'Alleen het meerijden in de auto vinden ze al leuk' Woensdag 3 mei 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER Maatschappij Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Voetbaltoernooi - In het kader van de Zwaluwen Jeugd Aktie wordt donderdag 4 mei op het sportveldencomplex aan de Vlis- singse Irislaan en Baskensburg een voetbaltoernooi gehouden. De A-junioren, met onder meer Vlissingen, Middelburg en Arne- muiden, beginnen om 9 uur in de Irislaan. De finale is om 15.30 uur. De B-junioren, onder meer Wlacheren, Zeeland Sport, Vlis singen en Veere, starten even eens om 9 uur maar dan in Baskensburg. De finale begint om 14.20 uur. De C-junioren spe len op Baskensburg en in de Iris laan. Ook hier is de start om 9 uur en de finale om 14 uur. De D- pupillen spelen op Baskensburg, de E- en de F-pupillen op de Irislaan. Avondvierdaagse - Voor Vrolij- ke Tippelaars houdt de gelijkna- mige wandelsportvereniging uit I Vlissingen vanaf maandag 8 mei (tot en met donderdag 11 mei weer een avondvierdaagse, f Gestart wordt elke avond vanaf E; het clubhuis Zeeland Sport aan het Baskensburgplein in Vlissin gen. De starttijden voor alle af standen zijn op maandag, dinsdag en woensdag om 18.30 uur. Op donderdag start de 5 km om 18.30, de 10 km om 18 en de 15 km om 17.30 uur. Inschrijven kan op 3 mei van 18.30 tot 19.30 uur en op 11 mei aan de start in het clubhuis van Zeeland Sport. Deelnemen is mogelijk in familie-, club-, of schoolverband of indivi dueel. Meer inlichtingen via 01184-64753. Jeugdvoetbaltoernooi - De Middelburgse Voetbal- en Athle- tiekvereniging houdt op donder dag 4 mei voor de vierde maal het NMB- Hemelvaartsdagtoernooi voor B1 en C1 junioren. Het deelnemers veld bestaat uit Spartaan 1920 uit Rotterdam, Internos uit Etten- Leur, Halsteren, TSC uit Ooster hout en natuurlijk de organiseren de vereniging. Het toernooi begint om 10 uur op de velden van het sportpark De Nadorst in Middelburg. Puzzelrit - Al puzzelend met de auto over de Walcherse binnen wegen rijden is mogelijk op don derdag 4 mei (Hemelvaartsdag). Dan houdt Motor- en Auto-Club Scheldegouwen namelijk weer een puzzelrit voor auto's. Inschrij ven is mogelijk vanaf 12.45 uur in Hotel Walcheren in Koudekerke. Hier wordt ook tussen 13 en 14 uur gestart. De prijsuitreiking is na binnenkomst van de laatste deelnemer. Meer informatie via 01180-34371. Oorlogsmonumenten; plastics of Beton? Hierbij een reactie op het ar tikel over de activiteiten van de Stichting Monumenten Walcheren in de Faam/Vlis- singer van 26-4 j.l. Deze stichting ijvert voor het plaatsen van kunstwerken als oorlogsmonumenten. Dat de tweede wereldoorlog op Walcheren niet vergeten mag worden is vanzelfspre kend. Maar waarom moeten kunstwerken het verleden doen herinneren, terwijl we met de monumenten uit de ze periode (bunkers) zo ver schrikkelijk nonchalant om springen. Iets wat een aantal leden die zitting hebben in de stichting absoluut niet onbekend is. Een actueel voorbeeld; Burgemeester v.d. Doef, die zitting heeft in de Stichting Monumenten Walcheren, heeft als voorzit ter van B&W Vlissingen wel voorgenomen om, zonder dat hier een concreet bestemmingsplan aan ten grondslag ligt, een drietal in teressante bunkers (militair hospitaal) aan de Hendriks- weg bij het Vlissingse stati on te laten slopen. Monu menten zijn er voor het na geslacht. Nu rijst de vraag waar de generaties na ons rijker mee zijn; met kunstim pressies van tientallen jaren na de oorlog of met tastbare overblijfselen, met eigen ver haal over en van de oorlog? Bunkers geven een beeld van de oorlog, herden kingsmonumenten geven geen beeld van de oorlog, al leen een beeld van de ver werking hiervan. Hans Sakkers Michiel Snoek Prinsenhove 130 4336 HE Middelburg. Tafeltennistoernooi - De tafel tennisvereniging Arnemuiden be gint op maandag 8 mei met de voorrondes om de Hackenberg Cup. Dit toernooi is bedoeld voor tafeltennissers met een D-, E-, of F-licentie. De voorrondes worden verder gespeeld op vrijdag 12, dinsdag 16 en vrijdag 19 mei. De kwartfinales worden gespeeld op maandag 22 en dinsdag 23 mei en de halve finales op vrijdag 26 mei. Op vrijdag 2 juni wordt uit eindelijk de finale gespeeld. Alle wedstrijdavonden beginnen om 19.15 uur. Verder wordt op zater dag 3 juni het toernooi om de Zeeland Cup voor spelers met een A-, B- of C-licentie gehouden. Vanaf 11 uur worden er vier 4-kampen gespeeld. De op brengst - inschrijfgeld en verlo ting - van beide evenementen gaat naar de zeehondencrèche in Pieterburen. De prijsuitreiking wordt daarom op 3 juni verricht door Lenie 't Hart. Studiedag jeugdsport - De Zeeuwse Sportraad houdt zater dag 3 juni een studiedag in De Stenge in Heinkenszand. Onder meer Bert van Lingen, jeugd- bondscoach van de KNVB spreekt daar over de jeugdtrai- ning. En de consulent lichamelij ke opvoeding van de gemeente Nijmegen houdt er een inleiding/. De studiedag is bedoeld voor bestuurders, ambtenaren sport zaken, sportleiders, leerkrachten lichamelijke opvoeding en ande ren. Het begint daar in Heinkens zand om tien uur 's morgens. Informatie: 01180-82500. Toertocht - De Toerclub Walche ren rijdt zaterdag 6 mei een rond je Oosterschelde: een vrije toertocht van zo'n honderdvijftig kilometer die de fietsers over de pijlerdam en de Oosterschelde- brug voert. Inschrijving en start tussen 8.30 en 9.30 uur bij Hotel Walcheren in Koudekerke Inlich tingen zijn verkrijgbaar bij H. Du- bois, 01184-17884. Golf - De Golfclub Reymerswael houdt zondag 7 mei een open dag op zijn complex onder Rilland-Bath. Reymerswael is één van de weinige golfclubs die nog geen ledenstop heeft. Ook geldt er geen strenge ballotage. De club, die momenteel driehonderd veertig leden telt, heeft de be schikking over een negen holes-baan, die mettertijd wordt uitgebreid naar een achttien holes-baan. Zondag kan iedereen die meer over golf wil weten tus sen 10 en 12 en 14 en 16 uur op het complex terecht. Omloop - Toerrijders en trim mers kunnen zondag 7 mei deel nemen aan de Omloop van het Veerse Meer, een fietstocht over de afstanden 40, 75 en 125 km. Gestart wordt bij café Royal in Wolphaartsdijk tussen 9 en 11 uur. Het is voor de negende keer dat de Toerclub Theo Middel kamp deze toertocht organiseert. Inlichtingen: 01198-1287. Rolstoelbasketbal - De Rolstoelbasketbalvereniging Mid delburg houdt zaterdag 6 mei een toernooi in de sportzaal van de Stedelijke Scholengemeenschap. Naast de organiserende club doen teams mee uit Utrecht, Delft, Rotterdam en Breda. De eerste wedstrijd begint om 11 uur en tegen 16 uur staat de prijsuit reiking op het programma. Studiedag jeugdsport - Sport bestuurders, ambtenaren, sport leiders, leden van lokale bundelingen en vakleerkrachten lichamelijke opvoeding kunnen op zaterdag 3 juni deelnemen aan een studiedag over jeugdsport, die wordt gehouden in De Stenge in Heinkenszand. De studiedag duurt van 10 tot 15 uur en is georganiseerd door de Zeeuwse Sportraad. Jeugd- bondscoach van de KNVB, Bert van Lingen, houdt een inleiding over het onderwerp Jeugdtrai- ning. Kees Stieding, consulent li chamelijke opvoeding bij de afdeling Sport en Recreatie van de gemeente Nijmegen, spreekt over jeugdsport in samenwerking met gemeente, sportverenigin gen en onderwijs. Aanmelding voor deze dag kan tot 26 mei bij de Zeeuwse Sportraad, 01180-82500. Korfbaltoernooi - De liefheb bers van korfbal kunnen donder dag 4 mei hun hart weer ophalen. Dan houdt korfbalvere niging Swift namelijk weer het inmiddels traditioneel geworden Hemelvaartsdagtoernooi op het sportcomplex De Voorborch in Middelburg. Variërend van senio ren tot welpen nemen er meer dan honderrdtachtig ploegen deel aan dit toernooi. Tijdens het toernooi wordt er middels een verloting ook nog bij stil gestaan dat korfbalvereniging Swift vijf envijftig jaar bestaat. De sport velden zijn vanaf 8 uur toeganke lijk. De na afloop geplande disco-avond in het clubhuis van Swift is in verband met de do denherdenking verzet naar de volgende dag, vrijdag 5 mei. Gevonden: In de periode van 1 maart - 15 april zijn bij de ge meentepolitie te Middelburg, de navolgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: 1 donkerblauwe trui, 1 dames halsdoek, blokjesmotief, 1 kin derbeugel, 1 portemonnee, bill fold, 1 donkerblauwe kinder schoen, 1 vierwielig wagentje, 1 bromfietsplaatje, 1 bril, bruin montuur, 1 bril, goudkleurig in bruine koker, 2 borduurstramien met voorbedrukte patroon, 1 da mesblouse, blauw/zwart/rose, 1 fotorol, 1 regenbroek, geel, 1 re genpak, grijze broek en rood jas je, 1 kunstgebit, 1 skatebord, 1 fietspomp, Motobecane, 1 langw. wollen sjaal, 1 paar da meshandschoenen, zwart suè- de, 1 paar beige wanten, 1 plastic tas, wit inhoud: school boekjes broodtrommel, 1 penne etui, groen, 1 hartvormig hangertje aan zilv. ketting, 1 re kenmachine, wit, 1 zakje met bloemzaadjes, 1 Puma tennis schoen (rechts), 1 witte heren trui, 1 plastic tas met 2 Lego do zen, 1 Visa-card, 1 Lips pasje, 1 bruin etui met inhoud, 1 rugzak, rood nylon, 1 tabakspijp, 1 ge haakte valletje, 1 zilveren boe- renknop hangertje, 1 sierdop van Opel en Renault, 1 regenpak in hoes, grijs/blauw, 1 lapje stof, rood/wit gestreept 2 m.), 1 wit etui met inhalator, 1 stam kaart ZWN, 1 gouden armband, 1 portemonnee, Minnie Mouse, 1 portemonnee, bordeaux rood, 1 portemonnee, zwart, div. da mes horloges, div. sleutels, div. bankbiljetten. Open Monumentendag - In Nederland valt dit jaar de Open Monumentendag op zaterdag 9 september. In ongeveer vierhon derd gemeenten zijn dan ruim drieduizend bekende en onbeken de monumenten gratis zowel van binnen als van buiten te bezichti gen. De officiële opening is op vrijdag 8 september in de dan net gerestaureerde Stadsgehoorzaal van Kampen. In augustus komt de Open Monumentenkrant uit met meer informatie over de acti viteiten van de deelnemende ge meenten. De Raad van Europa streeft er naar om in 1990 een European Heritage Day te hou den. Dit onder meer naar aanlei ding van het succes van zo'n dag in Nederland. Herdenking Veere - De doden herdenking in Veere begint don derdag 4 mei om 18 uur met het half stok hangen van de vlaggen. Van 19.45 uur tot dertig secon den voor 20 uur worden de klok ken geluid. Het gemeentebestuur legt bloemen bij de oorlogsmonu menten op de begraafplaatsen Veere Zanddijk (18.30 uur), Ga- pinge (18.50 uur), Vrouwenpol der (19.10 uur) en om 19.40 uur bij het bevrijdingsmonument bij de Nederlands hervormde kerk in Serooskerke. Na het leggen van de bloemen wordt telkens 1 mi nuut stilte in acht genomen. De plechtigheid op de begraafplaats in Serooskerke sluit aan op de nationale herdenking om 20 uur. Een trompetblazer blaast daar 'The last post'. Popkensburg - De woonge meenschap van ouderen 't Hof Popkensburg in Sint Laurens houdt een open dag op vrijdag 5 mei. De bezoekers krijgen van de bewoners een rondleiding en ant woord op al hun vragen. De open dag begint om 10 uur. Popkens burg is te vinden aan de Kasteelstraat. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via 01180-12612/15170. Pinksterketen - Om aan te ge ven dat de kerken gezamenlijk op weg zijn naar pinksteren, heeft de Raad van Kerken Middelburg in de week voor pinksteren een pinksterketen opgezet: elke avond wordt er in een ander kerk gebouw een korte vesperdienst gehouden. Het thema van dit jaar, Kom Heilige Geest, ver nieuw het aanschijn der aarde, sluit aan bij het conciliair proces. De diensten, die een half uur du ren, worden op maandag 8 mei in De Hoeksteen, dinsdag 9 mei in de Petrus- en Pauluskerk, woens dag 10 mei in de Evangelisch- Lutherse kerk, donderdag 11 mei in de Engelse Kerk, vrijdag 12 mei in de Koorkerk en zaterdag 13 mei in het gebouw van het Leger des Heils gehouden De doorde weekse diensten beginnen om 19.30 uur, die op zaterdag om 16 uur. Seksueel geweld - Onder de ti tel 'Na seksueel geweld, hoe dan verder?' houden de FNV vrou wen en de Middelburgse Rooie Vrouwen donderdag 11 mei een themamiddag in 't Pand aan de Kerksteeg 5 in Middelburg. Doel van deze middag, die om 14 uur begint, is duidelijkheid te verkrij gen in de opvang en de hulpverle ning na seksueel geweld. Inleidingen worden verzorgd door Slachtofferhulp, rijkspolitie, poli tie, een arts, het Fiom Zeeland, het Riagg en het Samenwer kingsverband sexueel geweld Walcheren. Na elke inleiding is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Dodenherdenking Middel burg - Met het spelen van een koraal door de Middelburgse Brass Band Onda, 's avonds om 19.30 uur op het Abdijplein, be gint donderdag 4 mei de jaarlijk se dodenherdenking in Middelburg. Na een door brass band Onda begeleide samen zang en enkele declamaties van A. Scheltens-Koops, begeeft de stoet zich om tien voor acht stil zwijgend naar het bevrij dingsmonument '40:44 op de Groenmarkt. Hier wordt om acht uur twee minuten stilte in acht genomen. Na het spelen van de Last Post worden er kransen en bloemen gelegd. Besloten wordt met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. Bij slecht weer wordt de herdenking gehouden in de Nieuwe Kerk. Welkomdienst - In De Hoeksteen in Middelburg wordt op zondag 7 mei om 18.45 uur een welkomdienst gehouden. Ds. M. de Boer spreekt dan over het gebruik van de menselijke gaven onder het thema: Wie wat bewaart heeft niets. Medewer king wordt verder verleend door het koor Sheborim, het Welkom- bo en de organist Andries Hoo- gerheijde. WAF-Goes - De organisatie Wo men's Aglow Fellowship, afdeling Goes, houdt op woensdag 10 mei weer een bijeenkomst voor vrouwen van alle gezinten. Ans van der Ham spreekt over het on derwerp 'Strijd in de hemelse ge westen'. De bijeenkomst wordt gehouden in De Prins van Oranje aan de Nieuwstraat 14 in Goes en begint om 9.45 uur. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar via 01180-29928. Appéldienst - Een appéldienst waarbij het thema 'Alpha en Omega' wordt uitgebeeld door de mimegroep Reflection wordt op zondag 7 mei gehouden in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Voorganger is Chr. Kleij. De mu ziek wordt verzorgd door het Vlissings Jongerenkoor onder lei ding van Epjan Kwast en organist Bram Beekman. De dienst begint om 10 uur. Onderling contact - De vrou wen van de Onderling Contact groep van de Hervormde kerk in Middelburg houden op dinsdag 6 juni om 9.30 uur weer een bij eenkomst in de hal van de Ont- moetingskerk aan de Oosterscheldestraat in Middel burg. Tonneke Bijker, bekend van het tv-programma 'Vrouw zijn', spreekt dan over het thema 'lief- de heeft een prijskaartje'. Nieuwe Vlissingseweg - Het stuk van de Nieuwe Vlissingse weg tussen de Keersluisbrug en de President Rooseveltlaan en het deel bij de op- en afritten van de Sloeweg krijgt een nieuwe as- faltlaag. Tegelijkertijd wordt de verkeerslichtinstallatie vernieuwd en worden er nieuwe detectielus- sen in het wegdek aangebracht. De werkzaamheden nemen een paar maanden in beslag. De op en afritten van de Sloeweg wor den in die tijd een paar keer voor korte tijd afgesloten. Bonedijcke - Het Vlissingse wijkcomité Bondedijcke houdt dinsdag 9 mei een openbare ver gadering in het kantoor van de Stichting Opbouwwerk Vlissin gen aan de Badhuisstraat. Op de agenda staat onder meer de nieuwbouw van de openbare ba sisschool en de herinrichting van het plein Hogeweg. De vergade ring begint om 19.30 uur. WSW/Koopmansvoetpad - In dienstencentrum Bachten Poorte aan de Bachtenpoort 46 in Oost- Souburg wordt op woensdag 10 mei vanaf 20 uur een openbare vergadering gehouden van het bewonerskomité WSW/Koop mansvoetpad. Tijdens de verga dering wordt onder andere uiteengezet wat de taak en werk zaamheden zijn van de Opbouw- kommissie en het Vlissings Platvorm voor Huurderskomitees. Avondruilbeurs - Verzamelaars worden vrijdag 5 mei op de avondruilbeurs in café De Goede Verwachting in Lewedorp ver wacht. De aanvang is om 19.15 uur. Te ruil zijn onder meer mun ten, oude ansichten en post zegels. Snuffelmarkt - Voor de snuffe laars houdt het muziekkorps de Delta Band uit Vlissingen op za terdag 6 mei een snuffelmarkt in de voormalige jeugdherberg aan de Breewaterstraat in Vlissingen. Vanaf 9.30 uur worden allerhan de tweedehands artikelen aan het kooplustig publiek aangebo den. De markt duurt tot 13 uur. De opbrengst is bestemd voor re paratie en vernieuwing van in strumenten en uniformen voor de Delta Band. Rommelmarkt - Korfbalvereni ging Seolto uit Vlissingen houdt haar jaarlijkse rommelmarkt op zaterdag 17 juni. De markt wordt gehouden op het speeltuinterrein aan de Zuidbeekseweg in Vlissin gen. Vanaf 10 uur kan er worden gekocht. Kunstuitleen - De kunstuitleen aan de Vlissingse Lange Zelke is voortaan iedere dinsdag en woensdag van 10 tot 16 uur en van 18 tot 20 uur geopend. Daar mee is de vrijdagopening en de middagsluiting vervallen. Meer korte informatie elders in deze krant. FILM OVER BEZOEK VRIJWILLIGERS VIJVERVREUGD Vijvervreugd, het Middelburgse tehuis voor geestelijk gehandi capten, heeft ongeveer driehon derdzestig inwoners. Een derde daarvan krijgt zelden of nooit be zoek van familie. Daarom werd een aantal jaren geleden de Werkgroep Bezoekvrijwilligers in het leven geroepen. Door bemid deling van deze werkgroep krij gen nu tachtig bewoners regelmatig bezoek. Met de zelf gemaakte voorlichtingsfilm Sa men Verder hoopt de werkgroep ook voor de overige veertig men sen een bezoek te vinden. Wie meer wil weten over dit vrijwilli gerswerk kan maandag 8 mei te recht in Vijvervreugd, waar de videofilm om 20 uur wordt vertoond. „In de meeste gevallen zijn de ouders overleden of woont de fa milie te ver weg", zegt Jan Ka mermans, werkzaam in Vijvervreugd en lid van de werk groep. „Toch is het contact met de buitenwereld erg belangrijk. De bewoners zitten in groepen van zes. Ze krijgen dus nooit alle aandacht alleen voor zichzelf. Wanneer ze dat wel krijgen, func tioneren ze veel beter". De be doeling is dat bezoekvrijwilliger ook echt regelmatig op bezoek komt of de gehandicapte een dagje mee uit of mee naar huis neemt. „Er is niet zo veel nodig om het ze naar de zin te maken. In een auto meerijden vinden ze bijvoorbeeld al fantastisch". In Vijvervreugd wonen bijna uitslui tend volwassen mensen, waar van het verstandelijk niveau varieert van dat van een baby tot dat van een kind van vijf, zes jaar. Ondanks dat lage niveau verloopt het contact bijna altijd goed. Nel Steenaert bezoekt al dertien jaar lang dezelfde vrouw. „Ze kan nauwelijks praten en heeft weinig begrip voor tijd. Maar ze zit wel elke dinsdag om 12 uur in de gang op me te wachten". En dat maakt het bezoekvrijwilliger zijn volgens haar ook zo leuk. „Het is af en toe best moeilijk. Je kunt geen enkele keer overslaan. Maar het contact dat je er voor terug krijgt is het waard. Mensen die het eenmaal doen, stoppen maar heel zelden". Dat laatste is ook te danken aan de goede voorberei ding en begeleiding, denkt Jan Kamermans. „Wie vrijwilliger wil worden komt eerst vrijblijvend op bezoek en krijgt alle uitleg over de voor- en nadelen. We gaan be slist niet over één nacht ijs". In Samen Verder wordt een aantal vrijwilligers en gehandicapten op de voet gevolgd. Ook leggen de vrijwilligers uit waarom ze het doen. Op verzoek vertoont de werkgroep de film ook voor vere nigingen. Wie er maandag bij wil zijn kan zich opgeven bij Vijver vreugd, telefoon 01180-25751. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. Do. 4 t/rri 10 mei AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Do. 10 uur: ds. R.W. v. Mou- rik; knd. Zo. 10 uur: ds. R.W. v. Mourik, knd, 19 uur: ds. J. Geers. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Do. 9.30 uur: ds. L.W. Ch. Ruijgrok. Zo. 9.30 uur: ds. J. de Jong, 15 uur: ds. T. Wegman. Gereformeerde Gemeente. Do. 9.30 uur: ds. Ver- hoeks. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1Do. 9 uur: ds. Köther-Middelhoek. Zo. 10.15 uur: ds. Köther- Middelhoek. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Do. 10 uur: ds. C.A. Westerveen gez. dienst in Geref. Kerk. Zo. 10 uur: ds. A.W. Mol, 19 uur: dhr. Noorddam, gez. dienst in Geref. Kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Do. 10 uur: Za. 19.15 uur. GAPINGE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Do. 9 uur: gez. dienst in Geref. kerk. Zo. 9 uur: ds. C.A. Westerveen. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Do. 10 uur: ds. G. den Heeten, gez. dienst in Herv. kerk. Zo. 10 uur: ds. P.J. Westerneng, 19 uur: ds. A. Spaans. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Do. 10 uur: gez. dienst, ds. G. den Heeten. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon m.m.v. Hervormd kerkkoor, 19 uur: ds. A. Spaans, gez. dienst in Geref. kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Do. 9.30 uur: Mevr. Spaans. Zo. 9 uur: Mevr. Spaans. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 22. Do. 9.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands m.m.v. kinderkoor. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. M.J. v. Reenen uit Harderwijk. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Do. 9.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands gez. dienst in Geref. Kerk. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Do. 10 uur: dhr. J. v. Leerdam. Zo. 10 uur: ds. W.B. Obbink, 19 uur: dhr. J. v. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Do. 10.15 uur: ds. Köther-Middelhoek. Zo. 9 uur: ds.Köther- Middelhoek. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, Do. 9.30 uur: ds. O. Elseman, Zo. 9.30 i/ur: ds. I.J.G. IJkel, 17 uur: ds. A.P. Nauta. Koorkerk Do. 9.30 uur: ds. W.A. v/d Berg en ds. J. Dubbink Hofpleinkerk, Hofplein, Zo. 9.30 uur: ds. A.P. Nauta, 14.30 uur: ds. P.J. Rebel Thomaskapel. Do. 9.30 uur: dhr. A. Jorritsma. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: ds. P.J. Rebel. 19 uur: ds. M. de Boer en dhr. C.J. de Leur. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo Pinkstergemeente. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: ds. J.E.L. Brummelkamp. Koorkerk, Koorkerkhof, Do. 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg en ds. J. Dubbink. Zo. 10 uur: drs. A. v. Klave ren, Oostkerk, Zo. 10 uur: ds. Ph. Stoffels. Thomaskapel, Vrijlandstraat, Do. 9.30 uur: dhr. A. Jorritsma, 9.30 uur: ds. P. Klijnsma. Wijkgemeente Geref. Bond, Do. 10 uur: ds. C. Trouwborst. Zo. 11 en 18.30 uur: ds. C. Trouwborst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. G.H. Koning. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. Geen dienst. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: dr. A. v. Klaveren. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, Do. 10 uur, Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Do. 10 l gez. dienst in Ritthem. ds. v. Oostende. VEERE Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Do. 9.30 uur: ds. v.d. Vrie, gez. d. in Geref. Kerk. Zo. 10.30 uur: ds. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Do. 10.30 uur: Holy Communion Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Do. 9.30 en 1 7 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. v. Duin. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9. uur: ds. G. Zomer, 16.30 uur: ds. W.F. Wis- selink. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: hr. Kleij. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Do. 9 uur: ds. Kalksma. Zo. 9.30 uur: ds. de Nooij, 19 uur: hr. Schoenmaker. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: hr. Jorritsma. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. v. Bork. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. Makkinga. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.1 5 uur: ds. G.H. Koning, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk, Marnixplein 41. Do. 9.30 uur: ds. C.G. Vreugdenhil, Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreug- denhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kpt. C.D. -Bijl, 17 uur: Luitenante M. Kruithof. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst. ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Do. 10 uur: ds. P. Joosse en Br. Caspar. Zo. 10 uur: drs. J. Geers. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Do. 11 uur Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), Wo. 3 mei: 19 uur. Do. 9.30 uur. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Do. 9 uur: ds. Lukasse, Zo. 9 uur: ds. Lukasse. Rooms Katholieke kerk. Fort den Haackweg 2. Do. 10 uur. Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Do. 9.30 uur: ds. Bijl. Zo. 9.30 uur. dhr. Noordam, 19 uur: ds. De Boom. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Do. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn, Zo. 9.30 uur: ds. P. Rinkema. Rooms Katholieke Kerk. Bosweg. Do. 10 uur, Zo. 10 do. 4 t/m wo. 10 mei HUISARTSEN MIDDELBURG: Do. A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 1 5814. Vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Zondag tot 24 uur: A.v. Heusden, Bellinkplein 3, tel. 23011 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: Do. R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: A.H. v. Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24 uur: D.C. Bom, Badhuisstraat 81, tel. 12233. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: Donderdag: Th. Bloos, Ka naalstraat 70, O-Souburg, tel. 01184 - 61212. Vrij dag: P. Kodde, O. Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180 - 15810. Zaterdag: F.J. Heere, J.H. Huijs- senstraat 15, Middelburg, tel. 01180 - 11501. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Zondag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182 - 1308. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: Donderdag en vrijdag: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189 - 1212. Zaterdag en Zon dag: J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181 - 1271. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE. MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: Vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: Dr. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187 - 1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: Zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186 - 1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Donderdag en vrijdag: H. Steunenberg, Westerbaan 18, O-Souburg, tel. 01184 - 60104, Zaterdag en zondag: J.M. Jansen, J.v. Hoofdkwartier 90, Mid- delburg, tel. 01180 - 15595. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Do. 9.30 uur: ds. F.C. v. Dijke. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dij- ke, knd. jongste en oudste groep, 19 uur: ds. F.C. v. Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Do. ds. A.C. den Hollander, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Do. 10 uur: ds. H. v. Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Do. 10uur: ds. J. Nauta, gez. d. in N.H.K. Zo. 10uur: ds. Coppoolse, 19 uur: ds. J.P. Feddema. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Do. 10 uur: ds. A. Spaans. Zo. 10 uur: ds. P. Borgers, 19 uur: ds. J.P. Feddema. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Do. 9 uur: dhr. M.J. Geure, gez. d. in Geref. kerk. Zo. 10.30 uur: ds. C.A. Westerveen. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: drs. D. Westerneng, 19 uur: ds. P.J. Westerneng. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. R. Heemskerk en ds. P. Melse. Oranjeplein, Do. 9 uur: ds. P. Melse. Zo. 9.30 uur: ds. J. Pannekoek. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: dhr. H. Hondius. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, Do. 10 uur: ds. P. Joosse, zo. 10 uur: Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochie koor. Do. 10 uur. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 1 7.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 01180 - 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Papegaaienburg, Papegaaien- burg 24-26, tel. 01184 - 66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe. tel. 01184 - 71140. MIDDELBURG: J. Drijdijk, tel. 01180 - 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren). Donder dag: Mw. Th. J. Driehuis-v. Haselen, Vlissingen, tel. 01184 - 66548. Zaterdag en zondag: E.F.M. v.d. Ak ker, O-Souburg, tel. 01184 - 60860. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren, tel. 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39 41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). I

de Faam | 1989 | | pagina 7