Barrières op Oesterdam H wedden dat. PROVINCIE dfe ZEELAND RENAISSANCE SNELLE STARTER Revalidatie in Zeeland Inpassing wegen WOV ontwerp-besluit pechiney PLAVUIZENWERELD daar heb je méér aan PD H ©ILLEMSEN JiilU roenlëër uoes b.v. Woensdag 17 mei 1989 ABDIJ Het voorontwerp van de beleidsnota Revalidatie in Zeeland ligt tot en met 17 juli ter inzage in de gemeentehuizen van Domburg, Goes en Terneuzen en in het informatiecentrum van de provincie in Mid delburg. Tot en met dezelfde datum kunnen tegen het plan bezwa ren worden ingediend bij provinciale staten van Zeeland. Hiermee is weer voortgang ge komen in de plannen tot concen tratie van de revalidatievoorzie- ningen in de provincie. De proce dure moest eerder dit jaar wor den gestopt, doordat de staats secretaris van welzijn, volksge zondheid en cultuur had ver zuimd de provincie een aanwij zing te geven voor de opstelling van het plan. Inmiddels is die for mele aanwijzing ontvangen. Het dagelijks bestuur van de pro vincie heeft het voorontwerp on gewijzigd vastgesteld. Dat houdt in, dat Goes het cen trum moet worden voor alle re- validatievoorzieningen in de provincie, dus zowel voor kinde ren als voor volwassenen. In Terneuzen moet een.dependan ce komen voor dagbehandeling van kinderen en volwassenen. Belangrijke consequentie van dit alles is, dat het zeehospitium Zonneveld moet verhuizen van Domburg naar Goes, inclusief de mytylschool. Voor de inwo nende kinderen van Zonneveld moet in Goes een gezinsvervan gend tehuis worden gebouwd. Degenen, die tijdens de eerste ter-inzage-legging van het plan al bezwaar hebben ingediend bij provinciale staten, kunnen vol staan met de ondertekening en opsturing van een verklaring, waarin zij mededeling doen van Leden van de dorpsraden van de woonkernen in de Zak van Zuid- Beveland en de bewoners van de De Griete en De Val in Terneuzen worden de komende weken geïnformeerd over de mogelijke inpas sing van wegen die moeten gaan leiden naar de Westerschelde oe ververbinding voor het geval wordt gekozen voor een middentracé. Dinsdag 23 mei, 19.30 uur, wordt de voorlichting verzorgd voor de Zuid-Bevelanders in het Van Hattumhuis, Zomerstraat 16 in Elle- woutsdijk. Dinsdag 30 mei, 19.30 uur, is de beurt aan de Zeeuws-Vlamingen in Gereformeerd jeugdgebouw De Poort, Terneuzensestraat 4a, Zaamslag. Bij de beperking van het aantal tracés, dat voor verdere studie in aan merking komt, heeft de provincie gesteld, dat bijzondere aandacht moet worden geschonken aan de landschappelijke inpassing van de wegen. Het bureau Taken landschapsplanning bv in Roermond heeft dit ter hand genomen en zal zijn bevindingen op de informatie avonden bekend maken. Eventuele aanpassingen kunnen dan wor den doorgevoerd in de op te stellen tracé-nota. De inspraak op die nota wordt voorzien in het najaar. Dan ook kun nen alle aspecten, die met de vaste oeververbinding van doen heb ben, aan de orde komen. De bijeenkomsten in Ellewoutsdijk en Zaamslag hebben uitsluitend de landschappelijke inpassing van de wegen tot onderwerp. gg DE FAAM - DE VLISSINGER NIEUWS al dan niet handhaving van het bezwaarschrift. In de loop van de week wordt hun zo'n verkla ring toegezonden. Er zijn al be zwaren en andere reacties ontvangen van onder meer het bestuur en de oudervereniging van Zonneveld, de stichting Oosterschelde Ziekenhuizen en verschillende gemeentebestu ren, waaronder dat van Dom burg. Wie tot nu toe niet op het plan heeft gereageerd, kan dat als nog doen tot en met 17 juli. De reacties of bezwaarschriften moeten schriftelijk worden in gediend bij Provinciale staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Woensdag 30 augustus, 19.30 uur, is er een hoorzitting, alwaar de bezwaren mondeling kunnen worden toegelicht. De bijeen komst wordt gehouden in de filmzaal van de provincie. Abdij 9, Middelburg. Aan hetzelfde adres, in de infor matiebalie, en in de gemeente huizen van Domburg, Goes en Terneuzen kan het voorontwerp plan worden ingezien. Een samenvatting van het plan en de nota zelf zijn verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, 01180-31400. h Vrijdag bespreken provinciale staten maatregelen die getrof fen moeten worden op de Oesterdam, tussen Tholen en Zuid- Beveland, om enerzijds de verkeersveiligheid te verbeteren en anderzijds de natuurlijke waarden in de omgeving zeker te stellen. Vorig zomerseizoen is vastge steld, dat de Oesterdam bijzon der in de smaak valt. Sportvis sers, pierenstekers, surfers, zwemmers en zonnebaders fre quenteren de dam, waarbij som migen inmiddels een vaste stek hebben gevonden. Het damvak Tholense Gat en het Sluiseiland zijn vooral in trek bij sportvissers en oeverrecre anten. Pierenspitters beschou wen de damvakken Speelmans platen en Zuid als hun domein, in de zomermaanden mijden zij het damvak Zuid om ruimte te maken voor de oeverrecrean ten. Op andere tijden bewerken zij vooral het noordelijke deel, dat bereikbaar is via de parallel weg Marollegat. Surfers hebben voorkeur voor het damvak Ma rollegat, zowel in als buiten het toeristenseizoen. Hoewel het recreatiegebied Speelmans plaat nog niet was ingericht, maakten veel recreanten er al gebruik van. De Zoommeerkant van de dam blijkt niet zo aan trekkelijk voor de diverse vor men van recreatie. Overlast Overlast, die zich voordoet als gevolg van de aanwezigheid van de vrije-tijd-besteders, betreft de verkeersveiligheid en de natuur lijke waarden van de Ooster schelde. Op het damvak Tholense Gat traden vorig jaar bij zonnige weekeinden chaotische ver keerssituaties op, doordat er veel auto's geparkeerd stonden en de ƒ#- .-/S Ss* overzichtelijkheid in het gedrang kwam. Op alle andere damvakken was sprake van rustverstoring voor de natuur als gevolg van surfers en door de aanwezigheid van an dere recreanten aan de oevers. Bij de aanleg van de weg over de Oesterdam is rekening gehou den met het recreatieve gebruik van de oevers en het water. Te gelijkertijd moesten de natuurlij ke waarden zoveel mogelijk worden beschermd. Zo werden wel parkeervoorzieningen ge maakt op het damvak Marolle gat, maar niet op de damvakken Zuid en Speelmansplaten. Alleen bij het recreatiegebied Speel mansplaat is een parkeerterrein ('OM M I SS I KS Om surfers te verhinderen bij het damvak Marollegat te water te gaan, werd de vooroever voor zien van stortsteen. In de prak tijk blijkt die belemmering niet te werken, ook niet voor pierenspit ters. Maatregelen Het voorstel is het binnendijkse strandje bij de aansluiting van de Oesterdam op Tholen af te graven en recreanten zodoende te bewegen hun vertier te zoe ken op het recreatie-steunpunt Speelmansplaat, zuidelijker aan de dam. Het zand zal in delen worden afgegraven, al naar ge lang de behoefte aan zand op werken elders in de provincie. De parallelweg op het damvak Marollegat wordt voor een jaar afgesloten voor verkeer dat har- Maandag 22 mei, 14.00 uur, ver gadert de statencommissie wel zijn. De commissie bespreekt het plan van scholen voor speciaal onderwijs Zeeland 1990-1993 en subsidies voor de Zeeuwse Bibliotheek, het opvangproject vroegtijdige schoolverlaters, de Zomeruniversiteit, de Hoge school Zeeland en de beroepen- manifestatie. De commissie geestelijke ge zondheidszorg en zwakzinni genzorg van de provinciale raad voor de volksgezondheid verga dert woensdag 25 mei, 9.45 uur, in hotel Terminus, F. den Hollan derlaan 37, Goes. De belangrijkste agendapunten zijn een advies over de regionale instelling beschermdende woon vormen, verschuivingen in de zorgverlening, de nota ambulan te crisisopvang en de problemen rond de wachtlijsten, waarmee geestelijk gehandicapten heb ben te maken. In de vergadering van de staten commissie voor ruimtelijke or dening op 26 mei, 9,30 uur, komt het jaarverslag ruimtelijk beleid 1988 aan de orde. Andere onderwerpen zijn subsidie in de aankoop van de vliedberg in Groede, de notitie landschaps- en natuurelementen in het ruil- verkavelingsgebied Schoondijke, der kan en mag rijden dan twin tig kilometer per uur. Bovendien wordt de aansluiting tussen de hoofdrijbaan en de parallelweg op het damvak Zuid afgesloten en wordt een barrière opgewor pen tussen de hoofdrijbaan en de parallelweg op het damvak Marollegat. De afsluitingen kosten de pro vincie 26 duizend gulden. Het geld moet uit het natuurbe schermingsfonds komen, om dat het behoeden van de na tuurlijke waarden het motief voor de maatregelen is. De af graving van het binnendijkse strandje kost niets, daar het zand elders weer wordt ge bruikt. Na een jaar moet worden beke ken of de maatregelen afdoende zijn. de voortgangsrapportage van de stuurgroep Oosterschelde en subsidiëring van het regionaal in stituut voor natuurbescher mingseducatie. Ook op 26 mei, maar om 14.00 uur, vergadert de statencom missie milieuhygiëne. Agendapunten zijn de contou rennota waterhuishoudingsplan, de milieu-effectrapportage Co- vra, het bacteriologisch onder zoek naar het zwemwater in Zeeland en de geluidszonering van het industrieterrein Lewe- dorp. Tenzij anders vermeld, zijn de vergaderingen in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42, Mid- ddelburg. De bijeenkomsten zijn alle openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9, Mid delburg. wm Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 provinciale griffie Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Pechiney Nederland NV te Vlissingen heeft bij hen op 8 december 1988 een aanvraag om vergunningen ingevolge de Hinderwet, de Wet inzake de luchtverontreiniging en de Wet geluidhinder ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van de inrichting voor de produktie van aluminium en anodes. Het betreft de bouw van een nieuwe bakoven C. De inrichting is gelegen op een perceel aan de Frankrijkweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M nr. 620. Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de voorontwerp-vergunningen (waarin opgenomen voorschrif ten tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder, geluidhinder buiten de inrichting en luchtverontreiniging) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 18 mei 1989 tot en met 31 mei 1989 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 (voor inzage op woensdagavond tele fonisch afspreken 01184-87204). op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 31 mei 1989, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de verleende ontwerp-vergunningen, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kun nen tot en met 31 mei 1989 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-vergunningen. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 17 mei 1989. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 40 m2 PLAVUIZEN kompleet gelegd met VLOERVERWARMING all in v.aI 3.350,* DOE-HET-ZELF VLOEREN v.a. 35 m2 An LIJM en VOEGGRATIS Keuze uit 250 verschillende soorten PLAVUIZEN tegen de laagste prijs in Z.W. Nld. Tegen kostprijs kunnen wij het leggen van uw vloer vakkundig verzorgen Fruitlaan 16 Goes-Zuid Tel. 01100-30033 MAGNETRON FM 1315 Nuttig vermogen 650 Watt 3 vermogensstanden Binnenverlichting en geluidssignaal Draaiende antenne en glazen plaat MAGNETRON FM 2735 T Aansluitwaarde 1500 Watt Nuttig vermogen 750 Watt Bruto inhoud 24 liter Oscillerende golfverdeler Digitale klok en tijdklok 5 standen Receptenwals Glazen draaiplateau L___ MAGNETRON FM 5745 A Combi-magnetron met hete lucht Nuttig vermogen magnetron 650 Watt met 5 standen Hetelucht van 40° tot 250°C Digitale klok en tijdklok Auto-defrost en quick funktietoets 1 "1QQ Draaiplateau ...service staat erachter Walstraat 113-117. VLISSINGEN 01184-12437 U zult zeggen: Dit slaapsysteem had ik al jaren eerder moeten kopen. De verstelbare lattenbodem met verende latten ophangend in rubbersteunen. Verkrijgbaar in hoofd- of hoofd èn voetverstelbaar in vele slaap- en zitstanden. Van diverse fabrikanten. Leverbaar in alle maten. De bijpassende matrassen zorgen voor een prettig en gezond slaapkomfort. Woninginrichting Bellamypark 46-48, Vlissingen, tel.: 01184-12988 TORO motorgazonmaaiers blinken uit op punten als bedieningsgemak, duurzaam heid en betrouwbaarheid. De geheel nieuwe serie REAR BAGGERS leveren bovendien een ongekend fijn maai- resultaat met een enorme zuigkracht voor het verzamelen van blad en grasresten. TORO en wij als TORO DEALER geloven in de perfectie van deze klasse maaiers. Daarom bieden wij een unieke start garantie op de maaiers met 2- en 4-takt TS motoren. Twee jaar lang na de datum van aankoop betaalt u geen reparatie kosten, indien de motor niet onmiddellijk start na een of twee keer trekken aan het starterkoord! Gun uzelf het gemak van een Toro! Wij wensen u een prettig weekend. Gegarandeerde TORO Start ÉÉN MAAL TREKKEN EN Uw Toro dealer Zaterdags tot 12.00 uur geopend. Albert Plesmanweg 5 Industrieterrein in "De Poel 1" 4462 GC Goes. Tel.: 01100-12820

de Faam | 1989 | | pagina 9