 septem ber in het gebouw van de Kamer van Koophandel in Middelburg en neemt in totaal zes zaterdagen in beslag. De cursisten dienen over een concreet bedrijfsidee te be schikken, te voldoen aan de vestigingseisen en binnenkort met hun bedrijf te beginnen. Ook vrouwen die korter dan een jaar met hun bedrijf staan ingeschre ven kunnen meedoen. Er wordt gewerkt vanuit het eigen onder nemersplan. De cursus kost - door subsidiering van het Minis terie van Economische Zaken - f 400,-. Het programma en aan meldingsformulier zijn verkrijg baar bij de afdeling Handelsvoorlichting van de Ka-1 mer van Koophandel, 01180-35536, toestel 20. Open school Vlissingen - Open School Vlissingen is bestemd voor mensen met maxi maal twee jaar vervolgonderwijs die hun kennis willen ophalen of vergroten. Dat kan zijn omdat ze de kinderen willen helpen bij het huiswerk, omdat ze hun zelfver trouwen willen vergroten of de mogelijkheden in werk of studie wille.n verbeteren. In de cursus wordt gebruik gemaakt van prak tijkvoorbeelden als gezondheid, opvoeding, arbeid en sociale ze kerheid. De leervakken, Neder lands, rekenen en sociale vaardigheid sluiten aan op de thema's. Zo wordt er geoefend in teksten schrijven, formulieren in vullen en kleine lettertjes lezen. De cursus kan één of twee keer per week tijdens de schooluren worden gevolgd. Kinderopvang is aanwezig. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij de Stichting voor Ba siseducatie, Julianalaan 13 in Vlissingen, telefoon 01184-17819. Verkoopkunde - Instituut Rhe torics start in september in het Middelburgse hotel Arneville met de cursussen spreken in het openbaar een verkoopkun- de/commerciële vorming. Beide cursussen zijn praktijkgericht. Een proeve van bekwaamheid wordt afgelegd in december. De vrijblijvende introductieavond voor spreken in het openbaar is op maandag 4 september, die voor verkoopkunde/commerciële vorming op dinsdag 5 september. Beide avonden beginnen om 20 uur. Deelnemers kunnen zich op de introductieavonden aanmel den of inlichtingen aanvragen bij het Instituut Rhetorica, 078-130338. Lichaamsbewust - Gestaltthe- rapie is een (ervarings-)therapie die zichzelf willen leren ervaren. Hierbij is het uitgangspunt het li- chaambewustzijn. De gestaltthe- rapie poogt energie die vast zit of geblokkeerd is (moeheid, hoofd- of rugpijn) door middel van de energie van de persoon zelf weer op gang te brengen. Hoe dat pre cies in zijn werk gaat, wordt dui delijk bij de cursus 'Lichaamsbewustzijnsoefeningen en Gestalt', die dinsdagmorgen 19 september en woensdag avond 20 september van start gaat. Opgave en inlichtingen bij Angèle Nederlof, 01184-67542. Appèldienst - In de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen wordt zondag 3 september de eerste appèldienst van dit seizoen ge houden. De dienst begint om 9.45 uur met een samenzang. Daarna spreekt dominee J.D. de Boer over 'Doorgaan'. Muzikale medewerking wordt verleend door organist Bram Beekman en het Vlissings Jongerenkoor. Ver der is er een kindernevendienst, een jeugdkerk en een crèche voor de allerkleinsten. Prima Donna - Prima Donna, een werkgroep voor lesbische vrouwen, en de vrouwen binnen het COC houden zaterdag 2 sep tember een feestelijke vrouwen dansavond in het COC-gebouw aan de Middelburgse Eigen- haardstraat 2. De avond begint om 21 uur. VERVOLG PAGINA ABDIJNIEUWS (.TA hö L Horecacursussen in Goes en Middelburg Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: da. N. Köther- Middelhoek ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 09.30 uur: ds. L.W. Ch. Ruijgrok, 15 uur: ds. J. van Rossum. Gereformeerde Gemeente. Zo. 09.30 uur en 19.00 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur leesdienst BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.00 uur: ds. Brummelkamp DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10.00 uur: ds. C.A. Westerveen knd. 19.00 uur: ds. van Halsema, Amsterdam. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus: Za. 19.00 uur en Zo. 10.00 uur. GAPIIMGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J.H. Meyer, Middelburg, 19.00 uur: ds. L.J.G. IJkel, Middelburg, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10.00 uur: ds. G. van Halsema, 19 uur: ds. M. Lorier. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10.00 uur: ds. Nauta, Middelburg, 19.00 uur: ds. De Boer, Middel burg; HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 09.00 uur: ds. Lukasse. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 09.00 uur: ds. E.V.E. Wijnands, 10.30 uur, startdienst jeugd werk: ds. E.V.E. Wijnands, 1 9.00 uur: ds. L. Th. Wit kamp, Serooskerke. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: gez. dienst in Gereformeerde Kerk. R.K. Kerk. (Dishoek) Zo. 10.00 uur. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. van der Zwan k.n.d., 19.00 uur: ds. R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.00 uur: de heer Kleij. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam Niesing, Herberdsland 1 1 Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11.00 uur: geen dienst Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17.00 uur: ds. D.W. Dondorp. Ontmoetingskerk. Oosterscheldestraat, Zo. 10.00 uur: ds. O. Elseman. Hofpleinkerk, Hofplein, 09.30 uur: ds. D.W. Don- dorp, 14.30 uur: ds. P.J. Rebel. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 09.30 uur: ds. P. Paulus, 17.00 uur: ds. L.J.G. IJkel Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 09.30 uur: ds. A. de Snoo, 16.30 uur: ds. J.H. Kuiper. Pinkster Gemeente. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 1 5.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10.00 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, 10.00 uur: gez. dienst in Lu therse kerk. Oostkerk, Oostkerkhof, 09.30 uur: ds. M. de Boer. Wijkgem. Ger. bond, 10.00 uur en 18.30 uur: ds. C. Trouwborst. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10.00 uur: ds. O. Elseman m.m.v. Sheborim. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 09.30 uur: ds. H. van Oostende, Nw en St. Joosland. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, geen dienst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10.00 uur: ds. Stoepker, 1 5.00 uur: mw ds. van Dam Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur: Dhr. C.J. de Leur 17.00 uur: ds. R. Brands. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: gez. dienst klei ne Kerke Walcheren in Lutherse kerk. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: A. Laureys. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: C. v.d. Zanden. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6) Zo. 10 uur, di. 20 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10.00 uur: ds. F.C. van Dijke knd, 19.00 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10.00 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10.00 uur en 19.00 uur: Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10.00 uur: ds. H.W.J. Faassen, 19.00 uur: ds. L. Th. Witkamp. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: drs. D. Westerneng, jeugddienst, 19 uur: drs. D. Westerneng SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. ZO. Kanaalstraat, 09.30 uur: ds. L.H. Otte, Gapinge. Oranjeplein, 09.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19.00 uur: dhr. R. Heemskerk. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: dhr. J.M. Schot. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerkjaan 19, zo. 10 uur: Paro- chiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 09.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg, 19.00 uur: ds. L.J.G. IJkel Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 09.00 uur: ds. Pannekoek. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Sea Sunday Service "Open Hof". Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 10jJ. Do. 9.30 en 17 uur: ds. H.W. Eerland uit Putten. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: D. Los. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10.00 uur: ds. de Boer', Appèldienst Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 09.30 uur: ds. vain Reenen. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 09.30 uur en 19.00 uur: ds. Kalksma. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 09.30 uur: da de Nooy. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 09.30 uur: dst Glashouwer. Ophir, Badhuisstraat 186, 10.30 uur: ds. van Rooyen. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur-, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: eredienst, 10.15 uur: Bijbelstudie. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 09.30 uur: ds. C.G. Vreugdenhil, 16.00 uur: ds. C.G. Vreugdenhil Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Bu- teyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10.00 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander GogeK weg 57, zo. 11.00 uur. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa1, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Rooms-Katholieke Kerk Fort den Haackweg 2. Zat. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Hervormde Gemeente, 10.30 uur: ds. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 u Spaans, 19.00 uur: ds. Spaans ir: ds. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 09.00 en 10.30 uur: ds. P. Boe,: kesteijn Rooms-Katholieke Kerk. Bosweg. Zo. 10.00 uur, do. 31 aug t/m 6 sept 1989 HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur; F.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 1 2830. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drirf- gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur. (zonder af» spraak) VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24 uur: D.C. Bom, Badhuisstraat 81tel. 12233. Vi sites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDE1V, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: P. Kodde, Oude Vlis» singseweg 13 Middelburg, tel. 01180-15810. Zon dag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Meerstraat 15, Arnemui- den, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.OQ uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE. SEROOS'- KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK; zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens en J.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle' tel: 01188 - 1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUr TELANDE. MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDE,- KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: Dn F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapellej tel. 01187-1234. OOST EN MIDDEN-WALCHEREN zaterdag en zon dag: dr. B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker- ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.M.D. Rombouts, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-12882. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 1 7.30 uur tot vrijdagmor-' gen daaropvolgend: Apotheek, L. v.d. Boogert, Vrij-' landstraat 79, tel. 27471. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor-, gen daaropvolgend: Apotheek Souburg, C. v. Pe-1 restraat 1tel. 61 593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel:. 71768. MIDDELBURG: Mevr. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 01180-26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw, C.J. Brink, tel. 01180-11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT' OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg.' Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000., NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij' crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag, en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen,' Rozengracht 6. 1 INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085.. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH-. TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. VBOK: (Ver. ter bescherming van het ongeboren) kind), tel. 01180-28800. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel.' 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst:1 tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30. uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor' opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). PATIËNTENPLATFORM ZEELAND: Leliestraat 10, Goes. tel. afspraak van 9 tot 12 uur, tel. 01100-30911.

de Faam | 1989 | | pagina 13