Lex de Meester, fotograaf Wegenbouwers blazen voor Biologisch Museum Sjfffl Matjes mat Maximo in Midgard KMK wil goodwill kweken Jonge toneelgroepen tonen wat ze kunnen Blues van Emmerroyt Fotowedstrijd in kader van eerste Zeeuws Filmfestival Woensdag 7 juni 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER nu m M nu m 8 T/M 14 JUNI IN MIDDEN ZEELAND Als de Wegenbouwkapel naar Zeeland komt, dan doet 'ie dat goed ook. IMiet alleen levert de kapel vrijdag 9 en zaterdag 10 ju ni een muzikale bijdrage aan de Stratemaker-aan-zee-show in Domburg, ook staat er zaterdag een benefietconcert voor het Zeeuws Biologisch Museum op het programma. Zondag 11 juni doen de wegenbouwers om 11.30 uur het Middelburgse Ab- dijbplein aan voor een gratis con cert. Of het nou om klassiek of mo dern gaat, de Wegenbouwkapel kan het allemaal spelen. Het be nefietconcert vindt piaats in de Halve Maan in Oostkapelle. Vanaf 20 uur blazen de leden er lustig op los. Kaarten kosten een tien tje. Dat bedrag komt geheel ten goede aan het prepareerfonds van het museum. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar aan de museumbalie. MagaZijn en exACT. Twee toneel groepen die uitsluitend uit jonge ren bestaan laten zondag 11 juni in het Vlissingse jongerencen trum De Piek zien wat ze kunnen. ExACT uit Zierikzee speelt 'Het Volle Leven, fragmenten van een incident' en MagaZijn 'Bui tenstaanders'. Het minitheater- festival begint om om 19.45 uur. Kaarten kosten f2,50. ExACT bestaat uit vier meiden van de rijksscholengemeenschap Professor Zeeman. 'Het Volle Le ven, fragmenten van een inci dent' werd geschreven en geregisseerd door docent Neder lands Jan van Seeters. Het stuk werd eerder opgevoerd op het Eenakterfestival in Zierikzee. De acht acteurs van MagaZijn zijn allemaal tussen de twaalf en de zestien jaar. Onder leiding van dramadocent Kees Braam heb ben zij het boek 'Buitenstaan ders' van Renate Dorrestein omgezet in een bizarre theater voorstelling met absurdistische tintjes. De groep hoorde bij de zes prijswinnaars van het lande lijk festival van jeugdtheatergroe pen van het Landelijk Ondersteunings Instituut Kunst zinnige Vorming in Utrecht. Selena stort zich op Cosmo Selena. De schrijvers van haar biografie houden het bescheiden: zange res Selena is uiterlijk een kruising tussen Sheila E. en Vanity 6. Met haar stem verslaat ze Kim Wilde en zelfs Madonna komt vergele ken met haar wat stijfjes over. Of dat klopt is vrijdag 9 juni te zien en te horen in de Vlissingse discotheek Cosmo. Het optreden begint om 23.30 uur. Selena scoorde met Shotgun al een aar dige hit. Met de single en de el pee Time-Bomb doet ze dat nu dunnetjes over. De eenentwintig jarige Nijmeegse zingt al vanaf haar vijftiende. Verder ontwerpt ze kleding voor een boetiek in Arnhem. Afgelopen week waren ze nog op Hof pop, zaterdag 10 juni spelen ze in De Piek in Vlissingen. The Emmerroyt Bluesband, vernoemd naar de motorclub Emmerroyt. Een erg buitenlandse naam voor een Zeeuwse band. Het optreden begint om 22 uur. De Wegenbouwkapel. EERSTE PRIJS RE/S NAAR IBIZA Het Bureau Filmfestival houdt in samenwerking met Holland Inter national Reisbureau een foto wedstrijd met de zomerse titel 'De Meditterrannee'. Een reis naar Ibiza voor twee personen is de hoofdprijs. Foto's die gemaakt zijn in landen die grenzen aan de Middellandse Zee en een indruk geven van de cultuur in die lan den kunnen worden ingestuurd. De foto's moeten voor 15 augus tus bij het Bureau Filmfestival Zeeland binnen zijn. Het adres: Schuttershofstraat 1 in Middel burg. Behalve de door Holland Interna tional in Middelburg beschikbaar gestelde vliegreis met apparte ment en acht dagen een huur auto in Ibiza zijn er nog meer aantrekkelijke prijzen. Foto Back (Middelburg, Vlissingen, Goes) geeft een fotocamera, de win naar van de derde prijs kan alle films van het filmfestival bezoe ken en restaurant Den Gespleten Arent in Middelburg geeft een ci- nemenu, een drie-gangenmenu met aansluitend een filmvoorstel ling in één van de Middelburgse bioscopen. Heel wat te winnen dus, maar er is ook een strenge jury. Die bestaat uit de persfotograaf Ru ben Oreel, Jan Koole, fotograaf en medewerker van de Stichting Filmtheaters Middelburg, de Mid delburgse Holland International manager Peter Borghart, journalist-publicist Jacques Cats en Bettie Hollestelle, redactrice van de Walcherse PZC- Weekbladen. Dit eerste Filmfestival Zeeland vindt plaats in het kader van een aantal culturele evenementen in september in Zeeland en is be doeld als seizoensverlenging. De provincie en sponsors zorgen voor een financiële basis. In het Middelburgse jongeren centrum Midgard treedt vrijdag 9 juni de Brabantse formatie Maxi mo op. De aanvang is om 22 uur. Naast de gitaar en de balafoon bespelen de vier drummers van Maximo. Maxima onder meer de congoma (een klankkast met vier ijzerlaag jes als toetsen), een tam-tam, een naar Afrikaans voorbeeld ge bouwde basdrum, conga's en roto-toms. KINDER BOEKEN door Jan Smeekens De prijs voor het beste kinder boek van 1988 gaat naar HET VLOT van Wim Hofman. De Vlissingse auteur en illustrator behoort tot de meest bekroonde kinderboekschrijvers van ons land, maar de Gouden Griffel viel hem nog niet eerder ten deel. Nu hij deze, ook publicitair zo belangrijke prijs tijdens de opening van de Kinderboeken week (4 tot en met 14 oktober) in ontvangst mag nemen, lijkt de weg vrij hem in 1991 eindelijk de Theo Thijssenprijs toe te ken nen voor zijn gehele oeuvre. Een ongeschreven wet zegt immers dat de driejaarlijkse Staatsprijs voor jeugdliteratuur niet toege wezen wordt aan een auteur die niet een of meer Gouden Griffels heeft gekregen. In 'Het Vlot' beschrijft Wim Hof man 1941zijn jeugdherinnerin gen in Vlissingen vanaf zijn vijf de jaar tot hij in 1953 naar een school gaat meer dan tweehon derd kilometer van huis. Of zijn verhaal historisch betrouwbaar is zou voor de lezer onbelangrijk moeten zijn, want de ontwikke ling van een alleraardigst onno zel ventje dat altijd de pineut is tot een heel wat vastberadener jongetje van twaalf wordt ge loofwaardig en overtuigend be schreven. Met de omschrijving 'jeugdher inneringen' wordt het ogen schijnlijk moeiteloos gecompo- seerde boek dan ook heel veel te kort gedaan: 'Het Vlot' is een ro man. De feitelijke gebeurtenis sen zijn weliswaar zeer de moei te waard, maar worden vooral gebruikt (en misschien zelfs wel verzonnen) om terug te vinden hoe de schrijver zich lang gele den voelde. En daarmee worden de jeugdherinneringen van Wim Hofman de jeugdherinneringen van heel velen. Het is verleidelijk veel uit het boek te citeren, maar als je het mooiste zinnetje, het treffendste beeld of de meest frappante passage gevonden denkt te heb ben, vind je toch nog iets veel mooiers. Daarom maar niet lan ger getwijfeld: 'In de vijfde klas zaten we bij meneer Spinnewijn die als stop woordjes: "Geloof ik" had. We kregen van hem de opdracht om alle plaatsen van het Roerge bied uit ons hoofd te leren. De kaart van dat gebied was be zaaid met rode vlekjes en je zou zeggen dat er daar in dat Roer gebied een verschrikkelijke ziek te was uitgebroken, maar elk ro de vlekje betekende een stad en elke stad had een andere naam. Wattenscheid, Witten, Wetter, Wuppertal "Je hebt het weer niet geleerd, geloof ik". "En als ik jou was ging ik maar eens netter schrijven, geloof ik". In die school ging heel wat tijd zitten. Daar was je bijna de hele week mee bezig. Alsof je niets anders te doen had, geloof ik!' De volgende boeken werden door de Griffel- en Penseeljury uitgekozen voor een bekroning met een Griffel, Penseel of Vlag en Wimpel: Gouden Griffel: Het Vlot door Wim Hofman (9 jaar en ouder) Zilveren Griffel (tot 6 jaar): Dat Rijmt door Ivo de Wijs met teke ningen van Alfons van Heusden. Gorilla door Anthony Browne Vlag en Wimpel: Een taart voor Kleine Beer door Max Velthuijs Lang zul je leven door lenne Bie- mens met tekeningen van Man- ce Post Welterusten Kleine Beer door Martin Waddell en Barbare Firth Zilveren Griffel (6 jaar en ouder): Lieveling, boterbloem door Mar griet Heymans De jongen die altijd te laat kwam door John Burningham Vlag en Wimpel: Bolletje door Gerard Brands en Peter Vos Kom gauw, Mol-door Jetty Kre- ver met tekeningen van Jenny Dalenoord De liefste poes van de wereld door Dolf Verroen met tekenin gen van Jet Boeke Zilveren Griffel (9 jaar en ouder): Het ratteplan door Tor Seidler met tekeningen van Fred Mar cellino Vlag en Wimpel: Majesteit, uw ontbijt door Sjoerd Kuyper met tekeningen van Gitte Spee. De allerliefste jongen van de he le wereld door Ted van Lieshout Matilde door Roald Dahl met te keningen van Quentin Blake De jongen en de Zwaan door Ca therine Storr Zilveren Griffel (13 jaar en ouder): De reizen van de slimme man door Imme Dros Och, ik elleboog me er wel door heen van Ted van Lieshout Vlag en Wimpel: Oef van de mensen door Peter van Gestel met tekeningen van Peter van Straaten Een huis met een poort en een park door Henri van Daele met tekeningen van Gregie de Maeyer Zwart op wit door Akky van der Veer Zilveren Griffel informatieve boeken: We zijn allang begon nen, maar nu begint het echt door Joke van Leeuwen Eten is weten door Midas Dek kers met illustraties van Angela de Vrede Vlag en Wimpel: De schatten van de farao door Corinne Cour- talon met tekeningen van Christian Broutin (De wereld op zak) Het boek van de grote katten door Markus Kappeler De Palestijnen door David McDowell met illustraties van Ron Hayward Associates. Gouden Penseel: Dat Rijmt door Alfons van Heusden met tekst van Ivo de Wijs Zilveren Penseel: Johan Edel- gans door Joep Bertrams De avonturen van Pinokkio door Carlo Collodi en geïllustreerd door Roberto Innocenti Vlag en Wimpel: We zijn allang begonnen, maar nu begint het echt door Joke van Leeuwen Eten is weten door Angela de Vrede met tekst van Midas Dekkers De jaguar door Anna Höglund met tekst van Ulf Stark. 150 Jaar geleden slaagde de Fransman L.J.M. Daguerre erin een fotografische afbeelding op een zilveren plaatje vast te leggen (de zogenaamde "daguerréotypie"). Hoewel het om een ander procédé gaat dan de huidige fotografie, beschouwen we het jaar 1839 toch als het geboortejaar van de fotografische reproductie. Aan het 150-jarige bestaan van de fotografie wordt allerwege aandacht besteed. Ook in Zeeland. Zo is op dit ogenblik in het Vlissings Museum een tentoonstelling die gewijd is aan het jarige medium te zien. Onlangs was er een minisymposium over restauratie en dergelijke van oude foto's te Middelburg en voor het komend najaar staan er diverse exposities en manifestaties met als thema de fotografie op stapel. DE KUNSTENAAR GESPROKEN In de anderhalve eeuw van haar bestaan ontwikkelde de fotografie zich tot een heuse kunstvorm. Vorig jaar schon ken we in deze rubriek aan dacht aan de Middelburgse fotograaf Paul de Nooijer. Er zijn echter meer fotografen op Walcheren werkzaam, die hun sporen ruimschoots hebben verdiend. We noemen Wim Riemens, Jaap Wolterbeek, Ru ben Oreel en Lex de Meester. De Vlissinger Lex de Meester (1949) ging zich na het zien van de film Blow up van Anto- nioni (1966 over een modefo tograaf in "swinging London") diepgaand bezighouden met het medium fotografie. Na een korte periode in Den Haag en een - voortijdig afgebroken - opleiding aan een fotovak school (die hij pas in 1977-79 voltooide) keerde De Meester naar zijn geboorteplaats terug. "Sinds 1972 ben ik fulltime bezig in de fotografie. Na werk in de fotohandel en stage bij di verse fotografen.ben ik in 1979 voor mezelf begonnen. Ik wil mezelf zeker niet als kunste naar betitelen, wel als een ech te fotograaf", zegt de Vlissinger. Erg veel van zijn tijd en energie wordt gevergd door zijn werk als persfotograaf voor de PZC. "Dat is heel leuk en boeiend werk. Het enige na deel is dat ik nauwelijks tijd overhoud voor m'n vrije werk." Toch weet De Meester in die weinige vrije tijd nog heel wat te doen. Zo vormde hij van 1984-1986 met Lex Maes en Leonard Snelders de VOF "Art Work". Het drietal (twee gra fisch ontwerpers en een foto graaf) maakte tijdschriftom slagen, posters en foto's. Zeer bekend werden hun affiches voor Vlissingen Promotie. Samen met Ed Reindersma maakte Lex de Meester het boek "Vlissingen tussen eb en vloed". Daarnaast deed en doet hij veel industriële- en re clamefotografie (brochures, folders). Een Amsterdams be drijf gaf een serie ansichten met zijn foto's (vooral land schappelijk) uit. Lex de Meester maakt ook kunstfoto's. Hierop zijn onder andere gebouwen en kale, vrij wel lege landschappen afge beeld. Maar ook personen (zoals een serie van een model met draperieën uit 1988 toont). Door de merkwaardige uitsnedes en vooral ook door de veelal zachte tinten waar mee deze werken (via de air brush techniek) zijn ingekleurd ontstaat een vervreemdend, ietwat surrealistisch effect. Sommige foto's hebben een gevoel van verlatenheid en be klemming, andere suggereren verborgen geheimen. De Meesters foto's oogsten in bre de kring waardering. Recente tentoonstellingen in Amster- 1 Lex de Meester dam, Vlissingen en Middelburg getuigen daarvan. Evenals aan kopen door ondermeer de pro vincie Zeeland. Interessant was het project dat hij in 1987 met de Vlissingse beeldend kunstenaar Guido Eckhardt (zie de vorige afleve ring van deze rubriek) uitvoer de. Een serie van dezelfde onderwerpen, vanuit een grafi sche hoek (kleuretsen) èn een fotografische hoek benaderd. "Ik vind dat de provincie Zee land of de grotere gemeenten regelmatig opdrachten aan professionele Zeeuwse foto grafen zou moeten verstrekken om bepaalde zaken in een - veranderende - samenleving vast te leggen, zoals dat elders in ons land ook wel gebeurt", zegt Lex de Meester. Een goe de suggestie in dit herden kingsjaar van de fotografie! Peter Sijnke DONDERDAG 8 JUNI Avondconcert, Charles de Wolff, Maria Magdalenakerk, Goes, 20 uur. VRIJDAG 9 JUNI Selena, Discotheek Cosmo, Vlissingen, 23.30 uur. Brabantse formatie Maximo, Afrikaanse soul. Jongerencen trum Midgard, Kuiperspoort 12, Middelburg, 22 uur. Elly Rikkert Zuiderveld, m.m.v. kinderkoor 'De Benja minbengels', Gereformeerde Kerk, Kerklaan 4, Arnemuiden, 19.30 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. De Koninklijke Militaire Kapel, goodwill concert, Grote Kerk, Veere, 20 uur. Shell Shock, metalrock. Bar American, Plein 40, Middel- burg, 21 uur. ZATERDAG 10 JUNI Muziekvereniging Caecilia, concert, Hoek Walstraat/Lange Zelke, Vlissingen, 11 uur. Het Zeeuws Orkest, concert. Grote Kerk, Goes, 19.30 uur. Internationaal Folklore Festi val, Kolveniershof, Goes, 10 uur. De Wegenbouwkapel Neder land, benefietconcert voor Pre pareerfonds Zeeuws Biologisch Museum, de Halve Maan, Oost kapelle, 20 uur. Vrijbuiter Festival, vele optre dens, het plein in de Bocht van Guinea, Goes, vanaf 11 uur tot 24 uur. The Emmerroyt Bluesband, rhythm blues. Jongerencen trum De Piek, Hellbardierstraat 11-13, Vlissingen, 22 uur. ZONDAG 11 JUNI Bizar, Discotheek Cosmo, Vlissingen, 22 uur. Zeeuwse Koorschool, toe ristenconcert, R.K. Maria Mag- dalena Kerk, Goes, 11 uur. Marktconcerten, Grote Markt, Goes, 12 uur. De Wegenbouwkapel Neder land, benefietconcert t.b.v. het Zeeuws Biologisch Museum, terras van het restaurant De Abdij, Abdijplein, Middelburg, 11.30 uur. Magazijn en Exact, theater voorstellingen, 'Buitenstaan ders' en 'Het volle leven, frag menten van een incident'. Jon gerencentrum De Piek, Helle bardierstraat 11-13, Vlissingen, 19.45 en 21.15 uur. DINSDAG 13 JUNI Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 14 JUNI Sim Bolus, poppentheater voorstelling, Ambachtscen trum, Goes, 14.30 uur. De fantasiën van Den Herder Johan den Herder probeerde als kind al zijn fantasiën op papier te verwezenlijken. Tegenwoordig laat hij iedereen meegenieten. Zijn schilderijen zijn tot en met 30 juni in de Rabobank aan de Middelburgse Lange Geere te zien. De Serooskerkse schilder be schouwt zijn werk niet als kunst, maar als „Eindprodukten van het worstelen met het schildermate riaal, wat veel ontspanning en plezier gaf". Als ontwerper van machines valt het Den Herder moeilijk om abstracte dingen te schilderen die niet kloppen met de waarheid. De tentoongestelde werken hebben dan ook bakens voor de scheepvaart, zee en stadsgezichten als onderwerp. Onder leiding van eerste dirigent Majoor Pierre Kuijpers geeft de Koninklijke Militaire Kapel vrijdag 9 juni een goodwill concert in de Grote Kerk in Veere. Op het pro gramma staan onder meer het Belgische en het Nederlandse volkslied en een aantal populaire werken. Het concert begint om 20 uur, de toegang is gratis. De kapel werd in 1829 opgericht en kreeg in 1876 van Willem III het predikaat 'koninklijk'. De ka pel, afkomstig uit Den Haag wil met concerten, platen en radio- en televisieopnamen een bijdrage leveren aan een goede verstand houding tussen burger en militair. Hoewel het repertoire overwe gend ernstig is, komt ook het lichtere genre aan bod. GOES Stadhuis (Lunchcafé). C. van Burg, olieverven. Ma. t/m za. 9.00 tot 18.00 uur. Museum voor Zuid en Noord- Beveland (Singelstraat 13) Marinus Schippers, schilderijen. Di. t/m vr. van 10.00 tot 16.00 uur, za. van 11.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Rosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Het Holografie Museum (Gorststraat 36). Ma. t/m zo. van 10.30 tot 18 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Henk Wolvers, keramiek. Buse Wei- dema, schilderijen en grafiek. Di. t/m za. van 13.00 tot 17.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Hal begane grond: Boeken leggers (t/m 14 juni). Fototen toonstelling n.a.v. 150 jaar Neder landse SpoorwegenAt/m 12 juni). Van copyright or wrong (vanaf 12 juni). Omslag 89, illustraties van boekomslagen, (vanaf 14 juni). Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Leerlingen van Peter de Jong, Heusje den Hollan der, beeldhouwerstentoonstelling, (t/m 12 juni). Jackie Bongers, kera mische objecten 'thought of natu re'. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum (Kousteensedijk 7). 2e verdieping: Middelburg op straat, serie foto's gemaakt tijdens de braderie in Mid delburg in 1987 door fotograaf Wim Helm. Openingstijden Biblio theek. Zeeuws Museum (Abdij 3). Vormen in Glas, hedendaagse Ne derlandse glaskunst. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. Centrum Nieuwe Muziek (Klove niersdoelen). Kunstlicht. Di. t/m za. van 19 tot 22 uur. (tot 12 juni) Francois Rijckhals Museum (Dam). Een overzicht 'in 't geboortehuis. Do., vr. en za. van 11 tot 17 uur. NV PZEM-Galerie (Poelendaelesin- gel 10). Tie Hof, schilderijenten toonstelling Verstilde Poëzie. Ope ningstijden kantoor. Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo. en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 Galerie Basket (Schuitvlotstraat 32). Philip Akkerman, zelfportret ten. Wo. t/m za. van 13 tot 17 uur. De Vleeshal (Markt). Jan van Munster, 12e warmte installatie. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. Balans 17 (Balans 17), Willem Beijs, foto/grafiek. Wo. do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Galery Vincent (St. Janstraat 3). Werken van J. W. van Trirum, Din- gemans. Rob de Haan, J. van Tri rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Gallerie B. Witte (Vlasmarkt 11Iso/da Hermes da Fonseca, getekende vrouwenpor tretten en figuren. Di. t/m za. van 10.15 tot 12.30 en van 13.30 tot 18 uur. Rabobank (Hal van hoofdkantoor). Joh. den Herder, thema Bakens van Zeeland, aquarel en olieverfschilde rijen. Openingstijden bank. Coffee Shop St. John (St. Janstraat 40). Harold Linker, softpastel teke- ningen. OOSTKAPELLE Zeeuws biologisch museum (Duin- vlietweg 6). Prepareren? Hoe doe je dat?, tentoonstelling (aan de hand van demonstratiepreparaten) over het prepareren van dieren. Zie Zo Zijde, biologische en cultuur- historische aspecten van zijde. NEELT JE JA NS Ir. J.W. Topshuis. Schouwen- Duiveland, foto's. Dagelijks van 10 tot 1 7 uur. VEERE De Schotse Huizen (Kaai 27). Ber- nadette Ash, schilderijen. Op de Scheeps- en Visserijzolder: R. Struys, halfmodellen van schepen. Ma. van 13 tot 17 uur, di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Grote Kerk 150 jaar Westerschelde, Levensader in de Delta, Een ge meen Erfgoed - Essex en de Neder landen door de Eeuwen. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di., wo., vr. en za. van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot mr 'Prinses Ju liana' zeven wissellijsten met toe ristische promotie, met als thema 'het geven van een beeld van Zee land als vakantieland voor iedereen. Art-Titude (Singel 14-16). Barbara Jean. A few Haiku's. Dagelijks van 1 2 tot 23 uur. Bezoek op afspraak: 01184-19392 of 01180-26951. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). 150 jaar Fotografie. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. ZIERIKZEE Noordhavenpoort Peter Jansen en Marijke Folkertsma, installaties en schilderijen. Dagelijks geopend van 13.00 tot 17.00 uur, behalve maandag. ZOUTELANDE Hotel-Rest. De Distel Ingrid Walpot Renard. Tijdens openingstijden. Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260. Grand theater Goes, Singelstraat 5a, tel. 01100-15165. Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180-38900. Schuttershoftheater, Schuttershofstraat 1, tel. 01180-13482. Bibliotheektheater, Kousteensedijk 7, tel. 01180-30235. Middelburgs Minitheater, Verwerijstraat 53, tel. 01180-33996. 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, tel. 01100-28142. DONDERDAG 8 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The Naked Gun', 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 20 uur. Grand theater Goes, 'Rain- man' 20 uur. Electro Middelburg, 'Twins' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Salaam Bombay' 20.30 uur. VRIJDAG 9 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The naked gun' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Rain- man' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Twins' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Salaam Bombay' 20 uur, 'Stormy Monday' 22.30 uur. ZATERDAG 10 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The naked gun' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Rain- man' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Twins' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Salaam Bombay' 20 uur, 'Stormy Monday' 22.30 uur. ZONDAG 11 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The naked gun' 14, 19 en 21.30 Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'The Bear' 14 uur, 'Rainman' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Twins' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Salaam Bombay' 20.30 uur. MAANDAG 12 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The naked gun' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 20 uur. Grand theater Goes, 'Rain- man' 20 uur. Electro Middelburg, 'Twins' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Stormy Monday' 20.30 uur. DINSDAG 13 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The naked gun' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 20 uur. Grand theater Goes, 'Rain- man' 20 uur. Electro Middelburg, 'Twins' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Stormy Monday' 20.30 WOENSDAG 14 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'The naked gun' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My stepmother is an alien' 20 uur. Grand theater Goes, 'Rain- man' 20 uur. Electro Middelburg, 'Twins' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Stormy Monday' 20.30 uur. LM ZATERDAG 10 JUNI Schuttershoftheater Middel burg, 'Mijn vader woont in Rio' 14 uur. ZONDAG 11 JUNI Alhambra II Vlissingen, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Mijn vader woont in Rio' 14 uur. WOENSDAG 14 JUNI Schuttershoftheater Middel burg, 'Mijn vader woont in Rio' 14 uur.

de Faam | 1989 | | pagina 9