Vreemde- muntjes-actie ONTËL DO! 1C 23 Laatste halve oog Verkeer Hinderwet Werk in uitvoering ■Week Fietsen Commissies Huur- commissie Bouwcommissie woonwagenterreintjes geïnstalleerd 1995, 895,- op onze eerste etage 0X61 EIGENTIJDSE RUK OP ANTIEKE CHARME Woensdag 16 augustus 1989 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan GEMEENTE Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door Ibureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingsiwinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De Langevieleweg is tussen het Banckertplein en de De Ruy- terstraat afgesloten voor het ver keer in verband met een re constructie. De Spinhuisweg tussen de Bal juwlaan en de Staten/aan is af gesloten om dezelfde redenen. "Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war- me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.4.'5 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 21 augustus 1989 tot en met 27 augustus 1989. maandag runderlapje, gesn. sperziebonen, aardappelen dinsdag gehakt, bloemkool, aardappelen woensdag grillsteak, groentemix, frietjes donderdag kuikenborstfilet, appeltjes,, aard appelen vrijdag twee ballen gehakt, erwten./wor- telen, puree zaterdag varkensoester, spinazie, aard appelen Morgen, donderdag 17 augustus, wordt weer een kijkdag voor ge vonden fietsen gehouden (elke derde donderdag van de maand). Van 9.00 tot 10.00 uur kan ieder een op de binnenplaats van het Middelburgs politiebureau ko men kijken of de vermiste fiets er bij staat. Op dezelfde dag krijgt iedereen vanaf 11.00 uur de gelegenheid om een fiets te kopen uit de voor raad die er al langer dan twee maanden staat. Deze verkoop ge beurt door een deurwaarder bij afslag. Wie in het bezit is van een aan koopcertificaat krijgt voorrang bij de verkoop. Een dergelijke certificaat ontvangt iedereen die bij de gemeentepolitie van Mid delburg aangifte doet van de ver missing van een fiets. In de maand augustus vergaderen de volgende (bestuurs-)com- missies: Culturele Zaken op de 17e om 15.45 uur, secr. mw. Cijsouw; Volksgezondheid op de I7e om 16.30 uur, secr. dhr. Westveer; Sociale Zaken op de 17e om 19.30 uur, secr. dhr. Groenenberg; Welzijnsaccommodaties eveneens op de 17e om 19.30 uur, plv. secr. dhr. Vuijk; Onderwijs op de 21 e om 16.00 uur, secr. dhr. Groesser; Gemeentewerken op de 21e om 19.30 uur, secr. dhr. Meeusen; Financiële Zaken op de 22e om 16.00 uur, secr. dhr. Meijer; Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Milieubeheer op de 22e om 19.30 uur, secr. dhr. Harinck; Welzijn op de 23e om 16.00 uur, secr. dhr. Wien; Verkeer op de 23e om 19.30 uur, secr. mw. Beije; Openbare Orde en Veiligheid op de 29e om 16.00 uur, secr. dhr. v.d. Meijden; Economische Zaken op de 29e om 19.30 uur, secr. dhr. de Kok. Al deze vergaderingen zijn open baar, zij worden gehouden in het stadhuis. Wilt u spreekrecht aan vragen dan kunt u een afspraak maken met de betreffende com missiesecretaris, telefoon 75000. De agenda en andere verga derstukken liggen ter inzage bij de secretaris en bij Bureau Voor lichting. Vele mensen zullen, net teruggekeerd van vakantie, ergens in een la of kast een oude portemonnaie met vreemd muntgeld overhouden als on bedoeld souvenir. Al enige jaren speelt de NOVIB op deze situatie in door dit muntgeld voor een goed doel te verzamelen. Vorig jaar is zo in Naaldwijk 42.809,— opgehaald, oftwel 700 kilogram muntjes! De Middelburgse Bestuurscommissie Ontwikkelingssamenwerking heeft besloten om deze wijze van geld inzamelen toe te passen ten bate van het ontwikkelingsproject in Kaap Verdië, dat de gemeente samen met de zustersteden ondersteunt. Zoals u regelmatig op deze pagina heeft kunnen lezen gaat het hier om de "Granja Sao Felipe", een oplei dingsinstituut voor jonge Kaapverdianen die zo een manier van bestaan kunnen opbouwen. Heeft u ook francs, kronen, shillings, peseta's, enzovoorts overgehou den van de vakantie? Dan kunt u daar dit jaar iets heel nuttigs mee doen: in het stadhuis, bij bureau Voorlichting en bij verschillende ban ken in de stad (Amro, ABN, Verenigde Spaarbank, NMB, Credit Ly- onnais) worden bussen geplaatst. Als u daar uw muntgeld in gooit dan wordt dit tegen een gunstige koers door het Grenswisselkantoor inge wisseld tegen Nederlands geld. Hiermee kan het opleidingsinstituut het hoognodige materiaal aan schaffen. Wij houden u op de hoogte. augustus m 7 OOl oJ d 1 8 2®a w 2 9 IÏ d 3 101 24 31 V 4 11 18 25 z 5 12 19 26 z 6 13 20 27 De huurcommissie is een onaf hankelijke commissie, die op ver zoek van huurder of verhuurder adviezen of antwoorden kan ge ven op het gebied van huur en verhuur van woonruimte. Deze commissie houdt iedere der de donderdag van de maand spreekuur in Middelburg. Dus ook morgen, 17 augustus, van 9.30 tot 12.30 uur in de B en W- kamer van het stadhuis. Een aantal zomerweken lang heeft u op deze plaats een kleinere versie van "Door het oog van de Lange Jan" aangetroffen dan de hele pagina die u gewend bent. Nu de vakantieperiode voor velen weer achter de rug is, gaat ook de redactie van deze pagina met nieuwe moed aan de slag. Met als gevolg dat u vanaf volgende week weer hele pagina's zult aantref fen met gemeentelijke informatie van allerlei aard, die ook voor u van belang kan zijn. Maandagmorgen 14 augustus is in de B&W-kamer van het Middel burgse stadhuis de commissie geïnstalleerd, die de totstandko ming van een drietal kleine woon wagenterreintjes in de gemeente Middelburg zal begeleiden. De installatie is verricht door wet houder mevrouw S. Smitskamp, tevens voorzitter van de bouw commissie. Na een lange voorbereidingstijd zijn alle procedures nu afgerond en kan met de bouw en inrichting van de terreintjes, gelegen aan de Breeweg, de Pres. Wilsonlaan en de Veldm. Montgomerylaan wor den begonnen. In de commissie zijn behalve tech nici van gemeentewerken en Hei- demij ook vertegenwoordigers van de toekomstige gebruikers opgenomen. Men hoopt op korte termijn een kant en klaar inrich tingsplan te kunnen produceren. Burgemeester en wethouders hebben besloten door het aan brengen van een doorgetrokken gele streep terzijde van de rij baan, het parkeren te verbieden aan de oostelijke zijde van de Grevelingenstraat tussen de Haringvlietstraat en de Volke- rakstraat. (De oostelijke zijde is de parkeerhavenzijde.) Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 1 50,— aan rechten, be roep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pie terstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend dat Elderkamp Transport B.V. te Middelburg een vergun ning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprich ten en in werking hebben van een reparatiewerkplaats voor vrachtwagens en trailers gelegen aan de Arnesteinweg 30 te Middelburg en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking heb bende stukken elke werkdag tijdens kantooruren en op donder dagavond van 18.00 - 21.00 uur ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180 - 75432). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 16 sep tember 1989. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180 - 75432) kan in de periode van 31 augustus tot en met 8 september 1989 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwa ren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gele genheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van een of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. "^MOMTËL De hoge en brede armleggers benadrukken de strakke lijnen van deze moderne banken. Royaal en komfortabel. Bekleding van prach tige kwaliteit stof, waarbij keus uit diverse nieuwe tinten. l^'^MONTËL 2?+2-zits hoeksel type Chesterfield. Tijdloos model dat in elk in terieur past. Bekleed met superkwaliteit leatherlook, niet van echt leer te onder scheiden. Verkrijgbaar in diverse kleuren. 2295 AIONTEL Charmante zit groep bestaande uit 2-zits bank en fauteuil. Bekleding van zeer exclusieve stof. Losse, keerbare zitkussens. Stalen cylinder poten. 2-zits bank va 895,- fauteuil v.a. 695,- Fauteuil ,,nr in echt leer I IC/vJ. vMONTEL Deense kom fortfauteuil met traploos relaxmechanisme, houten draaivoet en bulghoul.en armleggers. Bekleding van soepel rundleer. fc. elke dag ge/d>pend, alleen vrijdags tot 21 uur. (zondags gesloten) tel. 01155-2010. belgië 0031-11552010 I 18e cn 19e eeuwse "plattelandsmeube- I uit engeland staan model voor de I I ontwerpers van "repro". I pot in axel heeft de "repro"-afdcling I I groots en uniek uitgebreid. I ovale, ronde en vierkante tafels met stoe- I len of armfauteuils. I bijzonder exclusieve ronde kaarttafel, I I blad in de hoogte te verstellen, met com- I I fortabele armfauteuils op wieltjes (ook I te gebruiken als eettafel). I secretaires, boekenkasten, halkastjes, bu- I ro's, bergmeubels, vitrinekasten met t I clusieve engelse banken en fauteuils in 1 fijne bloem- of streepstofjes. I deze "repro" meubelen zijn gecombi- 1 I neerd met ja, u leest het goed, antieke I kommode's, secretaires, bergkasten en te I bezichtigen in onze geheel vernieuwde I exclusieve "repro" afdeling bij de rc- :eptie. I een kijkje in onze zaak vertelt u alles I I over de charme van de "repro" kollektie. (pot sinds 1907) pqi in zeeuws-vlaanderen de allermooiste klassieke meubelcollectie ziet u nu bij pot. complete zitgroepen, eethoeken, wandmeubels, klein- en bijzetmeubels, slaapkamers, van alle klassieke topmerken heeft pot de volledige collecties in de grote showroom, in blank en donker eiken-, noten, kersen-, taxis-, of mahoniehout, met leren of stoffen bekleding. Gewoon te veel om op te noemen! Verfijnde klassieke vormgeving met de sfeer van rust en behagelijkheid. Smaakvolle fauteuil met een heerlijke zit. De voetenbank maakt 't u extra makkelijk. eethoek monaco uit de wébé-collectie. opvallend door de perfekte af- fraaie, tijdloze zithoek messina van wébé. heerlijk zitcomfort. 2Vz zits- werking, de warme kleuren en de oerdegelijke kwaliteit. bank, lage fauteuil, hoge fauteuil, traditionele kwaliteit, dus oersterk, uw zekerheid voor vele jaren woonplezier. traditionele kwaliteit met perfect zitcomfort en veel bekledingsmogelijk- heel fraai, en met de ideale steun voor armen, rug en lendenen, heden.

de Faam | 1989 | | pagina 5