O Kermis in Middelburg Wet Persoonsregistratie fl!JffS#ZOMERAANBIEDING^ Vuur- werk k Goedkoper dan udenkt.ÉN...service stoet erachter!. Hinderwet Bestemmingsplan Winkels open Humor en spanning met Three Zeeuwse dag- en avondschool niet alleen voor volwassenen O IlLUEMSEN Woensdag 2 augustus 1989 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan GEMEENTE MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. ■Week— "Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 7 augustus 1989 tot en met 12 augustus 1989. maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag saucijsjes, rode bietjes, aard appelen woensdag kip, kerry, rijst donderdag kabeljauw, wortelen, aard appelen vrijdag macaroni met ham en kaas zaterdag kalkoenschnitzel, appelmoes, pommes mignonettes Burgemeester en wethouders heb ben besloten in een aantal geval len af te wijken van de normale openingstijden van winkels. Een van deze gevallen is ker- mismaandag, 7 augustus. De win kets in de binnenstad en op het in dustrieterrein Arnestein mogen dan tussen 8 uur 'smorgens en 9 uur 'savonds geopend zijn. Het wordt zo langzamerhand een traditie dat de gezamenlijke ker misexploitanten op kermis- woensdag (dit jaar 9 augustus) aan de bezoekers van de kermis een grandioos siervuurwerk aan bieden, dat vanaf het Zusterplein wordt afgestoken. Ook dit jaar zal dit weer gebeuren, tussen half elf en elf uur 's avonds. De toe schouwers kunnen zich voor het bekijken van het vuurwerk het beste opstellen voor de gevel van het stadhuis. Vrijdagmiddag, 4 augustus geeft wethouder M. Vinke om 4 uur 's middags het startsein voor de jaarlijkse kermis, die tot en met donderdag 10 augustus het beeld van de Middelburgse Markt en het Plein 1940 zal beheersen. In totaal zullen 36 attracties, van het traditionele oliebollenkraam tot de meest moderne vermaaksmachine, op beide pleinen worden op gesteld. Op zondag 6 augustus is de kermis gesloten. De laatste kermisdag, de zogenaamde "dolle donder dag", wordt de weekmarkt verplaatst van de Markt naar het Damplein en zal in de Lange en Korte Delft een standwerkersconcours worden gehouden. Boven dien wordt op die dag op het Molenwater een ringrij- derij te paard georganiseerd. Om het verkeer tijdens deze activiteiten in goede ba nen te kunnen leiden is een aantal maatregelen getrof fen. Deze week worden de maatregelen in verband met de kermis vermeld, volgende week zullen de dolle donderdag-maatregelen op deze pagina worden weer gegeven. Verkeer Tot zaterdag 12 augustus worden afgesloten voor alle verkeer be halve voor voetgangers: a. de Markt, de Pottenmarkt van af de hoek Markt en de Vlasmarkt; b. een gedeelte van de Lange Noordstraat, tussen de Stad huisstraat en de Markt; c. het Hof van Tange (hier staan de wagens van de kermisexploi tanten geparkeerd). Opbouw Wanneer op donderdag 3 augus tus het opbouwen van de kermis begint, worden tussen 19.30 en 23 uur de Langeviele en de Lange Geere vanaf de hoek van de Pa pestraat afgesloten voor alle ver keer behalve voor voetgangers. Het opbouwen van de achtbaan op het Plein 1940 begint eerder dan dat van de andere attracties. Daarom kan na woensdag 18 uur niet meer op dit plein worden ge parkeerd. Bus Tijdens de kermis zullen de bus sen van de ZWN niet over de Markt rijden. De bussen verlaten het stadscentrum via de route Hoogstraat-Koestraat. Fietsen De bewaakte fietsenstalling op het Zusterplein, die normaal geo pend is van een kwartier voor het opengaan van de winkels, tot een kwartier na sluitingstijd, zal tij dens de kermis ook 's avonds geo pend zijn. Mogelijk kan dit laat ste bericht een stimulans zijn om de auto tijdens deze drukke perio de thuis te laten en de kermis per fiets te bezoeken. De Wet Persoonsregistratie (WPR) is een wet die uw persoonlij ke gegevens beschermt. Op 1 juli j.l. is deze wet van kracht ge worden. De wet bindt het vastleggen en het gebruik van uw per soonsgegevens aan duidelijke regels. Dit is ook nodig geworden omdat er van de meesten van ons allerlei gegevens bij instellin gen, bedrijven, gemeenten ziekenhuizen, banken, enz. zijn op geslagen. Vaak hebt u uw persoonsgegevens moeten afgeven, bijvoorbeeld bij het sluiten van een lening van een bank of als u patiënt bent geweest in een ziekenhuis. Er zijn geen precieze cijfers van, maar uitgaande van het gemiddelde, staan er waar schijnlijk bij zo'n 80 verschillende bedrijven en instanties per soonlijke gegevens van u genoteerd. Meer en meer worden deze gege vens in een computer opgeslagen. Dit geeft bedrijven en instellingen de mogelijkheid om snel de beno digde informatie paraat te heb ben. Dit draagt dan ook bij aan een doelmatiger en doeltreffender bedrijfsvoering van de overheid en het bedrijfsleven. Hier zal nie mand problemen mee hebben. Toch is er ook een schaduwzijde omdat de toegenomen mogelijk heden om gegevens vast te leggen, uit te wisselen en te combineren een bedreiging voor ieders privacy vormen. Daarom is er nu een Wet Persoonsregistratie van kracht ge- wordeen. Deze wet zorgt ervoor dat uw persoonlijke gegevens al leen gebruikt worden voor het doel waarvoor ze zijn gevraagd. De wet geeft u het recht om de over u opgenomen gegevens in te zien, te verbeteren, aan te vullen of te verwijderen. Tevens kunt u navragen aan wie de gegevens zijn verstrekt. 5 rechten De Wet Persoonsregistratie stelt een aantal eisen aan registratie houders. Een registratiehouder is een bedrijf of een instantie van wie de verzameling persoonsgege vens is. U, de geregistreerde, kunt aan de Wet Persoonsregistratie vijf rechten ontlenen. Deze zijn: 1. het recht van kennisgeving; 2. het recht van kennisneming; 3. het recht van inzage; 4. het recht van verbetering; 5. het recht van kennisneming van verstrekking van gegevens aan anderen. De Wet Persoonsregistratie wordt in drie stappen ingevoerd. Bij de invoering van de WPR wordt aan registratiehouders steeds een half jaar de tijd gegeven om aan de re gels te voldoen. Op 1 juli j.l. (eerste stap) zijn de algemene regels van kracht ge worden waaronder de hiervoor genoemde vijf rechten van bur- gers/geregistreerden op kennisne ming, inzage, verbetering en ken nisneming van verstrekking. Op 1 juli j.l. is de Registratiekamer met haar werk begonnen. Stap twee volgt op 1 januari 1990. Vanaf dat moment moet van alle persoonsregistraties die vanaf nu worden aangelegd melding wor den gedaan aan de registratieka mer. Dit geldt niet voor de in de ,wet genoemde uitzonderingen. Voor persoonsregistraties die op 1 januari 1990 al bestaan geldt nog een half jaar uitstel. De verschil lende regels voor overheid en be drijfsleven worden dan definitief vastgelegd. Op 1 juli 1990 gaat stap drie in. Op die datum zijn alle bepalingen uit de Wet Persoonsregistratie voor alle persoonsregistraties van kracht. Folder De Ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie hebben een fol der uitgegeven. Deze folder heet 'De Wet Persoonsregistratie". Behalve hoe deze wet in elkaar zit is er ook nadere informatie in op genomen over hoe u uw rechten kunt uitoefenen. Ook wordt in de folder ingegaan op uw privacy en een goed functionerende over heid. U kunt de folder gratis ver- drijgen bij postkantoren, biblio theken en bij de gemeente. Uw gegevens en de gemeente Ook bij de gemeente Middelburg zijn gegevens van u bekend. Men sen hebben nu eenmaal vaak met de gemeente te maken, bijvoor beeld bij aanvraag van een bouw vergunning, een gemeentegaran tie, enz. Misschien hebt u een abonnement op de gemeente raadsstukken of hebt u een ver gunning gekregen voor een stand plaats op de weekmarkt of om een bedrijf uit te oefenen. In elk geval noteert de gemeente steeds uw gegevens. Daarom is er nu een inventarisatie gemaakt van alle persoonsregistraties, zoals die op 1 juli 1989 bij de gemeente Mid delburg in het kader van de Wet Persoonsregistratie bestaan. U kunt deze inventarisatie inzien op het gemeentelijk Bureau Voor lichting op het adres Stad huisstraat 2. Dit bureau is geo pend van 08.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg maakt ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat het college vergunning ingevolge de Hinderwet heeft verleend aan de heer A.T. Slagboom te Middel burg voor het oprichten en in werking hebben van een foto- ontwikkel- en afdrukbedrijf gelegen aan de Kleverkerkseweg 25 te Middelburg. Aan deze vergunning zijn voorschriften verbonden. De beschik king en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage tot 2 sep tember 1989 tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur in het gemeentehuis (voor inzage op donder dagavond telefonisch afspreken 01180-75432). Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat tot 2 september 1989 beroep open bij de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State voor de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig de artike len 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben inge bracht en enige andere belanghebbende die aantoont dat hij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierbo ven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg maakt ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat Van den Broeke Motoren te Middel burg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een motorrijwiel zaak gelegen aan de Veerseweg 40 te Middelburg; en dat het college voornemens is de gevraagde vergunning te verlenen on der voorschriften. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking heb bende stukken alsmede de ontwerp-beschikking elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentese cretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de be schikking op de aanvraag. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-75432). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelich ting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij het college worden ingediend tot 17 au gustus 1989. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Het college vestigt er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest in de gelegenheid wor den gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. De loco-burgemeester van Middelburg maakt bekend dat Gede puteerde Staten van Zeeland op 11 juli 1989 onder nummer 689/225 het bestemmingsplan Maisbaai, uitwerking 3e fase hebben goedgekeurd. Dit bestemmingsplan is met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening op 1 7 mei 1989 door het colle ge van burgemeester en wethouders vastgesteld en het heeft betrekking op het gebied, dat grenst aan de Loskade, Nieuwe Poortstraat, Oude Werfstraat en de Dokstraat. Het vastgestelde plan en het goedkeuringsbesluit liggen met in gang van heden voor een ieder ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken van de gemeentesecretarie. In bioscoop Alhambra in Vlissin- gen gaat de Amerikaanse film Three Fugitives vanaf donderdag 3 augustus in première. De film vertelt het verhaal van bankrover Lucas die, kort na zijn voorwaar delijke vrijlating, tegen zijn zin wordt geconfronteerd met een bankoverval waar hij part nog deel aan heeft. Deze overval wordt gepleegd door Ned Perry, in de ogen van Lucas een wel zeer onbeholpen en knullige bankrover. De problemen voor Lucas ont staan als Perry juist hém uitkiest als gijzelaar om aan de buiten wachtende politiemacht te ont komen. Niemand van de politie gelooft natuurlijk dat Lucas zo maar een onschuldige toeschou wer was. Noodgedwongen neemt deze het heft dan maar in eigen handen. Tijdens hun geza menlijke vlucht legt Perry aan Lu cas uit waarom hij de overval heeft gepleegd. Hij moest geld hebben om zijn zieke dochtertje een goede behandeling te kun nen geven. Door het gedwongen samenzijn komen beide mannen nader tot elkaar. De bikkelharde Lucas wordt vertederd door het doch tertje van Ned. Na vele angstige maar ook komische momenten weet Lucas, die door de politie nog steeds als de bankrover wordt beschouwd, over de Cana dese grens te komen. Ned en zijn dochtertje kunnen dan ook rustig terug naar huis. Toch krijgt het verhaal nog een onverwachte wending. Scène uit de Amerikaanse film Three Fugitives. Mensen die vinden dat ze nog wat hebben te leren in deze we reld kunnen vanaf donderdag 24 augustus weer terecht bij de Zeeuwse dag- en avondscholen gemeenschap (ZDAG). Dan be gint het nieuwe cursusjaar met opleidingen op Mavo, Havo, Vwo en Meao niveau. De lessen zijn niet alleen bestemd voor volwas senen. Ook jongeren van 16 en 17 jaar kunnen er, mits ze zes vakken volgen, hun partiële leer plicht vervullen. De lessen wor den gegeven in Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee. De diverse opleidingen op de ZDAG kunnen per vak worden gevolgd. Hiervoor krijgt de stu dent dan een deelcertificaat dat onbeperkt geldig blijft. Zes certi ficaten geven recht op een diplo ma. De ZDAG heeft haar lestijden zodanig aangepast dat ook ouders met schoolgaande kinde ren de lessen kunnen volgen. Voor Mavo is alleen lagere school nodig. Voor de Havo top is een Mavo-opleiding vereist en voor het eenjarig Vwo een Havo opleiding. Daarnaast is er in Vlis singen nog een avond Meao. Voor deze gerichte beroepsoplei ding is als vooropleiding Leao of Mavo vereist. Voor alle school soorten zijn de examens volko men gelijk aan die van het onderwijs aan leerplichtigen. In lichtingen en informatie zijn ver krijgbaar via 01184-66186 en 01180-35198. ERRES RSK 240/58 U= Inh. 240 Itr. vriesvak ^4 CO CO VB I ERRES PORTABLE K.T.V 37 cm. beeldbuis 20 kanalen ERRES RSK 159/68 KOELER 160 llr ERRES RSV 130/68 VRIESKAST met invries- schakelaar ERRES in 8829 2x6 watt. Met ingebouwde CD-speler Walstraat 113-117 VLISSINGEN 01184-12437

de Faam | 1989 | | pagina 5