Woensdag 4 april 1989 DE FAAM DE VLISSINGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Maatschappij JAllerleiIBeurs Experimentele dienst - In de Middelburgse Hofpleinkerk wordt zondag 9 april een oecumenische experimentele dienst gehouden. Het thema van de dienst, die om 16.30 uur begint, is 'Opgewekt leven!'. De voorganger is domi nee O. Elserrian. Mannenavonden - Mannen zouden veel herkenning en steun bij elkaar vinden als ze onderling wat meer van hun emoties prijs gaven, vindt het Fiom-Zeeland. De instantie heeft daarom samen met de Volkshogeschool Zeeland drie thema-avonden voor man nen die na het verbreken van een relatie alleen zijn gebleven met hun kinderen of hen alleen in de weekenden en vakanties zien. Op de vrijdagen 21 april, 12 mei en 2 juni worden achtereenvolgens kinderen en werk, familie, vrien den en kennissen en intimiteit en sexualiteit behandeld. Opgave bij het Fiom, 01180-27311. Sociaal Vrijwilligerswerk - In het Mid delburgse Centraal Meldpunt voor Vrijwilligers is een groot aantal maatschappelijke dienst verleningsorganisaties verenigd. Wie behoefte heeft aan hulp die niet door instellingen met be roepskrachten wordt gegeven, kan een beroep doen op dit meld punt. De hulp die wordt verleend varieert van huisbezoek en het in vullen van formulieren tot klusjes in en om huis, maaltijdverzorging en begeleiding naar het zieken huis. Het meldpunt is elke werk dag van 9 tot 11.30 uur bereikbaar via 01180-12004. Kinderbescherming - In Neder land leven meer dan dertigdui zend kinderen in tehuizen of een voogdij- of gezinsvoogdij instelling. Hoewel de overheid veel voor deze kinderen doet, is er geld nodig voor kleine, maar belangrijke dingen als verjaar dagscadeautjes, een zwemabon nement, muziekles of een fiets. Het Nationaal Fonds Kinderbe scherming houdt daarom in de week van maandag 10 tot en met zondag 16 april voor de ne genentwintigste keer de Nationa le Collecte Kinderbescherming. Zestig procent van de opbrengst gaat naar plaatselijke of regionale instellingen, veertig procent wordt verdeeld onder alle Neder landse kinderbeschermingsorga nisaties. Collectanten, en dan met name in Oost-Souburg en Vlissingen, kunnen zich melden bij Koos van den Broek, 01184-70971. Sympatia - Afgelopen zaterdag is de Sypatia-actie weer begon nen. Tot en met 16 mei proberen ruim duizend vrijwilligers het Sympatia-tijdschrift voor f 2,- aan de man of vrouw te brengen. De opbrengst wordt besteed aan onderwijs en medische zorg in de Derde Wereld. Dankzij deze actie, die elk jaar over de hele wereld wordt gehouden, kon Sympatia al 166 ziekenhuizen, 269 varen de en rijdende klinieken, 3.921 basisscholen en 913 scholen voor middelbaar, hoger en univer sitair onderwijs opzetten. Werkgroep Sagu - Het Docu mentatiecentrum Molukkers uit Oost-Souburg heet voortaan Werkgroep Sagu. Deze werk groep houdt zich onder meer be zig met ontwikkelingsprojecten in de Molukken. Daarnaast pro beert Sagu een afzetmarkt voor kleine Molukse producenten te creeëren. Elke maandagavond worden er van 19 tot 20 uur in de bibliotheek in De Zwaan aan de Kromwegesingel ambachtelijke produkten verkocht. In de biblio theek kunnen dan boeken, foto's en dia-series over de Molukken gratis worden geleend. Kaap Verdië - De leerlingen van de Torenhoveschool aan de Mid delburgse Kriekenhofstraat heb ben f 2000,- bij elkaar gebracht voor het door de gemeente Mid delburg geadopteerde ontwikke lingsproject op de Kaapverdische Eilanden. Burgemeester Chris Rutten neemt het geld om 9.30 uur in ontvangst. Als dank krijgt de school een zelfgemaakt beeld je van de burgemeester cadeau. De gemeente verdubbelt het bedrag. Extra's - Onder het motto 'Ex tra's' houdt de Stichting Aanvul lende Patiëntenzorg van het Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland een campagne onder de Zeeuw se bevolking. Doel van de cam pagne is het werven van contri- butanten. Met hun bijdragen wordt een fonds gevormd waar uit de stichting voorzieningen en activiteiten voor patiënten van het PZZ betaalt die niet via de be staande regelingen worden ver goed. De jjiinimurpbijdrage is met f 20,- zo laag mogelijk ge houden. Contributanten kunnen zich melden bij het secretariaat van de Stichting Aanvullende Pa tiëntenzorg PZZ, 01100-37723. 4 Filatelieloket - Het postkantoor in Baarn gebruikt op de tach tigste verjaardag van prinses Juli ana (30 april) een speciaal poststempel: het dagteke ningstempel 'Filatelieloket', waar op het paleis Soestdijk staat afgebeeld. Het postkantoor is voor deze gelegenheid onderge bracht in het Oranjemuseum, aan de Lt. Gen. van Heutzlaan 7 in Baarn. Het kantoor is geopend van 13 tot 16 uur. Belangstellen den die het postkantoor niet kun nen bezoeken, kunnen vooraf postzendingen in een ongefran- keerde verzamelenvelop ter stem peling sturen naar Hoofdpostkantoor Baarn, Post bus 99400, 3740 NA Baarn. In de linkerboevenhoek van de en velop 'stempel filatelieloket' ver melden. Vakbondswinkel - De rijdende vakbondswinkel van de Dienstenbond FNV staat donder dag 6 april van 10 tot 17 uur op de hoek van de Lange Zelke in Vlissingen. Bezoekers van de bus krijgen alle informatie over thuis werk, terwijl ook andere vragen over werk, uitkering of studie beurs worden beantwoord. Speelhuisje - De Prinses Irene- school aan de Middelburgse Piet Heinstraat bestond vorig jaar juni vijftig jaar. Van de jubileumgiften schafte de school materiaal voor een speelhuisje aan. Het huisje, dat in elkaar werd gezet door leerlingen van de Klarenbeek LTS, wordt vrijdag 7 april om 10 uur officieel overgedragen. Ouderen Kruisvereniging - In het Tref punt aan de Middelburgse Nas- saulaan vertellen de wijkziekenverzorgsters van de Kruisvereniging Walcheren-Oost dinsdag 11 april alles over het werk van de Kruisvereniging. De informatiemiddag, een initiatief van de Stichting Welzijn Ouderen en het SKW, begint om 14 uur en is toegankelijk voor alle vijftig plussers uit de wijk Nieuw Mid delburg Assertiviteit - Vrouwen die be ter voor zichzelf op willen leren komen kunnen terecht op de as- sertiviteitscursus van de Stich ting Basiseducatie Vlissingen. De cursus bestaat uit tien avondbij eenkomsten. Woensdag 12 april is er in het gebouw van de stich ting aan de Vlissingse Juliana- laan 13 om 19 uur een vrijblijvende informatiebijeen komst over deze cursus. Informa tie is vooraf verkrijgbaar via 01184-17819. Leiding geven - De Zeeuwse Vrouwenraad en de Volkshoge school Zeeland hebben een cur sus opgezet voor vrouwen die leiding geven binnen een vrou wenorganisatie of -groep. Aan de orde komen onder meer demo cratie, stimuleren en flexibiliteit. De cursusbijeenkomsten zijn op maandag 10 en dinsdag 11 april in het Van Eegenhuis in Aarden burg. Aanmelding bij de Zeeuwse Vrouwenraad, 01180-34733. Onderhandelen - Myriam Du- castel verzorgt op de dinsdagen 18 en 25 april en 2 mei in de Zeeuwse Bilbiotheek in Middel burg gratis een cursus onderhan delen voor vrouwen. De cursus is een initiatief van de Zeeuwse Vrouwenraad en de Volkshoge school Zeeland. De bijeen komsten worden gehouden van 9.30 tot 15.30 uur. Deelnemers kunnen zich tot 10 april opgeven bij de Vrouwenraad, 01180-34733. Frans - Voor mensen die op va kantie gaan naar een Franstalig land begint in het Vlissingse buurthuis Scheldebuurt dinsdag 11 april een vakantiecursus Frans. In zes avondbijeen komsten leren de deelnemers ge noeg Frans om eenvoudige gesprekken te kunnen voeren. Enige basiskennis van deze taal is wel noodzakelijk. Opgave via 01184-11458. Ontwikkelingssamenwerking - Het CNV is al jaren actief in de ontwikkelingssamenwerking. Omdat de steun en interesse van de leden van de bond daarbij erg belangriijk is, zijn er regelmatig cursussen, meestal in Doorn of Driebergen. In samenwerking met de Werkgroep Ontwikke lingssamenwerking Zeeland (WOS), wil de bond ook cursus sen in de regio opzetten. Wie be langstelling heeft voor deze cursus van vier avondbijeen komsten, kan zich tot maandag 10 april aanmelden bij J.F. Borgs, 01184-64361 of R. Lous, 01100-15985. 4 Kleding - In De Schuur aan de Middelburgsestraat in Oost- Souburg wordt vrijdag 7 april een kledingbeurs en een rommel markt gehouden. Kleding kan worden ingebracht op donderdag 6 april van 10 tot 11.30 en van 13.30 tot 15 uur. Spullen voor de rommelmarkt kunnen vrijdag 7 april vanaf 9.30 uur worden afge geven. De beurs is geopend van 14 tot 18 uur. Handwerk - De handwerkclub van de UW Middelburg verkoopt woensdag 12 april tussen 14 en 16 uur haar zelfgemaakte spul len. De verkoopmiddag wordt ge houden in het UVV-pand aan de Middelburgse Herengracht 52. Rommelmarkt - De kinderen van groep 7/8 van de openbare basisschool De Burch steunen met een rommelmarkt op zater dag 8 april een goed doel in Indo nesië. De markt wordt gehouden op het schoolplein aan de Mid delburgse Burggang en is geo pend van 10 tot 11.30 uur. Rommelmarkt - In buurthuis Scheldebuurt wordt zaterdag 8 april tussen 9 en 13 uur een rom melmarkt gehouden. Spullen voor de markt, geen groot mate riaal maar zaken als serviesgoed, apparatuur, boeken en kleding, kunnen dagelijks worden afgege ven bij het buurthuis aan de Vlis singse Verkuil Quakkelaarstraat. Het marktwaar kan ook worden afgehaald: wie vervoersproble men heeft kan bellen naar 01184-11458. Snuffelmarkt - De Vlissingse Delta Band houdt zaterdag 8 april een snuffelmarkt in de voormali ge jeugdherberg aan de Breewa- terstraat in Vlissingen. De markt is geopend van 9.30 tot 13 uur. Spektakelmarkt -De Middel burgse scoutinggroep Gouden Cirkel heeft een nieuw clubhuis nodig. Om het geld daarvoor bij elkaar te krijgen, houdt de groep zaterdag 8 april vanaf 9 uur een rommel-actie en een spektakel- markt op de Vismarkt. Liefheb bers kunnen zich daar bezig houden met paalhangen. Daar naast worden er plantjes, snoep en andere lekkere hapjes ver kocht en is daar de start van de gezinspuzzeltocht door Middel burg. De leden van de groep lo pen zelf een sponsortocht. Avondruilbeurs - Verzamelaars die hun verzameling willen uit breiden of iets te ruilen hebben kunnen vrijdag 7 april terecht op de avondruilbeurs in café De Goede Verwachting in Lewedorp. De zaal is vanaf 19.15 uur geopend. Kleding en speelgoed - In ge bouw Irene, achter de gerefor meerde kerk in Oost-Souburg, wordt donderdag 13 april een beurs met kleding en speelgoed voor kinderen tot en met twaalf jaar gehouden. De beurs is geo pend van 9.30 tot 11 uur. Spul len, waarvan de helft van de opbrengst naar de Stichting Eu ropa Kinderhulp gaat, kunnen bij Irene worden ingeleverd op maandag 10 en dinsdag 11 april van 9.30 tot 11 uur. Acid-house - De maandelijkse swingavond in jongerencentrum Midagard aan de Middelburgse Kuiperspoort heet vrijdag 7 april acid-houseparty. Het is de laatste keer dat deze muziek in Midgard centraal staat. De avond begint om 20 uur, de toegang is gratis. Meidenavond - Meisjes vanaf veertien jaar kunnen woensdag 5 april op de meidenavond in het Middelburgse jongerengebouw Poortershove, Poortershove 1, te recht. De avond staat in het te ken van huidverzorging en haarmode. Een schoonheidsspe cialiste vertelt tussen 19.30 en 21.30 uur over haar werk en de monstreert de werking van na tuurlijke middelen. Bezoeksters dienen hun eigen make-up spul len mee te brengen. Koninginnewerkers - Het Vlis singse buurthuis Aldegonde viert koninginnedag (zaterdag 29 april) onder meer met kinderspelen. Voor de begeleiding van deze spelen zoekt het buurthuis mede werkers van zestien jaar en ouder. De eerste medewerkers vergadering is op donderdag 6 april om 20 uur in het buurthuis aan Westerzicht 386. Bezoekvrijwilligers - Een aantal bewoners van Vijvervreugd, een tehuis voor geestelijk gehandi capten, krijgt zelden of nooit be zoek. De Middelburgse inrichting is daarom op zoek naar bezoek vrijwilligers. Wie belangstelling heeft kan een kennismakingsaf spraak maken met Jan Kamer mans of Fred Hilgersom, telefoon 01180-25751. i Walcria - Vrijdag 14 april ont vangt J.H. Hoegen-van 't Hoff, ambachtsvrouwe van Hooglande, het eerste exemplaar van de nieuwe kroniek van Walcheren, Walcria. Het jaarboek is een uit gave van de Stichting Natuur- en Recreatieinformatie. De overhan diging vindt plaats om 16.30 uur in de kapel van Sint Maarten in Hooglande. De klassieke gitarist J. Aarnoutse zorgt voor een pas send muziekje. Zeeland-tv - De KRO zendt vrij dag 7 april om 22.40 uur op Ne derland 1 de film Kort Geluk uit. Kort Geluk, naar de roman Le ri- che homme van George Sime- non, werd in 1986 opgenomen in Yerseke en Vlissingen. Jan Keja nam de regie voor rekening. Kort Geluk vertelt het verhaal van Vik tor Hoeke, de grootste mossel en oesterkweker uit de streek. Hoeke is getrouwd met Jenny, maar houdt er een uitbundige le vensstijl op na, met veel drank en vrouwen. Als hij onvoorwaarde lijk verliefd wordt op het nieuwe dienstmeisje Alies gaat het mis. Culturele Raad - 'Het Comfort van een Vertrouwde Minnaar' is de tweede dichtbundel van de Vlissinger Meindert Inderwisch. Inderwisch wil de verschijning van deze nieuwe bundel vieren met een literaire avond in Middel burg. In Vlissingen is volgens de dichter geen geschikte accomo- datie. Voor de avond worden de schrijvers Adriaan Moriën, John ny van Doorn en Bob den Uijl en de muzikanten Hans Dulfer en Julius Vischjager uitgenodigd. Omdat het op een laagdrempeli ge avond gaat, is de toegang gra tis. Indewisch verzoekt de Culturele Raad Vlissingen daar om om subsidie. De raad denkt daarbij aan een bedrag van f 750,-. Dit is een van de punten die het algemeen bestuur van de Culturele Raad Vlissingen in de vergadering van donderdag 6 april in welzijnscentrum Bachten Komme aan de Vlissingse Bad huisstraat. De vergadering begint om 20 uur. Sport Spelclub - In de gymzaal van de Vlissingse Bouwen Ewoutschool is het vrijdag 7 april van 16 tot 17 uur sport- en spelclub voor kinde ren van acht tot en met twaalf jaar. Deelnemers kunnen zich op geven bij de organisator buurt huis Scheldebuurt, telefoon 01184-11458. Hardlopers - In samenwerking met Adidas houdt de Vlissingse atletiekvereniging Atletica woensdag 12 april een informatie-avond voor hardlo pers. Medewerking wordt ver leend door een medisch adviseur, ex-bondstrainer Wim Verhoorn en John Vermeule Daarnaast intro duceert Adidas de nieuwe hard loopschoen Torsion. De avond begint om 20 uur in het clubhuis van Walcheren in het sportpark Bonedijke in Vlissingen. De avond is voor zowel wedstrijdat leten als trimmers bestemd. Wandeltocht - De sportvereni ging Aagtekerke (SVA) houdt za terdag 8 april een wandeltocht. Deelnemers kunnen kiezen uit af standen van 5, 10, 15 en 25 kilo meter. De start is bij verenigingsgebouw Amicitia aan de Agathastraat in Aagtekerke De start voor de 25 kilometer is tussen 12 en 13 uur, die voor de 15 kilometer tussen 13 en 14 uur en voor de overige afstanden van 14 tot 15 uur. Het startbureau is geopend vanaf 11.30 uur. SVA - Bij sportvereniging Aagte kerke kunnen zeven sporten wor den beoefend. Maandag- en vrijdagavond is er gymnastiek, maandag- en donderdagavond badminton, op dinsdagavond vol leybal en op woensdagavond ta feltennis en basketbal. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de voorzitter van SVA, Henny Na- gelkerke, 01188-1553. Loterij - De sportvereniging Jong Ambon uit Middelburg probeert al een aantal jaren een eigen clubgebouw te realiseren. Het clubgebouw is volgens de vereni ging voooral noodzakelijk voor de inkomstenwerving: Jong Ambon kan de steeds hoger wordende lasten binnenkort niet meer op brengen, zodat de vereniging moet worden ontbonden. Daar naast is het clubgebouw van be lang voor een betere jeugdopvang en een betere ont vangst van tegenstanders en scheidsrechters. Voor de bouw van het clubhuis is f 100.000,- nodig. Om dit geld bij elkaar te krijgen heeft de vereniging een landelijke loterij opgezet. De trek king is door allerlei vertragingen van april naar augustus uit gesteld Bulletinboard - Na een half jaartje pauze is vorige week de Vlissingse databank Bulletin board Systeem Telesoft- Vlissingen weer van start ge gaan. De databank, voor gebrui kers van hobby- en personal computers met een modum, draait op een msx-2 systeem, maar ook andere merken en ty pes computers kunnen contact maken met het telesoft BBS. BBS Telesoft is bereikbaar via tele foonnummer 01184-66776 en is on-line op vrijdag en zaterdag van 20 tot 01 uur en op zondag van 19 tot 24 uur. Het inlog protocol is 1200/75 baud teletype (ascii), de toegang is gratis. De systeem operator is Erik Mulder. Fellowship - Nellie Ruiter uit Helmond spreekt woensdag 12 april voor de Women's Aglow Fel lowship over 'Al mijn bronnen zijn in u' (psalm 87). De bijeenkomst wordt gehouden in de Prins van Oranje in Goes en begint om 9.45 uur. Voor de kinderen is er een crèche. Meer informatie is verkrijgbaar bij H. Ekkebus, 01180-29928 of R. Mulder, 01100-20552. Ganzepotten - Prima Donna, de Zeeuwse werkgroep voor lesbi sche vrouwen, houdt vrijdag 7 april een spelletjesavond in vrou wencafé Jet aan de Zusterstraat in Goes. Op deze avond wordt het spel 'Ganzepotten' geïntro duceerd. De aanvang is om 21 uur. Wie meer wil weten kan da gelijks tussen 17 en 19 uur bellen naar 01184-79651. Diabetes - De jaarlijkse leden vergadering van de afdeling Wal cheren van de Diabetes Vereniging Nederland is op woensdag 12 april in De Schakel in Middelburg. Na het huishoude lijk gedeelte, dat om 19.30 uur begint, geeft diëtiste Gerda Bel- froid een lezing over de voeding in de vakantie. Hartsvriendin - Vrouwen die een stap-, huil-, bel-, vakantie-, winkel-, sport- of cursusvriendin zoeken kunnen terecht bij Buro Vriendinnen Kontakt in Dor drecht. Inschrijving bij het bu reau, dat een paar maanden geleden door Hennie Overheid werd opgericht, kost vijfendertig gulden voor een half jaar. BVK is van dinsdag tot en met woens dag van 10 tot 16 uur en op maandagavond van 19.30 tot 21 uur bereikbaar via 078-312261. Vrij-gezellig - Vrij-gezellig, de stichting voor alleenstaanden en één-oudergezinnen tot vijftig jaar, heeft zondag 9 april een zwem- middag in de Roompot. Deelne mers worden om 14.30 uur in de hal verwacht. Inlichtingen en op gave dagelijks na 20 uur via 01180-14941 of 01184-63459. Damessociëteit - De damesso ciëteit Vlissingen houdt maandag 10 april de maandelijkse middag in Hotel Piccard aan de Vlissing se Badhuisstraat. L. Goedegebu- re van de Origami sociëteit Nederland verzorgt op deze crea tieve middag een lezing. De mid dag begint om 14.15 uur. Politiek Ecologie/Economie - Onder de titel 'Tussen ecologie en econo mie' houdt de PPR Zeeland zater dag 8 april een studiedag in De Stenge in Heinkenszand. Tijdens deze dag staat de relatie tussen de ecologie en de economie cen traal. Inleiders zijn Peter Lank- horst, kamerlid voor de PPR, Bram van Ojik, voorzitter van de landelijke PPR en Constant van Waterschoot, PPR-lid van de Pro vinciale Staten van Zeeland. De studiedag duurt van 11 tot 16 uur, de toegang is gratis. Meer in lichtingen zijn verkrijgbaar bij P. Woudstra, 01150-18043. CDA Vrouwenberaad - De af deling Vlissingen van het CDA Vrouwenberaad verdiept zich donderdag 6 april in 'Deeltijd baan en kinderopvang', en dan met name in de kwaliteit en de toegankelijkheid van de kinderop vang. Spreekster is Mr. M. Bellingwout-Rooderburg uit Vlaardingen, ex-vice-voorzitter van het landelijke CDA Vrouwen beraad. De bijeenkomsj begint om 9.30 uur in het verenigings gebouw van de Petruskerk aan de Vlissingse Dr. Ottestraat en is toegankelijk voor zowel leden als niet-leden. Domburg - De gemeenteraad van Domburg vergadert dinsdag 11 april om 19.30 uur in het stad huis. Besproken wordt onder meer het Hof Domburg. Het pu bliek kan vanaf 19.15 uur vragen stellen over de agendapunten. CDJA - De afdeling Walcheren van de politieke jongerenorgani satie CDJA discussieert vrijdag 7 april over Europa. Onder leiding van landelijk voorzitter Ad Koppe- jan worden landbouw, onderwijs en visserij behandeld. De discussie-avond begint om 19.30 uur in de Getuigeniskerk in Mid- delburg. CDA - Op inititatief van de afde ling Mariekerke van het CDA komt de landelijke voorzitter van, de partij, drs. W.G. van Velzen, woensdag 5 april naar Melisker- ke. In verenigingsgebouw Ons Huis aan de Burgemeester Ade laarstraat verzorgt hij om 20 uur een inleiding voor een discussie over de toekomst van het CDA. CDA - Drs. Karla Peijs verzorgt voor de afdeling Vlissingen van het CDA donderdag 6 april een lezing in Het Anker aan de Vlis singse Bonedijkestraat. Peijs, lid van de Provinciale Staten van Utrecht en verkiesbaar als lid van het Europees Parlement, vertelt meer over de eenwording van Eu ropa en de gevolgen van de Inter ne Markt op het gebied van economie, landbouw en visserij. De lezing begint om 19.45 uur en is voor iedereen toegankelijk. AbvaKabo - Op de jaarlijkse le denvergadering van de afdeling Vlissingen van de AbvaKabo spreekt bondsbestuurder T. Son- neveld over de 5% looneisen voor ambtenaren in de gesubsi dieerde en gepremieerde secto ren. De vergadering wordt op 10 april in het AbvaKabo kantoor aan het Vlissingse Ravensteijn- plein gehouden. De aanvang is om 19.30 uur. Milieu Dagvlinders - Ds. C. van Tuijll uit Serooskerke verzorgt voor de na- tuurvereniging Walcheren, de KNNV, vrijdag 7 april een dia lezing over de dagvlinders in Ne derland. De lezing wordt gehou den in het biologielokaal van de CSW aan de Middelburgse Elzen laan en begint om 20 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. Onbekend ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 uur: dhr. Meij, 1 5 uur: ds. K. ten Klooster. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: dhr. Kleij. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. Onbekend. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. P. Melse, 14.30 uur: ds. G.J. Mink, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: dhr. H.J. Schoenmaker. GRIJPSKERKE Gereformeerde'Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 en 19 uur: kand. R.J. Blokland. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon 19 uur: ds. C. Bregman. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. Hiensch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: gez. jeugddienst in Geref. kerk, ds. de Jong, 19 uur: ds. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong, samendienst met Geref. kerk, 19 uur: ds. E. Wijnands. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: drs. D.C. Coppoolse, knd. 8-11 jr, 19 uur: drs. D.C. Cop- poolse. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: dhr. Kleij. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. Onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. van Duin. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel en J. Scheffers, 17 uur: ds. P.J. Rebel. Hofpleinkerk, Hofplein, 16.30 uur: oecumenische experimentele dienst, ds. O. Elseman. 9.30 uur: ds. M. de Boer, 14.30 uur: ds. P. Paulus, Oostkerk, 10 uur: ds. W.M. de Bakker, Nieuwe Kerk, .Groenmarkt, 10 uur: dr. H. v.d. Linde. De Hoeksteen, Roozen- burglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel, Swerfrust, 10 uur: ds. J.H. Meijer. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkster Gemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Wo. Dam 6 19.30 uur. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 9.30 en 17 uur: ds. A. Beeftink. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11,uur: eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. Onbekend. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. Geen dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. Onbekend. Vereniging van Vrijzinhig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. J.B. v. Bork. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur en za. 19 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. Geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. A. Baak uit Veenendaal. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. v. Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, jeugddienst, 1 5.30 uur: ds. F.C. v. Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. v. Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: ds. L. Th. Witkamp, 19 uur: ds. F. v. Dijke. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. Onbekend Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. de Boer. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 1 5.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.1 5 uur: er edienst, ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.15 uur: bijbelstudie. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: dhr. J. v.d. Putte. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41, zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 1 9 uur: zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Zwembad Vlissingen, 8.30 uur: doopdienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9 l ir: ds. Geers. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. v. Winterswijk, 19 uur: ds. de Boon. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 01180-15814. Zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel. 01180-14664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 01184-12950. Zondag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 01184-12950. Zondag tot 24 uur: W. van Ouwer- kerk, Gerbrandystraat 6, tel. 01184-65498. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden tel. 01182-1308. Zondag: F.J. Heere, J.H. Juyssenstraat 15, Middel burg, tel. 01180-11501. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 tot zondag 23.00 uur: J.W. Ooster- hoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-1271. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: Dr. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 011 86-1 760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: M.A. Ton, Badhuisstraat 45, Vlissingen, tel. 01184-14643. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 01180-12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Papegaaienburg, Papegaaien- burg 24-26, tel. 01184-66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 01184-71140. MIDDELBURG: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: J. Drijdijk, tel. 01180-26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: E.F.M. v.d. Akker, O-Souburg, tel. 01184-60860. DIERENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm- centrale, tel. 01184-14444. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: dhr. H.J Schoenmaker. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur drs. D. Westerneng, 19 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk, knd. groep 1-5, Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. P. Melse. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: dhr. J. Sinke. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: dhr. J. v.d. Putte. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoon VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. Onbekend. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9 uur, gez. dienst met Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur. lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30: leesdienst, 16.30 uur: ds. J.H. Kuiper. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Kalksma. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. v. Veen. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Koelman, 19 uur: ds. Nauta. KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444. KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen- trale, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9.00 tot 10.00 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: tel. 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: tel. 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE- LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.-vr. geopend van 10.00 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af- spraak (tel. 01184-18395). VBOK, (Vereniging ter bescherming v.h. ongeboren kind), tel. 01180-35736.

de Faam | 1989 | | pagina 11