Concert De Wolff De wortels van Vranje Surfspektael Veerse Meer Bunkers en harde taal DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 28 juni 1989 Veerse Meer Race - Zeilvloot de Zeeuwse Stromen is alweer aan zijn tweede Veerse Meer Ra ce voor bedrijfsvaartuigen toe. De race vindt plaats op zaterdag 8 juli voor de rede van Veere. Om 9 uur is het palaver voor de schip pers in het gebouw van de jacht club Veere aan de haven. De start is om 10.30 uur, de schepen worden tussen 15 en 16 uur te rugverwacht. De organisatie re kent op zo'n twintig deelnemende tjalken, klippers, kotters en botters. Wie zin heeft kan tegen betaling meevaren. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij Zeilvloot de Zeeuwse Stromen, 01110-15830. Autopuzzelrit - Motor- en auto club De Bevelanden uit Goes ver rijdt woensdag 5 juli de eerste van in totaal vier puzzelritten over Noord-Beveland. Deelname is mogelijk voor zowel ervaren als onervaren leden en niet-leden. In schrijving van 18.30 tot 19.30 uur bij café Juliana aan de Voor straat in Colijnsplaat. De deelne mers starten om 19 uur. Deense turnsters - De Deense turnvereniging Daugard Idraets Forening en de Vlissingse Turn Vereniging bezoeken elkaar al sinds 1978. In de week van maandag 3 tot en met zaterdag 8 juli komen de Denen naar Vlissin- gen. Naast een aantal recreatieve activiteiten verzorgen beide vere nigingen op dinsdag 4 juli een ge zamenlijke presentatie. Deze presentatie omvat onder meer een turndemonstratie en een jazzdansshow. De Denen zorgen voor verrassingen. De de monstratie begint om 19.30 uur in sporthal Baskensburg. De zaal is vanaf 19 uur geopend. Cera-tour - De Zeeuwse ren- en toerclub Theo Middelkamp houdt zondag 2 juli de Cera-tour fietstochten. Deelnemers aan de ze vrije toertochten kunnen kie zen uit afstanden van 26, 40, 70, 120 en 200 kilometer. Inschrij ving voor alle afstanden behalve de tweehonderd tussen 9 en 11 uur in café De Kroon in 's Hee- renhoek. Deelnemers voor de tocht van tweehonderd kilometer starten om 8 uur. Kermisronde - De Kermisronde van Westkapelle bestaat dit jaar niet alleen uit een amateur wielerronde maar ook uit een stratenloop voor trimmers. Trim mers kunnen zich woensdag 5 juli vanaf 18 uur inschrijven bij de jurywagen op de Markt in West kapelle. Zij lopen om 19 uur twee of vijf ronden van elk 1450 me ter. De wielrenners starten om 20 uur. Niemand minder dan ster voetballer Erwin Koeman lost het startschot. De coureurs leggen 80 kilometer af. De prijsuitreiking is om 10 uur. PZZ-loop - De Goese atletiekver eniging AV'56 en het Psychia trisch Ziekenhuis Zeelandhou den woensdag 5 juli de traditionele PZZ-loop. De start is om 19.30 uur op het PZZ-terrein aan de 's Gravenpolderseweg in Goes. De deelnemers kunnen 1 tot en met 6 rondes van 1 kilo meter lopen. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij Helen Luitwieler van AV'56, 01100-12855. Duin- en strandwandeltocht - De Vrolijke Tippelaars uit Vlissin- gen maken zaterdag 1 juli voor het eerst een duin- en strand wandeltocht. De wandelsportver eniging koos voor afstanden van 5, 10, 15 en 20 kilometer. De deelnemers starten tussen 10 en 14 uur bij paviljoen De Kanovijver bij het Nollebos in Vlissingen. Bij het secretariaat van de vereni ging, 01184-64753/18273, kan men er meer over vertellen. Politiek Politiek café - De kantine van Camping de Boomgaard aan de Westkapelse Domineeshofweg is maandag 3 juli ingericht als poli tiek café. Op deze avond van de afdeling Westkapelle van de PvdA voeren kamerleden Hans Kombrink (specialisme finan ciën), Frans Moor (specialisme werkgelegenheid) en Piet de Vis ser (specialisme paspoorten) het woord. De avond begint om 20 uur. Domburg - De Domburgse ge meenteraad vergadert dinsdag 4 juli om 19.30 uur. Aan de orde komen onder meer de eventuele aanleg van kabeltelevisie en het instellen van een afgifteplaats voor autowrakken. Het college van b en w stelt voor om samen met de bij de Centrale Dienst Ge meentewerken aangesloten ge meenten (Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Valkenis- se, Veere, Westkapelle, Wissen- kerke) een gedeelte van het terrein van het autosloopbedrijf in Serooskerke (W) als afgifteplaats in gebruik te nemen. De kosten voor de gemeente Domburg be dragen dan f 774,-. Burgemeester Veere - De nieu we burgemeester van Veere, A.H. den Boon, wordt dinsdag 4 juli geïnstalleerd. Dat gebeurt om 13.30 uur tijdens een buitenge wone raadsvergadering in dorps huis De Zandput in Serooskerke (W). Na de vergadering is van 15 tot 17 uur een receptie. De open bare receptie wordt van 17.30 tot 19 uur in het stadhuis van Veere gehouden. Vlissingen - In de vergadering van de Vlissingse gemeenteraad op donderdag 29 juni wordt on der meer de algemene plaatselij ke verordening vastgesteld. Ook het aanbrengen van as- en kantstrepen op de Gerbran- dystraat wordt behandeld. Het college wil het aanbrengen van deze markeringen financieren met de f 4000,- die de gemeente als aanmoedigingsprijs binnen de Aktie-25% heeft ontvangen. Ver der verdiept de raad zich in de bouw van een vier sterren hotel (kosten 8,5 miljoen) op de boule vard Bankert. B en w stellen voor een erfpachtsovereenkomst aan te gaan met Bouwmaatschappij Ufkes Apeldoorn bv en het bestemmingsplan boulevard te herzien. De vergadering begint om 19.30 uur. Vrije tijd Zomertruuk - Veronica verzorgt woensdag 5 juli alle radiouitzen dingen op Radio 2 live vanuit Goes. Bij de uitzending van de programma's Ook Goeiemorgen (van 7 tot 9 uur) en Muziek ter wijl u werkt (van 9 tot 12 uur) vanuit café Nationaal is geen pu bliek aanwezig. Bij de program ma's Wil wil wel, Terug in de tijd en Nederland Muziekland wel. De uitzending vindt plaats van 12 tot 17 uur vanaf Veronica's Zomer truuk op de Grote Markt. Optre dens worden verzorgd door onder andere Barbarella, de Ha venzangers, de Novoband en Bonnie St. Claire Veronica's Zomertruuk in Goes. Trekkerwedstrijd - In een gele de trekker-aanhanger achteruit rijden over een speciaal parcours. Dat dat moeilijk is mag duidelijk zijn. Dat het ook nog erg leuk is om te zien blijkt bij de Walcherse trekkerbehendigheidswedstrijden die de RAK-Walcheren woensdag 28 juni op een weiland aan de Zwanenburgseweg in Grijpskerke houdt. De wedstrijden beginnen om 19 uur. ACM - Het Aktiviteiten Centrum Middelburg sluit donderdag 29 juni het seizoen af met een Zeeuwse middag met dia's en vakantietips. De middag vindt plaats in het Ontmoetingscen trum Dauwendaele aan de Mid delburgse Vrijlandstraat 51 en begint om 13.30 uur. De eerst volgende bijeenkomst van het ACM is op donderdag 31 au gustus. Organist/dirigent Charles J. de Wolff verzorgt dinsdag 4 juli het tweede zomeravondconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Op het programma staat werk van onder andere Widor, Franck, Hendrik Andriessen en Anthon van der Horst. De aanvang is om 20 uur. De Wolff staat bekend om zijn Bach-vertolkingen. Daarnaast speelt hij ook graag de symfoni sche orgelwerken van Reger, Franck, Liszt en Widor. Hij was onlangs nog te zien en te horen in het televisieprogramma De Or gelmeesters. Daarin speelde de organist werk van Reger. Het dansprogramma van het Vlissingse Volksdanstheater Vranje bestaat voornamelijk uit dansen uit Israël, Zeeland en Ma cedonië. Drie totaal verschillende culturen dus. Dat wordt nog eens extra duidelijk op de expositie '3 landen - 3 culturen' in de Vlis singse expositieruimte Zelke Ne gen Een. Met de tentoonstelling viert Vranje samen met de Culturele Raad Vlissingen het twintigjarig bestaan van de volksdansgroep. In Zelke Negen Een (bij de Open bare Bibliotheek) zijn tal van kostuums en attributen van Vran je te zien. Daar tegenover hangen foto's van de streken waar de spullen vandaan komen. De ten toonstelling loopt door tot en met woensdag 12 juli. Gezondheid Dichtwedstrijd - Het Zuiderzie kenhuis in Rotterdam viert het vijftigjarig bestaan met een dicht wedstrijd voor kinderen en jonge ren tot twintig jaar. Onderwerp is uiteraard 'ziek zijn'. De gedichten worden beoordeeld door een deskundige jury en later gebun deld. De opbrengst van deze bun del is bestemd voor de kindergezondheidszorg. Natuur lijk zijn er ook prijzen te winnen. Deelnemers kunnen tot 1 augus tus maximaal drie in het Neder lands geschreven gedichten sturen naar: Dichtwedstrijd Zui derziekenhuis, Groene Hilledijk 315, 3075 EA Rotterdam. Inzen dingen dienen origineel en nog nooit eerder gepubliceerd te zijn. Jubilarissen - De Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis heeft zes jubilarissen in het zon netje gezet. Anneke Bauman uit Oosterland en Els de Bruine- Noordhoek uit Kortgene, beiden werkzaam als kraamverzorgende bij Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, kraamverzorgen de Ellie Lampert-van Burgh uit Oost-Souburg, werkzaam bij het Kraamcentrum Walcheren, direc tiesecretaresse Ineke Lamse- Lo- wiesse uit Heinkenszand, afdelingssecretaresse Corrie Noordhoek uit Goes en conciërge Thijs Weststrate uit Goes waren twaalfeneenhalf jaar in dienst. Nel Maas-Neve uit Vrouwenpol der deed er nog een schepje bo venop: deze districtsverpleegkundige Jeugd gezondheidszorg is al vijftien jaar in dienst. Afsluiting Boulevards - Op de Vlissingse Boulevards (vanaf het Wooldhuis tot en met de oprit bij Michiel de Ruyter) geldt van 30 juni tot en met 4 september één richtingsverkeer. Op de zondagen in die periode zijn de Boulevards Evertsen en Bankert in beide rich tingen van 11 tot 18 uur voor ver keer gesloten. Geparkeerde auto's kunnen in die periode ge woon blijven staan en de boule vard in één richting verlaten. De maatregelen gelden voor alle ver keer behalve voetgangers en fiet sers. Wie meer wil weten over deze proef kan bellen naar H. As- sink van de dienst Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), 01184-87223. Vlissingen - Het voormalige ri- oolpersgemaal in de Vlissingse Landingstraat wordt momenteel door Rijkswaterstaat gesloopt. Het werk duurt nog ongeveer an derhalve week. De grond wordt als groenvoorziening ingericht. Cultuur Batavia Project - Nederland is een nieuw tijdschrift rijker: Hol lands Glorie. Hollands Glorie on dersteunt de herbouwing van de bekende Oostindiëvaarder De Ba tavia in Lelystad. Elk kwartaal wordt er verslag gedaan van het reilen en zeilen van dit nationale project. Een abonnement kost f 20,- voor vier nummers. Hol lands Glorie is ook los te koop. Het blad wordt uitgegeven door Batavia Pers in Amsterdam, 020-207066. Allerlei Gevonden - Bij de Vlissingse ge meentepolitie werden in de perio de van 14 tot en met 21 juni de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: herenb.ril, leesbril, valkparkiet, twee dameshorlo ges, herenhorloge, jack, dames- vest, ring met inscriptie, diverse sleutels, fietstas met inhoud, au totas met inhoud, schoudertas en een jonge golden retriever. Bij het dierenasiel wachten een wit/grijze pers en een rooie poes op hun baas. Maatschappij Campagneweek - De Bap tistengemeente Middelburg en de stichting Het Morgenrood houden in de week van zaterdag 1 juli tot en met donderdag 6 juli een tentcampagneweek. Die week zijn er evangelisatie-acties in de stad en in de tent aan de Middelburgse Buitenruststraat worden van maandag tot en met donderdag van 10.30 tot 12 uur creatieve kinderbijeenkomsten ^gehouden. Het avondprogramma "in de tent begint elke dag om 20 uur. Zaterdag spreekt de Middel burgse dominee M. Ezinga. Loui- Sociaal Lever Darm - De collecte die de Nederlandse Lever Darm Stich ting in de week van 5 tot en met 10 juni hield, bracht in Middel burg een bedrag van f 1910,70 op. De stichting houdt zich bezig met voorlichting en preventie op het gebied van alle ziekten van het spijsverteringskanaal. Wie de bus heeft gemist kan zijn bijdrage als nog kwijt op bankrekening 70 70 70 538 of giro 2723, ten na me van de Nederlandse Lever Darm Stichting, Wilhelminastraat 45, 3621 VG Breukelen. De negende Ronde van het Veer se Meer belooft een spektakel te worden. Zaterdag 1 juli worden 's morgens de laatste voorrondes om de Bic Sportcup gesurft, 's middags is de landelijke finale. Zondag 2 juli leeft een groot aan tal surfers zich uit op marathons van 18, 50 en 100 kilometer. Or ganisator is de Middelburgse windsurfvereniging Zuid-West Zeven. Voor het droge amuse ment zorgen zondag diverse Vlaamse artiesten. Aan de voorrondes voor de Bic Sportcup kan iedereen - met uit zondering van A-poule surfers - meedoen. Er wordt gevaren op Bic Salsa's of Astro Rock's. De beste dame en de twee beste he ren die uit de finale komen, win nen een reis naar de wereldfinale in de Verenigde Staten. Zondag wordt één van Europa's grootste surfwedstrijden gehouden. In to taal zijn er zo'n driehonderd deel nemers, waaronder nationale surftoppers als John van der Starre en Jan Hoekstra. Zuid- West Zeven doet niet mee aan de strijd om het prijzengeld. De win naars krijgen een naamspublica- tie in twee landelijke surfbladen en in het clubblad. Inlichtingen over voorinschrijvingen voor alle wedstrijden zijn verkrijgbaar via 01180-11430. Zondag verzorgen Vlaamse ar tiesten op het terrein aan de wa terkant voor het Surfcentrum De Schotsman een non-stop pro gramma. Deelnemers zijn onder andere Theater Exces uit Gent, Volksdansgroep Boerke Naes, Dweilorkest de Bremer Muzikan ten en de Crècheband. Deze laat ste brengt ochestrale manoeuvres voor de kinderka mer, oftewel rock and roll voor jongeren tot en met veertien jaar. Het festival, een initiatief van de provincies Oost- en West Vlaan deren en Zeeland en recreatie centrum De Schotsman, begint om 11.30 uur. se Blankenburg uit Middelburg verzorgt de muziek. Zondag spreekt jongerenevangelist Alex van Nes uit Veldhoven. Ook ver zorgt de zevenentwintig koppen tellende soft-rock band Regene ration een optreden. Maandag geeft de campagneleider van Morgenrood, R van der Lught een lezing en treedt Jim Denton op. Dinsdag zijn Daniël Torreborre uit Sint Niklaas en Sylvia Geel hoed uit Middelburg aan de beurt. Dominee D. van Roode uit Heverlee spreekt woensdag, do minee Ezinga sluit de week op donderdag af. Muzikale mede werking wordt dan verleend door Rose Glisten uit Amersfoort. Evangelisatieproject - De gere formeerd vrijgemaakte kerken van Walcheren hebben in de week van zaterdag 1 tot en met donderdag 13 juli een evangelisa tieproject in de Middelburgse wijk Dauwendaele. Het project begint met een rommelmarkt op zaterdag 1 juli. Verder is er in de tent aan het Goudend elke mor gen een kinder- en tienerclub, 's Middags en 's avonds zijn er acti viteiten als film, muziek, voetbal en volleybaltoernooien, knutsel- middagen, simultaanschaken en thema-avonden, 's Zondags is er een zangavond. Het project wordt donderdag 13 juli afgeslo ten met een barbeque en live muziek. JA IK WIL DE PZC 2 WEKEN GRATIS ALS PROEFABONNEMENT NAAM: Adres: PC/Plaats: Tel.: (U kunt deze bon zonder postzegel aan ons terugsturen). PZC afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen »8£ ewvj •>- Met afkeuring heeft het bestuur van de Stichting Vesting Vlissingen kennis genomen van de publicatie over Zeeuwse bunkers in "De Vlissinger" van 21 juni 1989. De uitspraken hierin gedaan, door met name dhr. H.M. Snoek verwoorden niet het beleid en de doelstelling, die het stichtingsbestuur nastreeft. Wij stellen uitdrukkelijk dat de uitspraken van dhr. Snoek in dit artikel zijn ge daan in zijn hoedanigheid van bestuurslid van de Stichting Bunkerbehoud West Zeeuws-Vlaanderen en niet in een hoedanigheid van betrokkene bij onze stichting, waarin hij overi gens sinds april 1989 geen bestuursfunctie meer be kleedt. De Stichting Vesting Vlissin gen stelt zich ten doel het behoud van historische ver dedigingswerken in Vlissin gen uit de oudste tijden tot en met de Tweede Wereld oorlog. Zij wenst dit echter te doen in goed overleg met alle betrokkenen, waaronder zeker het gemeentebestuur van Vlissingen. Voor het nastreven van haar doelstel ling kiest de stichting geen andere middelen dan het verzamelen van documenta tie, hjstorisch- wetenschappelijke publica ties en het organiseren van publieksvriendelijke mani festaties die een beeld ge ven van het vestingverleden. Het bestuur van de stichting kiest uitdrukkelijk voor de weg van overleg en gebruik maken van de geëigende ka nalen van demokratische besluitvorming. Uitspraken als "stomme raadsleden", "opslurpen van subsidiegel den" en "stenen gooien" zijn zaken waar de stichting zich totaal van distancieert, en laat dit geheel voor reke ning van de geïnterviewde en de weergave daarvan door de redaktie van "De Vlissinger". Wij betreuren deze ongeluk kige passages en schrijven dit mede toe aan een uit zijn verband gehaalde weergave van een vurig betoog, dat slechts beoogde aandacht te vragen voor een stuk histo risch erfgoed. Betreurenswaardig nog meer in de contekst van het onderwerp "bunkers", die ook thans nog bij veel men sen gemengde gevoelens kunnen oproepen. De Stichting Vesting Vlissin gen hoopt dat dit artikel de goede verstandhouding met de gemeente Vlissingen niet zal schaden en de plezierige contacten, zowel op bestuurlijk als op ambtelijk niveau niet zullen hinderen. Namens de Stichting Vesting Vlissingen, Ir. A.W. Ruys, voorz. R.J.W. den Broeder, penningm. Naschrift: Het is wel héél erg neerbuigend om achteraf te rug te vallen op clichés als 'uit z'n verband gehaalde weergave! Wellicht had de heer Ruys tijdens het ge sprek al zijn weerzin kenbaar kunnen maken. Er is naar ge vraagd. Van de militante houding van de ander heeft hij zich niet gedistancieerd. AH. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. R.W. v. Mou- rik, knd., 19 uur: mevr, da. C. den Boon. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9.00 uur: ds. Köther-Middelhoek. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, knd. 19 uur: gez. d. in Geref. kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: kand. C. Nieuwenhuizen, 19 uur: kand. C. Nieuwen- huizen, gez.d. in Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 1 ..Zo. 10 uur: ds. A. de Vos, knd., 19 uur: ds. R.W. v. Mourik. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: ds. W. v. Mourik, gez.d. in Geref. kerk. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: ds. Geers. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 en 19 uur: hr. J. A. Berkhey. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. Glashouwer. Rooms Katholieke Kerk (Dishoek). Zo. 10 uur. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur en 19 uur: drs. R.G. v.d. Zwan. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. R.H. Dingjan. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. W.A. v/d Berg, 19 uur: O. Elseman, S.O.W.-dienst. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 14.30 uur: ds. P. Paulus. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 19 uur: ds. D.W. Dondorp. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Dam 6, 19.30 uur. Evangelische Lutherse Gemeente. Zuidsingel 70, zo. 10 uur: mw. v/d Veer. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. J.E.L. Brummelkamp. Koorkerk, Koorkerkhof, 19 uur: ds. K. Hendrikse. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur, R.C.A. v. Voorst-Vader. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. J. v/d Putte. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: dienst in Koorkerk. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, onbekend. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: kpt. B. de Heer, 19 uur: gez.dienst in Vlissingen, kpt. B. de Heer en C. Bijl. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. onbekend. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 19 uur: ds. K. Hen drikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, za. 19 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. A.J. Huijsel. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6). Zo. 10 uur, di. 20 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: dr. L.Th. Witkamp, knd. jongste en oudste groep. 19 uur: ds. F.C. v. Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zat. 19.00 uur. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, 19 uur: ds. J. Geers. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: ds. F. v. Dijke, 19 uur: dhr. R. Heems. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. onbekend. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: drs. D. Westerneng, 19 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk, knd. groep 1-5.. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. J. Bouwer. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: dhr. M. Allewijn. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoor1 VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: J.G.H. Schout, 19 uur: kand. C. Nieuwenhuizen. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9 uur: ds- Pannekoek. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en, zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 10.9. Do. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.15 uur: ds. R.H. Dingjan. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10.00 uur, hr. Jor- ritsma. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur ds. H.A. Makkinga. 19.00 uur ds. Glashouwer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Dubbink. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Krijger. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. H.A. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoecksfraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. onbekend. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 ds. R. Katten- berg, 16.00 uur: ds. R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kpt. C.D. Bijl, 19 uur: kpt. B. de Heer. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. P. Buteijn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: onbekend, zo. 9.30 uur: onbekend. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. vrouwenpolder Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg 2. Zat. 19.00 uur. zo. 10.00 uur. Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. J. Pannekoek. westkapellT Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Ds. Wassenaar, 19 uur: Ds. Van de Vrie. zoutelande Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. P. Boekesteyn. Rooms-Katholieke Kerk. Bosweg zat. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. Zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg v. Woelderenln. 12, tel. 13933. Zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Kanaalstr. 70, 0-Soubutg, tel. 01184-61212. Zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE. GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE. VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rul lens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, O-Kapelle, tel. 01188-1276. DOMBURG, AAGTEKERKE EN WESTKAPELLE: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. ZOUTELANDE, MELISKERKE, KOUDEKERKE EN BIG GEKERKE: van vrijdag 18 tot zondag 24 uur: P.K. Noor- lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: N.J.M. Kootstra, Korenbloemlaan 1A, Arnemuiden, tel. 01182-2929. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Paauwenburg, Troelstraweg 2A, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 71140. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zo. 24 uur: J. Drij- dijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. C.J. Brink, tel. 01180-11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND); bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184 - 14444. KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184 - 14444. KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra le, tel. 01184 - 14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname een aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180 - 38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via hef te lefoonnummer: 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180 - 28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100 - 21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070 - 600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184 - 14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184 - 18395).

de Faam | 1989 | | pagina 23