Walcheren en de dammenroute Eremedailles Dodenherdenking Zwembadnieuws Minister ontvangt pleitnota Milieu- prijs Verordening Wegenwet Hinderwet Brochure Ophalen huisvuil Sluiting kantoren Collecten Cliënten raad Hoe draag je iemand voor? Commissies in mei Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week DE FAAM Woensdag 3 mei 1989 Door het oog van de Lange Jan De burgemeesters van Middel burg en Vlissingen bieden op 3 mei in Den Haag aan de funge rend voorzitter van de vaste ka mercommissie voor de Volkshuis vesting en ruimtelijke ordening een brochure aan. Deze brochure heet "Stadsgewest Vlissingen- Middelburg"en kreeg als onderti tel "Samenwerking in ruimtelijk perspectief". In deze brochure willen beide ge meenten hun eerder uitgesproken intentieverklaring inhoudelijk on derbouwen. Het is een pleidooi om in de Vierde Nota voor de Ruimtelijke Ordening genomi neerd te worden als stadsgewest. Uiteindelijk doel van beide ge meenten is om in de structuur schets "Stedelijke en landelijke Gebieden die in 1990 wordt her zien, gezamenlijk als "stadsge west" te worden aangemerkt. De ophaalroute voor huisvuil van donderdag 4 mei Hemelvaartsdag wordt verplaatst naar vrijdag 5 mei. In de week na Pinksteren ver schuift de ophaalroute van maan dag naar dinsdag, van dinsdag naar woensdag enzovoorts. Alle gemeentelijke kantoren zijn gesloten op Hemelvaartsdag 4 mei en Bevrijdingsdag 5 mei. De kunstuitleen Balans 17 is even eens op deze dagen gesloten; op zaterdag 6 mei is de kunstuitleen geopend. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis collecte te houden: Nederlandse Astma Fonds, maandag 8 mei tot zondag 14 mei; Vereniging A VO Nederland, maandag 15 mei tot zondag 21 mei; Nederlandse Rode Kruis, maan dag 22 mei tot zondag 4 juni. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, die nen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. Elke donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur houdt de Cliënten raad van de Gemeentelijke Socia le Dienst spreekuur in het pand Stadhuisstraat 2, naast de afde ling Burgerzaken. Wie vragen, opmerkingen of klachten heeft als cliënt van de Sociale Dienst kan daar terecht. "Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 8 mei 1989 tot en met 15 mei 1989 gehakt, witlof, aardappelen dinsdag karbonade, spinazie, aardappelen woensdag macaroni met ham en kaas donderdag kuikenborstfilet, appeltjes, aard appelen vrijdag gehakt, andijvie, puree zaterdag cordonbleu, bloemkool, pommes mignonettes maandag varkensvlees, vruchtensaus, rijst Op dinsdag 2 mei 1989 hebben de beer mr. C.G.J. Rutten (burgemees ter van Middelburg), de heer J.D. de Voogd (lid van het college van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zeeland) en de heer drs. C. Har- tog (voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland) om 9.55 uur op het Ministerie van Verkeer en Waterstaat de pleitnota "Walcheren en de Dammenroute" aange boden aan minister drs. N. Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat. De nota is geschreven in opdracht van de gemeente Middelburg, de provincie Zeeland en de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Brabant. In de nota wordt een aantal motieven aangedragen voor een snelle totstandkoming van de Dammenroute over Wal cheren. De infrastructuur van Walcheren en in het bijzonder die van Mid delburg staan in de pleitnota cen traal. Zeeland en met name Wal cheren wordt geconfronteerd met een enorme toename van verkeer. Deze toename geeft in het bijzon der een grote druk op Middel burg. De weg over de stormvloed kering in de Oosterschelde is in 1987 in gebruik genomen. Dit be tekent dat via de kustroute een grote verkeersstroom richting Walcheren gaat. Deze ver keersstroom kan op Walcheren onvoldoende worden geleid met als resultaat dat, verkeer komend uit de richting Schouwen- Duiveland, zich een weg moet zoeken via de ontsluitingsroutes van Middelburg. Ook het ver keer, komend uit de richting Goes, met als bestemming Wal- cherse kust moet over dezelfde ontsluitingroutes worden geleid. De in Middelburg aanwezige twee bruggen over het Kanaal door Walcheren en de toenemende drukke scheepvaart op dit kanaal belemmeren een goede doorgang. Stremmingen en filevorming zijn het gevolg. Het toenemend ver keer (bestemmingsverkeer evenals toeristisch-recreatief verkeer) legt een grote druk op de toekomst van Middelburg omdat de huidige verkeersaders onvoldoende bere kend zijn op deze toename. In de pleitnota "Walcheren en de Dammenroute" wordt een snelle realisering van een aquaduct on der het Kanaal door Walcheren bepleit. Het aanleggen van het ontbrekende aquaduct zal leiden tot het wegnemen van het belang rijkste knelpunt in de dammen route. Realisering van ontbreken de schakels betekent dat de nieu we wegverbinding door Zeeland over de stormvloedkering op de rijksweg 58 tussen Goes en Vlis singen kan worden aangesloten. Het versneld aanleggen van het aquaduct betekent dat de positie van Walcheren en Middelburg in het bijzonder in de nabije toe komst geen nadelige gevolgen zal Met enige regelmaat stellen inwo ners de vraag: "Hoe wordt ie mand voorgedragen voor een ko ninklijke onderscheiding?" In deze tijd van het jaar is dit een heel actueel onderwerp, reden om een en ander eens op een rij te zetten. Algemene gelegenheid Er is één speciale dag in het jaar dat u geconfronteerd wordt met een "lintjesregen", de dag vóór Koninginnedag. Deze lintjes bete kenen dat men in brede kring ge waardeerd wordt om de inzet voor de samenleving of een on derdeel daarvan. Dat men zich in het maatschappelijk leven of op een ander niveau gedurende vele jaren verdienstelijk heeft ge maakt. Dat kan zijn in het werk, in het verenigingsleven of anders zins. Vaak is het de combinatie van een aantal deugden, in één persoon verenigd, die de basis van een onderscheiding vormt. Tussentijds Naast de de jaarlijks terugkeren de lintjesregen bestaat ook de mo gelijkheid iemand bij een speciale gebeurtenis, een afscheid of jubi leum, voor te dragen voor een ko ninklijke onderscheiding. Voordracht Wie neemt in deze zaken nu het initiatief? De burgemeester doet een voordracht aan de Commissa ris der Koningin, die op zijn beurt de betrokken minister adviseert. De burgemeester kan voor het doen van een dergelijke voor dracht worden benaderd met een brief waarin de verdiensten van iemand worden aangegeven. Zo'n brief komt meestal van een werk gever of van het bestuur van een organisatie. Het is goed vooraf te bedenken dat lang niet aan elk verzoek wordt voldaan. Tijdsverloop Tussen het aanvragen en het ver lenen van een onderscheiding ver loopt meestal een periode van 3 a 4 maanden. Een voordracht voor de algemene decoratieverlening rond Konin ginnedag moet zelfs al in augustus van het voorgaande jaar bij de burgemeester worden ingediend. Het gebeurt nog wel eens dat men enkele weken voor een jubileum of afscheid op het idee komt de burgemeester te vragen zijn best te doen voor een decoratie. Dat is onherroepelijk te laat. Men doet er goed aan zeker vier maanden vooruit te denken! Draagteken Met ingang van 1 november vorig jaar is het draagteken ingevoerd, behorende bij de eremedailles ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, goud, zilver en brons. Deze draagtekens kosten 10)— en zijn verkrijgbaar bij de Kanse larij der Nederlandse Orden, Postbus 30436, 2500 GK Den Haag. Ook diegenen, die vóór ge noemde datum een eremedaille hebben mogen ontvangen kunnen een draagteken bestellen. Meer informatie kunt u krijgen bij mr. van Kooten, gemeente Middelburg, telefoon 26251. Op donderdag 4 mei wordt de jaarlijkse dodenherdenking ge houden. Deze begint om 19.30 uur 's avonds op het Middelburg se Abdijplein met het spelen van een koraal door de Christelijke Brass Band "Onda" uit Middel burg. Deze Brass Band begeleidt ook de samenzang. Mevrouw A.A. Scheltens-Koops zal enkele declamaties verzorgen. Wanneer om tien voor acht de klokken gaan luiden zal de stoet zich in stilzwijgen naar het bevrij dingsmonument '40-'44 op de Groenmarkt begeven. Op deze plaats wordt om acht uur twee minuten stilte in acht genomen. Na het spelen van de "Last Post" is er gelegenheid tot het leggen van kransen en bloemen. De plechtigheid wordt besloten met het zingen van het zesde couplet van het "Wilhelmus". Indien de weersomstandigheden van dien aard zijn dat de herden king niet op het Abdijplein kan worden gehouden wordt uitgewe ken naar de Nieuwe Kerk. Openingstijden Op de navolgende dagen is er geen partikuliere zwemles: donderdag 4 mei i.v.m. hemel vaartsdag; vrijdag 5 mei i.v.m. bevrij dingsdag; Vanaf zondag 14 mei tot en met zaterdag 20 mei i.v.m. Pinksteren. Recreatief zwemmen: Donderdag 4 mei geopend van 09.00 - 16.00 uur Vrijdag 5 mei geopend van 09.00 - 16.00 uur Zaterdag 6 mei geopend van 09.00 - 12.45 uur En in de pinkstervakantie: Zaterdag 13 mei geopend van 09.00 - 16.00 uur (diep bassin); 13.00 - 16.00 uur (ondiep bassin); Zondag 14 mei gesloten Maandag 15 mei geopend van 10.00 - 16.00 uur Dinsdag 16 mei geopend van 07.00 - 19.30 uur Woensdag 17 mei geopend van 07.00 - 20.00 uur Donderdag 18 mei geopend van 07.00 - 19.30 uur Vrijdag 19 mei geopend van 07.00 - 19.30 uur Zaterdag 20 mei geopend van 09.00 - 16.00 uur Zondag 21 mei geopend van 10.00 - 16.00 uur. Afhankelijk van de weersomstan digheden is of het overdekte zwembad of het buitenbad geopend. Partikuliere zwemles In het zwembad Poelendaele wor den partikuliere zwemlessen gege ven aan kinderen vanaf 5 jaar voor de diploma's A en B en zwem vaardigheid I tot III. De zwemlessen vinden 's ochtends en 's avonds plaats. Voor de och tenduren bestaat geen of een kor te wachtlijst, terwijl voor de les sen in de avonduren een wachttijd bestaat van minstens 6 maanden. Wie tussentijds is gestopt met zwemles kan in een bestaande groep worden geplaatst en hoeft niet op een wachtlijst te staan. Wilt u hieromtrent meer informa tie dan kunt u zich wenden tot het zwembad telefoon 26451 en vraagt u naar dhr. Heydens (chef zwemmeester) of dhr. J. But (ploegleider), bereikbaar tussen 08.00 - 08.30 of 15.30 - 16.30 uur. Zonnebanken - Gezichtsbruiner De zonnebanken zijn vernieuwd in onze zonnestudio. Er zijn spe ciale gezichtsbruiners geplaatst. Deze service kost u niets extra's. U kunt van de zonnebanken ge bruik maken van maandag tot en met vrijdag van 07.00 - 19.00 uur, op woensdag tot 12.00 uur, op za terdag van 09.00 - 16.00 uur en op zondag van 10.00-tot 13.30 uur. De kosten bedragen voor 25 mi nuten 7,—. Een 10-zonnekaart kost u 65, Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de kassa-medewerkers van het zwembad, telefoon 26451. Vanaf 18.00 uur tot aan het mo ment van zonsondergang worden van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok gehangen. Er worden dit jaar in oktober mi- lieuprijzen uitgereikt aan de in dustrie. Er zijn vier categorieën van prijzen voor ondernemingen en instellingen en bureaus die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor: - schone technologie; - milieuvriendelijk produkt; - milieuzorg in ondernemingen; milieuzorg in ontwikke lingslanden. Voor informatie en deelname for mulieren: drs. W.M. Zijlstra, Bu reau Milieu en Ruimtelijke Orde ning, VNO/NCW, Postbus 93093, 2509 AB Den Haag, tele foon 070 - 497489. De inzending moet vóór 1 juni binnen zijn! Commissie Onderwijs, maandag 8 om 16.00 uur, Secr. dhr. H. Groesser (spreekrecht); Commissie Gemeentewerken, maandag 8 om 19.30 uur, Secr. dhr. P.M. Meeusen (spreekrecht); Commissie Openbare Orde en Veiligheid, dinsdag 9 om 16.00 uur, Secr. dhr. J.J.v.d. Meijden (spreekrecht); Bestuurscommissie Welzijnsae- commodaties, maandag 9 om 19.30 uur, Wnd. secr. J. Vuijk (spreekrecht); Commissie Bestuur-Bestuurden, woensdag 10 om 16.30 uur, Secr. dhr. K.W.A. de Regt (spreek recht); Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 11 om 15.45 uur, Secr. mw. J. Cijsouw (spreek recht); Commissie Sociale Zaken, don derdag 11 om 19.30 uur, Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreek recht); Commissie Financiële Zaken, woensdag 17 om 16.00 uur, Secr. dhr. N.A. Meijer (spreekrecht); Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer, woensdag 17 om 19.30 uur, Secr. tst. 342; Commissie Volksgezondheid, donderdag 18 om 16.00 uur, Secr. dhr. M.C. Westveer (spreek recht); Bestuurscommissie Welzijn, don derdag 18 om 17.00 uur, Secr. dhr. A.J. Wien (spreekrecht); Gemeenteraad, maandag 22 om 14.00 uur; Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, donderdag 25 om 16.00 uur, Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht); Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissie secretaris op het stadhuis, tele foon 26251. ondergaan. Bij het niet aanleggen van het aquaduct is dit wel het ge val. Een afnemende bereikbaar heid zal leiden tot nadelige econo mische gevolgen. Er zal sprake zijn van vraaguitval en aanbod verschraling. Uitstel van de reali sering van de dammenroute kan betekenen dat omzetdalingen tot 25% kunnen optreden. De functie van de dammenroute vraagt om een goede aansluiting op het hoofdwegennetwerk. De pleitnota beoogt dan ook een functie te vervullen in de discussie over het al dan niet opnemen van rijksweg 57 (de dammenroute) als onderdeel van het hoofdwegen net, zoals die thans wordt gevoerd in het kader van het Tweede Structuurschema Verkeer en Vervoer. In aansluiting op de aanbieding vindt in het perscentrum Nieuwspoort te 's-Gravenhage op 2 mei 1989 om 10.45 uur in de Opkamer (grote zaal) een pers conferentie plaats. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de uitvoering van de artikelen 18, tweede lid, 21, derde lid, 22, vierde lid, 31, tweede lid, 33 onder a en 43 van de Markt- verordening Middelburg op grond van artikel 45 van de eerder genoemde Verordening is opgedragen aan de marktmeester en zijn plaatsvervanger. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat het in het voornemen ligt het overbouwde gedeelte van de Isabellagang aan het openbaar verkeer te onttrekken. Het be treffende gedeelte van de Isabellagang is aangegeven op een voor belanghebbenden ter inzage liggende tekening met daarbij het ontwerp-raadsvoorstel en besluit. Ingaande 8 mei 1989 tot en met 2 juni 1989 worden belangheb benden in de gelegenheid gesteld ter gemeentesecretarie op de afdeling Algemene Zaken (ingang Lange Noordstraat) van het voorstel daartoe kennis te nemen en hun bezwaren schriftelijk bij de gemeenteraad in te dienen. Burgemeester en wethouders van Middelburg; maken ingevolge het bepaalde in artikel 12 van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van: 1de heer F. Huiszoon te Oost-Souburg om een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking heb ben van een doe-het-zelf-garage annex verkoop tweede hands auto-onderdelen gelegen aan de Oostperkweg 39 te Middelburg; 2. Van den Broeke Motoren te Middelburg om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een motorrijwielzaak gelegen aan de Veerseweg 40 te Middelburg. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken elke werkdag tijdens kantooruren en op don derdagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling Al gemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180 - 26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelin ge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 3 ju ni 1989. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaar schrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, te gelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Eveneens kunnen mondeling bezwaren worden ingebracht tij dens een openbare zitting op 23 mei 1989, om 14.00 uur in het stadhuis van Middelburg, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen in te dienen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat: 1. de heer C.K. Verhulst te Ritthem een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een rundveebedrijf gelegen aan de Bin nendijk 7 te Nieuw- en Sint-Joosland; 2. de heer J.L. Wisse te Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een reparatiewerkplaats voor land bouwwerktuigen aan de Veerseweg 124B te Middelburg, en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verle nen onder voorschriften. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken elke werkdag tijdens kantooruren en op don derdagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling Al gemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180 - 26251toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelin ge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 3 ju ni 1989. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaar schrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, te gelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180 - 26251, toestel 413) kan in de periode van 18 tot en met 26 mei 1989 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwa ren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gele genheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikkingen.

de Faam | 1989 | | pagina 5