Brandwonden O Straatnamen Erasmus wijk BRANDWOND? Inspraakrapporten liggen ter inzage Garantieprijs oud papier Hoe zijn ze te voorkomen en te behandelen HOND IN DE GOOT De nieuwe huisstijl van de gemeente Commissies Verordening Vergunning Bestemmingsplan Verkeer Werk in uitvoering Ophalen huisvuil Sluiting kantoren Gevolgen vandalisme DE FAAM Woensdag 10 mei 1989 Door het oog van de Lange Jan GEMEENTE MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Vooriichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 26251, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. ■Week. Vanaf 1 januari van dit jaar wordt bij de gemeente Middelburg een nieuwe huisstijl gevoerd. Enveloppen, briefpapier, folders en pu blicaties hebben allemaal hetzelfde beeldmerk, zodat het direct herkenbaar is als afkomstig van de gemeente. Te beginnen met deze week treft u de nieuwe huisstijl ook aan op deze voorlichtingspagina. "Stel, het is je eigen vel!!!" Onder dit motto wordt komend najaar een collecte gehouden voor het werk van de Nederlandse Brandwonden Stichting. De Stichting heeft voor de komende periode voorlichtingsmateriaal ontwikkeld. Vrouwenorganisaties, brandweerkorpsen, EHBO-verenigingen, ouder raden, medezeggenschapsraden en onderwijsinstellingen kunnen zon der enige kosten een voorlichtingsbijeenkomst aanvragen, waarbij ge bruik gemaakt wordt van film/video en dia's (duur circa 1 Vi uur). Het programma kan aangepast worden aan de groep. De Nederlandse Brandwonden Stichting richt zich met name op het voorkomen van brandwon den, omdat verbranden verschrik kelijk is en levenslange gevolgen kan hebben. Wist u dat... -de meeste brandwonden in huis ontstaan, -dit per jaar 100.000 keer gebeurt, -meestal bij kinderen van nul tot vier jaar, -ca. 4000 mensen ten gevolge van brandwonden jaarlijks in het zie kenhuis worden opgenomen! In de nieuwe Middelburgse Eras- muswijk hebben de straten de na men gekregen van mensen, en 'or- De St. Jansgang is afgesloten in verband met rioleringswerk. De Statenlaan is ter plaatse van het benzinestation afgesloten in verband met rioleringswerken voor de Erasmuswijk. In de week na Pinksteren ver schuift de ophaalroute voor huis vuil van maandag naar dinsdag, van dinsdag naar woensdag enzo voorts. Alle gemeentelijke kantoren zijn gesloten op Tweede Pinksterdag maandag 15 mei en op Derde Pinksterdag dinsdag 16 mei. Op dinsdag 16 mei is de afdeling Burgerzaken van 9.00 tot 10.00 uur geopend voor het aangeven van geboorte en overlijden. "Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 16 mei 1989 tot en met 20 mei 1989 dinsdag kwartponder, sperziebonen, aardappelen woensdag twee ballen gehakt, erwten/wor telen, puree donderdag bami goreng speciaal met saté vrijdag gebakken vis, groentemix tiro- lienne, aardappelen zaterdag wat de pot schaft ganisaties, die zich hebben ingezet voor de wereldvrede en mensen rechten. Dit is gebeurd op voor spraak van Amnesty Interna tional. Veel van de vernoemde personen zult u wellicht kennen, sommigen zijn minder bekend. Daarom plaatsen we hier een overzicht van de achtergrond van de verschil lende personen en organisaties. Lutuli, Albert John: 1898 - 1967 afrikaans-leider President van het ANC van 1952 tot 1967. Hij ging uit van het principe van geweld loosheid bij het bestrijden van de rassendiscriminatie. Nobelprijs voor de Vrede in 1960; Cassin, René: 1887 - 1976 Frans jurist - medeoprichter Unesco: Eén van de voornaamste opstellers van de Universele ver klaring voor de rechten van de/ mens. 1968 Nobelprijs voor de vrede; Schweitzer, Albert 1875 - 1965 protestants theoloog, wijsgeer, zendeling-arts, en musicus. No belprijs voor de vrede 1952. Eén van de eerste sympatisanten van Amnesty International; "Ik geloof dat de wereldvrede er alleen kan komen als mensen van alle politieke opvattingen, gods diensten en rassen in een onon derbroken dialoog vrij hun ideeën kunnen uitwisselen". King, Martin Luther: 1929 - 1968 Amerikaans negerleider- Door de PTT werd ons mede gedeeld, dat de openbare tele fooncel aan de Roozenburg- laan helaas verwijderd moet worden. Reden hiervoor is, dat de her haaldelijk voorkomende ver nielingen de instandhouding van deze telefooncel onmoge lijk maken. Een triest "suc ces" voor de vandalen. predikant. Bij al zijn akties ging hij uit van Gandhi's principe van geweldloosheid. Nobelprijs voor de vrede - 1964. In 1968 is hij doodgeschoten; Gandhi, Mohandas Karam Chaud: Bijgenaamd Mahatma (Groot van ziel) 1869 - 1948 In disch volksleider. Studeerde in Engeland rechten. Geweldloos verzet tegen het onrecht; Benenson, Peter: 1921 - heden, advocaat in Londen en oprichter van Amnesty International; Amnesty International: 1961 - he den. Mensenrechten organisatie. Wereldwijde organisatie die onaf hankelijk is van elke regering, po litieke partij, ideologie, gods dienstige gezindheid en van elke economisch belang. Zij handelt op basis van de Universele Ver klaring van de rechten van de mens en andere internationale be palingen; Teresa van Calcutta: "moeder Teresa" Officiële naam: Agnes Bojahiu geboren in Joegoslavië in 1910. Nobelprijs voor de vrede in 1971. Zij kreeg deze prijs voor haar humanitaire werk in India. Tips om verbranding te voorkomen Veel verbrandingen ontstaan door heet water; dus nooit water ketels, thee-, koffie- en soeppot ten binnen het bereik van kinde ren laten. Gebruik nooit benzine (of andere zeer brandbare vloeistoffen) bin nenshuis. Opslag van meer dan 5 liter benzine is zelfs verboden. Lucifers, aanstekers e.d. moeten buiten het bereik van kinderen blijven. Indien u gas ruikt, nooit(!) vuur maken; ook niets veranderen aan de verlichting. Ieder vonkje, bij voorbeeld van een schakelaar, kan een explosie veroorzaken! In dergelijke gevallen de hoofdkraan in de gastoevoerleiding sluiten, raam openzetten en de aansluitin gen controleren met zeepschuim. Kunt u geen defect vinden, dan de technische dienst van het gasbe drijf waarschuwen. Bij barbecue, openhaard-vuur e.d. geen spiritus of petroleum ge bruiken wanneer houtskool of hout eenmaal is aangestoken. Ook niet als u meent, dat het vuur niet meer brandt. Het is aan te ra den in het geheel geen vloeibare stoffen te gebruiken. Er zijn uit stekende vaste aanmaakblokjes in sportzaken en warenhuizen te ver krijgen. Die zijn veilig. Maak een bromfiets, waarvan de onderdelen nog warm zijn, nooit schoon met benzine! Vlam in de pan? Gas uit, afzuig kap uit, deksel op de pan. Ga niet met de pan lopen en gooi de pan vooral niet weg. Wees op de camping en in de boot uiterst voorzichtig met butaan- of propaangas. Controleer regelma tig alle slangen en aansluitstukken met zeepschuim. Bij autorijden altijd de veilig heidsgordels gebruiken, maar nooit de deuren van binnen op slot doen. Want dan kan men u bij brand niet bereiken! Bij bureau Voorlichting liggen ge durende de maand mei verschil lende inspraakrapporten ter inza ge. In deze rapporten zijn alle reacties gebundeld die naar aan leiding van inspraakprocedures zijn binnengekomen. Het betreft de volgende plannen: Asfaltering Spinhuisweg. In totaal is gereageerd door 23 personen. Op grond van de inspraakreacties werd het plan op enkele punten aangepast, te weten: 1. In de reeds aangeplante bo menrij aan de even zijde zal om en om een boorn worden verwijderd. De nog te planten bomen in de parkeerstrook Om het ophalen van oud papier te bevorderen en zo de afvalstroom te beperken heeft de gemeente Middelburg een garantieprijs voor oud papier ingesteld. Tot nu toe was dit een vaste prijs (zes cent per kilogram), maar dit gaat per 1 juni 1989 veranderen. Vanaf 1 juni wordt deze garantie prijs oud papier omgezet in een milieu-premiesysteem. Afhanke lijk van de oudpapierprijs van de handelaar wordt door de gemeen te een aanvulling verstrekt. Is de papierprijs bij een handelaar 1 t/m 3 cent per kilogram, dan is de aanvulling door de gemeente 3 cent, bij een prijs van 4 t/m 5 cent bedraagt de aanvulling 2 cent en bij een prijs boven de 5 cent legt de gemeente 1 cent per kilogram bij. Deze nieuwe tarieven gelden al leen voor oud papier dat na 1 juni 1989 is opgehaald! Declaratiefor mulieren zijn verkrijgbaar bij de afdeling Algemene Zaken (toestel 413), alleen voor verenigingen, kerkgenootschappen en scholen. aan de oneven zijde zullen op een grotere onderlinge afstand worden geplaatst. In verband met de bezwaren van de bewo ners tegen hoge bomen, zal hier worden gekozen voor een middelgroot boomtype. Ter opvang van het mogelijk te kort aan parkeerplaatsen door het plaatsen van bomen, wordt er ook ter hoogte van het speelveld voorzien in een langsparkeerstrook 2. De uitbouw van het trottoir bij de nrs. 118/120 wordt ver plaatst naar nr. 114. De over steek wordt hierdoor verge makkelijkt. Reconstructie Langevieleweg/De Ruyterstraat In totaal hebben 33 personen ge reageerd. Naar aanleiding van de gehouden inspraak is het plan op diverse punten aangepast. De meest in grijpende wijziging betreft de ge heel nieuwe oplossing voor de kruising Langevielésingel/De Ruyterstraat. Daarnaast zijn de volgende wijzigingen aange bracht: a. het toevoegen van drie voet gangersoversteekplaatsen op de Langevieleweg; b. het aanbrengen van twee doorsteken tussen de parallel weg en de hoofdrijbaan (in feite gaat het om het handha ven van de twee bestaande doorsteken); c. het incidenteel wijzigen van enkele parkeersituaties langs de Langevieleweg; d. het op verzoek van de buson derneming Z.W.N. aanpassen van de bushaltes. Vogelstraat en omgeving In totaal hebben 18 personen ge reageerd. Naar aanleiding van de inspraak is het plan ingrijpend aangepast. De woningen op de kop van de Adelaarstraat en het pad tussen de Adelaarstraat en de Vo gelstraat zijn komen te vervallen. Het open karakter van het bin- nengebied en de volkstuinen zijn zo veel als mogelijk gespaard. Op de kop van de Adelaarstraat zijn nu parkeerplaatsen, bomen, een autoboxenterrein en een speelter- reintje gepland. Wel wordt de bouw van één wo ning in het binnengebied aan vaardbaar geacht. Tussen de parkeerplaatsen door zijn toegangen naar de volkstui nen, de eventueel te bouwen wo ning, het speelterreintje en de au toboxen gesitueerd. Indien in de toekomst blijkt dat er geen wo ning gebouwd wordt, kan het toe gangsweggetje daar smaller wor den uitgevoerd. Zoals nu gepland geeft dit pad dan een doorverbin ding naar de Kerksteeg, en er sluit een pad naar de erven van de per celen Kerksteeg 7 en 9 op aan. Bij de ingang Vogelstraat vanaf de Oude Koudekerkseweg zullen twee parkeerplaatsen worden ge situeerd. Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 11 om 15.45 uur; Secr. mw. J. Cijsouw (spreek recht); Commissie Sociale Zaken, don derdag 11 om 19.30 uur; Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreek recht); Commissie Financiële Zaken, woensdag 17 om 16.00 uur, Secr. dhr. N.A. Meijer (spreekrecht); Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en milieu beheer, woensdag 17 om 19.30 uur; Secr. tst. 342. Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissie secretaris op het stadhuis, tele foon 26251. maak 'm zindelijk 't Is zo simpel elke hond kan 't leren Zorg ook dat u in de auto en de boot een goede brandblusser bij de hand hebt, die geschikt is be vonden voor het doven van benzi nebranden. Verder zijn dikke handschoenen aan te bevelen. Als het toch gebeurt! Wat dan? Eerste hulp. Bij vuurverbrandingen: Doof de vlammen door het slachtoffer over de grond te rol len. Doof met water, zand of blusser. Indien deze niet aanwezig zijn, kunnen de vlammen worden ge doofd met een deken, jas etc. Bij in brand vliegen nooit in paniek gaan rennen, want daardoor wordt het vuur aangewakkerd. VOOR ALLE BRANDWON DEN GELDT: Iedere brandwond, groot of klein onmiddellijk afkoelen met WA TER of desnoods met een natte doek. Zelfs slootwater is beter dan niets. Blijf koelen, koel ten minste 5 minuten. Laat het kraan water zacht stromen. Verwijder tijdens het koelen de kleding die niet aan de huid vastzit. Bij blaar- vorming de dokter consulteren. Verzorg de wond door het aan brengen van een steriel verband of dek de wond af met schone doeken of lakens. Nooit iets op de wond smeren. Bij uitgebreide ver branding de patiënt in een schoon laken wikkelen en direct naar een ziekenhuis brengen. Verbrandingszickte. Verbranden is een bijzondere ziekte. Het begint met verwon ding van de huid, maar binnen enkele uren raken in ernstige ge vallen vrijwel alle organen van het lichaam bij de ziekte betrokken en ontstaat het beeld van de zoge naamde verbrandingsziekte. Dit is een zeer gecompliceerde ziekte, waarbij nog vele factoren onbekend zijn en vele specialis men zijn betrokken. De medische behandeling door een team van gespecialiseerde artsen is buiten gewoon arbeidsintensief. Dit geldt ook voor de verpleging, de fysiotherapie, diëtetiek-afdeling en het laboratorium. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering d.d. 17 april 1989 een wijziging heeft vastgesteld van de Inspraakverordening Middel burg. Deze wijziging, inhoudende de mogelijkheid inspraak ach terwege te laten als een voorgenomen maatregel of besluit slechts in zo beperkte mate wijzigbaar is dat inspraak niet zinvol wordt geacht, ligt ingaande heden voor een ieder ter inzage bij Buro Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. De burgemeester van Middelburg maakt - ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12, lid 8 van de Monumentenwet 1988 - be kend, dat met ingang van 12 mei 1989 ter gemeentesecretarie (afdeling algemene zaken) ter inzage ligt een aanvraag om een wijzigingsvergunning voor het monumentenpand Langeviele 2. Tot en met 25 mei 1989 kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000 te 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Klarenbeek IIA teneinde de uitbreiding moge lijk te maken van het pand Sir W. Churchill-laan 49. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herzie ning van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 12 mei 1989 gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Naar verwachting zal halverwege de maand mei a.s. de nieuwe verbindingsweg tussen de Torenweg te Middelburg en de Lekstraat te Oost-Souburg worden opengesteld voor het ver keer. Deze nieuwe weg zal de functie van de Oude Vlissingse- weg als belangrijkste verbindingsweg voor het autoverkeer tus sen Middelburg-Zuid en Oost-Souburg overnemen. In verband hiermee hebben burgemeester en wethouders alvast de volgen de verkeersmaatregelen genomen voor de Oude Vlissingseweg: 1het gedeelte van de Oude Vlissingseweg tussen de zuidelijke splitsing Oude Vlissingseweg/Statenlaan en de bebouwde kom- grens is in beide richtingen gesloten verklaard voor alle motor voertuigen uitgezonderd bestemmingsverkeer; 2. het gedeelte van de Reijersweg tussen de Oude Vlissingse weg en de bebouwde komgrens is eveneens in beide richtingen gesloten verklaard voor alle motorvoertuigen uitgezonderd bestemmingsverkeer; 3. de aanwijzing van de Statenlaan als voorrangsweg is zodanig gewijzigd, dat alleen het gedeelte van de Statenlaan tussen de Schroeweg en de Spinhuisweg nog voorrangsweg is; dit bete kent dat op de kruising Statenlaan/Spinhuisweg voortaan ver keer van rechts voorrang heeft; 4. het gedeelte van de Statenlaan tussen de Oude Vlissingse weg en het benzinestation is in de richting van de Oude Vlissing seweg gesloten verklaard voor alle verkeer behalve voetgan gers; daarbij zijn op het gedeelte tussen de noordelijke splitsing Oude Vlissingseweg/Statenlaan en het bezinestation fietsers en bromfietsers van de geslotenverklaring uitgezonderd. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige ver- keersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders hebben besloten het verkeer dat rijdt over de Vlissingsesingel in de richting van de Langeviele weg te verplichten om vóór het oprijden van de kruising met de voetgangers- en (brom)fietsoversteekplaats ten zuiden van de kruising Langevieleweg-Langevielebuitenbrug-Vlissingsesingel- Langevielesingel (bij het houten bruggetje) te stoppen. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige ver- keersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage.

de Faam | 1989 | | pagina 5