Huurverhoging per 1 juli 1989 Vlootbezoek Marine Verkiezingen Onkruid- bestrijding Vegen in de zomer Heropening De Sandenburch ,|T1 Over puntenbezwarenhuurcommissie Bestemmingsplan Bekendmaking Verkeer Werk in uitvoering Naam veranderd Commissies Woensdag 7 juni 1989 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan GEMEENTE MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 26251, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. ■Week™ A De Langevieleweg is vanaf 12 juni afgesloten tussen het Bunckert- plein en de De Ruyterstraat voor alle verkeer in verband met re constructie. Hetzelfde geldt voor het Banc- kertplein. De Spinhuisweg tussen de Toren- weg en de Regentenlaan is nog steeds afgesloten. De Loskade is van 8 tot en met II juni afgesloten in verband met een marine-manifestatie. De naam "Bureau Baanlozen Ser vice" is gewijzigd in "Gemeente lijk Bureau Arbeidsvoorziening". Dit bureau houdt zich bezig met de ontwikkeling en uitvoering van projecten voor (langdurig) werk zoekenden, waarbij het opdoen van werkervaring en het volgen van een opleiding centraal staan. Het Gemeentelijk Bureau Ar beidsvoorziening kent momenteel de volgende personeelsbezetting en taakverdeling: mejuffrouw H. Huiszoon - admi nistratief medewerkster; de heer A.J. Kramer - coördina tor Jeugdbanenplan Midelburg en Vrij wiltigersvacaturebank; de heer R. Mach geels - coördina tor project "Delta Cycle" (beheer rijwielstalling en toiletten); de heer L.P.J. Patty - maatschap pelijk begeleider Werkgelegen- heidsproject(en) Molukkers; de heer G.J.C. Stevense - contact persoon voor plaatsbiedende be drijven en instellingen en mede werker belast met beleidsadvise ring en werkzaamheden van pro cedurele aard. Commissie Economische Zaken vergadert dinsdag 13 juni om 19.30 uur. Secretaris is dhr. G.L. de Kok. Ook de bestuurscommissie Wel- zijnsaccommodaties vergadert die dag (13 juni). Tijdstip: 19.30 uur. Plaats: Maquettekamer in het stadhuis. Plv. secr. dhr. J. Vuijk. Commissie Verkeer vergadert woensdag 14 juni om "19.30 uur in de maquettekamer van het stad huis. Secr. mw. A.C. Beije. Ook de leden van de commissie Sociale Zaken komen op 14 juni bijeen om 19.30 uur. Secr. dhr. J. Groenenberg. De bovenstaande commissies zijn openbaar. De agenda en stukken liggen ter inzage bij de commissie secretaris en bij bureau Voorlich ting. Voor het gebruik maken van het spreekrecht kunt u contact opnemen met de commissiesecre taris, telefoon 26251. 99' Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 een 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 12 juni 1989 tot en met 17 juni 1989 maandag twee ballen gehakt, erwten, wor telen, puree dinsdag macaroni met ham en kaas woensdag kuikenborstfilet, appeltjes, aard appelen donderdag gebakken vis, groentemix, aard appelen vrijdag gehakt, andijvie, puree zaterdag varkensvlees, vruchtensaus, rijst In Nederland kan uw huur één keer per jaar worden verhoogd. Dat staat in de Huurprijzenwet woonruimte. Die wet geldt voor woonruimte in het hele land, dus voor alle huizen, appartementen en flats die u kunt huren. Die wet Op donderdag 15 juni a.s. wordt de stemming gehouden voor de verkiezing van de Nederlandse le den van het Europese Parlement. Aan diegenen die stemgerechtigd zijn, is inmiddels een oproepings- kaart verzonden. Op deze oproe- pingskaart zijn personalia ver meld, maar is ook de lokaliteit aangegeven waar u uw stem kunt uitbrengen. Door toename van het aantal kiesgerechtigden in de MAGISTRAATWIJK en REIJ- ERSHOVE en gelet op toekom stige bebouwing in de ERAS- MUSW1JK, is het aantal stern- districten in dit stadsdeel nogal gewijzigd en uitgebreid. Boven dien bleken sommige lokalen niet meer beschikbaar voor het inrich ten van een stembureau. U wordt daarom aangeraden vooraf uw oproepingskaart te raadplegen om te kunnen vaststellen waar u uw stem kunt uitbrengen. Centrum Bij de verkiezingen in 1986 en 1987 werd een stembureau inge richt in de Vergaderzaal van het pand Stadhuisstraat 2. Deze zaal is thans in gebruik bij het Ge meentelijk Bureau Voorlichting en is niet meer voor andere doel einden te gebruiken. In verband hiermede wordt nu een stembu reau ingericht in het bejaardente huis "Sint Willibrord", Bach- tensteene 1. Folder Bij bureau Voorlichting is een fol der verkrijgbaar met informatie over de verkiezingen en het Euro pese Parlement nu en in de toe komst. Als u precies wilt weten voor wie en waarvoor u gaat stemmen op 15 juni, dan kunt u dat in deze folder vinden. Langevieleweg Op maandag 12 juni zal een begin worden gemaakt met de asfaltering van het Banckert- plein, de Langevieleweg en de Langevielesingel. Begonnen wordt met het Banckertplein en het gedeelte Langevielesingel tot aan de Baarsjesstraat. De bestrating wordt uitgebroken, zand en grond wordt uitgegraven en de rioolaansluitingen worden vernieuwd. Gedurende de eer ste twee weken is vanaf de de Ruyterstraat tot de Baars jesstraat alleen plaatselijk bestemmingsverkeer mo gelijk. Binnenkort start de gemeente met - Schuttershofstraat de selectieve bestrijding van on - Schuiffelstraat kruid op die plaatsen waar de wa - Sint Sebastiaanstraat terafvoer naar de goten en kolken - Herengracht sterk wordt verhinderd. - Volderijlaagte In onderstaande straten zal het - Bogardstraat onkruid worden bestreden: - Lombardstraat - alle kaaien en rondom het - Burggang Dok aan de Dam - Walplein - Groot Industrie-terrein naar - Koorkerkhof/Onder behoefte Toren - Driewegenhof - Balans - Dauwendaelselaan - Sint Jorisstraat - Edelstenen buurt - Bree - Dauwendaele tussen Roozen- - Stoppelaartuin burglaan/KruitmoIenlaan - Molenwater - Groenewoud alle verkeers - Oostkerkplein rondom heuvels kerk - Klein Vlaanderen - Breestraat - Looierssingel - Branderijmolengang - Geeregebied - Morksstraat - Zusterplein - Bleek/Bleekersgang - Vismarkt - Suikerplein e.o. - Bellinkstraat -plein - Spuistraat - Achter de Houttuinen - rondom Damplein - Domburgs Schuitvlot - Varkensmarkt - Baanstraat - Beenhouwerssingel - Seisplein - Seisstraat - Dam - Penninghoeksingel/Pen- - Griffioen ninghoek - Van Kleffenslaan geldt niet als u in een pension woont. Voor de meeste woon ruimte wordt de huur op 1 juli verhoogd. U hebt daarover uiter lijk 31 mei van uw huisbaas een brief gekregen. Uw huur kan met 3%, 5% of 7% omhoog gaan. In de meeste gevallen gaat de huur met 3% omhoog. Maar het kan ook dat uw huur met meer dan 397o wordt verhoogd. Dat ge beurt alleen als uw huur eigenlijk te laag was, vergeleken bij wat uw woonruimte eigenlijk waard is. Hóe dat wordt uitgerekend, zul len we u zo vertellen. In ieder ge val mag de huurverhoging nooit meer zijn dan 7°7o. Er zijn twee speciale gevallen: 1. Als u een huis huurt dat is ge bouwd met subsidie op of na 1 ju li 1988, dan mag uw huur hele maal niet omhooggaan. 2. Als u een huis huurt dat is ge bouwd met subsidie op of na 1 ju li 1983, maar vóór 1 juli 1988, dan gaat de huur met 3°7o omhoog. Hoe wordt de waarde van uw woonruimte bepaald? Dat gebeurt door punten te geven voor alles wat er in en bij uw roonruimte is. Is het huis groot en heeft het veel kamers, dan krijgt het veel punten. Is het klein en heeft het weinig kamers, dan krijgt het weinig punten. Voor dingen die het huis aangena mer maken, zoals een centrale verwarming, een bad, een balkon of bijvoorbeeld een tuin, worden ook punten gegeven. Dus hoe groter en hoe aangenamer uw huis is, hoe meer punten. En hoe meer punten, hoe meer huurver hoging bij een lage huur. De overheid heeft precies bepaald welke huurverhoging hoort bij de huur en het aantal punten. Hoe kunt u zelf controleren of het puntenaantal juist is en of de huurverhoging dus klopt? In het formulier dat u van uw huisbaas krijgt over de huurver hoging van meer dan 3%, moet ook staan hoeveel punten uw huis waard is. U kunt controleren of die punten kloppen. Dat kunt u doen met de puntentelling in de brochure "Huuraanpassingen 1989", verkrijgbaar bij bureau Voorlichting. Woonruimte meten. Wanneer kunt u tegen de huur verhoging bezwaar maken? Als u vindt dat uw huur teveel is verhoogd, dan gaat u naar uw huisbaas en vraagt hem waarom dat is gebeurd. De huisbaas moet u dat uitleggen. Bent u het er daarna nog steeds niet mee eens, dan moet u zo snel mogelijk be zwaar maken. Daarvoor gaat u naar het Bureau voor Rechtshulp of naar de Huurcommissie. Er ligt daar zonodig een speciaal for mulier voor u klaar waarop u kunt vermelden waarom u het niet met de huurverhoging eens bent. Bijvoorbeeld: -als u het niet eens bent met het aantal punten dat de huisbaas heeft uitgerekend voor uw woon ruimte en u ontdekt dat de huur verhoging hierdoor hoger is dan volgens de wet mag; -als u de huisbaas al heeft laten weten dat er dringend grote repa raties aan uw woonruimte nodig zijn en dat nog steeds niet is gebeurd; -als de woonruimte in hele slechte staat is. Dus als bijvoorbeeld de muren scheef staan, als het dak lekt, als er geen electriciteit of gas is- of geen waterleiding; -als in de brief van de huisbaas één van de volgende onderwerpen ontbreekt: 1. oude huur 2. de huurverhoging (bedrag of percentage) 3. de nieuwe huur 4. de ingangsdatum van de nieu we huur 5. de wijze waarop u bezwaar kunt maken. Let wel! Probeert u in deze situatie éérst tot overeenstemming met uw huisbaas te. komen. Blijft u het met elkaar oneens dan kunt u daarna zo snel mogelijk bezwaar maken. Gedurende het zomerseizoen zal de veegdienst in Middelburg enigszins worden aangepast en aangevuld. Hierbij zal evenals vo rig jaar gebruik worden gemaakt van uitzendkrachten. In totaal zullen van maandag tot en met vrijdag 2 ploegen van 3 man in het centrum worden inge zet. Verder een 2-mans ploeg voor de buitenwijken (winkels e.d.). Deze ploeg is in verband met mo bilofoon tevens inzetbaar als "vliegende brigade" bij calami teiten. De twee ploegen voor de stad krij gen elk de helft van het gedeelte van Middelburg binnen de vesten toegewezen. Het is de bedoeling dat zij dagelijks van 07.30-10.00 uur een route in de binnenstad ve gen (promenades, winkelstraten, markt e.d.). Vervolgens zullen zij dagelijks tot 14.30 uur een route vegen direkt buiten het winkelgebied (parkeer plaatsen, Molenwater e.d.). Van 14.30-16.00 zullen zij de centrum routes nogmaals vegen en tevens zullen zij hierbij de papierkorven ledigen. Vijf dagen lang kan het publiek in Middelburg vertrouwd raken met moderne schepen van onze Koninklijke marine. Van 8 tot 12 juni name lijk liggen 4 mijnenjagers afgemeerd aan de Loskade te Middelburg. Op zaterdag 10 en zondag 11 juni heeft het publiek de gelegenheid een rondleiding te krijgen aan boord van deze schepen. Verschillende ruim ten zijn te bezichtigen, waardoor men zich een beeld kan vormen van de woon- en werkomstandigheden aan boord. De bezoekende schepen zijn Hr. Ms. Delfzijl, Harlingen, Schiedam en Zierikzee. Het openbare gedeelte van de ma nifestatie start op vrijdagmiddag 9 juni met een muzikale mars door de stad met de Tamboers en Pijpers en duurt tot en met zon dag 11 juni. Vrijdagavond, aan vang 20.00 uur, verzorgt de Mari nierskapel der Koninklijke marine een concert in de Concert- en Ge hoorzaal van Middelburg. De ka pel geeft op zaterdag en zondag ook lunchconcerten op de Loska de van 12.40 uur - 13.30 uur. De schepen zijn voor het publiek te bezichtigen op zaterdag en zon dag van 10.00 uur - 17.00 uur. Op de Loskade is een tentoonstel lingstent ingericht, waarin een in druk wordt gegeven van het wat zijn welkom om deze dienst bij te en waarom van de Koninklijke marine. Deze tentoonstelling is behalve op zaterdag en zondag ook op vrijdagmiddag te bezichti gen. Op alle drie de dagen zijn er vele demonstraties, zoals: para chutespringen, reddingsde monstraties, helicopterafdalingen, duiken en kustlandingen. Ook is er een oecumenische kerkdienst op zondag om 10.00 uur in de Oostkerk te Middelburg. Burgers wonen en kennis te maken met be manningsleden van bezoekende schepen. Alle programma-onderdelen zijn gratis, behalve het concert van de Marinierskapel op vrijdagavond. Kaartverkoop voor deze voorstel ling aan de kassa's van de Concert- en Gehoorzaal. De manifestatie is mede ter ere van het veertigjarig bestaan van het Contact Oud-Mariniers afde ling Zeeland. De medewerkers zullen oranje werk (veiligheids)kleding dragen. Tevens zal op maandag t/m don derdag een veegmachine van 05.00-07.30 de winkelstraten en de markt vegen. Op vrijdagmor gen zullen hiervoor twee veegma- chines worden ingezet. Geduren de de rest van de dag zullen deze veegmachines routes vegen in de buitenwijken. Ook gedurende de weekends zal e.e.a. worden bijgehouden en wel als volgt: zaterdag tussen 06.00 en 08.00 doet een veegploeg de markt en directe omgeving; tussen 17.00 en 19.00 nogmaals deze route, waar bij tevens de papierkorven wor den geledigd. zondag: tussen 06.00 en 08.00 uur doet een veegploeg de markt en directe omgeving. De openbare basisschool "De Sandenburch" is niet langer gesplitst gehuisvest!! Onlangs werd het geheel aan de eisen van deze tijd aangepaste ge bouw aan de Baarsjesstraat 45 in gebruik genomen. In het ver nieuwde gebouw is een speelzaal gecreëerd, waar de jongste leerlin gen van de school bewegingson derwijs krijgen. Daarvoor moest van twee lokalen één worden ge maakt. In deze speelzaal is ook de speel-o-theek ondergebracht, waar sinds 1988 alle kinderen van "De Sandenburch" wekelijks spelmateriaal lenen. Tevens is er sinds april van dit jaar ook voor alle peuters uit de Stromenwijk een peuter-speel-o-theek. Verder is er voor de jongste leer lingen een werklokaal gecreëerd. Voor dit lokaal was het nodig een muur gedeeltelijk weg te breken. Voor het overige heeft het ge meentebestuur de gelegenheid aangegrepen het schoolplein grondig aan te pakken, raamko zijnen te vernieuwen, schilder werk te plegen, nieuwe gordijnen op te hangen, nieuw meubilair te kopen en enkele kleinere voorzie ningen in en rond het gebouw te treffen. Het resultaat is dat "De Sandenburch" nu beschikt over een fantastisch gebouw. De school en het gemeentebestuur zien dan ook genoeg aanleiding de heringebruikname van het ge bouw aan de Baarsjesstraat (de leerlingen zijn tijdens de verbou wing elders in de stad gehuisvest geweest) feestelijk te vieren met een officiële heropening. Deze opening zal plaatsvinden op vrijdag 9 juni a.s. om 15.00 uur. Na de officiële opening is er open huis, waar vanaf 16.00 uur ook de wijkbewoners van harte welkom zijn. Hoe kunt u bezwaar maken? Soms krijgt u bij de brief van uw huisbaas direct een formulier (be zwaarschrift) waarop u kunt laten weten waarmee u het niet eens bent. Dat vult u dan in en geeft het aan de huisbaas terug. Heeft u niet zo'n formulier gekre gen, dan gaat u zo snel mogelijk naar de gemeente of de huurcom missie. Dat formulier moet u bin nen zes weken na datum van de huurverhoging aan de huisbaas geven. Als dat later gebeurt kan uw klacht niet meer worden be handeld. Zorgt u er wel voor dat u altijd een (foto) kopie van dat formulier zelf houdt. Nu kunnen er twee dingen gebeu ren: de huisbaas is het met u eens en komt aan uw bezwaren tege moet. Als hij het niet met u eens is, dan moet hij met uw formulier naar de huurcommissie. Die zoekt dan uit wie er gelijk heeft. De huurcommissie heeft het meestal erg druk, dus kan het lang duren voordat er een beslis sing wordt genomen. Intussen kunt u de oude huur blijven beta len. Maar het is wél verstandig om het geld van de huurverhoging apart te houden. Want als u geen gelijk krijgt, dan moet u dat geld alsnog aan uw huisbaas betalen. Overzicht servicekosten De verhuurder is volgens de wet verplicht jaarlijks aan de huurder een overzicht te geven van de zo geheten servicekosten. De service kosten worden meestal maande lijks vooruit betaald via voor- Oppervlakte meten. schotbedragen. Indien de ver huurder geen jaaroverzicht ver strekt van de service-kosten dan hoeft de huurder een verhoging van het servicebedrag niet te beta len totdat de verhuurder alsnog met zo'n overzicht komt. Als de huurder het niet eens is met het jaaroverzicht dan moet hij in overleg met de verhuurder treden. De verhuurder moet desgewenst inzage in de boeken verlenen. Blijven de partijen van mening verschillen dan kan de huurder of verhuurder de huurcommissie om een uitspraak vragen over de be rekening van de servicekosten. Voor het indienen van dit verzoek moet 25,— betaald worden. Is de huurder of de verhuurder het niet eens met de uitspraak dan kan binnen twee maanden de kan tonrechter ingeschakeld worden. Informatie Voor vragen of hulp kunt u te recht bij de gemeente, het Bureau voor Rechtshulp en vooral bij de Huurcommissie. Deze is gevestigd op het adres: Singelstraat 15 te Goes, telefoon OH00 - 11891. De huurcommissie houdt spreek uur iedere derde donderdag van de maand van 9.30 tot 12.30 uur in de B en W-kamer van het stad huis in Middelburg. Bij bureau Voorlichting is een aantal folders verkrijgbaar van het Ministerie van VROM, "Huurprijzen van woonruim ten", "Huuraanpassingen 1989" en "Huurverhoging en huursubsi die". De laatste is ook in het Turks vertaald. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan: A. Sint Laurens voor de bouw van een tuinhuisje op het perceel Singelweg (bouwnr. 3 Rodelko); B. Klarenbeek HA voor de bouw van een tuinhuisje met schut ting op het perceel J. van Hoofdkwartier 2; C. Klarenbeek IIA voor de bouw van een tuinhuisje op het per ceel Gen. Eisenhowerlaan 24; D. Buitengebied voor het uitbreiden van de woning op het per ceel Walcherseweg 174. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 9 juni 1989 ge durende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter in zage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schrifte lijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg ma ken bekend, dat met ingang van 8 juni tot en met 7 juli 1989 het Gemeentelijk ontwerp-programma Welzijnsaktiviteiten 1990 voor iedereen ter inzage ligt bij het bureau Voorlichting en de af deling Welzijnszaken ter gemeentesecretarie, beide gevestigd Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Het ontwerp-Programma is te vens in de voorlichtingswinkel voor een bepaalde periode te leen. Een ieder, die door het ontwerp-Programma rechtstreeks in zijn belang is getroffen, kan gedurende de termijn van tervisieligging schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp-Programma indienen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan de gemeente raad van Middelburg, Lange Noordstraat 1, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een in de Herenstraat, achter het perceel Lange Delft 32 aangeduid parkeervak, behalve voor het motorvoertuig van de invalide, waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 1 50,— aan rechten, be roep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pie terstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage.

de Faam | 1989 | | pagina 5