O De gemeenteraad vergadert Verkiezingen Europese parlement Nieuwe weg Oost- Souburg-Middelburg Hinderwet Werk in uitvoering Commissie OorlogsmonumentStreekschoolbeplantingen, kunstgrasveld Oude Muziek Fietsen Woensdag 17 mei 1989 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan GEMEENTE MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 26251, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. ■Week v Stemmen bij volmacht De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van het Europese parlement een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgen de bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming dus voor of op 1 juni 1989, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 mei 1989) in het kiezersregister is op genomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen of per brief te stemmen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kie zersregister. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een vol- machtlegitimatiekaart, waarmee hij zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROE- PINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag der stem ming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling (3 mei 1989) in het zelfde stemdistrict staan inge schreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aan nemen. De volmachtgever is net bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden bij de afdeling Burgerzaken, Stadhuisstraat 2, verstrekt. Stemmen in een stem bureau naar keuze De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van het Europese parlement een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar for mulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag der stem ming, dus uiterlijk op 1 juni 1989, door de kiezer worden inge diend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 mei 1989) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toe gestaan bij volmacht of per brief te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegiti- matiekaart. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 mei 1989) in het kie zersregister is opgenomen, om deze te doen omzetten in een kie- zerslegitimatiekaart. Dit kan geshcieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 9 juni 1989. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. Nadere inlichtingen worden bij de afdeling Burgerzaken, Stadhuisstraat 2 verstrekt. "Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zie ken, die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 22 mei 1989 tot en met 27 mei 1989 maandag gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag hamburger, appeltjes, pommes mignonnettes woensdag rundvlees gesneden, spruitjes, aardappelen donderdag gegarneerde varkensoester, spina zie, aardappelen vrijdag kip, kerrie, rijst zaterdag jachtschotel, rode kool, puree De St. Jansstraat is vanaf de Turf- kaai afgesloten voor verkeer we gens rioleringswerkzaamheden. In de Loskade wordt het verkeer gestremd door bouwwerk zaamheden. De Markt is op 22, 23 en 24 mei afgesloten in verband met televisie-opnamen. De vergadering van de commissie Volksgezondheid op 18 mei vervalt. De Bestuurscommissie Welzijn vergadert op donderdag 18 mei om 17.00 uur; secretaris dhr. A.J. Wien (spreekrecht). Deze vergadering is openbaar, de agenda en andere stukken liggen ter inzage bij bureau Voorlichting. Voor het spreekrecht kunt u een afspraak maken met de secretaris, telefoon 26251. Aanstaande maantlag 22 mei 1989 houdt de gemeenteraad de maande lijkse vergadering in de raadszaal van het stadhuis vanaf 14.00 uur. U kunt de besprekingen volgen vanaf de publieke tribune. Deze is bereik baar via het torentje op de hoek Lange Noordstraat/Markt. De agenda en andere raadsstukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting. Gespro ken wordt over de volgende onderwerpen: 1. Vaststelling notulen van de ver gaderingen van de raad der ge meente Middelburg, gehouden op 20 februari 1989, 20 maart 1989 en 17 april 1989. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming plaatsvervangend lid in de Bestuurscommissie Ont wikkelingssamenwerking. 4. Monument '40-45 op de Nieu we Burg. Voor de oprichting van vijf monu menten ter herdenking van de pe riode 1940-1945 is een "Stichting Monumenten Walcheren 40-45" opgericht. In samenwerking met het Praktijkbureau Beeldende Kunstopdrachten heeft het bestuur van de stichting, waarin burgemeester mr. C.G.J. Rutten zitting heeft, vijf kunstenaars ge vraagd een schetsontwerp te ma ken voor een kunstwerk in bovengenoemde geest bestemd voor vijf lokaties, t.w. Vlissingen, Westkapelle, Veere, Middelburg en een nader te bepalen lokatie op Walcheren. Als lokatie in Middelburg is geko zen voor één der hoogste punten in de binnenstad: het pleintje aan het eind van de Nieuwe Burg. Hiervoor wordt een ontwerp ver vaardigd door de (inter-)nationaal befaamde beeldend kunstenaar Sigurdur Gudmundsson. In de ontwerpfase wordt overleg ge voerd met de winkeliersvereniging van de Burgpromenade. Het ont- De gemeente Middelburg biedt in samenwerking met de Stichting Organisatie Oude Muziek te Utrecht een concert op vrijdag 19 mei om 20.15 uur in de Voorhal van het stadhuis. Michael Sc/topper (bas) en An dreas Staler (fortepiano) brengen liederen van onder anderen Schu bert: "Fahrt zum Hades", "Helio- polis", "Herbst und Sch wanengesang Kaartverkoop vooraf bij de recep tie van het pand Stadhuisstraat 2, telefoon 01180-26251, toestel 410 gedurende werkdagen van 8.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur, of aan de zaal vanaf 19.30 uur. werp is naar verwachting eind juni gereed. De onthulling is gepland op 17 mei 1990 (op 17 mei 1940 vond het bombardement van Mid delburg plaats). Voorgesteld wordt een fubsidie te verlenen van 40.000,—. 5. Standplaats viskraam op de Koningsbrug. 6. Aankoop 29.000 m2 grond, gelegen aan de Torenweg/F.en- drachtsweg t.b.v. bouw streek school. De Streekschool "Zeeland", nu gesitueerd aan het Molenwater in de binenstad, kampt met ruimte gebrek op die lokatie. Reeds jaren bestaan er plannen voor ver plaatsing. Door de gemeente is in overleg met de directie van de school ge zocht naar een lokatie. Deze moest voldoen aan de volgende eisen: - goed ontsloten voor auto's (en zo mogelijk direct bereikbaar van af een van de hoofdwegen in de stad); - op aanvaardbare loopafstand vanaf het station en korte afstand van een bushalte; - een regelmatig gevormd terrein zonder grote beperkingen vanuit ruimtelijk en milieu-technisch oogpunt; - mogelijkheid tot expansie;* - passend in de toekomstige struc tuur van Middelburg. De lokatie werd na een onderzoek naar de verwervingsmogelijkhe- den nader bepaald op een terrein ten westen van de Eendrachtsweg, hoek Torenweg. 7. Verkoop parkeerterrein Noord- poortplein aan Stichting Streek ziekenhuis Walcheren. 8. Vestiging McDrive aan de Bos- schaartsweg; krediet bouwrijp maken, exploitatie-opzet. In verband met de ontwikkeling van plannen voor de vestiging van een McDrive-restaurant aan de Bosschaartsweg/Schroeweg is een voorbereidingsbesluit vastgesteld. Op basis van dat besluit is inmid dels voor de verlening van een bouwvergunning een vrijstel lingsprocedure op grond van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening gestart. Te gen het ter visie gelegde bouwplan en het ontwerp van de wijziging van het bestemmingsplan Buiten gebied zijn geen bezwaren inge bracht. Nu het plan van McDonald's Ne derland B.V. concretere vormen Zaterdag 20 mei wordt de nieuwe verbindingsweg tussen M'burg en Oost-Souburg opengesteld voor het verkeer. Het autoverkeer krijgt hiermee een direkte verbinding tussen de Torenweg in Middelburg en de Lekstraat in Oost-Souburg. De verkeersdruk op de Statenlaan wordt zo aanzienlijk verminderd en de veiligheid van de vele fietsers op de Oude Vlissingseweg vergroot. Nu is de Oude Vlissingseweg nog de belangrijkste verbindingsweg voor het verkeer tussen Middelburg-zuid en Oost-Souburg. Tegelijk met de openstelling van de verlengde Torenweg voor het verkeer, wordt de si tuatie op de Oude Vlissingseweg echter ingrijpend gewijzigd. De Oude Vlissingseweg (en de Reijersweg) worden dan namelijk door middel van verkeersborden afgesloten voor autoverkeer van en naar Oost-Souburg. Fietsers en bromfietsers mogen wél gebruik blijven maken van de Oude Vlissingseweg en de Reijersweg. Ook autoverkeer dat een bestemming heeft aan deze wegen, zoals aanwonenden of bezorgdiensten, mag over deze wegen blijven rijden. Al het andere 'verkeer van en naar Oost- Souburg zal echter via de nieuwe weg moeten rijden. De afsluiting van de Oude Vlissingseweg voor doorgaand autoverkeer begint even vóór de aansluiting van de Reijersweg. Om duidelijk aan te geven dat de Oude Vlissingseweg geen weg meer is voor doorgaand verkeer, worden er in de nabijheid van de afsluiting nog een aantal bij behorende maatregelen getroffen. Zo worden er bijvoorbeeld enkele verkeersheuvels en een verkeersdrem pel aangelegd. Verder wordt de voorrangssituatie op het kruispunt van de Statenlaan en de Spinhuisweg aangepast. De regel "verkeer van rechts heeft voorrang" zal hier de voorrangsregeling door middel van borden vervangen. Het bloemen- en tuincentrum en het benzinestation aan de Statenlaan blijven vanuit Middelburg bereikbaar. Het zal even wennen zijn voor de automobilist, om via de Torenweg naar Oost-Souburg te rijden. De afsluiting van de Oude Vlissingseweg voor doorgaand autoverkeer zal de verkeersveiligheid van de vele fiet sers en bromfietsers op deze weg zeker ten goede komen. Omdat het verkeer van en naar Oost-Souburg via de verlengde Torenweg moet gaan rijden, zal het bovendien op de Statenlaan minder druk worden. De afsluiting van de Oude Vlissingseweg is zodoende ook voor de ver keerssituatie op de Statenlaan een gunstige maatregel. Voor het (brom)fietsverkeer wordt het huidige fietspad langs de Toren weg doorgetrokken tot aan de Reijersweg. Het gedeelte van de verleng de Torenweg tussen de Reijersweg en de Lekstraat, wordt alleen opengesteld voor autoverkeer. De dag na de openstelling van de nieuwe weg en de afsluiting van de Oude Vlissingseweg, dus op zondag 21 mei, verandert ook de route van buslijn 57. De bussen van lijn 57 gaan evenals het andere autoverkeer, via de Torenweg rijden. De route van lijn 57 door Middelburg-zuid wordt als volgt: Schroeweg - Statenlaan - Thibauststraat - Regentenlaan - Spinhuisweg - Torenweg en omgekeerd. Voor de bushaltes op de route van lijn 57 betekent dit, dat de haltes ter weerszijden van de Spinhuis weg nabij de Statenlaan komen te vervallen. Bovendien worden er nieu we bushaltes aangelegd ter weerszijden van de Spinhuisweg, tussen de Torenweg en de Prinsenlaan. De publieke tribune in de raadszaal. heeft aangenomen, dienen ten be hoeve van de realisering ter plaat se gronden te worden aangekocht en de noodzakelijke werken te worden uitgevoerd. 9. Kredietaanvraag boinvrijpma- ken en afbouw Maisbaaigebied 3e fase deel I. 10. Beschikbaarstellen krediet na der onderzoek bodemverontreini ging Noordweg. 11. Beschikbaarstellen krediet voor herplantingsplan Molendijk te Nieuw- en Sint Joosland. In het talud van de Molendijk te Nieuw- en Sint Joosland staan 2 rijen populieren van ca. 25 jaar. In het bestemmingsplan buitenge bied is de Molendijk aangewezen als beschermde dijk i.v.m. de landschappelijke, cultuurhistori sche en natuurwetenschappelijke waarde daarvan. De bomen, die op zich in een goede conditie ver keren, zijn enigszins scheef ge groeid en vooral de onderste rij hangt over de weg aan de voet van deze dijk. Ter voorkoming van overlast en schade zijn ter plaatse be heersmaatregelen noodzakelijk, waarbij zoveel mogelijk rekening dient te worden gehouden met het behoud van de bovenvermelde bij zondere waarden van de dijk. In verband hiermede heeft de dienst van Gemeentewerken een herplan tingsplan opgesteld, dat voorziet in een geleidelijke vervanging van de 2 rijen populieren door 1 rij ie pen. In eerste instantie zal de bo menrij aan de voet van het talud worden gerooid en vervolgens zal een rij iepen worden ingeplant. Wanneer deze iepen een aanvaard bare maat hebben verkregen, zal de bovenste rij populieren gerooid worden. 12. Beschikbaarstdlen krediet ten behoeve van de reconstructie van de Langevieleweg en de De Ruy- terstraat (gedeelte tussen de Lan gevieleweg en de Langevielesingel), alsmede hel kruispunt Langevielesingel/De Ruyterstraat. In het kader van de asfaltering van busroutes heeft de dienst van Gemeentewerken een plan ge maakt voor de reconstructie van de Langevieleweg en de De Ruy terstraat (tussen de Langevielesin gel en de Langevieleweg) en het kruispunt Langevielesingel/De Ruyterstraat. Het plan voor de Langevieleweg betreft het asfalteren van de rij baan en de fietsstroken, alsmede het buiten de rijbaan brengen van de bushaltes. Bij de Vlissingsesin- gel wordt voorzien in een midden heuvel ten behoeve van overstekende voetgangers. Deze heuvel gaat ten koste van een mo menteel aanwezig opstelstrookje voor linksafslaand verkeer, dat ge bleken is niet noodzakelijk te zijn. Het parkeren wordt geheel buiten de rijbaan gebracht door middel van een aparte, in klinkers uitge voerde, parkeerstrook. Bij de De Ruyterstraat gaat het om het as falteren van de rijbaan en het dui delijker vormen van parkeerstroken, zo mogelijk aan weerszijden van de rijbaan. Voorts behelst het plan een oplos sing voor de onduidelijke ver keerssituatie van het kruispunt Langevielesingel/De Ruyterstraat. Naar aanleiding van de gehouden inspraak is het oorspronkelijke plan op diverse punten aangepast. Deze punten zijn in een artikel van vorige week op deze pagina verduidelijkt. Het complete in spraakrapport ligt tot 1 juni ter inzage bij bureau Voorlichting. 13. Beslissing op beroepschrift in zake de plaatsing van liet pand Burggang 26-28 op de gemeente lijke monumentenlijst. 14. Beslissing op beroepschrift in zake de plaatsing van het pand Sint Janstraat 5-7 op de.gemeen- telijke monumentenlijst. 15. Beschikbaarstellen van een krediet ad 640.000,— voor de aanleg van een kunstgras hockeyveld op het sportpark de Voorborch. Reeds lang bestaat bij de Middel burgse Mixed Hockey Club de wens te komen tot een kunstgras hockeyveld in Middelburg vanwe ge de voor de sport daaraan ver bonden voordelen. Bovendien kan een kunstgrasveld een aantal ge wone grasvelden vervangen en is afgelasting van wedstrijden en trainingen, op een enkele uitzon dering na, niet meer aan de orde. De onderhoudskosten zijn in ver gelijking met een gewoon grasveld laag te noemen. 16. Beschikbaarstellen van een krediet ad 181.796,ten behoe ve van de aanschaf van materieel bij de dienst Welzijnsaceommo- daties. 17. 54e Wijziging Algemeen Ambtenarenreglement. 18. Bezwaarschrift Nederlandse Patiënten Vereniging afd. Wal cheren. Morgen, donderdag 18 mei, wordt weer een kijkdag voor gevonden fietsen gehouden (elke derde don derdag van de maand). Van 9.00 tot 10.00 uur kan iedereen op de binnenplaats van het Middelburgs politiebureau komen kijken of de vermiste fiets er bij staat. Op dezelfde dag krijgt iedereen vanaf 11.00 uur de gelegenheid om een fiets te kopen uit de voorraad die er al langer dan twee maanden staat. Deze verkoop gebeurt door een deurwaarder bij afslag. Wie in het bezit is van een aan koopcertificaat krijgt voorrang bij de verkoop. Een dergelijk cer tificaat ontvangt iedereen die bij de gemeentepolitie van Middel burg aangifte doel van de vermis sing van een fiets. 19. Krediet ten behoeve van de uitvoering van werkgelegenheids projecten voor werkloze Mo- lukkers. 20. Vaststellen sollicitatiecode openbaar basis- en voortgezet on derwijs. 21. Plan van scholen basisonder wijs voor de periode 1 augustus 1990 tot 1 augustus 1993. 22. Toepassen artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs tot het treffen van voorzieningen ten be hoeve van de "Admiraalschool" voor basisonderwijs. 23. Toepassen artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs voor het vervangen van een vouwwand ten behoeve van de bijzondere school voor basisonderwijs "Ba siskwartier". 24. Toepassen artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs ten be hoeve van de "Gaudeamus- school" voor basisonderwijs. 25. Herstel bestrating en riolering schoolplein "Driestromen- school". 26. Beschikbaarstellen krediet verbetering toiletten noodlokalcn "Toorenvliedtschool" (v.s.o.-l.o.m.). 27. Beschikbaarstellen krediet ne men tijdelijke maatregelen en in stellen onderzoek (incl. rapportage) betonrot vloeren ge bouw Stedelijke Scholengemeen schap Middelburg (Sir W. Churchiil-laan 8). 28. 12e Begrotingswijziging 1989. 29. Verstrekken krediet in rekening-courant van 25.000, aan de stichting "Filmtheaters Middelburg". 30. Vaststelling voorbereidings besluit Sir Winston Churchill-laan. 31. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van aanleg ex tra verkeersdrempels in kwartie ren Klarenbeek. Van de zijde van bewoners van het Jan van Hoofkwartier en het Kui pers Rietbergkwartier zijn verzoe ken ontvangen tot aanleg van extra verkeersdrempels c.q. verho ging van bestaande drempels in genoemde kwartieren. Naar aanleiding van deze en eer dere, soortgelijke verzoeken is de verkeerssituatie in de kwartieren in Klarenbeek nog eens kritisch bekeken. De inrichting van de on derhavige woonerven is zodanig, dat het voor iedere weggebruiker duidelijk is welk gedrag er van hem of haar wordt verwacht. Dit neemt echter niet weg dat er op sommige plaatsen in de kwartie ren kan worden gereden met een snelheid, die in een woonerf niet thuishoort. Daarom is een plan uitgewerkt, waarbij door het toe voegen van een aantal nieuwe drempels en het verhogen van een aantal bestaande drempels de snelheid van het verkeer ook op die plaatsen verder wordt beperkt. Het gaat daarbij om het verhogen van de toegangsdrempel van het Jan van Hoofkwartier en het Jo hannes Postkwartier, alsmede het toevoegen van één extra drempel in het Jan van Hoofkwartier, één extra drempel in het J. Postkwar tier en twee extra drempels in het Kuipers Rietbergkwartier. 32. Rondvraag. Sportpark de Voorburch (agendapunt 15). Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat de heer A.T. Slagboom te Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een foto-ontwikkel- en afdrukbedrijf gelegen aan de Nieuwe Kleverskerkseweg 25 te Middelburg; en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunning'te verlenen on der voorschriften. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking heb bende stukken elke werkdag tijdens kantooruren en op donder dagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 17 juni 1989. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaar schrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tege lijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413) kan in de periode van 1 tot en met 7 juni 1989 een openba re zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V. te Rotter dam een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor een quick service-bedrijf annex verkooppunt voor motorbrandstoffen aan de Koudekerkseweg 14 te Middelburg en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunning te verlenen onder, naar aanleiding van ingebrachte bezwaren, gewijzigde voorschriften. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking heb bende stukken alsmede de ontwerp-beschikking elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecreta rie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de ter mijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413.) Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 1 juni 1989. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaar schrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, te gelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen.

de Faam | 1989 | | pagina 5