ié.. De gemeenteraad vergadert Werkgelegenheidsfonds Stemmen met een rolstoel Zwemvierdaagse: Straten afgesloten in Dauwendaele Hinderwet Verkeer Manifestatie abdijmilieutakenvandalismebasiseducatie Werk in uitvoering Parkeren gehandi capten Subsidiecategorie E Commissies Woensdag 23 augustus 1989 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan IMIitnilli Unit». k GEMEENTE MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. 28 augustus t/m 1 september Aanstaande maandag 28 augustus houdt de gemeenteraad weer de maandelijkse vergadering in de raadszaal van het stadhuis vanaf 14.00 uur. U kunt de besprekingen volgen vanaf de publieke tribune. Deze is bereikbaar via het torentje op de hoek Markt/Lange Noordstraat. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende onderwerpen: 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 26 juni 1989. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Subsidie "Manifestatie Abdij Middelburg". Het vorig jaar opgeheven Klank en Lichtspel bij de Middelburgse Abdij wordt in een nieuwe vorm gegoten onder de naam "Mani festatie Abdij Middelburg". Vernieuwing was nodig, waarbij de volgende eisen werden gesteld: niet-seizoengebonden, niet afhan kelijk van de avonduren, gebruik makend van moderne audio visuele technieken, gericht op de toerist met interesse voor monu menten en cultuur, integratie van het Klank- en Lichtspel en de Abdij-rondleidingen De Toonder Studio's ontwerpen een project, dat gestalte krijgt in de crypten, de nissen, de klooster gang en het muntplein van het Abdijcomplex. Verwacht wordt dat het "M.A.M.-project" in april 1991 volledig van start kan gaan. Voorgesteld wordt de stich ting M.A.M. een subsidie te verle nen van 15.000,voor 1989 en van 200.000,voor 1990. 4. Beschikbaarstellen krediet voor aanschaf ATR-apparatuur ten be hoeve van de politie. 5. Gemeenschappelijke regeling uilvoering milieutaken Middelburg-Vlissingcn. De samenwerking is gericht op hel optimaliseren van hel milieu beheer in de beide gemeenten. Het milieubeleid blijft bij de af zonderlijke gemeenten berusten; het streven naar een gemeen schappelijk beleid staat echter voorop. Beslissingsbevoegdheden worden niet overgedragen. 6. Beslissing op beroep tegen wei gering bouwvergunning duiven- kwekerij met bedrijfswoning Langeweg. 7. Beslissing op beroep tegen wei gering bouwvergunning plaatsen schutting in voortuin perceel J. Postkwartier 64. 8. Vaststelling planningslijsten nieuwbouw en verbetering. 9. Jaarrekening 1988 Stichting Thèaterbureau Uit in Zeeland. 10. Organisatie Oude Muziek. Voorgesteld wordt aan het thea terbureau Uit in Zeeland een jaar lijkse subsidie te verstrekken ad 10.000,ten behoeve van or ganisatie en uitvoering van 5 con certen oude muziek per jaar in sa menwerking met de Stichting Or ganisatie Oude Muziek te Utrecht. 11. Aankoop grond achter Oude Vlissingseweg 46 ten behoeve van de realisering van het plan Erasmuswijk. 12. Bcschikbaarstellen van een krediet voor herstel schade aan het pand "Toorenvliedt" door vandalisme. Het pand "Toorenvliedt" aan Koudekerkscwcg 131 staat mo menteel leeg. Hel gebouw heelt te lijden van vernielingen. Steeds is getracht door reparatie en herstel de kans op vandalisme te beper- De l.angeviéleweg is lussen hel Banckertplein en de De Ruy- lerslrual afgesloten voor hel ver keer in verband met een re constructie. De Spinhuisweg lussen de Bal- juwlaan en de Slatenlaan is af gesloten om dezelfde redenen. Houders van een invalidenpar- keerkaart hoeyen bij het parkeren op een algemene invaliden parkeerplaats (bord 54c Bijlage II RVV) geen parkeergeld meer te betalen. Wel is het vereist de par- keerkaart op een duidelijk zicht bare plaats achter de voorruit van de auto te leggen. Met nadruk wordt erop gewezen dat deze re geling alleen geldt voor algemene invaliden-parkeerplaatsen. De re geling geldt ook niet voor ieder een op het Vlissings Bolwerk en in de parkeerkelder Geere. Voor meer informatie over het verkrijgen van een invalidenpar- keerkaart dient men zich te wen den tot de afdeling A lgemene Za ken van de secretarie, Lange Noordstraat I. "Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een aktiviteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 28 augustus 1989 tot en met 3 september 1989. maandag saucijzen, rode bietjes, aard appelen dinsdag runderlap, andijvie, aardappelen woensdag goulash, erwtjes, rijst donderdag kabeljauw, fantasiesaus, aard appelen vrijdag spaghetti bolognese zaterdag cordon blue, bloemkool, aard appelen De gemeenteraad van Middelburg heelt in 1986 besloten een gemeente lijk werkgelegenheidsfonds in te stellen. Dit fonds is een van de instru menten om gunstige voorwaarden te scheppen voor de sociaal- economische ontwikkeling van Middelburg. Het werkgelegenheidsfonds heeft in hel bijzonder tol doel: -het stimuleren/ondersteunen van het scheppen van nieuwe structurele arbeidsplaatsen in Middelburg; -het stimuleren/ondersteunen van de vestiging in Middelburg van nieu we bedrijven/instellingen of van nieuwe voorzieningen met een positief uitstralingseffect op de werkgelegenheid; -het leveren van een bijdrage aan het behoud van arbeidsplaatsen bij Middelburgse bedrijven/instellingen die tijdelijk in problemen verkeren; -het leveren van een bijdrage aan het vergroten van de kansen voor langdurig werklozen op (her)inpassing in het arbeidsproces. Uit het werkgelegenheidsfonds van de gemeente Middelburg kunnen in diverse vormen financiële bijdragen worden verstrekt aan bedrijven en instellingen. Het fonds kent een aantal subsidiecategorieën. In dit arti kel willen wij in het bijzonder de aandacht vestigen op subsidiecatego rie E. 1. Wat is het doel van deze maatregel? Bewerkstelligen dat (langdurig) werklozen en andere moeilijk plaatsbaren in het arbeidsproces worden opgenomen. 2. Wie worden verstaan onder "(langdurig) werklozen en andere moeilijk plaatsbaren"? a. personen die een (aanvullende) R.W.W.-, A.B.W.- of I.O.A.W.- uitkering ontvangen bij de Ge meentelijke Sociale Dienst Mid delburg en die 2 jaar of langer zonder onderbreking als werkloos werkzoekende staan ingeschreven bij het arbeidsbureau; b. Middelburgse jongeren, die tenminste een half jaar hebben deelgenomen aan het Jeugdba- nenplan Middelburg; c. personen, afkomstig uit de kring van etnische minderheden, die langer dan 1 jaar zonder on derbreking als werkloos werkzoe kende staan ingeschreven bij het arbeidsbureau en die bij de Ge meentelijke Sociale dienst Mid delburg een uitkering ontvangen. 3. Wie komt er voor subsidie in aanmerking? Elke ondernemer, die staat inge schreven bij een van de Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland dan wel elke Neder landse stichting, vereniging of overheidsinstelling, die een of meerdere personen uit de onder 2 vermelde doelgroep in dienst neemt. 4. Hoelang moet iemand uit de doelgroep in dienst worden genomen? Slechts die werkgever kan met succes een beroep doen op deze regeling, wanneer hij met de be trokken werkloze/moeilijk plaatsbare: a. een arbeidscontract afsluit voor tenminste 2 jaar; b. een arbeidscontract afsluit voor onbepaalde tijd; c. een arbeidscontract afsluit voor ...maanden, waarbij hij de princi- Op zaterdag 26 augustus wordt de jaarlijkse Wielerronde van Dau wendaele gehouden. De bewoners van de straten waar de Wielerron de. doorheen komt worden ver zocht tijdig hun auto's te verwij deren, ook uit de parkeerhavens. Het parcours wordt tussen 12.00 en 20.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Het betreft hier de volgende stra ten: Kruitmolenlaan (start en fi nish), Rusthofstraat, Krieken- hofstraat, Torenhofstraat, Roo- zenburglaan, Wijdaudwarsstraat II, Wijdaustraat en Vluchten- burgstraat. Speciaal verzoek aan de bewoners a van de Kruitmolenlaan, die tussen de Vluchtenburgstraat en de Zwerfruststraat wonen: willen zij hun auto's al vóór 10-00 uur ver wijderen, zodat men met het op bouwen bij de jurywagen kan be ginnen. Het Wielercomité dankt de bewo ners bij voorbaat voor hun mede werking. peloezogging doet dal, direct na afloop van deze overeenkomst, bij gebleken geschiktheid van de betreffende werknemer, een ver lenging hiervan plaatsvindt lol minimaal 2 jaar. 5. Welke zijn de overige belang rijkste subsidievoorwaarden? a. voor werklozen, genoemd on der 2a en 2c, die in het jaar voor afgaande aan de datum van in diensttreding een vaste baan heb ben gehad voor meer dan 50 da gen, kan geen subsidie worden verleend. Voor zgn. herintreden de vrouwen geldt deze bepaling niet; b. een verzoek om subsidie moet zijn ingediend, voordat de be trokken werkloze/moeilijk plaatsbare in dienst treedt bij de subsidieaanvrager; c. de werknemer dient tenminste het minimumloon te ontvangen; d. bij ontslag van de werknemer door de werkgever vervalt in prin cipe de subsidietoekenning c.q. dient in de regel de verstrekte sub sidie te worden gerestitueerd. 6. Hoeveel bedraagt de subsidie en wanneer vindt de uitbetaling hiervan plaats? 2.300,per jaar, gedurende 2 jaar, bij een full-time baan. In dien sprake is van een part-time functie, wordt dit bedrag verme nigvuldigd met het deeltijdper centage. Het subsidiebedrag wordt, afhankelijk van het soort dienstverband (zie onder 2) dat is aangegaan, als voorschot in 2 of 3 gedeelten uitgekeerd. 7. Kan categorie E van het fonds worden toegepast in combinatie met andere subsidieregelingen? Ja, bijvoorbeeld met de kaderre geling Arbeidsinpassing (Wet Vermeend/Moor). Deze laatste regeling wordt uitgevoerd door het arbeidsbureau. 8. Naar welk adres kan een aan vraag in het kader van categorie E van het fonds worden gezonden? Naar: a. Gemeente Middelburg, Stafbu reau Sociaal-Economische Zaken en Statistiek, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. b. Arbeidsbureau Walcheren, Postbus 5003, 4330 KA Mid delburg. 9. Bij wie kan over (categorie E van) het gemeentelijk werkgele genheidsfonds nadere informatie worden ingewonnen? Bij de heer G.J.C. Stevense, me dewerker werkgelegenheidsbeleid van het Stafbureau Sociaal- Economische Zaken en Statistiek van de gemeente Middelburg. Be trokkene is telefonisch bereikbaar onder nummer (01180-) 75452. ken. Bovendien wordt het ge bouw bewaakt door een beveili gingsbedrijf. Desalniettemin is gebleken, dat de schade door van dalisme een schrikbarende om vang heeft aangenomen. Thans wordt onderhandeld met een ge gadigde omtrent verkoop van het pand. Het is niet reëel de betreffende herstelkosten ten laste van de toe komstige eigenaar te brengen. Derhalve dienen die kosten voor rekening van de gemeente te blij ven. Ten behoeve van het voorko men van vandalisme is het tevens noodzakelijk het pand te voorzien van een beveiligingsinstallatie. 13. Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaf van 2 Toyota's voor de Reinigingsdienst. 14. Ontwerp-beschikking met be trekking tot de vaststelling van het programma basiseducatie 1990 en de subsidietoekenning. Ten aanzien van het cursusaan bod heeft er t.o.v. 1989 weinig verandering plaatsgevonden. Dit vindt zijn oorzaak in de verant woordelijkheid voor de thans be staande cursussen en cursisten. Voorts ontbreken de financiële middelen om daarnaast (veel) nieuwe activiteiten op te starten. Bovendien zijn de resultaten van het door de Stichting R.E.C. Walcheren gestarte behoeftenon- derzoek nog niet bekend. Er is naar gestreefd om tot een zo samenhangend mogelijk basis- educatief aanbod op Walcheren te komen. Daarom is er (weer) één programma basiseducatie voor 1990 ontwikkeld, uit te voe ren door de instellingen voor basis educatie te Vlissingen en Mid delburg. 15. Krediet voor verwarming van de maqiieltekamer. 16. Vaststelling Sociaal Statuut. 17. Verordening rechtspositionele erkenning alternatieve samenle vingsvormen. In een model-verordening wordt het aantal regelingen waarop de gelijkstelling lussen gehuwden en nict-geluiwden van toepassing is uitgebreid; bovendien is de defini tie van het begrip "levenspart ner" enigszins bijgesteld en is de verklaring omtrent het bestaan van een nict-huwelijkse samenle vingsvorm bijgesteld. Voor deze model-verordening geldt dat het centraal overleg ge voerd met de centrales van over heidspersoneel tot overeenstem ming heeft geleid, zodat plaatse lijk overleg achterwege kon blijven. Voorgesteld wordt de model verordening over te nemen. 18. Beschikbaarstellen van een krediet ad 10.600,ten behoe ve van voorzieningen aan accom modaties in beheer van de dienst Welzijnsaccommodaties. Schade door Vandalisme op buiten Toorenvliedt van schrikbarende aanvang 19. Beschikbaarstellen van een krediet ad 125.610,ten be hoeve van aanvullende voorzie ningen in de Stadsschouwburg. 20. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de bouw van een berging op het sportcom plex "De Kruitmolen". 21. Beschikbaarstellen van een krediet ad 122.440,ten be hoeve van het asfalteren van het parkeerterrein Sportpark De Voorborch. 22. Beschikbaarstellen van een krediet ad 26.000,— voor de aanleg van een tribune ten behoe ve van de sporthal "De Voorborch". 23. Bcschikhuarstellcn krediet ten behoeve van het ambulance vervoer. 24. Wijziging gemeenschappelijke regeling Dist riet sge/.ondheids- dienst Zeeland. 25. Wijziging gemeenschappelijke regeling "Hulporganisatie Ambu lancevervoer Midden- en Noord Zeeland. 26. Indicatiecommissie nieuwe stijl Walcheren. 27. Wijziging gemeenschappelijke regeling inzake de subsidiëring van de Stichting Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland. 28. Ontwerp-begroting van het Overlegorgaan van de Stichting Pedagogisch Centrum Zeeland voor het jaar 1990 en rekening 1988. 29. Technisch onderhoud open bare basisscholen voor het jaar 1989. 30. Voorlopige vaststeling werke lijke uitgaven en inkomsten open baar basisonderwijs en over schrijding over de jaren 1985 (pe- Bij de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal op 6 september 1989 zal het op ieder stembureau mogelijk zijn om één stemhokje te verla gen. Hierdoor kunnen ook minder-validen zittend zelfstandig hun stem uitbrengen. Bovendien zijn voor rolstoelge bruikers de volgende stemlokalen bereikbaar: Bejaardentehuis "Sint Willi- brord", Bachtensteene 1; - Gereformeerde Gemeente- kerk, Segeerstraat 19; - Verenigingsgebouw Sint Lau rens, v. Citterstraat 64; - Eben Haëzer, Briandlaan 2; - Jacob Roggeveen huis, Noord singel 106; - Dorpshuis Nieuw en Sint Joosland; - Chr. L.T.S. Klarenbeek, Gen. Eisenhowerlaan 25; - Swerf-Rust, Laurens Stom- mesweg 1; - Getuigeniskerk, A. Lauwe- reyszstraat 6; - Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat 1; - Rustenburg, Vrijlandstraat 28; - De Hoeksteen, Vrijlandstraat. Indien een rolstoelgebruiker is op geroepen voor een ander dan de hierboven genoemde stembu- reau's, kan hij/zij de oproeping laten omzetten in een kiezerslegi- timatiekaart. Met deze kaart kan op ieder stembureau worden gestemd. h- Hel omzetten van de oproeping, kan op de afdeling Burgerzaken van de gemeente, Stadhuisstraat 2, tot uiterlijk vrijdag 1 sep tember. De openbare vergaderingen van de commissies in de komende week zijn: Openbare Orde en Veiligheid, dinsdag 29 augustus om 16.00 uur, secr. v.d. Meijden; Commissie Economische Zaken, dinsdag 29 augustus om 19.30 uur, secr. dhr. G.L.C.M. de Kok. Deze vergaderingen worden ge houden in het stadhuis. Wilt u spreekrecht aanvragen, dan kunt u een afspraak maken met de be treffende commissiesecretaris, te lefoon 75000. De agenda en ande re vergaderstukken liggen ter in zage bij de secretaris en bij bu reau Voorlichting. riode 1 augustus tot en met 31 de cember), 1986 en 1987. 31. Vervanging en aanpassing meubilair jongste leerlingen open bare basisschool "De Burch". 32. Krediet enige voorzieningen "Van Randwijckschool" voor openbaar onderwijs. 33. Toepassing artikel 74 W.B.O. inzake aanbrengen speelaanlei- dingen op het schoolplein van "De Rentmeesterschool" voor basisonderwijs. 34. Elektronische beveiligingsin stallatie School voor Praktische Vorming voor voortgezet onder wijs aan moeilijk lerende kinderen. 35. Wijziging gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Dag- en Avond- scholengemeenschap. 36. Ontwerp-begroting 1990 Zeeuwse Dag- en Avondscholen gemeenschap. 37. Vaststelling voorbereidings- besluit Walcherseweg 258. Op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan de gemeenteraad verklaren dat een bestemmingsplan, of een herziening daarvan voor een be paald gebied, wordt voorbereid. Een dergelijk voorbereidings- besluit, dat een werkingsduur heeft van één jaar, strekt tot be scherming van bestemmingsplan nen in voorbereiding en biedt te vens de mogelijkheid medewer king te verlenen aan plannen die niet met het nieuwe bestem mingsplan in strijd zijn. Voorgesteld wordt een voorberei- dingsbesluit vast te stellen voor het perceel Walcherseweg 258 en de bouw van een bedrijfsloods mogelijk te maken. 38. Vaststelling voorbereidings- besluit percelen Stromenwijk en percelen in de omgeving van het Molenwater. Het gaat hier om een perceel aan de Sloestraat, waar de bestem ming wordt gewijzigd. Voor het gebied tussen het Noordpoortplein, Molenwater en Noordbolwerk, alsmede het ge bied Branderijmolengang, Morkstraat en Molenwater ver loopt het vastgestelde voorberei- dingsbesluit. 39. Vervanging van c.q. het aan brengen van wijzigingen in diver se verkeerslichteninstallaties. 40. Vaststelling 15e begrotings wijziging 1989 (verwerking voor jaarsnota). 41. Rondvraag. Burgemeester en wethouders van Middelburg; maken ingevolge het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van V.O.F. C. Vader Zn te Middelburg om een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een onderhouds- en herstelinrichting eigen transportmiddelen gelegen aan de Goese Korenmarkt 24 te Middelburg. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking heb bende stukken elke werkdag tijdens kantooruren en op donder dagavond van 18.00 - 21.00 uur ter inzage op de Afdeling Alge mene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-75432). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelich ting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 23 sep tember 1989. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tij dens een openbare zitting op 11 september 1989 om 14.00 uur in het stadhuis van Middelburg, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van een of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe reder- lijkerwijs niet in staat te zijn geweest in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbeschikking in te dienen. Burgemeester en wethouders hebben besloten door het aan brengen van een doorgetrokken gele streep terzijde van de rij baan, het parkeren te verbieden voor: I. de Elektraweg, over een lengte van 50 meter tegenover de hoofdingang van de Vitrite-fabriek; Ha. de zuidwestelijke zijde van de Herculusweg, vanaf de meest noordwestelijk gelegen toegang van de Vitrite-fabriek tot het punt 40 meter ten zuidoosten van de meest zuid oostelijk gele gen toegang tot de Vitrite-fabriek; b. de noordoostelijke zijde van de Herculusweg, over een lengte van 50 meter tegenover de meest noordwestelijk gelegen toe gang van de Vitritefabriek. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige ver- keersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage.

de Faam | 1989 | | pagina 5