Verkiezingen Europees Parlement Bomenpad Baarmoederonderzoek Op 15 juni naar het stembureau W erkgelegenheids- projekt is succes Gast gezinnen Hinderwet Werk in uitvoering Thuiszorg Markt afgesloten Zwemmen Nieuw boekje voor scholen 99 99 Ronde Midden Zeeland Woensdag 24 mei 1989 Door het oog van de Lange Jan GEMEENTE lllMlklM(«lllillllU«ll. li MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 26251, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. •Weeki De St. Jansstraat is afgesloten voor het verkeer in verband met rioleringswerkzaamheden. De Spinhuisweg is afgesloten tus sen de Torenweg en de Regenten- laan omdat daar reconstructie werkzaamheden worden verricht. Rioleringswerkzaamheden maken hel afsluiten noodzakelijk van de Statenlaan tussen de Spinhuisweg en de Oude V/issingseweg. De intensieve verzorging van een zieke thuis kan te zwaar worden voor familieleden, vrienden, bu ren, maar ook voor wijkverple ging en gezinsverzorging. De Stichting Aanvullende Thuiszorg Zeeland biedt dan uitkomst. In de meeste gevallen wordt deze aanvullende thuiszorg door het ziekenfonds of de ziektekosten verzekeringsmaatschappij be taald. Over het algemeen betreft het dan een periode van maximaal drie maanden. Behalve in de thuisverzorging biedt STA T deskundige zorg bij onder meer: een infuus thuis, pijnbestrijding, thuisbeademing, kunstmatige voeding, nierspoeling. J kunt STA T bereiken op num mer 06-8212162 (hulp) en 01100 - 12228 (nadere inlichtingen). Op zondag 28 mei wordt vanuit Middelburg een recreatieve fietstoertocht gehouden. De Markt dient daarbij als start- en aankomstplaats. Daarom is de Markt deze dag af gesloten voor verkeer. De bussen kunnen wel gebruik makén van de busbaan. De verkoop van de zomerabonne- menten vindt plaats tussen 8.00 en 12.30 uur aan de kassa van het zwembad Poelendaele (tel. 01180 - 26451). Deze abonnementen gel den voor kinderen tot en met 15 jaar en ouderen in het bezit van een 65-pluskaart. Een zomerabonnement kost 25 gulden en is geldig tot en met 3 september. Het geeft gratis toe gang tot het buitenbad en het bin nenbad gedurende zeven dagen per week. Op werkdagen is het zwembad geopend van 7.00 tot 19.00 uur, op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur en op zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Hel binnenbad wordt wegens werkzaamheden gesloten van 2 juli tot 13 augustus. De sluiting van het buitenbad is voorlopig gesteld op zondag 4 september. 1 Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 29 mei 1989 tot en met 3 juni 1989. maandag karbonade, tuinbonen, aard appelen dinsdag saucijsjes, rode bietjes, aard appelen woensdag rundergehakt, andijvie, aardap pelpuree donderdag kippepoot, gesneden sperziebo nen, aardappelen vrijdag kabeljauw, fantasiesaus, worte len, aardappelen zaterdag nasi goreng met saté O Begin september 1985 publiceerde het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid het onder zoeksrapport "De arbeidsmarkt problematiek van Molukkers". Hieruit bleek dat maar liefst 40% van de totale Molukse beroepsbe volking werkloos was, van de jeugdige Molukkers ruim 50% zonder werk zat en bijna 2/3 van de Molukse haanlozen al meer dan 2 jaar naar werk zocht. Onderwijsproblemen, demotiva tie, sollicitatieproblemen, het vraaggerichte bemiddelingsbeleid van arbeidsbureaus, discriminatie en onbedoelde achterstelling door werkbiedenden werden de oor zaak van deze zorgelijke situatie genoemd. Het bovenstaande leidde ertoe, dat de gemeente Middelburg in nauwe samenwerking met het Ge westelijk Arbeidsbureau Walche ren, de gemeente Vlissingen, de Molukse Wijkraad Middelburg en de Stichting Mae-Uku te Vlis singen, in april 1986 een project heeft opgestart. Daarmee werd beoogd de beeldvorming van en over de op Walcheren woonachti ge Molukkers te verbeteren en de arbeids(her)inpassing van werk zoekenden uit deze bevolkings groep te bevorderen. In het kader van dit project werden twee part time functionarissen van Molukse afkomst aangesteld, die, onder het toeziend oog van een begelei dingscommissie, de navolgende werkzaamheden ter hand moesten nemen: -het inventariseren van knelpun ten, wensen en behoeften; -het stimuleren tot het onderne men van eigen initiatieven, ge richt op het verwerven van een passende functie binnen het ar- Op donderdag 15 juni a.s. word! de stemming gehouden voor de verkiezing van de Nederlandse leden van het Europese Parle ment. Aan diegenen die stemgerechtigd zijn, is inmiddels een oproepingskaart verzonden. Op deze oproepingskaart zijn per sonalia vermeld, maar is ook de lokaliteit aangegeven waar u uw stem kunt uitbrengen. Door toename van het aantal kiesge rechtigden in de MAGISTRAATWIJK en REIJERSHOVE en gelet op toekomstige bebouwing in de ERASMUSWIJK, is het aantal stemdistricten in dit stadsdeel nogal gewijzigd en uitge breid. Bovendien bleken sommige lokalen niet meer beschik baar voor het inrichten van een stembureau. U wordt daarom aangeraden vooraf uw oproe pingskaart te raadplegen om te kunnen vaststellen waar u uw stem kunt uitbrengen. Cenlrum Bij de verkiezingen in 1986 en 1987 werd een stembureau inge richt in de vergaderzaal van het pand Stadhuisstraat 2. Deze zaal is thans in gebruik bij het Ge meentelijk Bureau Voorlichting en is niet meer voor andere doel einden te gebruiken. In verband hiermede wordt nu een stembu reau ingericht in het bejaardente huis "Sint Willibrord", Bach- tensteene 1. -OA Ri weg beidsbestel; -het stimuleren tot deelname aan scholings- en andere inpassingsac tiviteiten; -het onderhouden van contacten met overheden,- welzijnsinstellin- gen, bedrijven, etc. aangaande het project; -het initiëren van werkprojecten; -het mede organiseren van fonds werving ten behoeve van pro jecten; -het bijhouden van nieuwe ont wikkelingen in het werkveld en het rapporteren hierover. Het project, dat vorige maand werd beëindigd, is een onverdeeld succes geworden! Zo zeer, dat besloten Js om er mee door te gaan. Het Ministerie van WVC en het Ministerie van Socioale Zaken en Werkgelegenheid verlenen sub sidies en de gemeenteraad van Middelburg heeft afgelopen maandag het besluit genomen om 275.000,beschikbaar te stel len voor voortzetting van de acti viteiten voor werkloze Molukse mensen. Voor informatie hierover kunt u terecht bij het Buro Baanlozen Service, Stadhuisstraat 1tele foon 01180 - 35790. Door de plantsoenendienst van de gemeente Middelburg is een boek je samengesteld, dat drie routebe schrijvingen bevat door Middel burg. Deze keer zijn het niet de monumenten of mooie plekjes die de route bepalen maar de bomen in Middelburg. Oude en jonge bo men, schitterende of juist aange taste bomen. Het boekje heet "Bomenpad" en is geschreven in eenvoudige taal. Het zal worden verspreid op de basisscholen en de laagste klasse van het voortgezet onderwijs. On derzocht wordt de mogelijkheid om het op bredere schaal beschik baar te stellen tegen kostprijs. Hierover zullen wij tezijnertijd bericht geven. "Bomenpad" bevat korte ver haaltjes en (wetens)waardigheden over de bomen die u in Middel burg tegen komt. Er zijn drie rou tebeschrijvingen en drie kaartjes, tekeningen en gegevens over bla deren, knoppen, bloemen, vruch ten en dergelijke. Om u een idee te geven plaatsen we hier een kort stukje tekst uit één van de routes. A bdijplein: 9. Bij het museum staat een schitterende oude meidoorn, die minstens 150 jaar oud is. 10. Bij het restaurant worden lin den als parasol gebruikt. Ga hier de overkapping onder door (Balans). 11. Meteen rechts staan twee lin den, die door snoeien een vrij scheve vorm hebben gekregen. Dat snoeien was toch nodig, omdat het gebouw elect fo nisch beveiligd is en de takken anders tegen de ramen zouden waaien, waardoor het alarm kan afgaan. 12. Het meest opvallende aan dit plein zijn natuurlijk de drie geweldige bruine beuken. Bij twee ervan zie je duidelijk dat ze geënt zijn, bij de derde is dit minder goed te zien. Loop rechtdoor, de Span jaardstraat in, dan de le straat rechts (Vijf Ringen). 13. De bol-esdoorns op het schoolplein zijn eigenlijk te klein voor zo'n groot plein (schaal!). Daarom dacht de Plantsoendienst dat enkele es sen net buiten het schoolplein hier niet zouden misstaan. 14. Een eindje verder staat links een grote beuk. Deze is echter niet zo vitaal meer (zie je het dode hout zitten) door wortel- schade als gevolg van graaf werkzaamheden. Folder Bij bureau Voorlichting is een fol der verkrijgbaar met informatie over de verkiezingen en het Euro pese Parlement nu en in de toe komst. Als u precies wilt weten voor wie en waarvoor u gaat stemmen op 15 juni, dan kunt u dat in deze folder vinden. Hoe werkt het Europees Parlement Het Europees Parlement is als in stelling uniek. Het is de enige volksvertegenwoordiging ter we reld die wordt samengesteld via rechtstreekse verkiezingen in ver scheidene landen. Het Europees Parlement is de enige instelling van de Europese Gemeenschap die in het openbaar bijeenkomst en in het openbaar besluiten neemt. De verkiezingen vinden plaats om de vijf jaar. In totaal zijn er 518 afgevaardigden. Een groot land als Frankrijk heeft er 81; een klein land als Luxemburg 6. Ne derland heeft 25 afgevaardigden. Bij de verkiezingen op 15 juni be palen de Nederlandse kiezers dus hoe de 25 voor Nederland bestem de zetels worden verdeeld. Voor ieder land doen er politieke partijen mee die in de nationale parlementen zitten. Voor Neder land zijn dat bijvoorbeeld partij en als het CDA, de VVD en de PVDA. Ook partijen die nu niet in de Tweede Kamer zitten kun nen meedoen. Binnen het Euro pees Parlement werken de Neder landse afgevaardigden samen met afgevaardigden uit andere lan den. Zo'n samenwerkingsverband binnen het Europees Parlement heet een fractie. Net zoals onze partijen dat doen in de nationale parlementen bepa len de Europese fracties het poli tieke beeld in het Europees Parle ment. In grote lijnen komen de politieke stromingen in het Euro pees Parlement overeen met de stromingen in het Nederlandse Parlement. De drie hoofdstro mingen zijn bijvoorbeeld duide lijk vertegenwoordigd: Socia listen (PVDA), Christen- Demccraten (CDA) en Liberalen (VVD). Stemmen met rolstoel Bij de op 15 juni a.s. te houden verkiezing van de Nederlandse le den van het Europese Parlement, zal het op ieder stembureau mo gelijk zijn om één stemhokje te verlagen. Hierdoor kunnen ook minder-validen zittend zelfstan dig hun stem uitbrengen. Bovendien zijn .voor rolstoelge bruikers de volgende stemlokalen bereikbaar: Bejaardentehuis "Sint Willi brord", Bachtensteene 1. -Gereformeerde Gemeente-kerk, Segeersstraat 19. -Verenigingsgebouw Sint Lau rens, v. Citterstraat 64. -Eben Haëzer, Briandlaan 2. -Jacob Roggeveenhuis, Noordsin gel 106. -Dorpshuis Nieuw- en Sint Joosland. -Chr. L.T.S. Klarenbeek, Gen. Eisenhowerlaan 25. -Swerf-Rust, Laurens Stommes- weg 1. -Getuigeniskerk, A. Lauwe- reyszstraat 6. -Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat 1. -Rustenburg, Vrijlandstraat 28. -De Hoeksteen, Vrijlandstraat. Indien een rolstoelgebruiker is opgeroepen voor een ander dan de hierboven genoemde stembu reaus, kan hij/zij de oproeping op de afdeling Burgerzaken van de gemeente (stadhuisstraat 2) la ten omzetten in een kiezerslegiti- matiekaart. Met deze kaart kan op ieder stembureau worden gestemd. Het omzetten van de oproeping kan tot uiterlijk vrijdag 9 juni a.s. De vrouwen die in de gemeente Middelburg wonen en geboren zijn in de jaren 1936, 1939, 1942 en 1945 hebben in de afgelopen week een oproep van de gemeente ontvangen. In de oproep wordt gewezen op de mogelijkheid een afspraak te maken met de huis arts voor het maken van het z.g. uitstrijkje. Het uitstrijkje wordt gemaakt in het kader van het lan delijk baarmoederhalskankeron- derzoek. In Middelburg geldt dat vrouwen geboren in bepaalde aangewezen geboortejaren om de drie jaren van de gemeente een oproep ontvangen om aan het on derzoek deel te nemen. Onderzoek op baarmoederhals kanker gebeurt door het maken van een uitstrijkje, een eenvoudig en pijnloos onderzoek dat slechts enkele minuten in beslag neemt. Uw huisarts verricht het onder zoek, in samenwerking met het streeklaboratorium. Van de resul taten van het laboratoriumonder zoek wordt uw huisarts op de hoogte gesteld. Dit kan echter enige tijd in beslag nemen. Als er aanleiding is voor een nader on derzoek, ontvangt u bericht van uw huisarts. Met nadruk wordt er op gewezen dat als u een nadere oproep van uw huisarts ontvangt, er geen sprake behoeft te zijn van (kwaadaardige) afwijkingen. Als u aan het onderzoek wilt deel nemen, vragen wij u in de komen de weken een afspraak te maken met uw huisarts, maar deelname aan het onderzoek is niet ver plicht. Voor meer gedetailleerde infor matie kunt u contact opnemen met de districtsgezondheidsdienst te Middelburg (tel. no. 01180 - 34085). De kosten Aan ziekenfondsverzekerden worden GEEN kosten in rekening gebracht. Particulier verzekerden: Voor het maken van het uitstrijk je brengt de huisarts het particu lier tarief in rekening. Dit tarief bedraagt 28,50. Voorts brengt ook het laboratorium kosten in rekening. Deze kosten bedragen 17,50. Afhankelijk echter van de polisvoorwaarden van uw ver zekering worden deze kosten ge heel of gedeeltelijk vergoed door uw verzekeringsmaatschappij. Gegevens Voor een juiste gang van zaken bij het laboratorium is het nood zakelijk dat een aantal persoonlij ke gegevens wordt verstrekt. Waar de huisarts niet altijd over deze gegevens beschikt en het voor hem of haar ook niet moge lijk is bij het onderzoek deze ge gevens in te vullen wordt u ver zocht voordat u uw huisarts be zoekt de verlangde gegevens in te vullen. (Zie voor de juiste invul ling het onderdeel "door deel neemster in te vullen" in de door de gemeente aan u verzonden oproepingsbrief). Neemt u a.u.b. ALTIJD de oproepingsbrief mee naar het huisartsenonderzoek. Door het laboratorium wordt een aantal zeer persoonlijke gegevens van deelneemsters aan het onderzoek verzameld en verwerkt. Het is echter niet zo dat iedereen de ge gevens die bij u behoren kan op vragen. In de praktijk wordt al leen aan de huisarts medegedeeld wat de uitslag van het onderzoek is. De overige gegevens worden bewerkt en in anonieme vorm (d.i. zonder dat uw naam daaraan is verbonden) landelijk verzameld eri bewaard. Uw strikt persoonlij ke gegevens worden voorts met de nodige zorgvuldigheid bewaard, zodat iemand die daartoe niet is gerechtigd niet over uw gegevens kan beschikken. Geen oproep U behoort tot één van de geboor tejaren 1936, 1939, 1942 of 1945 en u heeft geen oproep voor het onderzoek ontvangen? Neemt u in dat geval zo spoedig mogelijk contact op met de gemeentesecre tarie van Middelburg (tel. no. 01180 - 26251, toestel 324). Bin nen enkele dagen ontvangt u dan alsnog een oproepingsformulier. Vervolg onderzoek Het oproepen van de deel neemsters voor de vrouwen uit het baarmoederhalskankeronder- zoek in 1989 vindt in twee gedeel ten plaats. De oproepen voor de geboortejaren 1936, 1939, 1942 of 1945 zijn inmiddels verzonden. Het is de bedoeling rond 21 juni 1989 de vrouwen uit de geboorte jaren 1948, 1951 en 1954 een oproep te verzenden. In deze ge meentelijke rubriek zal rond dat tijdstip nog de nodige informatie over het onderzoek worden op genomen. Op 21 december van het vorig jaar stortte een vliegtuig van de Amerikaanse maatschappij Pan- Am neer op het Schotse plaatse Lockerbie. Deze ramp kostte aan 270 mensen het leven. Het dorp, dat ongeveer 3500 inwoners telt, werd door dit gebeuren totaal ontredderd. De wonden zijn nu, bijna een half jaar na de nood lotsnacht nog lang niet geheeld. Op verzoek van de Nederlandse ambassade heeft het gemeente bestuur van Middelburg mede werking toegezegd om een vijftig tal jongeren uit Lockerbie een weekje in Middelburg op verhaal te laten komen. De groep van on geveer vijftig jongeren tussen de 14 en 18 jaar, zal met 5 volwassen begeleiders op vrijdag 11 augus tus in Vlissingen arriveren, op donderdag 17 augustus vindt de terugreis plaats. De oversteek wordt gemaakt met de Olau Line, die de kosten van het vervoer voor haar rekening neemt. De Schotse jongeren verblijven van 11 tot 17 augustus in Middel burg en daarvoor vraagt het ge meentebestuur de medewerking van de Middelburgse gezinnen. Wie wil gastvrij onderdak verle nen aan één of meer jongeren uit Lockerbie? Voor informatie of aanmelding kunt u bellen met de heer van Kooten op het stadhuis, telefoon 26251, toestel 250. De Internationale Ronde van Midden-Zeeland zal worden gehouden op zaterdag 27 mei 1989. In verband met het passeren in Middelburg van achtereenvolgens de reclamekaravaan, de amateurs en de beroeps renners zal een aantal wegen enige tijd afgesloten zijn. De passeertijden zijn globaal als volgt: reclamekaravaan: 1115 tot 11.45 uur; amateurs: 12.20 tot 12.50 uur; beroepsrenners: 13.25 tot 14.00 uur. De route van de reclamekaravaan is: Oude Rijksweg/Veerstraat/Nieuwlandseweg/Kanaalweg/Stati- onsstraat/Houtkaai/Nieuwe Haven/Hoogstraat/Koestraat/Looiers- singel/Poelendaelesingel/Nieuwe Vlissingseweg. De route van de amateurs en beroepsrenners: Oude Rijksweg/Korteweg/Molendijk/Boomdijk/Stelledijk/Koe- dijk/Schore Polderweg/Rammekensweg/Welzingseweg/Bosschaarts- weg/Torenweg/Nieuwlandseweg/Kanaalweg/Stationsbrug/Stati- onsstraat/Koningsbrug/Houtkaai/Londensekaai/Rouaansekaai/Bea- trixbrug/Rotterdamsekaai/Dam/Molstraat/Koepoortstraat/Molen- water/Noordpoortstraat/Noordpoortplein/Klein Vlaanderen/Walen- singel/Looierssingel/Vlissingsesingel/Nieuwe Vlissingseweg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van: 1de heer S. Strijd te Middelburg om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een cafébedrijf gelegen aan de Turf kaai 3 te Middelburg; 2. Maxis B.V. te Diemen om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een su permarkt gelegen aan de Pottenbakkersingel 12 te Mid delburg; 3. Estrade B.V. te Middelburg om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een multifunctioneel centrum bestaande uit een discotheek, po dium, foyer-café, filmtheater en cocktailbar gelegen aan de Beddewijkstraat 15, Schuttershofstraat 1 en Kromme Wee- Ie 5 te Middelburg. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken elke werkdag tijdens kantooruren en op don derdagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling Al gemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180 - 26251toestel 41 3). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelin ge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 24 juni 1989. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Eveneens kunnen mondeling bezwaren worden ingebracht tij dens een openbare zitting op 12 juni 1989, om 14.00 uur (in richting Turfkaai), 14.20 uur (inrichting Pottenbakkersingel 12), 14.40 uur (inrichting Beddewijkstraat 15) in het stadhuis van Middelburg, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen in te dienen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne (W.A.B.M.) bekend, dat zij de onderstaande vergunningen ingevolge de Hinderwet hebben gewijzigd: 1de nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een garagebedrijf annex benzineverkooppunt aan de Poe- lendaeleweg 22 te Middelburg; 2. het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor onderhoud en stalling van mobiele hijskranen aan de In dustrieweg 6 te Middelburg. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 24 juni 1989 op de afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie, Lange Noordstraat 1 ter inzage op werkda gen tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur na telefonische afspraak (01180 - 26251, toestel 413). Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat tot 24 juni 1989 beroep open bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2 van de Hinder wet heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan; c. de betrokken adviseurs; d. andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeen komstig artikel 36 W.A.B.M. bezwaren hebben ingebracht; e. degenen die overeenkomstig artikel 38 W.B.A.M. bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; f. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest overeenkomstig laatstgenoemd artikel bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist.

de Faam | 1989 | | pagina 5