MÉ n mm® T J" Ml 'We doen alleen wat we zelf goed vinden' Zomerzegelgift Gouden Cirkel PZC Drie prijswinnaressen tegelijk in 't zonnetje Paardenplezier in Arnemuiden Tuinfeest Der Boede Toptafeltennis teamtoernooi Motocross gala met Zeeuwse kanshebbers DE FAAM - DE VLISSINGER CTÜ - u T> Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Woensdag 16 augustus 1989 Prestatieloop - In Oost-Souburg wordt op vrijdag 25 augustus weer een prestatieloop gehou den. Via de buitenwegen van Oost-Souburg wordt er gelopen over 2.5, 5, 10, 12.5 en 15 kilo meter. Er kan vanaf 18.30 uur worden ingeschreven bij wijkge- bouw De Schuur aan de Middel burgsestraat 113 in Oost-Sou burg. De aanvang is om 19.30 uur. De loop is georganiseerd door buurtvereniging Van Dui venvoorde in samenwerking met sportvereniging Atletica. Voetbal - De standaardteams en de A-junioren van de voetbal clubs Halsteren, Alliance, Arne- muiden en Middelburg hebben beloofd om in ieder geval de ster ren van de hemel te spelen op het Stadhuistoernooi dat zater dag 19 augustus wordt gespeeld op zowel het sportcomplex 'De Nadorst' als 'Sportlaan' in Mid delburg. De wedstrijden begin nen om 13 uur, de verliezersronde om 14.30 uur en de finales om 14.45 uur. Na af loop is er uiteraard de prijsuitrei king en de organisatie is in handen van MV AV 'Mid delburg'. Gehandicapten - De Sportver eniging Visueel Gehandicapten begint maandag 4 september weer met haar sportieve activitei ten. Plaats van handeling is de sporthal in Kruiningen en er wordt gesport van 19 tot 21 uur, Voor vervoer kan worden ge zorgd. Voor meer inlichtingen: 01180-27187. Wielrennen - Zaterdag 26 au gustus wordt in Middelburg weer de traditionele ronde van Dau- wendaele verreden. Naast de amateurs, junioren en de ligfiet sen is de inschrijving nu ook opengesteld voor de categorie liefhebbers/veteranen, waarvoor zich reeds 50 fietsfanaten heb ben aangemeld. Bij de amateurs (37 in totaal) verchijnen in ieder geval Heddie Nieuwdorp, Vester Aarts en de winnaar van vorig jaar Jacky Fortrei aan de start. Het aanbod aan nieuwelingen be draagt 23. De start en finish zijn bij de sporthal aan' de Krurtmo-' jj lenlaan. De. liefhebbers/veteranen starten om 12.30 uur (60 kilome ter), de ligfietsen beginnen aan hun 40 kilometer om 14.15 uur, de junioren (60 kilometer) om 15.30 uur en de amateurs gaan om 17.30 uur van start om 80 ki lometer af te leggen. Gezondheid Samenwerkingsovereen komst - De Zeeuwse instellin gen voor Algemeen Maatschap pelijk Werk (AMW) en de Zeeuw se RIAGG (geestelijke gezond heidszorg) sluiten op donderdag 17 augustus een samenwer kingsovereenkomst om de hulp verlening beter op elkaar af te stemmen. Het AMW en de RIAGG (Regionale Instelling voor Ambulante Geestelijke Gezond heidszorg) verwachten niet alleen hun cliënten zo beter te kunnen helpen, maar hopen tevens de gemeentelijke overheden op hun wenken te bedienen. Gemeenten vonden namelijk nog wel eens dat er teveel 'overlap' was tussen beide hulpverleningsvormen. De officiële ondertekening vindt om 11 uur plaats in hotel-restaurant Arneville in Middelburg. Epilepsie - Hersenonderzoek onthult steeds meer over wat er bij een epilepsie aanval gebeurt. Meer informatie over de resulta ten en nieuwe onderzoeksmetho den is te vinden in het nieuwste Cahier van de stichting Bio- Wetenschappen en Maatschap pij. Dit Cahier Epilepsie is ver krijgbaar door overmaking van f 10,- op postbankrekening 154373 ten name van de Stich ting Bio-Wetenschappen en Maatschappij in Leiden, onder vermelding van Epilepsia Multiple Sclerose - Het rayon Walcheren van de Nederlandse MS Stichting opent het seizoen met een bezoek aan de Holland se Hoeve in Goes op dinsdag 29 augustus. Daar kan gekeken wor den naar de uitoefening van ver schillende oude ambachten. Het vertrek is om 11.30 uur bij het 'Koetshuis' in Koudekerke. Inlich tingen zijn verkrijgbaar bij me vrouw Hayes via 01180-27187. Snuffel - Zaterdag 19 augustus is er in de voormalige jeugdher berg aan de Breewaterstraat in Vlissingen een snuffelmarkt waar weer het nodige te koop wordt aangeboden. De opbrengst van die markt is voor de vernieuwing en reparatie van de instrumenten en/of uniformen van de Delta Band. De snuffelmarkt begint om 9.30 uur. Rond 13 uur is het feest afgelopen en echt alles moet dan verkocht zijn, want de jeugdherberg moet dan absoluut leeg worden achtergelaten. Opstappen - De Stichting voor Basiseducatie en Vormings- en Ontwikkelingswerk Middelburg en Omstreken aan de Latijnse Schoolstraat 10 in Middelburg houdt dinsdag 22 augustus van af 10 uur een start- en informatie morgen over diverse cursussen. Het programma-aanbod vermeldt Nederlandse taal, rekenen, stu dievaardigheden, sociale vaardig heden, thema en Engels. Alle onderdelen hebben twee niveaus en worden in ieder geval gegeven op de dinsdag- en vrijdagmorgen. Kinderopvang kan worden gere geld. Voor meer inlichtingen: 01180-16278. Commissie - In het stadhuis van Middelburg is maandag 14 au gustus - na een lange voorberei dingstijd - de commissie geïnstalleerd, die de totstandko ming van een drietal kleine woonwagenterreinen in Middel burg zal begeleiden. De terreinen komen te liggen aan de Breeweg, de Pres. Wilsonlaan en de Veldm. Montgommerylaan. In de com missie zijn behalve technici van gemeentewerken en Heidemij ook vertegenwoordigers van de toekomstige gebruikers op- 'genomen. CDA - Een acht man/vrouw ster ke CDA-delegatie, waaronder staatssecretaris voor buitenland se handel mr. Y. van Rooy, drs. H. Eversdijk en kanditaat-kamerlid J. van Dijk, brengt dinsdag 22 au gustus een werkbezoek aan Zee land. Op het programma staan een bezoek aan de Hogeschool Zeeland (13.50 uur) en de Haven van Vlissingen (15.30 uur). Het werkbezoek wordt afgesloten met een openbare bijeenkomst in Veere, waar mevrouw Van Rooy in het Verenigingsgebouw in het kader van de verkiezingscampag ne een spreekbeurt houdt. Het onderwerp is 'de actuele politiek'. De bijeenkomst in Veere begint om 20.15 uur en na de pauze is er alle gelegenheid tot het stellen van vragen. Gevonden - Bij de gemeentepo litie in Vlissingen is in de periode van 2 tot 9 augustus het volgen de aangegeven: een paraplu, spij kerbroek met sleutels, kinderjas, zwarte rok met stippen, oorbel, diverse sleutels, linnen tas met handdoek, damestoilettas en een witte tas met inhoud. Vrije tijd Chinese taalcursus - De Vriendschapsvereniging Neder- land-China wil - bij voldoende deelname - in Bergen op Zoom beginnen met een Chinese taal cursus voor beginners en even tueel voor tweede en derde jaars. De cursus, die uit 25 lessen bestaat, begint op dinsdag 26 september en wordt wekelijks op dezelfde dag gegeven. Er wordt aandacht besteed aan het lezen spreken en schrijven van het Mandarijn Chinees. Belangstel lenden kunnen informatie aanvra gen bij mevrouw M. Duynstee via 070-272258. Slijtersvakdiploma - Het insti tuut voor Middenstandsvakon- derwijs in Nederland (VAKO) begint eind september met een cursus (mondeling) voor het slij tersvakdiploma. De opleiding wordt gegeven in Goes en - bij voldoende belangstelling - in Ter- neuzen. Voor inlichtingen en aan meldingen kan worden getelefo neerd met VAKO via 040 - 836395. Ondernemersdiploma - Het Centraal Onderwijsinstituut voor de Levensmiddelenbranche (COL) en de Stichting Onderne mersopleiding Melk- en Zuivelde- tailhandel (OMZ) hebben hun krachten gebundeld en geven ge zamenlijk een cursus die opleidt voor het betreffende onderne mersdiploma. De cursus wordt op 36 plaatsen in heel Nederland gegeven, onder meer in Goes en in Terneuzen. De lessen worden 's avonds gegeven en beginnen half september. Nadere inlichtin gen zijn verkrijgbaar via 03438-13494. Buitenlanders - Met ingang van maandag 21 augustus beginnen er in het gebouw van de Stich ting Basiseducatie Middelburg aan de Latijnse Schoolstraat 12 in Middelburg weer cursussen voor buitenlanders. Voor informa tie kan tijdens kantooruren ge beld worden via 01180-16278. Geslaagd - Aan het Reformato risch Vormingsinstituut in Goes en Tholen zijn weer een groot aantal studenten geslaagd voor de-diverse opleidingen. Uit de re gio Walcheren zijn dat onder an dere: Fred van Tatenhove uit Koudekerke, Marianne van den Bosse en Come Egas uit Middel burg en Wilma Wouters uit Me- liskerke. Prijs-breakdancing - Milly P., Tjoktjok, Deff Jeff en King Ride van de Four Mann Posse hebben het voor elkaar gekregen: een break-dance wedstrijd. Het breakgeweld staat te gebeuren op zaterdag 19 augustus van 19 tot 24 uur in 'De Schuur' aan de Middelburgsestraat 113 in Oost- Souburg. Inschrijfgeld voor de break-dancers en danseressen bedraagt een halve gulden en wie wil kijken betaalt iets meer: een gulden vijftig. Dansstage - De regio Zeeland van de KNGB verzorgt op vrijdag 18 en zaterdag 19 augustus in de Vrijenhovehal aan het Basken- burgplein in Vlissingen een Jazzdans- en Afro Jazz Stage. Smaakmaker van deze stage is de Amerikaan Benny Bell, die bin nen Europa de nodige danssta- ges voor zijn rekening heeft genomen, ledereen die maar eni ge danservaring heeft en mini maal 14 jaarjong is kan meedoen. Het programma ziet er als volgt uit: vrijdag 18 augustus: 19-20.30 uur, Afro-beginners; 20.30-22 uur, Jazzdans gevor derden. Zaterdag 19 augustus: 10-11.30 uur, Afro beginners; 12.30-14 uur, Jazzdans gevorder den. Inlichtingen: 01189-1796/2320. Kookcursus - Mannen van bo ven de 60 jaar die weinig of geen ervaring hebben met het maken van een eenvoudige maar gezon de warme hap, kunnen vanaf maandag 25 september terecht in de Huishoudschool in Oostka- pelle. Op die dag begint een kookcursus van 8 lessen, speci aal bedoeld voor mannen van het platteland. Aan de hand van de klaar te maken gerechten wordt de deelnemers een aantal ba sistechnieken van het koken bij gebracht. De cursus is georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren. Inlichtingen zijn verkrijg baar bij J. Tevel in Westkapelle, 01187-1514. de Faam - de Vlissinger UW WEEKBLAD FYSIOTHERAPIE EN SPORTBEGELEIDING IN KOUDEKERKE De nieuwe praktijkruimte van de fysiotherapeuten Niek Knol en Kees Minderhout in Koudekerke is al vanaf juni in gebruik. Maar op 18 augustus aanstaande wordt het pand aan de Stati onsstraat met een feestelijke receptie ingewijd. Wie wil kan dan kennis maken met de twee therapeuten, die ieder op ver schillende gebieden, maar wel vanuit eenzelfde visie en soms ook op een ongebruikelijke manier met hun vak bezig zijn. geheel leek op dit gebied. Ik kan Sportrevalidatie, pijndemping, blessurepreventie en voedings cursussen. Onderwerpen, die stuk voor stuk aan de orde ko men tijdens het gesprek met Knol en Minderhout. Beiden heb ben zij hun achtergrond in de sport gemeen. Niek Knol is als therapeut bij Der Boede in Kou dekerke maar ook bij verschillen de voetbalclubs werkzaam. Daarnaast is hij ook nog actief als atletiektrainer. Kees Minder hout traint basketballers en is als fysiotherapeut aan EMM verbon den. Als vervanger in verschillen de praktijken verdiende hij tot nu toe zijn boterham. Minderhout: „Niek was eens mijn stagebege leider en hij vroeg mij mee te gaan draaien in zijn praktijk. Dat is nu goed een jaar geleden en nu hij dit grote pand heeft gekocht en aangepast (er was hier alleen koud water) is er genoeg ruimte om niet alleen na elkaar, maar ook naast elkaar te gaan werken. Wij beschikken over drie behan delruimtes en een grote zaal met toestellen, die met name voor de revalidatie gebruikt worden. Met de videocamera kunnen alle be wegingen van de patiënt worden geregistreerd en daarna gecor rigeerd". Sportrevalidatie „Behandeling van sportblessures vereist ook een gedegen kennis van de sport zelf", zegt Niek Knol, specialist in sportrevalida tie. „Ik heb zelf een loop- en krachttraining gevolgd, begeleid voetballers en geef zelf ook atle- tiektraining. Zo weet je wat er om gaat in de sport en kun je bij een blessurebehandeling ook een aangepast oefenprogramma ge ven. Veel fysiotherapeuten zijn de sportmensen gedoseerd bege leiden en eventuele verkeerd aan geleerde bewegingen corrigeren. Met de apparaten die hier staan zijn zeer gerichte oefeningen mo gelijk, maar ze worden ook voor krachttrainingen gebruikt door sportlieden, die ik persoonlijk be geleid. In ons werk zijn we hele maal vrij en zo kan het gebeuren, dat ik met iemand met een her stelde voetbal-blessure hier ach ter op het landje even een balletje ga trappen om te kijken hoe het gaat. Dat zie je toch niet in een 'normale' praktijk", zegt Knol la chend. Ook wie advies wil over kniebandages of inlegzolen, over aangepaste voeding bij sport of wie een boek wil lenen uit de 'sportbibliotheek' in de wacht ruimte kan bij deze enthousiaste therapeut terecht. „Alles kan hier, want we lopen hier niet inte ressant te doen in witte jassen", zegt hij vrolijk. Voor de toekomst staan er ook nog voedingscur sussen en voorlichting over bles surepreventie op zijn activiteitenlijstje. Niek Knol en Kees Minderhout: plezier in het werk. Pijndemping Ook Kees Minderhout kwam via de sport de praktijk van collega Knol binnen. Toch legt hij zich de laatste tijd steeds meer toe op een unieke therapie waarmee hij zegt zeer goede resultaten te be reiken. Deze behandelmethode is gericht op pijnbestrijding, het zo genaamde dempen van de pijn. Minderhout: „Veel mensen met bijvoorbeeld rugklachten hebben zo'n chronische pijn, dat tenslot te alle spieren van het lichaam onder spanning komen te staan. Men weet tenslotte nauwelijks meer waar de pijn vandaan komt. Met de zogenaamde Blockpoint Relock Methode, die ontwikkeld werd door de Friese fysiothera peut Hans Boschma, is het mo gelijk tot spierontspanning te komen en het evenwicht in het li chaam te herstellen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van ver schillende pijnbestrijdingsmetho- den als acupunctuur en -pressuur, maar ook bewegings therapie. In het begin was ik zelf verbaasd over de resultaten. Mensen, die krom van de spit naar binnen strompelden, liepen na een uur rechtop weer naar buiten. De behandeling is inten sief en langer dan normaal, maar ik bereik er vaak goede resultaten mee", zegt Minderhout, die even als zijn collega de School voor Fysiotherapie in Vlissingen doorliep. Ziekenfonds Helaas wordt het enthousiasme van de eigenzinnige therapeuten slechts door één ding getemperd. Ondanks hun specialistische ken nis, waarvoor zij ook door colle ga's of artsen worden geraadpleegd, komen ze niet in aanmerking voor een contract met het ziekenfonds. „Dat bete kent dat ziekenfondspatiënten geen vergoeding krijgen voor de behandeling en particulierverze kerden wel", zegt Niek Knol. „Na 1982 mochten zich geen nieuwe fysiotherapeuten meer vestigen in het kader van de algehele stop, die toen inging. Het gevolg is nu dat jonge modern opgeleide mensen grotendeels naar het bui tenland vertrekken, waar de Hol landse fysiotherapie-opleiding een heel goede naam heeft". „Zo verdwijnt heel veel kennis over de grens", voegt Minderhout daaraan toe. „Maar wij blijven toch doen wat wij zelf goed vin den. Dan betalen de mensen maar wat minder. Het belangrijk ste is, dat wij plezier hebben in ons werk". VOOR INRICHTING CLUBHUIS Mevrouw E. van Spaandonk overhandigt voorzitster W. Alleijn van de 'Gouden Cirkel', de gift ten bate van het nieuwe clubhuis. De Scoutinggroep de 'Gouden Cirkel' kan beginnen met de in richting van haar nieuwe clubhuis aan de Nassaulaan in Middel burg. Met het bedrag van dui zend gulden, dat vorige week woensdag door het Comité Stichting Zomerpostzegels aan de padvindersgroep werd over handigd, kan een gedeelte van de nieuwe inventaris worden be kostigd. De 'Gouden Cirkel' is één van de vijf Walcherse instel lingen voor sociaal-cultureel werk, die dit jaar delen in de op brengst van de verkochte zomer- «jC IK WIL DE PZC 2 WEKEN GRATIS ALS NAAM: Adres: EP] PC/Plaats: L-J Tel.: (U kunt deze bon zonder postzegel aan ons terugsturen). afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen PRIJSUITREIKING BIJ MAXIS Drie prijswinnaressen waren af gelopen dinsdag naar Maxis in Middelburg gekomen om daar uit handen van plaatsvervangend bedrijfsleider F. Van Leeuwen de prijzen in ontvangst te nemen, die zij bij Liefhebbers van paarden, dres suur en springen kunnen zater dag 19 augustus weer terecht op De Piet, bij Arnemuiden. Op het terrein van de familie Van 't Westeinde (achter het Surfcen trum) hebben de Landelijke Rij- vereniging en Ponyclub 'Walche ren' een concours hippique voor paarden georganiseerd en wie de vereniging maar een beetje kent, weet dat het weer het nodige kijk en doeplezier geeft. Dit jaar weer eens iets anders, want het concours vindt niet al leen overdag, maar ook 's avonds plaats. Het programma van die dag vermeldt dressuur en sprin gen en de gehele Zeeuwse top en daarbuiten hebben zich al aangemeld. Tussen de disciplines door zijn er demonstraties, zoals een kuur op muziek en een vier/achttallen parade. Favoriet bij de pony's zijn de Schouwse ruiters en bij de paar den maken de Zwinruiters een goede kans. Afgezien van het feit dat de winnaar een aardig bedrag aan geld mee naar huis mag ne men, wordt hij ook nog eens uit gezonden naar de nationale kampioenschappen op 9 septem ber in Apeldoorn. Het concours gaat om 11 uur vari start en de officiële opening wordt om 12.30 uur verricht door burgemeester M.M. Markusse van Arnemuiden. Rond 19.30 uur verwacht de or ganisatie het hele programma te hebben afgewerkt. Wat dan nog overblijft is een 'gezellig samen zijn' in de consumptietent met muzikale medewerking van de band 'Profiel' onder leiding van Leo van de Ketterij. verschilende akties in het zelfbe dieningswarenhuis hadden ge wonnen. Mevrouw E.C. Reijnhout-Spruit uit Goes ging met de slagzin, die zij maakte voor de gecombineer de Maxis-Omo-actie, letterlijk mooi de boot in. Met de slogan 'Met deze roeiboot vaar ik met gemak, naar Maxis die heeft alles onder één dak', won zij een stevi ge polyester boot met roeirie men. Mevrouw J.J.F. Bolle-Hollestelle, eveneens uit Goes, toonde zich een meester in het raden van het gewicht van een buitenproportio- neel-gebakken Molenbrood, dat veertien dagen in de supermarkt had gelegen om het publiek ken nis te laten maken met dit origi nele Zeeuwse produkt. Terwijl de schattingen uiteenliepen van 1 1/2 kilo tot 64 kilo, zat de prijs- winnares met 8 kilo en 75 gram slechts 2 gram naast het juiste gewicht. Dat leverde haar een jaar lang gratis krenten-, muesli- of rozijnenbrood op. Mevrouw A. Swinkels uit Middel burg kan voor f100,- haar winkel karretje bij Maxis gaan volladen, want door de originele manier waarop zij een slagzin in het Maxis-huisblad 'Boodschappen' afmaakte, won zij deze prijs. De winnende zin luidde: 'Bood schappen doen met kennis van zaken, is dankzij Boodschappen en Maxis ook waar te maken'. Meer dan twee jaar heeft de lei ding van de Scoutinggroep, vaak geholpen door hun ouders en an dere familieleden, gewerkt aan de realisering van een nieuw ste nen clubgebouw. Scoutingleider Jan-Rien Visser: „Niemand van ons is beroepsmatig in de bouw werkzaam, dus het was een hele klus, die in onze vrije tijd geklaard moest worden. De scoutinggroep bestaat uit 70 kinderen in de leef tijd van 5 tot 15 jaar. Als enige in Zeeland hebben wij ook een luchtverkennersgroepje, waar de kinderen aan modelbouw doen en de eerste beginselen van ster- rekunde kunnen leren". E. van Spaandonk van de afde ling Middelburg van het Comité Zomerpostzegels, die de gift symbolisch aan de voorzitster van de 'Gouden Cirkel', W. Alleijn overhandigde, benadrukte dat de provincies onderling wedijveren in de verkoop van zo veel moge lijk zegels en kaarten. Hoe meer er verkocht wordt, des te meer valt er in de betreffende provincie ook te verdelen. Daarbij gaat 50% van de opbrengst naar pro vinciale en 40% naar algemeen landelijke instellingen met sociaal-cul turele doelstellingen. De Neder landse Antillen en Aruba ontvan gen 10% van de gelden voor hetzelfde doel. Een feestelijke dag moet het za terdag 19 augustus worden bij Der Boede in Koudekerke. Dan wordt op het terrein van dit ver pleeghuis namelijk het jaarlijkse tuinfeest gehouden. Vanaf 12 uur is iedereen welkom om dit feest mee te vieren. Er is van alles te doen. Zo rijden de Koudekerkse ringrijders een officiële wedstrijd en zijn er meer dan twintig demonstraties van oude ambachten. Er wordt een jeugdmuziek festival gehouden, er zijn speciale kinderattracties en er worden demonstraties rolstoeldansen en Jeu de boules gegeven. Speciale gasten zijn Rijn en Trijn, winnaars van het Middelburgs Straattheater Festi val 1986 en stuwende kracht achter de stichting tot behoud van Roodkapje en de boze wolf. Een extf.a muzikale omlijsting wordt geleverd door radio Der Boede.' T Een dag om zeker te noteren in de sportagenda: zaterdag 26 au gustus. Op die dag wordt er in het tafeltenniscentrum 'Slag- vaert' aan de Kruitmolenlaan in Middelburg het eerste internatio nale Chrompack teamtoernooi gehouden en gezien de namen van de deelnemers belooft dat een sportevenement te worden waar de tenen van gaan krullen. De wedstrijden beginnen om 10 uur, de finale is rond 16.30 uur. De deelnemende teams zijn: Bay- ern 05 Uerdingen, België, Bruns/Shot, Chrompack/MZ, Besbo/lrena, Hotak '88, Amster dam '78, en 't Zand, TTK 's- Gravenwezel, Megacles, JCV en FVT. Zo maar een paar namen van speelsters en spelers die in de diverse teams staan op gesteld: de ex-wereldkampioene mixed dubbel Ni Liang Jiang, Christiane Eckert, de Belgische kampioene Karine Bogaerts, Ciryl Onstenk, Renate Louws, Guang, ex-Belgisch kampioen Romain Schalleij, veelvoudig Zeeuws kampioen Wim Wegmanen oud jeugdkampioen Jos Verhulst. Ge noeg kwaliteit dus om dit toer nooi te laten slagen. Op het Sloehavencircuit aan de Engelandweg in Vlissingen-Oost zal het zondag 20 augustus weer een hels kabaal zijn van knette rende motoren. Kleine en grote motocrossers strijden die dag om de eer de beste te zijn bij het jeugd/junior motocross gala van de Vlissingse motorsportvereni ging De Uitlaat. Er komen wel erg jonge crossers CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- Binnenkort start in Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse avond of middaglessen van elk 272 uur. De cursus kost totaal 295,- en men kan zich nog aanmelden. Een voorop leiding is niet nodig en het Examen voor het Rijkserkende Diploma is op 4 januari. De zeer afwisselende en beslist niet saaie cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achter hoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te beginnen. Ook is er een groot tekort aan gediplomeerd horecapersoneel! De lessen worden zeer leven dig gebracht met o.a. dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café. Petit-Restaurant, Disco, Kantine, Bar, etc. beheren. De cursus is zowel mon deling als schriftelijk te volgen. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. die dag aan de start. Al in de leef tijd van zes jaar wordt er gereden op motoren van 50 cc automaat tot 125 cc. De jeugd/junior moto cross wordt dan ook wel de kweekvijver van het Nederlands motocross talent genoemd. Zulke jonge deelnemers brengen gega randeerd ook veel familie op de been. Want pa en ma zijn vaak niet alleen begeleiders maar ook nog de trouwste supporters. Sommige coureurs hebben zelfs een eigen supportersclub. Er wordt verder nog in de junior klassen 125, 250 en 500 cc ge reden. In totaal doen zo'n 150 deelnemers uit heel Nederland aan de wedstrijden mee. Natuur lijk zijn er ook Zeeuwen van de partij. Zo is Frans van Wezel uit Middelburg een van de kansheb bers in de klasse 60 cc. Marijn Lampio uit Vlissingen, Zeeuws kampioen in de 80 cc, komt dit jaar uit in de 125 cc jeugd cate gorie. Ook Marco Overweel uit Middelburg komt in deze klasse uit. Ronald van Eeden uit Oost- Souburg tenslotte gaat de strijd aan in de 250 cc klasse. t

de Faam | 1989 | | pagina 11