'N GESLAAGD IDEE, DAT NIEUWE ZACHTE LENZEN PLAN VAN GROENEVELD OPTICIENS GROENEVELD OPTICIENS Woensdag 24 mei 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER Excursie - De afdeling Walche ren van de KNNV gaat zaterdag 27 en dinsdag 30 mei op excur sie. De excursie op zaterdag is een fietstocht langs de duinen van Westkapelle. De deelnemers vertrekken om 14 uur vanaf Hotel Westduin aan de Vlissingse Gal- geweg. Henk Mandemaker leidt dinsdag een tocht naar de duinen van Schouwen. Vertrek om 13.30 uur bij de Middelburgse Stadsschouwburg. Nollebos - Wie altijd al heeft wil len weten wat er in het Vlissing se Nollebos groeit en bloeit kan op de dinsdagen 30 mei en 6 juni meewandelen met de werkgroep Natuur- en Milieu Educatie van de KNNV afdeling Walcheren. Amateurgidsen van de werk groep begeleiden de wandelaars. De deelmemers vertrekken om 19 uur vanaf de parkeerplaats bij de kanovijver. De wandeling neemt twee uur in beslag. Vakantie-vrijwilliger - Van 1 tot en met 8 juli gaat het SKW Vlis- singen met vijftig kinderen tus sen de zes en dertien jaar op zomerkamp naar Zeeuwsch- Vlaanderen. Het SKW heeft zoekt voor dit kamp nog acht be geleiders van achttien jaar en ouder. Zonder deze vrijwilligers gaat het kamp niet door. Belang stellenden kunnen zich melden bij Inge, Anneke of Kris van het SKW, 01184-14660. Belasting en premies Bestuursleden en technische ka derleden van sportverenigingen die meer willen weten over be lasting en sociale premies kun nen terecht op de informatieavond die de Zeeuwse Sportraad vrijdag 2 juni houdt. Aan de orde komen onder meer onkostenvergoedingen en de rechten en plichten op het gebied van sociale verzekeringen. De avond wordt gehouden in het clubhuis van vv Walcheren aan de Vlissingse Olympiaweg en be gint om 19.30 uur. Aanmeldingen bij de Zeeuwse Sportraad, 01180-82646. Meerkampwedstrijden - De al lerkleinsten in de atletiek, de pu pillen, binden zaterdag 27 mei de strijd aan tegen elkaar tijdens meerkampwedstrijden in Middel burg. Het gebeurt allemaal vanaf 11 uur op de kunststof atletiek baan aan de Nassaulaan. Voor de organisatie tekenen de Goese at letiekvereniging '56 en Dynamo. Er worden honderdvijftig deelne- mers tussen de acht en de twaalf jaar verwacht. Sportief - Wie op zoek is naar de - mogelijkheden van zijn eigen kunnen kan meedoen aan het Friends Forever Event '89 dat Johnnie Walker Red Label deze - zomer in de Ardennen houdt. Ne derlandse, Belgische en Luxem burgse teams worden tijdens het weekeinde in lastige situaties ge plaatst. Om daaruit te komen zijn moeten de deelnemers in team- verband kunnen improviseren, Deelnemers gezocht voor het Johnnie Walker Friends Forever Event '89. overleggen, beslissen en evalue ren. Intelligentie is daarbij nutti ger dan brute kracht. Het evenement wordt georganiseerd door het Centre d'Exellence en staat onder leiding van de sociaal psycholoog prof. L. Lefèbre. Wie als groep het meest uitblinkt in teamgeest, krijgt de Johnnie Wal ker Friends Forever Award 1989. Deelnemers tussen de vijfen twintig en vierenveertig jaar kun nen zich voor 31 juli inschrijven. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij de slijter. Jeugd Olympische dag - In Zierikzee vindt zaterdag 27 mei de Provinciale Jeugd Olympische Dag plaats. De organisatoren, de gemeente Zierikzee en de Zeeuwse Sportraad, verwachten zeshonderdvijftig deelnemers aan de elf verschillende sporttakken. De winnende teams gaan zater dag 10 juni naar de Landelijke Jeugd Olympische Dag in sport- centrum Papendal bij Arnhem. Jeu de Boules - In het Middel burgse sportcomplex De Nadorst wordt zaterdag 27 mei een inter nationaal Jeu de Boules toernooi voor tweetallen gespeeld. Organisator is Péntan- que uit Middelburg. Deelnemers kunnen zich op de toernooidag voor 10 uur aanmelden of zich opgeven via 01180-14834/82238 of 01184-13528. Mars - De Vlissingse wan delsportvereniging Willen is Kun nen houdt op zaterdag 27 mei twee marsen. De start voor de negentiende Mars rond Walche ren is om 9 uur bij het clublokaal aan de Vlissing se Oranjestraat. De deelnemers - minimaal zestien jaar - lopen 65 kilometer. Wie dat te veel vindt, kan meedoen aan de eerste Mars Domburg-Vlissingen, een tocht van 40 kilometer. De start is om 12.30 uur bij café Tramzicht aan de Domburgse Stationsstraat. Het startbureau is vanaf 12 uur geopend. Inlichtingen over deze tochten zijn verkrijgbaar bij het secretariaat, 01184-60294. Fietsavondvierdaagse - De Toerclub Vlissingen houdt van maandag 29 mei tot en met vrij dag 2 juni een Fiets Avondvier daagse over vijfentwintig en vijftig kilometer. De laatste avond is een inhaalavond. De deelne mers starten tussen 18 en 19 uur bij Toon's Rijwielshop in het Vlis singse winkelcentrum Papegaai enburg. Verenigingen Vrij-Gezellig - De Stichting Vrij- Gezellig heeft op zondag 28 mei een contactmiddag voor één oudergezinnen en alleenstaanden tot vijftig jaar. De middag, die wordt afgesloten met een maal tijd, begint om 14.30 uur in Het Pand aan de Middelburgse Kerksteeg 5. Origami - Origami Zeeland heeft maandag 29 mei de tweemaan delijkse vouwavond in Hotel Wal cheren te Koudekerke. De avond, die van 20 tot 22 uur duurt, is bestemd voor iedereen die de ba sisvormen van de Japanse vouw- kunst kent. Popkensburg - Popkensburg, de woongemeenschap voor oude ren, houdt zaterdag 3 juni een open dag. Bezoekers kunnen vanaf tien uur terecht in het pand aan de Kasteelstraat 7 in Sint Laurens. Parapsychologie - In Europa is een aantal mensen dat op vaste tijden begint te bloeden uit han den, voeten en de linker of rech ter zij. De plaatsen komen in het algemeen overeen met de won den van Jezus toen hij aan het kruis was gespijkerd. Deze vreemde verschijnselen zijn sinds het begin van de dertiende eeuw bij meer dan driehonderd perso nen gesignaleerd. Frans Snel, voorzitter van de Nederlandse Vereniging geeft vrijdag 26 mei een lezing met dia's over dit on derwerp. De lezing begint om 20 uur in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal. Vrije opvoedkunst - Jan Tjho geeft voor de Vereniging voor Vrije Opvoedkunst een lezing over de praktische aspecten van de voeding. Hij doet dat maan dag 29 mei in restaurant van de Vliedberg aan de Middelburgse Koudekerkseweg 116. De aan vang is om 19.30 uur. Friendship Force - The Friend ship Force afdeling Middelburg ontvangt van donderdag 25 mei tot en met donderdag 1 juni een groep Amerikanen uit Villa Rica, West Georgia. De Amerikanen, die bij gastgezinnen logeren, be zoeken onder meer het geboorte huis van Roosevelt in Tholen en Neeltje Jans. FF-Middelburg ver wacht dit jaar ook nog een groep Brazilianen en gaat zelf naar Ber gen in Noorwegen, New Jersey en Pennsylvania. The Friendship Force heeft als doel de vriend schap en het begrip tussen ver schillende landen te bevorderen. Over negenenveertig landen ver spreid zijn er tweehonderdvijftig steden bij aangesloten. Missions to Seamen - Het tra ditionele tuinfeest van The Missi ons to Seamen is dit jaar op zaterdag 27 mei bij de reparatie- werf Scheldepoort in Vlissingen. Het feest wordt om 14 uur offi cieel geopend, maar de Brass band en het jeugdorkest ONDA uit Middelburg verzorgen om 13 uur al een optreden. Ook de da mes van de Sea Sound Singers laten van zich horen. De bezoe kers kunnen zich verder bezig houden met de kop van jut, het rad van avontuur, de vrolijke keu ken en pony rijden. Verder kan er een vaartocht van een half uur worden gemaakt op de Tugela, een sleepboot uit 1918. De prijs uitreiking van de loterij is om 17 uur. CIMV-jubileum - De CNV- afdeling Middelburg viert het vijfenzeventig-jarig bestaan op vrijdag 26 mei met een jubileum avond in de Getuigeniskerk aan de Middelburgse A. Lauwe- reyszstraat. De avond begint om 18.30 uur met een receptie. Om 19.30 uur houdt verbondsvoorzitter Henk Hofste de een toespraak. De Zeeuws- Vlaamse conferencier Piet Brak man verzorgt om 20 uur een voorstelling. Eurtopia - Onder de titel Eurto- pia houdt de CNV jongerenorga nisatie dinsdag 3 juni een jongerenmanifestatie over Europa 1992. Met name de gevolgen van het openstellen van de gren zen komen op de manifestatie aan bod. Daarnaast komen ook de loonverschillen binnen Europa, de mogelijkheden voor werk in andere landen en het onderwijs aan bod. Eurtopia vindt plaats in Colege De Klop aan de Utrechtse Orinocodreef 7. De aanvang is om 10.30 uur. Op het program ma staan onder meer een talk show met drie Euro parlementariërs, workshops en een Europese lunch. Jongeren kunnen zich opgeven bij Corine Westerveld, 030-913911. Vlissingen - De Vlissingse ge meenteraad vergadert donderdag 25 mei om 19.30 uur in het stad huis. B en w willen een proef ne men met het verkeersvrij maken van gedeelten van de Boulevards. In de maanden juli en augustus zou de boulevard tussen het Wooldhuis en de Coosje Bus- kenstraat op zondag van 11 tot 18 uur afgesloten moeten wor den voor gemotoriseerd verkeer. Daarnaast moet er in dezelfde maanden op de totale boulevard eenrichtingsverkeer voor brom fietsers en motoren worden in gesteld. Verder willen b en w met het oog op de aanleg van de SW 14 een crediet voor een onder zoek naar de herinrichtingsmoge lijkheden van de Gerbrandystraat. Het onderzoek kost f 23.200,-. Arnemuiden - De Rotterdamse Daniël de Hoed-kliniek bestaat vijfenzeventig jaar. In het kader van dit jubileum is de Zeeuwse gemeenten verzocht een bijdrage aan een overnachtingsmogelijk heid voor familie van patiënten te leveren. B en w van Arnemuiden willen de minimumbijdrage van f 500,- aan de kliniek beschikbaar te stellen. Dit is een van de pun ten die op de raadsvergadering van maandag 29 mei aan de orde komt. De vergadering begint om 19.30 uur. Elkweervoorziening - De Stich ting Badplaatsbelangen Domburg is in april van dit jaar begonnen met de bouw van de elkweers- voorziening op Hof Domburg. De eerste van de honderdvijftig verhuur-bungalows moet in de cember worden opgeleverd, de laatste in april volgend jaar. Het geheel wordt voorjaar '90 in ge bruik genomen. Het project kost in totaal eenenvijftig miljoen gulden. Limburgzegel - Met de Lim burgzegel geven de Nederlandse en de Belgische PTT voor het eerst tegelijkertijd dezelfde zegel uit. De beide versies worden in één mapje verkocht. Hoewel de zegels officeel op maandag 2 ok tober verschijnen, gaan ze op za terdag 30 september vanaf 12 uur op slechts één postkantoor in Maastricht in de voorverkoop. Deze zegels krijgen een speciaal stempel. Met de Limburgzegel wordt gevierd dat België en Ne derland honderdvijftig jaar gele den de grenzen vastlegden in het verdrag van Londen. Dit verdrag had vooral gevolgen voor de pro vincie Limburg. Gezondheid Huisarts CARA - Het tweede nummer van het blad Huisarts CARA is geheel gewijd aan CA RA bij kinderen. Het blad gaat onder meer in op erfelijkheidsfac toren en CARA op school. Ook wordt er aandacht besteed aan fysiotherapiebehandelingen. Huisarts CARA is verkrijgbaar via Business PR, 020-436161. Cursus/onderwijs Fotografie - Voor jongeren van af veertien jaar is in Jongerenge- bouw Poortershove aan het Middelburgse Poortershove 1 af gelopen maandag een fotografie cursus begonnen. Een fotograaf vertelt op de maandagavonden 29 mei en 12 en 19 juni alles over de werking van een camera, het maken van een compositie en ontwikkelen en afdrukken. De cursus wordt gegeven tussen 19.30 en 21.30 uur, de kosten bedragen een gulden per avond. Vrije School - De Vrije School Zeeland houdt zaterdag 27 mei een manifestatie op de Vismarkt in Middelburg. Om 11 en 13 uur geven verschillende klassen van de basisschool en het voortgezet onderwijs demonstraties. Ook zijn er kramen met werk van leer lingen en is er een boekentafel en een terras. De manifestatie duurt tot 15 uur. Solliciteren - Hoe schrijf je een goede sollicitatiebrief en hoe voer je een sollicitatiegesprek? Dat komt aan de orde in de cursus Solliciteren kun je leren van de jongerenorganisatie van het CNV. De cursus, voor jongeren van ze ventien tot zevenentwintig jaar, wordt van donderdag 1 tot en met zaterdag 3 juni in Dordrecht gegeven. Monique van de Wal van de WJ-CNV, telefoon 030-913670, kan er meer over vertellen. Ouderen PCOB - Op de maandelijkse le denvergadering van de Pro testants Christelijke Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. Oostburg, Burchtstraat 13. \J I anders gezegd: een tien met een griffel. Want met dat Zachte lenzen Plan heb je om alle risiko's Ie voorkomen, altijd perfekte lenzen: vóór dat de scherpte en het draagcomlod vat minder worden, krijg je nieuwe lenzen met een kompleet pakket verzorgingsartikelen. Gauw naar Groeneveld Opticiens. Daar slaagt iedereen. Dus ook als ie iels anders dan een waardevol examen kado zoekt... Ouderenbond verzorgt G. Pou- welse een declamatie en vertelt J. Evertsen over zijn ervaringen bij de verplichte tewerkstelling in Duitsland tijdens de Tweede We reldoorlog. De vergadering wordt gehouden op dinsdag 30 mei in de kleine zaal van de Middelburg se Concert- en Gehoorzaal en be gint om 14 uur. Box/Bed/Buggy - Wipstoeltjes, boxen, badstandaartjes, kinder en wandelwagens, traphekjes, fietszitjes, kinderbedjes of au tostoeltjes over? De spullen kun nen worden verkocht op de box-bed-buggy-beurs van het Gastouderprojekt Walcheren en Kinderopvang Kinderdijk. De beurs wordt gehouden op zater dag 27 mei in het pand aan de Middelburgse Kinderdijk 72 en is geopend van 9.30 tot 12 uur. Spullen kunnen vriidag 26 mei op hetzelfde adres tussen 19.30 en 21.30 uur worden ingeleverd. Twintig procent van de opbrengst is voor Kinderopvang Kinderdijk. Meer korte informatie elders in deze krant. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur. liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. R.W. v. Mou- rik, knd. 19 uur: ds. R.W. v. Mourik. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. van Brummelen. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1Zo. 9 uur: ds. Köther-Middelhoek, gezinsdienst. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. J. Brummelkamp, 19 uur: ds. A. Spaans-Moolenaar. GAPINGE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 14 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. P. Wulffraat, 19 uur: kand. J. Helder. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, knd. 19 uur: ds. A. Spaans. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uurds. Hiensch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: dovendienst, ds. de Graaf, 19 uur: Eng.-Ned. dienst, ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo.: onbekend. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 19 uur: mr. Th. 0. Vreugdenhil, 10 uur: knd. 8-11 jr. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. Köther-Middelhoek, gezinsdienst. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo: onbekend. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. P.J. Rebel Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. W.A. Nauta, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. Wijkgemeente Geref. Bond. Ontmoetingskerk, 11 uur: ds. C. Trouwborst, 18.30 uur: ds. T.W. Bennekom. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P.J. Rebel, 19 uur: ds. W.A. v/d Berg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. H.F. Meijer. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: dhr. W. Jansen. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 9.30 uur: ds. J.H.J. Hoffman. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. P. v. Boven. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. O. Elseman. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. G.W. Man demaker. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: Kpt. B. de Heer, 19 uur: M. Kruithof. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Pater Scheffer. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: dhr. C.P. Kleingeld. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: M.A. Bosman- Huizinga. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: Past. A. Laureys. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. Onbekend. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en oudste groep 19 uur: dr. L. Th. Witkamp. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. C.F.H. v. Tuyll, 19 uur, jeugddienst, dhr. J. Murre. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. Onbekend. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: ds. L. Th. Witkamp, 19 uur: ds. F. v. Dijke. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, knd. 19 uur: dhr. W. Jansen. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: dienst, 19 uur: dhr. A. v. Westen. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. H. v. Oostende, knd. groep 1 -8. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. P. Melse. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: dhr. K. Walhout. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: Kapt. B.P. de Heer. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. Onbekend. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9 uur: ds. Hiensch. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Do. 9.30 en 17 uur: Kand. J.M. Viergever. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: br. v.d. Linde. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Kalksma. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. den Heeten, 19 uur: ds. de Nooij Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: hr. Jorritsma. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. de Boer. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. v. Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.1 5 uur: ds. G.W. Mandemaker, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk, Marnixplein 41zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: kapt. B.P. de Heer. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: zo. 9.30 uur: Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. ds. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. de Boon. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. do. 25 t/m 31 mei HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.J.J. Buijtendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Zon dag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F.v.d. Berg, Gies- senburg 12, tel. 65253. Zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Visites aanvra gen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180 - 37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER. VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181 - 1271. WESTKAPELLE. DOMBURG. AAGTEKERKE, ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: Dr. v. Eede, de Casembrootstraat 24, W.-Kapelle, tel. 01187-1234.OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: za terdag en zondag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186 - 1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 1 2 uur: za. J. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 01180 - 28420. Zo. P. Bruijnzeel, Londensekaai 35 Middelburg, tel. 01180 - 25963. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Paauwenburg, Troelstraweg 2A, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. Th. J. Driehuis. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444. KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444. KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk'als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.-vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395).

de Faam | 1989 | | pagina 11