- ïSêrnoomm 'Er komt klasse op onze tennisbanen' schelde 'Toernooi is prima reclame voor Vlissingen en Zeeland' Wie deed wat? Loterij publiek doet het werk En de computer DE SPONSORS SPONSORS ZUN HET UNANIEM EENS: DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 9 augustus 1989 Algemene Bank Nederland; Van den Akker, Vlissingen; Tennis- en squash-hal T. Allewijnse, Kapelle; Autobedrijf Audi-Poppe, Vlissin gen; Schoonmaakbedrijf Bleijenberg, Vlissingen; Restaurant De Bourgondiër, Vlissingen; Touringcarbedrijf Carlier, Middelburg; Winkelbedrijf G. Carpentier, Oostburg; Scheepsbevrachtingskan- toor Cornelder's, Vissingen-Oost; Van Dongen Woninginrichting, Koudekerke; Formido Bouwmarkt, Middelburg; Hema, Vlissingen; PZC, Vlissingen; Hertel Isolatiematerialen, Middelburg; Kantoor boekhandel Van der Hoeven, Vlissingen; Holy Steigerbouw, Oost Souburg; Autobedrijf Joosse, Vlissingen; Machinebedrijf J. H. W. Knolle, Arnemuiden; Coffeeshop La Reine, Vlissingen; Schroothan- del Tonny Leijnse, Middelburg; Lijnbach Automatisering, Vlissingen; Juwelier Van der Made, Vlissingen; Fiets- en motorenhandel H. Meijers, Vlissingen; Kommers Assurantiën, Vlissingen; Patachou Mode, Vlissingen; Schilder- en zandstraalbedrijf Peiniger, Zwijn- drecht; Prenatal babymode, Vlissingen; Prins Bouwmarkt, Vlissin gen; Prins Glas, Vlissingen; Autobedrijf Renault-Dijkwel, Vlissingen; Sorteerbedrijf Zand en Grind, Vlissingen; Steketee Mo de, Vlissingen; Makelaar Theelen/v.dWeele, Vlissingen; Opticiën Tilroe, Vlissingen; De Verf bron, Vlissingen; Drankgroothandel Vlieger-Verdonk, Middelburg; Wallstreet Fashion, Vlissingen; Wal ter Drosgroep Warmtekundige Installatietechniek, Middelburg; Restaurant La Place, Vlissingen; Hotel Restaurant Britannia/Water- toren, Vlissingen; Aannemersbedrijf Christiaansen, Vlissingen; City Bloem, Vlissingen; Restaurtant Delphi, Vlissingen; Juwelier Goldy, Middelburg; Kanovijver, Vlissingen; Drogisterij parfumerie Luitwie- ler, Vlissingen; Reisbureau Arke-Muller, Vlissingen; Reclamebureau Quality, Sint Maartensdijk; Strandhotel, Vlissingen; ASB Uitzend bureau, Vlissingen; Skandia Sauna, Vlissingen; Tingroothandel F. van Wezel, Vlissingen; Sportgroothandel Rucanor, Berkel- Roodenrijs; Olau Line, Vlissingen; Sportgroothandel Fuchs, Noord- wijk; Huntak tennisrackets, De Haan België; Herstaco, Middelburg; Racketcentrum, Vlissingen; Mirdan hostessopleiding, Middelburg; ABI Warmtetechniek, Vlissingen „Spelen tegen Simone LTC De Schelde-lid Serge Carpentier: Schilder is al een ervaring op zich". SERGE CARPENTIER REGELDE' DE DAMES Het is die dekselse Serge Carpentier uit Vlissingen toch maar mooi gelukt: Nederland kent in totaal een krappe vijftig A- speelsters, het wemelt op het ogenblik van de A-toernooien waar de dames aardig in de prijzen kunnen vallen en van die vijftig toppers heeft meneer Carpentier er zes voor het toer nooi in Vlissingen kunnen strikken. Klasse dus. „Eigenlijk was het niet eens zo moeilijk", knort-ie, toch wel te vreden met zijn resultaat. „Laten we eerlijk zijn: het drie sterren toernooi is gewoon klasse. Maar als je inderdaad een tennisevene- ment van allure wilt verzorgen dan horen daar óók dames bij. Als het even kan de nationale top. Alleen, als het een sterren toernooi is - voor de dames dan - praat je over geld. Dat was er dus niet en vandaar dat het voor de dames een invitatie-toernooi is geworden. Kwalitatief maakt dat in dit geval niets uit". Contacten Waar het voor de een een schier oneindige klus is om de dames top naar het gravel te halen was het voor Serge wel niet een fluitje van een cent, maar toch ook weer geen probleem om een paar nachten van wakker te liggen. „Kijk, ik draai zelf in het nationale tennis-circus mee en daar kom je elkaar regelmatig tegen. Dan is het in dit geval een kwestie van goede contacten hebben en ge woon beleefd vragen. En kenne lijk zijn die contacten met de dames toch wel goed geweest, want zonder al te veel problemen zeiden ze ja". Uitdaging „De finale, als die tenminste tus sen Simone Schilder en Claire Wegink gaat, belooft super-de- luxe te worden", voorspelt-ie. „Deze dames, full-profs, spelen dan echt de sterren van de he mel". Dat de Zeeuwse dames, op papier althans, de finales moge lijk niet eens halen is niet zo be langrijk, vindt Serge. „Voor deze dames is het natuurlijk een uitda ging om tegen deze toppers zo goed mogelijk te presteren. Aan de andere kant komen ze niet el ke dag uit tegen een Simone Schilder, dus dat op zich is al een ervaring die de moeite waard is. En verliezen van de nummer 5 van de Audi-lijst. Is dat zo erg? Nee toch. Voorop staat in ieder geval dat er op 'onze' tennisba nen klasse komt te staan. En dat is aardig gelukt. En daar ging het eigenlijk om". Freddy Sauer: Behoorde een paar jaar geleden tot de top veertig spelers van de wereld. Is van oorsprong Zuidafri kaan, maar woont nu al zo'n acht jaar in Nederland. Speelt alleen nog maar in Nederland en was vorig jaar halve finalist op de na tionale kampioenschappen. Speelt voornamelijk op routine. Wim Groeneveld: Was enkele jaren geleden indoor- kampioen van Nederland. Stond vorig jaar op de 6e plaats in Ne derland. Remco Heethuis: Winnaar A-toernooi in Enschede. Staat hoger op de ranking dan de 33ste plaats, want hij heeft de laatste tijd nogal wat punten bij elkaar gesprokkeld. Serge Carpentier: Is de enige A-1 speler die Zeeland rijk is. Arjan van der Zande: Staat 62 maar is de laatste we ken enorm omhoog gevlogen in de ranking. Staat nu ongeveer op de 40ste plaats. Simone Schilder: Speelt tennis om den brode. Is de nummer vijf van Nederland en op de wereldranglijst staat zij tussen de 180 en 200. Wordt op maan dag (na het toernooi) in Boeda pest verwacht om daar ook nog eens te spelen. Claire Wegink: 'Tig-maal' Nederlands jeugdkam pioene. Staat nummer 310 op de wereldranglijst en won vorig jaar het toernooi van Domburg. Pauline Mulder: Heeft diverse A-toernooien op haar naam staan. Speelt zeer aantrekkelijk en is iemand van 'harde klappen vroeg thuis'. De deelnemers Voor het hoofdtoernooi voor de heren zijn 22 spelers ge plaatst, vier spelers uit een serie van 26 zullen zich voor het hoofdtoernooi moeten kwalificeren in de voorrondes. Zes spelers kunnen meedoen via de zogenaamde 'wild cards'. Simpel gezegd zijn dat spelers, die op het laatste ogenblik door de organisatie nog kunnen worden uitgeno digd. Op het verlanglijstje staan in ieder geval Glen Schaap, Christian Feenstra, Ralph Kok. Of deze mensen inderdaad kunnen is echter nog niet voor de volle hon derd procent zeker. Eveneens hoog genoteerd stond Michiel Schapers. Deze had wel wil len komen, maar is tijdens de ze wedstrijden in Australië. Jammer dus. Geplaatste deelnemers voor het hoofdtoernooi: (de tussen haakjes geplaatste cijfers geven de Audi-ranking weer) Heren: 8) F. Sauer (27) W. Groeneveld (33) R. Heethuis (36) S. Koch (39) B. Lenten (42) B. Lenten (44) R. Simon (45) F. Vermeer (46) C, Vermeeren Wim Groeneveld. Angela Latuheru Foto Lex de Meester (55) S. Carpentier (59) J. van den Broek (62) A. van der Zande (67) S. Ehritt (71) E. Warmenhoven (74) M. Oostveen (82) M. Duncker (85) E. Baan (85) H. Janssen (87) M. van Teeffelen (90) A. Rodrigues (91) M. van den Sanden (92) R. Taphoorn Dames: 5) Simone Schilder (21Claire Wegink (34) Pauline Mulder (35) Joke Ritman (52) Merel Leisonk (55) Babette Eijsvogel (58) Margot varvOverloop (66) Herma Wieling Zeeuwse dames: Emerence van Wingen Angela Latuheru Manon Kienjet Chantal van Schelven Isabelle Leenhouwers Annemarie Verrijzer. Ingrid de Vries Marjolein Kodde Overigens is die Audi-ranking niet helemaal correct. Im mers, op elk A-toernooi kun nen de spelers en speelsters punten verdienen die ze weer een of meerdere plaatsen op die lijst doen stijgen. Momen teel zijn er de nodige wedstrij den dus de ranking kan iets afwijken. Woensdag 9 augustus: 12.30-19.00 uur: Voorrondes Donderdag 10 augustus: 9.00-19.00 uur: Voorrondes Vrijdag 11 augustus: 9.00-19.00 uur: Voorrondes Zaterdag 12 augustus: 9.00-19.00 uur: Halve finales heren enkel en dames enkel. Zondag 13 augustus: 9.00-19.00 uur: Finales heren enkel. dames enkel en mixed dubbel. Mocht het weer spelbreker zijn, dan wordt er uitgeweken naar het Racketcentrum in Vlissingen Het toernooi vindt plaats in sportpark De Nolle aan de Burgemees ter van Woelderenlaan in Vlissingen. Het programma ziet er als volgt uit: Zonder sponsoring geen toernooi van formaat. Simpel zat. Al les bij elkaar schat de organisatie de totale kosten van dit toer nooi op een dikke dertig mille. Tribunes moeten worden neergezet, er komt een tent, er moeten prijzen worden be taald, de spelers moeten ergens worden ondergebracht, de KNLTB wil óók wat geld zien en ga zo maar door. Uiteraard stelt LTC De Schelde daar iets tegenover. Gereserveerde plaat sen, een VIP-car waar de genodigden even kunnen bijkomen, mogelijkheid tot reclame en inspraak in het totale gebeuren. In totaal zijn er meer dan vijftig grote en minder grote bedrijven geweest die op de een of andere wijze hun steentje aan dit evenement hebben bijgedragen. Maar waarom deden ze dat? H.W. Schreuder (ABN-bank in Vlissingen)): „Waarom? Eigenlijk eenvoudig. De ABN is een tennis- bank als ik het zo mag noemen. Verder is het een kwestie van je steentje bijdragen om Vlissingen op sportief terrein te promoten en natuurlijk niet te vergeten de tennissport. Eigenlijk zijn er wei nig echte grote evenementen van dit kaliber in Zeeland, dus is het een uitgelezen gelegenheid voor de ABN om zich als 'tennisbank' te profileren. Verder moet ik nog even kwijt dat de voortvarende manier waarop het bestuur van de tennisclub de zaken heeft aan gepakt één van de redenen is ge weest om 'ja' tegen sponsoring te zeggen. Wat mij betreft mag het een jaarlijks terugkerend eve nement worden". Stoot A.H. Duson (Cornelder's Scheep vaartmaatschappij bv in Vlissin gen) is het er mee eens. „Zeeland is, vergeleken met bijvoorbeeld de randstad wat grote sporteve nementen betreft een achterge bleven gebied. Dit tennistoernooi is een gelegenheid om daar iets aan te doen en te laten zien dat zoiets in Zeeland wel degelijk kan. Een stoot in de goede rich ting dus. Ja, en verder komt het er op neer dat als een vereniging een dergelijk spektakel van ni veau aandurft en daar volledig achterstaat, dat moet worden beloond. Overigens, als een an dere club dan De Schelde dit had georganiseerd, waren we ook als sponsor opgetreden. Maar hoe het ook zij, volgend jaar mag er wat mij betreft weer zo'n toer nooi komen. Als het even kan nog groter en nog beter. En wat een eventuele sponsering van dat toernooi betreft: over een goed produkt valt altijd te praten". Tonny Leijnse (Metaalhandel Ton ny Leijnse in Middelburg) is even kort als duidelijk. „Ik sponsor een heleboel sporten. Ik vind dat ge woon belangrijk voor Zeeland. Een dergelijk groots initiatief zo als de tennisvereniging heeft ge nomen, daar wil ik dus gewoon graag aan meewerken". A.H. Duson. FOTO EDUARD ENGEL Naast het plezier dat het publiek ongetwijfeld aan dit toernooi be leeft, heeft de organisatie voor de bezoekers nog iets in petto en dat is een loterij. Gedurende de speeldagen kan men voor een habbekrats een lot kopen en op de finaledag worden de winnaars bekend gemaakt. Prijzen zijn onder meer een aantal tennisrackets van ruim driehon derd gulden per stuk. drie sterren toernooi. Hans Lijn bach, de man achter de bytes, di rectories, input en output en al wat dies meer zij, is dan ook da nig in zijn sas met het program ma dat door een professioneel softwarehouse werd ontwikkeld en de komende dagen voor het eerst op Zeeuwse bodem zijn werk doet. „Wat dit programma doet is echt ongelooflijk. Het plaatst niet al leen de spelers, maar houdt ook nog eens rekening met het feit of ze wel of niet op een bepaalde dag of uur kunnen spelen. Het programma maakt de planning, houdt rekening met het aantal banen en als het toevallig eens regent maakt-ie een complete nieuwe planning, aangepast aan de situatie. Stel nu eens dat het regent en we naar binnen moe ten om te spelen. Dan stappen we van zes naar vier banen. Als het met de hand moet worden gedaan is dat een gigantische klus. De computer doet dat vóór je behoorlijk adem hebt kunnen halen". Tonny Leijnse. FOTO EDUARD ENGEL H.W. Schreuder. FOTO EDUARD ENGEL Niet nieuw, maar wel een pri meur voor Zeeland is de inscha keling van de computer bij dit

de Faam | 1989 | | pagina 8