UIT HET ZAKENHART Westkapelle viert feest SMAAKMAKER BZN opnieuw in Vlissingen Souburgse wint Barbie-wedstrijd NEDFMMO! Wie raadt gewicht van levend varken Domburgs Schuttershof decor voor veilingen Woensdag 19 juli 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER STORMLOOP OP KAARTEN BZIM. Adri Gideonse en Ton Weijts kunnen er niet genoeg van krijgen. Op initiatief van beide Vlissingers verzorgde de Volen- damse groep in februari van dit jaar een concert in de Vlissingse sporthal Baskensburg. Er kwa men zo'n tweeduizend mensen op af. Reden voor Gideonse, Weijts én BZN om het 24 maart 1990 nog eens dunnetjes over te doen. En dat het weer een suc ces zal worden, weten ze zeker. Op dit moment - nog voordat de voorverkoop is begonnen - zijn er al meer dan negenhonderd kaart- reserveringen. „Het concert in februari verliep heel goed en gezellig", zegt Adri Gideonse. „De leeftijd van de be zoekers varieerde van tien tot tachtig. Er kwam een heel breed publiek op af". Het feit dat er in Vlissingen op amusementsge- bied weinig werd gedaan voor het grote publiek, was voor beide heren de belangrijkste reden om BZN naar Vlissingen te halen. Ze namen daarmee een behoorlijk fi nancieel risico, maar na afloop van het concert konden ze opge lucht adem halen. „We zijn hele maal uit de kosten gekomen. Nee, we hebben geen winst ge maakt, maar daar zijn we ook niet op uit". Weijts en Gideonse hebben de smaak van het organiseren te pakken gekregen. Maar het is na tuurlijk ook niet de bedoeling dat er verlies wordt geleden. Daarom kozen ze ook dit jaar weer voor de Volendammers. „We zijn se rieus bezig geweest met ande ren", vertelt Weijts. „We denken aan een gezamenlijk optreden van Lee Towers en Anita Meijer, maar we willen eerst weten of er vraag naar is. We moeten tenslotte wel een sporthal vol zien te krijgen. En BZN trekt in het kleinste gehucht nog twee duizend man". Overigens staat het nu al vast dat BZN in 1991 wéér naar Vlissingen komt. De groep bestaat dan namelijk vijf entwintig jaar en dat moet na tuurlijk gevierd worden. „Tussendoor organiseren we mis schien nog een vier-, vijf-, zes- sterrengala", zegt Weijts. „Voor zover dat in een sporthal ten minste mogelijk is". De voorverkoop van de kaarten voor het BZN concert begint een dezer dagen bij het VW-kantoor in Vlissingen. De initiatiefnemers Ton Weijts en Adri Gideonse raden de fans aan er snel bij te zijn. „De enige reclame die we tot nu toe hebben gemaakt was Vrije tijd Verzamelen l Maatschappij FOTO EDUARD ENGEL een sticker op onze auto. Toch zijn we de helft van de kaartjes al kwijt". aÉÉIÉl Esther Crucq ontvangt haar prijs van Prinses Efteling. Vijfentwintighonderd meisjes de den mee aan de Barbie Club kle- dingwedstrijd. De achtjarige Esther Crucq uit Oost-Souburg was één van de twintig prijswin- naressen. Voor de wedstrijd van de Barbie Club (28.000 Nederlandse leden) maakten de deelnemers een ge tekend ontwerp van hun favorie te kleding voor Barbie, die dit jaar haar dertigste verjaardag viert. De twintig winnende ontwerpen zijn in stof uitgevoerd en worden tot en met 27 augustus samen met de vijftig mooiste tekeningen in Barbieland op de Efteling ten toongesteld. In de maand juli wordt de tentoonstelling aange vuld met dertig Barbie-creaties van Franse top-couturiers. BRADERIE IN WISSENKERKE Traditioneel zal er tijdens de bra derie in Wissenkerke gewicht ge raden mogen worden van een levend varken. Wie de kilo's spek- vlees raadt of het gewicht bena dert krijgt een half varken diep- vriesklaar thuisbezorgd. Verder zijn er talrjke kermis-attracties tij dens de braderie die op vrijdag 21 en zaterdag 22 juli wordt ge houden in de Noordbevelandse plaats. Het festijn begint vrijdag om 16 uur met een optreden van de volksdansgroep Creatief Noord- Beveland. Het bekende dansor- kes De Daltons speelt die eerste dag tussen 19 en 21 uur en de hele dag staat er een promotie trailer van de koninklijke land macht. Zaterdag is er weer volop vertier in Wissenkerke. Een fitness- school verzorgt er demonstraties tussen 15 en 18 uur en 's avonds is er het Vlissingse looporkest Achtersteveure. In Westkapelle wordt nog steeds het Dijkfestival gevierd. Tot en met 29 juli is er in het dorpje van alles te doen. Sport speelt daarbij een belangrijke rol. Verder zijn er verschillende optredens en shows. Exposities zijn er ook: Westkappelse amateurschilders tonen hun werk tot en met zater dag 22 juli in de schuur aan de Zuidstraat 49 en in de schilderij en van N. Flipse-Roelse in de Ne derlands hervormde kerk staat Westkapelle centraal. Deze laat ste expositie is elke woensdag, donderdag en vrijdag (behalve op 23 juli) tussen 10 en 12 en 16 en 21 uur te bekijken. Vanavond (woensdag) neemt een groot aantal rijders het bij de skeelerwedstrijd op de Zeedijk te gen elkaar op. Deze wedstrijd be gint om 20 uur en gaat over vijfenveertig minuten plus één ronde. Een dweilband zorgt voor passende muziek. Nog meer spektakel op donderdag 20 juli. Bij Boulevard Erika begint om 19 uur een reddingsdemonstratie met medewerking van de twee reddingsboten van de KNZHRM, de Bader Para-sailing en de Jet Skies Reddingsbrigade Domburg. De kinderen kunnen 's middags vanaf 14 uur zandkastelen bou wen op het Badstrand. Speciaal voor hen komt vrijdag 21 juli ook Ome Willem (Edwin Rutten) naar Westkapelle Herrijst. Deze voor stelling begint om 14 uur, tegelijk met de Kindermarkt achter de Nederlands hervormde kerk. Op datzelfde tijdstip gaat ook het standwerkers-concours op de seizoenmarkt van start. Een ander hoogtepunt van het Dijkfestival is het stuntcrossen op zaterdag 22 juli op de Markt. Het crossteam van de Crabcros- sers uit Bergen op Zoom verzorgt van 15 tot 21 uur een aantal spannende demonstraties. Amu sement voor jong en oud komt dinsdag 25 juli van Circus Royal, dat om 16 en 20 uur voorstellin gen geeft op het evenementen terrein aan de Domineeshofweg. Woensdag 26 juli kunnen de hardlopers zich uitleven bij de Noormannen-prestatieloop die om 19.30 uur bij het Kasteel van Batavia start. In de feesttent op het Abraham Callandplein is het die avond om 20 uur muziektijd. Corrie Konings en Jan en Zwaan zorgen voor de muziek. Voor de jeugd treedt donderdag 27 juli in de tent nie mand minder dan Normaal op. Zaterdag 29 juli verzorgt Holiday on Weels om 20 uur een sprook jesachtige rolschaatsshow op het parkeerterrein bij Erika. Het Dijk festival wordt om 22.30 uur af gesloten met een groot vuurwerk bij en op de Kreek. Westkapelle feest zaterdag 5 au gustus nog een beetje na. Dan zijn er vanaf 10 uur rondvluchten boven Walcheren met de Samson-KLM hekicopter. De heli copter vertrekt vanaf de lan dingsplaats bij Camping De Boomgaard. Zie voor een volledig overzicht van de Dijkfestival- activiteiten onze evenemen- tenlijst. Normaal. KvK neemt het op voor kleine kernen De Kamer van Koophandel en fa brieken voor Midden- en Noord- Zeeland is het niet eens met de plannen om de subsidieregeling winkelvoorzieningen in kleine plattelandskernen af te schaffen. Secretaris mr. R. de Blij verzoekt minister R. de Korte in een brief dringend de affschaffingsplannen te heroverwegen. In Midden en Noord-Zeeland zijn tweeëntwintig gemeenten. In vijftien gemeenten zijn zesen twintig kernen aanwezig met maximaal twee detailhandels voorzieningen in de food-sector. Tien kernen hebben slechts één voorziening en negen kernen zit ten helemaal zonder. Als de laatste sedentaire winkel voorziening wegens onvoldoende economisch draagvlak moet worden opgeheven, is dat een negatieve ontwikkeling voor de leefbaarheid van de kernen, schrijft De Blij, die vindt dat een ondersteuning van dergelijke vestigingen tegen deze achter grond verantwoord is. 't Schuttershof in Domburg is in de laatste week van juli decor voor een kunst-, antiek- en inboe- delveiling. In het gebouw aan de Kanonweidestraat worden dan onder toeziend oog van notaris Janse de Jonge uit Middelburg geveild door Huibers, kunst, antiek- en inboedelveilingen in Veenendaal. Dat gebeurt van dinsdag 25 tot en met donder dag 27 juli. Het veilinghuis adviseert overi gens om eerst naar de kijkdagen te komen. Tijdens die kijkdagen kan de koper goed voorgelicht worden. De kijkdagen zijn: maan dag 24 juli van 17 tot 22 uur en dinsdag 25 juli van 10 tot 14 uur. De veiling zelf begint elke avond om half acht. Op veilingen kunnen vaak leuke dingen worden gekocht, meldt het veilinghuis Huibers. Helaas is er een hoge drempel, zodat niet iedereen „durft te komen". Niet temin is het nergens voor nodig om weg te blijven. „Soms zitten er leuke dingen tussen die voor een aantrekkelijke prijs kunnen worden gekocht", meldt een woordvoerdster van het veiling huis. Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Braderie Kamperland - De mid denstand van Kamperland houdt vrijdag 28 en zaterdag 29 juli een braderie aan de Veereweg. Vanaf vrijdag 14 uurts daar van alles te doen. Er treden een clown en een volksdansgroep op en een glas blazer, een babbelaarbakster, een poppenmaakster en een houtsnij der geven demomstraties. Om 18 uur zijn er optredens van een country and western- en een sixties-band. Kinderen kunnen zich zaterdag laten grimeren door twee clowns. Van 13 tot 17 uur geeft het jeugdcircus Hogerop een voorstelling. Ook de boeren- kapel Achterste Veure verzorgt een optreden. Vliegtuig bespuiting Enkele weken geleden pre senteerde Milieudefensie een rapport over vliegtuig- bespuitingen in de land bouw. Het rapport geeft een overzicht van klachten die omwonenden uiten over het spuiten met vliegtuigen (ge luidhinder, meegespotea moestuinen, last van de ogen en huid, bomen die geen vrucht meer dragen). Naar aanleiding van deze klachten bepleit Milieudefen sie een verbod op vliegtuig- bespuitingen. Zoals te verwachten, rea geerden de vliegende spui ters afwijzend op ons rapport. Zij kwamen ook in deze krant aan het woord. Daarbij komen ze met een aantal pertinente onjuisthe den die we graag willen rechtzetten. Zo wordt er gesuggereerd dat er enkele jaren wél klach ten waren over vliegtuig- bespuitingen, maar dat daar na het van kracht worden van de nieuwe regels (Besluit Luchtvaartuigtoepassingen bestrijdingsmiddelen 1984) een eind aan is gekomen. Onze klachteninventarisatie is echter van het afgelopen jaar. Het feit dat er ondanks de nieuwe regels nog tal van ernstige klachten zijn, heeft juist geleid tot de conclusie dat de bespuitingen beter verboden kunnen worden. Naar aanleiding van het rap port zijn er overigens nog wéér nieuwe klachten van omwonenden bij Milieude fensie binnengekomen. Hoe streng de nieuwe regels ook zijn, ze kunnen de grote nadelen van het spuiten met vliegtuigen niet wegnemen. Zo is het nog steeds toege staan om te spuiten met middelen die in waterwin gebieden verboden zijn (zwarte lijst waterwingebie den). Het is weliswaar niet toegestaan om bij hoge snel heden te spuiten, maar on derzoek heeft juist aangetoond dat bij lage windsnelheden een wolk bestrijdingsmiddel lang kan blijven hangen en zich gelei delijk verspreidt (drift). Aan geluidhinder, tenslotte, wordt in de voorschriften he lemaal geen aandacht besteed. Gelukkig wordt er niet overal zo negatief op ons rapport gereageerd. Uit de hoek van de provincies worden de door Milieudefensie geïnven tariseerde klachten be vestigd. Wij hebben sterk de indruk dat men daar de vlieg- tuigbespuitingen wel dege lijk ter discussie wil stellen. Vandaar wellicht de wat overspannen reactie van de direct belanghebbenden. Ing. Marie-José Ruiken medewerkster bestrijdingsmiddelen Vereniging Milieudefensie Voetbalzegel - Ter ere van het honderdjarig bestaan van de Ko ninklijke Nederlandsche Voetbal bond geeft PTT Post 5 september een speciale postze gel uit. Op de zegel staat een jon gen met een voetbal en een schematische voorstelling van het beslissende doelpunt van Marco van Basten in de wedstrijd Nederland-Rusland in 1988. De zegel is ontworpen door Armand Mevis en Linda van Deursen uit Amsterdam en heeft een oplage van 16 miljoen. 1889/1989 I Openlucht-kerkdienst - Op het parkeerterrein van sporthal De Halve Maen aan de Oostkapelse Torenstraat vindt zondag 23 juli de jaarlijkse oecumenische open- luchtdienst plaats. Deze open- luchtdienst is een initiatief van de hervormde gemekte, de gerefor meerde kerk, de rooms katholie ke kerk en de Duits-evangelische kerk. De aanvang is om 10 uur. Het thema van de dienst is 'Ver bond voor gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping'. Voorgangers zijn emezitus- pastoor J. Hendrikse uit Middel burg en H. Klimek uit het West- duiste Leverkusen. Voor de kinderen is er een nevendienst. Autopuzzelrit - De onderne mersvereniging Kamperland en motor- en autoclub De Bevelan- den uit Goes houden woensdag 26 juli een autopuzzelrit voor zo wel beginners als gevorderden. De gemiddelde snelheid is 24. ki lometer per Hjur. Inschrijving tus- sen 18.30 en 19.30 uur in het Casembroothuis aan de Nieuwstraat in Kamperland. De eerste deelnemer vertrekt om 19 uur vanaf het haventerrein. Na de prijsuitreiking is er een dansa- vond in het Casembroothuis. Prestatieloop - De jaarlijkse prestatieloop van vv Noorman nen en Atletica uit Vlissingen is op woensdag 26 juli. Hardlopers kunnen zich uitleven op afstan den van 2, 4 en 8 kilometer. De start is om 19.30 uur bij het Kasteel van Batavia in Westka pelle. Deelnemers kunnen zich daar vanaf 18 uur inschrijven. Stratenloop - De stratenloop Domburg is al weer aan zijn ne gende editie toe. Deze weg wedstrijd wordt op woensdag 19 juli gehouden en voert de lopers tien kilometer lang door Dom burg. De start is om 20 uur bij de kerk op de Markt. Het secretari aat en de kleed- en douchegele genheid in het Schuttershof aan de Kanonweistraat zijn vanaf 18 uur geopend. Op hetzelfde adres kunnen ook de deelnemers voor de prestatielopen over 2.5, 5, 7.5 en 10 kilometer inschrijven. Deze starten om 19 uur. Ineke Gue- guièrre, 01180-36226 en Ella Zoutewelle, 01184-60237. Zomeravond wandeltocht Voor wandelaars is er dinsdag 25 juli een zomeravondwandeltocht van de Sportvereniging Aagteker- ke. De wandelaars kunnen kiezen uit afstanden van 5 en 10 kilome ter en vertrekken tussen 18.30 en 20 uur vanaf het verenigings gebouw Amicitia in de Agha- tastraat in Aagtekerke. Prestatieloop - Hardlopers kun nen maandag 24 juli ook preste ren bij de prestatieloop van de VVV Aagtekerke en av Dynamo. De afstanden variëren van 3 tot en met 15 kilometer. De start is om 19.30 uur. Blessures - In het kader van de landelijke voorlichtingscampagne 'Blessures, blijf ze de baas', is het eerste nummer van het Sportbul- letin verschenen. In dit nieuwe kwartaalblad vertelt keeper Hans van Breukelen over zijn eigen kniebandenblessure. Daarnaast is er allerlei algemene informatie over het voorkomen en genezen van blessures opgenomen. De voorlichtingscampagne is een ini tiatief van het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg en de Stichting Consument en Vei ligheid. Inlichtingen zijn verkrijg baar via 08308-1984. Autopuzzelrit - Motor- en auto club Scheldegouwen houdt woensdag 26 juli een autopuzzel rit over de Walcherse binnenwe gen. Inschrijving vanaf 18.30 uur bij de Kaasboer in Biggekerke. Vertrek tussen 19 en 20 uur. In lichtingen zijn verkrijgbaar via 01180-34371. Gevonden - In de gemeenten Valkenisse, Westkapelle en Ma- riekerke werden in de maand juni heel wat verloren voorwerpen gevonden: gouden armbandje met inscriptie, diverse sleutels, gouden schakelarmband, enve loppe met pasfoto's, herenfiets, zwart poesje, Duits rijbewijs, zwarte bouvier, gouden kettinkje, goudkleurig dameshorloge, sportfiets, zwarte damesfiets, Duits kentekenbewijs, diverse portemonnees met inhoud, Fins zeemanspaspoort, dameshorlo ge, diverse badhanddoeken, Adi das sporttas, waardepapieren van Baal/Lehman, tas met kle ding, fietssleuteltje, wit gele pa rasol, witte damesfiets, grijze herenfiets, zilveren armbandje met naam, tas met trainingspak en trui, capri zilveren pillendoos, zonnebril, koeltas met jack, bromfietsplaatje, jongensjasje, goud-zilveren dameshorloge, bei ge konijn, handtas, Rabo- Eurocheque-pasje, teddybeer, blauw jack, leesbril, voorhang- zonnebril, wit dameshorloge, zonnebril, doublé damesbril, foto toestel, bril, montuur goudkleu rig, bruine tas met inhoud, vergulde armband, trouwring met inscriptie, bril, donkergrijs montuur, zilver gebloemde arm band, witte blouse, blauwe jas met broche, dameshorloge, fietstas met handtas. De spullen zijn op te halen bij de groep Val kenisse van de Rijkspolitie, tele- foon 01186-1610. Gevonden II - Bij de Vlissingse gemeentepolitie werden in de pe riode van 28 juni tot 5 juli de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: zonnebril, parkiet, papegaai, kniebeschermers, tas met inhoud, dameshorloge, stof fen portemonne met inhoud, ba byschoentje, vriendschapsring met inscriptie, ketting met han gertjes, diverse sleutels en een wieldop. Bij het Vlissingse dieren asiel wacht een schildpadpoes op haar baas. Gevonden III - In de maand juni werden de volgende gevonden voorwerpen bij de Middelburgse gemeentepolitie aangegeven: zwarte herenportemonnee, gou den kinderarmband, bruine knip- portemonnee, zilverkleurige bril, schildertrapje, dameshand schoen, Madonna-zonnebril, wit te portemonnee, damesvest, rugzak, goudkleurig dameshorlo ge, paraplu, gouden damesring met steen, rolletje met kwartjes, fietspomp, kokertje contactlen zen, diverse kentekenplaten, dweilwringer, sporttas, plastic tas met gymspullen, oranje ska teboard, zwarte portemonnee, etui met bril en voorzetglazen, di verse sleutels, munt, rode porte monnee, Ray Ban-zonnebril, paarse kinderfiets, fietstas, zaka genda met bankpas, cara vanspiegel, diverse wieldoppen, dirty dancing t-shirt, blouse, kin derzitje, autosleutels, rabobank- pas, kinderschoenen, bruine look-over bril, zilveren armband met rode stenen, herenjas, foto toestel, lichtgrijs jack met geld, speelgoedhondje, damesvest, nappa tasje, regenbroek, plastic mapje met kwitantiebewijs rijbe wijs, scheerwollen tapijt, spijker- jas met korte mouwen en t-shirt. Gevonden IV - Bij Maxis in Mid delburg werden de volgende voorwerpen gevonden: bood schappentas, plastic tas met broodtrommel, fietstas, sporttas, rugzak, kinderslipper, babybroek je, babymutsje, groen vest, thee doek, kinder t-shirt, zakdoek, dameshalsdoek, sjaal, jon genspet, shagbaal, rammelaar, busboekje, diverse zonnebrillen, zilverkleurige look-over bril, kam, wollen handschoenen, petje, klit tenband, rode knipportemonnee, bibliotheekpas B.P. de Heer, pas jes van R. Posthumus, goudkleu rig horloge, diverse sleutels, halstasje, betaalcheques Verenig de Spaarbank en Rabo Bank. Drukwerk - PTT Post, Vierhand en Interlanden Spreigroep onder zoeken of er maatregelen geno men kunnen worden tegen ongewenste bezorging van on- geadresserd drukwerk. De drie organisaties verzorgen de ver spreiding van 75% van het on- geadresseerd drukwerk. Mensen die geen prijs stellen op de bezor ging van geadresseerd drukwerk kunnen dat al melden bij het Di rect Marketing Instituut Neder land, Antwoordnummer 666 in Amsterdam. Gevonden - Bij de Vlissingse ge meentepolitie werden in de perio de van 5 tot 12 juli de volgende voorwerpen aangegeven: heren zonnebril, golden retriever, step, brandblusser, paraplu, herenjack, meisjesjas, portemonnee met pasfoto's, klantenkaart, da mesportemonnee met inhoud, babyschoentje, kinderring, arm bandje, rode tas met broek, diver se sleutels. Bij het dierenasiel in Vlissingen is een schildpadpoes aangegeven. Gezondheid Reuma-congres - Van 4 tot 11 augustus wordt in hotel Groot Stokkert in Wapenveld een inter nationaal congres voor jonge reu mapatiënten gehouden. De jongeren kunnen op dit congres ervaringen uitwisselen over de in vloed van reuma op opleiding, werk en relatievorming en de voorzieningen in hun land. Verder verdiepen de deelnemers zich in de medische hulpmiddelen. De huidige medicijnen zijn vaak van een sterk verouderd concept en de vormgeving sluit niet aan bij de wensen en eisen van jonge reumapatiënten. De bedoeling is dat er op het congres nieuwe en creatieve ideeën naar voren ko men. De initiatiefnemers van het congres zijn de werkgroep jonge ren van de Nederlandse bond van Verenigingen van Patiënten met Reumatische Aandoeningen en het Nationaal Reumafonds. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij Els Persoon van het Reumafonds, 070-503231. Cursus/onderwijs Werkzoekenden - PBVE- opleidingen in Midden- en Noord- Zeeland verzorgt vakopleidingen voor werkzoekenden. Er zijn nog plaatsen vrij bij de opleidingen in stallatietechniek, groenverzor ging, electrotechniek, vleeswarenindustrie en bejaar denhulp. Cursisten hoeven geen vooropleiding te hebben. Lagere school en een paar jaar voortge zet onderwijs is voldoende. De opleidingskosten bedragen f 60,- per jaar. Werkkleding, boeken, reisgeld en kinderopvang worden vergoed en de uitkering komt tij dens de studie niet in gevaar. Tot nu toe heeft negentig procent van de PBVE-cursisten een baan gevonden. De beroepsopleidin gen duren gemiddeld twee jaar. Ze worden gegeven op bestaan de scholen als de Streekschool Middelburg en de Groene School in Kapelle. De PBVE is te vinden bij het REC, 01100-31170. MP? Vakopleidingen van de PBVE voor werkzoekenden. INTERIEURVERZORGING langstraat 2-4 - 4341 EE ABNEMUIOEN 43 01182-1273 b.g.g.154<4 de gehele week geopend vrijdagavond koopavond

de Faam | 1989 | | pagina 11