SMAAKMAKER MkSTlKS Het opzeggen van verzekeringen Woensdag 26 april 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Maatschappij Woord en daad - De Stichting Woord en Daad verzorgt vrijdag 28 april een voorlichtingsavond over haar voedselproject in Haiti. Aan de avond, die om 19.30 uur in de gereformeerde kerk in Oost- kapelle begint, werken zes koren mee. Hoofdbestuurslid van de stichting dominee W. Teekens houdt een toespraak over Honger. Geweldervaringen - Lichamelij ke klachten, eetproblemen, de pressiviteit en relatieproblemen kunnen gevolgen van slaag, sek sueel misbruik en vernedering zijn. Het Fiom Zeeland en het Medisch Kinder Dagverblijf hou den daarom drie praatochtenden voor moeders die in hun eigen jeugd met geweld in aanraking zijn geweest. De ochtenden wor den gehouden op de woensda gen 31 mei en 14 en 28 juni in de Rooseveltstede 62-52 in Goes. Kinderopvang kan geregeld wor den. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het Fiom, 01180-27311 of het Medisch Kinderdagverblijf, 01100-28599. Stille tocht - Het comité Stille Tochten Zeeland houdt op don derdag 27 april voor de vijftien de maal een stille tocht door Middelburg, uit solidariteit met de 'dwaze moeders' en alle fa milieleden van vermisten in Latijns-Amerika. De speciale aandacht gaat dit keer uit naar El-Salvador. Om 10.15 uur wordt vertrokken vanaf de Los- kade in Middelburg. Om 11 uur wordt er een petitie aangeboden aan gedeputeerde Greet de Vries-Hommes op het Abdij plein. Om 11.30 uur wordt er een korte gebedsdienst gehou den in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Openstelling Abdij-kerken - De Nieuwe-kerk, Wandel-kerk en Koor-kerk zijn vanaf maan dag 1 mei weer opengesteld voor het publiek. Van maandag tot en met zaterdag tussen 10 en 17 uur kan iedereen deze prachtige gebouwen bezichti gen. Dagelijks zijn er vrijwilligers aanwezig om bijzonderheden te vertellen over deze Abdij- kecken.. De tójègangJs gratis. Kransleggingen - In het kader van de actie 'Adopteer een mo nument' leggen schoolkinderen uit Arnemuiden op 3 mei kran sen bij de drie oorlogsmonumen ten aan de Sloedam. Zij doen dit ter gelegenheid van de over dracht aan leerlingen van groep 7 van de Christelijke Basisschool Koningin Beatrix van de adoptie van het Canadese monument. Hetzelfde geldt voor de Christe lijke Basisschool Het Baken met betrekking tot het Franse monu ment en voor de Openbare Ba sisschool De Polderburcht met betrekking tot het Schotse mo nument. De kransleggingen vin den plaats om 10 uur. Hierna is er een ontvangst in het gemeen- tehuis van Arnemuiden. Nationale Herdenking - Op de Noorderbegraafplaats in Vlissin- gen worden op donderdag 4 mei vanaf 19.50 uur de gevallenen tijdens onder meer de Tweede Wereldoorlog herdacht. Nadat Brassband ONDA enkele toe passelijke werken ten gehore heeft gebracht wordt om 20 uur met een trompetsignaal twee minuten stilte aangekondigd. Hierna wordt tijdens de klanken van het Wilhelmus de nationale vlag gehesen. Burgemeester en wethouders leggen daarna na mens het gemeentebestuur een krans bij het monument op de begraafplaats. Daarna is daartoe gelegenheid voor andere instan ties, organisaties en particulie ren. Als laatste volgt dan een rondgang over de begraafplaats langs de gedenktekens voor zo wel geallieerden als burgers die zijn omgekomen in de Tweede Wereldoorlog. Heksenvervolging - De Werk groep Feministische Theologie Walcheren heeft de theologe Irmgard Busch uitgenodigd om dieper in te gaan op de beteke nis van de heksenvervolging vroeger en nu. De avond wordt gehouden op dinsdag 23 mei in het Emancipatiegebouw, Nieuwstraat 47 in Middelburg, aanvang 20 uur. Drie eeuwen lang (1450 - 1750) werden mil joenen vrouwen in Europa ver volgd, gemarteld en vermoord, omdat zij heks waren. Dit ge beurde in een tijd dat Europa in grijpend veranderde op het ge bied van godsdienst, politiek, wetenschap en economie. Vrou wen die zich in die tijd buiten de begrensde rol van huisvrouw en moeder bewogen, werden als gevaarlijk beschouwd. De avond wil het bedrog van toen ontmas keren om het nu niet opnieuw te laten gebeuren. Inlichtingen en folders verkrijgbaar bij WFT Wal- cheren, 01180 - 35156. Zondag van de arbeid - De centrale avonddienst van Her vormd en Gereformeerd Vlissin- gen op zondag 30 april sluit aan bij het thema van de zondag van de arbeid, 'kiezen: tweedeling of gerechtigheid'. De dienst is me de voorbereid door leden van de werkgroep Disk-Vlissingen. Voorganger is ds. A. de Nooij. De dienst begint om 19 uur in de Johanneskerk aan de Bonedij- kestraat in Vlissingen. Gemeente Veere - De ge meenteraad van Veere houdt op donderdag 27 april vanaf 14 uur een openbare vergadering in de raadszaal van het stadhuis. De stukken die op deze vergadering worden besproken liggen vanaf dinsdag 18 april voor de leden ter inzage bij de sekretarie, Kerkstraat 7 in Veere. Bespro ken wordt onder meer een voor stel tot verhuur van een gedeel te van de Kaai aan de Camp- veerse toren, bijvoorbeeld voor het plaatsen van een terras. Een zelfde voorstel komt ter sprake ten aanzien van 't Waepen van Veere aan de Markt. Aflasting SVZ Studiedag - De Stichting Vrouwenemancipa tie Zeeland heeft de provinciale studiedag van afgelopen zater dag 22 april in Goes moeten af- lasten wegens gebrek aan be langstelling. De studiedag zou gaan over emancipatiepunten in verkiezingsprogramma's. De SVZ heeft volgens haar zeggen tot nu toe altijd een goede respons gehad op de door haar georganiseerde studiedagen. Gezien het programma van de studiedag is uitgegaan van mini maal 60 deelnemers. Bij sluiting van de inschrijftermijn waren er 20 aanmeldingen. Gemeente Westkapelle - De gemeenteraad van Westkapelle houdt èen openbare vergadering op donderdag 27 april vanaf 20 langstraat 2-<4 4341 EE ARNEMUIDEN 011B2-1273 b.g.g.1544 de gehele week geopend vrijdagavond koopavond De meeste schadeverzekerin gen, zoals opstal-, inboedel- en aansprakelijkheidsverzeke ringen, worden afgesloten voor een periode van soms vijf, maar meestal tien jaar. Verzekeraars zijn niet onge lukkig met dergelijke langlo pende contracten; het zijn prima klantenbinders. Het kan best wel eens zijn dat u tus sentijds van uw verzekering af wilt, bijvoorbeeld omdat u elders voordeliger of beter te recht kunt of omdat u niet te vreden bent over de manier waarop u behandeld werd toen u een beroep op de ver zekeraar deed. Heeft u zelf weinig mogelijkheden om op te zeggen, de verzekeraars hebben zichzelf meer moge lijkheden toebedeeld om con tracten tussentijds op te zeggen. De verzekering loopt meestal voor tien jaar; jaarlijks moet u voor de vervaldag de premie betalen. Tegen het einde van de contractduur kunt u opzeg gen. Als u niet tijdig opzegt wordt de verzekering stilzwij gend verlengd voor weer een nieuwe periode, meestal dus weer tien jaar. In de polis neemt de verzekeraar vrijwel altijd de bevoegdheid om ge durende de looptijd van het kontrakt wijzigingen in de voorwaarden en de premies aan te brengen. Veel polissen geven u dan de mogelijkheid om tussentijds op te zeggen. Hierover willen nog wel eens problemen ontstaan. Een wij ziging in de voorwaarden kan ook een verbetering zijn; ook in dat geval mag u opzeggen, aldus een uitspraak van de Raad van Toezicht op het Schadeverzekeringsbedrijf. Soms worden bij de periodieke premiebetaling administratie kosten in rekening gebracht. Worden deze administratie kosten verhoogd, dan kunt u ook de verzekering opzeggen. Dit gaat meestal niet zo ge makkelijk, maar zet gewoon door. Heeft u een auto kort na de vervaldatum van de premie van de hand gedaan of is deze total-loss geraakt en bent u niet van plan een andere auto aan te schaffen, dan kunt u aanspraak maken op terugga ve van de niet "gebruikte" premie. Reserveren voor een eventuele nieuwe autoverze kering is een ongeoorloofde vorm van klantenbinding, al- van der Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 dus een rechterlijke uitspraak. De verzekeraar zelf kan meestal de verzekering jaar lijks opzeggen. Soms zelfs op elk moment. Verzekeren is echter een kwestie van ver trouwen: de klant vertrouwt erop dat de verzekeraar hem goed helpt als hij een beroep op de verzekering moet doen en de verzekeraar rekent erop dat de klant geen onnodige ri sico's neemt. Soms wordt een verzekering opgezegd na een tweede of derde schadegeval. Er is een verzekeraar, die werkt met kontrakten van een jaar; de uitvoering van het kontrakt en de handelwijze van de verzekeraar moeten de klant binden, is de achterlig gende gedachte. Als u een verzekering opzegt kunt u dat het beste per aan getekende brief doen, meestal staat dit ook in de polisvoor waarden. Dit is om bewijspro- blemen te voorkomen. De opzegtermijn is meestal drie maanden, vraag een schrifte lijke bevestiging van de opzeg ging. Voor tussentijds opzeggen moet u de polis raadplegen. In de voorwaar den staat of (bijv. bij wijzigin gen) en hoe u moet opzeggen en welke termijn. Is de premie verhoging gevolg van een in dexeringsclausule dan is tussentijdse opzegging niet mogelijk. Niet betalen van de premie is een onverstandige manier om er vanaf te komen, de dekking wordt opgeschort en u bent onverzekerd. Verder kan de verzekeraar u houden aan het contract en heeft u geen poot om op te staan als het tot een rechtszaak mocht komen. uur. Aan de orde komt onder meer een voorstel tot het be schikbaarstellen van kredieten om de inrichting van het speel- terreintje aan de Koningin Julia- nastraat te wijzigen. Verder wordt een voorstel besproken betreffende de wijziging van een parkeerverbod in een gedeelte van de Torenstraat. Ook de mo gelijke verkoop van stroken plantsoengrond aan de Joosses- weg wordt bekeken. Zaalvoetbaltoernooi - De Spoorweg Sportvereniging Wal cheren houdt op zaterdag 29 april voor de 13e keer een zaal voetbaltoernooi in de sporthal De Kruitmolen in Middelburg. Naast twee teams van de orga niserende vereniging nemen ook deel: NS Roosendaal, de Draad krabbers, Hoechst, Douane en Restaurant La Piccola Italia. Het toernooi begint om 9 uur. Om 17 uur reikt de voorzitter van SSVW, Th. Vermeirssen, de prij zen uit in de kantine van de sporthal. Puzzelrit voor auto's - Motor en Autoclub Scheldegouwen houdt op 4 mei (hemelvaarts dag) een puzzelrit voor auto's, waarbij het vooral om het puzze len gaat. Het is dus geen oriën- tatierit. Inschrijven is mogelijk van 12.45 tot 14 uur in Hotel Walcheren in Koudekerke. De lengte van de rit is ongeveer 35 kilometer. De prijsuitreiking is na binnenkomst van de laatste deelnemer in Hotel Walcheren. Verder houdt MAC Scheldegou wen op 1 5 mei (pinksterdag) in samenwerking met de PZC een fietspuzzeltocht. Inschrijven kan van 12 tot 13.30 uur op de Markt in Middelburg voor het PZC kantoor. De lengte van de tocht is 25 kilometer. De prijs uitreiking is in het clubgebouw van de voetbalvereniging Mid delburg aan de Nadorstweg in Middelburg. Voor de kinderen is er altijd een prijs. Voor informa tie over beide evenementen, 01180 - 34371. Dag van de Arbeid - De PvdA en FNV Vlissingen en VARA Walcheren vieren op 1 mei de Dag van de Arbeid in buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesin- gel 1 in Oost-Souburg. In de zaal die om 13.30 open is, is een ideële markt ingericht met stands van Amnesty Internatio nal, Unicef, Vereniging Vluchte lingenwerk Walcheren, Wereld winkel Souburg en de Zeeuwse Milieufederatie. Hoofdspreker is Hemma Muntingh, Europarle mentariër voor de PvdA. De hoofdact van deze 1 mei viering wordt verzorgd door Els Aust- mann met haar soloprogramma Tussen 2 Haakjes, over de zoge naamde 1990-maatregel. Het koor Links Kollektief Walcheren brengt moderne strijdliederen ten gehore. Voor, de geënga geerde uitsmijter "zorgen Twee Heren met een act op het slappe koord. De middag wordt om 16.30 afgesloten met het zin- gen van de Internationale. Politieke discussie-avond - Het Politiek Platvorm Bergen op Zoom verzorgt op 28 april een 'Euro-avond' met het oog op de komende Europese verkiezin gen. De avond vindt plaats in Café De Ster aan de Koren beursstraat 40 in Bergen op Zoom. Er wordt een forum discussie gehouden over de ge volgen voor onze sociale zeker heid in Europa 1992. In het fo rum zitten: A. Metten (kandidaat Europarlement voor de PvdA), P. Cornelissen (kandidaat Euro parlement voor het CDA), H. Goedbloed (kandidaat Europar lement voor de VVD) en J. Boogerd-Quaak (kandidaat voor D66). De discussie wordt geleid door A. Jacobs (docent Sociaal Recht en Sociale Politiek). De avond, die duurt vaan 19.30 tot 22 uur, wordt muzikaal opge luisterd door leerlingen van de Gemeentelijke Muziek- en Ballet school uit Bergen op Zoom. Het publiek kan volop deelnemen aan de discussie. BACO - De organisatie BACO (Brede Akties tegen de COVRA) is opgericht om een luid protest te laten horen tegen de plannen van de COVRA om radio-actief materiaal op te slaan nabij Bor- sele. BACO is een initiatief van maatschappelijke, politieke en milieu-organisaties. Als eerste activiteit zal BACO elke laatste twee zaterdagen van april, mei en juni met een kraam aanwezig zijn in de Lange Delft in Mid delburg; Natuurgebied bij Ramme- kens - Burgemeester en wet houders van Vlissingen hebben voor het gebied waarin het schor bij Rammekens ligt een voorontwerp-bestemmingsplan gemaakt, waarin zij voorstellen het schor de bestemming 'na tuurgebied' te geven. Reacties op dit voorontwerp kunnen tot 1 7 mei schriftelijk worden inge diend bij burgemeester en wet houders van Vlissingen, Stad huisplein 2, 4382 LG Vlissingen. Nadere informatie over het plan is verkrijgbaar bij M. Verkerke in het stadhuis, 01184 - 87320. Ouderen Tasmania's - De stichting Wel zijn voor Ouderen in Vlissingen heeft dinsdag 2 mei een feest avond in Bachten Poorte in Oost- Souburg. Na het optreden van de Tasmania's is er bingo. De avond begint om 19 uur. Harmonie - De jaarlijkse familie avond van het Middelburgs Mu ziekkorps is op vrijdag 28 april in de Concert- en Gehoorzaal aan de Middelburgse Singelstraat. Vanaf 19.30 uur demonstreren de blokfluiters, de eerstejaars leerlingen, de samenspeelgroep gevorderde leerlingen, de slag werkgroep en het juniorenorkest hun muzikale kunsten. Bestuur en dirigent geven voorlichting over de opleidingsmogelijkheden en de contributie. De avond be gint om 19.30 uur. Rode Prinses - Kindertheater groep Watte zet woensdag 3 mei het toneelstuk de Rode Prinses op de planken van skw De Hay- man in het Zuiderbaken aan de Middelburgse M. de la Pal- mastraat. Het verhaal van Paul Biegel gaat over een prinses die wordt ontvoerd door rovers. De voorstelling begint om 14.30 uur. Meesterhand - In de Middel burgse Stadsschouwburg voert de personeelsvereniging van de Stichting Streekziekenhuis Wal cheren vrijdag 28 april het stuk De Italiaahse meesterhand op. De voorstelling begintom 20 uur, na afloop is het dansen met Star dust. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de receptie van de ziekenhuizen. Excursie - Kunstzinnige Vor ming Vlissingen houdt op zater dag 13 mei een excursie naar het Provinciaal Museum voor Moderne Kunst in Oostende en het Museum voor Hedendaagse Kunst in Gent. Het museum in Oostende geeft een overzicht van de belangrijkste stromingen en stijlen van eind negentiende eeuw tot heden, met onder meer werken van Permeke, Del- veaux en Gustave de Smet. In het museum in Gent is een spe ciale tentoonstelling opgesteld met als titel Gesloten Circuits. Hierin wordt de confrontatie weergegeven tussen verschil lende kunstbenaderingen, met werken van Van Gogh, Dali, Pi casso en Dubuffet. Docent kunstbeschouwing Nico Dut verzorgt een rondleiding in beide musea. Inlichtingen en aanmel dingen bij de Culturele Raad Vlissingen, 01184 - 14928. Expositie - Matty Murre expo seert tot 27 mei beeldhouw werk, pastel en acrylic werk in het museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Zelf zegt zij van haar werk: "Mijn werk ont staat vanuit de kleurrijke komi sche energieën, trillingsvelden, in en om ons heen. Eenvoudig van vorm en beweging". Het museum is open van dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 16 uur en zaterdag van 11 tot 16 uur. Uitwisseling -De organisatie Friendship Force, afdeling Mid delburg, heeft in de periode van 25 mei.tot 1 juni mensen,,uft. West-Georgia (USA) op bezoek. De bezoekers verblijven bij gast gezinnen. Verder wordt er een bezoek aan de Oosterschelde- Stormvloedkering gebracht en wordt er een dag op Tholen doorgebracht. The Friendship Force is een internationale orga nisatie die door uitwisselingen mensen van verschillende cultu ren met elkaar in contact wil brengen. Mensen die geen lid zijn, of gasten thuis hebben kun nen bij wijze van kennismaking een dag met het programma mee doen. Ze kunnen daarvoor bellen met het secretariaat, 01180-15126. Zonnebloem busreis - Het bestuur van de vereniging De Zonnebloem, afdeling Vlissin gen, houdt op zaterdag 27 mei voor de stad Vlissingen en op zaterdag 10 juni voor Oost- en West-Souburg en Koudekerke haar jaarlijkse bustocht. Kaarten voor de reis van 27 mei kunnen worden afgehaald op dinsdag 2 mei bij A. van den Berg, Gra- vestraat 50 in Vlissingen van 14 tot 16 uur of op woensdag 3 mei bij T. Hoosemans, President Rooseveltlaan 196 in Vlissin gen, ook van 14 tot 16 uur. Kaarten voor Oost- en West- Souburg kunnen worden besteld en afgehaald bij C. van der Werf, Zeewijksingel 11 in Oost- Souburg, 01184 - 71880. Voor Kouderkerke is dit L. Jobse, Weststraat 29 in Koudekerke, 01185 - 2622. Gezondheid Kruisvereniging - De Kruisver enigingsmagazijnen aan de Vlis- singse Leliënlaan en in het ma gazijn Gezondheidscentrum Oost-Souburg zijn gesloten op donderdag 4, vrijdag 5, maan dag 15 en dinsdag 16 mei. nodigt u uit om op zaterdag 29 april a.s. rond het pand van Maxis deel te nemen aan een vrijmarkt, waarbij u goederen te koop aan kunt bieden. Verzoeken om deel- neming bij E. Verspeek 01180-29251 Gevonden - Bij de Gemeente politie in Vlissingen zijn de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: een half leesbrillet- je, een bromfietshelm, dames handschoenen, een herenhorlo ge, een damestrui, een regenjas, een zwarte portemonnee, drie oorbellen, diverse sleutels en een wieldop. Bij het dierenasiel is een rood-witte kater, een wit met cyperse kater en een zwarte-witte poes aangegeven. Kinderdagverblijf - Het kinder dagverblijf Otje houdt op don derdag 27 april een informatie avond waarop de werkwijze en het functioneren van het kinder dagverblijf wordt toegelicht. De informatie wordt onder meer ge geven door middel van een video-film en brochures. De avond begint om 19.30. Kinder dagverblijf Otje is te vinden aan de Nieuwstraat 232 in Vlis- singen. Opening park Welgelegen - Waarnemend burgemeester van Veere, W. Sanderse, verricht op vrijdag 28 april de officiële ope ning van het park Welgelegen in Serooskerke. Dit gebeurt om 19 uur, waarna tot 21 uur het park en het gerestaureerde Koetshuis kunnen worden bezichtigd. Meer korte informatie elders in deze krant. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. R.W. v. Mou- rik, knd. 19 uur: ds. M. de Boer. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: ds. Köther-Middelhoek knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen. 19 uur: ds. Helderman, gez.d. in Geref. kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A.A. v.d. Spek, 14.30 uur: ds. A.V. de Nooy, gez. dienst te Gapinge. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. C. de Boon. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 19 uur: ds. A. Jobsen. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. Hiensch, 19 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: ds. Lukasse. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. Simons, 19 uur: ds. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong, ds. C. v. Tuyl. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur en 19 uur: mevr. H. Kwakkel-Langebeeke, 10 uur knd. 8-11 jr. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: onbekend. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. W.B. Obbink, 17 uur: ds. W.A. v.d. Berg. Hofplein^k, Hofplein, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 14.30 uur: ds. L.Th. Witkamp. De Hoeksteen, Roozenburgiaan 22, 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg. Gereformeerde Kerk fVrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, dhr. W. Verdouw. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur en 19 uur: kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: dhr. Timmers. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim- pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur: ds. R. Brands, 17 uur: dhr. A. Budding. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. K. Hen- drikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Egiise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: ds. A. Laureys. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. H. Helmus. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. d. Ostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en midden groep. 19 uur: dr. L.Th. Witkamp. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: jeugdd., ds. O.G. Haasnoot. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. v. Ostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: A. Jobsen, 19 uur: ds. F. v. Dijke. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Mw. A.J. v. Grondel-Emmen, 19 uur: ds. H. v. Heuvel. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. C. de Boon. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. Q. v.d. Vrie, 19 uur: dhr. E. Wind. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, knd. Oranjeplein, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk, 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: ds. Q. v.d. Vrie. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. onbekend. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Zr. Schroevers. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Kalksma. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, 19 uur: ds. de Nooij. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. de Boer. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Ophir, Badhuisstraat 186, 10.30 uur: ds. Goud. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: dhr. W. Verdouw, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Staver- manstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 1 9.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: zo. 9.30 uur: Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Fort den Haackweg 2. Zo. 9.30 uur: Mevr. Spaans. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. de Boon. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Do. 27 april t/m wo. 3 mei. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel. 14664. Zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg v. Woelderenlaan 12, tel. 13933. Zondag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstr. 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Zondag: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, O. Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE. GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rul lens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandra ger, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Za.: P. Bruijnzeel, Londensekaai 35, Middelburg, tel. 01180-25963. Zo.: I. Slingenberg, Roozenburgln. 14, Middelburg, tel. 01180-28420. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 01180-12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: J.M.H. vd. Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 01184-12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 01184-71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur. J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: L.J.J. Schofaerts, Vlissingen, tel. 01184-10910. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND); bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184 - 14444. KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184 - 14444. KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra le, tel. 01184 - 14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname een aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180 - 38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer: 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180 - 28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100 21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070 - 600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184 - 14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184 - 18395).

de Faam | 1989 | | pagina 15