Wéér even terug in Flower Power tijd 'Het spreken gaat nog wat moeizaam, maar het werkt' DAniiChOOL JAnViER S i /kraampjesdag 19,- Speeltuin open na bodemsanering Bij Brilmij tijdeli twee Kinderbrillen halen en maar één betalen! VERSCHOORE a F7ZATO 'S Triathlon en wielrennen op Vlissingse boulevard k: ALLÉÉN DONDERDAG HONDERDEN TASSEN UTI - M 5 5 Badhuisstraat 60, Vlissingen GRATIS ONTWIKKELEN (bij ontwikkelen afdrukken) 90e JAARGANG NUMMER 34 23 AUGUSTUS 1989 SIXTIES FESTIVAL VLISSINGEN GEPROLONGEERD In navolging van vorig jaar wordt op vrijdag 15 en zaterdag 16 september voor de tweede maal een Sixties festival gehouden in Vlissingen. De organisatoren hopen het succes van twee dagen volle bak in het Arsenaal dit jaar te kunnen prolongeren. Met optredens van onder andere Q 65, The Dreamers (zonder Freddy), Armand en Pretty Things lijkt dat wel te lukken. In de pauzes tussen de diverse optredens worden er films uit de ja ren zestig gedraaid. De bedoeling is dat ook de Vlissingse ca- fé's mee doen aan dit nostalgische feest. Na een grondige bodemsanering opent speeltuinvereniging Vlissingen-Oost aan de Irislaan op donderdag 24 augustus haar poorten weer voor de jeugd. De saneringswerkzaamheden heb ben volgens Erik Mulder, bestuurslid van de speeltuinvere niging, meer tijd in beslag geno men dan verwacht. „We hadden gerekend op zo'n drie maanden. De werkzaamheden bleken ech ter zo omvangrijk, dat het er uit eindelijk acht zijn geworden". De speeltuin wordt om 18.45 uur officieel geopend door Wethou der D. Bruinooge van onder meer Welzijnszaken. Hij onthult dan een kuntswerk, gemaakt door Akki Remkes uit Vlissingen. Deze onthulling luidt tevens het begin in van een foto-expositie over het hele saneringsproject. Na de ont hulling volgt een receptie voor genodigden. Kinderen, ouders en andere belangstellenden worden op vrijdag 25 augustus tussen 18.30 en 21.15 uur verwacht. De kinderen kunnen zich dan verma ken op een levensgroot luchtkus sen. De laatste dag van dit heropeningsfeest is zaterdag 26 augustus. Tussen 10 en 12 uur is er een Oudhollands Spelencirquit voor de kinderen, 's Middags kunnen de kinderen zich laten schminken, een stokbroodje bak ken en natuurlijk spelen in de PZC WEEKBLADEN Oplage: 23.155. Gratis huis-aan-huis op geheel Walcheren in combinatie met de Vlissinger. Totale oplage 46.605 Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Administratie: Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, tel. 01184-84245. Advertenties: Markt 51, postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180-81000. Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, tel. 01184-84000. Redactie: Bettie Hollestelle, 01180-81170 en Ad Hanneman, 01180-81171. Redactie-adres: Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. Bezorging: 01184-84215. Druk: Vink-Rotadruk b.v., postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag 17.00 uur. De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 160.480. speeltuin. De tentoonstelling blijft tot half oktober te bezichtigen. Om 17 uur wordt het herope ningsfeest afgesloten met het oplaten van luchtballonnen. Van af maandag 28 augustus is de speeltuin weer op de normale tij den open. Arbeidsbureau houdt educamarkt In het informatiecentrum van Ar beidsbureau Walcheren aan de Sint Sebastiaanstraat in Middel burg, wordt op zaterdag 26 au gustus van 10 tot 16 uur de Educamarkt 1989 gehouden. Op deze markt is de gehele dag in formatie te verkrijgen over oplei dingen en cursussen voor volwassenen in het schooljaar 1989-1990. Daarnaast zijn er aparte bijeenkomsten over de di verse soorten cursussen en opleidingen. Bijna alle instellingen op het ge bied van basiseducatie, vervol gonderwijs, beroepsgerichte opleidingen, vormingswerk en kunstzinnige vorming presente ren zich op deze markt. Naast al gemene informatie over de aard van de opleidingen en de cursus sen is het mogelijk om in te schrijven als cursist voor het schooljaar 1989-1990. De aparte bijeenkomsten worden in de vol gende volgorde gehouden: van 11 tot 12 uur, algemeen vormend vervolgonderwijs; van 12 tot 13 uur, beroepsgerichte opleidingen; van 13 tot 14 uur, kunstzinnige vorming; van 14 tot 15 uur, vormings- en ontwikkelingswerk en van 15 tot 16 uur basise ducatie. Skeeleren over Walcherse wegen IJsclub De Poel houdt in samen werking met camping Domburg een toertocht op skeelers. Er kan 76 kilometer en 35 kilometer worden gereden. De rijders die voor de langste afstand kiezen doen op hun tocht ook de eerste peiler van de stormvloedkering aan. De 76 kilometer tocht voert langs elf Walcherse dorpen. De korte route gaat via 6 Walcherse dorpen. De start en finish is bij camping Domburg aan de Schelpweg in Domburg. Er kan tussen 8 en 10 uur worden ver trokken. Inlichtingen zijn verkrijg baar bij P. van Iwaarden via 01188-2636, of bij F. Leynse via 01180-37867. Ringrijderij op camping Valkenisse Camping Valkenisse in Biggeker- ke is zaterdag 26 augustus de lo- katie voor een grote ringrijderij te paard. De kinderen kunnen zich vermaken bij de luchtkussenat tractie. Ook is er een suikerspin- kraam. Op het terrein is een bar aanwezig en zorgt een dansor- kest voor de muziek- Bij het eet huis Groot-Valkenisse wordt in de avonduren een grote barbeque gehouden, met medewerking van een dansorkest. Het Sixties festival is een initia tief van de Vlissingse horeca ondernemers. „Tijdens een hore- cavergadering kwam vorig jaar de vraag naar voren, wat we kon den doen aan seizoenverlen ging", vertelt Henk Hut, eigenaar van café Hoppit en mede organi sator van het festival. „Nou, dan denk je al snel aan een jazz festi val. Maar dat wordt al op zo veel plaatsen gedaan. Middelburg heeft daarnaast nog z'n Stad houdersfeesten, kortom, wij wil den iets anders. Toen kwam het idee naar voren om een Sixties festival te organiseren en dat bleek een schot in de roos". Gezellig Chris Frank, eigenaar van café Atlanta, organiseert ook mee aan het festival. Met genoegen kijkt hij terug op het succes van vorig jaar: „Het was een fantastisch gezelligheidsfeest. Er kwamen mensen die jaren niet meer in Vlissingen waren geweest, maar hier wel hun jeugd hebben door gebracht. Na jaren zagen vroege re vrienden elkaar weer terug. En er is werkelijk geen onvertogen woord gevallen. Het leek echt weer op de Flower Power van twintig jaar geleden. Dat móét dit jaar weer lukken". De organisato ren hebben er alles aan gedaan om het programma zo mogelijk nog beter te maken dan vorig jaar. Vrijdagavond gaat de zaal om 19 uur open. Vanaf 20 uur laat Q'65 zien en horen dat ze het nog steeds kunnen. Om 22 uur is het podium voor The Drea mers. Op de vraag tot hoe laat de optredens doorgaan, antwoordt Henk Hut lakoniek: „Gewoon, tot het afgelopen is. Daar hebben we geen tijd voor afgesproken, hoor. Dat zien we vanzelf wel". Tus sendoor zijn er, zoals gemeld, films uit de jaren zestig te zien. Zaterdag is het Arsenaal vanaf 16 uur open voor het publiek. Het middagprogramma is echter nog niet bekend. Om 20 uur begint er een reünieconcert van Dragon Fly. Daarna spuuwt protestzan ger Armand nog eens z'n jaren zestig gal. Na een kort optreden van het destijds lokale fenomeen Pappa Long John and the Small Ones, wordt het 'feestje' in het Arsenaal uitgeluid door Pretty Things. Verlenging Maar daarmee is het volgens Henk Hut en Chris Frank nog niet afgelopen. „Het is de bedoeling dat zo veel mogelijk cafés in Vlis singen op eigen wijze meedoen aan het Sixties festival. Dat kan door middel van live muziek, of het draaien van oude platen uit die tijd. Net als vorig jaar gaan de meeste mensen na afloop van de concerten in het Arsenaal nog even ergens wat drinken en na praten. We verwachten dan ook dat de meeste cafés verlenging aanvragen en pas om vier uur 's morgens sluiten. Daarna is het festival pas echt afgelopen". Toe gangskaarten zijn verkrijgbaar bij het VVV-kantoor en bij de organi serende cafés in Vlissingen. Dat zijn behalve Atlanta en Hoppit: café Soif, Astoria, Sjoert en Fra- po's. Een meer-dagen-kaart kost f 15,- en een dag kaart f 10, „Het verdient aanbeveling om Chris Frank en Henk Hut met op de achtergrond het Arsenaal in Vlissingen waar een groot deel van het Sixties festival gaat plaatsvinden. van te voren te reserveren waarschuwt Henk Hut. „We heb ben nu al achthonderd reserve ringen binnen terwijl er maar vijftien- tot zestienhonderd man in de zaal kunnen. Ja, eigenlijk meer, maar we willen het gezellig houden. De mensen moeten een beetje normaal kunnen bewegen". wenst alle leerlingen en studenten een geslaagd jaar toe. RUSSISCH VOOR BEGINNERS IN VLISSINGEN Buurtvereniging van Duyvenvoorde en de basisschool met de zelfde naam, beide uit Oost-Souburg, gaan in samenwerking met de directie van Rijksscholengemeenschap Scheldemond in Vlissingen beginnen met een cursus Russisch voor beginners. Eén en ander als een voor schot op een eventuele samenwerkingsrelatie (jumelage) van de ge meente Vlissingen met een gemeente in Rusland. Zowel de gemeente Vlissingen als de buurtvereniging en genoemde scholen hebben hier toe een verzoek ingediend bij de Russische autoriteiten. „De cursus is alleen bedoeld voor inwoners van de gemeente Vlis singen of leerlingen/studenten die in Vlissingen op school zit ten", vertelt Tom Caljouw. Hij is lid van de buurtvereniging en se cretaris van de medezeggen schapsraad van de Van Duyvenvoorde school. „De cur sus wordt gegeven in samenwer king met de Zeeuwse Volksuniversiteit en is in principe geschikt voor iedereen. De lessen vinden plaats in wijkgebouw De Schuur aan de Middelburgse straat 113 in Oost-Souburg. Op woensdag 13 september is er een introductieavond". „De Van Duyvenvoorde school heeft vorig jaar meegedaan aan een projekt van de Raad van Europa, over vernieuwing van het primaire on derwijs". Vervolgd Caljouw. „Hieruit ontstond min of meer automatisch de vraag: Hoe zou dat eigenlijk in Rusland zijn? Daarop hebben we een brief ge schreven aan het ministerie van onderwijs in Rusland, met de vraag of we een samenwerkings verband mochten aangaan met een Russische havenstad, ter grote van Vlissingen. Later hoorden we dat de gemeente Vlissingen zelf ook al een derge lijk verzoek had ingediend via de Russische ambasade. Toen heb ben we maar besloten om met de gemeente samen te werken". Effect Tom Caljouw is duidelijk enthou siast over de plannen. „Kijk, de mogelijkheid dat het gaat lukken is, gezien de huidige ontwikkelin gen in Rusland, heel reëel. Het kan overigens makkelijk twee jaar aanlopen voor je daar iets van hoort, hoor. Als we het daarnaast hebben over het streven naar vre de en veiligheid in de wereld, denk ik dat zo'n samenwerkings verband meer effect heeft dan bijvoorbeeld een demonstratie Belangrijk vindt ik ook dat er con tacten ontstaan tussen, laten we maar even zeggen, gewone men sen en niet alleen autoriteiten". Als zeeloods komt Caljouw regel matig op Russische schepen. Een cursus Russisch is daarom aan hem wel besteed. „Ik ben zelf vorig jaar al aan zo'n cursus begonnen aan de ZVU en ik moet zeggen, het heeft nu ai effect. Als ik bijvoorbeeld aan boord kom van een Russich schip en ik groet de bemanning in hun lands taal dan is het ijs al gebroken. Het spreken gaat natuurlijk nog wat moeizaam na één jaar studie, maar het werkt. Ze beginnen nu ook dingen te vragen. Zelf vraag ik bijvoorbeeld hoe bepaalde commando's in het Russich ge geven worden. En geloof me, vóór die tijd was de verhouding met Russiche bemanningen heel koeltjes". Voor inlichtingen over de cursus en eventuele opgave kan worden gebeld met Tom Cal jouw via 01184-64515, of met Cootje Tahitu via 01184-61963. BIJ INLEVERING VAN UW VOLLE KLEURENROLLETJE. Onze 5 sterren staan garant voor: TOPKWALITEIT ALLEEN DE GOEDE FOTO'S TELEFOONNUMMERS 01100 20176 - 30428 01180 38370 01110 15425 fct *7® GOES MIDDELBURG ZIERIKZEE MIDDELHARNIS Bijna honderd deelnemers ver schijnen zaterdag 26 augustus in Vlissingen aan de start voor het afleggen van een achtste triath lon. Het spectakel begint om 10 uur voor Hotel Britannia, waar ook het secretariaat is gevestigd, 's Middags worden er vanaf 13 uur wielerwedstrijden voor trim mers gehouden. De deelnemers aan de triathlon komen uit heel Nederland en ook een aantal Belgen is van de partij. Rond 10 uur duiken zij ter hoogte van de Zeevaartschool de Schel de in, om na 500 meter zwem men voor Hotel Britannia weer uit het water te komen. Van daar moet er 22 kilometer worden ge fietst. De route gaat via Zoute- lande. Ter afsluiting moeten er nog drie ronden (5 kilometer) worden hard gelopen over de boulevard. Onder de deelnemers wordt een cruise verloot van de Olau-line Vlissingen. De C- trimmers en veteranen kunnen om 13 uur beginnen met hun wielerwedstrijd over 40 kilome ter. Om 14.15 uur volgen de B trimmers voor een zelfde afstand en om 15.30 uur gaan de A trim mers van start voor een 'fietstocht' over 60 kilometer. Meer informatie is verkrijgbaar via 01180-15183. Aanbieding betreft kom- plete brillen (dus mèt glazen) en is geldig t/m 9 sep- tember.as^en alleen bij'inlevering van deze bon. I «De gratis tweede'bril is bestemd voor hetzelfde kind dat ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper zijn dan f100,-. De gratis bril is het sportieve, hier afgebeelde model "GO", leverbaar in S kleuren en verschillende maten. In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (anti-kras, ontspiegeld, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Voor beide brillen geldt de Brilmij Ravotgarantie van 1 jaar. Middelburg «i Lange Delft 13 IJ LIJ LIJJLLLLLi UilI 24 aug. a.s. voor slechts Middelburg Lange Delft 44 /Segeersstraat I",

de Faam | 1989 | | pagina 1