Zeeuws Biologische Museum spekt kas met natuurfoto's OMDAT IK ER GRAAG GOED VERZORGD UIT ZIE, KOOP IK M'N BRIL BIJ GROENEVELD OPTICIENS. Egyptisch eten in Vlissingen Bijzonder stuk van STÈC Middelburgs Theater speelt 'Bedkwartet' van Ayckbourn 'Niet zo maar een disco maar een compleet uitgaanscentrum' GROENEVELD OPTICIENS EXPOSITIE SPONSOREN EN INGELIJSTE FOTO'S KOPEN Vuurdoop voor Isis Spetterende verkiezing op het Delta College Parabel met aap en goheba Pandavragen bij de Miro Woensdag 4 april 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER V Bedrijven kunnen het Zeeuws Biologisch Museum steunen door een kleurenfoto te kopen op het formaat 50 bij 70 cm. Deze natuurplaat wordt dan ingelijst en in september ten toongesteld in het natuurmuseum in Domburg. Na de expo sitie is het werk van de koper. De ingelijste foto kost f 100,-. Als basis werd een serie prent briefkaarten gebruikt van de hand van W.J. Phaff. "Ik heb ooit eens een diaserie gemaakt. Van die dia's hebben we de meest geschikte uitgezocht en een uitgever in Middelburg had er wel zin ip om ze als prentbrief kaarten op de markt te brengen. Eigenlijk is deze actie naar de be drijven een ondersteuning van de prentbriefkaarten". Van de 20 beschikbare natuurfo to's zijn er al negen verkocht, een visbedrijf kocht er vijf met aquarium-opnamen, de uitgever van de prentbriefkaarten kocht er twee, een Middelburgs bedrijf dat handelt in biologische mo dellen en reconstructies kocht er een bedrijf dat anoniem wil blij ven krijgt er. Het Zeeuws Biologisch Museum heeft tot doel mensen te laten zien wat er in de natuur allemaal leeft en hoe de verhoudingen zijn. Het museum verschaft zo veel mogelijk educatieve infor matie en beantwoordt vragen. Veel geld is er niet. Uit woorden van Phaff kan worden opge maakt dat de overheid voorals nog zeer terughoudend is als het om subsidie gaat. Niettemin - zo hoopt de museum-directeur - groeit met het besef dat de na tuur beschermt moet. worden ook de wil om meer geld te in vesteren in een instituut dat de mensen kan vertellen wat er alle maal voor moois te behouden is. Bedrijven -of particulieren- die een kleurenfoto willen bestellen, kunnen het Zeeuws Biologisch Museum bellen (01188-2620). Henk Adriaansen en Car/a Schroot (achter het gordijn) en Ri- naldo Riddersma en Marianne Minnaard (op bed), acteurs in 'Bedkwartet'. foto eduard engel normale heel bijzonder. Verder is het naar de mening van Ron Lub- bersen prettig dat schrijver Alan Ayckbourn geen moraal laat doorklinken. „De toeschouwer kan zelf uitmaken wat hij van de diverse meningen en ontwikkelin gen vindt. Na de première op vrijdag 7 april speelt het Middelburgs Theater 'Bedkwartet' op de volgende data: zaterdag 8, vrijdag 14, zaterdag 15, De kersverse Zeeuwse rockfor matie Isis maakt vrijdag 7 april zijn debuut in Bar American in Middelburg. Het optreden begint om 21.30 uur. De formatie bestaat uit Marcel Eggers (gitaar), Bertus Hooger- heijde (toetsen en zang), Ruud van Luyk (basgitaar) en Stephan van Zijl (drums). Isis brengt sym fonisch getinte rock die, naar ei gen zeggen, tot ver over de grenzen voert. zaterdag 22, zondag 23 (15 uur) vrijdag 28 april en zaterdag 6 mei. De voorstellingen beginnen telkens om 20.30 uur. Het zijn spannende tijden voor de leerlingen van het Middelburgse Delta College. Wie worden vrij dagavond 7 april tot Miss en Mister Delta College gekozen? De leerlingenvereniging Forum maakt een spetterende show van de verkiezingsfinale. De presen tatie is in handen van ex-Dolly Dot Esther Oosterbeek en de pre sentatrice van Popformule, Ma- riska van Kolck. De Middelburgse zaken Peter Christ en Benneton verzorgen de kleding van de deel nemers. Professionele presentatrices, de- MAjS0NP^a'~ WSSEK. °"002823' Uw hoeden- en bontspecialist cors, monitors en lichteffecten: Forum pakt het dit jaar grondig aan. Niet alleen is de kleding van de deelnemers goed geregeld, ook de rest van het uiterlijk is in goede handen: Mieke Petiet ver zorgt de make-up en Han van der Sande de kapsels. Deze laatste geeft ook een kappersshow van een kwartier. Aan de finale doen tien jongens en tien meisjes mee Zij showen de kleding en beant woorden vragen. De Miss en de Mister die uiteindelijk overblijven, gaan met een geheel verzorgd weekend naar Antwerpen naar huis. SLAAPKAMER EN BLOTE LICHAAMSDELEN De torenvalk, een werk dat ook ai verkocht is. Een aantal slaapkamers en veel blote lichaamsdelen vormen het belangrijkste decor voor de ko medie 'Bedkwartet' van Alan Ayckbourn. De intermenselijke relatie, met zowel zijn tragische De aap en de goheba is de nieuwste produktie van Poppen theater Parabel uit Koudekerke. Het Molukse sprookje is op de woensdagmiddagen 19 april en 10 en 24 mei in het Middelburg se Schuttershoftheater te zien. De aanvang is om 15 uur. Plaat sen kunnen worden gereserveerd via 01185-2566. ais komische kanten, vormt het belangrijkste inhoudelijk element van het nieuwste theaterstuk, dat het Middelburgs Theater de komende weken op de planken zet. De première is vrijdag 7 april in het Middelburgs Mini theater aan de Verwerijstraat. Een echtpaar dat een prachtig feest geeft, ziet de viering veran deren in een drama nadat twee van zijn vrienden een daverende rel hebben geschopt. Alle hieruit voortkomende misverstanden ziet de toeschouwer verder uitge werkt in een aantal scènes, die allemaal op en rond het bed spelen. Volgens regisseur Ron Lubbersen gaat het stuk, hoe clichématig het ook moge klinken, toch voor namelijk over 'het leven' en in het bijzonder tussen twee geliefden. „Ondanks de behoorlijk scheve verhoudingen binnen de diverse relaties, laten ze elkaar niet on verschillig. Er zit voor de toe schouwer veel herkenbaars in het stuk. De in het ene geval grove en in het andere geval weer kin derlijke manier waarop twee mensen met elkaar omgaan, blijkt van groot belang om hun relatie in stand te houden. Het blijken maniertjes te zijn om te overleven. De tragiek en proble matiek, die duidelijk in het stuk aanwezig zijn, worden echter goed gerelativeerd door de komi sche elementen". De stijl van het toneelstuk is er op gericht om van het grote terug te brengen tot iets kleins en het kleine tot iets groots. Het bijzon dere wordt heel normaal en het De Oostsouburgse toneelvereni ging STEC viert het veertigjarig jubleum met een bijzonder stuk. Zaterdag 8 april gaat in De Zwaan aan de Souburgse Krom- wegesingel Zeemansvrouwen in première: rasecht volkstoneel van Herman Bouber, met veel zang en muziek. Het stuk wordt gere gisseerd door Ton Aertsen en is ook op de zaterdagen 15 en 22 april in De Zwaan te zien. De aan vang is steeds om 20 uur. FOTO EDUARD ENGEL COSMO: VEILIG UIT, VEILIG THUIS De Vlissingse Miro houdt van woensdag 5 tot en met zaterdag 22 april een Panda Prijsvraag. Op het plein van de Miro staat een Fiat Panda geparkeerd. Wie de meerkeuzevragen over deze auto goed invult en een slagzin afmaakt, maakt kans op een waardebon van f 150,-. Deelna meformulieren zijn op het plein verkrijgbaar. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. Oostburg, Burchtstraat 13. I k zoek een bril die bij me past modieus en van prima kwaliteit. Maar ook service en garantie zijn ran belang. Dat alles heb ik gatinden bij GROENEVELD OPTICIENS. Dal ik een tikkeltje kritisch ben, vinden ze niet erg, dat zijn ze zeil ook bij Groeneveld. Een forse dansvloer met bijbehorende licht- en geluidsinstallatie, marmer, palmbomen, een fon tein en rustige hoekjes voor de mensen die het dansen even moe zijn. Voor Frapo bv waren de discotheken Place de Meir en De Hooizolder ken nelijk nog maar het begin. „Voor de discotheek in Vlissingen hebben we al onze ervaring gebruikt", meldt Simon Krijger. Krijger is de bedrijfsleider van Cosmo, de nieuwste aanwinst van het on- dememersduo Frank Versluis en Pol Aertssen. De discotheek in de voormalige loods achter de Pup aan de Voltaweg gaat donderdag 6 april om 20 uur open. De opening wordt gevierd met een travestie-show en een optreden van de sound mixer David Ray. Zondagavond doet Earthquake Roody and the Trembling Walls het nog eens dunnetjes over. „Cosmo is niet zo maar een disco. Het is een club, een uitgaanscentrum waarbij de leden cen traal staan. Ons motto veilig uit, veilig thuis zegt wat dat betreft al genoeg", zegt Simon Krijger. Persoonlijk Het mes snijdt aan twee kanten, geeft Krijger toe. „Pasjesbezitters staan geregistreerd in ons leden bestand. Veroorzaken ze proble men, dan kunnen we ze op een legale manier weigeren, die men sen komen nooit meer binnen. Daarnaast hebben de bezoekers door het pasje ook een persoon lijke binding met Cosmo". Ook de busdiensten leveren voordeel voor beide partijen op. „Je kunt rustig een borrel drinken en je gaat makkelijker uit omdat er geen vervoersproblemen zijn". Een retourtje met de Carlierbus kost op Walcheren f 3,-. Het eetcafé De Pup is ook tijdens de openingsuren van Cosmo ge opend. „Bezoekers kunnen daar rustig zitten, een hapje eten of een spelletje in de snooker- en biljartzaal spelen. Ook kunnen daar besloten feesten gehouden worden. Afhankelijk van de nor men van de brandweer kunnen er in het totale complex zo'n twee duizend mensen". Al met al is er fors geïnvesteerd in Cosmo. Simon Krijger is echter niet bang voor financiële risico's. „We kijken naar wat de mensen willen. We proberen zoveel mo gelijk uit en werkt het niet of is het niet rendabel kunnen we het altijd nog aanpassen". Dat laat ste geldt ook voor De Hooizolder in Westkapelle. Deze Frapo- discotheek is wegens een flinke verbouwing tot mei gesloten. „Na het zomerseizoen kijken we wat er daar moet veranderen. Cosmo en De Hooizolder moeten natuurlijk geen concurrenten van elkaar worden". van de worstelsport kwam hij vier jaar geleden in Nederland te recht. „Ik vond Nederland een- goed land om in te leven. In Egypte had ik het ook niet slecht, hoor. Ik heb daar een heleboel fa milie en hele goede vrienden. Maar in Egypte zou ik het nooit zo ver gebracht hebben als hier. Nu heb ik een eigen auto en ben ik eigenaar van twee eetgelegen- heden. Dat zou ik in Cairo nooit bereikt hebben". Grillroom Sphinx is een moderne, licht gekleurde ruimte De wijnro de tafeltjes met daaromheen de zwarte stoeltjes met rieten zitting geven het geheel een sfeervolle aanblik. Ehab runt de zaak samen met zijn vriendin Monique van der Velde. Monique, 19 jaar, is momenteel bezig met een cursus cafébedrijf, omdat de zaak bin nenkort ook met het schenken van alcoholische dranken wil be ginnen. Echt nieuw voor een der gelijke gelegenheid is volgens Ehab de mogelijkheid om maaltij den thuis te laten bezorgen. Ver der kan men er natuurlijk ook gewoon terecht om een bakje koffie te drinken of een ijsje te eten. In de zomermaanden is er buiten een terras. Grillroom Sphinx is dagelijks van 12 tot 04 uur geopend. Veilig uit, veilig thuis is een ruim begrip bij Cosmo: pasjes moeten de veiligheid van de be zoeker in en om de discotheek garanderen, bus diensten, tot en met Goes toe, zorgen.voor een heen- en terugrit zonder ongelukken en parkeer wachters houden de gestalde auto's in de gaten. Pol Aertssen, Simon Krijger FOTO en Frank Versluis. EDUARD ENGEL Eten in een echt Egyptisch restaurant is sinds kort mogelijk in Vlissingen. Daar werd vrijdag 24 maart grillroom Sphinx aan de Walstraat 27 officieel in gebruik genomen. Eigenaar Ehab El.Say- ed wil met dit nieuwe restaurant het echte Egyptische gerecht in een beter daglicht stellen. Naar zijn mening is dit tot nu toe zeker in Vlissingen nog niet het geval geweest. Ehab is ook eigenaar van snack bar en grillroom Horizon, even eens aan de Walstraat. Hoewel ook daar enkele Egyptische ge rechten te krijgen zijn blijft dit be perkt tot de wat kleinere hapjes zoals het bekende Shoarma- broodje. „Ik heb dit soort zaken nooit zo'n goede reclame gevon den voor het Egyptische ge recht", vertelt Ehab. „De bedoeling van deze nieuwe grill- room is dan ook een veel uitge breidere Egyptische keuken te presenteren. Als de mensen dus een lamskotelet of een kipfilet bestellen, moeten ze er wel reke ning mee houden dat deze ge rechten op Egyptische wijze zijn bereid". Ehab, 27 jaar, komt zelf uit het Egyptische Cairo waar hij drie jaar les heeft gegeven in Arabi sche talen. Via het beoefenen

de Faam | 1989 | | pagina 15