mt n mmm 6Wctt\j£> Recreatie- en kuurcentrum moet Domburg nieuwe allure geven J fx— Arsenaal gevuld met kunst en antiek PZC Snuffelen op parkeerterrein Actiedag voor nieuwe banken DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 9 augustus 1989 Wat te melden? Postbus 5017 4330 KA Middelburg Wandelen - Wandelsportvereni ging 't Zand uit Middelburg houdt in samenwerking met wandelve reniging Zanddijk uit Veere voor de tweede maal een mars rond het Veerse Meer. De mars vindt plaats op zaterdag 12 augustus en begint om 9 uur. Het startbu reau is gevestigd in wijkgebouw 't Praetuus aan de Frans Naere- boutstraat 1 in Veere. Voorin schrijving is mogelijk bij Ad de Priester van WSV 't Zand via 01180-28602. Triathlon - In Westkapelle wordt op maandag 14 augustus vanaf 19 uur een triathlon gehouden. De start is op het Badstrand waar in zee wordt gezwommen. Daar na worden er drie ronden van 9 kilometer gefietst over de zeedijk en door de dorpskern. Vervolgens moeten de deelnemers nog twee ronden lopen rond de Kreek. De finish is aan de Zuiderhoofdweg in Westkapelle. Informatie is ver krijgbaar bij de evenementen commissie van de VVV Westkapelle, 01187-1281. Toertocht - Fietsers die een beetje door kunnen trappen heb ben op zaterdag 12 augustus de kans dit te bewijzen. Die dag houdt Toerclub Vlissingen een toertocht over 90 kilometer. Deze fietstoertocht wordt verreden achter voorrijders. Dat betekent dat leden van TC Vlissingen het tempo (gemiddeld 25 km/uur) aangeven en zorgen dat kruis punten en uitvalswegen afgezet worden. Het vertrek is om 9 uur bij Toon's Rijwielshop in het win kelcentrum Papegaaienburg in Vlissingen, waar ook kan worden ingeschreven. Voetbaltoernooi - Op sportpark Het Stenge in Goes wordt woensdag 9 en donderdag 10 augustus het 'Zilveren Ganze Toernooi gehouden. Dit is een voetbaltoernooi voor jeugd onder de 21 jaar. Een aantal ploegen van niet geringe naam doen mee aan dit toernooi. Zo doen er jeugdteams mee van: PSV- Eindhoven, KV-Mechelen, Ajax- Amsterdam, VVV-Venlo, Gornik Zabrze-Polen, Feijénoord-Rotter- dam, Vlissingen, Kloetinge, Goes, SSV,65, Robur en Combi Beve land. Het toernooi begint op bei de dagen om 17 uur. Op donderdag 10 augustus wordt om 20 uur de finale gespeeld, waarna gedeputeerde E. Maris- Koster de 'Zilveren Ganze Bokaal' uitreikt aan de winnaar. Politiek - De Nederlandse Sport Federatie (NSF) heeft met het oog op de komende verkiezingen een Politiek Appèl aan de diverse 'politieke partijen gericht. In dit appèl wordt vooral meer financië le steun gevraagd voor alles wat met sport te maken heeft. Dit kan volgens de NSF direct door een verdubbeling van de rijksbij drage aan de sport. Maar ook een soepeler beleid ten aanzien van loterijen en sponsoring wordt bepleit. Verder vindt de NSF dat een goede ondersteuning van de rijksoverheid aan de georgani seerde sport noodzakelijk is en voor verbetering in aanmerking komt. Stratenloop - Atletiekvereniging Dynamo'70 uit Middelburg houdt op woensdag 16 augustus haar jaarlijkse stratenloop in Veere. De start van deze prestatieloop is om 19.30 uur op het Oranjeplein, alwaar ook kan worden inge schreven. De te lopen afstanden zijn: 2.75, 5.5, 8.25 en 11 ki lometer Fietsvierdaagse - De Zeeuwse ren- en toerclub Theo Middel kamp houdt van maandag 14 tot en met donderdag 17 augustus een avond-fietsvierdaagse in Middelburg. Er kan iedere avond tussen 18 en 19 uur worden gestart bij rijwielhandel Piet Vos^ kamp aan de Breeweg in Middel burg. Er wordt over 25 of 50 kilometer gefietst. Vóór 21 uur moeten de deelnemers weer te rug zijn bij het startpunt. Vrijdag 18 augustus is ingesteld als in- haalavond voor fietsers die een avondje verstek moesten laten gaan. Buurt/wijk Leefbaarheidswedstrijd - Met de slogan 'Een kern waar pit in zit' houdt de vereniging Koninklij ke Nederlandsche Heide Maat schappij voor de vierde keer een leefbaarheidswedstrijd. De actie is bedoeld voor mensen die hun woonomgeving willen en durven veranderen. Buurten en wijken uit plaatsen over heel Nederland doen mee aan de wedstrijd. Zo wordt er in Vlissingen meege daan door het Wijkcomité Paau- wenburg (werken aan centrum voor moderne mensen), Buurt huis Scheldebuurt (doen een mi lieuproject) en Wijkvereniging Bossenburgh (maken plannen voor een buurthuis). Meer infor matie over de wedstrijd is ver krijgbaar via 085-778363. Ridderspektakel - In het nieuwe theater/kasteelpark Het Land van Ooit in Drunen (Noord-Brabant) herleven vanaf vrijdag 11 augus tus tot en met zaterdag 2 sep tember de Middeleeuwen. De beroemde Franse Riddergroep Spectacle Chevalerie de Fran ce, onder leiding van Gilles Raad, geeft er dan dagelijks een twee tal authentieke uitvoeringen van de grote riddertoernooien van destijds. De voorstellingen zijn dagelijks vanaf 15 uur. Het Land van Ooit ligt tussen Drunen en Vlijmen. Het is dagelijks geopend van 10 tot 18 uur, dit jaar tot 22 oktober. Een ridder in vol tenue. Computerwedstrijd - Dit jaar vindt voor de vierde maal de na tionale computerwedstrijd Micro Masters plaats. De wedstrijd is bedoeld voor scholieren, studen ten en computerliefhebbers in al le leeftijden. Het is een initiatief van de Stichting Emmen 850. De nationale jury staat onder voor zitterschap van de Nederlandse astronaut Wubbo Ockels. De staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen reikt op za terdag 9 december de prijzen uit. Een gratis informatiepakket is aan te vragen bij het Wedstrijdse cretariaat van Micro Masters Em men 850, postbus 416, 2400 AK in Alphen aan den Rijn. 01720-76955. De inschrij vingstermijn sluit op 15 sep tember. Link - De derde editie 1989 van de krant Link is inmiddels ver krijgbaar. Uitkeringsgerechtigden zijn de primaire doelgroep van de ze krant, die overigens ook voor mensen met een eigen inkomen lezenswaardig kan zijn. In het nieuwe nummer staan onder meer artikelen over Zuid-Afrika, diverse informatieve verhalen over vrijwilligerswerk, een com mentaar naar aanleiding van de uitslag van de Europese verkie zingen, een artikel over de behan deling van cliënten door de Gemeentelijke Sociale Dienst en een persoonlijke brief aan burge-- meester J. van der Doef van Vlis singen. Link is verkrijgbaar bij club- en buurthuizen, het arbeids bureau en de bibliotheek. Inlich tingen zijn verkrijgbaar bij de redactie van de krant via 01184-14660. Veere - De welzijnscommissie van de gemeente Veere vergadert op dinsdag 15 augustus om 19.30 uur op de gemeentesecre tarie aan de Kerkstraat 7 in Veere. Tijdens deze vergadering wordt onder meer een subsidie aan vraag behandeld van de stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland. Deze stichting, opgericht in no vember 1988, stelt zich ten doel de inzet van een aantal van de in Zeeland nog aanwezige trekpaar den (500 stuks) in hun oorspron kelijke functie, namelijk het werken op het land, te behouden. De stichting vraagt subsidie om de organisatie, de activiteiten en de ondersteuning van enkele voorbeeld- en stagebedrijven te kunnen bekostigen. Gevonden - Bij de gemeentepo litie in Vlissingen zijn de volgende voorwerpen aangegeven: geld, een bril, dwergpapegaai, een la brador, inhoud van een planten bak, kindertruitje, portemonnee met inhoud, peutersandaaltje, kettinkje met hangertje, schake larmbandje, diverse sleutels en een wieldop. Bij het dierenasiel in Vlissingen is een zwarte kat met een zwart vlooienbandje aan gegeven. Gevonden - De gemeentepolitie Middelburg meldt dat de volgen de voorwerpen bij Maxis zijn ge vonden: één paar laarzen Buffelo, één paar blauwe kinderschoen tjes, twee paraplu's, een papfles, badlaken, een rood T-shirt, polo shirt, kindertasje, een kinder schoentje, zilveren ring, speel goedautootje, knuffelbeertje, boodschappentas, pieppoesje en bijtring, diverse zonnebrillen, een dames bril, broche en verschillen de leesboekjes. Honderdduizendste - De ne genjarige Leontien Bouwsma uit Middelburg werd woensdag 2 augustus in de bloemetjes gezet door Verkeerspark Assen. Zij bleek de honderdduizendste be zoeker te zijn en dat leverde haar een tas vol Verkeersparksouve- niers op. Het hele gezin Bouwsma was de rest van de dag de gast van het Verkeerspark en kreeg een pannekoeklunch aangeboden in het restaurant. Vrij-Gezellig - De stichting Vrij- Gezellig heeft op zondag 13 au gustus een rit met de stoomtram uit Goes gepland. Op zondag 17 september houdt de Stichting haar ontmoetingsdag in Middel burg. Voor opgave en informatie kan na 20 uur gebeld worden naar 01180-14941 of 01184-63459. Moluks zomerfeest - De Mo lukse Welzijnsstichting Chris Soumokil Ese Paloi (Middel- burg/Koudekerke) houdt vrijdag 11 augustus een zomerfeest. Op het trapveld aan de Middelburgse Rijnstraat zijn vanaf 10 uur allerlei spelactiviteiten, waaronder een demonstratie van de vliegerclub Radja Wali uit Breda. De activitei ten worden om 18 uur voortgezet in de ontmoetingskerk. Daar wor den video-opnamen van de veld- activiteiten vertoond en verzorgt een Moluks vrouwenkoor een op treden. Verder brengt de menare- groep van J. Talahatu uit Koudekerke onder meer de kekuh saghu-dans en zorgen de Moluk- kers Kaka en Koko voor een ko mische noot. Uitsmijter is de Johaino-band uit Breda. Willem Ruys - Vooral de oudere Zeeuwen zullen nog zekere herin neringen hebben aan het passa giersschip 'Willem Ruys'. Dit bij de Koninklijke Maatschappij de Schelde gebouwde schip was voor velen hèt schip waarmee de hele familie naar Nederlands In- dië voer. De veelbewogen ge schiedenis van dit schip wordt via een kleine nostalgische pre sentatie belicht in het Maritiem Museum in Rotterdam en wel van zaterdag 16 september 1989 tot en met zondag 7 januari 1990. Het museum is open van dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van 11 tot 17 uur. Nationale Ziekendag - Onder het thema 'Kiezen voor ontmoe ting' wordt op zondag 10 sep tember, zowel in Nederland als in België, de Nationale Ziekendag gevierd. De bedoeling is de band tussen zieke en gezonde mensen te verstevigen. Het gemis aan ontmoetingen maakt heel wat mensen ziek en kan er toe leiden dat ze helemaal niet meer beter willen worden. Ter gelegenheid van de Nationale Ziekendag is een brochure uitgegeven die de mensen, gezond en ziek, er toe aan moet zetten om over het the ma van gedachten te wisselen. De brochure is aan te vragen bij Vereniging De Zonnebloem, Na tionale Ziekendag, Postbus 2100, 4800 CC in Breda. Geldzaken - De nieuwe brochu re van het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (NIBUD), 'zelfstandig wonen', geeft infor matie over geldzaken en geldbe heer voor jongeren die zelfstandig gaan wonen. Ook staat er in de brochure informatie over huursubsidie, kostenverde ling tussen samenwoners die ie der een eigen inkomen hebben en inrichtingskosten. De brochu re kan worden besteld door f 7,25 over te maken op post banknummer 368700 ten name van NIBUD, Den Haag, onder ver melding van 'Zelfstandig wonen'. Stand van zaken - De folder 'Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen' is weer verschenen. Hierin staan de nieuwe uitkeringsbedragen en premie-percentages, zoals ze gel den vanaf 1 juli 1989. Bovendien wordt elke wet kort toegelicht. Stand van Zaken is een uitgave van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, het ministerie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur en het Voor lichtingscentrum Sociale Verzekeringen. De folder kan worden besteld via 020-448418. Talen en informatica - Linea RECta in Goes, een dochter van het Regionaal Educatief Cen trum, geeft ook dit najaar weer een aantal talen- en informatika- cursussen. Voor de informatica gaat het om cursussen tekstver werking, bestandbeheer, PC- gebruik, boekhouden en pro grammeren in D-Base. Het talen pakket bestaat uit Frans, Engels, Duits, Italiaans en Spaans voor zowel beginners als gevorderden. De cursussen worden gegeven in Goes en Tholen (alle cursussen), Kortgene en Hoeven (alleen ta len). Informatie is vanaf maandag 14 augustus verkrijgbaar bij Linea RECta, Zusterstraat 9 in Goes, 01100-31170. Jazz- en tabdanscursus - Hoe op ritmische wijze de benen van de grond kunnen komen is, bij voldoende belangstelling, vanaf zaterdag 23 september te leren in Vlissingen. De turnkring Zeeland van de KNGB houdt dan een kor te jazz- en tabdanscursus in de Vrijenhovenhal aan het Basken- burgplein. De eerste les is van 10 tot 15 uur en toegankelijk voor ervaren dansers vanaf 14 jaar. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij Neel Meijers, Smidswegje 1 in Serooskerke. 01189-1796. Trainingsweek - Met name Havo-studenten hebben vaak moeilijkheden met de aansluiting op het Hoger Beroeps Onderwijs. De Hogeschool Zeeland wil stu denten een grotere kans van sla gen geven. Daarom houden de sectoren HLO en HTS in de week van 14 tot en met 18 augustus een zomercursus. Dit wordt een intensieve trainingsweek, waarbij zowel docenten als oudere jaars studenten betrokken zijn. Er wordt ook gebruik gemaakt van Computer Ondersteund On derwijs. Bloemen voor Leontien Bouwsma uit Middelburg, de honderdduizendste bezoekster van Verkeerspark Assen. Meubelfabriek failliet - De bij velen bekende Meubelfabriek Oisterwijk is failliet. Klanten die in de afgelopen maanden iets besteld hebben bij deze onderne ming, hoeven zich echter geen zorgen te maken over de door hen gedane aanbetaling van 25 procent van de koopsom. Als blijkt dat de bestelde meubelen niet meer te leveren zijn, kan de consument een beroep doen op de nakomensgarantie (Interieur- waarborg) van de Federatie van Meubileringsbonden in Bilthoven (030-286341). Dit moet schrifte lijk gebeuren, binnen zes maan den na uitspraak van het faillissement. De nakomensga rantie houdt onder meer in dat de consument een vervangende koop kan verrichten bij een door de Federatie aangewezen deelne mer aan Interieurwaarborg. Gezondheid Snuffelmarkt - De Deltaband uit Vlissingen houdt op zaterdag 12 augustus een snuffelmarkt in de voormalige jeugdherberg aan de Breewaterstraat in Vlissingen. Het betreft een totale leegver- koop omdat de jeugdherberg moet worden ontruimd. De markt begint om 9.30 uur en duurt tot 13 uur. De opbrengst is bestemd voor de reparatie en vernieuwing van instrumenten en uniformen. Bazar - Op de Kerkring in Grijps- kerke wordt op zaterdag 12 au gustus vanaf 9 uur een bazar gehouden. De bezoeker wordt hier vermaakt met vele attracties, zoals een rommelmarkt, verkoop bij opbod, een rad van avontuur, een schiettent, spijkerslaan en als extra attractie stokvangen. De opbrengst is bestemd voor een project in Indonesië, namelijk een tehuis voor de opvang en verzor ging van kinderen in Yogjakarta. Maatschappij Kerkdienst - In de Hofpleinkerk in Middelburg wordt op zondag 13 augustus een oecomenische experimentele dienst gehouden. Het thema is 'leven... of je laten leven'. De dienst begint om 16.30. Bloemen voor Arnemuidenaren Een aantal middenstanders uit Arnemuiden verblijdt de komen de maanden elke week vijf gezin nen met een bos bloemen. De actie duurt tweeënzeventig we ken, waardoor in totaal driehon derdzestig mensen worden verrast. Deelnemers aan deze Eurofleur Bloemenactie zijn Slagerij Jong kind, Modehuis Janny, Meer- markt Janse, parfumerie drogisterij Gré Knolle, Bloemen- huis de Lelie, boekhandel en hoe- denmode De Ridder, sport-en schoenmode Jan de Ridder, A. Tramper groenten en fruit, de Ar- nemuidse Bakkers Combinatie.en schoonheidssalon Le Bonheur. De boeketten worden als aardig heidje aan willekeurige mensen aangeboden. MILJOENENPROJECT HOF DOMBURG VERDORT GESTAAG In de lente van 1990 wordt onder de naam 'Hof Domburg' een vrijetijdspark geopend. Dit project, dat 52 miljoen gaat kosten, bestaat uit een recreatie- en kuurcentrum en een daar vlak naast gelegen complex van 150 bungalows. De bouw is in vol le gang en als alles meezit kunnen vanaf 1 april de eerste gasten in de huisjes terecht. Op 1 juni moeten de deuren van het park officieel open gaan. Oomburg haalt terug waar het ieens zo beroemd om was. De ge neeskrachtige werking van het zeewater werd in de vorige eeuw ontdekt en met name door Dr. Mezger in de badplaats gepropa geerd. Later maakte het gezond- heidstoerisme plaats voor de gewone badgast, die kwam ge nieten van zon en zee en de unie ke ligging van het dorp aan het water. Maar nu de fitness en be wegingstrend weer actueel is ge worden en ook het kuren door met name onze Oosterburen als een weldaad voor de gezonheid wordt gezien, speelt Domburg daar graag weer op in. Het vrije- tijdsparkt verrijst op de plaats waar eens een kasteeltje met bij behorende boerderijen stond, vlak naast Camping Domburg en het golfterrein. Kuren Het is stil op de bouwplaats als Jan van Asseldonk, directeur van de Stichting Badplaatsbelangen Domburg, de bezoeker rondleidt. Tijdens de bouwvakvakantie ligt het terrein er verlaten bij, maar niet zonder trots laat de hij zien waar alle faciliteiten zullen ko men. De bekisting van het ronde theater torent nu nog hoog uit bovende rest van de bebouwing. Van Asseldonk: „Het nieuwe ge bouw krijgt verschillende func ties. Er is een plaats ingeruimd voor cultuur, recratie, sport en fit ness en een kuurgedeelte. Voor culturele evenmenten is er een theater met mogelijkheden voor toneel, film, dans, concerten, ex posities, en congressen. Het gro te attractieve bad biedt de recreatiezwemmer binnen en bui ten allerlei oefen- en speelele- menten. Op de bowling- en squashbanen en in de fitness ruimtes kan men ook volop 'be- wegen'om daarna in het sportcafé weer bij te 'tan ken'",zegt hij lachend. De kuur- voorzieningen noemt Van Asseldonk speciaal voor diege nen die recratief willen kuren. „Er heerst hier geen witte- jassen- cultuur. Wij voorzien niet in een medisch kuuroord", stelt hij. De kuurgast kan bij 'Hof Domburg' kiezen uit verschillende baden, waaronder een eucalyptus- en zoutwaterbad. Een gezondheids centrum, sauna en zonnegrot- ten(!) moeten zelfs de meest verwende gast tot rust brengen. En lukt dat nog niet, dan kan men zich in de 'Floatingroom' leren ontspannen. Artsen en fysiothe rapeuten zijn voor advies en be handeling beschikbaar. Bungalowpark De Stichting Badplaatsbelangen Domburg heeft - in samenwer king met het gemeentebestuur - in haar toeristisch beleidsplan van de laatste jaren met name twee doelstellingen centraal staan: Seizoensverlengende acti viteiten en kwaliteitsverbetering van de bestaande accommoda ties. Door de realisering van het 'vrijetijdspark', dat continu ge opend is, moet de badplaats het hele jaar door aantrekkelijk wor den. Van Asseldonk: „Dat heeft ook een uitstraling op de rest van ondernemend Domburg. Die im pulsen werken door. Daarom werd ook gekozen voor inkrim ping van een kampeergedeelte van Camping Domburg. Op het vrijkomende terrein, dat gedeel telijk een overloopfunctie had, worden nu 150 luxe bungalows gebouwd, die het gehele jaar door verhuurd kunnen worden. De vier-, vijf- en zespersoonsbun- galows zijn voor een deel ge schakeld, maar toch voorzien van een maximum aan privacy. Het is de bedoeling dat een aantal van de huisjes ook buiten het seizoen benut kan worden voor huis vesting van bezoekers aan con gressen. In de huurprijzen van de bungalows is voor een ochtend of middag gratis gebruikmaking van de 'elkweervoorziening' inbe grepen", vertelt de directeur. „In het kader van de kwaliteitsverbe tering worden op de camping de standplaatsen verbeterd. Deze worden vergroot en allemaal aan gesloten op electriciteit en kabel-tv". Karakter Duidelijk wordt, dat Domburg met de realisatie van dit projekt wil proberen om de naam die de badplaats in het verleden had op gebouwd, te versterken. Was Domburg dan niet altijd familie badplaats en kuuroord, waar men terecht kon voor een sportieve vakantie? „Sommige delen van de gemeente waren zachtjesaan aan het verpauperen", geeft Van Asseldonk toe. Een paar hotels waren bijvoorbeeld stil blijven staan in de tijd. We zien nu al dat de ondernemers het weer aan durven geld te steken in verbete ring van hun accommodaties. Zo blijft het karakter van Domburg behouden". De bungalows, die vanaf 1 april 1990 gehuurd kunnen worden, zijn vanaf 1 september aanstaan de telefonisch te reserveren via telefoonnummer 01188-3210. Jan van Asseldonk: het karakter van Domburg behouden. Een Ierse theepot uit 1920, te vinden op de antiekbeurs in Vlissingen. «je IK WIL DE PZC 2 WEKEN GRATIS ALS NAAM: Adres: BPJ PG/Plaats: I1 Tel.: (U kunt deze bon zonder postzegel aan ons terugsturen). afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen Vlissingen beter bereikbaar per bus De nv Streekvervoer Zuid-West- Nederland heeft voor 1990 een aantal uitbreidingsvoorstellen in gediend bij de Nederlandse over heid. Die moet namelijk een belangrijk deel van de kosten be talen. Eén van de voorstellen be oogt een betere bereikbaarheid van Vlissingen voor forenzen. Een en ander op verzoek van het bedrijfsleven in Vlissingen. Mo menteel is het lijnennet op Wal cheren en de Bevelanden vooral gericht op Middelburg. De bedoeling is om Vlissingen wat meer rechtstreekse verbin dingen te geven. Zo wordt de be staande verbinding Westkapelle- Vlissingen, waarbij moet worden overgestapt, twee maal per dag een rechtstreekse verbinding. Tussen Oostkapelle en Vlissingen is een nieuwe lijn gepland, die over Domburg, Aagtekerke, Me- liskerke, Biggekerke en Koudeker ke zal voeren. Verder moeten er twee nieuwe verbindingen Goes- Vlissingen komen. Eén via Hein- kenszand en één via Borsele. In het Arsenaal in Vlissingen wordt van vrijdag 11 tot en met zondag 13 augustus een grote antiekbeurs gehouden. Zo'n vijf entwintig standhouders, afkom stig uit heel Nederland, brengen die dag hun handel op de markt. Niet alleen het kleine antiek is aanwezig, maar ook het meu belstuk uit vervlogen dagen is er te vinden. Wie dat wil kan op de beurs het eigen antiek laten taxe ren. Vrijdag is de beurs open van 16 tot 21 uur, zaterdag van 11 tot 21 uur en zondag van 11 tot 17 uur. Op de beurs is antiek en kunst te koop uit diverse stijlperiodes. Zo is er Europees, Japans en Chi nees porcelein, een speciale stand met voorwerpen uit de Art- Deco en Jugendstill periode en blanke eiken meubelen uit de ja ren dertig. Ook schilderijen, gra vures, prenten en etsen van oude en moderne meesters zijn er te vinden. De organisatie is in han den van het antiekbeurzen orga nisatiebureau Cock Vromans uit Vlissingen. Voor de tweede en tevens laatste keer dit seizoen wordt op het parkeerterrein aan de Vlissingse boulevard een snuffelmarkt ge houden. Zo'n honderd vijftig marktkramers bieden op zater dag 12 augustus hun snuffel- waar aan het publiek aan. Het parkeerterrein is van 14 tot 21 uur voor het publiek geopend. De markt is georganiseerd door het organisatie- en evenementen bureau Zuid-West Nederland uit Goes. Het snuffelgoed zal weer in grote variatie aanwezig zijn. Van echt antiek tot rommel, van postzegels tot schoenen en van gereedschap tot grammofoonpla ten. De bekende natjes en droog jes moeten het feest compleet maken. De tachtig- tot honderd jaar oude banken van de Nederlands Her vormde kerk in Serooskerke (W) hebben hun beste tijd gehad en zijn aan vervanging toe. Om dat te kunnen bekostigen wordt za terdag 19 augustus van 10 tot 20 uur in en rond de kerk een ac tiedag gehouden. Op de actiedag zijn er activiteiten als een verloting, een bazar, een rad van avontuur en kinderspe len. In de kerk is een doorlopende expositie van schilderijen over bij belse onderwerpen, gemaakt door H. Mey uit Veere. Om 11 uur geeft de alt Marianne Witkamp een concert in de kerk. Om 13.30 uur is de beurt aan sopraan Willy Feijtel. Beiden worden begeleid door Theo Witkamp op het kerk orgel. Tegen de avond is er een barbeque. CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- Binnenkort start in Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse avond of middaglessen van elk 2'/j uur. De cursus kost totaal ƒ295.- en men kan zich nog aanmelden. Een voorop leiding is niet nodig en het Examen voor het Rijkserkende Diploma is op 4 januari. De zeer afwisselende en beslist niet saaie cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achter hoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te beginnen. Ook is er een groot tekort aan gediplomeerd horecapersoneel! De lessen worden zeer leven dig gebracht met o.a. dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café. Petit-Restaurant, Disco, Kantine, Bar, etc. beheren. De cursus is zowel mon deling als schriftelijk te volgen. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078.

de Faam | 1989 | | pagina 11