Volop feest in de Vlissingse wijken Eén en al feest in Arnemuiden In Serooskerke is van alles te doen Vlissingen kinder en vrijmarktstad Vlissingen: Feest in alle wijken Koudekerke: vier dagen lang feest Veere's Genoegen duikt overal op Piraten in Zoutelande Sport, spel en dans in Sint Laurens Oranjeloop Atletica Kerkplein Biggekerke Ganzebord Veere: Feest Zanddijk en Sandenburch Oranjerit Walcheren Vuurwerk in Middelburg Aagtekerke: puzzelen en playbacken Film en bingo voor ouderen Aubade voor b en w Meliskerke Oostkapelle helpt Wereld Natuur Fonds Mandolines en koorzang Concert- en Gehoorzaal DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 26 april 1989 ORANJEF Ook in de Vlissingse stadswijken gebeurt een heleboel op Konin ginnedag. In het wijkcentrum Open Hof bijvoorbeeld, is om 10 uur Leo's Kindersjoo te zien: een kinderprogramma met poppen kast, kwis en playback. Ook de Lammerenburg, Scheldebuurt, Bossenburgh, Aldegonde en Souburg doen mee. Aan de Zuidbeekseweg zijn 's middags kinderspelen. Om 19.30 uur is er'een lampionoptocht met de Jeugddeltaband en het marjo- rettenpeleton Flushing Girls. Broadway verzorgt het Oranjebal in de Lammerenburcht. In Buur thuis Scheldebuurt wordt 's mor gens een kinderverkleedwedstrijd gehouden. Naast kinderspelen zijn er ook spelen voor jongeren en volwassenen. In de speeltuin aan de Bloemen- In Zoutelande struikel je op Ko ninginnedag over piraten, zeero vers en andere ongure types. Al dit geboefte doet mee aan de festiviteiten die helemaal in het teken van van de piraterij staan. De leerlingen van de Willibrordus- school werkten met het Zeeuws Steunpunt Kunstzinnige Vorming aan een muziekproject. Wat ze daarvan hebben geleerd laten ze om 8.30 uur zien bij de optocht van Luctor et Emergo van de ba sisschool naar de feesttent. Om 9.30 uur verzorgen de kinderen een optreden in de tent, waar ook poppentheater Co de Vos en clown Pinario een voorstelling geven. De zeskampspelen gaan om 14 uur in de Langstraat van start. Negen ploegen demonstreren hun vaardigheid op onder meer de lopende wip en bij de sponzén-racaDe prijsuitreiking is om 17 uur. Voor de kleintjes is er een groot luchtkussenkasteel. Koninginnedag wordt traditioneel afgesloten met een Oranjebal, waarbij het dansorkest Paradise vanaf 20.30 uur de muziek verzorgt. In Sint Laurens speelt Koningin nedag zich op de Warande en in het Wijkcentrum af. Het feest behgint om 9.45 uur met een op tocht achter het Juliana Drum and Bugle Corps. Op de Warande worden vanaf 10.30 uur kinderspelen gehou den. Om 13.45 uur zijn de vol wassenen in een zeskamp aan de beurt. De stratenloop van 2600 of 5200 meter start om 17 uur. Kinderen kunnen zich in het wijk centrum vanaf 18.30 uur verma ken met een rad van avontuur en vanaf 19.30 uur met een kinder disco. Voor de jongeren is er om 20.30 uur een disco. Om 21 uur begint de grote feestavond met levende muziek en een rad van avontuur. De Vlissingse atletiekvereniging Atletica houdt zaterdag de tradi tionele Oranjeloop, die bestaat uit een jeugdprestatieloop van drie kilometer en een prestatie loop van 7,5 kilometer voor vol wassenen. Het parcours loopt over de Nolle- dijk, het strand en door het Vebe- nabos. De start is op de oprit ter hoogte van het Nollebos, de fi nish is op de speelweide. Inschrij ven is mogelijk vanaf 10.15 uur. Koninginneconcerten Zeeuwse Koorschool De Zeeuwse Koorschool viert Ko ninginnedag met twee koffiecon certen in de zaal van de Koorschool aan de Middelburgse Singelstraat. Het programma va rieert van klassieke muziek tot volksliedjes. De gratis concerten beginnen om 10.30 en 11.30 uur. Samen met het rk Mannenkoor en het rk gemengd kerkkoor Rommerskirchen verzorgt De Koorschool ook een feestelijke ho< imis op zondag 30 april. De*.o mis, in het kader van vijftien jaar vriendschapsbanden Zeeuw se Koorschool/Rommerskirchen, begint om 10.30 uur in de Maria Magdalenakerk in Goes. laan kunnen kinderen van tien tot en met dertien jaar meedoen aan een verklede rolschaatswedstrijd. 's Middags zijn de kinderspelen en om 20.30 uur vertrekt er een lampionoptocht vanaf de speel tuin. Bossenburgh heeft 's mor gens een versierde fietsenoptocht en 's middags re- Daniël Sahuleka treedt op in Vlissingen Op Koninginnendag (29 april) komt Daniël Sahuleka naar Vlis singen. Vanaf 22 uur treedt hij op in De Piek. Hij en zijn band zullen alles in het werk stellen - zo voor spelt Bert Stuit van De Piek - om de bezoekers lekker aan het swingen te krijgen. Sahuleka is geen onbekende in Vlissingen. Al vanaf het begin van zijn carrière in 1974 komt hij er. Sindsdien heeft hij internatio naal naam gemaakt en zijn platen zwerven door zowat de hele wereld. creatiespelen met een playback en soundmixshow. Ook is er een rommelmarkt. Bij Aldegonde gaan de kinderen met versierde steps en fietsen en zelfgemaakte muziekinstrumen ten om 9 uur de straat op. Dit als opwarmertje voor de kinderspe len die om 9.45 uur beginnen. De spelen voor volwassenen begin nen om 14 uur en voor de kinde ren zijn er tekenfilmpjes in het buurthuis. Ook is er een gekostu meerd voetbaltoernooi. Op het Oranjeplein en de Doorn- Ter gelegenheid van Koninginne dag is het Kerkplein van Bigge kerke verandert in een ganzebord. De basisschoolkinde ren spelen daar, na burgemeester W.J. Plomp toegezongen te heb ben, vanaf 9 uur het ganze- bordspel. Om 10.45 uur is er voor hen een poppenkast voorstelling in het Dorpshuis. Om 13.30 uur begint de spelen- middag op het Kerkplein. Er doen negen teams aan mee. Bert de Rijke verzorgt van 19.30 tot 23.30 uur een disco-avond voor de jongeren. De 'ouder jongeren' kunnen om 20.20 uur naar het Oranjebal in café Juliana, waar aan Piet van Veen zijn medewer king verleent. luststraat in Oost- Souburg wordt 's morgens een kinderpuzzelwan- deltocht en een tekenwedstrijd gehouden. Jeugdcorps Vlijt en Volharding verzorgt verschillende concerten. Verder is er een zes kamp en een versierde-fietsen- optocht. Buurtvereniging Van Duyvenvoorde nodigde het kin dercircus Rinaldi in de schuur uit en houdt 's avonds een Oranje bal. Ritthem heeft kinder- en volksspelen en een gezellig- heidstocht voor auto's motoren, brommers en fietsen. Daarnaast is het gecostumeerd voetballen en touwtrekken. Om 21.30 uur begint de drive-inn show in Het Dorpsleven. TEN Vorig jaar was het nog een voor zichtig begin, dit jaar is het me nens en volgend jaar is het er weer. Een vrijmarkt, vrij- marktspelen met véél water en brandweerschuim, een kinderop tocht, een muziekwedstrijd en een levend ganzebordspel. In Vlissingen vieren de winkeliers vereniging, de horeca, de Stich ting Vlissingen Promotie, het Sociaal Kultureel Werk én de speeltuinvereniging De Oude Stad vrijdag voor de eerste keer met z'n allen koninginnedag- feest. Alle winkels zijn van 10 tot 17 uur geopend. 's Morgens trekken kinderen met versierde fietsen achter een mu ziekcorps de binnenstad in. Na de optocht gaan ze naar het club huis van speeltuinvereniging De Oude Stad aan de Vlissingse Commandoweg voor de kin derspelen. In het Bellamypark draait het bij de Vrijmarktspelen voornamelijk om leedvermaak. HEAO-ers, HTS-ers, SKW-ers, brandweermannen en Frapo- gangers bungelen tussen 14 en 18 uur aan palen, vallen in het water, vertillen zich aan limousi nes en zandzakken en storten ter aarde op de stormbaan. De zes kamp is een initiatief van het SKW en de café's Frapo's en Soif, die ook de prijzen beschik baar stellen. Voor het ontbreken de zesde team kunnen liefhebbers zich - ook individueel - tot 14 uur inschrijven bij Fra po's. Voor alle deelnemers is er een speciale fles wijn. prijzen te verdienen vallen. Qokis er van kroeg tot kroeg een leVend -■ ganzebordspel met opdrachten: Kinderen die iets te verkopen hebben of een muziekinstrument bespelen, kunnen dat op straat doen. Voor zowel het leukste standje als de beste artiest is er een prijs. Muzikanten van Veere's Genoe gen verzorgen op Koninginnedag op 8 uur een aubade vanaf de Grote Kerk. Ook het carillon barst om 8.30 uur los. Het feest wordt zowel in en om het Praetuus aan de Zanddijk als in bejaardente huis Nieuw Sandenburgh gevierd. Onder begeleiding van Veere's Genoegen vertrekken de Veerse kinderen om 9.10 uur naar van het schoolplein van de Openbare Basisschool naar het Praetuus. Daar beginnen om 9.30 uur de kinderspelen voor groep 1 tot en met 6 en de zeskamp voor groep 7 en 8. Vanaf 9.30 uur rijdt ook een paardentram vanaf de Veerse Markt. De tram gaat naar Nieuw Sandenburch, waar het feest om 9 uur begint, en naar Zanddijk. Veere's Genoegen vrolijkt de boel vanaf 9.45 uur nog eens extra op met een rondwandeling door., „Veere. De volwassenen vermaken zich tussen 14 en 17 uur met een zeskamp op de wei achter het Praetuus. De prijzen van de zes kamp worden uitgereikt op het Oranjebal, dat om 20.30 uur aan vangt. Apple-Green zorgt voor muziek. Niet alleen de binnenstad van Vlissingen viert feest. Ook de buurtverenigingen kunnen er wat van. De Lammerenburcht, Open Hof, Scheldebuurt, Bossenburch, Aldegonde en Souburchs Burger zin en Van Duyvenvoorde hebben elk een eigen programma. Ook de Speeltuinvereniging VSV, de Ritthemse Oranjevereniging Oranje Boven, en de Stichting Welzijn voor Ouderen doen mee. De Koninklijke Harmonie Ons Ge noegen maakt rondwandelingen en is samen met het Zeekadet- tenkorps om 10 uur bij het vlag- genhijsen op het Stadhuisplein aanwezig. Swingen Ook de toeschouwers hoeven bij de zeskamp niet stil te staan. Een dweilbandje en een covergroep zorgen voor pakkende muziek en wie zin heeft kan zelfs een po ging tot swingen wagen. Karin Deen van restaurant Van Speijk laat zien hoe het moet. Voor de fanatiekelingen die er om 18 uur nog niet genoeg van hebben, of die het beter dan de deelnemers denken te kunnen, blijven de zeskamp-atributen op het par keerterrein staan. Ook de Vlissingse binnenstad wordt opgevrolijkt door bandjes. Daarnaast heeft elke winkel zijn eigen wedstrijdje waarmee leuke Motor- en Autoclub De Zeeuwen houdt dit jaar voor de vierentwin tigste keer een Oranjerit op Ko ninginnedag. De rit over Walcheren start om 13 uur bij de werkplaats van Tis- sink Bandenhandel aan de Vlis singse Gildeweg. Deelnemers kunnen zich voor zowel de A- als de B- klasse voor vrijdag 28 april inschrijven via 01184-65658/63898/67301. Middelburg heeft een Koninginnedag-programma dat staat als een huis. Burgemeester Chris Rutten warmt het publiek om 9 uur op met een felictatiere- de. Daarna worden onder leiding van brassband ONDA vaderland se liederen gezongen en is er een vlaggenparade. Tegelijkertijd start in zwembad Poelendaele een jeugdtriatlon. Veel muziek, cultuur en spel in Middelburg. De lerarenband On wijs 5 treedt op in De Mug, een monumentenwandeltocht vanaf café 't Roosje en om 13.30 uur in het Minitheater Bedkwartet van het Middelburgs Theater voor ouderen en hun familie. De Julia na Blaaskapel, ONDA en het Mid delburgs Muziekkorps verzorgen het Oranjeconcert op het Abdij plein. De jeugdactiviteiten op de markt, die om 8.30 uur beginnen, worden 's middags voortgezet met een kinderrommelmarkt met poppenkast, clownerie, gooche len, een levende kijkdoos en Ome Ko. Om 20 uur is er een lampion- nenoptocht en om 22 uur spet tert het vuurwerk vanaf De Punt. Café Alassio viert Koninginnedag vanaf 20 uur met de jazz-oude- stijl van The Original Jawari Hai- hepic Rototon Streetparade. The Blues Brothers. Blues Brothers op veertien bij acht The Blues Brothers, in de open lucht, op een scherm van veer tien bij acht meter. Zaterdag om 22 uur gratis te zien op het Mid delburgse Damplein. De open luchtvoorstelling is een initiatief van café Meccano en de Electro-, bioscoop. John Belushi en Dan Aykroyd op hun best als twee kruimeldieven die stad en land op z'n kop zetten om het weeshuis waarin ze wer den grootgebracht te redden. En daardoor het halve leger achter zich aan krijgen. Veel humor, veel achtervolgingen en vooral véél muziek. Koninginnedag in Arnemuiden is zoals gewoonlijk een groot feest. De verjaardag van de koningin wordt dit jaar met veel sport en spel gevierd. De festiviteiten be ginnen om 7.55 uur met een re veille. De versierde optocht vertrekt om 9 uur vanaf het plein tussen de Ooststraat en de Schorestraat. Om 9.45 uur start de balonnen- wedstrijd, en om 10 uur begint het Verenigingen voetbaltoernooi dat tot 16 uur duurt. Wie het verst van de helling in Tuindorp kan afrijden, wordt duidelijk bij de karretjesrace tussen 11 en 12 Koninginnedag begint in Aagte kerke om 8.30 uur met een auto- puzzelrit, waarbij ook meerijdende kinderen een prijs kunnen winnen. Deelnemers kunnen zich donderdagavond vanaf 19 uur bij André Dekker aan het Dorpsplein 11 in schrijven. De kinderen denderen 's middags om 13 uur met versierde fietsen, steppen en bolderkarren door de straten van Aagtekerke. De bur gemeester van Mariekerke, B.J. van Putten opent om 13.30 uur de spelen op het Dorpsplein, waaraan zowel kinderen van de basisscholen als de oudere jeugd aan mee kunnen doen. Na de prijsuitreiking van de puz- zelrit - om 19 uur in Amicitia - wordt er een playback- en dis coshow gehouden. Wie mee wil playbacken kan zich opgeven bij de secretaris van de Oranjevere niging, 01188-2151. Ook de Stichting Welzijn voor Ouderen Vlissingen heeft zijn beste beentje voorgezet. In Bachten Komme is het van 9.30 tot 12.30 uur biljarten en van 14 tot 16 uur volksdansen. Films worden in de Zoute Viever om 10 uur, in Ter Reede om 14 uur en in Scheldehof om 19.30 uur vertoont. In Scheldehof luistert een zangkoor vanaf 14 uur de bingo op. De balletjes rol len om 19.30 uur ook in Bachten Poorte en Bachten Reede. B en w van Meliskerke worden om 9 uur ter ere van de koningin verblijd met een kinder- zanghulde voor het gemeen tehuis. Voor de kinderen van Meliskerke zijn er bij Ons Huis vanaf 9.30 uur Kinderspelen. Wie ouder is dan twaalf jaar kan meedoen aan de Vlaamse Volksspelen die om 13.30 uur bij Ons Huis beginnen. Ploegen van zes mannen of ze ven vrouwen kunnen om 16 uur meedoen aan het touwtrekken. De prijsuitreiking van beide eve nementen is om 17 uur. Konin ginnedag wordt in Meliskerke om 20 uur in Ons Huis afgesloten met een gezellig samenzijn met muziek, een rad van avontuur en een zaalspel. In Serooskerke beginnen de festi viteiten al op vrijdag 28 april. Om 19 uur is er een pyama-disco in de tent. Kinderen worden ge schminkt. Om 21 uur is er voor de jeugd een 'echte' disco. Op Koninginnedag zelf wordt er om 9.15 uur schatgegraven op het strand. De kinderen zijn daar bij verkleed als zeerover. Om 11.30 uur verzorgt Kindertheater Rijn en Trijn een optreden in de feesttent. Het middagprogramma in de feesttent begint om 14 uur. Daar worden kussengevechten gehouden en vrachtwagens ge trokken. Ook is er een spooktent, een springkussen en een schiet tent. Om 17 uur begint het pan- nekoekenfeest. De hele dag is er een straatmuziekfestival. uur. Kinderen tussen de vier en de zeven jaar kunnen op dezelfde tijd meedoen aan het straatteke- nen. Voor kinderen vanaf^acnt^ jaar start om 11 uur de fietspuz- zeltocht. Om 13 uur beginnen de kinderspelen in-de Hackstraat. Op het Arnekanaal bij de haven zijn er tussen 11 en 14.30 uur waterfietswedstrijden. De finale is om 15 uur. Scholieren befiet- sen het water tussen 15.30 en 16 uur. Van 11 tot 15 uur kan ie dereen vanaf dertien jaar zichzelf op de zeephelling uitleven. Wie meer wil weten over zweefvlie gen moet in de Hackstraat zijn. Daar staat een vliegtuig van de Zweefvliegclub Midden-Zeeland. De molen van Arnemuiden is tus sen 12 en 16 uur te bezichtigen. De strijd van de basisscholen om de Scholenbokaal barst om 16 uur los. De leerlingen van deze scholen en verder iedereen vanaf zestien jaar kunnen ook meedoen aan het grote touwtrekfestival dat om 17.30 uur op het veldje aan de Clasinastraat begint. De Arne gooit om 20.30 uur zijn deuren open. Daar begint dan de bingo-avond. In Koudekerke kan het niet op. Daar vieren ze de verjaardag van de koningin maar liefst vier da gen lang. Vanmiddag (woens dag) was er een dam- en schaaksimultaan en donderdag avond voetbalt de VCK-jeugd vanaf 19 uur tegen de Zeeuwse jeugdselectie. Het motorspekta kel op het Dorpsplein luidt de 'Nacht van Koudekerke', een cross country, in. Maar het echte feest is natuurlijk op zaterdag 29 april. Dan is er een voetbaltoer nooi, een gecostumeerde op tocht, een opdrachtentocht, een spelencircuit, touwtrekken en ui teraard een Oranjebal. Het motorspektakel, dat vrijdag om 20 uur op het Dorpsplein wordt gehouden, bestaat uit wedstrijden en demonstraties van twee, wat minder bekende motorsporten. Het spektakel be gint met motor-trike-wedstrijden op een hindernissenparcours. Daarna komen de acrobaten uit de motorwereld, de trial- coureurs, aan bod. Prestatie- en recreatielopers testen zichzelf en hun koppelgenoot in de Nacht van Koudekerke, die om 21.15 uur begint. Deze cross-country met spectaculaire hindernissen wordt op en rond het Dorpsplein in ver schillende categoriën verlopen. Harmonie Voorwaarts sluit de avond in café Dorpszicht af. Herauten Herauten te paard tetteren het 's morgens om 8 uur al door de straten: Koninginnedag. Tegelij kertijd begint op het sportterrein De Stoofwei het traditionele voetbaltoernooi. Vanaf 11.30 uur spelen de meisjes en jongens van beide Koudekerkse basisscholen tegen elkaar. Om 9 uur struikel je in de dorpskern over de Madon na's en de Michael Jacksons. Kinderen tot en met groep 4 beelden in een optocht hun idool uit. De kinderen van groep 5 tot en met 8 worden bezig gehouden met een opdrachtenspel dat om 9.30 uur begint, terwijl iedereen tussen de acht en tachtig jaar zich tussen 14 en 17 uur kan uit leven op het spelencircuit op het dorpsplein. Tuusen 14 en 17 uur stellen de le den van de fotoclub Valkenisse hun werk in de garage van rij wielhandel Van de Velde ten toon. In de etalage van de fiet- senzaak is de videofilm 'Vijftig jaar Oranjevereniging Koudekerke te zien. En alsof het allemaal nog niet genoeg is, is er voor de kin deren ook nog een springkussen, een verkeerspark, een kinder boerderij en trapkarren. Daar naast kunnen kinderen hun huisdier door een dierenarts laten keuren. Na het touwtrekken op het Dorpsplein - tussen 19.30 en 20.45 uur - is het muziektijd. De Cola-disco in De Couburg voor„ jongeren tot vijftien jaar begint, om 19 uur en loopt door tot 2 uur. Vanaf 22 uur verzorgt het dansorkest The Hearts een Oran jebal in Hotel Walcheren. GAPINGE EN VROUWENPOLDER Veere's Genoegen is overal op Koninginnedag. Na Veere be zoekt het muziekcorps om 10.15 uur Gapinge en om 11.30 uur Vrouwenpolder. In beide dorpen luiden de klokken om 8 uur Ko ninginnedag in. De kinderen uit Gapinge en Vrou wenpolder komen 's morgens aan bod. In Gapinge zijn er om 9 uur kinderspelen bij het vereni gingsgebouw en na de rondgang van Veere's Genoegen is er een ballonnenwedstrijd. De prijsuitrei king van de kinderspelen is om 11.30 uur. In Vrouwenpolder geeft het kindercircus Reinardi uit Hulst om 9 uur een wervelende voorstelling in de tent op het sportveld. De kinderen krijgen om 11 uur een traktatie, en trekken daarna vermomd als circusartiest met Veere's Genoegen door het dorp. Circus is ook het thema van het stratenspel dat om 14 uur in Vrouwenpolder start. Op de Schotse Hoek in Gapinge worden tussen 13.30 en 17 uur volksspe len gehouden. De prijzen worden om 20.30 uur op de familieavond in het Verenigingsgebouw uitge deeld. In Vrouwenpolder wordt in de tent vanaf 19.30 uur geplay backt door de Stratengroepen. Uiteraard is er ook gelegenheid voor een dansja Koninginnedag in Oostkapelle staat in het teken van het Wereld Natuur Fonds. Een jury van men sen die bijna allemaal iets met de natuur te maken hebben, beoor delen de verklede kinderen in de stoet die om 9.30 uur achter de Vlissingse drumfanfare Alpha door het dorp trekt. Verder zijn er in Oostkapelle om 10.30 uur kinderspelen en een kinderpuzzeltocht. Om 13 uur sidderende spanning, sluwheid en behendigheid bij de Zeskamp op het oude voetbalveld en in de Halve Maan. Spelers van de ver liezende ploegen laten zich ter meerdere glorie van het Wereld Natuur Fonds bekogelen op het schavot. De dag wordt afgeslo- ten^met een disco en playback- show in De hialve Maan. De Ryterstadsingers en het Mandoline-orkest Con Amore verzorgen zaterdag 29 april een avondvullend programma in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg. De aanvang is om 20 uur. De leden van Con Amore bespe len niet alleen mandolines. Ook mandola's, gitaren, mandolon- celli en een bas horen bij het in strumentarium. Het orkest doet mee aan concoursen in de afde ling superieur van de bond van mandoline-orkesten en treedt zo wel binnen als buiten Zeeland op. De zesendertig leden van het koor De Ruyterstadsingers staan onder leiding van Riet Wester- weele. Het repertoire bestaat uit klassieke en moderne nummers in zeven verschillende talen. Za terdagavond wordt het koor bij enkele nummers begeleid door pianist Rob van der Meule. De avond wordt afgesloten met een gezamenlijk optreden van beide Souburgse verenigingen. Kaarten zijn te reserveren via 01184-62366/78940.

de Faam | 1989 | | pagina 19