Johan Friso heeft nieuw bloed nodig Serieuze komedie in Middelburg John Mann Dubbele expositie Grote Kerk Veere OP WIELEN DE BOER OP Zeeuwen doen van zich horen Boliviaanse klanken in Feestje van Gong Circus in Middelburg iMMÏSSB Drama in Alhambra Trash in Americain DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 19 april 1989 na* m ut m m m m m ms 20 T/M 26 APRIL IN MIDDEN ZEELAND Junior Drumcorps Johan Fri so. Wie er eenmaal lid van is, verlaat het zelden. Het pro bleem is alleen die leden te vinden. Want bijna niemand weet wat het spelen in zo'n corps nou precies inhoudt. Dan maar de straat op, dacht het bestuur van het Juliana Drumcorps, de grote zus van Johan Friso. Onder het motto Friso op wielen trekt het corps zaterdag 27 mei van 10 tot 16.15 uur in twee grote versierde bussen door de Middelburgse wijken. Daar worden optredens verzorgd en kan iedereen kennis maken met het corps, de leden, de color-guard, de instructeurs en de instrumenten. Een nogal radicale actie, geeft corps-director Kees Flipse toe, maar Johan Friso heeft dan ook dringend nieuw bloed nodig. „De leden van Johan Friso zijn tussen de acht en de vijftien jaar. Met vijftien jaar stromen ze door naar het Juliana Drumcorps en voor die leden hebben we nieuwe no dig. Momenteel hebben we er zestig. Dat moet omhoog naar tachtig. Net als vijf, zes jaar geleden". Het gebrek aan leden zit 'em vol gens pr-man Peter Tollenaar uit sluitend in de onbekendheid met het fenomeen corps. En dat is volgens hem géén fanfare met tuttige uniformen maar een een gezellige muziekclub die popmu ziek speelt, soosavonden houdt, op kamp gaat en reisjes door binnen- en buitenland maakt. En waarbij het show- en wedstrijde lement een belangrijke rol speelt. Dit weekeinde drie Zeeuwse, bands in het Vlissingse jongeren centrum De Piek. De reggae- formatie Horiyah bijt vrijdag 21 april de spits af. Zaterdag 22 april is er een dubbelconcert van Car Trouble en Stormbringer. Beide concerten beginnen om 22 uur. Stormbringer is veelbelovend. Al leen bij het repeteren al zijn elke keer weer zo'n dertig fans aan wezig. De band speelt naast ei gen nummers ook covers. De ruwe bolster-blanke pit-muziek van Car Trouble is zo langzamer hand een begrip in Zeeland. De viermansformatie speelt zowel Engels- als Nederlandstalige muziek. Dit jaar een tweedelige zomerex- positie in de Grote Kerk van Vee re. Ter ere van het honderdvijftig jaar oude Schelde-tractaat '.Hon derdvijftig jaar Westerschelde, le vensader in de Delta' en, nog in het kader van de Willem en Mary herdenking, 'Een gemeen Erf goed, Essex en de Nederlanden door de Eeuwen'. De Zeeuwse gedeputeerde J.D. de Voogd en Pat Wawn, gedeputeerde voor culturele zaken in Essex, verich- ten vrijdag 21 april om 16 uur de opening. België en Nederland slotén in 1839 een tractaat over de vrije doorvaart over de Wèsterschelde. De Westerschelde werd een be langrijke scheepvaartweg voor het achterland. De gebrekkige beloodsing en betonning werden in samenwerking met de Belgen sterk verbeterd, er kwamen re gelmatige veerdiensten en bij Antwerpen werden tunnels aan gelegd om de verkeersstroom ruim baan te geven. Op de linker Scheldeoever en in het Sloege- bied werden industrieterreinen Op de tentoonstelling in de Grote' Kerk presenteert een aantal be drijven zich en geven hedendaag se en historische foto's een beeld van toen en nu. Ook zijn er objec ten en modellen uit de scheep vaart en het loodswezen te zien. Daarnaast zijn er exposities over het verdronken land van Saeftin- ge en de zeehonden in de Schel de. Gedichten en prenten over de Schelde en kaarten van het Westerscheldebekken vanaf de Romeinse tijd maken het beeld compleet. 'Een gemeen erfgoed' van de Es sex County Council geeft inzicht in de betrekkingen die Holland en Zeeland al eeuwenlang met het Graafschap Essex onderhouden. Het produktieve Middelburgs Minitheater heeft na de musical Mooi Bruin alweer iets anders op het toneel. Bedkwartet van Alan Ayckbourn is een soort sa tirische komedie die de sluiers van voor Het Goede Huwelijk weghaalt. Dit gegeven komt in veel stukken van Ayckbourn te rug. Het echtpaar heeft bepaal de spelregels, houdt zich daar min of meer aan, en slaagt erin een zogenaamd Goed Huwelijk te bewerkstelligen. Maar zonder problemen is er natuurlijk geen verhaal. Ayckbourn schakelt daartoe een stoorzender in (ie mand die zich niet aan die re gels houdt). Daardoor komen de zorgvuldig weggestopte proble men in het huwelijk aan het licht. In Bedkwartet heet die stoor zender Titus. Drie echtparen hebben op hun manier een rede lijk gelukkig bestaan. Alleen tus sen Titus en Suzanne wil het niet erg lukken. Suzanne is au fond lang de kwaadste niet, maar door een gebrek aan zelf vertrouwen een grillige zenuw- pil. Titus is kinderlijk en verwend en durft bovendien geen beslis singen te nemen. En als hij ze neemt zijn het altijd de verkeer de. Zelf denkt hij dan ook dat hij een 'vernieler' is. Een ruzie op een feestje, waarbij Suzanne Ti tus betrapt met zijn ex Janet, is de aanleiding tot allerlei situa ties die de eerder genoemde re gels te buiten gaan. De ouders van Titus hebben nog steeds hun eigen, zij het wat bi zarre, romantiek. Als Suzanne na de ruzie met Titus een nacht je bij hen blijft, ziet ze dat pa echter behoorlijk onder de plak zit. De gastvrouw van het feest je nodigt Titus uit medelijden uit daar te overnachten en krijgt daardoor ruzie met manlief. Ti tus wil echter eerst de man van Janet zijn excuses aanbieden en veroorzaakt daar ook nog enor me agitatie. Een eind goed al goed zit er dan toch nog wel in voor iedereen. GEZIEN Naast deze tamelijk serieuze za ken valt er toch nog genoeg ko miek te bespeuren in Bedkwartet. Zo vormen Sitah Lampert en Arthur van Bommel als de ouders van Titus bijvoor beeld een komisch duo, dat on danks alle bizarheid toch nog geloofwaardig overkomt. Het zouden de buren kunnen zijn. Ook de produkten van doe-het- zelver-maar-niet-heus Harry ge ven aanleiding tot hilariteit. De uitvoering van het Minithea ter was van de hand van twee gastregisseurs, Karin Visser en Ron Lubbersen. Een gebrek was dat sommige dialogen, die Ayckbourn klaarblijkelijk bedoel de als een tegen elkaar opbok sen van de partners, meer als aparte monologen overkwamen. Dan ontbreekt een zekere span ning. Ook had wat meer aan dacht voor de personen op zijn plaats geweest. Het gaat tenslotte om de combinatiepro blemen van twee individuen. De gelegenheid om de karakters te profileren verdronk min of meer in de steeds doorlopende tekst. De acteurs wilden wel. Van Ta- nihatu wisten we al dat ze het kan. Carla Schroot en Henk Adriaansen kwamen heel na tuurlijk over als het 'moppie' dat de schoen van machoknuffel manlief in het bed verstopt. Een wat theatrale Ronald Mondeel liet goed de functie van zijn per soon van olifant in de porselein kast uitkomen. Enkele andere zaken verdienden een grote pluim. Het decor en de techniek waren in dit stuk belangrijk, want hoe krijg je in het Minitheater drie huizen op het toneel? Gerard van de Bliek en Henk Don hadden daartoe drie bedden geplaatst, terwijl de trap naar een denkbeeldige bad kamer en hal liep. De belichting zorgde voor de afscheiding. Ook de visagie en het kapwerk van Peter Adriaanse, Judith Straver en Cees Baijens mocht er wezen. Bedkwartet van Alan Ayckbourn door het Middelburgs Mini theater. Spelers: Sitah Lampert, Arthur van Bommel, Marianne Min- naard, Rinaldo Riddersma, Carla Schroot, Henk Adriaansen, An ke Tanihatu en Ronald Mondeel. Regie: Ron Lubbersen en Karin Visser. Decor: Gerard van de Bliek en Henk Don. Techniek: Gerard van de Bliek, Jan Schou ten en Johan Bodrij. Grime en kapwerk: Peter Adriaanse, Ju dith Straver en Cees Baijens. Speeldata: 22, 23, 28 april, 6 mei Aanvang telkens 20.30 uur, behalve 23 april 15 uur Plaats: Minitheater aan de Verwe- rijstraat in Middelburg. delburg. Elk seizoen wordt er een landelij ke contest gehouden. Johan Fri so bracht het de laatste twee jaar bij deze contest tot landskampi oen van de jeugdafdeling. „Bij de laatste wedstrijd voor het kam pioenschap hangt de sfeer van een belangrijke voetbalwed strijd", vertelt Frans Lameijn. „Duizenden mensen, spandoe ken, toeters, bellen en ballonnen. Dat geeft een enorme kik". Of het nou slagwerkers, blazers of color guards zijn, leden van Jo han Friso krijgen een volledige opleiding van het corps. „In feite kan iedereen het leren", zegt La meijn. „Je hoeft nog niet eens noten te kunnen lezen". De eerste reeks van de multicul turele muziekworkshop Gong wordt in het Vlissingse buurthuis De Paraplu met een feestje af gesloten. Zaterdag 22 april zijn er vanaf 21 uur optredens van de workshop-muzikanten, de dans groep Melati, Gambar en Rudy Tuhusula. De deelnemers probeerden in de workshop tot een vermenging van hun eigen culturele achter grond en westerse muziek te ko men. Of hen dat is gelukt laten ze zaterdag horen. Melati, die wordt begeleid door Gambar voert In donesische dansen uit, terwijl Rudy Tuhusula uit Amsterdam een expert op het Molukse slagwerk-instrument de tatabu- ang is. Tuhusula treedt niet alleen op, hij vertelt ook meer over de geschiedenis en de vervaardiging van het instrument. Het logo van Groupo Bolivia Canta. In Razzmatazz aan de Middel burgsestraat in Oost-Souburg treedt zaterdag 22 april de Bolivi aanse groep Groupo Bolivia Can ta op. Het optreden begint om 21 uur. Muzikanten kunnen in Zuid- Amerika zelden van hun muziek leven. De vier leden van Groupo Bolivia Canta kwamen daarom naar Europa om een bestaan als beroepsmuzikant op te bouwen. De groep heeft zich gevestigd in Frankrijk en speelde in Engeland, Denemarken, Duitsland, Italië, Spanje en Griekenland. Uiteraard op authentieke instrumenten als de charango, de kena en de tar- kas. Kaarten kunnen worden ge reserveerd via 01100-30168. Olifanten, kamelen, acrobaten, wervelwindspringers, jongleuses én Europa's kleinste spreekstal- meesteres Anneke Streijvers. Vrijdag 28 en zaterdag 29 april is het Circus Bassie Adriaan op het Hof van Tange in Middelburg. De voorstellingen, waar Bassie en Adriaan zelf natuurlijk ook bij zijn, begint vrijdag om 16.15 uur en zaterdag om 14 uur. De nieuwe tent van het interna tionale circus biedt plaats aan ze ventienhonderdvijftig bezoekers. Voor de kinderen is er helemaal vooraan een aparte kinderloge- rang. Het programma bestaat uit nummers uit Duitsland, België, Denemarken, Oostenrijk, Italië, Frankrijk en Tsjechoslowakije. The Lagroni's in actie. Kinderdichtbundel Kruit en Hofman Voor 'Als een film in je hoofd' maakte Johanna Kruit de gedich ten en Wim Hofman de tekenin gen. Karei Eykman overhandigt hen vrijdag 21 april om 16 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg het eerste exemplaar van deze kinderdichtbundel. 'Als een film in je hoofd' is de twaalfde bundel in de poëzie reeks De Zonnewijzer van uitge versmaatschappij Holland. Voor de Walcherse Johanna Kruit is het haar eerste dichtbundel voor kinderen. Eerder schreef zij voor volwassenen 'Omtrent het Getij' en 'Voorheen te Orisanda'. Wim Hofman schreef veel kinderboe ken. 'Als een film in je hoofd' is het eerste boek waarbij hij alleen de illustraties voor rekening nam. KINDER BOEKEN door Jan Smeekens Voor haar fans kan het geen ver rassing zijn te horen dat Cynthia Voigt met WILHELMINA SMITHS opnieuw een bijzonder boek aan de 'Tillermanreeks' toegevoegd heeft. Als weinig anderen is deze Amerikaanse schijfster in staat het verhaal dat ze wil vertellen zo op te schrij ven, dat je je haar romanperso nages niet alleen levendig voor de geest kunt halen, maar zelfs denkt te kunnen aanraken. Ze kreeg pas vorig jaar een Zilveren Griffel (voor 'De hardloper'), maar had die natuurlijk al veel eerder moeten hebben voor 'On der de blote hemel', 'Samen on der dak', 'Het verhaal van Di- oey' en 'Niemand anders dan ik'. Wilhelmina Smiths is elf als ze nog de illusie koestert balletdan seres te worden. Een jaar later wordt haar te verstaan gegeven dat haar droom nooit werkelijk heid zal worden, en vraagt ze zich ontgoocheld af of ze haar beurs voor de felbegeerde zo mercursus indertijd kreeg omdat ze zwart is, of dat haar huids kleur juist reden was haar uitein delijk toch weg te sturen. Wie 'De hardloper' gelezen heeft schuift op bladzijde 83 waar schijnlijk naar het puntje van zijn (haar) stoel: de jonge dominee die Mina van het balletkamp op haalt, heet Tamer Shipp en hij was in dat boek de schoolvriend van de in-Vietnam omgekomen Bullet Tillerman. Het kan niet an ders of Cynthia Voigt vindt een gelegenheid de andere leden van de Tillermanfamilie het verhaal in te schrijven. Op aanvaardbare manier waarop ze dat doet be paalt voor een belangrijk deel de kracht van de serie. Want hoe geïnteresseerd je ook raakt in Mina's ontwikkeling van donker gekleurd meisje tot zelfbewuste jonge vrouw, je blijft toch vooral betrokken bij de eigenzinnige Til- lermans van wie je per boek meer te weten komt. Vergeleken met 'De hardloper' is 'Wilhelmina Smiths' een veel toegankelijker boek. Er gebeurt meer in, en bovendien zullen le zers vanaf 12 jaar zich gemak kelijker vereenzelvigen met Mina die meer met hen gemeen heeft dan de tragische, eenzame Bul- let. Elk van de tot nu verschenen zes delen kan los van de andere gelezen worden. Wilhelmina Smiths door Cynthia Voigt. Vertaling Machteld S/agt, Em. Querido's Uitgeverij Am sterdam. Prijs f 25, (234 pagj. BURGH-HAAMSTEDE De Bewaerschole (Weststraat 181. 75 jaar Christelijk onderwijs in Haamstede, foto's, schriften, boek jes van oud-leerlingen. Ma. t/m za. van 13.30 tot 16.30 uur. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Het holografie Museum (Gortstraat 36). Ma. t/m zo. van 10.30 tot 18 uur. Rabobank (hal, hoofdkantoor). Hans Notenboom, aquarellen. Ope ningstijden bank. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Jan van Leeuwen, structures of desire. Di. t/m za. van 13.00 tot 1 7.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Hal begane grond: de kultu- rele functie van de Zeeuwse Biblio theek. Expositieruimte: Kuituur in Zeelands Gouden Eeuw. (t/m 22 april). Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Marja Hooft, keramiektentoonstelling. Daniëlle Janssen, textiel. Jeroen van Wes ten, Kunstenaarsboeken, (vanaf 24 april). Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum (Kousteensedijk 7). Zeeuwse mes heften en andere snijwerken. Ope ningstijden van de Bibliotheek. Zeeuws Museum (Abdij 3). Een keuze uit de aanwinsten 1988. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. Centrum Nieuwe Muziek (Klove niersdoelen). Kunstlicht. Di. t/m za. van 19 tot 22 uur. Francois Rijckhals Museum (Dam). Een overzicht in 't geboortehuis. Do., vr. en za. van 11 tot 17 uur. Balans 17. Elsa Westland en Chic- que Robert. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Galerie B. Witte (Vlasmarkt 11Re- gi van Driel, tekeningen, gouaches, olie- en acryl-verfschilderijen. Di. tot za. van 10.15 tot 12.30 en van 1 3.30 tot 18 uur. Stadsschouwburg (café restaurant). Marijke Folkertsma en Peter Jansen, foto's. Dagelijks van 10 tot 22 uur, behalve op zondag. NV PZEM-Galerie (Poelendaelesin- gel 10). Hans Verhagen, Panta Rei, Alles Stroomt, schilderijen, (vanaf 14 april). Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tol 17.30 uur, wo. en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 Stadhuis Gerrit Pomp, tekeningen, aquarellen, thema gehandicap tensport. Tijdens openingstijden stadhuis, (t/m 23 april). VRIJDAG 21 APRIL NEELTJEJANS Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Dagelijks van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum (Duin- vlietweg 6). Duimelijntje, ten toonstelling voor kinderen naar het sprookje van Hans Christian Ander sen. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur, (t/m 25 april). VEERE De Schotse Huizen (Kaai 27). Ber- nadette Ash, schilderijen. Op de Scheeps- en Visserijzolder: R. Struys, halfmodellen van schepen. Ma. van 13 tot 17 uur, di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Grote Kerk, 150 jaar Westerschel de, Levensader in de Delta, Een ge meen Erfgoed - Essex en de Neder landen door de Eeuwen, (vanaf 21 april), VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. t/m za. van 14 tot 1 7.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms. 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor ie dereen. Galerie Bellamy 19 (Bellamypark 19). Adri de Fluiter. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. Café Soif (Bellamypark 14). Guus van der Braak, Erik Brandts, Cor van Dixhoorn, Guido Eckhardt, Barbara Jean, Lex de Meester, Bob Pingen, Kees Roovers, Ed Quite. ZOUTELANDE Hotel Rest. De Distel Ingrid Walpot Renard. Tijdens openingstijden. Volop drama en tragiek, zondag ochtend in Alhambra. Daar draait om 11 uur de film Salome, naar de opera van Richard Strauss. Jochanaan, Johannes de Doper, is door Herodus gevangen geno men en in een put opgesloten. Herodus' stiefdochter Salome raakt volledig geobsedeerd door de profeet. Zij wil niets liever dan door hem bezeten worden. Jo chanaan wijst haar echter af. En dat kost hem zijn hoofd. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. John Mann, Organist, bespeelt Compton theaterorgel. Concert- en Gehoorzaal, Sin gelstraat, Middelburg, 20 uur. Silenxce, trasch-avond, voor programma: Brutal Obscénity, Bar American, Plein 40, Middel burg, 20.30 uur. Reggae formatie Horiyah, Jongerencentrum De Piek, Hel lebardierstraat 11-13, Vlissin gen, 22 uur. Ewald Kooiman, orgelcon cert, Lutherse Kerk, Zuidsingel, Middelburg, 20.15 uur. Dezz, Frapo's, Bellamypark, Vlissingen, 21 uur. ZATERDAG 22 APRIL Rouw siert Electra, Het Zuide lijk Toneel, Stadsschouwburg, Middelburg, 20 uur. Kindertoneelspeelmiddag (voor kinderen van 8 t/m 12 jaar), Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 13.30 uur. STEC, speelt Zeemansvrou wen, De Zwaan, Kromwegesin- gel 1, O-Souburg, 19.30 uur. Groupo Bolivia Canta, Razz matazz, O-Souburg, 21 uur. Storm bringer en Car trouble, Jongerencentrum De Piek, Hel lebardierstraat 11-13, Vlissin gen, 22 uur. Middelburgs Minitheater speelt Bedkwartet, Verwe- rijstraat 53, Middelburg, 20.30 uur. Toneelvereniging Tot Lering- he ende Vermaeck speelt Sjon- gejongejonge, Verenigingsge bouw, Veere, 19.45 uur. Muziekworkshop Gong, op treden van de workshop Muzi kanten, dansgroep Melati (be geleid door de groep Gambar) en de musicus Rudy Tuhusula, Buurthuis De Paraplu, Alexan der Gogelweg 59, Vlissingen, 21 uur. Instituut Kunstzinnige Vor ming, balletvoorstelling 'Savio- re', Scheldekwartier, v. Dis- hoeckstraat, Vlissingen, 14.30 uur. I.D., Café Evert, Boulevard Evertsen, Vlissingen, 16 uur. ZONDAG 23 APRIL Minitheater, speelt Bedkwar tet, matinee, Middelburgs Mini theater, Verwerijstraat 53, Mid delburg, 15 uur. Instituut Kunstzinnige Vor ming, balletvoorstelling 'Savio re', Scheldekwartier, v. Dis hoeckstraat, Vlissingen, 14.30 uur. DINSDAG 25 APRIL Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260. Grand theater Goes, Singelstraat 5a, tel. 01100-15165. Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180-38900. Schuttershoftheater, Schuttershofstraat 1, tel. 01180-13482. Bibliotheektheater, Kousteensedijk 7, tel. 01180-30235. Middelburgs Minitheater, Verwerijstraat 53, tel. 01180-33996. DONDERDAG 20 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Rain- man' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mis sissippi Burning' 20 uur. Grand theater Goes, 'Cock tail' 20 uur. Electro Middelburg, 'Working Girl' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'The Bear' 20.30 uur. VRIJDAG 21 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Rain- man' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mis sissippi burning' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Cock tail' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Working Girl' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Bear' 20 en 22.30 ZATERDAG 22 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Rain- man' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mis sissippi Burning' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Twins' 14 uur, 'Cocktail' 19, 21.30 en 23.30 uur. Electro Middelburg, 'The Bear' 14 uur, 'Working girl' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Bear' 20 en 22.30 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'Gij zult niet doden', 20.30 uur. ZONDAG 23 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Bios- copera Salome' 11 uur, 'Rain- man' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Rain- man' 11 uur, 'Mississippi Bur ning' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Biosco- pera Toska' 11 uur, 'Twins', 14 uur, 'Cocktail' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'The Bear' 14 uur, 'Working Girl' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'The Bear' 20.30 uur. MAANDAG 24 APRIL Vrijdag 21 april is het trash-tijd in Bar Americain in Middelburg. Brutal Obscenity warmt het pu bliek op, hoofdact is de bekende Nederlandse formatie Silenxce. De optredens beginnen om 20.30 uur. Het Compton theater-orgel in de Middelburgse Concert- en Ge hoorzaal wordt vrijdag 21 april bespeeld door de bekende Engel se organist John Mann. Het con cert begint om 20 uur. John Mann is één van de popu lairste persoonlijkheden uit de Britse theaterorgelwereld. In de loop der jaren ontwikkelde hij een heel eigen stijl op zowel pijp- als electronische orgels. In 1980 en '81 werd hij door de leden van de Britse theaterorgelvereniging ge kozen tot organist van het jaar. Alhambra I Vlissingen, 'Rain- man' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mis sissippi Burning' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Cock tail' 20 uur. Electro Middelburg, 'Working Girl' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'The Bear' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'Gij zult niet doden' 20.30 DINSDAG 25 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Rain- man' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mis sissippi Burning', 20 uur. Grand theater Goes, 'Cock tail' 20 uur. Electro Middelburg, 'Working Girl' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Bear' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'Gij zult niet doden' 20 uur. WOENSDAG 26 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Rain- man' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mis sissippi Burning' 20 uur. Grand theater Goes, 'Cock tail' 14 en 20 uur. Electro Middelburg, 'Working Girl' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'The Bear' 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen, 'Kunst en vliegwerk' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'De grote kaasroof' 14 WOENSDAG 26 APRIL Schuttershoftheater Middel burg, 'De grote kaasroof' 14 uur.

de Faam | 1989 | | pagina 7