Opening seizoen met Sterke Wanja Orgelconcerten blijven doorgaan Oude Zeeuwse gravures reizen door provincie Zeeuwse popdag in Walk Inn Viissingen Big Band-klanken in Grote Kerk Veere Brood opent Piekseizoen IMat/pwa MMM Roxanna in Cosmo Woensdag 16 augustus 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER mmm m W mos? HÏ 17 T/M 23 AUGUSTUS IN MIDDEN ZEELAND POPPENTHEATER PARABEL VERHUIST NAAR BIBLIOTHEEK Het poppentheater Parabel zal vanaf 16 augustus optreden in de aula van de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg. De eerste woensdag brengt Sjaac Vereist met zijn sprekende poppen nog een vakantieprogramma. Daarna wordt vijfmaal achtereen „Op de nieuwe locatie heb ik meer ruimte voor mijn poppen- j kast", vertelt Sjaac Vereist in zijn woning in Koudekerke. „Indertijd ben ik begonnen in het Minithea- ter in Middelburg en van daaruit verhuisd naar de Schuttershof, waar het podium wel erg klein was. Bovendien moest het pu- I- bliek steeds omhoog kijken, waardoor het contact niet opti maal was. In de bibliotheek is dat allemaal veel gunstiger", zegt Vereist die al vijftien jaar zijn zelf- gemaakte poppen met behulp van zijn stem en zijn handen tot leven brengt. f 'Sterke Wanja', is een eigen be werking van Vereist van het boek 'van Otfried Preussler. „Het gaat 'om een oud Russisch volksver haal, waarin de luie boerenzoon Wanja in verschillende avonturen heksen, monsters en ridders ont moet, die hem op de proef stel len", zegt de poppenspeler. „Ik heb dit spel al eerder voor scho llen en verenigingen gespeeld en het spreekt de kinderen goed aan. Maar omdat er veel in ge- beurt en het spel vrij lang duurt, is het beslist ongeschikt voor kin- het spel 'Sterke Wanja' opgevoerd. De voorstellingen vinden om de veertien dagen plaats en beginnen allemaal om 15.00 uur. f Poppenspeler Sjaac Vereist met twee van zijn 'spelers'. deren jonger dan vier jaar. Er ko men dertien verschillende stemmen in voor en dat is ook voor mij heel inspannend. Het is echter een heel boeiend verhaal", besluit Vereist enthousiast. IMet zoals in de voorgaande jaren opent jongerencentrum Walk-inn ."in Vlissigen het nieuwe seizoen weer met een popdag. De datum van dit muzikale feest is zaterdag 19 augustus en evenals de afge lopen keren is er weer een aardig aanbod aan muzikanten van voornamelijk Zeeuwse bodem. Het festival wordt om 15 uur ge opend door The Credit Club, die dit jaar debuteerde in De Piek en kort geleden nog speelde op het Anywave-festival in Zierikzee. Voor deze viermansformatie is het optreden voorlopig het laat ste van het jaar. Ze willen de resterende tijd gebruiken om nieuwe nummers te componeren en bovendien moet de nieuwe drummer nog worden in- geslagen. Als de Credit Club rond 16.30 i uur is uitgespeeld, is het de beurt aan Car Trouble. Een bekende band op de Zeeuwse podia en in middels ook 'bekend van radio en l tv'. Rond 21.30 uur wordt het po dium bemand door Ligeia Lie, een zesmansformatie van Zeeuwse bodem. Het popfestival wordt besloten met Lace Wing, even eens een Zeeuwse band. Het re pertoire, voor 80 procent eigen werk, valt het best te omschrij ven als krachtige power pop. Tegen 24 uur zit het festival er weer op. Voor hongerige popfans is er rond 18 uur een barbecue. Car Trouble. Zoals al eerder gemeld in deze krant: het is momenteel feest voor de liefhebbers van orgelmu ziek. Middelburg en Viissingen strijden daarbij het hardst om de eer, waar het gaat om het aantal concerten en de meest gerenom meerde meesters. Vrijdag 18 au gustus geeft Wim van de Wege van 12 tot 12.30 uur een concert in de Sint Jacobskerk in Viissin gen. Dezelfde dag vindt een con cert plaats in de Lutherse kerk in Middelburg. Dat begint om 20.15 uur en wordt gegeven door orga nist Jan Kleinbussink. In de Nieuwe Kerk in Middelburg tenslotte, verzorgt Herman van Vliet dinsdag 22 augustus om 20 uur een concert. Wim van de Wege is student aan het Brabants Conservatorium en brengt in Viissingen composities van Bach, Krebs en Vierne ten gehore. Een man die hèt als orga nist al helemaal heeft gemaakt is Herman van Vliet. Na het beha len van zijn einddiploma solospel aan het Utrechts Conservatori um, volgde hij interpretatiecur sussen bij Feike Asma en Cor Kee. In de Nieuwe Kerk brengt hij een programma met werken van onder andere Panne, Handel, en Widor. Jan Kleinbussink is eveneens een gevestigde naam in de orga nistenwereld. Hij studeerde aan de conservatoria varf Zwolle en Rotterdam. In 1975 werd hem de Prix d'Excellence voor orgel toe gekend. Als clavecinist kreeg Kleinbussink zijn opleiding bij Ton Koopman. In de Lutherse kerk vertolkt hij onder meer werken van Scheidemann, Reincken, Pa- chelbel en Bach. f Jan Kleinbussink. Blue Jeans Big Band in aktie bij een eerder concert in de Grote Kerk in Veere. (Foto: J. Binsma). Met gitarist Wiek Hijmans als speciale gast, geeft de Blue Jeans Big Band op zaterdag 19 augustus een concert in de Grote Kerk in Veere. De band staat zo als gewoonlijk onder leiding van Jack de Boo van Uyen. Het con cert begint om 20 uur. Er is de laatste maanden hard ge werkt aan vernieuwing van het repertoire. Naast de nieuwe stuk ken worden ook de bekendere werken niet overgeslagen. Big Band nummers die ooit werden gespeeld door de bands van Du ke Ellington, Glenn Miller en Count Basie horen er nu eenmaal bij, vinden de leden van de Blue Jeans Big Band. Gitarist Wiek Hijmans is voor de fans geen onbekende. Momen teel studeert hij aan het conser vatorium in Amsterdam. Maar daarvoor speelde hij ook al gitaar bij de Blue Jeans Big Band. Hij mans brengt enkele soli ten ge hore. Ook andere leden van de band laten hun solistische kunsten horen. L Herman Brood. Niemand minder dan Neerlands enige echte super star Herman Brood (bekend van vrijwel alles) and his Wild Romance openen vrijdag 25 augustus het nieuwe seizoen van De Piek in Viis singen. Kaarten voor dit optreden zijn vanaf woensdag 16 augustus te verkrijgen bij Leo's Platenbar en De Piek. Kosten dezes: 12 gulden en vijftig cent. PCOB - De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond houdt woensdag 30 augustus haar maandelijkse ledenvergadering in de kleine zaal van de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Na het huishoudelij ke gedeelte vertelt Ingrid Hensing het een en ander over slachtof ferhulp. De vergadering begint om 14 uur. Politiefilm met 'eerlijk' geweld Drie jaar geleden werd de film Le thal Weapon uitgebracht. De film vertelt het verhaal van twee ruwe-bolster-blanke-pit-agenten die met de meest grove gewelda- digheden te maken krijgen. Het werd een gigantisch kassucces en niemand twijfelde er dan ook aan dat er een vervolg op zou ko men. Lethal Weapon 2 komt dan ook niet als een verrassing. Van af donderdag 17 augustus is de ze nieuwe politiefilm te zien in bioscoop Alhambra in Viissingen. Evenals in Lethal Weapon (1) draait het verhaal om de twee ruige jongens Roger Murtaugh (Mel Gibson) en Martin Riggs (Danny Glover), die als bikkelhar de, niets ontziende, maar goud eerlijke rechercheurs een drug syndicaat op het spoor komen. Zoals zo vaak in dit soort films, hebben hun chefs weer helemaal niet door waar het allemaal om draait. De twee speurneuzen krij gen opdracht om iemand te be schermen die met de dood wordt bedreigd. Achteraf blijkt er echter een verband te bestaan tussen deze bedreigde persoon en het drugssyndicaat. Dan wordt het pas echt interessant. Scène uit Lethal Weapon 2 met Mel Gibson (links) a/s Roger Murtaugh en Danny Glover als Martin Riggs. SPECULUM ZELANDIAE Op de kop af zestien Zeeuwse gemeenten hebben in de subsidie-buidel getast, een aantal gemeenten waren al begunstiger en alles bij elkaar kreeg het Zeeuwsch Genootschap genoeg geld bij elkaar om het unieke prentwerk 'Speculum Zelandiae' aan te schaffen. Als dank voor de 'goede gaven' heeft het Ge nootschap een rondreizende ten toonstelling over deze bijzondere aanwinst aangeboden en dat re sulteerde in een tentoonstelling in achtereenvolgens Sint Maar tensdijk, Viissingen en Goes. De volledige titel van het prent werk dat 36 gravures bevat is 'Speculum Zelandiae. Dat is een beschryvinge ofte afbeelding der Steden, Ambachtsheerlyckhe- den, Dorpen, Casteelen, Ridder- lycke Hofsteden, Huysen en Gebouwen gelegen in de Eylan- den en de Graeflyckheyt van Zee- landt bij een vergadert door Nicolaus Visscher'. Het is een bundeling van eerder verschenen prenten die in ieder geval na 1668 moet liggen. In 1987 kreeg het Zeeuwsch Ge nootschap een exemplaar van dit zeldzame 17e eeuwse prentwerk aangeboden voor de Historisch- topografische atlas Zelandia II- lustrata. Het bestuur van het Ge nootschap besloot dit prentwerk voor de Atlas te kopen en dank zij de subsidies van de gemeen tes is dat dan ook gelukt. De tentoonstelling is tot en met 29 augustus te zien in het Ge meentehuis van Sint Maartens dijk (ma t/m do. 9-12 uur en 13.30-16.30 uur; vr. 9-12 uur), van 2 t/m 30 september in het Stedelijk Museum in Viissingen (ma t/m vr 10-17 uur; za en zo 13-17 uur) en van 4 t/m 28 okto ber in de Openbare Bibliotheek in Goes (open tijdens de biblio theekuren). AXEL Streekmuseum Het land van Axel Rien Poortvliet schilderijen. Wo. t/m za. van 13.30 tot 17.00 uur, vr. avond van 19.00 tot 21.00 uur. BORSELE Openbare bibliotheek Tentoonstel ling Gedrukt en Gebonden. Tijdens openingsuren bibliotheek. GOES Museum voor Zuid en Noord- Beveland (Singelstraat 13) Aanleg over Midden-Zeeland. Oorlog over Zuid- en Noord Beveland, 1940-1944.Di. t/m vr. van 10.00 tot 16.00 uur, za. van 11.00 tot 16.00 uur. Lunchcafé Stadhuis Olieverven en pastels van J. Wondergem. Ope ningstijden luchcafé. Oosterschel- deziekenhuis Recente Grafiek van Corneille, alle dagen- GROEDE Atelier Wilma van der Lee (Mo lenstraat 19), olieverfschilderijen. Iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, eventueel op afspraak tel: 01171 - 1770. MEUSKERKE Gemeentehuis van Mariekerke (Dorpsstraat 3) J. Knoester-Buijs, AS. Mast-Dekker en M.L. van Wijk Niemöller, eigen werk, tekeningen, aquarellen en reliëfwerk. Ma. t/m vr. van 09.00 tot 16.30 uur. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Rosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Ramschip Schorpioen (Loskade) Blik in het verleden dagelijks 10.00 - 17.00 uur. Het Holografie Museum (Gortstraat 36). Ma. t/m zo. van 10.30 tot 18 Francois Rijckhals Museum (Dam 71). Adriaen van de Venne 400 jaar. Do. vr. en za. van 11 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Hal begane grond: Eva Bes- nyö, Luchtfoto's'; portretten-,inte rieurfoto's en afbeeldingen van Westkappelaars in hun gewone doen. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Sanny de Graaf Schilderijen, collages en tekeningen (tot 23 augustus) Zeeuws Museum (Abdij 3). Welkom in de wereld van Willy Vandersteen, overzicht van werk van stripteke naar. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo. en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. De Vleeshal (Markt)J.C.J. van der Heyden. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 1 3 tot 17 uur. Galery Vincent (St. Janstraat 3). werken van J. W. van Trirum, Din- gemans, Rob de Haan, J. van Tri- rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Rabobank (Lange Geere 3) werken van Mariene Schot en Emmy Stok vis, wandkleden, openingstijden van de bank. Antiquites B. Witte (Vlasmarkt 11) Si/via Kooman, schilderijen, teke- ningen, objekten. OOSTKAPELLE Zeeuws biologisch museum (Duin- vlietweg 6). Zie Zo Zijde, biologi sche en cultuur-historische aspec- ten van zijde. SINT-MAARTENSDIJK Gemeentehuis (Markt 1) Speculum Zelandiae, Ma. t/m Do. 9.00 - 12.00 uur 13.30 - 16.30 uur. Vr. 9.00 - 12.00 uur. NEELTJEJANS Ir. J.W. Topshuis. Schouwen- Duiveland, foto's. Verkeer, vervoer en communicatie. Dagelijks van 10 tot 17 uur. VEERE De Schotse Huizen (Kaai 27). Ber- nadette Ash, schilderijen. Op de Scheeps- en Visserijzolder: R. Struys, halfmodellen van schepen. Ma. van 13 tot 17 uur, di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Grote Kerk 150 jaar Westerschelde, Levensader in de Delta, Een ge meen Erfgoed - Essex en de Neder landen door de Eeuwen. VLISSINGEN DONDERDAG 17 AUGUSTUS Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 1 7.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor ie dereen. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. De Watertoren (Vlissingen-Oost Souburg). Tape-licht-verf. Dagelijks van 12 tot 18 uur, 's maandags gesloten. Stadhuis (Binnenplein). Zomerten- toonstelling Animisme is onder ons. Kees van Leeuwen. Tijdens ope ningsuren. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). Viissingen en de west. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur (tot en met 20 au gustus). Galerie Art-Titude (Singel 14) The first day projekt, George Schade. Dagelijks te bezichtigen van 12.00 Orgelconcert D.J. Zwart, Her vormde Kerk, Dreischor, 20 uur. Carillonbespeling, Kees van Eersel, toren van stadhuis, Vee re, 15 uur. Circus Bongo, parkeerplaats, Zoutelande, 15 uur. Orgelconcert, Freek de Kei zer, Oostkerk, Middelburg, 10.30 en 14.30 uur. VRIJDAG 18 AUGUSTUS Roxanna (de Nederlandse Whitney Houston), Discotheek Cosmo, Voltaweg 3, Viissin gen, 23.30 uur. Marktconcert Wim van de Wege, St. Jacobskerk, Viissin gen, 12 uur. Orgelconcert Klaas Jan Mul der, Grote Kerk, Goes, 20 uur. Orgelconcert Jan Kleinbus sink, Lutherse Kerk, Middel burg, 20.15 uur. Circus Bongo, parkeerplaats Zoutelande, 15 uur. Jazzdans en Afro jazz-stage, Vrijenhovenhal, Baskensburg- plein, Viissingen, toegankelijk voor iedereen met danservaring vanaf 14 jaar, vanaf 19 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Viissingen, 14 uur. ZATERDAG 19 AUGUSTUS De Blue Jeans Big Band, Gro te Kerk, Veere, 20 uur. Carillonbespeling, Kees van Eersel, toren stadhuis, Veere, 19 uur. Jazzdans en Afro Jazz-stage, Vrijenhovenhal, Baskenburg- plein, Viissingen (voor iedereen met danservaring vanaf 14 jaar), vanaf 10 uur. Streetparade met Engelse band, door de binnenstad, Mid delburg, 's middags. Popdag met 4 Zeeuwse bands, Walk-inn, Minister Le- lystraat 4, Viissingen, vanaf 15 ZONDAG 20 AUGUSTUS Circus Bongo, Camping Duin- hoeve. Haamstede, 15 uur. MAANDAG 21 AUGUSTUS Circus Bongo, Camping Duin hoeve, Haamstede, 15 uur. DINSDAG 22 AUGUSTUS Orgelconcert Herman van Vliet, Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Viissingen, 22 uur. Circus Bongo, Camping Brem hoeve, Renesse, 15 uur. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Circus Bongo, Camping Peke- linge, Oostkapelle, 15 uur. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Circus Bongo, Camping Peke- linge, Oostkapelle, 15 uur. Zomeravondconcert, brass band Excelsior, Ned. Herv. Kerk, Renesse, 20.00 uur. Je zou bijna denken dat disco theek Cosmo zo'n beetje alle fi nalisten van de Soundmixshow op haar podium heeft gehad. Vrij dag 18 augustus is het de beurt aan finaliste Roxanna, de Rotter damse die nummer twee werd met haar vertolking van Whitney Houston. Sinds haar optreden bij heer Huisman is het leven van Erica de Leeuw (da's toch óók een mooie naam drastisch veranderd. Veel optredens in het land, tv- optredens en een platencontract. Haar eerste plaatje 'Got me by the heart' werd geen groot suc ces maar wat niet is kan komen en dus wordt er hard gewerkt aan een tweede single, die in ok tober op de markt komt. Hoe het ook zij, Roxanna treedt op in Cosmo en haar show bestaat voor een deel uit eigen nummers en gedeeltelijk covers. Het optre den van Roxanna begint om 23.30 uur. t/m 23.00 uur tot en met 20 gustus. Stichting Aurin (Minnepoortstraat 6). Peter Clijsen, glas in lood. Dage lijks geopend van 10 tot 20 uur. DONDERDAG 17 AUGUSTUS Alhambra I Viissingen, 'Lethal Weapon 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Three Fugitives' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal Weapon 2' 20.00 uur. Electro Middelburg, 'Cannon- ball fever' 19.30 uur, 'Dange rous Liasions' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, '2001 a space Odessey' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'Het rode korenveld' 20.30 uur. VRIJDAG 18 AUGUSTUS Alhambra I Viissingen, 'Lethal weapon 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Three Fugitives' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal Weapon 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Cannon- ball fever' 19.30 uur, 'Dange rous Liasions' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Bagdad Cafe' 20 uur, 'Straw Dogs' 22.30 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'Het rode korenveld' 20.30 uur. ZA TERDA G 19 AUG US TUS Alhambra 1 Viissingen, 'Lethal weapon 2' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Three Fugitives' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal weapon 2' 14, 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Cannon- ball fever' 19.30 uur, 'Dange rous Liasions' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Bagdad Cafe' 20 uur, 'Angel Heart' 22.30 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'Het rode korenveld' 20.30 uur. ZONDAG 20 AUGUSTUS Alhambra I Viissingen, 'Lethal weapon 2' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Three Fugitives' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal Weapon 2' 14, 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Cannon- ball fever' 14 en 19 uur, 'Dan gerous Liasions' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Straw dogs' 20.30 uur. MAANDAG 21 AUGUSTUS Alhambra I Viissingen, 'Lethal weapon 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Three Fugitives' 19 uur 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal weapon 2' 20 uur. Electro Middelburg, 'Cannon- ball fever' 19.30, 'Dangerous Liasions' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Au revoir les Enfants' 20.30 uur. DINSDAG 22 AUGUSTUS Alhambra I Viissingen, 'Lethal weapon 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Three Fugitives' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal weapon' 20 uur. Electro Middelburg, 'Cannon- ball fever' 19.30 uur, 'Dange rous Liasions' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Goodmorning Babylonia' 20.30 uur. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Alhambra I Viissingen, 'Lethal weapon 2' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Viissingen, 'Three Fugitives' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal weapon 2' 14 en 20 uur. Electro Middelburg, 'Dange rous Liasions' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Maria's lovers' 20.30 ZATERDAG 19 AUGUSTUS Alhambra II Viissingen, 'Taran en de toverketel' 14 uur. ZONDAG 22 AUGUSTUS Alhambra II Viissingen, 'Taran en de toverketel' 14 uur. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Alhambra II Viissingen, 'Taran en de toverketel' 14 uur.

de Faam | 1989 | | pagina 7