IterawMtaffliai 50% korting op alle dameskleding van het merk "Part-two boedelbak AANHANGWACENVERHUUR DIVERSE TYPEN OPEN EN/OF GESLOTEN 01180-33791 Woensdag 7 juni 1989 DE FAAM Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Anjerfonds - Van 12 tot en met 25 juni wordt in het hele land de jaarlijkse Anjercollecte gehouden. De opbrengst daarvan komt ten goede aan de vijftien provinciale en grootstedelijke Anjerfondsen die deel uitmaken van het lande lijke Prins Bernard Fonds. Vorig jaar heeft de Anjerkollekte in Zee land een bedrag van ruim f77.000,- opgebracht. Daardoor was het Anjerfonds in Zeeland in staat om ruim drie keer dat be drag ten goede te laten komen aan de cultuur en het natuurbe- houd in Zeeland. Collecte - De Nederlandse Lever Darm Stichting houdt van 5 tot en met 10 juni een kollekte. De stichting zet zich in voor de bestrijding van ziektes of aange boren afwijkingen van maag, darm en lever. Hulpmiddelen - Het Streekzie kenhuis Walcheren in Vlissingen ontving afgelopen zaterdag in Utrecht voor f 2700,- aan bewe gingsmiddelen van de Stichting Het Zieke Kind in Beweging. Het geld is afkomstig van de Nationa le Sponsormanifestatie '88/'89, waarbij duizenden schoolkinde ren door middel van onder meer sponsorlopen meer dan een mil joen gulden bij elkaar brachten. De Stichting Het Zieke Kind in Beweging zet zich in voor de vier honderdduizend kinderen met chronische aandoeningen als ast ma, epilepsie, suikerziekte en jeugdreuma. De stichting heeft als doel zo veel mogelijk bewe gingsmogelijkheden voor deze kinderen te creëren. Ouderen Excursie - De Stichting Welzijn voor Ouderen houdt dinsdag 13 juni een excursie door de Middel burgse Abdijgebouwen. Ook het Zeeuws Museum wordt bezocht. De deelnemers verzamelen zich om 13.45 uur op het Abdijplein. Verenigingen BZZB - De Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland wordt op 17 juni tijdens het schaapscheer- dersfeest in Nisse, geïntrodu ceerd aan het Zeeuwse publiek. De stichting, die op 1 juni is op gericht, zet zich in voor de na tuur, het milieu en het landschap van de Zak van Zuid-Beveland. Excursie KNiNIV -Gerrit Geerse leidt voor de KNNV zaterdag 10 juni. een excursie naar het water wingebied Oranjezon. Liefheb bers worden om 14 uur op het parkeerterrein Oranjezon verwacht. Snuffelmarkt - De Delta Band Vlissingen houdt zaterdag 10 juni een snuffelmarkt in de voormali ge jeugdherberg aan de Vlissing- se Breewaterstraat. Er zijn onder meer meubels, radio's en koel kasten te koop. De markt is ge opend van 9.30 tot 13 uur. Fancy fair - Paraplu hangen, boogschieten, rommelen op de snuffelmarkt, lekker eten, genie ten van doedelzakmuziek en een play back show, het is allemaal mogelijk op de fancy fair die de Van Duyvenvoordeschool uit Oost-Souburg zaterdag 10 juni houdt. De fancy fair wordt om 10 uur geopend met een optreden van de Jeugd Delta Band Vlissin gen en om 16 uur afgesloten met een blusdemonstratie van de jeugdbrandweer Vlissingen. DOP-actie - De werkgroep Vlis singen van de Dierenbescher ming, de speeltuinvereniging de Oude Stad en de Stichting Pony rijden gehandicapten Zeeland hebben onder de naam DOP hun krachten gebundeld. De op brengst van de activiteiten die DOP organiseert, worden onder de drie verenigingen verdeeld. De eerste actiedag is op zaterdag 10 juni. Tussen 12 en 13.30 uur kun nen fietsers meedoen aan een puzzeltocht. Inschrijving en ver trek bij het clubgebouw van de speeltuinvereniging aan de Vlis- singse Paardestraat of via 01184-14080. Tussen 18.30 en 20.30 uur is er een barbecue met scharrelvlees. Eters betalen f 12,50. 's Avonds is er in het clubgebouw vanaf 20.30 uur een bingo-dansant. Bockenborgh - Zaterdag 10 juni is het weer tijd voor het traditio nele lentefeest op De Bocken borgh, dat aan de Boomdijk tussen Nieuwland en Arnemui- den ligt. Het gazon bij de siertuin wordt bezet door een enorme tent en tientallen kraampjes. De oude ambachten die die dag van af 10 uur worden gede monstreerd variëren van het bakken van Zeeuwse babbelaars en bierbrouwen tot boekbinden en volks- en miniatuurschilderen. Daarnaast kunnen de bezoekers plantaardige verven kopen en zien hoe kinderkleding wordt be drukt en droogbloemen worden gemaakt. Ook Groei Bloei en Milieu-educatie zijn aanwezig. Het geheel wordt opgevrolijkt met country and western mu ziek. Rond 15 uur wordt er een varken aan het spit geroosterd. Kerkbezoek - Onder de toren leeft de kerk. Onder dat motto presenteren alle Middelburgse kerken van de Raad van Kerken zich elke donderdag aan inwo ners en toeristen. De kerken zijn van 10 tot 17 uur geopend. Be zoekers kunnen een kopje koffie drinken, in de boeken- en tijd schriftentafel neuzen, mediteren of met de pastor praten. In de Koorkerk is om 13 uur een kort middaggebed. Voor de kinderen is er een speelhoek. Boeken - Voor mensen die liever boeken met een grote letterdruk lezen is er goed nieuws. Bij Uitge verij De Mouter is een nieuwe se rie in deze druk verschenen. Het gaat om de volgende titels: Max Havelaar van Multatuli, Beminde Gelovigen van Godfried Bomans, Dagen van nabestaan van Joke Forceville-van Rossum en De Vro lijke Jaren van Simon Carmiggelt. Als laatste een jeugdboek dat ook door veel volwassenen gele zen wordt: Ik heb geen naam van Dagmar Hillarova. Gastgezinnen - AFS Interkultu- rele Programma's - een interna tionale niet-commerciële uitwisselingsorganisatie - zoekt gastgezinnen voor honderdvijf tien buitenlandse jongeren. Het gaat om jongeren tussen de zestien en de achttien jaar die een jaar lang een Nederlandse school bezoeken. Een andere groep verblijft zes weken in Ne derland. Voor zowel de jongeren als de gastgezinnen organiseert AFS verschillende activiteiten. Daarnaast worden gast en gezin begeleid door een ervaren vrijwil liger. De gezinnen betalen kost en inwoning, AFS de rest. Wie be langstelling heeft kan terecht bij regio-coördinator Jan Herman Wolfis, 076-143440. Vogelasiel - Vogelasiel De Mik- ke, het opvangcentrum voor zie ke of gewonde vogels en egels, houdt zaterdag 10 juni een open dag. De vrijwillige medewerkers verzorgen tussen 10 en 16 uur rondleidingen en geven informa tie over hun werk. Het asiel ligt aan de Koudekerkseweg 131a in Middelburg. COS-Zeeland - Gedeputeerde R.C.E. Barbé opent vrijdag 9 juni om 15.30 uur de nieuwe werk-en kantoorruimte van het Centrum voor Ontwikkelingssamenwer king Zeeland aan de Lazarijstraat 1 in Middelburg. Vanaf 16.30 uur kan iedereen in het nieuwe ge bouw kennis maken met de acti- viteiten van het COS. Jaarfeest - Op woensdag 14 ju ni houdt basisschool de Ooster- burch in het Middelburgse Dauwendaele voor de twintigste keer zijn Oosterburchjaarfeest voor groepen 1 tot en met 4. Alle leerlingen mogen verkleed op school komen. Bovendien mogen kinderen vanaf 3 jaar, die in de wijk wonen, het feest meema ken. Het spektakel begint om 9 uur. Bij regen wordt het een week uitgesteld. Verkeerswegwijzer - De KNAC heeft het boekje 'Wegwijzer in het verkeer' uitgegeven. Het boekje, bedoeld als voorbereiding op de rijlessen en het examen, behandelt verkeersregels en - situaties waar verkeersdeelne mers dagelijks mee te maken hebben. Voor de zwaardere voer tuigen - de rijbewijzen C en D en het chauffeursdiploma CCV - staat deze informatie in 'Wegwij zer in het verkeer, grote voertui gen'. De Wegwijzers zijn voor f 24,- en f 35,- verkrijgbaar bij de KNAC, 070-997451. Polderburcht - De Polderburcht viert in de week van maandag 12 tot en met vrijdag 16 juni feest. De Arnemuidse basisschool is namelijk grondig verbouwd. De kinderen openen de school maandag om 9 uur, wethouder van Belzen doet het 's avonds om 20 uur nog eens dunnetjes over. Dinsdag 13 juni studeren de kinderen het stuk 'ik kan niet sla pen...' in. Dit stuk wordt vrijdag op de planken gezet. Woensdag is er een voetbaltoernooi voor ouders en leerkrachten. Voor de leerlingen is er donderdag vanaf 10 uur een vossenjacht. Tussen 15.30 en 17.30 uur kan iedereen het nieuwe gebouw bekijken. De openingsweek wordt vrijdag af gesloten met een feestavond in verenigingsgebouw De Arne. Domburg - Voor de uitbreiding van het CNV-complex aan de Duinweg in Oostkapelle is een grondruil met de gemeente Dom burg nodig. Het CNV draagt het voetpad voor het complex aan de gemeente over en krijgt in ruil daarvoor een gedeelte van het parkeerterrein bij de kruising DuinwegA/roonweg. Dit is één van de voorstellen die dinsdag 13 juni aan de orde komt bij de ver gadering van de Domburgse ge meenteraad. De vergadering begint om 19.30 uur, het publiek kan vanaf 19.15 uur vragen stel- len over de agendapunten. Bedrijfstafeltennis - De Wal- cherse Bedrijfs Tafeltennis Vereni ging zoekt teams voor de competitie tussen ploegen van bedrijven en instellingen. De teams worden ingedeeld in drie Omdat wij ons assortiment meer willen aanpassen, moeten wij plaats maken. Daarom geven wij vanaf 1 juni Middelburg - Total Self Service Station Ravensteyn, Schroeweg 80, hoogleraar Usui. Van vrijdag 23 tot en met zondag 25 juni wordt er een Reiki- kennismakingsweekeinde gehou den. Belangstellenden kunnen zich melden bij Tiny van der Lin- den, 01180-28298. Pijnlijn - Wie meer wil weten over pijn en pijnbehandeling kan bellen naar 070-639394. De Pijnlijn is een initiatief van de asperineproducent Bayer Neder- of vier klassen. De wedstrijden worden elke woensdagavond in De Slagvaert in Middelburg ge houden. Teams (drie dames en/of heren plus reserve) kunnen zich tot 16 juli dagelijks na 18 uur aanmelden via 01180-15228/ 28339/15209. Zuidwesters - De korfbalvereni ging De Zuidwesters neemt za terdag 10 juni haar nieuwe clubgebouw aan het Souburgse Koopmansvoetpad in gebruik. Wethouder C. de Keijzer opent het gebouw om 10 uur. Van 14 tot 18 uur zijn er demonstratie wedstrijden voor pupillen, aspi ranten, junioren en senioren. De teams worden samengesteld uit spelers van alle Walcherse korf balverenigingen. Belangstellen den kunnen 's middags het clubhuis bekijken. Om 20.30 uur begint de feestavond voor de leden. Rolstoeltennis - Samen met partner Sakia van Veen won de Vlissinger Bastiaan Traas op het Rolstoel-Integratie-Tennistoernooi van de Utrechtse tennisvereni ging De Vechtsebanen de eerste prijs in poule E. Het toernooi werd op zondag 28 mei gehou den. Er waren 72 deelnemers: zesendertig teams van een invali- de en een valide speler. Toertocht - Voor enthousiaste fietsers organiseert de Trimclub Kruiningen een vrije toertocht over een afstand van 150 kilome ter. De route die geheel is gepijld voert via wegen in de Zak ..van Zuid-Beveland over Walcheren en Noord-Beveland. De start is tus sen 9 en 11.00 uur in de Reimers- waalhal te Kruiningen, daar is ook gelegenheid om te verkleden en te douchen. Tevens kan er op dezelfde dag een familie-fietstocht worden ge reden van 35 km. De start hier van is tussen 13.00 uur en 14.00 uur. MA-Sportdag - De militairen die in Nederland en de Bondsrepu bliek Duitsland bij de militaire ad ministratie van de land- en luchtmacht werken, hebben don derdag 8 juni een sportdag in Middelburg. De soldaten houden zich die dag bezig met onder meer een veldloop, volleybal, ten nis en zwemmen. De wedstrijden beginnen om 9 uur in en rond de sporthal Nassualaan, het sport complex Voorborch en de sport- hal aan de Kruitmolenlaan. Bridge - De Walcherse bridge clubs houden ook dit jaar weer zomeravond-bridgedrives waarbij ook vakantiegangers en jeugdspelers welkom zijn. De eer ste vier zijn op de donderdagen 8, 15, 22 en 29 juni. De bridge drive op 15 juni is een prijzendri- ve. Alle wedstrijden vinden plaats in Hotel Walcheren in Koudekerke en beginnen om 19.30 uur. In schrijving vanaf 19 uur, op volg orde van binnenkomst. Het inschrijfgeld bedraagt f 3,- bij prijzendrives f 8,-. Deelnemers onder de twintig jaar spelen gra tis. Er wordt elke week een niet- rokers groep gevormd. Kanovaren gehandicapten - Tijdens de Veerse Meer Dagen kunnen mensen met een licha melijke handicap, blinden, slecht zienden, doven, slechthorenden en ex-hartpatiënten onder des kundige leiding kanovaren bij jachthaven De Piet. De organisa tie van de kanodag op zaterdag 24 juni is in handen van de Sportclub Gehandicapten Beve land en de Kanoclub Zeeland. Er wordt gevaren in Canadese ka no's. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij H. Bouman van de Kanoclub, 01150-13383. Jeugdwielerronde - Het wieier- comité Middelburg houdt zater dag 10 juni haar jaarlijkse Jeugdwielerronde van Dauwen daele voor jongens en meisjes zonder licentie op race- en gewo ne fietsen. De starttijden zijn als volgt: 14 uur; zeven en acht jaar, gewone fiets, 14.30 uur; negen en tien jaar, gewone fiets, 15 uur; elf en twaalf jaar, gewone fiets, 15.30 uur; tien, elf en twaalf jaar, racefiets, 16 uur; dertien, veer tien en vijftien jaar, racefiets. Alle deelnemers krijgen een ijsje en een vaantje of wielerpetje. Voor de beste deelnemers is er een ereprijs. Gratis inschrijving vanaf 13 uur op het parkoers aan de Middelburgse Buitenhovelaan. Kees Riemens, 01180-15641, kan er meer over vertellen. Avondvierdaagse - Wan delsportvereniging 't Zand uit Middelburg en wijkvereniging Zanddijk-Veere houden van dins dag 13 tot en met vrijdag 16 juni voor de tweede keer een avond vierdaagse in Veere. Per avond wordt vijf of tien kilometer gelo pen. De start is om 19 uur bij 't Praetüus aan de Veerse Frans Naereboutstraat. De laatste avond starten de wandelaars voor de tien kilometer om 18 uur en de wandelaars voor de vijf ki lometer om 18.45 uur. Inlichtin gen en voorinschrijving bij de secretariaten van de verenigin gen, 01181-1356 of 01180-28602. Buurt/wijk Klarenbeek - De Middelburgse wijkvereniging Klarenbeek viert zaterdag 10 juni het tienjarig bestaan met alle buurtbewoners en dan met name met de kinde ren van nul tot tien jaar. Van 13 tot 16.30 uur wordt er op de sportvelden van de SSGM een Vlaamse kermis mét spring kasteel gehouden. De toegang voor kinderen en begeleiders is gratis, anderen betalen f 2,50. Wie meer wil weten kan bellen naar Nicky Robinson, 01180-33908. Experimentele dienst - Zondag 11 juni is er in de Hofpleinkerk in Middelburg om 16.30 uur een oe cumenische experimentele dienst. Voorganger dominee K. Hendrikse heeft als thema 'Zomer'. Optreden - Elly en Rikkert Zui- derveld treden vrijdag 9 juni op in de Gereformeerde Kerk in Arne- muiden. De aanvang is 19.30 uur en de toegang is gratis. Gezondheid land. Samen met de medische uitgeverij Medidact heeft Bayer ook de gratis brochure 'Pijn, wat u moet weten over pijnstillers' samengesteld. De folder is via de Pijnlijn te bestellen. Brochures - Naar aanleiding van de acht voorlichtingsbijeen komsten over handicaps en ziek tebeelden die in verpleegtehuis Ter Valcke in Goes werden ge houden, heeft de GGD Zeeland een aantal brochures uitgegeven. Deze folders geven informatie over dementie, multiple sclerose, de ziekte van Parkinson, diabetes mellitus, reuma, eva, slechtziend heid en slechthorendheid. De brochures kunnen gratis worden afgehaald bij de GGD-vestigingen Middelburg en Vlissingen en de Kruisverenigingen Vlissingen- Souburg, Walcheren-Oost en Platteland Walcheren. Zoutarm - Publiciste Anneke Geerts stelde voor UnieKaas Ne derland en Nistria het boekje 'De Ongezouten Waarheid' samen. UnieKaas wil hiermee de consu ment op een neutrale manier voorlichten over het gebruik van natriumbeperkte produkten. In 'De Ongezouten Waarheid' staat informatie over zout en het ge bruik ervan en tips en achter grondinformatie over het gebruiken van natriumbeperkte voeding. Het boekje is gratis ver krijgbaar bij arts en diëtiste en bij UnieKaas Nederland, Postbus 381, 2800 AJ Gouda. Kruiswerk Rosenburg - De Kruisvereniging Vlissingen- Souburg betrekt maandag 12 juni een nieuw wijkgebouw in de wijk Rosenburg. Dat betekent dat de Vlissingse locaties Batenburg 8486 en Open Hof vanaf donderdag 8 juni komen te ver vallen. Het volledige adres van het nieuwe hoofdkantoor is Ro- senburglaan 1, 4385 JE Vlissin gen, telefoon 01184-67300. Het wijkgebouw in de Vlissingse Le- liënlaan en het Gezondheidscen trum aan de Souburgse C. van Perestraat blijven gewoon door- draaien. EHBO - Cursusbegeleidsters J.M. van Loenen en C.P. de Kok van de afdeling Vlissingen van de Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor EHBO hebben negen tien cursisten blij gemaakt met een EHBO-diploma. In een lezing tijdens de diploma-uitreiking ha merde D.G. Murre, ondercom mandant van de Vlissingse brandweer, nog eens extra op het belang van het volgen van een reanimatiecursus. Reiki - Het Japanse woord Reiki betekent energie of kracht van de zon. Het woord staat tevens voor de genezende kracht die bij hand oplegging vrijkomt. Een methode die zowel op lichamelijk, spiritu eel en als op emotioneel niveau werkt en die zich op de oorzaken van het 'uit balans zijn' richt, zeg gen de aanhangers van de ge neeswijze die rond 1900 werd herontdekt door de Japanse Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: dhr. Schoenma- ker, knd. 19 uur: ds. O.C. Kerssen. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L. W. Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1Zo. 9 uur: ds. v. Veelen. DISHOEK Rooms Katholieke kerk. Zo. 10 uur. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. Zo. 10 uur: ds. A. Korbijn, knd., 19 uur: ds. C.A. Westerveen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zo. 10 uur. GAPIIMGE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: kand. C. Romkes, 19 uur: kand. C. Romkes. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: ds. A. Spaans. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: ds. Spaans. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. J.H.J. Hofman, 19 uur: ds. G. Heijerman. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. Janse. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: be vestiging van kandidaat R.G. v.d. Zwan door ds. F. v.d. Weij, knd. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. v. Veelen. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. Geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 14.30 uur: ds. O. Elseman, bijz. dienst met en voor gehandicapten, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, m.m.v. De Zuiderzangers, Hofpleinkerk, Hofplein, 16.30 uur: oecumenische experimentele dienst, ds. K. Hendrikse, 9.30 uur: ds. de Boer, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. Oostkerk, Oostkerkplein 10 uur: ds. M. v.d. Hout, Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. J. Dubbink. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Paulus en ds. P.J. Rebel. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkster Gemeente. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. C. Lecompte. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. v.d. Hout. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij; Wijkgemeente Geref. bond, Ont moetingskerk, 11 uur: ds. R. Luik, 18.30 uur: ds. C. Trouwborst, Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. J. Brummelkamp.Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. N. Heijkoop. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. onbekend. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. Geen dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 1 9. Zo. 9.30 uur: dhr. C.J. de Leur, 1 7 uur: dhr. A. Budding. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. C. Le compte. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur en za. 19 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: Past. A. Laureijs. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren beek. Zo. 9.30 uur: br. G. Verdouw. Volle Evangelie gemeente "De Herberg". Dam 6. Zo. 10 uur. Pi. 20 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. v. Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en oudste groep 19 uur: dr. L. Th. Witkamp. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. v. Oostende, gezinsdienst. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: ds. J. Bouwer, 19 uur: ds. F. v. Dijke. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. R.W. v. Mourik, 19 uur: ds. J. de Boer. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: drs. J. Stoot, 19 uur: ds. M.V.J. de Craene. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, knd. groep 1-8, Oranjeplein, 9.30 uur: Mevr. v. Carendel, 19 uur: dhr. R. Heemskerk. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9 uur: mevr. Spaans. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9 uur: ds. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Do. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: ds. G. Zomer, 16.30 uur: ds. J.H. Kuiper. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Kalksma. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Mak- kinga, 19 uur: ds. Kalksma. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. v. Buiren. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. de Boer. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. v. Boven. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. v. Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.1 5 uur: ds. N. Heijkoop, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk, Marnixplein 4 7. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur. kpt. C.D. Bijl .Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Em- mastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. Lukasse. Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg 2. Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, m.m.v. Kerkkoor, 19 uur: ds. de Boon. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk,. Willibror- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Rooms Katholieke Kerk. Bosweg za. 19 uur, zo. 10 Do. 8 juni t/m wo. 14 juni. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel. 14664. Zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721 .Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND. ARNEMUIDEN. MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Zondag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arne- muiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE. SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel.01181-1 271 WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: A.E.B. Schotel, Damplein 26, Middelburg, tel. 01180-28207. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 1 7.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: J.M.H. v.d. Sande, Bad huisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: A. Ruys, tel. 01180-13118. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het teléfoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395).

de Faam | 1989 | | pagina 7