Onkruidbestrijding Zwemmen in de zomer Sportkampioenen zijn gehuldigd Studiefinanciering De eerste lading oude koelkasten Carillon Nieuwe parkeer- folder Expositie Straaljagers Franse ambtenaren Vergunning Bestemmingsplan Verkeersregels: uw veiligheid! Werk in uitvoering Fietsen Spreekuur huurcom- missie Telefoon Verkoop abonnementen gestart Onderzoek alternatieve methode Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251. Reacties van harte welkom. Week DE FAAM Woensdag 19 april 1989 Door het oog van de Lange Jan De Zusterstraat is tussen de St. jansgang en de St. Janstraat af gesloten in verband met riole ringswerk; dit geldt ook voor de St. Jansgang. Bij de Loskade-Maisbaai is het doorgaand verkeer gestremd in verband met bouwwerk zaamheden. Het fietsverkeer op de Poelendae- leweg tussen de de Ruyierstraai en het Banckertplein is gestremd. Het fietsverkeer wordt omgeleid via de de Ruyterstraat. De de Ruyterstraat tussen de Poelendae- leweg en de Langevieleweg is in beide richtingen voor doorgaand verkeer gestremd. Plaatselijk ver keer wordt geleid via de Langevie leweg. Dit alles houdt verband met een grondsanering op de hoek de Ruyterstraat- Poelendaeleweg. De Ter Hoogestraat is af en toe afgesloten in verband met repara tie aan het wegdek. Morgen, donderdag 20 april, wordt weer een kijkdag voor ge vonden fietsen gehouden (elke derde donderdag van de maand). Van 9.00 tot 10.00 uur kan ieder een op de binnenplaats van het Middelburgs politiebureau ko men kijken of de vermiste fiets er bij staat. Op dezelfde dag krijgt iedereen vanaf 11.00 uur de gelegenheid om een fiets te kopen uit de voor raad die er al langer dan twee maanden staat. Deze verkoop ge beurt door een deurwaarder bij afslag. Wie in het bezit is van een aan koopcertificaat krijgt voorrang bij de verkoop. Een'dergelijk cer tificaat ontvangt iedereen die bij de gemeentepolitie van Middel burg aangifte doet van de vermis sing van een fiets. De huurcommissie is een onaf hankelijke commissie, die op ver zoek van huurder of verhuurder adviezen of antwoorden kan ge ven op allerlei vragen op het ge bied van huur en verhuur van woonruimte. Deze commissie houdt iedere der de donderdag van de maand spreekuur. Dus ook morgen 20 april van 9.30 tot 12.30 uur in de Burgemeester en Wethouderska mer van het stadhuis, Lange Noordstraat 1 te Middelburg. Het telefoonnummer van de Mid delburgse lokatie van het Streek ziekenhuis Walcheren (het Gast huis) is met ingang van 14 april gewijzigd in 01180-85000. 'Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 24 april 1989 tot en met 29 april 1989. maandag gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag grillsteak, groentemix, frites woensdag carbonade, spinazie, aardappelen donderdag saucijsjes, rode bietjes,aard appelen vrijdag hutspot of boerenkool zaterdag wat de pot schaft De eerste lading oude koelkasten, 60 stuks, is afgevoerd naar de firma Weeda in Ermelo. Dit is het resultaat van een nieuwe gemeentelijke actie: oude koel- apparaten worden apart opgehaald om er de freon uit te halen. Dit is een stof, die de ozonlaag kan aantasten. Bij de opgehaalde koel kasten wordt de freon op een verantwoorde wijze verwijderd. Mocht u een oud koelapparaat hebben: één telefoontje naar de dienst Gemeentewerken (82000) en het wordt opgehaald. Het is gebruikelijk dat het ge meentebestuur elk jaar de sport kampioenen van het voorgaande jaar huldigt, tijdens een officiële ontvangst op het stadhuis. Tij dens deze avond wordt tevens de sportman, -vrouw of -ploeg'van het jaar bekend gemaakt. Daar naast wordt de door Nagasaki be schikbaar gestelde samoerai-helm uitgereikt. Op dinsdag 18 april heeft deze .huldiging plaatsgevonden. De wisseltrofee voor de beste sport prestatie van het jaar 1988 werd uitgereikt aan de atleet John Ver- meule van de Middelburgse atle tiekvereniging Dynamo '70. Voor John Vermeule stond 1988 in het teken van het behalen van de limiet op de marathon, waar door deelname aan de Olympi sche Spelen in Seoul mogelijk zou worden. In 1987 was zijn snelste tijd op de marathon 2.13.35 uur. In 1988 liep hij in de marathon van Rotterdam een tijd van 2.12.42 uur. Juist 42 seconden te veel om naar Seoul te worden uit gezonden. Toch was de tijd bijna een minuut sneller dan zijn beste prestatie tot dan toe. Met zijn prestaties in 1988 heeft John zijn plaats in de nationale selectie geprolongeerd. Het afgelopen jaar behaalde John bij de nationale kampioenschap pen een derde plaats op de 5 kilo meter en een tweede pjaats op de 25 kilometer. Op de landelijke atletiekranglijst neemt John een derde plaats in op de marathon, een derde plaats op de 25 kilometer en een vijfde plaats op de 5 kilometer. De door de Japanse voetbalver eniging Nagasaki geschonken Samoerai-helm is uitgereikt aan de Middelburgse tafeltennisver eniging 't Zand. De tafeltennisvereniging heeft van zich doen spreken door de or ganisatie van een van de wedstrij den in het kader van het Dutch Grand Prix-toernooi op 16 mei De verkoop van de zomerabonne- menten vindt vanaf 18 april 1989 plaats tussen 08.00 uur en 12.30 uur. Hiervoor kunt u terecht aan de kassa van het zwembad Poe- lendaele (01180 - 26451). Het zomerabonnement wordt al leen tegen contante betaling ver strekt. Hieronder wordt ook ver staan: betaling door middel van giro-betaalkaarten of betaalche ques. Bij het gebruiken van deze betalingsvorm moet wel het pasje worden getoond. Geldigheid zomerabonnement Het zomerabonnement is gedu rende het gehele zomerseizoen (1 mei t/m 3 sept. 1989) geldig. Het geeft zeven dagen per week gratis toegang tot het buitenbad. Tevens kan er met een zomerabonnement in het binnenbad worden ge zwommen. U kunt met uw zomer abonnement op zaterdag tussen 09.00 en 16.00 uur terecht en zon dag tussen 09.00 en 16.00 uur. Het binnenbad wordt gesloten vo- ro werkzaamheden tussen 2 juli en 13 augustus. In deze periode kunt LI geen gebruik maken van het binnenbad. Sluiting Voorlopig is de sluitingsdatum van het buitenbad op zondag 4 september gepland. Kosten Het zomerabonnement geldt voor kinderen tot en met 15 jaar en 65-plussers (in het bezit van een bejaardenpas). Hiervoor geldt een tarief van 25, Opgeven zwemlessen (volwasse nen). Voor volwassenen, die zich nog voor de zomervakantie van 1989 de zwemkunst meester wil len maken, bestaat vanaf nu de mogelijkheid zich op te geven voor de particuliere zwemles. De zwemtijden zijn: maandag en donderdag van 19.00 uur tot 19.30 uur. Bezit u reeds een be perkte gevorderdheid en wilt u niet meer van voren af aan begin nen, dan is er een mogelijkheid om middels een proefles inge deeld te worden bij de bestaande volwassenen zwemlessen. Contact hiervoor kunt u opnemen met dhr. Meijer, bedrijfsleider van het zwembad Poelendaele, tel: 01180 - 26451. Vanaf half april zijn de volgende melodieën te horen, gespeeld op het carillon van de Lange Jan: op het hele uur Pavana Hispanica van J.P. Sweelinck; om kwart over De groene en de blauwe boer; ,op het halve uur Rondo van Pleyel; en om kwart voor Motief uit Pre lude van J.S. Bach. 1988 in de sporthal de Voorborch. Aan dit bijzondere evenement werd deelgenomen door Russi sche en Chinese topspelers. Het toernooi was bovendien een goede promotie voor de tafelten nissport. Met de zomer in zicht steekt ook de kwestie onkruidbestrijding weer de kop op. Overal wordt gezocht naar een manier van bestrijding die het milieu zo min mogelijk aantast. Ook de gemeente Middelburg is aan het zoeken. Zo is vorig jaar een onderzoek gedaan naar de moge lijkheden van thermische onkruidbestrijding. Bij deze methode wordt onkruid door hitte gedood. Voor de proef zijn vorig jaar drie straten in de wijk Griffioen aan gewezen. Hier werd het onkruid op vier verschillende manieren bestreden: 1. thermische onkruid bestrijding; 2. vegen van straten met behulp van veegmachine; 3. handmatig verwijderen van begroeiing; 4. spuiten met een mix van Fina le en Simazin. Conclusies. Aan alle vier de onkruidbestrij- dingsmethoden kleven wel één of meer nadelen. De keuze voor een methode staat of valt echter in feite met: a. het visuele resultaat, b. de kosten en c. de milieu-vriendelijkheid. Thermische onkruidbestrijding (branden) is duurder dan spuiten en het effect is van minder lange duur. Belangtljke nadelen, die niet over het hoofd gezien mogen worden en die niet of nauwelijks te voor komen zijn, zijn de schadelijke ef fecten op aangrenzende beplanting en de obstakelgevoelig heid (paaltjes, hekken e.d., tevens uitkijken bij bomen, houten brug leuningen en geverfde objecten!), waardoor achteraf nog een hand matige of chemische onkruid bestrijding nodig is. De thermische onkruidbestrijding wordt aangemerkt als milieu vriendelijk, maar is in feite lucht- vervuilend. Vegen Het onderzoek wijst uit dat vegen met de veegmachine (Ravo) een zeer gering resultaat oplevert en derhalve van de hand moet wor den gewezen. Opgemerkt moet worden dat experimentele appa ratuur in den lande wordt ge bruikt en dat de resultaten met belangstelling worden gevolgd. Handmatig verwijderen Wanneer men er vanuit gaat dat de behandeling minimaal 2x per jaar moet plaatsvinden, zijn de kosten onevenredig hoog. Boven dien wordt bij herhalen van de be handeling de uitvoering steeds moeilijker: door het herhaalde uitkrabben van de voegen worden deze steeds dieper. Spuiten van de bestrating met een chemisch bestrijdingsmiddel is re latief goedkoop en de resultaten zijn goed. De negatieve aspecten van het spuiten kunnen enigszins opgevangen worden: door vroeg in het voorjaar (bijv. maart) te spuiten wordt een storend beeld van afstervende gele begroeiing voorkomen en er dient gebruik gemaakt te worden van middelen die het milieu zo weinig mogelijk belasten. Eindconclusie Als eindconclusie kan gesteld worden dat de thans beschikbare thermische apparatuur op grond van bovenstaande feiten nog on geschikt is om op ruime schaal te gaan gebruiken. Ontwikkelingen in methodes en apparatuur dienen echter nauw lettend in het oog gehouden te worden. In het kader van het Mi lieu Uitvoerings Programma wordt gewerkt aan een groenbe- heersplan. Ieder jaar geeft de gemeente in sa menwerking met de VVV een zo genaamde parkeer]older" uit. De editie 1989 is nu gereed en gra tis verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. In de folder is informatie opgeno men over parkeermogelijkheden in de Middelburgse binnenstad, 'die op een overzichtelijke platte grond zijn aangegeven. Hierop staan ook de routes voor het doorgaand verkeer, de toelei- dingswegen naar de parkeerterrei nen en de terreinen zelf. Voor de voetganger vermeldt de folder een wandelroute langs de mooiste plekjes van de bin nenstad, benevens gegevens over openingstijden van toeristische attracties. Behalve de Neder landstalige is ook een drietalige versie (Engels, Frans, Duits) ver krijgbaar. OPENINGSTIJDEN BINNENBAD Diep bassin Instructiebad ma. 7.00- 8.00 u. 11.45-12.45 u. 8.30-15.00 u. 16.00-16.30 u. 16.00-19.00 u. di. 7.00- 8.00 u. 11.45-12.45 u. 8.30-19.00 u. 16.00-16.30 u. wo. 7.00- 8.00 u. 13.00-16.30 u. 8.30-20.00 u. 19.30-20.00 u. do. 7.00- 8.00 u. 11.45-12.45 u. 8.30-19.00 u. 15.30-16.30 u. vr. 7.00- 8.00 u. 11.45-12.45 u. 8.30-19.30 u. 16.00-16.30 u. za. 9.00-16.00 u. 12.30-16.00 u. zo. 10.00-13.30 u. 10.00-13.30 u. OPENINGSTIJDEN BUITENBAD maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag Diploma-zweintegel Bij een zwemdiploma hoort, tra ditiegetrouw, ook een diplomate geltje. Maar dan wèl een tegeltje dat het aanzien meer dan waard 7.00-19.00 uur 7.00-19.00 uur 7.00-19.00 uur 7.00-19.00 uur 7.00-19.00 uur 9.00-16.00 uur 10.00-16.00 uur is, betaalbaar is en door de geslaagde leerling(e) met trots op een ereplaats in huis wordt opge hangen. De diplomategel wordt door het zwembad direkt na het behalen van het zwemdiploma voorzien van naam en geboorte datum van zoon of dochter afge leverd. De prijs is 8,per tegel. Er zijn tegels voor de diploma's A en B. Heeft u interesse voor een tegeltje, dan kunt u kontakt op nemen met een van de medewer kers van het zwembad, ook al gaat het om een diploma dat al énige tijd geleden is behaald. Pas op uw spullen! Het is helaas nodig om er weer eens op te wijzen. Laat u bij een bezoek aan het zwembad uw waardevolle spullen zoveel moge lijk thuis. Ondanks het goede toe zicht door middel van camera's en het controlerend oog van het zwembadpersoneel worden er toch nog dingen ontvreemd. Wanneer u toch kostbare zaken bij u hebt, bergt u deze dan op in de kluisjes naast de kassa. Voor een bedrag van f 1,— hebt u een veiliger idee. Er is in de verschillende kranten al heel wat afgeschreven over de nieuwe voorstellen die de minister van Onderwijs en Wetenschappen heeft gedaan ten aanzien van de studiefinanciering. Let wel: dit zijn VOORSTELLEN waar de Tweede Kamer pas eind april over zal beslissen. Dit betekent dat er nog van alles kan veranderen!!! De voorgestelde veranderingen zijn: -Per l-9-'89 wil men iedereen die studiefinanciering (WSF 18 ontvangt een Openbaar Vervoers kaart verstrekken. -De basisbeurs zal per l-9-'89 ver laagd worden. Voor een uitwo nende student met 62,50, voor een thuiswonende student met 41,65. -De basisbeurs voor een uitwo nende leerling van MAVO/HA VO/VWO en LBO/MBO zal af geschaft worden. Tenzij het on derwijs niet binnen een straa! van 60 km. te volgen is of als de reis afstand meer dan 2 uren be draagt. -De leeftijdsgrens van 30 jaar zal verlaagd worden naar 27 jaar. Dit betekent dat iemand voor zijn/haar 2-7 jaar een studie moet begonnen zijn, wil men in aan merking komen voor studiefinan ciering. Wethouder M. Vinke heeft op maandag 17 april in de hal van het pand Stadhuisstraat 2 een ex positie van 12 tekeningen ge opend, die allen betrekking heb ben op de sportbeoefening door gehandicapten. De tekeningen zijn vervaardigd door de Amersfoorter Gerrit Pomp, winnaar van de Rotter dam Marathon 1987 voor rol stoelatleten. Deze in opdracht van het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten (NFSG) gemaakte tekeningen spelen een centrale rol tijdens de landelijke collecte voor de gehandicaptensport, die wordt gehouden van 17 tot 23 april. Het is voor de twaalfde keer dat het Nationaal Fonds Sport Gehandi capten bij het Nederlandse volk aanklopt. Het geld waarom wordt gevraagd is bedoeld om de extra kosten op te vangen, die nodig zijn om gehandicapten te laten sporten. De twaalf tekeningen hangen in de collecteweek in de wachtruimte bij de afdeling Burgerzaken in de Stadhuisstraat. Door het college van burgemeester en wethouders wordt uw aanwezigheid bij de opening op prijs gesteld. Burgemeester mr. C.G.J. Rutten gaat de staatssecretaris van De fensie, de lieer J. van Houwelin- gen, benaderen over de geluids overlast die velen in Middelburg ervaren en die wordt veroorzaakt door laagvliegende straaljagers. De geluidsoverlast heeft al lange re tijd de aandacht van de burge meester. Met name op de dins dagavonden is het lawaai het er gst. Vele inwoners van Middel burg hebben hierover bij burge meester Rutten hun beklag gedaan. Enkele weken geleden al had de burgemeester een gesprek met een vertegenwoordiger van de Sectie Geluidshinder van de Lucht machtstaf. Dit gesprek leidde tot niets. Vanuit de Luchtmachtstaf werd opgemerkt dat het niet mo gelijk is de vliegroutes te verleg gen omdat men gehouden is aan afspraken binnen de NAVO. De Burgemeester is het hier niet mee eens. Van de tien vliegroutes gaan er vijf over Middelburg. Tevens vliegen de straaljagers op een hoogte van 2000 tot 3000 voet (dit is tussen de 600 en 900 meter). De burgemeester is van mening dat de vliegtuigen meer boven water moeten vliegen. Hij denkt hierbij met name aan de Noordzee. Te vens vindt de burgemeester dat het vliegen over een industriege bied ook een risico inhoudt. Via deze pagina wordt u van de komende ontwikkelingen omtrent de geluidsoverlast op de hopgte gehouden. Van 17 tol en met 28 april a.s. is een groep Franse ambtenaren in Nederland op bezoek. De ambte naren zijn in Nederland om zich op de hoogte te stellen van allerlei zaken omtrent het functioneren van het bestuur in Nederland. Het Rijksopleidingsinstituut van het Ministerie van Binnenlandse Za ken heeft een lesprogramma op gesteld. Op woensdag 26 april is de groep te gast in Middelburg. De tien ambtenaren krijgen dan een middag les van burgemeester mr. C.G.J. Rutten. De burge meester zal ingaan op de taken en de bevoegdheden van de gemeen ten in Nederland. Tevens zal hij ingaan op de relatie gemeente provincie en de relatie gemeente- rijk. De burgemeester zal in het Frans lesgeven. -De aanvullende beurs zal nog maximaal 4 jaar verstrekt worden. Nogmaals dit zijn voorstellen waar pas eind april duidelijkheid over zal zijn als de Tweede Kamer hierover een beslissing heeft genomen. De invoering van de OV-kaart lijkt echter wel door te gaan. Daarom het volgende advies vooral belangrijk voor mensen die per 1 juli recht hebben op stu diefinanciering en de mensen die nu in een eindexamen klas zitten en verder gaan studeren: -Mensen die dit kwartaal 18 jaar worden, moeten hun aanvraag formulier al opgestuurd hebben. Als dit nog niet gebeurd is, dan alsnog zo snel mogelijk een aanvraag-formulier opsturen. -Mensen die in een eindexamen klas zitten en verder gaan stude ren moeten vóór 1 mei hun nieu we studie opgeven. Ook als je nog niet zeker weet of je je eindexa men haalt. Zodra er meer duidelijkheid is over de voorgestelde veranderin gen zullen we u op de hoogte brengen. Waarschijnlijk dus be gin mei. De burgemeester van Middelburg maakt -ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12, lid 8 van de Monumentenwet 1988-bekend, dat met ingang van 21 april 1989 ter gemeente secretarie op de afdeling algemene zaken ter inzage liggen twee aanvragen om een wijzigingsvergunning voor de monumenten panden Herenstraat 10; Damplein 14/16 Tot en met 4 mei 1989 kunnen eventuele bezwaren schrifte lijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Spuistraat/Spanjaardstraat voor de bouw van een uitbouw aan de achtergevel van het pand Molstraat 9. Het bouwplan ligt met ingang van 21 april 1989, gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedu rende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk ken baar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De loco-burgemeester van Middelburg maakt hierbij bekend dat ingaande 20 april 1989 gedurende veertien dagen ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan Maisbaai, uitwerking 3e fase. Dit plan heeft betrekking op de uitwerking door het college van burgemeester en wethouders van het door de gemeenteraad op 17 mei 1988 vastgestelde bestemmingsplan Maïsbaai voor het gebied, dat grenst aan de Loskade, Nieuwe Poortstraat, Oude Werfstraat en de Dokstraat. Gedurende bovenstaande termijn kan iedere belanghebbende tegen het ontwerp-plan bij het college van burgemeester en wethouders schriftelijk bezwaar indienen. In een woonerf geldt: Wie in een woonerf rijdt met een auto, een fiets of een brommer mag de voetgangers niet hinderen. Maar voetgangers (en spelende kinderen) mogen auto's ook niet tegenhouden of onnodig be lemmeren.

de Faam | 1989 | | pagina 5