'Voornamelijk covers met een Fiësta-tintje' Leonhardt opent serie Solo en cabaret in Minitheater Het vlot Mannen in de open lucht Woensdag 14 juni 1989 DE FAAM DE VLISSINGER 15 T/M 21 JUNI IN MIDDEN ZEELAND GOES Stadhuis (Lunchcafé). C. van Burg, olieverven. Ma. t/m za. 9.00 tot 18.00 uur. Museum voor Zuid en Noord- Beveland (Singelstraat 13) Marinus Schippers, schilderijen. Di. t/m vr. van 10.00 tot 16.00 uur, za. van 11.00 tot 16.00 uur. GROEDE Atelier Wilma van der Lee (Mo-' lenstraat 19). Olieverfschilderijen. Iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, eventueel op afspraak tel. 01171-1770. MEUSKERKE Gemeentehuis van Mariekerke (Dorpsstraat 3). J. Knoester-Buijs, AS. Mast-Dekker en M.L. van Wijk Niemöiier, eigen werk, tekeningen, aquarellen en reliëfwerk. Ma. t/m vr. van 09.00 tot 16.30 uur. (vanaf 19 juni). MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Het Holografie Museum (Gorststraat 36). Ma. t/m zo. van 10.30 tot 18 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Henk Wolvers, keramiek. Busse Weidema, schilderijen en grafiek. Di. t/m za. van 13.00 tot 17.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Hal begane grond: Boeken leggers. (t/m 17 juni), copyright or wrong, Omslag 89, illustraties van kinderboekomslagen. Openingstij den Bibliotheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Jackie Bongers, keramische objecten 'thought of nature'. Openingstijden Biblio theek. Zeeuws Documentatiecentrum (Kousteensedijk 7). 2e Verdieping: Middelburg op straat, serie foto's gemaakt tijdens de braderie in Mid delburg in 1987 door fotograaf Wim Helm. Openingstijden Biblio theek. Zeeuws Museum (Abdij 3). Vormen in Glas, hedendaagse Nederlandse glaskunst. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur. za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. 5 r Francois Rijckhals Museum (Dam). Een overzicht in 't geboortehuis. Do., vr. en za. van 11 tot 17 uur. NV PZEM-Galerie (Poelendaelesin- gel 10). Tie Hof schilderijenten toonstelling Verstilde poëzie. Ope ningstijden kantoor. Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Fioresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo. en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 Galerie Basket (Schuitvlotstraat 32). Philip Akkerman, zelfportret ten. Wo. t/m za. van 13 tot 17 uur. (t/m 17 juni). De Vleeshal (Markt). Jan van Munster, 12e warmte installatie. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. Balans 17 (Balans 17) Willem Beijs, foto/grafiek. Wo. do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. (t/m 17 juni) Galery Vincent (St. Janstraat 3). Werken van J. W. van Trirum, Din- gemans. Rob de Haan, J. van Tri- rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Galerie B. Witte (Vlasmarkt 11). Isolda Hermes da Fonseca, gete kende vrouwenportretten en figu ren. Di. t/m za. van 10.1 5 tot 1 2.30 en van 13.30 tot 18 uur. (t/m 16 juni). Rabobank (Hal van hoofdkantoor). Joh. den Herder, thema Bakens van Zeeland, aquarel en olieverfschilde rijen. Openingstijden bank. Coffee Shop St. John (St. Janstraat 40). Harold Linker, soft- pastel tekeningen. Café Dangeroe Vlasmarkt 39). Gui- do Eckhardt, prenten. Dagelijks van 16.00 uur. (vanaf 19 juni). Café Solo (Damplein 48). Harold Linker, olieverfschilderijen en sculpturen. OOSTKAPELLE Zeeuws biologisch museum (Duin- vlietweg 6). Prepareren? Hoe doe je dat?, tentoonstelling (aan de hand van demonstratiepreparaten) over het prepareren van dieren, (t/m 18 juni). Zie Zo Zijde, biologische en cultuur-historische aspecten van zijde. NEELT JE JA NS Ir. J.W. Topshuis. Schouwen- Duiveland, foto's. Dagelijks van 10 tot 1 7 uur. De Schotse Huizen (Kaai 27). Ber- nadette Ash, schilderijen. Op de Scheeps- en Visserijzolder: R. DONDERDAG 15 JUNI Muziekvereniging Apollo, viert 100-jarig bestaan met op tredens van dansgroep Nehal- lennia en looporkest van mu ziekvereniging Luctor et Emer- go, vanaf 14.30 uur, 's avonds de Neulander Musikanten, club gebouw Apollo "De Uitkomst", Wissenkerke. Salsa, latin-jazz, Zuid- Amerikaanse salsa klanken, Dangeroe, Vlasmarkt, Middel- burg, vanaf 20.30 uur. VRIJDAG 16 JUNI Sleeze Beez, hardrockforma- tie. Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlis- singen, 22 uur. Zomeravondzang, met jon genssopraan Maurice Francke, jongerenkoor Deo Fa Vente, ou- derenkoor De Zilverstem, Evan gelisatiekoor Internos, het N.C.V.B. dameskoortje, De IMed. Hervormde Kerk, Aagte- kerke, 19.30 uur. Tony Scott, Discotheek Cosmo, Voltaweg 3, Vlissin- gen, 23.30 uur. The Juke Joints, maximum of rhythm blues. Bar American, Plein 40, Middelburg, 21.30 uur. Salsa, latin-jazz, Zuid- Amerikaanse salsa klanken, Dangeroe, Vlasmarkt, Middel- burg, vanaf 20.30 uur. ZATERDAG 17 JUNI Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Radiokamerorkest Chiel Meyering, Oostkerk, Middel burg, 20 uur. Blue Jeans Big Band, concert, openluchttheater, Domburg, 20 uur. Orgelconcert Christiaan Ingel- se. Grote Kerk, Goes, 20 uur. Salsa, latin-jazz, Zuid- Amerikaanse salsa klanken, Dangeroe, Vlasmarkt, Middel- burg, 20.30 uur. ZONDAG 18 JUNI Tavares (soundmix Hennie Huisman), discotheek Cosmo, Voltaweg 3, Vlissingen, 22 uur. Middelburgs Mannenkoor, concert. Abdijplein, Middel- burg, 11.30 uur. DINSDAG 20 JUNI Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 21 JUNI Sim Bolus, poppentheater voorstelling, Hollandsche Hoe ve, Goes, 14.30 uur. Sjaac Verhelst, poppenspel voorstelling Oud Hollands Jan Klaassenspel, Schuttershof theater, Middelburg, 15 uur. Jeugdtheater DoDD, voorstel ling Straf, Provinciale Biblio theek, Kousteensedijk, Middel- burg, 14.30 uur. Struys, halfmodellen van schepen. Ma. van 13 tot 17 uur, di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Grote Kerk 150 jaar Westerschelde, Levensader in de Delta, Een ge meen Erfgoed - Essex en de Neder landen door de Eeuwen. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot mr 'Prinses Ju liana' zeven wissellijsten met toe ristische promotie, met als thema 'het geven van een beeld van Zee land als vakantieland voor iedereen. Art-Titude (Singel 14-16). Barbara Jean. A few Haiku's. Dagelijks van 12 tot 23 uur. Bezoek op afspraak: 01184-19392 of 01180-26951. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). 150 jaar Fotografie. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. Openbare Bibliotheek (Lange Zelke) Ad Roovers en Piet Janse lucht foto's. Openingstijden bibliotheek. ZIERIKZEE Noordhavenpoort Peter Jansen en Marijke Folkertsma, installaties en schilderijen. Dagelijks geopend van 13.00 tot 17.00 uur, behalve maandag. ZOUTELANDE Hotel-Rest. De Distel Ingrid Walpot Renard. Tijdens openingstijden. Concert M'burgs Kamerkoor Het Middelburgs Kamerkoor on der leiding van Peter Arts geeft op 24 juni een concert in de foyer van de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Er worden werken vertolkt van Reger, Hindemith en Badings. Ook is een aantal wer ken in Close-Harmony-Stijl te be luisteren. Aan het concert, dat om 20.30 uur begint, wordt me dewerking verleend door het blokfluitensemble Poesie Musica- li. Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260. Grand theater Goes, Singelstraat 5a, tel. 01100-15165. Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180-38900. Schuttershoftheater, Schuttershofstraat 1, tel. 01180-13482. Bibliotheektheater, Kousteensedijk 7, tel. 01180-30235. Middelburgs Minitheater, Verwerijstraat 53, tel. 01180-33996. 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, tel. 01100-28142. DONDERDAG 15 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The Naked Gun', 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 20 uur. Grand theater Goes, 'Rain- man' 20 uur. Electro Middelburg, 'Twins' 20 uur, 'Rainman' 22 uur. Bibliotheektheater Middel- burg, 'Rainman' 20 uur. VRIJDAG 16 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The naked gun' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Rain man' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Twins' 20 uur, Rainman' 22 uur. Schuttershoftheater Middel burg, The romance of Book and Sword (deel 1 en 2), 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel- burg, 'Rainman' 20 uur. ZATERDAG 17 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The naked gun' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Rain man' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Twins' 20 uur, 'Rainman' 22 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The romance of Book and Sword (deel 1 en 2), 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel- burg, 'Rainman' 20 uur. ZONDAG 18 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The naked gun' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 14, 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'The Bear' 14 uur, 'Rainman' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Twins' 14 en 19 uur, 'Rainman' 21 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The romance of Book and Sword (deel 1 en 2), 20.30 uur. MAANDAG 19 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The naked gun' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 20 uur. Grand theater Goes, 'Rain man' 20 uur. Electro Middelburg, 'Rain man' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The romance of Book and Sword (deel 1 en 2), 20.30 DINSDAG 20 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The naked gun' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 20 uur. Grand theater Goes, 'Rain man' 20 uur. Electro Middelburg, 'Rain man' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The romance of Book and Sword' 20.30 uur. WOENSDAG 21 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The naked gun' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 20 uur. Grand theater Goes, 'Rain man' 20 uur. Electro Middelburg, 'Rain man' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The romance of Book and Sword' 20.30 uur. DONDERDAG 15 JUNI Schuttershoftheater Middel burg, 'Mijn vader woont in Rio' 20.30 uur. ZATERDAG 17 JUNI Schuttershoftheater Middel burg, 'Mijn vader woont in Rio' 14 uur. ZONDAG 18 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. WOENSDAG 21 JUNI Schuttershoftheater Middel burg, 'Poppentheater Parabel' wel spannend". Het feit dat de bandleden er voor werden be taald maakte het nog veel enger. „En je kunt je er niet met een Jantje van Leiden afmaken", zegt Pluijgers. „Een feest staat of valt met de muziek". Fiësta-tintje Maar de band leerde snel. „In het begin moesten we zo snel moge lijk veertig nummers bij elkaar zien te krijgen. In ieder geval vier Engelse walsen, twee cha cha cha's en een foxtrot. Tegenwoor dig hebben we een repertoire van een dag of vier, zodat we aan bij na alle verzoeken kunnen vol doen". Ook kwamen er muziekstijlen bij. „We spelen nu bijvoorbeeld ook disco", zegt Meulmeester. „Daar moeten we natuurlijk wel voor repeteren. El ke nieuwe nummer één proberen we in ons repertoire op te nemen. Nee. Géén Michael Jackson. Dat Als eerste in een reeks van zes concerten geeft Gustav Leon- hardt op vrijdag 23 juni een or gelconcert op het Duyschotorgel in de Lutherse kerk aan de Zuid singel in Middelburg. In de daar op volgende welten worden nog concerten gegeven door Jos Ver poorten (7 juli). Leen de Broekert (21 juli), Jos Vogel (4 augustus). Jan Kleinbussink (18 augustus) en Robert Kohnen (1 september). Leonhardt studeerde orgel en kla vecimbel bij Eduard Müller en was van 1952 tot 1955 als pro fessor voor klavecimbel verbon den aan de Weense Muziekacademie. Hij is vooral be kend geworden door zijn essay over Bachs Kunst der Fuge en door zijn medewerking aan de uitgave van de opera Omnia van Sweelinck. In Middelburg zal hij stukken ten gehore brengen van Byrd, Pachelbel, Fischer, Swee linck en Bach. Twee optredens die tezamen een avondvullend programma vor men zijn op zaterdag 24 juni te zien in het Middelburgs Minithea ter. Voor de pauze presenteert Jos de Jonge zijn soloprogram ma 'Bestaan', met medewerking van Johan Sinke (trompet) en Jimmy van der Zande (regie adviezen). Na de pauze brengt cabaretgroep 'Handje Peper muntje' haar nieuwe programma 'Moet ik hier blij mee zijn?'. 'Bestaan' is een collage over ver leden, heden en toekomst, waar in thema's als vrijheid-gebondenheid, superieur ondergeschikt, man-vrouw en zekerheid-onzekerheid aan de or de komen. In 'Moet ik hier blij mee zijn?' worden de problemen van een werkende moeder met een zwangere dochter, die ook wil blijven werken als het kind er is,'verder uitgewerkt. Gustav Leonhardt Jos de Jonge en Johan Sinke. Het Middelburgs Mannenkoor verzorgt zondag 18 juni een openlucht- concert op het Middelburgse Abdijplein. Het concert begint om 11.30 uur. Bij slecht weer wordt het verschoven naar 25 juni. Zondag Over het algemeen, wordt de Zondagsrust vrij aardig in acht genomen bij ons in het buurt je. De niet-kerkelijken gaan niet expres de voorzijde van hun woning schilderen en gras Vanaf deze week wor den regelmatig stuk ken geplaatst in deze rubriek. Ze zijn voorna melijk afkomstig van leden van de schrij versvereniging Penne- vreugd. Een spin Razend knap weeft zij haar mooie web, waarvan ik zelf geen patronen heb. Zomaar uit het blote spinnehoofd. Ragfijn, teer. Ik had het niet geloofd, als ze m'n schouder niet had gebruikt als hechtpunt. Jacoba Koole Cocktail Voorjaarsregen, najaarsstormen. Bloemen en bomen, vlinders in je buik. Huilen van het lachen. Romantische dromen. Witte en grijze wolken. Toeters-bellen-lichtjes-mensen. Cocktail van geluk! Jacoba Koole maaien wordt, indien moge lijk, vermeden, om de kerkelij- ken niet in hun overtuiging en rustdag te storen. Nu was er één Zondag met stralend weer, een Zondag volgend op een week, met hier en daar, een buitje van enige uren. We zaten weer eens buiten, vroeg voor ons doen en geno ten van de rust, slechts prettig gestoord door het gefluit en gekwetter van de vogels. Om een uur of elf stak de achter buurman z'n hoofd, de restan ten van een late avond als die pe groeven in het gelaat, door de heg en zei: 't Is niet te ge loven!" Even later zag ik 'm met zijn GESCHREVEN Liefde Die blonde jongen van weleer. Daaraan denk ik weer als ik schouw dat grijze hoofd. Ik heb altijd in jou geloofd! Het leven trekt voorbij, zorgend was er altijd....jij! Lief voor het meisje, de vrouw. De moeder, oma....dus jou. Vader van dat kleine mensenkind, dat jaar in jaar uit ons samen bindt. Dat tere draadje van jou naar haar, groeide, groeide ieder jaar. Nu is het een band zo hecht. Zuiverheid bestaat dus echt! En nu met dat kindje van haar, is weer dat tere draadje daar! Jacoba Koole handen de vochtigheidsgraad van z'n gazon kontroleren. M'n ietwat angstige voorge voelens werden helaas be vestigd. Binnen de tien minu ten draaide zijn, zeer overjari ge, niet bepaald geluidloze, motorgrasmachine. Het zou het startschot zijn voor meerdere machinebezit- ters in de buurt, die één voor één hun gazon bevrijden van overtollig gras. 's Middags om vier uur, 't was net weer rustig, gaf het weer bericht: "van het zuidwesten toenemende bewolking, ge volgd door regen en harde wind uit westelijke rich tingen". Zuchtend pakte ook ik mijn grasmachine uit de schuur en verstoorde op mijn beurt een dik uur de zondagsrust. Zomer '88 O Tjebbe van Dijk Voorjaarsschoonmaak Ik vond een beetje achteraf een uniform kompleet met gouden strepen. Ik dacht aan vreemde landen havensteden schepen op verre zeeën. Ik zat glimlachend te mijmeren vage beelden uit een mooi verleden. Tjebbe van Dijk (dec. '881 Wiïi Hofmnn TWEEDE CASSETTE FIESTA BAND kesten is niet zo n lang leven beschoren. „Dat komt omdat we allemaal op dezelfde lijn zitten", vertelt gitarist Wil Pluijgers. „Toen we begonnen hadden we wel in popgroepjes gespeeld. Dan treedt je op voor een man of vijf tig, zestig. Met de Fiësta Band stonden we opeens voor vijf zeshonderd mensen. Dat was Omslagen kinderboeken tentoongesteld 'Omslag '89' is de titel van een tentoonstelling in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg waarbij zo'n 20 tot 25 omslagen van kinder- en jeugdboeken worden getoond, allemaal gemaakt door Nederlandse of Vlaamse illustra toren. Het onlangs bekroonde boek Het Vlot van de Vlissinger Wim Hofman is er ook te zien. Wereldpremière Nieuwe Muziek Een wereldpremière op het Festi val Nieuwe Muziek in Middel burg. Bij het concert dat het Radio Kamerorkest zaterdag 17 juni in de Oostkerk geeft, is voor het eerst 'Bassa del Diavolo' van componist Wil Eisma te horen. Ook staat er nieuw werk van componist/dirigent Gunther Schuller op het programma. Het concert begint om 20 uur. Daarnaast speelt het Radio Ka merorkest ook het Concerto da Camera van Peter Schat. Dit stuk en de Folksongs van Luciano Be- rio behoren bij de toppers van de hedendaagse klassieke muziek. De Folksongs, elf liedjes uit ver schillende landen, worden gezon gen door mezzo-sopraan Lucia Meeuwsen. Wil Pluijgers, Joop Meul meester, Kees Vansorge en John de Korte vormen sa men de Fiësta Band. Op welke bruiloften, partijen, perso neelsfeesten en braderiën ze sinds de oprichting precies hebben opgetreden, zouden ze niet meer weten. Voor de mensen die hen nog wel her inneren - en dat zijn er na ne gen jaar heel wat - heeft de band een cassettebandje volgespeeld. Het bandje kost de fans een tientje. ,,Meer wilden we er niet voor vra gen, want het moet natuur lijk wel leuk blijven". Een aardigheidje dus. En dat is precies wat de leden van het Walcherse dansorkest bij el kaar houdt. ,,Het gaat ons niet om het geld. We vinden het gewoon leuk om te spe len". Leuk. Ja, ja. Dat zeggen ze alle maal. Maar bassist Joop Meul meester meent wat hij zegt. „Het is keihard werken. Als je er geen lol in hebt, hou je het niet vol. Het is niet zo maar een paar uur spe len en er met een pak geld van door gaan". En het meeste geld dat de heren verdienen wordt weer in de band gestopt. „Ik zeg altijd: we spelen tot twaalf uur voor de lol en daarna moeten we de onkosten er maar eens uit zien te halen. Als morgen de verster ker uit elkaar springt, moeten we vrijdag wel een nieuwe hebben". De Fiësta Band is op weg naar haar tweede lustrum. Een uni cum, want de meeste dansor- WEER REEKS ORGELCONCERTEN De Fiësta Band: John de Korte, Kees Vansorge, WH Pluijgers en Joop Meulmeester. is gewoon niet haalbaar. Maar we spelen wel voornamelijk co vers. Met een Fiësta-tintje. We spelen het nooit precies na". Beroeps hebben ze nooit willen worden. „Dat is ontzettend hard werken voor weinig geld", vindt Pluijgers. „We hebben nu alle maal een goede baan en het geld niet echt nodig. Word je profes sioneel, dan moet er brood op de plank komen. Dan is de lol er vanaf. Want nogmaals, het is een hobby". Het resultaat van deze hobby is te horen op de cassette 'Fiësta Band'. Vaderlandse sterren als Rob de Nijs, Jack Jersey en Pierre Kartner gingen de band voor in de Stonesound Studio in Roosen daal. De opnamen namen, inclu sief het mixen, vijfentwintig uur in beslag. Het resultaat was een cassette met tien nummers, va riërend van een Engelse wals tot een country-medley. Deze cas sette was het logisch vervolg op 'First', die in 1985 uitkwam. „First was heel snel uitverkocht. maar er bleven mensen naar vra gen", zegt Pluijgers. „Gelukkig was de sponsor van de eerste cassette, de firma Peeters van onder meer de Goed Idee Winkel in Middelburg, ook bereid om de tweede te sponsoren. Anders was het niet haalbaar geweest. De kosten voor de opname, het copyright en de produktie tikken tenslotte behoorlijk aan". 'Fiësta Band' is te koop bij de optredens van de band en via drummer Kees Vansorge, 01180-34907. 'fa#?-Ti

de Faam | 1989 | | pagina 9