Zwemvierdaagse musterring Verkiezingen Tweede Kamer Dolle dond Vuur werk Verkeer de Faam - de Vlissinger UW WEEKBLAD Werk in uitvoering Inwoners Lockerbie in Middelburg Stemmen met rolstoel Hogazon eigentijdse woonkamermeubelen let op: alleen op de eerste verdieping DE FAAM Woensdag 9 augustus 1989 Door het oog van de Lange Jan jLoJhtMttlilblhriiil!. i GEMEENTE MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt t terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. ■Week> Stemmen in een stem bureau naar keuze De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal een kiezer toe gestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepa lingen. A. Schriftelijk verzoek 1Ter secretarie van deze gemeen te zijn kosteloos verkrijgbaar for mulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiter lijk 14 dagen voor de dag der stemming, dus uiterlijk op 23 au gustus 1989, door de kiezer wor den ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (25 juli 1989) in het kiezersregister is op genomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewil ligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegi- timatiekaart. B. Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van zijn oproe pingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoe gen ter secretarie van de gemeen te, waar hij op de dag der kandi daatstelling in het kiezersregister is opgenomen, om deze te doen omzetten in een kiezerslegitima- tiekaart. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op i sep tember 1989. Een kiezer, die in het bezit is. van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kies- rècht aanmelden in een stembu reau van zijn keuze binnen Neder land. Nadere inlichtingen worden bij de afdeling Burgertaken, Stadhuisstraat 2, verstrekt. Stemmen bij volmacht Kermis, weekmarkt, antiek- en ambachtenmarkt, standwerkersconcours, rinrijden te paard Morgen is het weer de jaarlijkse dolle donderdag. Op de laatste dag van de Middelburgse kermis bruist de stad van activiteiten. Behalve de kermis op de Markt is er de normale weekmarkt, die ditmaal op het Damplein wordt gehouden. Daarnaast is op de Vismarkt de antiek- en ambachtenmarkt en wordt tussen Dam plein en Markt een standwerkersconcours gehouden. De verrich tingen van de standwerkers zullen door een deskundige jury worden beoordeeld. Om 16.30 uur zal wethouder M. Vinke ter hoogte van het warenhuis Vroom Dreesmann de prijswinnaars bekend maken en de prijzen uitreiken. "Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 14 augustus 1989 tot en met 19 augustus 1989. maandag karbonade, tuinbonen, aard appelen dinsdag karbonade, spinazie, aardappelen woensdag kwartponder, sperziebonen, aardappelen donderdag gebakken vis, groentemix, aard appelen vrijdag bami goreng speciaal met saté zaterdag jachtschotel, rode kool, puree De Langevieleweg is tussen het Banckertplein en de De Ruy- terstraat afgesloten voor het ver keer in verband met een re constructie. De Spinhuisweg tussen de Bal juwlaan en de Statenla.an is af gesloten om dezelfde redenen. Dit jaar wordt voor de zevende maal in het openluchtbad van het zwembad Poelendaele de nationa le zwemvierdaagse gehouden. Ge zien het succes van de afgelopen jaren wordt ook nu weer een der gelijk zwemfestijn georganiseerd en wel van maandag 28 augustus tot en met vrijdag 1 september a.s. Men rekent op 1.500 enthou siaste zwemmers. De zwemvierdaagse houdt in dat men verspreid over vijf dagen vier De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal een kiezer toe gestaan is bij volmacht te stem men. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging op schrif telijke aanvraag 1Ter secretarie van deze gemeen te zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoek schriften om bij volmacht te mo gen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiter lijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 23 augustus 1989, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstel ling (25 juli 1989) in het kiezersre gister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewil ligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen of per brief te stemmen. 4. Hij, die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te tre den, moet op de dag der kandi daatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister. 5. Bij inwilliging van het verzoek Bij de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal op 6 september 1989 zal het op ieder stembureau mogelijk zijn om één stemhokje te verla gen. Hierdoor kunnen ook minder-validen zittend zelfstan dig hun stem uitbrengen. Bovendien zijn voor rolstoelge bruikers de volgende stemlokalen bereikbaar: - Bejaardentehuis "Sint Willi- brord", Bachtensteene 1; - Gereformeerde Gemeente-Kerk, Segeersstraat 19; - Verenigingsgebouw Sint Lau rens, v. Citterstraat 64; - Eben Haëzer, Briandlaan 2; - Jacob Roggeveenhuis, Noord singel 106; - Dorpshuis Nieuw en Sint Joosland; maal 500 meter moet afleggen. Dit betekend dus een halve kilo meter per keer. Voor diegenen die vier maal 500 meter teveel van het goede vinden is de mogelijkheid ingesteld vier maal 250 meter te zwemmen. Na het afleggen van de vereiste afstanden krijgt elke deel nemer een medaille uitgereikt. Dat gebeurt door de voormalige chef badmeester, de heer Bosdijk, op de laatste dag van het zwem festijn. ontvangt de gemachtigde een vol- machtlegitimatiekaart, waarmee hij zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. B. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te die nen, na ontvangst van zijn oproe pingskaart, tot en met de dat der stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling (25 juli 1989) in hetzelfde stemdistrict staan inge schreven als de kiezer die de vol macht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stem district waar hij staat ingeschre ven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtig de aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden bij de afdeling Burgerzaken, Stad huisstraat 2, verstrekt. - Chr. L.T.S. Klarenbeek, Gen. Eisenhowerlaan 25; - Swerf-Rust, Laurens Stommes- weg 1; - Getuigeniskerk, A. Lauwe- reyszstraat 6; - Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat 1; - Rustenburg, Vrijlandstraat 28; - De Hoeksteen, Vrijlandstraat. Indien een rolstoelgebruiker is opgeroepen voor een ander dan de hierboven genoemde stembu- reau's kan hij/zij de oproeping laten omzetten in een kiezerslegi timatiekaart. Met deze kaart kan op ieder stembureau worden gestemd. Het omzetten van de oproeping kan op de afdeling Burgerzaken van de gemeente, Stadhuisstraat 2, tot uiterlijk vrijdag 1 sep tember. U kunt elke dag tussen 7 en 19 uur in het zwembad terecht om uw baantjes te trekken. Vanaf maandag 14 augustus kunt u al voor de nationale zwemvier daagse inschrijven. Inschrijffor mulieren en kaartjes zijn op werk dagen aan de kassa van het zwem bad Poelendaele verkrijgbaar. Volwassenen betalen 9,en kinderen tot en met 16 jaar en 65-plussers betalen 5,50. Bij in schrijving wordt een sticker uit gereikt. Op het Molenwater kan men de gehele dag genieten van ringrij- derswedstrijden. Op een aantal banen wordt door ruiters op on gezadelde Zeeuwse paarden de ring gestoken. Op deze jaarlijkse ringrijdersdag wordt gekampt om de Koninklijke bekers. De prijs uitreiking kan na 17 uur worden verwacht. Verkeer Al deze attracties hebben natuur lijk gevolgen voor het verkeer. De gemeente heeft een aantal maatre gelen genomen om te bereiken dat het verkeer zo goed mogelijk kan blijven doorstromen. Voor de weggebruiker is het van belang goede nota van deze maatregelen te nemen en zich aan de gestelde regels te houden. Maatregelen Er zijn maatregelen genomen in verband met de kermis en met de te verwachte drukte op dolle don derdag (10 augustus). De eerste serie maatregelen heeft betrekking op de kermis. Tot zaterdag 12 augustus worden afgesloten voor alle verkeer be halve voor voetgangers: a. de Markt, de Pottenmarkt van af hoek Markt en de Vlasmarkt; Vanavond, 9 augustus, groot kermisvuurwerk vanaf 22.30 uur. Het beste te zien vanaf de Markt. b. de Lange Noordstraat tussen de Stadhuisstraat en de Markt: c. Het Hof van Tange (hier staan de wagens van de kermisexploi tanten); d. Op de Markt en het Plein 1940 kan in verband met de kermis niet worden geparkeerd. In verband met de te verwachten drukte op dolle donderdag komen hier nog twee groepen maatrege len bij. In de eerste plaats zijn dat de maatregelen die verband hou den met de weekmarkt op het Damplein. De maatregelen gelden van woensdag 9 augustus 18 uur tot donderdag 10 augustus, zelfde tijd. Het gaat om: Geslotenverklaring voor alle ver keer behalve voor voetgangers voor het Damplein, de Rei gerstraat, het gedeelte van de Nieuwstraat tussen de St. Barba- ragang en de Korte Delft en het gedeelte van de Dam noordzijde tussen Damplein en Molstraat. Voorts is de Nieuwstraat gesloten voor vrachtauto's. Afgesloten voor doorgaand ver keer worden: de Dam zuidzijde, de St. Pieterstraat, de Se geersstraat en het Koorkerkhof. Er zal een parkeerverbod gelden voor het Damplein. Voor verkeer dat respectievelijk vanaf de Spanjaardstraat en de Balans de St. Pieterstraat wil oprijden zal het verboden zijn rechts- en linksaf te slaan. Ringrijden In verband met de nngrijderij op het Molenwater worden de vol gende parkeermaatregelen getrof fen, die gelden van dinsdag 8 au gustus 18 uur tot donderdag 10 augustus, zelfde tijd: Er geldt een parkeerverbod voor het gedeelte van het Molenwater, inclusief bermen, tussen de inrit van de kazerne en de Koepoort en het gedeelte van het Molenwater voor de panden 49 t/m 69 en te genover perceel Zuidsingel 70 (15 m). Onderstaande verkeersmaatrege len gelden van woensdag 9 augus tus 18 uur tot donderdag 10 au gustus 18 uur. Er wordt eenrichtingsverkeer in gesteld, behalve voor voetgan gers, voor de volgende wegen en weggedeelten: Gehele Zuidsingel, in de richting van de Koepoortlaan- Verwerijstraat, het Molenwater tussen de Verwe rijstraat en de Koepoortlaan en de Koepoortlaan in de richting van de Zuidsingel. Gedurende diezelf de tijd wordt de Lutherse Kerk- laan, het gedeelte van het Molen water, gelegen tussen toegang ka zerne en Koepoort en het gedeelte van het Molenwater voor de pan den 49 t/m 69, gesloten voor alle verkeer in beide richtingen, behal ve voor voetgangers. De maatregelen zijn genomen om ruimte te kunnen bieden aan alle extra activiteiten en om het ver keer zo goed mogelijk te laten doorstromen. Parkeren in de bin nenstad zal met name op donder dag wat moeilijker zijn dan an ders. Het verdient daarom aanbe veling uw auto buiten het centrum te parkeren. Inwoners van Mid delburg worden aangeraden zich te voet of per fiets naar de bin nenstad te begeven. Voor de fiets is altijd nog wel een plekje te vin den in de bewaakte fietsenstalling op het Zusterplein. Op vrijdag 11 augustus tot en met donderdag 17 augustus a.s. zal een groep van 49 jongeren in de leeftijd tussen de 14 en 18 jaar en 5 begeleiders uit het door een in december vorig jaar door een vlie gramp met een Amerikaans Pan Am-toestel getroffen Schotse plaatsje Lockerbie op uitnodiging van het gemeentebestuur in Mid delburg te gast zijn. Omdat het 3500 inwoners tellende plaatsje Lockerbie op grote schaal de gevolgen van de vlieg ramp heeft ondervonden heeft het gemeentebestuur van Middelburg een verzoek van de Nederlandse ambassade in Londen ingewilligd om een groep van ongeveer 50 jongeren een week in Middelburg op verhaal te laten komen. Ten behoeve van het bezoek heeft de gemeenteraad een bedrag van 20.000,— beschikbaar gesteld. In Middelburg zal de groep bij gastgezinnen logeren. Een gevarieerd en aantrekkelijk programma is samengesteld. Zo zullen er diverse excursies worden gemaakt. De groep zal o.a. een monumentenwandeling door Middelburg maken, een bezoek brengen aan Zierikzee, de Delta Expo op Neelte Jans, Maduro- dam te 's-Gravenhage, de Euro mast te Rotterdam, Veere, Brug ge en zwemparadijs de Roompot te Wissenkerke. Ook worden in Middelburg bezoeken gebracht aan het ramschip De Schorpioen en het Nationaal Holografie Mu seum. Tevens zal een rondleiding worden gemaakt door het gothi- sche gedeelte van het stadhuis. Het gemeentebestuur van Middel burg zal het gezelschap uit Loc kerbie op zaterdag 12 augustus om 16.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis ontvangen. Tij dens deze ontvangst zal het woord worden gevoerd door burgemees ter mr. C.G. JRutten en door een vertegenwoordiger van de Engelse ambassade te 's-Gravenhage. Op zondag 13 augustus zal er om 11.00 uur in de Engelse Kerk te Middelburg een Morning Prayer worden gehouden. Deze prayer wordt verzorgd door een voor ganger van the Missions to Seamen. Burgemeester en wethouders hebben besloten het gedeelte van de zuidelijke zijde van de Verwerijstraat, ter hoogte van de Concert- en Gehoorzaal tussen de daar gelegen algemene invali denparkeerplaatsen en de trottoiruitbouw voor de toegang tot de Concert- en Gehoorzaal, van maandag tot en met zaterdag van 08.00 tot 18.00 uur aan te wijzen als laad- en loshaven. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 1 50, aan rechten, be roep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pie terstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeers- besluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Naar keuze mat of glans, m KLEURENFOTO'S^^ in één uur kllaar LEUKE KADOOTJES - SCHITTERENDE ANSICHTEN - TE GEKKE POSTERS Gratis prijsofi bij U thuis levering en montage van zonweringen en rolluiken mansfeldstraat 24 arnemuiden tel. 01182-3058 ZONNESCHERMEN/ROLILUIKEN/VLAKHANGENDE ZONWERING ROLGORDIJNEN/JALOEZIËN/REEPGORDIJNEN/HORREN zitmeubelen, eethoeken, dressoirs, bergmeubels musterring betekent europese meubelen, verrassend modern van vorm. leverbaar in vele houtsoorten en gelakt, musterring heeft zitgroepen, 2-zitsbankjes, fauteuils, salontafels, grote kleine bergmeubels, en aanbouwkasten op maat, dressoirs en eethoeken, boekenkasten en buro's. honderden mogelijkheden, fraaie stoffen of het mooiste runderleer, en zeer betaalbare prijzen, onze musterring studio is op de 1e verdieping. (let op: zondags gesloten) tel. ned.: 01155-2010; belgië 0031-11552010

de Faam | 1989 | | pagina 5