lïï»lïï Van bruiloftsfeest tot nachtmerrie Vlissingen ontmoet Rusland cultureel Bizar in lingerie Bij Tillema staat er wel erg wat er staat Woensdag 21 juni 1989DE FAAM - DE VLISSINGER 22 T/M 28 JUNI IN MIDDEN ZEELAND Schuttershof Kunst en Ambacht, schilderijen. Wo. 28 juni, van 19 tot 21 uur. GOES Stadhuis (Lunchcafé). C. van Burg, olieverven. Ma. t/m za. 9.00 tot 18.00 uur. zomertentoonstelling, vanaf 24 juni. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland (Singelstraat 13) Marinus Schippers, schilderijen. Di. t/m vr. van 10.00 tot 16.00 uur, za. van 11.00 uur tot 16.00 uur. GROEDE Atelier Wilma van der Lee (Mo lenstraat 19). olieverfschilderijen. Iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, eventueel op afspraak tel. 01171-1770. MEUSKERKE Gemeentehuis van Mariekerke (Dorpsstraat 3). J. Knoester-Buijs, A.S. Mast-Dekker en M.L. van Wijk Niemöller, eigen werk, tekeningen, aquarellen en reliëfwerk. Ma. t/m vr. van 09.00 tot 16.30 uur. (vanaf 19 juni) MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 1 2 uur en van 14 tot 16 uur. Het Holografie Museum (Gorststraat 36). Ma. t/m zo. van 10.30 tot 18 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Henk Wolvers, keramiek. Busse Weidema, schilderijen en grafiek. Di. t/mza. van 13.00 tot 17.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Expositieruimte: copyright of wrong, Omslag 89, illustraties van kinderboekomslagen. Ope ningstijden Bibliotheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Jackie Bongers, keramische objecten 'thought of nature'. Openingstijden Biblio theek. Zeeuws Documentatiecen trum (Kousteensedijk 7). 2e verdie ping: Middelburg op straat, serie fo to's gemaakt tijdens de braderie in Middelburg in 1987 door fotograaf Wim Helm. Openingstijden Biblio theek. Zeeuws Museum (Abdij 3). Vormen in Glas, hedendaagse Nederlandse glaskunst. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 Francois Rijckhals Museum (Dam). Een overzicht in 't geboortehuis. Do., vr. en za. van 11 tot 1 7 uur. NV PZEM-Galerie (Poelendaelesin- gel 10). Tie Hof schilderijenten toonstelling Verstilde Poëzie. Ope ningstijden kantoor. Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo. en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galerie Basket (Schuitvlotstraat 32). C. Unverzagt, tekeningen. Wo. t/m za. van 13 tot 17 uur. (vanaf 24 juni). De Vleeshal (Markt). Jan van Munster, 12e warmte installatie. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. (t/m 25 juni). Galerie Vincent St. Janstraat 3). werken van J. W. van Trirum, Din- gemans, Rob de Haan, J. van Tri- rum, olieverfschilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Rabobank (Hal van hoofdkantoor). Joh. den Herder, thema Bakens van Zeeland, aquarel en olieverfschilde- rijen. Openingstijden Bank. Coffee Shop St. John (St. Janstraat 40). Harold Linker, soft- pastel tekeningen. Café Dangeroe (Vlasmarkt 39). Gui- do Eckhardt, prenten. Dagelijks van 16.00 uur. Café Solo (Damplein 48). Haroid Linker, olieverfschilderijen en sculpturen. NMB-Bank (Markt 43). Her werk en de ontwikkeling van 20 jaar edelsmeedkunst. Openingstijden bank. OOSTKAPELLE Zeeuws biologisch museum (Duin- vlietweg 6). Zie Zo Zijde, biologi sche en cultuur-historische aspec ten van zijde. NEELTJEJANS Ir. J.W. Topshuis. Schouwen- Duiveland, foto's. Dagelijks van 10 tot 17 uur. VEERE De Schotse Huizen (Kaai 27). Ber- nadette Ash, schilderijen. Op de Scheeps- en Visserijzolder: R. Struys, halfmodellen van schepen. Ma. van 13 tot 17 uur, di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Grote Kerk 150 jaar Westerschelde, Levensader in de Delta, Een ge meen Erfgoed - Essex en de Neder landen door de Eeuwen. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor ie dereen. Art-Titude (Singel 14-16). Barbara Jean. A few Haiku's. Dagelijks van 12 tot 23 uur. Bezoek op afspraak: 01184-19392 of 01180-26951. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). 150 jaar Fotografie. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur (t/m 25 juni). DONDERDAG 22 JUNI Cultureel Festival "From Rus sia with love". Bewegingsthea ter Oleg Kisseljov, op het Russi sche schip Azart, Koopmansha ven, Vlissingen, vanaf 22 uur. Cultureel Festival "From Rus sia with love", Russische for matie Nikolay Kopernik, Jonge rencentrum De Piek, Hellebar- dierstraat 11-13, Vlissingen, vanaf 23 uur. Zomeravondkonsert, verzorgt door muziekver. Luctor et Emer- go. Hervormde Catharina Kerk, Zoutelande, 20 uur. VRIJDAG 23 JUNI Orgelconcert, Gustav Leon- hardt. Lutherse Kerk, Zuidsin gel, Middelburg, 20.15 uur. Russisch festival. Superses sie "Zeeland meets Russia" met Zeeuwse en Russische mu zikanten, Jongerehcentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Russisch Festival, Concert Televisior, Jongerencentrum de Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 22 uur. jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Bizar, drie sexy zangeressen. Discotheek Cosmo, Voltaweg 3, Vlissingen, 23.30 uur. Molukse Muziekdag, Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Middelburg, vanaf 9.00 uur. ZATERDAG 24 JUNI Orgelconcert Bram Beekman, Nederlands Hervormde Kerk, Kapelle, 20.00 uur. Dansavond m.m.v. kwartet Nico Sylvester, De Lammeren- burcht, Zuidbeekseweg, Vlis singen, 20.30 uur. Concert Juke Joints en Harry Muskee Band, Jongerencen trum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 22 uur. Middelburgs Kamerkoor, con cert, Concert- en Gehoorzaal, Middelburg, 20.30 uur. Soloprogramma "Bestaan", door Jos de Jonge, Minitheater, Middelburg, 20.30 uur. Caba retgroep "Handje Pepermunt je" met "Moet ik hier blij meer zijn?", Minitheater Middelburg, 21.45 uur. Voorjaarsconcert, door de ka merorkesten de Drieklank uit Middelharnis en KSO uit Den Haag, Grote Kerk, Veere, 20 uur. 5e Zeeuwse Rivièra Festival, met o.a. de volgende korpsen uit Zeeland: Johan Friso, Julia na, Excelsior, Blue Spirit en Rust Roest, verder nog Jubal en Jong Jubal uit Dordrecht. 5e Zeeuwse Rivièra Festival, met korpsen uit Zeeland en 3 uit Nederland, het Sportpark De Hoghe Hilt, Westkapelseweg, Zoutelande, 18.30 uur. ZONDAG 25 JUNI Jamsessie, Cafe Dangeroe, Vlasmarkt, Middelburg, 20 uur. Altenburger Sangerknaben- chor, concert. Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 uur. DINSDAG 27 JUNI Jamsessie, Frapo's Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Eerste avond van de zomera- vondzangvierdaagse, org. De Evangelische Omroep, muzikale medewerking door de Ridder- kerkse tiener- en kinderkoren, de sopraan Fredy Dijkhuizen, Nederlands Hervormde Kerk, Ring 1, Burgh-Haamstede, 19.45 uur. WOENSDAG 28 JUNI poppentheatervoorstelling door Sim Bolus, Hollandsche Hoeve, Goes, 14.30 uur. Rivièra festival viert 5e lustrum In Zoutelande wordt zaterdag 24 juni voor de vijfde keer het Zeeuwse Rivièra Festival gehou den. Tijdens dit eerste lustrum worden optredens verzorgd door Juliana, Johan Friso en Blue Spi rit uit Middelburg, Rust Roest uit Zierikzee en Excelsior uit Goes. Naast de Zëeuwse inbreng is Ju bal en Jong Jubal er uit Dor drecht, Jong Avalance uit Vlaardingen en voor het interna tionale tintje zorgt Borsalino uit het Belgische Auvalais. Het festi val wordt gehouden op het Sportpark De Hoghe Hil en be gint om 18.30 uur en is onder deel van de competitie voor drumcorpsen. Strandhote! (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. Russisch schip Azart (Koopmansha ven). Expositie van jonge Mouskou- se avantgarde kunstenaars. Do. 22 juni, vanaf 15.00 tot 21.00 uur. Openbare Bibliotheek Ad Roovers en Piet Janse, luchtfoto's. Ope ningstijden bibliotheek, (t/m 28 juni). ZOUTELANDE Hotel-Rest. De Distel Ingrid Walpot Renard. Tijdens openingstijden. Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260. Grand theater Goes, Singelstraat 5a, tel. 01100-15165. Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180-38900. Schuttershoftheater, Schuttershofstraat 1, tel. 01180-13482. Bibliotheektheater, Kousteensedijk 7, tel. 01180-30235. Middelburgs Minitheater, Verwerijstraat 53, tel. 01180-33996. 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, tel. 01100-28142. DONDERDAG 22 JUNI Alhambra I Vlissingen, "Li cence to kill" 20 uur. Alhambra II Vlissingen, "Go rillas in the mist" 20 uur. Grand theater Goes, Licen ce to kill" 20 uur Electro Middelburg, "Rain- man" 19.30 uur. Schuttershoftheater, "Het ro de korenveld" 20.30 uur VRIJDAG 23 JUNI Alhambra I Vlissingen, "Li- cencen to kill" 19 en 21.45 uur Alhambra II Vlissingen, "Go rillas in the mist" 19.00 en 21.45 uur Grand theater Goes, "Licence to kill" 19.00 en 21.45 uur. Electro Middelburg,"Twins" 20 uur, "Rain Man" 22 uur Schuttershoftheater Middel burg, "Pelle de veroveraar" 20 uur, "Het rode korenveld" 22.30 uur. Bibliotheektheater Middel- burg, "Rain Man" 20 uur. ZATERDAG 24 JUNI Alhambra I Vlissingen, "Li cence to kill" 19.00 en 21.45 uur Alhambra II Vlissingen, "Go rillas in the mist" 19.00 en 21.45 uur Grand theater Goes, "Licence to kill" 19.00 en 21.45 uur Electro Middelburg, "Twins" 20 uur, "Rain Man" 22 uur Schuttershoftheater Middel burg, "Pelle de veroveraar" 20 uur, "Het rode korenveld" 22.30 uur Bibliotheektheater Middel- burg, "Rain Man" 20 uur. ZONDAG 25 JUNI Alhambra I Vlissingen, "Li cence to kill" 14, 19 en 21.45 uur Alhambra II Vlissingen, "Go rillas in the mist" 14, 19 en 21,45 uur Grand theater Goes, "Licence to kill" 14, 19 en 21.45 uur Electro Middelburg, "Twins" 14 en 19 uur, "Rain man" 21 uur. Schuttershoftheater middel burg, "The romance of Book and Sword (deel 1 en 2), 20.30 MAANDAG 26 JUNI Alhambra I Vlissingen, "Li cence to kill" 20 uur Alhambra II Vlissingen, "Go rillas in the mist" 20 uur Grand theater Goes, Licene to kill" 20 uur Electro Middelburg, "Rain man" 20.30 uur Schuttershoftheater Middel burg, "The romance of Book ans Sword (deel 1 en 2), 20.30 uur DINSDAG 21 JUNI Alhambra I Vlissingen, "Li cence to kill" 20 uur Alhambra II Vlissingen, "Go rillas in the mist" 20 uur Grand theater Goes, "Licence to kill" 20 uur Electro Middelburg, Rain man" 20.30 uur Schuttershoftheater Middel burg, "Het rode korenveld" 20.30 uur WOENSDAG 28 JUNI Alhambra I Vlissingen, "Li cence to kill" 20 uur Alhambra II Vlissingen, "Go rillas in the mist" 20 uur Grand theater Goes, Licen ce to kill" 20 uur Electro Middelburg, "Rain man" 20.30 uur a Schuttershoftheater Middel burg, "Het rode korenveld" 20.30 uUr ZATERDAG 24 JUNI Schuttershoftheater Middel burg, "De nieuwe avonturen van PIPI LANGKOUS" 14 uur. Molukse Muziekdag in Ontmoetingskerk De ETC-werkgroepen Molukse Ouders houden samen met de welzijnsstichting Chris Soumokil Ese Palaloi op vrijdag 23 juni een Molukse Muziekdag. Dat gebeurt in de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat. Deze afslui ting van een schoolproject begint om negen uur 's morgens met activiteiten voor de kinderen en in de namiddag (15.30 uur) wordt er geconcerteerd op bij zondere instrumenten. Het avondprogramma - met dans- en muziekgroepen - begint om ze ven uur. Ook de kinderen krijgen te maken met Molukse instrumenten en er wordt geknutseld, er is samen zang, er worden spelletjes gespeeld en er is een kwis. "s Middags is er een concert met bijzondere instrumenten. Wie daar aan wil meedoen kan zich nog opgeven. KINDER BOEKEN door Jan Smeekens Zolang kinderen zich kunnen vermaken met een boeiend spelltje heb je er geen kind aan. Maar wat moet een kleuter 's morgensvroeg om tien over half zes als iedereen in huis nog slaapt? Menige ouder zou willen dat zijn of haar kind even slim was als Koosje in WIE NIET STERK IS van Ingrid en Dieter Schubert. Koosje heeft zoveel speelgoed op en in en onder haar bed dat ze niets spannends weer te ver zinnen. Dan ziet ze buiten in de mist vier grote, dikke, harige po ten. Daar moet ze meer van weten. Of Koosje werkelijk meemaakt wat de Schuberts ons voortove ren? Een vliegreis op de rug van Bloe naar het bos waar ze voor hem en zijn vrienden het boom- beimysterie oplost - het zal wel fantasie zijn. Maar hoe valt dan te verklaren dat ze uren later (haar vader en moeder slapen nog, maar de postbode is al ge weest) op de laatste bladzijde met een veelvraat thuiskomt? Dit vrolijke prentenboek, met voor de makers ervan soms on gewoon felgekleurde illustraties, roep onweerstaanbaar herinne ringen op aan 'Max en de Maxi- monsters' van Maurice Sendak. Maar het is te gemakkelijk om daarom ook maar meteen te zeggen dat Ingrid en Dieter Schubert dat beroemde boek uit 1968 hebben willen namaken. In hun veel vriendelijker 'Wie niet sterk is...' draait alles veel meer om de gedachte dat je zelfs een klein kind veel vrijheid kunt gunnen: "Als je maar een beetje rustig doet. "Dat die op vatting kinderen met plezier aan hun kinderjaren doet terugden ken, bewijst de opdracht 'Voor onze ouders' voor in het boek. De mooiste prent in dat verband is daarom die waarop Koosje om zes uur boven de stad vliegt, en je tegelijkertijd enkele kinderen ziet die ook al wakker zijn maar zich binnen moeten zien te ver maken, of met een driewielertje en een bal op het balkon van hun flat. Na 'Fred' (Vlag en Wimpel 1988) verrast Posy Simmonds opnieuw met een kostelijk strip achtig prentenboek. In KIKI EN DE VLIEGENDE BABY'S vertelt ze met veel, vooral rozig ogende plaatjes hoe een aanvankelijk ontzettend verontwaardigde kleuter toch een kostelijke dag beleeft. Kiki had in het park willen spe len, maar moet met haar vader en haar broertje mee naar het museum. Dit zo herkenbare ge geven krijgt een onvermoede draai als twee putti (naakte kin derfiguurtjes als versiering in schilderij of beeldhouwwerk) zich daar met haar bemoeien. Met z'n drietjes dwarrelen ze even later langs de schilderijen. Ze komen in een zeventiende eeuws wintergezicht terecht en in een zomerse Dufy; jagen de tijger in het schilderij van Rous seau de stuipen op het lijf; voe ren een koningspaard chips; eten uit een stilleven en spugen pitten vanaf een impressionisti sche rots. Het enge, donkere bos waar ze tenslotte in verdwalen is een schitterende visuele metafoor voor het moment dat Kiki haar boosheid vergeten is en naar haar vader wil. En die gelooft geen woord van haar verhaal. Stel je voor! Wie niet sterk is.door Ingrid en Dieter Schubert. Uitgeverij Lem- niscaat, Rotterdam. Prijs f 19,90. Kiki en de vliegende baby's door Posy Simmonds, vertaling Barbara van Kooten. Uitgeverij De Harmonie, Amster dam. Prijs f 22,50. NIEUW DEELTJE SLIBREEKS Zeereep verboden toe gang/Black Box, gedichten, Mieke Tillema, III. Patsy Backx. Slibreeks nr. 45, Zeeuws Kunstenaarscen trum, Middelburg 1989. Opla ge van 1000 ex. Vormgeving: Inge van der Kooij gvn te Mid delburg. Druk: drukkerij Ver- hage Zn., Middelburg. April 1989. oproept maar vaak ook niets. Al wordt er nog zo smachtend met literatuur en Mysterie ge koketteerd. GELEZEN NIEUWE JAMES BOND 'LICENCE TO KILL HAMER EN SIKKEL WAPPEREN IN VLISSINGEN Een vreemde reis, een leeg ho tel, een bizarre ober. Mieke Tillema, die het 45e deeltje in de Slibreeks van het Zeeuws Kunstenaarscentrum vult, houdt ervan de lezer op 't ver keerde been te zetten. Zee- reep verboden toegang (een herdruk van een uitgave van de haarlemse Houtpers) en Black Box heten de twee ge- dichtenreeksjes, waarmee de ze lerares Nederlands aan een gymnasium debuteert op Del tahoogte. Ik heb er enig kortstondig plezier aan be leefd. Tillema is een typische minor poët, die heel aardig weet te goochelen met ver vreemdingseffecten maar - u bent gewaarschuwd de adem van de grote poëzie ont beert. Op zich is daar niets te gen. "Geen orgeltoon, maar uw persoon", toch? maar de ze twee literiaire zomerreisjes moeten het wel héél sterk hebben van het surrealistische briesje en de rappe inval. De gedachten missen 'diepte'. Er staat in dit geval net iets te vaak 'wat er staat'. Daardoor komen Zeereep verboden toe gang en Black Box niet uit bo ven poëtisch divertissement, dat soms een glimlach Hotel Ik ben de enige bewoner van een leeg hotel. Men had de zaak liever gesloten. Ik kwam hier in de hoop mijn eigen huis te vinden dat ik verlaten heb zo lang geleden dat ik niet meer weet in welke staat het schuilt. Hierbinnen zie ik soms delen verleden: een klok, een tafelkleed, mijn moeders jas - in spiegelbeeld. De ober die mij sloffend nadert met de wijn laat ik mijn vader zijn. Black Box Het spel is uit. Een zoemtoon roep me op. Ik leg mijn kaarten neer, schud handen van me despelers en wil ze bedanken - men wuift mij weg. Een controleur zendt mij een kamer in. Daar ligt een zwarte doos. Zeer dicht. •PETER DINGEMANSE Wat begint als een vrolijk bruiloftsfeest van zijn oude vriend Felix Leiter wordt een nachtmerrie waarin James Bond (Timothy Dalton) de strijd aanbindt met een schat rijke drugshandelaar Franz Sanches (Robert Davi). Dat is het basisrecept van de aller nieuwste James Bond-film Li cence tot Kill die donderdag in premiere gaat in Alhambra in Vlissingen en in het Grand Theater in Goes. Tegen het uitdrukkelijke bevel van de Britse geheime dienst in, besluit 007 zijn vrienden te wre ken. Ook als hem hiervoor zijn vergunning tot doden, zijn 'Licen ce to kill', wordt ontnomen. Gesteund door de beeldschone Pam (Carey Lowell), een voorma lige pilote van Air American en zijn vriend Q weet Bond binnen te dringen in het bolwerk van Sanchez. Dan ontdekt hij de aan zienlijk grotere belangen die er op het spel staan. John Clenn tekende voor de regie van deze zestiende Bondfilm. Timothy Dalton als James Bond en Carey Lowell, de beeldschone pilote Pam. Bond actief en spectaculair op zoek naar wraak. Zomeravondconcerten - In de hervormde Catharina kerk in Zou telande beginnen op donderdag 22 juni weer een reeks zomer avondconcerten. Het eerste con cert wordt verzorgt door de mu ziekvereniging Luctor et Emergo onder leiding van de heer J. Huis- zoon. De aanvang is om 20 uur. Kamerorkesten in Grote Kerk Veere De kamerorkesten Drieklank uit Middelharnis en KSO uit Den Haag onder leiding van Henk van Dijk verzorgen zaterdag 24 juni op uitnodiging van de Stichting Delta Cultureel een concert in de Grote Kerk van Veere. Op het programma staan werken van Bi- zet, van Van Beethoven, Handel, Haydn en Bach. Het concert be gint om 20 uur. De orkesten zijn geen onbekende in Zeeland. En de optredens spra ken zeer aan. Dat komt ook al omdat de dirigent zich tot doel stelt met de muziek een zo breed mogelijk publiek te bereiken. De nieuwe Nederlandse meiden groep Bizar, staat vrijdag 23 juni vanaf 23.30 op het podium van i de Vlissingse discotheek Cosmo. De dames treden op in lingerie. Het Russische schip Azart meert op donderdag 22 juni af in de Vlissingse Koopmanshaven. Dat is dan tevens het begin van het Vlissingse Rusland Festival dat ook nog vrijdag in de Zeeuwse havenstad plaatsvindt onder de titel 'From Russia with love'. Vanaf 15 uur gaan de deuren van het schip open en kan gekeken worden naar een expositie van Moskouse avant-garde kunste naars. Tot 21 uur is de ten toonstellingsruimte op het schip open. Vanaf 22 uur is er op het schip een voorstelling van Bewe gingstheater Oleg Kisseljpov. Vanaf 23 uur is de formatie Niko- laj Kopernik in De Piek. Onder de titel 'Zeeland meets Russia' speelt een aantal Zeeuw se muzikanten uit bekende bands samen met Russische collega's. Dat gebeurt op vrijdag in De Piek, aanvang 14 uur. De sessie duurt tot 17 uur. Vrijdagavond spelen twee Russische bands in De Piek. Het zijn: Bix uit Litouwen en Televizor uit Leningrad. Beide for maties waren de afgelopen da gen al een aantal keren op de radio te horen. Vooral Televizor staat op een zeer hoog niveau. Overigens maken de popgroepen in Rusland doorgaans deel uit van grote (symfonie)orkesten. Vrijwel alle muzikanten hebben een opleiding aan een conserva torium. Omdat Vlissingen beide dagen helemaal in het teken staat van Rusland zullen talrijke rode vlag gen met hamer en sikkel worden opgehangen. Deze culturele ontmoeting met Rus land is mogelijk dankzij financiële hulp van het Anjerfonds en de pro vincie Zeeland. Voopr de organisatie tekenen de Culturele Raad Vlissin gen, De Piek, de Stichting Azart, de Stichting Circ en het Cultureel Buro Rusland. Televizor uit Leningrad.

de Faam | 1989 | | pagina 7